آخرین مطالب ایران گلوبال

دو مدعی دروغین هواداری از شاهزاده رضا پهلوی
در یک سند صوتی که در آن گفتگوی تلفنی مهران کمال پور با آقای "شهباز(علیرضا) قهرمانی" انتشار یافته است،بوضوح شنیده می شود که مهران کمال پور ادعا می کند که با تیم تحت فرمانش برای انجام یک ماموریت بر علیه رژیم در ایران بسر می برد،اما گویا این تیم لو می رود و دستکم یکی از اعضای تیم بنام سعید کشته و دیگران توسط ماموران امنیتی رژیم دستگیر می شوند!
مهران کمال پور تا به امروز اما در این باره هیچ توضیح روشنی به ایرانیان نداده و نگفته است که این تیم ادعایی متشکل از چه افرادی بوده؟

تظاهرات اعتراضی امروز زاهدان به توهین یک استاد دانشگاه

گزارش ویدئوی شامل کلیپ ویدئو توهین آمیزی دکتر حمید صمصام ( استاد و عضو هیات علمی گروه ادبیات دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان) و کلیپ های تظاهرات اعتراضی امروز (شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷) دانشجویان و مردم زاهدان که در لینک زیر آمده است

خیزش 96 گفتمان مرکزی جامعه ایران را عوض کرد (1) و شکاف اپوزیسیون، خود را نه در موضعی نظری در کتابها بین اصلاح طلبی و سکولار دموکراسی، بلکه به شکل اعتراضاتی با خواست روشن حکومت سکولار و دموکرات، در خیابانهای 128 شهر ایران، نشان داد.
نگاهي به اعتصاب بازاريان عليه رژيم ملاها
در ادامه اعتصاب و اعتراض بازاريان و كسبه شهر مرزي بانه در استان كردستان ايران كه به مدت 25 روز طول كشيد و اقدامات سركوبگرانه رژيم براي دستگيري فعالان جنبش بازاريان هنوز ادامه دارد، اكنون شاهد آن هستم كه در برخي شهرهاي بزرگ ايران بازاريان به اقدام مشابهي دست زده‌اند كه چنانچه گسترش يابد رژيم ملاها را با يك بحران مرگبار ديگر روبرو خواهد ساخت. علت اعتصاب و اعتراضات بازاريان چيست؟
درباره شاهزاده رضا پهلوی (1) و سلطنت طلبان (2) بسیار بحث کرده ایم اما در اینجا موضوعی شخصی در مورد آقای رضا پهلوی، مطرح است.
در شرایط کنونی ایران، جبهه سیاسی ای می تواند به تقویت جنبش، ساقط کردن قدرت حاکم و انتقال قدرت بمردم بپاخاسته بیانجامد که با قاطعیت استراتژی “براندازی آگاهانه، هدفمند و خودمدیریت” را در دستور کار سیاسی بگذارد.
با سپری شدن دوران دنیای دو قطبی- 1917تا 1990- جهان با وضعیت آشفته ای روبرو شده است. تاثیر این آشفتگی در حوزه های جنوبی دریای مدیترانه، دریای سرخ، خلیج فارس و دریای عمان و دریای عرب در اقیانوس هند به صورت جنگ های دامنه دار ژئوپولیتیکی خود را نشان داده است.