آخرین مطالب ایران گلوبال

اعتقاد به سیستم دموکراسی نیم بند جهانی برای حکومت اکثریت بر اقلیت فاجعه بشری است.دموکراسی واقعی از بین بردن هر گونه تمایز بین اکثریت و اقلیت است . احترام به رای اقلیت و تامین حقوق انان تضمین وجودی تمایز انسانی در جامعه است.از بین بردن نهاد قدرت متمرکزو نه کسب قدرت معنی اصلی تفکر دموکراسی مدرن بشری است. بشریت برای نجات خود نیاز فوری به تحول عمیق تفکر غالب گشته جهانی را دارد.
قرار است که کمیته روابط خارجی سنا پنجشنبه (۲۵ مه) پیش نویس طرحی را بررسی کند که تحریم‌های ایران را در عرصه‌های موشکی، حقوق بشر و تروریسم به ویژه در مورد سپاه پاسداران تشدید می‌کند.
این طرح که توسط گروهی از سناتورهای جمهوریخواه و دموکرات تهیه شده است، علیه اشخاصی که در برنامه موشک‌های بالستیک ایران نقش دارند تحریم‌های اجباری وضع می‌کند.
راه حلّ برون رفت از بحرانهایی که امروز کشور ما با آن روبرست، مشارکت در انتخابات به منظور تقویت و تداوم نظام جمهوری اسلامی نیست، بلکه فاصله گرفتن و به حاشیه پرتاب کردن مسلک شیعه گری و اساس دین اسلامی است که هر روز در گوشه ای جوانان و مردم بیگناه جهان متمدن را به خاک و خون میکشد و اکنون این دین اسلام در سراسر جهان مورد نفرت و کینه قرار گرفته است،
زندان کارون اهواز در دوران ستم شاهی شاهد مقاومت های دلاورانه فرزندان ایران، جهانگیری ها، محمود محمودی ها، حیدر طهماسبی ها و ... در برابر دیکتاتوری بود. بسیاری از آن عزیزان در دژخیمگاه های حکومت اسلامی جان باختند و جان بدربرده ها هم همواره زیر ضربات ناجوانمردانه قرار داشتند. بار دیگر آقای علیمحمد جهانگیری زندانی سیاسی دو نظام، بهمراه کوشندگان فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در بیدادگاههای اسلامگرایان محاکمه شدند.
شاید عصر جدیدی پیش روی ما گشوده شده یا باید خود آنرا بگشائیم که نیاز به داستانهای محلی به منظور ایجاد آنچه منافع ملی نامیده میشود، جای خود را به داستانی جهانی، هویتی جهانی بدهد. جائی که نه گریستن های ملی بحال خود و بخاطر ظلم اجنبی ها، هویت ملی را شکل داده و اشگ کودکان مدرسه را جاری کند، و نه سینه پیش دادن های ملی، برای دیوار کشیدن دور خود یا کوبیدن بقیه ای که فروتر از خود می پنداریم.
ماشین هویت‌ساز‌ شکوه ایرانی و عظمت آریایی، پدیده تازه‌ای را، این بار به زبان انگلیسی و در بازار جهانی عرضه کرده است: جیسون رضا جُرجانی. نه، اشتباه نکید، او یک دانشمند ایرانی خیالی در ناسا، با نشان فروهر بر کراوات، نیست که نتوانیم در عالم واقع به او افتخار کنیم. او حقیقتاً وجود دارد، و با کمال شرمندگی نظریه پرداز جنبش‌های نئوفاشیستی در آمریکا است.
زنده یاد حبیب‌الله آشوری، به ملاخورشدن انقلاب معترض بود، اما هیچ ربطی به گروه فرقان نداشت. ۱۱ آبان سال ۵۹ «عبدالمجید دیالمه» جلوی مجلس، به پاسداران نشانش داد. همانجا دستگیر و به اوین منتقل شد و شهریور سال ۶۰ تیربارانش کردند. «جُرم» او عقایدش بود و نسبتی با ترور نداشت. داوری آقای قاضی‌زاده درست نیست.
ایشان نه تنها در تاریخ دست می‌برَد، آن انسان شریف را که به پاکی می‌زیست و فقر، فخر او بود، به سبک و گفتمان امثال رئیسی و لاجوردی، «معدوم» توصیف می‌کند.
اشتون کارتر، وزیر سابق دفاع آمریکا هم گفت ایران باید در ائتلاف مبارزه با تروریسم شرکت کند. کارتر گفت: «ائتلاف سنی فقط کافی نیست و ایران باید از موضع مبهم خود در مورد مبارزه با تروریسم، چه تروریسم سنی و چه تروریسم شیعه، دست بردارد».
ترزا می، نخست وزیر بریتانیا می گوید که دولت درجه هشدار امنیتی را به بالاترین سطح ممکن افزایش داده است که به معنی احتمال قریب الوقوع بودن یک حمله است.
یک تحلیلگر آمریکایی می گوید ایران اکنون بخت خوبی دارد با همکاری با آمریکا روند تنش بین دو کشور را کاهش دهد.
جان برنن مدیر آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا روز سه شنبه گفت که شخصا سال گذشته به سرویس اطلاعاتی روسیه هشدار داد که مداخله مسکو در انتخابات آمریکا به روابط روسیه با آمریکا آسیب خواهد زد.

تقاضاي پشتيباني مالي از ايرانگوبال

دوستان عزیز _ ما رسانه ای هستیم که به هیج حزب و دولتی وابسته نیستیم. همکاران ما در سایت بطور مجانی ساعاتی از شبانه روز خود را در اختیار اطلاع رسانی به شما عزیزان می گذارند؛ با این وجود بخشی از هزینه ها را هم متقبل می شویم. کمک اندک شما می تواند ادامه کاری این رسانه مستقل را تضمین نماید.

انتشار از: 

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با پیروزی "شیخ حسن روحانی" رقم خورد. انتخاباتی که بوی تحریم می داد به یک باره شرکت فعال در انتخابات را بار نهاد و طبخ نمود. انتخاباتی اگر چه هیچ یک از شاخصه های یک انتخابات دموکراتیک را چاشنی خود نکرده بود اما به حالتی رقابتی در درون بافت های قدرت مبدل گشت. آنچه سمت و سوی انتخابات را از سردی به گرمی سوق داد چه بود بسیار مهم است و در خور جراحی و واشکافی
جامعه شناسی انتخاباتی نقش بازیگران و برد و باخت یا امتیاز دهی متقابل را نشان می دهد. قدرت سیاسی دارای تنوع روش است و مردم تلاش دارند در تناسب قوای موجود بر امتیازهای خود بیافزایند. حال هر چقدر نخبگان مقابل قدرت، هوشمند و پر فکر و سامانیافته و با پروژه نیرومند باشند، بر هوشیاری جامعه می افزایند و پویایی آن را مستحکم می کنند.
برای سایت فراگیر "ایرانگلوبال"و مدیرش آقای کیانوش توکلی که باری سنگین برای نهادینه کردن آزادی بیان در همه زمینه ها را بر دوش می کشد.

حسن روحانی و «شنیده شدن صدای جوانان، زنان و همه اقلیت‌ها

دربارهٔ گفته‌های روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت رئیس جمهوری ایران دربارهٔ «شنیده شدن صدای جوانان، زنان و همه اقلیت‌های قومی و مذهبی» امیرمصدق کاتوزیان در گزارشی با فاطمه گوارایی فعال مدافع حقوق زنان در تهران و سوما صفاری تحلیل‌گر «آژانس خبری موکریان» در سنندج گفت‌وگو کرده است.

انتشار از: 

اعتراض به «تقلب و تخلف» در انتخابات شوراهای سقز و مریوان

شماری از نامزدهای انتخابات شوراهای شهرهای سقز و مریوان و حامیان آنها به نتایج اعلام شده اعتراض کرده‌اند. در گفت‌وگو با ناصر شورشیان گزارشگر «آژانس خبری موکریان» درباره دلایل این اعتراض‌ها پرسیدم.

انتشار از: 

تعقیب و جست‌وجو برای یافتن همدستان سلمان عبیدی، عامل حمله انتحاری در جریان کنسرت آریانا گرانده در منچستر ادامه دارد. ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا، نیز گفته احتمال وقوع حمله‌ای دیگر در آن کشور «قریب‌الوقوع» است.

حمله انتحاری در منچستر دست‌کم ۲۲ قربانی برجای گذاشته‌است. بسیاری از کسانی که به کنسرت آریانا گرانده رفته بودند نوجوان بودند و یکی از قربانیان حمله نیز دختری هشت ساله‌ است.