آخرین مطالب ایران گلوبال

چندی پیش سایت « ایرانگلوبال » پرسش هایی را پیرامون فدرالیسم مطرح و از کنشگران اجتماعی، سیاسی و فرهنگی خواستند که دیدگاه های خود را بنویسند و ...
كولبران مظلوم
درست 25 روز پیش کردهای باشور کردستان با شادی و شور به پای صندوق های رای رفتند تا اراده خود در مورد سرنوشت شان را نمایش دهند. نتایج انتخابات و آراء 97 در صدی شرکت کنندگان، آب یخی بر سر جامعه کردستیز در خاورمیانه بود که ما پس لرزه های آنرا در تهدیدها، بستن مرزها، تجاوزات و لشکرکشی های دولت ترکیه، اسلامگرایان ایرانی ستیز حاکم بر ایران و سلطه طلبان عراق مشاهده کردیم.
بی بی سی: در حالیکه منابع عراقی از استقرار در تمامی استان کرکوک خبر داده‌اند گزارش شده است که بین نیروهای دولت مرکزی عراق و پیشمرگه‌های اقلیم کردستان نبرد سنگین در جریان است.
خاطرات زندگی یک کمونیست تحت تعقیب فراری از دست رژیم ایران در بین پیشمرگان کورد در کردستان.
توضیح مختصر: کمونیسم بیشتر در جوامع عقب مانده و عشیرتی رشد می کند چون رهبران احزاب دقیقا رل یک خان را بازی می کنند، و بدین جهت جوامعی مثل آمریکا و اروپا و ژاپن هر چه بسوی تکنولوژی مدرن می روند، احزاب کمونیستی هم به همان نسبت، ناپدید می شوند، بدین جهت رشد مارکسیسم و کمونیسم در کردستان ناشی و نماینگر ادامه روابط اجتماعی عشیرتی و فئودالی است و حمایت کمونیستها از رژآوا و کوبانی هم دقیقا بخاطر همین انطباق
سفیر ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد، از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا با جدیت بیشتری در برابر ایران عکس العمل نشان دهد.
ایران اینترنشنال، مجله نظامی War is Boring در شماره روز پنجشنبه ۲۷ مهرماه خود می‌نویسد ایران در حال ساختمان دفاع ضدهوایی بر علیه حملات جنگنده‌های مافوق صوت و گریز از رادار ' استیلت' (Stealth) آمریکایی است.
بر اساس یک مطالعه بین‌المللی هر سال میلیون‌ها نفر به دلیل پیامدهای آلودگی محیط زیست می‌میرند.
رویترز از نبرد بین نیروهای عراقی و پیشمرگه‌های کرد در آلتون کوپری در شمال غرب کرکوک خبر داده است.
ارتش اسرائیل اعلام کرده که شامگاه گذشته مناطقی از استان قنیطره در جنوب سوریه را با توپخانه گلوله‌باران کرده است. این حمله یک روز بعد از هشدار سرلشکر محمد باقری در سفرش به سوریه اتفاق افتاد که گفته بود ایران حملات ارتش اسرائیل به خاک سوریه را نمی‌پذیرد.
رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا بار دیگر به عربستان سعودی و قطر سفر می‌کند تا برای حل بحران قطر و چهار کشور عربی تلاش کند. او اما امید چندانی به حل سریع این بحران ندارد.
قسمت آخر
او زمانی که دریچه قلب‌ها بازشوند، مهر جای‌گزین کینه گردد و انسان‌ها به ‌راستی برادری و خواهری برای هم باشد؛ غبار از چهره تاریخ خواهد زدود و از زبان زیباترین فرزندان این آب‌وخاک از آزادی و عدالت با شمایان سخن خواهد گفت! از زبان کسانی که در سنگین‌ترین روزهای این سرزمین غم‌بار سرودخوان در پای چوبه‌های اعدام ایستادند و نخستین جرعه شبنم سحرگاهی را سر کشیدند، تا خورشید از گلویشان اگر نه آن روز، بلکه به روزگاران طلوع کند و این سرزمین گرفتار در سیاهی را روشن نماید! او دل نوشته‌های هزاران مادر به همراه وصیت‌نامه‌های کوتاه فرزندانشان را از چمدان‌های کوچک، از کمدهای قدیمی، بیرون خواهد کشید و به داوری آیندگان خواهد گذاشت. من به آن روز ایمان‌دارم!
وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد که دولت ترامپ نمی‌خواهد مانع تجارت اروپا و ایران شود.
دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، اطلاعات موثقی دارد که نشان می‌دهد تعدادی از فرماندهان داعش به ترکیه فرار کرده‌اند. پرسش این است که کدام شبکه های ارتباطی با داعش فرار داعشی ها را سازمان داده و میدهند؟ آیا داعشی ها از همان کانال هائی که به سوریه فرستاده شدند، بازگردنانده نمی شوند تا در جای دیگر فعال شوند؟
این ساده لوحی محض است موجودیت داعش، حزب الله، حشد الشعبی، طالبان، القاعده و .. را جدا از ترکیه، عربستان، حکومت اسلامی ایران، پاکستان، قطر و .. نگریست!
رئیس اقلیم کردستان عراق اعلام کرد که دستور بازداشت معاون وی از سوی بغداد یک تصمیم سیاسی است و بغداد هرگز نخواهد توانست معاون وی را بازداشت کند.
فرامرز دادرس ، کارشناس اطلاعاتی
دو اندیشمند سیاسی کرد؛ به نام های مریوان کانیه و ارس فتاح، در مقاله‌ای که امروز در نشریه فرانسوی لوموند منتشر شد از حمایت برخی از غربی‌ها از مسعود بارزانی رهبر اقلیم کردستان شکوه کرده‌اند و معتقدند بارزانی یک دموکرات نیست.
باز هم جوابية به مينو هميلي
علیرغم اینکه دهان‌بدهان گذاشتن با تیپ شخصیت‌هایی مانند مینو همیلی موجب آزردگی خاطرم می‌شود اما به خاطر تنویر افکار عمومی ناگزیر به توضیح مختصری هستم.
حسن روستایی بازجو و شکنجه گر سرشناس رژیم گندیده و پوسیده ولایت فقیه در تبریز و آذربایجان پس از سال ها بازجوئی و شکنجه و سرکوب دشمنان رژیم آخوندی هم اکنون می کوشد چهره ای نازنازی و خندان به خود گرفته و گذشته ننگینش را پنهان کند!