آخرین مطالب ایران گلوبال

حمایت از کارگران
طبقه کارگر با گام های استوار به پیش میرود و قدرتمندتر و متشکل تر در مقابل کارفرمایان و دولت اسلامی سرمایه داران قد علم میکند. مبارزات وسیع کارگران و سنت های نوینی که در سالهای اخیر در جنبش کارگری شکل گرفته، طبقه کارگر را در موقعیت کاملا ویژه ای قرار داده است.
ahmadimezhad_ultimatum
اولتیماتوم 48 ساعته، مدت 48 ساعت زیاد نیست.
سخنرانی یک خانم سوریه ای از خانواده اسلامی، علیه اسلام
Wafa_Soltan
نخست باید عادت به مطالعه داد و نهایتا بی سوادی سیاسی و اجتماعی را از میان برداشت و مردمان را یاد آور شد که هر اتفاقی در هر گوشه ای ازمملکت بیافتد، بی تفاوتی را کنار بگذارند، زیرا این اتفاق به همه مربوط است. مانند زلزله کرمانشاه.
بعلاوه به رهبران مردم توصیه کرد که درخدمت خلقها بودن بزرگترین خوبی است و نام نیک در تاریخ به جا گذاشتن از صدها وعده توخالی بهشت که درجهان اسلام قول می دهند، بهتر و منطقی تراست.
بار دیگر اندوه رفتن برادری دیگر، من و همه خانواده را در خود غرق کرد.
مرگ را چاره ای نیست چون خود بخش پایانی زندگی است. عزیزانمان را از ما می رباید و ما را در غم و اندوه می‌نشاند ولی زندگی با همه تلخی‌ها و شیرینی‌هایش زیباست و همچنان ادامه دارد.
دوستان زیادی در این شرایط من و خانواده‌ام را تنها نگذاشتند و با هر وسیله‌ای که توانستند در کنار ما قرار گرفتند.

پخش 'اعترافات' پژوهشگر محکوم به اعدام از تلویزیون ایران

تلویزیون ایران فیلمی از احمدرضا جلالی، پزشک محکوم به اعدام را پخش کرده که در آن ادعا شده، او اطلاعات دانشمندان هسته‌ای کشته شده در ایران را به ماموران سرویس جاسوسی اسرائیل داده است. این" فیلم" یاد آور اعترافات دهه شصت که محکومین را زیر شکنجه شدید وادار به اعتراف به عملی نا کرده ،می کردند.
حمدرضا جلالی، محقق مقیم سوئد که به دعوت دانشگاه تهران به ایران رفته بود، اردیبهشت پارسال بازداشت و به اعدام محکوم شد. او در دانشگاه پزشکی کارولینسکای استکهلم کار می‌کرد.

انتشار از: 

توفان امروز مالباختگان در تهران

امروز، 26 آذر 1396، خیابان های منطقه ی بازار تهران از فریاد رسای دادخواهی هزاران تن از هم میهنان مالباخته و مردم همراه با آنان پر شد.
انبوهی از مردم خشمگین از ستم و فساد رژیم جمهوری اسلامی، که هستی خود را به خاطر کلاهبرداری مشتی دزد حزب اللهی با پوشش "مؤسسات اعتباری" از دست داده اند، از بامداد امروز به سوی دادسرای مرکزی تهران شتافتند تا بیزاری خود را از ستم حکومت سراپا فاسد فریاد کنند.
مزدوران انتظامی رژیم، با هجوم به مردم برخی را مضروب و شماری را دستگیر کردند.

انتشار از: 
تاکی باید گول نامردمان دغل را خورد؟ تاکی کلاه مذهب، ملت و دمکراسی باید سر توده های کار و زحمت رود؟ کو عدالت خدا و کو دمکراسی توام با نان؟ دادرس زمینی و آسمانی وجوندارد، هرکس بفکر خویش است و ملا بفکر حفط بهشت زمینی اش.

در نقد فخر آور و اتهاماتی که ایشان به فرح پهلوی زد

در این برنامه زنده فیس بوک ، ابتدا بخشی از صحبت های امیر عباس فخر اور در خصوص فرمان رئیس ک گ ب ، یوری ولادیمیرویچ آندروپوف مبنی براینکه ایشان در سال 1967 دستور آتش زدن سینما های ایران از جمله سینما رکس آبادان را به کمک آخوند های طرفدار خمینی را داده بود. سپس کیانوش رشیدی در پاسخ به فخر اور با اشاره به تاریخچه آندروپوف مطالبی ایراد کرد که اینکه اماده پخش است:

انتشار از: 
آذربايجان يكی از سرزمين های مقدس ايرانيان باستان و نمادی از تماميت ارضی ایران و همبستگی خلل ناپذير ايرانیان در تمام ادوار تاريخی بوده است....حمزه اصفهانی در تاريخ پادشاهان و پيغمبران مي گويد: زرتشت از آذربايجان رو به تختگاه گشتاسب نهاد. شهرستانی در ملل و نحل، زرتشت را از آتورپاتگان مي شمارد. ثعالبی در كتاب معروف خود، اخبار ملوك الفرس، از قول ابن خرداد به، زرتشت را از مغان آذربايجان ذكر می كند
علی کریمی اعلام کرد که از رای دادن به روحانی پشیمان است!
اگر همه چهره های بی بته ورزشی و هنری جمع می شدند و جیغ می زدند، کسری از پژواک صدای علی را نمی توانستند پدید آورند و این یعنی که مردم ما و بخصوص نسل جوان ما، به قول مولوی "گندنا را می شناسند از گذر" و به آسانی به هر تازه از راه رسیده ای کردیت نمی دهند و اگر با علی، پا به توپ و همبازی می شوند، برای آن است که او را خودی می دانند.
اگرچه از جنگ جهانی دوم به این سو مسائل خاورمیانه در کانون اخبار جهان است، اما سطح عمومی درک ما از تاریخ شکل‌گیری قضیه فلسطین و جنبش صهیونیسم مطلوب نیست. داده‌های غلط فَت و فراوان است و متاسفانه آنچه را تأئید یا محکوم می‌کنیم، بدرستی نمی‌شناسیم.