آخرین مطالب ایران گلوبال

روندی که با دیماه گذشته آغاز شد، با مقاومت های زندانیان سیاسی و اعتصابات غذا در زندانها، اعتصابات و تظاهرات کارگری واعتراضات رو به گسترش اقشار دموکراتیک دیگر، جنبش دختران خیابان انقلاب و بالاخره با به خیابان ریختن و مقابله های چند روزه مردم کازرون ادامه یافت.
هنرمندانِ زنده را دریابیم.
نویسنده، شاعر، فیلم‌نامه‌ نویس، موسیقی‌دان، مترجم، نقاش، مجسمه‌ساز، طراح، گرافیست... همه‌ی این‌ها در زنده بودن می‌توانند خلاقیت‌های‌شان را نشان بدهند و باید از حمایتِ مردم‌شان بهره‌مند شوند، وگرنه مطمئن باشید بعد از مرگ، سودجویان و دلال‌ها هستند که سودِ خلاقیت‌های هنری را به جیب می‌زنند، و هنر هم‌چنان بدون حمایتِ ما و غریب می‌ماند.
این نگاه از آن نگاه هاست، در پس پرده اش هزاران حرف نهفته است!حتی ملکه سالخورده و مغرور قصر ناتینگهام هم نمی توانست به خود بقبولاند که فرزندان و نوه ها تابوی ازدواج های درون خانوادگی

نماینده ممسنی مجلس را به توپ بست، ؛استراتژي جديد امريكا

در این ویدو کلیب ،نماینده مردم ممسنی با نطق آتشین خود خطاب به رهبران نظام ادعا کرد که آنان در مقابل فساد و نا رضایتی عمیق مردم سر در برف کرده اند و خود را به نشنیدن زده اند ، در ادامه این برنامه لایو دو تن از حاضرین به بحث در مورد اعتصاب رانندگان کامیون در ایران و همین طور در ارتباط با استراتژی جدید آمریکا در قبال ایران دیدگاههای خود را توضیح دا ه اند:

انتشار از: 

محسن سازگارا :استراتژی جدید آمریکا و اپوزیسیون ایران

در این گفتگو کیانوش توکلی پرسش هایی را طرح کردند :1- ابتدا دکتر سازگارا در مورد هفت شرط علی خامنه ای برای ماندن در برجام صحبت کردند 2- نظرشان در ارتباط با خروج آمریکا از برجام و همینطور خواستهای 12 گانه آمریکا از جمهوری اسلامی چیست؟
3- جدا از اینکه موافق و یا مخالف و یا موافق استراتژی آمریکا علیه ایران،باشید ،چگونه اپوزیسیون ایران می تواند از استراتژی جدید آمریکا در قبال ایران سود جوید؟

انتشار از: 

واکنش تند ابوالحسن بنی‌صدر به ترامپ

واکنش تند ابوالحسن بنی‌صدر به ترامپ که از او بعنوان مایه مسخره دنیا یاد کرده واشخاص حقیر دلبسته به قدرتهای خارجی که از تحریمهای اقتصادی آسیب‌رسان به مردم ایران، دفاع می‌کنند.

تحلیل نظرات مارکس، دورکهایم، وبر و دوبوواردر مورد نقش دین

مارکس فکر می‌کرد که دین افیون توده ها است، هرچند قایل بود که دین بازتاب رنج مردمان نیز هست. دورکهایم نقش دین در جوامع بشری را از ابتدا تا دوران مدرن حیاتی می شمارد. وبر قایل بود که عقلانیت، سرمایه داری و دنیای مدرن تا حد زیادی مرهون دین به صورت اعم و پرتستانتیزم به صورت اخص است. سیمون دوبووارنقشی دو گانه برای مسیحیت در قبال زنان اعتقاد داشت. ابتدا آراء این متفکرین در باره دین تشریح و تحلیل شده است و سپس نقاط ضعف و قدرت آنها با یکدیگر مقایسه شده است.

انتشار از: 
سوال این است که آیا میان این دو افراط و تفریط راهی نیست وما محکوم به له شدن میان دو سنگ آسیاب هستیم؟
چرا ترامپ از برجام خارج شد؟
Trump-Iran-nuclear-deal-Europe
ترامپ در حقیقت میخواهد قدر قدرتی آمریکا در جهان را احیا کند.
اروپا نمی پذیرد آمریکا ژاندارم اقتصادی جهان بشود.
جمهوری اسلامی اگر تن به شرایط آمریکا بدهد باید مطیع سیاستهایی باشد که به او دیکته میشود و فلسفه وجودی خود را از دست میدهد. اگر مقاومت کند ایزوله میشود و حمایت کنونی اروپا از برجام را از دست میدهد و تعرض مردم برای سرنگون کردنش راحت تر میشود.
امضا کنندگان نامه به موگرینی وجود روحانی را نشانه انتخاب مردم و مذاکره جمهوری اسلامی بر سر برجام را نشانه صلح طلبی رژیم نامیده اند.
amirali-motevali
در مورد برنامه تلویزیونی اطلاعات ویژه ای ندارم لذا فقط به نتیجه گیری شخصی ام یعنی یک فرد عادی ، اُمّی و فاقد صلاحیت در نقد ِ تلویزیون یا سینما می پردازم. این مقاله نقد برنامه «بفرمایید شام» می باشد.
salehi_manoochehr
هر کسی که جزئی از روحانیت نبود، «لایکوس» نامیده می‌شد.
جنبش «رفرماسیون» به‌ مثابه جنبش ضد کلیسای کاتولیک در برخی از سرزمین‌های اروپائی زاده شد.
در قانون اساسی چنین دولت‌های «لائیسیسم» تدوین شده است که دولت و دین باید به‌طور کامل از یک‌دیگر جدا باشند، یعنی نه دولت باید در امور نهادهای دینی مداخله کند و نه نهادهای دینی از حق دخالت در اموری برخوردارند که مربوط به دولت است.
«سکولاریتی» نمایانگر روند ذهنی جدائی دولت از کلیسا و یا نهادهای دینی از نهادهای دولتی است.