آخرین مطالب ایران گلوبال

ته دلم امید داشتم که طالع فرزندم همان دوری باشد از من ! اما درسلامت ! زندگی بسیار عجیب است اتفاقاتی که باور نکردنی است . اما من دیدم که چطور پیش بینی زن فال گیر درست از آب در آمد وحداقل یک بار خدا مجبور شد دعای من و پیش بینی زن فالگیر را بر آورده کند > ای کاش برای من هم زن فالگیری پیش بینی می کرد !
بنیاد سیامک پورزند سال ۲۰۱۳ با هدف ادامه دادن فعالیت‌های سیامک پورزند، روزنامه‌نگار شناخته ایرانی که سال‌ها در حبس جمهوری اسلامی بود، کار خود را شروع کرده است. این بنیاد تلاش دارد نیازهای هنرمندان زیرزمینی ایرانی را چه در داخل و چه در خارج از کشور مطرح سازد و تا حد امکان برای بیان آزادانه و بدون سانسور هنرمندان زمینه‌سازی کند
غنی بلوریان عضو پیشین حزب دموکرات کردستان ایران و سخنگوی این حزب در ابتدای انقلاب سال پنجاه و هفت بوده است. در قسمت هایی از این نوشتار به مدعیات ایشان مورد استناد قرار خواهد گرفت. مدعیات ایشان از این منظر دارای اهمیت میباشد که ایشان در پیش از پیروزی انقلاب بیست و پنج سال را در زندان های رژیم سابق سپری نموده و مضافا تا پایان عمر رابطه بسیار صمیمی و حسنه ای با مسعود بارزانی داشته است. مسعود بارزانی او را به اربیل دعوت کرده بود و حتی پس از موت ، جسد غنی بلوریان برای تدفین به اربیل برده شد
اما با وجود تمام اینها بارزانی دوست دارد تهران را هدف خود قرار داده در مقابل استقلال کردستان ایران را نشان دهد تا اولا اتحاد راهبردی اسراییل را به سمت خود جلب کند و این پیام را به نتانیاهو دهد که اگر ایران در گسترش به غرب تا لب مرزهایت آمده است تو نیز میتوانی با حمایت از ما تا لب مرز ایران بیایی!
خبرگزاری آناتولی ترکیه از تصمیم دولت این کشور برای بستن حریم هوایی خود در مقابل اقلیم کردستان عراق خبر داد.
سرانجام آن روزی که همه به انتظارش نشسته بودند فرا رسید. جمعه ۱۳ اکتبر ۲۰۱۷ رئیس جمهور امریکا آقای دونالد ترامپ موضع خود را نسبت به ایران و پرونده برجام مشخص و ایران را محکوم به حمایت از تروریسم، نقش موثر در بی ثباتی منطقه خاورمیانه و برنامه موشک های بالستیک (دوربرد) کرد. ولی جدا از این ادعا ها، مطلب مشخصی که از صحبت های رئیس جمهور امریکا برمی آمد اینکه ایشان خواهان محاصره هرچه بیشتر رژیم ایران هستند. حال در این مطلب میخواهیم به نکته ای بپردازیم که آیا رژیم ایران میتواند به این خواسته ها تن دهد؟
پیام زندانی سیاسی، سهیل عربی، از بند 350 زندان اوین
نه زندگی کرده ایم که از مرگ بترسیم
و نه آزادمان گذاشتند که از زندان هایشان هراسی داشته باشیم
یادم می افتد که در ایران خودمان چطور حسب تعریف رضا مکعیان مشهور به رضا ملک ؛ بازجو بهش میگوید طلاق زنت را می گیرم و خودم می گیرمش و پدر بچه هایت می شوم ؛ تو را هم تا آخر عمرت همینجا نگه می دارم!
آخر گناه ما چه بوده که باید در خاورمیانه چشم به جهان می گشودیم؟ آیا همه اینها جبر جغرافیاست؟ ما خاورمیانه ای های بخت برگشته را چه می شود؟
وزیر امور خارجه ایالات متحده ادعا کرد که "از نيروهاى دمكراسى خواه براى تغيير رژيم ايران حمايت می‌كنيم". پرسش این است که؛ جناب تیلرسون، شما کدام استراتژی را در خاورمیانه تعقیب می کنید؟ مگر نه اینکه قصد شما از تغییر حکومت اسلامی، تعیین رژیم دست نشانده و عامل اجرائی تحقق اهداف شما می باشد؟ شواهد نشان میدهد که قرار است استراتژی امریکا در خاورمیانه با نیروهای "دمکراسی خواهی" از جنس عربستان سعودی متحقق گردد.
فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (دوشنبه) اعلام کرد، نیروهای عراقی بر شهرستان طوز خورماتو از توابع صلاح‌الدین تسلط یافته و علاوه بر آن کنترل چند منطقه استراتژیک در مناطق کرکوک را به دست گرفته‌اند.
اصلا چرا باید این مبارزه لعنتی را ادامه می دادی ؟نتیجه اش چه شد ؟ آن زمان شاه ! این زمان خمینی ! .نه ! نه! حق ندارم از تو این گونه سئوال کنم . ناراحت می شوی این راهی است که با عشق شروع کردی .یک بار گفتی <مامان تنها در این راه بود که احساس لذت کردم حسی از سرشاری وکاملیت .حس آزادی !حس زیبای آن که هیچ کس نمی تواند این آزادی انتخاب را از من سلب کند .حتی مرگ >مرا ببخش آخر نمی توانم مثل تو باشم نمی توانم درد کشیدن تورا تحمل کنم قول دادم صبور باشم .نمی توانم ای کاش نبودم تا ...
شورای امنیت اقلیم کردستان در بیانیه‌ای درباره تحولات و درگیری‌های دیشب در جنوب کرکوک اعلام کرد که اقدامات تحریک آمیز ابتدا از سوی حشد شعبی آغاز شده و نیروهای پیشمرگ به آن پاسخ داده‌اند.
بامداد امروز دوشنبه با فرمان مستقیم حیدر عبادی نخست وزیر عراق، نیروهای حشد شعبی وابسته به ایران تهاجم به کرکوک را آغاز نمودند.
وریا دل انگیز در جریان شادیهای مردم کوردستان ایران در روز 27/9/2017 در پشتیبانی از استقلال کوردستان عراق توسط نیروهای اطلاعات رژیم در مریوان دستگیر شد.
بعد از هفت روز نامبردە بە زندان ادارە اطلاعات سنندج منتقل شد