آخرین مطالب ایران گلوبال

مهدی کروبی روز ۲۴ مرداد و به منظور اعتراض به شرایط حصر، اقدام به اعتصاب غذای خشک نمود. مهدی کروبی، پس از اعتصاب غذای خشک، با توجه به شرایط جسمی و افت فشار خون، به بیمارستان منتقل و در بخش "سی‌سی‌یو" بستری شد. پس از بررسی مشخص شده است که باتری قلب مهدی کروبی از کار افتاده است.

عباس از میان ما رفت.
عباس عاقلی زاده رفیق و دوست یگانه ما با کوله باری از تجربه های تلخ و کمتر شیرین در بامداد روز پنج شنبه دهم آگوست 2017 برابر با نوزدهم مرداد 1396 از میان ما رفت.
یاران، همرزمان و رفقای عباس در هانوفر گرد می ایند تا ضمن آخرین وداع و بزرگداشت یاد او، بر ادامه مبارزه برای ارمان های شریف و انسانی اش تاکید کنند.
کمیته برگذارکننده مراسم بزرگداشت-هانوفر، بیانیه ای بشرح زیر منتشر کرده است:

گفتگو با رستم مير لاشايي در باره موسيقي بلوچي

گفتگوي كيانوش توكلي با رستم مير لاشايي در باره موسيقي بلوچي و محدوديت هاي ان در داخل و خارج از كشور، در دنباله اين مصاحبه بخش هايي از اجرا موسيقي گروه گلبانك در مراسم پاياني اتحاديه سراسري سوئد مي ايد كه اينك اماده پخش است:

انتشار از: 

صدای کودتا

در روز 28 مرداد 1332، کودتایی ضد ملی، که به دست سازمان سیای آمریکا، زیر نام عملیات "تی پی آژاکس" برنامه ریزی و با پشتیبانی سازمان ام آی 6 بریتانیا اجرا شد، دولت ملی و دموکراتیک دکتر محمد مصدق را برانداخت و بخت بزرگ رسیدن به پیشرفت و مردم سالاری را از ایرانیان گرفت.
مهدی میراشرافی، از نزدیکان ابوالقاسم کاشانی، نخستین کس از کودتاگران بود که سرنگونی مصدق را در رادیو ایران اعلام کرد.
افزون بر نیروهایی در ارتش و پلیس، روحانیت وقت به سردمداری کاشانی و اوباش شهر تهران نیروهای اصلی کودتا بودند.

انتشار از: