آخرین مطالب ایران گلوبال

دو کارشناس موشکی به روزنامه گاردین گفته‌اند باقی‌مانده موشکی که روز گذشته در واشنگتن به‌عنوان سند دخالت ایران در جنگ یمن نشان داده شده، موشک «قیام» ساخت ایران است.
برای نجات ملتشان، به ساختن تاریخ جعلی کورش و داریوش و افتخار خشک و خالی موجوداتی تخیلی که وجود خارجی ندارند، متوسل نشوند و با افسانه سرائی به ملتشان قوت قلب ندهند، و الکی خود را اشرف مخلوقات نپندارند، و یا منتظر ظهور مهدی موعود نشوند، و یا در چاه جم کران و امامزاده های متنوع و اخیرا با اختراع امامزاده کورش بدنبال نجات ملت خویش و حل مشکلاتشان نگردند، بلکه خودشان آستین هایشان را بالا زده و بدون دزدی نفت عربهای الحواز و معادن آزربایجان خود را در عرش علا نبینند،
ین دستاورد بشریت است که امر جدایی یا ماندن در کادر سرزمین واحد، نه با زور و جنگ که از طریق همه‌پرسی دمکراتیک انجام پذیرد. "حق تعیین سرنوشت" اصولا‌ و مقدمتاً با حق برگزاری رفراندوم است که می تواند تحققی دمکراتیک یابد. رفراندوم، ابزار تجلی حقی است دمکراتیک و نفی این ابزار دمکراتیک، جز ابتر کردن خود آن"حق" معنی دیگری نخواهد داشت
یک بحثِ نوشتاری در ۹۵ تز (بخش دوم)
ترجمه و تلخیص: 
ب. بی‌نیاز (داریوش)
در ضمن خیلی جالب است که شما درست غزالی را به عنوان نوآور یادآوری می‌کنید. غزالی برای سلفی‌ها نه یک نوآور که یک سنت‌گرا می‌باشد و مرتباً از کتابِ «احیاء العلوم الدین» او نقلِ قول می‌آورند. حتا عنوان کتابش گمراه‌کننده است: «احیاء العلوم الدین». منظور غزالی از «علوم» در این جا نه «علم» به معنی بکارگیری خرد، راستی‌آزمایی و باطل‌سازی بلکه منظورش از «احیاء علوم الدین» یعنی زنده کردن علمِ دینی است
«پس از شکست داعش در عراق و سوریه، آمریکا بر روی ایران به عنوان تهدید بزرگتری متمرکز می‌شود. برآورد مقامات آمریکا نشان می‌دهد که تهران و متحدانش ۸۰ درصد از نیروهای تازه نفس هوادار بشار اسد را تامین می‌کنند. تخمین زده می‌شود که ۱۲۵ هزار نیروی ایرانی در سوریه حضور دارند.»
شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران و اعلام همبستگی و هم دردی مردم ایران با هموطنان کرمانشاهی پس از زلزله اخیر و اعتراضات گسترده و دائمی مردم علیه سیاست‌های حمایتی حکومت اسلامی از رژیم سوریه و شیعیان لبنان و یمن و سرمایه‌گذاری‌ها در این کشورها و در عین حال هم دردی با مردم کشورهای دیگر که قربانی تروریست‌های مسلمان داعشی هستند همه و همه نشانه‌هایی از روحیه متعادل برون‌گرای مردم ایران می‌باشند.
جانشین سخنگوی دبیرکل سازمان ملل روز پنجشنبه ۱۴ دسامبر اعلام کرد که هیچ مدرک قطعی دربارۀ منشاء موشک‌هایی که از یمن به سوی عربستان سعودی شلیک شده‌اند، وجود ندارد.
سرلشگر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران گفته مقاومت اسلامی در منطقه در حال گسترش است و "به زودی شاهد پیروزی در یمن خواهیم بود". او همچنین بزرگترین مشکل مدیران داخلی را جلب رضایت مردم و نه رضایت خدا دانسته است.
حالا چرا ما باید عذرخواهی کنیم؟
درباره دعاوی نماینده آیت الله خامنه ای در سپاه پاسداران چند نکته قابل ذکر است:
reza_parchizadeh_Profile_Photo

روشن فکرانی که نه با رژیم جمهوری اسلامی سازگار بودند و نه با مخالفان رژیم. این قشر بعضا حرف‌های رادیکالی هم در قبال رژیم می‌زد که اعتبارش به عنوان آپوزیسیون را افزایش می‌داد.
وضعیت نامعلوم محمد صابر ملک رئیسی و سایر زندانیان
مسئولین زندان اردبیل برای جلوگیری از اطلاع رسانی و طرح مشکلات زندان از سه روز پیش بصورت کامل دسترسی تمامی زندانیان سیاسی این زندان از جمله ماهر کعبی، علی پژگل، شیراحمد شیرانی و نور احمد حسن زهی به تلفن را قطع کرده اند.
این زندانیان هیچ یک بومی و ساکن منطقه استان اردبیل نیستند بلکه عمدتا از منطقه بلوچستان و خوزستان به این محل تبعید شده اند، به همین دلیل ملاقات آنان با خانواده ها به ندرت صورت می گیرد و ارتباط آنان تا حد زیادی وابسته به استفاده از تلفن است.
اگر شاهزاده برای سلطنت طلبان موظف به پاسخگویی نیست به خودشان مربوط است، اما امروزه رهبران سیاسی موظف به پاسخگویی هستند. ژورنالیستهای واقعی از سیاستمداران که ادعای رهبری مردم را دارند پاسخگویی در مورد دروغ ها می خواهند. چه شاهزاده رضا پهلوی پاسخ دهد و چه نه، ژورنالیستها موضوع را برای قضاوت مردم ارایه می کنند.