آخرین مطالب ایران گلوبال

در تاریخ معاصر خاورمیانه، حکومتی به درنده خوئی و چپاولگری رژیم جمهوری اسلامی به ندرت می توان مشاهده کرد. اینک، پس از چهار دهه ستمگری و شرارت، مبارزات عظیم توده های بپا خاسته، ناقوس مرگ رژیم کشتار و جنایت را به صدا در آورده، سرنگونی این رژیم ضد مردمی به دست توده ها را نوید میدهد.
البته آنچه در بالا گفته شده گوشه ای از عملکرد خلاف مقررات درویشی مصطفی آزمایش بود که در نتیجه نگارنده و عده ای از دراویش را به موضع گیری واداشت که در پی هر موضع گیری سیلی از تهمت و توهین به سوی مخالف روانه می شود که البته ابتدا این تهمت ها توسط چند اکانت مجعول انجام می شد اما بتازگی رسانه های وابسته به مصطفی آزمایش هم به این جرگه پیوسته اند و با معرفی مخالفان اش به عنوان بازجو اطلاعات و عامل اطلاعات سپاه پاسداران کوشش در ارعاب و ترور شخصیت دارند.
بر اساس گزارش فاینشنال تایمز روسیه آمادگی خود را برای سرمایه گذاری بزرگ در صنایع نفتی ایران اعلام کرده است.
بر اساس این گزارش روسیه ۵۰ میلیارد دلار در نفت و گاز ایران در حالی سرمایه گذاری خواهد کرد که کشورهای اروپایی از ترس و تهدید به تحریم های آمریکا قراردادهای خود را فسخ و ایران را ترک میکنند.
ترجمه و تلخیص: 
زهرا ماهر
بر اساس گزارشهای رسیده از سوریه نمایندگان رژیم آمریکا باارسالی پیامی از سوی دونالد ترامپ به دولت سوریه و پرزیدنت پشار اسد کهتنها نامه رسانش روسیه بود، پیشنهاد کرده اند که حاضرند در ازای خروج نیروهای ایرانی و حزب الله لبنان نظامیان آمریکایی مستقر در این کشور نیز سوریه را ترک کنند.
در این مقطع حساس به یاری هموطنان آزادمنش، سلیم النفس و مبرا از هر گونه وابستگی مقیم خارج از کشورمان بویژه ایالات متحده امریکا « با ارتباطاتی برنامه ریزی شده و هدفمند بر مبنای منافع ملیمان سخت دلبسته ایم..... که چنین باد.انتظار میرود این مهم بوسیله ایرانیان اندیشمند، بانفوذ و کارآمد مقیم آمریکا در این دیدار و تماسهای مکرردر دسترس تا ابطال تصمیمات مغایر منزلت انسانی، پی گیری وتعقیب شود و کارها و امور فی مابین دو کشور که طی ۴ دهه هیچکس و هیچ دولتی به دلیل عمق روابط برآمده از ضرورتها و جهان بینی ...
اجلاس وزرای اقتصاد گروه ۲۰ در آرژانتین
کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین‌المللی پول، گفته شاخص ها نشان می‌دهند که جنگ تعرفه‌ها و تاثیر روانی آن بر بازار به رشد جهانی اقتصاد ضربه زده و باعث کند شدن شتاب آن شده است.
اظهارات خانم لاگارد پاسخی به سخنان استیو منوچن، وزیر اقتصاد آمریکا تلقی شده که روز گذشته (جمعه) گفته بود وضع تعرفه‌های جدید از سوی ایالات متحده تاکنون بر اقتصاد جهان تاثیری نگذاشته است.