آخرین مطالب ایران گلوبال


علیرضا توکلی، محمدمهدی زمان‌زاده و محمد مهاجر، سه نفری هستند که از طرف وزارت اطلاعات دستگیر شدند. این شهروندان ایرانی در دادگاه مجموعا به ۳۶ سال زندان محکوم شدند و در زندان اوین نگهداری می‌شوند.
محمد باقر قالیباف که خود میلیاردر است در انتقاد از سیاست‌های دولت حسن روحانی گفته است،ادامه وضع موجود به تداوم بیکاری، آسیب های اجتماعی و رکود منجر خواهد شد.محمدباقر قالیباف در گفت و گوی ضبط شده تلویزیونی در قالب برنامه «با دوربین» که پنجشنبه از شبکه یک سیما پخش شد، اظهار داشت:«امروز می‌خواهم واقعیت هایی را به شما عزیزان بگویم که ۱۰ درصد جمعیت ما فقیر هستند. فقر مطلق. برای ابتدایی‌ترین مسائل زندگی خود دچار چالش هستند. اگر می‌گوییم گرسنه می‌خوابند حرف گزافی نگفتیم.

روشنفکری دینی؛ خوانشی جدید یا تحمیل دین به زندگی مدرن؟

روشنفکری دینی چیست؟ آیا آن طور که کسانی از منتقدان روشنفکری دینی می‌گویند ترکیب روشنفکری و دینداری ترکیبی است متناقض؟ هدف فهم نو از دین چه می‌تواند باشد؟ منتقدان روشنفکران دینی می‌گویند این گروه از طریق نزدیک‌تر کردن دین به ارزش‌های جامعه مدرن می‌کوشند تا بار دیگر دین را به زندگی بشر تحمیل کنند.

انتشار از: 

حکومت دیکتاتوری اسلامی در ایران ، با عملیات کردها و مجاهدین و کمک سعودی ها و جیش العدل ها و شاه پرستان امید دوخته به ترامپ سقوط نمیکند.
حکومت ایران تنها به دست اکثریت 80 میلیونی مردمان مختلف ایران می تواند سقوط کند. و باید هم سقوط کند که لیاقت اداره ی جامعه را ندارد.
راه براندازی حکومت از خیزش عمومی میگذرد. از دفاع عمومی میگذرد.
زنی میانسال پاسخم را می‌دهد؛ «وقتی مردم رئیس‌جمهور را تکه‌تکه کردن کجا بودی؟ وقتی جلوی چشم همه سر فرمانده بسیج را با ساطور قطع کردن کجا بودی؟ وقتی امام جمعه شهر را با عمامه خودش وسط خیابان دار زدن کجا بودی؟ وقتی پسرم کشته شد کجا بودی؟ حالا می‌پرسی چه خبر شده؟
با درماندگی جواب دادم:« والله بالله، توی همین شهر بودم، تو منزلم خوابیده بودم، دخترم آمد بچه اش رو گذاشت پیش من و گفت میره در تظاهرات شرکت کنه. دیدم بچه شیر نداره آمدم بیرون شیر خشک بخرم، همین و همین»...
نهاد شورا واجد ظرفیتی جدی و بی‌بدیل جهت دستیابی توامان به حاکمیت ملت و حاکمیت ملی است. به عبارت دیگر، شورای مردمی، نهادی است که نیل به آزادی و حفاظت از تمامیت ارضی را محقق می سازد. از این رو از ملت شریف ایران دعوت می‌کند با حضور و شرکت گسترده در انتخابات شوراها ضمن مطالبه و استیفای حقوق اساسی خود، از تکرار فاجعه‌آمیز ظهور و قدرت‌گیری جریانات معارض و معاند با دمکراسی و آرمان‌های اصیل تاریخی خویش ممانعت به عمل آورند
اگر گاسپارینسکی ها در تلاقی زبان و دین تازه رسیده موفق به ایجاد اتحاد در بین اقوام مورد نظرشان نشدند، می بینیم که اتحاد چه ساده با تمسک به تجارب مشترک تاریخی که در مخزن خاطرات ذخیره شده اند، کسب میشود. البته در کُنه تمام این تجربه های مشترک، تجربه واحدی هست که بتواند همه بشریت را به هم بپیوندد، و آن تجربۀ پیدایش انسان روی خاک است. ولی برای دستیابی به این بخش بانک اطلاعاتی ذهن و روح فعلا باید از تجربه های مشترک اجتماعی عبور کرد.
بعد از جلسه ویژه کاخ سفید با همه سناتورهای آمریکا، برخی از آنها می گویند مقامات دولت ترامپ به آنها گفته اند که خطر کره شمالی جدی است. همزمان کاخ سفید اعلام کرد آمریکا تحریم‌های شدیدتری علیه کره شمالی وضع می‌کند.
شش نماینده کنگره ایالات متحده از هر دو حزب سیاسی عمده جمهوریخواه و دموکرات، با ارائه قطعنامه هایی مشابه به سنا و مجلس نمایندگان، ضمن محکوم کردن نقض حقوق بشر در ایران، به ویژه حقوق اقلیت بهایی، از دولت پرزیدنت ترامپ خواستند تحریم های بیشتری علیه ایران وضع کند.
وزیر خارجه عربستان به روسیه گفته است بشار اسد در آینده سوریه نقشی ندارد. رئیس جمهور ترکیه می‌گوید به روسیه گفته است که هیچ راه حلی با وجود اسد ممکن نیست. عربستان و ترکیه امیدوارند که روسیه به حمایت از رژیم اسد پایان دهد.
اگر قرار باشد ما همه چیز را انفعالی ببینیم، هیچ لزومی به حرکت و کسب فهم و آگاهی نخواهیم دید .
خبرهای دروغ، حمله علیه رسانه‌ها، سرکوب و اعمال فشار از سوی رهبرانی چون اردوغان و ترامپ… موارد نگران‌کننده در گزارش امسال گزارشگران بدون مرز کم نیست. از میان ١٨٠ کشور رده‌بندی شده، امسال ایران در رتبۀ ١۶۵ قرار گرفته که نسبت به سال گذشته “چهار رتبه” بهتر شده است. أفغانستان همچنان در ردۀ ۱۲۰ قرار دارد.