احزاب و تشکل ها

گزارشی مختصر از سخنان کریم عبدیان
شورای دموکراسی خواهان ایران دومين کنفرانس خود راه با هدف به ثمر رساندن استقرار دمکراسی و عدالت اجتماعی در ایران در شهر كلن آلمان در روز شنبه ١٤ جولاي، برگزار كرد. این شورا ائتلافی است از احزاب و سازمانهای مرکزی و منطقه ای متعلق به ملیتها و اقوام ساکن ایران شامل کرد، بلوچ، عرب، لر، ترکمن ، تورک و فارس.
دومین کنفرانس « شوراى دموکراسی خواهان ایران » که بزرگترین ائتلاف گروه‌های سیاسی اپوزسیون در خارج با شعار تغییر رژیم از طریق جنبش های مردمی
دموکراتیک و مسالمت آمیز در ایران به شمار می رود، روزهای شنبه و یکشنبه 14 و 15 جولای 2018 ( ۲۳ و ۲۴ تیر ۱۳۹۷) در شهر کلن آلمان ، برگزار شد.
پیام سازمانهای جبهه ملی ایران در اروپا
عباس امیرانتظام، که از مخالفان سرسخت ولایت فقیه بود، در سال ۱۳۵۸ به اتهام پوچ همکاری با دولت آمریکا از سوی حکومت جمهوری اسلامی محاکمه و محکوم به اعدام شد

برنامه شورای ملی مقاومت که در گردهمایی پاریس اعلام شد:

خودمختاری برای ملیت های ایران

ایرانی دمکراتیک و مستقل


جدایی کامل دین از دولت (سکولاریسم)

حق آزادی پوشش

برابری کامل زن و مرد

لغو اعدام

آزادی بیان مطبوعات اجتماعات احزاب شوراها و انجمن ها

انتشار از: 
یانیه حزب ازادی و رفاه ایرانیان
با تحولات داخلی و بین‌المللی هر روز به مرحله فروپاشی رژيم نزديكتر مي‌شويم . در داخل کشور همراه با تظاهرات مردم کازرون شاهد حرکتها و خیزشهای متعدد اقشار مختلف مردم بودیم. امروز نيز با اقدامات و موضع گیری‌های سیاست‌سازان و مجامع بین‌المللی و دست‌اندرکاران درباره مسائل ایران مواجه هستیم که دامنه‌اش دیگر از برجام و موضوع هسته‌ا‌ی هم فراتر رفته است
در روزهای خیزش دی ماه 1396 مهستان جنبش سکولار دموکراسی ایران (1) که به همت دکتر اسماعیل نوری علا چند سالی در حال تدارک بود، اعلام موجودیت کرد. مهستان در تکامل خود در چند ماه اخیر سندی را منتشر کرد تحت عنوان "ميثاق ملی برای جلوگيری از بازتوليد استبداد" تا براین تأکید کند که جمهوریتخواهی اساس حکومت آلترناتیوی خواهد بود که این جمع در پی تلاش برای تأسیس آن در ایران است.
پیشنهاد ما به عنوان بخشی از چپ ایران این است که گفتگو و مذاکره برای رسیدن به یک برنامه عمل مشترک برای هماهنگ کردن مبارزه علیه خطری که در کمین کشور نشسته است، بی هیچ درنگی آغاز شود. فراخوان برای این همسویی، همراهی و همکاری، در خدمت تحقق اتحاد وسیع چپ نیز هست. ما در عمل است که متحد می شویم.
جمعى از سازمان ها و نيرو هاى ملى و جمهورىخواه:
بالا گرفتن تنش های جهانی و منطقه ای و اصرار جمهوری اسلامی بر تداوم سیاست خارجی ستیزه جو، نگرانی ها نسبت به رشد آسیب پذیری کشور و گسترش ریسک های محاسبه نشده را افزایش داده است. در این میان اظهارات تهدید آمیز رئیس جمهور آمریکا مبنی بر خروج از برنامۀ جامع اقدام مشترک هسته ای ایران و گروه ۱+۵ موسوم به برجام، وضعیت خاصی را رقم زده و دوباره مدار روابط خارجی را در مسیر تشدید تنش ها قرار داده است .
کارگران، در دام ریای شیخان