فرهنگ و هنر

شکافدان چیخارداق یئنی دن، آنامیزین اللرینیده کی دوشونجه سیزلیگین یوموشاقلیغینی بیا تا دوباره از کمد در آریم، لطافت بی خیالی نهفته در دستان مادرمان را
داش آکل، قهرمان داستان صادق هدایت، یاد آور شخصیت ستارخان در تاریخ ایران بطور خاص و عیاران و جوانمردان بطور عام است .
مرداب هسل Hasal چالوس در طول فصول سال، پذیرای گردشگران و طبیعت دوستانی است که از اقصی نقاط کشور برای تماشای این مرداب که سطح آن با جلبلگ های سبز پوشانده می شود میزبانی می‌کند.
علت عدم اطلاع بسیاری از این موضوعات مهم بواسطه عدم علاقه آنان و انحصار ارزش های اروپایی در فرهنگ مسلط است که تُرّهات دکارت یا کانت را مهم و معروف نموده و در مقابل دانش ابن سینا را بی اهمیت شمرده اند.
هر انسانی در یک و یا چند مورد میتواند مستعد باشد اما نه همیشه سعی در آشکار کردن آنرا دارد.
ترک‌ها و ایرانی‌ها هزاران سال در سایه همدیگر زندگی کردند و هنوز هم این وضعیت ادامه دارد. دیروز در آسیای میانه و امروز در آسیای صغیر. این رابطه تاریخی را می‌توان گفت که تقدیر این دو قوم شده است.
برای اولین بار یک زن ایرانی تبار از ایالت فلوریدا به مجلس نمایندگان این ایالت راه یافت.آنا اسکیمانی از پدر و مادری ایرانی زاده شده و فعالیت های درخشانی در زمینه اجتماعی در ایالت محل زندگیش داشته است.
خاک بر سرت! نمی فهمی. دوستان هم نمی فهمند.. Kül başıyan! Anlamırsan. Dostlar da anlamır
2 کامنت
باغیشلا منی سئوگیلیم، ایزین وئر یانینا گلیم مرا ببخش عزیز دل، بگذار دوباره نزدت بیایم
برخلاف ترامپ که اسلام را دشمن غرب می پندارد، مورخین در سایه تحقیقات نو متوجه میشوند که این دین یک دین غربی ست. و تحت حمایت روم، رشد کرده است
حضور حکومتهای ستمگر بر سر مردم نه از توانائی های ویژه و غیر قابل برابری ِآنها، بلکه از ناباوری خود مردم به توانمندی ها و صلاحیتهایشان و بکار گیری آنهاست. تمامی حکومتها از مردم می ترسند.
و چنین شد که پس از هزاران سال “انسان بودن” معنی شد: بگذار رویش خورشیدیان نوازش چشم تو باشد بگذار تا خونم بهای عشق تو باشد بگذار تا جانم هدیه زیبائی‌های تو باشد.
آهنگهای اولدوز( ستاره) و گؤلوش( لبخند): ساخته هنرمند عزیز، آقای محمد احمدی زاده
زندانیان سرود می خوانند، حمله شروع می شود، پاشنه تفنگ و ضرب پوتین ها بی وقفه با دهان ها و سینه ها و بدن ها در کشاکشند، دهان ها پرخون می شوند، نعره فرمانده عملیات و ضرب مداوم پوتین ها به فک و سر و شانه
افراد مشهوری که قبل از تولد دهها سال پیش نیز وجود داشتند.
1 کامنت