آخرین مطالب ایران گلوبال

جان کری: دمکراسی ما به شدت تضعیف شده
ما از هنر معامله گری ( اشاره به کتابی از ترامپ است درباره هنر مذاکره و معامله ) به هنر جیغ و فریاد رسیده ایم. این دنیایی کاملا جدید است. به نظر من ترامپ یک نوجوان هشت ساله و بی ثبات و متزلزل است.یک واقعیت ساده این است که دمکراسی ما به شدت تضعیف شده است که علت آن هم وجود پول های هنگفت در سیاست ما است. باید این پول ها از سیاست آمریکا بیرون ریخته شوند.
عاشورای تو سرکوبگر و وحشی و استعمارگر شده است. عاشورای تو از یمن تا لبنان به استعمار و استثمار مشغول است.
برخی دیگر از مقامات ایالات‌متحده بیان کرده‌اند که بنا بر قوانین سازمان ملل، ایران می‌تواند در این نشست، نماینده‌ای معرفی کرده و سخنرانی کند، چون یک‌طرف موضوع مورد طرح در نشست، ایران خواهد بود که این مسأله می‌تواند به ایجاد تنش جدی برای ترامپ منجر شود.
«ریچارد گوان»، محقق ارشد دانشگاه سازمان ملل به واشنگتن‌پست گفته : ترامپ با این اقدام، ریسک تقابل با فرانسه و بریتانیا را در شورای امنیت پیش روی دارد، زیرا نخست‌وزیر بریتانیا و رئیس‌جمهور فرانسه، چاره‌ای جز دفاع از توافق هسته‌ای نخواهند داشت.
نشست مشترک کنسولی جمهوری اسلامی ایران و انگلیس دوشنبه ۲۶ شهریور به ریاست مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه کشورمان و مدیرکل مهاجرت وزارت کشور انگلیس در تهران برگزار شد.
فرزام بیدارپور معاون دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با نمونه برداری از ۱۸ نفر از افراد دارای علائم بیماری آنفلوآنزای خوکی در این استان، تاکنون آزمایش یک نفر مثبت بود که این فرد اینک تحت درمان قرار گرفته است.
ارزش افغانی، پول ملی افغانستان در برابر دلار آمریکا کاهش یافته است. بانک مرکزی این کشور می‌گوید این وضعیت به دلیل افزایش قاچاق ارز به ایران تشدید شده است. اتاق تجارت و صنایع افغانستان نیز گفته است که به دلیل تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران واردات کالاها از راه ایران به افغانستان کاهش یافته و نگرانی بازرگان‌های افغان را برانگیخته است.
شورای عالی هماهنگی اقتصادی ایران روز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت تصویب کرد که دولت می‌تواند به بخش خصوصی نفت بفروشد. این طرح به این معناست که بخش خصوصی می‌تواند فرآورده‌های نفتی را از دولت خریداری و صادر کند.
سکه ثامن در اطلاعیه‌ای رسما ورشکستگی خود را اعلام کرد و به کاربران برای درخواست واریز پول‌های خود مهلت داد. به گزارش ایبِنا، شرکت بازرگانی آریو پرگاس آیلین با عنوان "سکه ثامن" در زمینه مرکز معاملات سکه و طلای آبشده، معاملات حواله شنبه ای طلا، معاملات جهانی انس طلا، گشایش اعتبارات و ال سی، واردات و صادرات کالاهای مجاز، اخذ وام و اعتبارات ارزی و ریالی ازتمام بانک های خارجی و داخلی چند وقتی است که به صورت مجازی در حال فعالیت بوده اما اخیرا با عدم پاسخگویی به کاربران، مشکلاتی ایجاد شده است.
گزارش ها حاکی است که در جریان تصادف یک اتوبوس و یک تانکر حامل سوخت در نزدیکی نطنز « ۲۱ نفر » کشته و دستکم ۲۰ نفر مجروح شده‌اند. پیر حسین كوليوند، سرپرست اورژانس كشور ، گفته است: اتوبوس از پشت به تانکر برخورد داشته و سطح آتش‌سوزی وسیع است؛ جستجو برای یافتن اجساد ادامه دارد .
به گزارش «انتخاب» به نقل از خبرگزاری ها، غلامحسین اسماعیلی در حاشیه مراسم عاشورائیان در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت پرونده اسفندیار رحیم مشایی گفت: حکم ابلاغ شده مهلت اعتراض باقی است اما تا این لحظه اعتراضی صورت نگرفته است.
صالحی می گوید: آبان سال 90 بحث مذاکره با آمریکا از طریق عمان پیش آمد. وقتی ما خاطرات شما را خواندیم در آنجا آمده است که اولین بار آبان ماه سال 90 پیغام ها رد و بدل شد. از آبان 90 تا سال 92 که آقای دکتر روحانی رئیس جمهور شدند فاصله زمانی زیادی بود تا مذاکرات به سرانجام برسد.
"دولت" در کشورهای توسعه‌یافته توانسته فارغ از هرگونه نژاد، رنگ، دین و مذهب نقش کلیدی خود را در ایجاد مکانیسم‌های لازم به‌منظور بهره‌مندی از تمامی توان و تخصص افراد ایفا نماید، اما در ایران طی ۵۰ سال اخیر باوجود داشتن استعدادهای برتر علمی، ورزشی، هنری و صنعتی در کُردستان که می‌توانند در مسیر توسعه و پیشرفت گام بردارند توجه جدی معطوف نگردیده است