آخرین مطالب ایران گلوبال

این حادثه شوم قلب همه ایرانیان را خونین کرد. ما همه برای شهیدان این خیانت بزرگ به سرزمینمان می گرییم و به بازماندگان شهیدان اهواز دل آرامی میگوییم.
البته هر ایرانی می‌داند که استفاده حکومت ملایان از رسانه‌ها، ابعاد بسیار وسیعتری دارد و هیچ موهبتی به‌ اندازه‌ی اینترنت در خدمت تبلیغ، توجیه و تحکیم این حکومت به کار نرفته است. امروزه هزاران آخوند در ایران و خارج از کشور «بدآموزی»های خود را در اینترنت تبلیغ می‌کنند و متأسفانه باید به این باتلاق، خیل عظیم تحصیلکردگان رشته‌های «علوم انسانی» در «دانشگاه»های اسلامی را اضافه کرد که «آموزه»های خود را تحویل جهانیان می‌دهند!
روز دوشنبه نرخ دلار در سایت شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز تهران ۱۶ هزار و ۱۹۵ تومان به ثبت رسیده است. یورو نیز که تا روز گذشته با قیمت ۱۷ هزار و ۲۰۰ تومان معامله می‌شد، تا پایان روز کاری دوشنبه در بازار تا قیمت ۱۸ هزار و ۹۰۰ تومان نیز رسید.

سورنا ستاری رئیس بنیاد ملی نخبگان با تاکید بر اینکه برای تقویت اقتصاد دانش بنیان باید همه نخبگان به مساله ورود کنند، تصریح کرد:، زیرا دولت غول چراغ جادو نیست که با اشاره دولت این اقتصاد ایجاد شود. معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ورود نخبگان برای تقویت اقتصاد دانش بنیان را ضروری خواند و گفت: رشد اقتصادی با هزینه دولت شکل نمی‌گیرد، بلکه با مشارکت سرمایه‌گذاران ایجاد می‌شود.
بانک «بی پی آی فرانس» متعلق به دولت فرانسه طرح از پیش اعلام شده خود برای ایجاد یک ساز و کار مالی به منظور کمک به شرکت‌های فرانسوی که با ایران تجارت می‌کنند را متوقف کرده است. این بانک پیشتر اعلام کرده بود به رغم تحریم‌های آمریکا، روی طرحی برای تضمین مالی شرکت‌های فرانسوی که مایل به صدور کالا و خدمات به ایران هستند کار می‌کند.
وزارت صنعت، معدن و تجارت صادرات گوجه فرنگی را تا اطلاع ثانونی ممنوع کرد؛ قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی در روزهای اخیر تا ۷ هزار و ۵۰۰ تومان نیز افزایش یافته است.
یک سخنگوی شرکت ولوو روز دوشنبه دوم مهر ضمن اعلام این تصمیم گفت که مونتاژ کامیون‌های ولوو در ایران متوقف می شود چرا که به دلیل تحریم‌ها، امکان جابجایی پول وجود ندارد. «فردریک ایوارسون» توضیح داد که با تحریم‌های ایالات متحده، سیستم بانکی دیگر جواب نمی‌دهد و کمپانی ولوو نمی‌تواند در ازای قطعات کامیون‌ها که به ایران می فرستد، پول خود را دریافت کند از این رو، دیگر به فعالیت خود در ایران ادامه نمی‌دهد.
“تجسم اینکه خود را ول داده در آغوشِ نرینه ای دیگر، تجسم اینکه ران های به هم چسبیده اش را فشار می دهد، تجسم اینکه صدایش آبشار شهوتی می شود چون گیسوانش که می ریزد روی سینه ی پشمالوی طرف…لعنتی اگر با من نمی خوابد با چه کسی می خوابد؟”

تداوم توزیع کتاب توسط فعالان تورک در اردبیل/ دانش‌آموزان سر کلاسها کتاب‌های تورکی هدیه گرفتند جمعی از فعالین ملی-مدنی آزربایجانی در اردبیل به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید و در راستای تکریم زبان مادری، امروز دوشنبه دوم مهر ماه ۱۳۹۷، با حضور در مدارس این شهر هدیه "کتاب‌ تورکی" از سوی فعالان آزربایجانی را به دست دانش‌آموزان این شهر رساندند.
هشدار درباره خطر جنگ با ایران

جیمز کلپر، اداره‌کننده پیشین نهاد اطلاعات ملی ایالات متحده، مادلین آلبرایت، وزیر خارجه پیشین، پل اونیل، وزیر خزانه‌داری در دوره جرج بوش و جان لیمبرت، از کارکنان سفارت آمریکا در تهران که در سال ۱۳۵۸ گروگان گرفته شد، جزو امضاءکنندگان این بیانیه‌اند.
بیانیه ۴۷۰ نفر از فعالان سیاسی و مدنی داخل و خارج از کشور
«به گمان ما اینگونه اعمال تروریستی جز تشدید خشونت و فضای امنیتی نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت، چون چرخه خشونت خلاف منافع و امنیت ملی و در نهايت به ضرر مردم ایران است.»
عباس لسانی روز ۱۱ تیرماه امسال و در آستانه گردهمایی سالانه قلعه بابک در محل کارش در اردبیل بازداشت و با حکم نیابت قضایی پس از انتقال به بازداشتگاه اطلاعات تبریز، روز سه‌شنبه ۲۳ تیر ماه با تودیع وثیقه ۵۰ میلیون تومانی به صورت موقت از زندان مرکزی تبریز آزاد شده بود.
هم‌میهنان، شهروندان ایران از هر تیره و تباری که هستید، ما تنها راه رهایی از فقر، بی‌عدالتی و فرمانروایان ستمکار و چپاولگر کنونی را، پیکار هماهنگ، سنجیده و مسالمت آمیز شما برای بهبود زندگی تان در جمهوری ایران با دولتی ملی و اجتماعی می دانیم.