«صفحه شما»

اصل مطلب: 

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.

لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

عنوان مقاله: 
اعتراضات مردم شجاع کازرون
علی
تا زمانی که همه مردم ایران دست در دست هم و با اتحاد وارد مبارزه با رژیم فاسد و ضد ایرانی نشوند و با جمعیت های میلیونی وارد خیابان‌ها نشوند ودر خیابان باقی نمانند این رژیم و جیره خوارانش دست از سر کوب برنخواهند داشت . مردم فقط با اتحاد وهمکاری و اعتصابات سراسری می‌توانند این رژیم آدمخوار را سرنگون کنید و سرکوبگران جیره خوارش را به سزای اعمال ننگینشان برسانید.مردم دیگر بی تفاوتی و تو سری خوردن و کشته دادن کافیه سر مار باید له بشه.تا بمیره. .
عنوان مقاله: 
اسراييل، سلطنت طلب ها و تاريخسازىِ وارونه
تهرانلی
جناب لوائی عزیز!
دستت درد نکند، مقاله ات ژرف، روانکاوانه، تاریخی و پر محتواست. کاملا به هدف خورده است. این مطلب دقیقا معضل جغرافیای موسوم به جهنم ایران را با تحلیلهای ظریف جامعه شناسانه، و تاریخ نگارانه بخوبی تصویر میکند. پانفارسیسم، پان ایرانیستهای گستاخ، و نژاد پرستان ایرانی آریامهری، با تاریخ سازی جعلی،و چسباندن تلویحی خود به غرب و اسرائیل برای سرکوب ملل تحت ستم جغرافیای موسوم به ایران، نه تنها با جعل تاریخ، و فرهنگ منطقه خاورمیانه مخصوصا جغرافیای موسوم به ممالک محروسه ایران، از هیچ حیله ای فرو گزار نستند، بلکه مردمان غیر فارس را در جهنم ایران!، را حتا پشیزی بحساب نمی آورند، جناب لوائی عزیز! زمان اینکه مسلسلها در خیابانهای شیک و عریض تهران آواز خواهند خواهند، دارد نزدیکتر میشود.( قادان دئیسین سنی ایسته میین لرین تپه سینه!) دردت بخورت بر کله کسانیکه شما را نمی خواهند!

عنوان مقاله: 
کوروش
حمید آریا
درود

از زمان پهلوی عمومابزرگنمایی وجعلیات برای کوروش شده. تواریخ را مطالعه میکنیم از جنایات کوروش در اوپیس، نینوا ، و بابل و هگمتانه میفهمیم

از میل قدرت طلبی کوروش که به پدربزرگش آستیاگ حمله کرد و شکستش داد و کوروش پس از،اینکه شوهر خاله خودش اسپیتاماس را کشت و فرزندانش را شکنجه کرد، خاله خودش آمیتیس را تصاحب کردو به زنی گرفت

از هدیه زنان شوش و آسوری بدست کوروش به سردارانش درکتاب گزنفون بخوانیم

علت اصلی حمله کوروش به بابل طبق 16 بند نخست منشور آگاه شویم،چون نبونید سین را پرستش میکرد و مردوک پرست نبود ،کوروش به بابل حمله کرد جهت رواج مردوک پرستی
و همینطور طبقantique of jews از ژوزفوس فلاویوس مورخ رومی یهودی از قول کوروش بیان شده که:
کوروش یهودیان بابل را پس از خوش خدمتی به آنها، مجبور میکند درعباداتشان برای کوروش و سلطنتش دعاکند و اگرکسی نکندبه صلیب کشیده میشودو اموالش مصادره
Anonymous
بعد از رفتن محمدرضا شاه
بعد از به قول شما رفتن صدام حسین پای چوبه دار
بعد از افتادن قذافی دروانت
مملکت ها به همان وضعی افتادند که همه می دانیم نزاع بر سر قدرت
عنوان مقاله: 
منبع ‌اهداف ایران و روسه در سوریه
علی
روس‌ها چه روسیه تزاری و چه اتحاد شوروی سابق هیچ وقت حسن نیت با ایران نداشته اند و همیشه چشم طمع داشته آند قراردادهای ننگین گلستان و ترکمن چای گواه ان است . در ظمن پایبند هیچ پیمانی نیستند و ممنافعشان ارجعیت دارد .نمونه ان مصر زمان ناصر و حمله امریکا به عراق و حمله به لیبی از متحدان روسه شوروی وروسیه فعلی است .و بزودی پشت رژیم اخوندی را هم خالی میکنه و دستش باز خواهد شد.
هارای
بخش اول بحثتان در داخل حرکت مللی آزربایجان جنوبی هم از طرف حاکمان فاشیست فارس ایران در حال اجرا و پیشبرد است...!
نادر قاضی پورها و غیره های مثل او در حال تبدیل شدن به قهرمانان مللی آزربایجان جنوبی میباشد- این در حالی است که صدای قهرمانان واقعی مللی داخل آزربایجان جنوبی مانند سعید متین پورها- عباس لسانیها- و بیشماران دیگر در حال خفه شدن است- و عجیب اینجاست که حاکمیت فاشیستی ایران برای چپاندن قهرمانان مصنوعی به جای قهرمانان واقعی از خود مللت آزربایجان و حتی از حرکت مللی هم بهره میگیرد....! ساغ اولون مَحمَت بی...!
بامسی
جناب آقای آشچی
اگر وقت اتلاف می کنید به سلامت.
مگر نه نیازی نیست به وزارت اطلاعات تشریف ببرید ویا من را بفرستید کافی است عملکرد واظهارات آقای یونسی را بشنوید و ببنید بعد متوجه میشود این شخص درعالیترین مقام کشوربه چکاری مشغول است .
البته فرق من با جنابعالی دراین است من تورک هستم شما نه بخاطر همین آن حق کشی که در رابطه با تورکها می شود را شما آن را درک نمی کنید.
وقتی یونسی می گوید تورکی عارض است ومتعلق 300سال قبل است شما خیلی راخت می فرمایید به من چه !!
وقتی شما درمقابل تحقیروتوهین به تورکها می گوید به من چه ؟؟!!
وقتی منطق شما به من چه است اینجا چرا تشریف دارید .
بخاطر همین به من چه است که 100سال گرفتاریم ازهرگونه پیش رفتی خبری نیست .
به تعبیری من وبه قول جناب لوایی درفرهنگ شما دین و پان ایرانیستی لانه کرده اند .
آشچی
جناب بامسی
من فکر نمی کنم فارسها فقط یا سلطنت طلب یا طرفدار جمهوری اسلامی باشند. این نگاه از نظر من نگاهیست دگماتیک و حتی راسیستی. به همین صفحه نگاه کنید و می بینید که چنین نیست. مثلی هست که می گوید زمانی مغلوب میشوی که شبیه دشمنت بشوی. چونکه در این حالت فرقی با او نخواهی داشت. دشمن ملیتهای غیرفارس، راسیستها هستند. لذا اگر ما هم مثل راسیستها بشویم، شکست می خوریم. حرفهایی نظیر حرفهای شما و لوایی ادبیات شکست است.
یونسی چنین و چنان گفت، افشار چنین و چنان کرد...خوب برادر اینها چه ربطی به من دارد؟ به من چه؟ ضمنا شما از کجا اطلاع دارید که یونسی در وزارت اطلاعات چه حرفی زده؟ از خودشان شنیده اید؟ شما کارمند وزارت اطلاعات هستید؟ جناب بامسی، متاسفانه، من در حرفهای شما نه استحکامی می بینم، نه منطقی، نه جدیتی.
عنوان مقاله: 
حسین مهری
سروش
یکی از بهترین روزنامه نگاران ایران که منشا تولیدات مفید نوشتاری و رادیو تلویزیونی بود. روحش شاد و یادش گرامی باد.
به ازبک
" جامعه ایران" با "حکومت ترک اسلامی شیه آخوندی" فرق دارد. به تلویزیون باکو و آنکار توجه کن تا ببینی "مدینه فاضله" شما مغول تباران در آنجا روزانه چه پخش میکنند.
عنوان مقاله: 
سقوط قریب الوقوع جمهوری کهریزکی اسلامی پارسی ایران و اپوزیسیون مرتجع سرتاسری, دیرنج مین ائللی
yaradiciliq
"" ایران وارد بحران ژئوپلتیک شد "" آلمان پایبندی خود را به "" لوله گاز نرد استیرم ۲ ""روسی که از زیر دریای بالتیک عبور می‌کند ئلام کرد، پیش بینی‌ من بعد از این تحول، ۱- روسیه موشک‌های س - ۳۰۰ را در اختیار سوریه قرار نخواهد داد، سوریه تبدیل به زمین بازی اسرأئل خواهد شد و مافیای سپاه بزرگترین بازنده، "" ادبیات ته چاه جمکرانی امثال بهمن موحدی‌ها و بدبخت هائیکه به خاطر آدم الافی مثل مسعود رجوی در پایتخت کشور‌های اوروپائی خود را آتش می‌‌زدند هیچ فرقی‌ با دأشیان حکومت فعلی‌ و رضا پالانی سابق ندارد، بهمن موحدی بهتر است بیش از این، زبان فارسی‌ را بی‌ اعتبار تر از آنچه است نکند. خط لوله گاز "" تاناپ "" جمهوری آزربایجان نیز، در ۱۲ جون امسال، وارد استفاده عملی‌ خواهد شد.
Anonymous
چه عرض کنم .. به هر حال از زبان این و آن نوشتن
این چی میگه
و اون چی گفت
خب ربطش
و چه کمکی می کنه
عنوان مقاله: 
پان ایرانیسم‌ها
Davod
آقای دوشکی چون با پان ایرانیسم‌ها بسیار دوست هست نامی‌ از تورک‌ها نبرد، یک بر مجبور شد نامی از تورکمن‌ها ببرد آن هم به خاطر مذهب سنی آنها، این هم اولین بر ایشان نیست، البته یک علت دیگر هم هست...
عنوان مقاله: 
ايرانِ بعد از برجام، نوفاشيست ها و پاره شدگى
ناظر
دانشمند گرامی جناب آزاد عزیز!
با اهدا سلامهای دوستانه و خسته نباشید، سپاسهای صمیمانه ما را در خصوص تجزیه و تحلیل دقیقتان، از اوضاع جهنم ایران که بدست پان ایرانیسم و پانفارسیم به پرتگاه متلاشی شدن سوق داده میشود، را به پذیرید. لازم به یاد آوریست که مردم ستمدیده آزربایجان به اندیشمندانی مثل جنابعالی بدیده فخر مینگرند. تجزیه و تحلیل ژرف و دقیق تان از اوضاع جغرافیای موسوم به ایران ، پته نم کشیده راسیستهای آریامهری، نژاد پرستان پان ایرانیسم، خارج نشینان لس آنجلسی و شاه الهی های ...را روی آب ریخته، ماهیت استعمار گر، نژاد پرست و ضد مردمیشان را در معرض دید عموم قرار میدهد. خدمات انسانهائی مثل شما در خاطره میلیونها مردم آزربایجان قابل ستایش است.
عنوان مقاله: 
سفوط فریب الوقوع حمهوری دیرنج مین ایللی به روایت کف بین و رمال آذربایجاتی
فتوت
این رمال که مرتجع را مرتح می نویسد اما کلمات فلمبه سلمبه غربی مثل پاتریوت و اتنیک و غیره و ذلک را با غرور ملی به بیرون پرتاب میکند، دچار خواب بینی شده که خودش نماینده آذری هاست اما جرئت گفتن اسمش را ندارد تا آذری ها چهره او را روی ماه ببینند. سایت ایران گلوبال اگر برای درج نظرات تجزیه طلبان این بهانه را داشته که مردم بدانند چنین نظراتی وجود دارد، حالا دیگر نباید بهانه ای داشته باشد. چون در دیدار ترامپ و بولتن مطرح شده که همین تجزیه طلبها را برای پاشاندن ایران تقویت کنند. حالا دیگر همه نقش اینها را میدانند. لزومی به روشنگری ایران گلوبال نیست. اما تربیون دست اینها دادن همکاری با آنها ست. لازم نیست ... را پیدا کنیم بیآوریم روی سایت تا ثابت کنیم طرفدار دموکراسی هستیم.
بامسی
جناب آشچی
سکه فارس هردو رویش مشخص است یاشاهی و یاشیخیست ازفردای ترسناک شما برای آن هم خبری نیست .
فعالیت امثال محمود افشار رانگاه کنید دیروزکارخودراباسیستم شاهی ادامه می داد وبعد باسیستم شیخی به رفتارانکارهویت تورکها ادامه داده است.
اسرارشما دراین است فردا چنین وچنان خواهد شدوجناب آقای لوایی خوشحال است .
علارخم اینکه خیلی ها عتش دارند به امریکا بروند جناب آقایی لوایی بدون میل خودآنجا است وبارها به صراحت این را گفته است وشما فکر می کنید برای ایشان خان بی بی سی ویا بخش فارسی امریکا گسترده شده است ، نه خیر ولی واقیعت های جامعه را می گوید خوب حقیقت هم تلخ وهم غیر قابل تحمل است .
اسرار من دراین است مگر حال وروز امروز آن فرد بیکارو در مانده بیچاره فرقی با فردای ترساناک شما دارد؟
شما نگاه نمی کنید درکدام جبهه قرارگرفتیدویا تکرارکنند نوشته های چه کسانی هستید.
عنوان مقاله: 
خروج امریکا از بر جام یک استراتژی درست بود
سید
راست میگه بیکاره چون برادر مجاهد ترامپ و جان بورتون و هاینین همگی دست در دست برادر کبیر مسعود خان و مریم رها شده ،چون دیگه بساط فروغ جاویدان و امثالهم برچیده شده ‌تعداد بیشماری از جوانان و دانشمندان درجه اول کشته شدند ‌برادر کبیر !دیگر حنایش رنگی ندارد حالا می‌خواد پشت تانک‌های امریکایی همراه برادران مجاهد داعش وچیچی اسلام وارد کشور بشوند واین بیسوادان هم خواب ریاست دیدند بابا موقعی بچه های ۱۵ساله توی خونه های بی آب و نون تیمی بکشتن میدادین برادر مسعود جون دنبال فیروزه بنی صدر بود که چه جوری بوصال برسه !توهم دون ژونی کشته بودش ، شما هم شریک بودی؟ راستی اونهمه سردمدار حکومتی را ترور کردی منظورتون چی بود؟ فقط ترور؟!چرا حکومت عوض نکردین ؟بازاریها و ارباب اجازه ندادن ؟!
کمونیسم و لیبرالها
شما روشنفکران لیبرال ، بورژوا ، ملی گرا ، اسلامی ،و قومگرا ، طی صد سال اخیر چه کارنامه ای بهتر از چپ ها دارید که این چنین ارضاء کمونیسم ستیزی فرصت طلبانه می کنید ؟ اگر پخی بودید جلو آخوند قرون وسطایی ،ستون و سنگری میشدید ، و نه اینکه حالا شما هر پنج نیروی نام برده، مدام برای بی عرضگی تاریخی تان آدرس غلط چپها را هوار میکشید. در حال و آینده ،کمونیسم و چپ ایرانی ،نیرویی است در صف اول مبارزات آزادی خواهانه ؛ چون نماینده زحمتکشان و مردم محروم ایران است. چپ ستیران همیشه در کنار نیروهای ضدمردمی و ضد ملی قرار داشته اند. آینده در درازمدت از آن سوسیالیسم است.
آزاد
راستی پان ترکیسم مورد نظر شما چیست؟ علت پیدایش پان ترکیسم در جغرافیای موسوم به ایران چیست؟
در مملکتی که ما ترک زبانان برای آن از همه بیشتر زحمت کشیده ایم و هیچگونه حقی هم نداریم. در حالیکه فرزندان کوروش با هیجان و لکنت زبان از جان فشانی و فداکاری در راه آزاد کردن یهودیان بابل به خود افتخار می کنند در این سوی مرز برای ما آذربایجانی ها که هموطن هم هستیم طبق معمول تاریخ جعل می کنند اما نه از نوع خود. هر کسی که به زبان و رسوم خود حساس و علاقه مند باشد با نفهمی پارسی گونه با الصاق لغت پان ترکسیت تهدید ضمنی می کنند. انواع اهانت ها را هم که بعضا حتی آباء واجداد ما را هم نشانه گرفته با زبان فارسی به لب می رانند. و از اینکه ما را از حقوق طبیعی و بدیهی مان که تقریبا همه شهروندان تمام کشورها از آن برخوردارند، محروم داشته برخود می بالند و آن را مطابق با ملی گرایی می دارند.
عنوان مقاله: 
ايرانِ بعد از برجام، نوفاشيست ها و پاره شدگى , محمدرضا لوایی
yaradiciliq
"" شناختن و درک فرصت ها، تنها راه برون رفت از وضع فعلی‌ است "" اولویت‌های ژئوپلتیکی منطقه ""، ۱- جمهوری آزربایجان، ترکیه و آزربایجان جنوبی و تمام منطقه مخالف یک ایران اتمی‌ هستند. ۲- در صورت اتخاذ تحریم‌های کمر شکن بر علیه ایران، ایران باید مبادرات به ایجاد " مناطق آزاد تجاری " با کشور‌های شمالی‌ بکند و اینجاست که " زبان ترکی " با لجستیک و ترانسپورت ادغام خواهند شد و این یک فرصت حیاتی‌ برای آزربایجان جنوبی است. ۳- اگر ترکیه و کشور‌های اوروپائی، قادر به ایجاد یک " اتحاد تجاری " برای حفظ منافع خود در مقابل ترامپ شوند فرصت‌های سرمایگزاری جمهوری آزربایجان و ترکیه در ایران به شدت افزایش خواهند یافت و این مقارن خواهد بود با "" حذف همکاری مافیای سپاه / پ ک ک ". از اقتصاد ایران. فراموش نکنیم نکات قوت ما " جوانان، تهسیلکردهگان و روحیه بالای کار آفرین جوامع ترک است " بدون سبب باید جلو تبلیغات
عنوان مقاله: 
بیانیه پلاتفرم دمکراتیک جنبش‌ها و خلق‌های ایران
به به
بیانیه پلاتفرم دمکراتیک جنبش‌ها و خلق‌های ایران! دل آدم ضعف میره. هم پلاتفرم، هم جنبش ها هم خلق ها ی ایران! از آنطرف
اطلاعیه کنگره ملیت های ایران فدرال! به به ملیت های ایران معلوم نیست از کی فدرال صاحب کنگره هم شد! با صاحبی خود خوانده!! هر چه به به بگوئیم به این ماهی گیران از آب گل آلود کم گفته ایم. و به به به پلاتفرم سایت ایران فدرال
عنوان مقاله: 
خروج امريكا از برجام، يك گام بلند در جهت يك استراتژي درست!
مبخ آبادی
راست و ریس کننده این نوشته طوری از یک استراتژی درست حرف میزند، انگار خودش تعین کننده و مبصر استراتژی آمریکاست. بابا جان تو را که به جمع آنها که خودشان را موجودات برتر کره زمین میدانند راه نمیدهند. تو و من موجودات دست چندم آنها هستیم. حالا طوری دلت را برای منافع انها جلیز ولیز میکنی و همه تقصیر ها را به گردن کشوری میاندازی که جاهل ترین افرادش ...دست چندم محسوب میشوند و از کره مریخ نیآمده اند و شباهت بسیار به خود تو دارند، که آدم فکر میکند نفع و منافع شخصی خاصی داری. به عکس خودت در آینه نگاه کن شاید یادت بیآید متعلق به کدام خاکی و برای منافع مردم کجا باید دل بسوزانی و غیرت به خرج بدهی. اگر یادت نیامد و فکر کردی هموطن و همکار ترامپ هستی، لطفا مقاله هایت را برای روزنامه های امریکائی بنویس، این طرفها بگذار هوا بیآید. خفه شدیم از دست بلندگو ها و همکاران استراتژی ترامپ
عنوان مقاله: 
صدای امریکا: تبعیض بر علیه افیلیت های قومی
ایرانی
بخصوص در شرایط امروز بَزَک کردن رهبران خود خوانده و جعلی ملیتها و قومیتها و اقلیتهای مذهبیِ تحت ستم با نیرکمان نشانه گرفته شده سوی “ملت بالادست فارس و شیعه مذهب”، باید بی اما و اگر و بدون دستاویز قرار دادن ملغمۀ "آزادی ِحرّافی"، محکوم، و قاطعانه از روی هر سایت مدعی طرفدار بهروزی مردم و مبارزات و خواسته ها و مطالباتشان، طرد شوند. آنها در صدای امریکا و باقی جا های مشابه جای خود را پیدا خواهند کرد، نگران سرما خوردنشان نباشید.
عنوان مقاله: 
پرواز کبوتر صلح بر آشیانه ایران
کارگر ایران
جناب دنیز ایشچی شماکه این گروهبندی جدید موسوم به فدائیان چپ که در واقع همان فدائیان اکثریت است را برای ما تبلیغ میکنید یادتان باشد که شعار میدادید سپاه پاسداران به اسلحه سنگین مجهز شود و خواهان همکاری در لودادن مخالفان جمهوری اسلامی شدید. حالا بجای معذرت خواهی از ان گذشته افتضاح که البته هیچوقت فراموش نخواهد شد امده اید باز به همان کسانی که خواهان لودادن و اعدامشان بودید میگویید افراطی و باز همان دارودسته عامل روسیه را بعنوان نجاتبخش ایران علم میکنید. خطر برای آینده ایران نه فقط از طرف اخوندها که از طرف همدستان روشنفکرنمای انها هم هست. شکی نیست که فردای سرنگونی رژیم کثیف اخوندی ان کسانی هم که تحت نام روشنفکر چپی با اینها همکاری کردند و جوانان مردم را لودادند و برای خمینی و اخوندها هورا کشیدند در دادگاه مردم ایران محاکمه خواهند شد. دیگر نمیتوانید جغد خیانت را بنام کبوتر صلح قالب کنید.
Anonymous
چه کمکی کرد فهمیدن یا نفهمیدن
آشچی
جناب بامسی، نمی دانم چرا شما با جدیت درصدد اثبات این نکته هستید که ماست سفید است یا شکر شیرین و نمک شور است! خوب برادر، من که در قبال واقعیت وجودی ستم ملی با شما اختلافی ندارم. شاید بتوانم حتی نکات بیشتری به ان چه شما نوشته اید نیز اضافه کنم. موضوع به سادگی این است که آقای لوایی از به هم خوردن برجام، تشدید فشارهای خرد کننده اقتصادی بر همه مردم ایران از جمله آذربایجانیها و حتی حمله احتمالی آمریکا به ایران و راه افتادن دریای خون استقبال می کند. البته «استقبال می کند»، تخفیف موضوع است چون ایشان دارد از خوشحالی بشکن می زند. شما چه می گویید؟ شما نیز با ایشان هم عقیده و هم احساس هستید؟ سؤال مشخص است و جواب مشخصی نیز می طلبد.
از تبعیض نوشته اید...با همه آنچه نوشته اید موافقم ولی راه رفع تبعیض چیست؟ همکاری با آمریکاییها؟ آمریکاییها همانهایی هستند که امروز پ.ک.ک را تا دندان مسلح کرده اند.
عنوان مقاله: 
خطاب به تامسی
زینعلی
داستان تمام فانتزی، طنز، و درام کلاس دوم شما که گفته اند بگوئید جاوید شاه اما یکی از همکلاسی های ترک دهات شما که درسش از شما بهتر بوده و قد کلاس نهم و دیپلم سواد داشته، بازی با کلماتی کرده که شما امروز همپای آن میتوانید انجام دهید، و جاوید شاه را گفته چاپید شاه و شما کتک خورده اید به سازمان ملل متحد ارجاع شد. و در ماه رمضان تمام منبر ها بپای این داستان برای مظلومیت چاپیدانه شما روضه خواهد خواند و خواهند گریست. امکان دارد یکی به روضه خوان بگوید به جای چاپید شاه بگوید چاخانید تامسی. کتک خوردن هر حاضر در جلسه به تمام سازمانهای حقوق بشری ارسال خواهد شد. حقوق حقه شما بخاطر آن کنک جانانه از حلقوم همه کنک نخورده ها اخذ شده و در جیب شخض جنابعالی واریز خواهد شد. اگر قصد ریاست جمهوری هم داشتید امر بفرمائید در اسرع وقت اقدام خواهد شد.
Anonymous
اولا من از اخراج برخی از استادان استقبال می کنم و خوب می دانم در دانشگاه ها چی می گذره .. شما مثل اینکه نمی دونی!!
چقدر از این اساتید بخاطر پول نمره و معدل بالا دکتر فرستادن بیرون شاید امثال تو دلتون بخواد اسمشونو بذاری نخبه سکولار

شما هم بجای ...های تکراری و حرف تو حرف آوردن مثل آخوند مکارم شیرازی و فالوده جزایری و زنجانی .. اول نوشته های مردم را با دقت مطالعه کن بعد اظهار نظر کن
جباریت و سواستفاده این حکومت سرجاش .. ما سایبان نمی شویم برای اون عده از شیادها که با سواستفاده از خلاء همه را بیسواد بار آوردن هم نمی شویم دو روز دیگه بیان موجه کنند چون سکولار بودن از دانشگاه اخراج و امثال تو بیخبر از همه جا مثل سابق نشناخته برایشان دلیل بتراشی
به هر حال خمینی و انصارش را همه شما شناخته و نشناخته گذاشتید بر مصدر امور از اقتصاد و دانشگاه ها تا فرهنگ
Anonymous
خلخالی فقط اکراد را نکشت
و قرار نیست ما همیشه مصیبت های اکراد و بلوچ ها و افغان ها را بشنویم
عنوان مقاله: 
ايرانِ بعد از برجام، نوفاشيست ها و پاره شدگى
بامسی
جناب آقای آشچی
لطف کنیددیگران را نصیحت نکنید مشکل شما دراین است واز بالا به پایین نگاه می کنید .
مردم تورک هرروز گرفتارزدو بندهای امثال طباطبایی ویونسی وزیبا کلام هستندوقتی 100سال است حکومت ایران وظیفه اش اینکه است به مردم بگوید شما آذری هستید تورک نیستید.
اجازه بدهید من ازسرگذشتم به شمابگویم
زمانی کلاس دوم بود از مدرسه ده ما را بردند به پاسگاه جهت شرکت درجشن شاهنشاهی معلم به گفته بود بگوید جاوید شاه ما وسط ده راه می رفتم با صدای بلند دادمی زندیم جاوید شاه دراتوبوس یکی به من گفت اشتباه می گوید بگو چاپیدشاه منم باصدای بلند چاپید شاه می گفتم لحظه ای ازپیادشدنم نه گذشته بود با مشت لگد یک ژاندارم اهل اصفهان روبروشدم .
اگر من به زبان مادریم حداقل چندسال درس خوانده بودم کتک اصفهانی را نمی خوردم هیچ می دانید این رفتار نژادپرستی باعث ترک تحصیل خیلی گردیده است .
عنوان مقاله: 
ايرانِ بعد از برجام، نوفاشيست ها و پاره شدگى
ناظر
جناب آقای آشچی!
شما به دیگران، و مخصوصا به محقق گرامی جناب آقای بامسی ایراد میگیرید، گویا با نام مستعار مطلب میگذارند! حال جای سئوال است آیا شما شخصا آدم درستکار و صادقی استید؟ آیا به گفته های خود باور دارد؟! اگر شما انسان صادقی استید، برای خود و حرفهایتان ارزش قائلید، لطفا عکس خود را با نام حقیقی تان مثل آقای توکلی و سایر سیاستکاران بالای نوشته خود قرار دهید تا خوانندگان ایران گلوبال به صداقت و درستی حرف شما پی ببرند! از ماهیت واقعی شما آگاه گردند! لطفا سرتان را از چاه ظلمت بیرون آورید. خود را به خوانندگان نشان دهید! تا ببینیم شما کی استید!! اگر فکر میکنید آدم مهمی استید! حد اقل بگذارید، مردم چهره واقعی شما را بشناسند! تشکر.

عنوان مقاله: 
ترکیە بە کدام سو؟
بامسی
جناب آقای هادی صوفی زاده
علارغم اسرارشما من ازاین اردوغان خوش می آید بخصوص اینکه توانست دربحرانی ترین شرایط اقتصادی جهان اقتصادی ترکیه ازبحران نجات دادوبه نظرمن اکنون درشرایط بهتری نسبت زمان داعش دارد داعش به اقتصادتورکیه ضررفراوان واردکرد ولی کوردها را سوار خر مرادکرد از هیج به همه چیز رساند باخاموش شدند آتش داعش نور روشنایی کوردستان نیز خاموش شد کوردها درخلافت اسلامی هیزم بیار آتشگده داعش بودند ولی خر مراد بارزانی پشت پا زد به آتشگده ودرنهایت به قول شما گرفتن عفرین دیگر محشر بود.
برای شما کوردهای هیچ فرقی بین تورک ایران ، عراق ، سوریه وتورکیه نیست حتی با تورکهای که از کره مریخ آمده باشن هم نیستید
شما حتی با کلمه تورک خوب نیستید.
رفتارهای شما کوردها این را نشان می دهد شما کوردها رفتاری که با ما دارید نه ساواک ونه سربازان امام زمان باما ندارند.
آشچی
متاسفانه روالی که بین برخی افراد مبتلا به تنبلی فکری وجود دارد این است که اول صفات مورد نظر خود را به شخصی که مثلا می خواهند مورد نقد قرار دهند می چسبانند، بعد شروع به کوبیدنش می کنند. یک دلیلش این است که این جوری شخص مورد حمله مجبور به بازی در زمین آنها می شود و باید مرتب تلاش کند تا نشان دهد چی نیست و به چه چیزهایی اعتقاد ندارد و به این ترتیب فرصت نمی کند نشان دهد واقعا چی هست و چه جور فکر میکند. دلیل دومش این است که این قبیل افراد اساسا توان نقد ندارند درست مثل بسیجی و حزب اللهی بیسواد که به مجردی که با اندیشه مخالف روبرو میشود، اول دست به سیاه بازی و شیطان سازی از مخالف می زند (مثلا مخالف فکری میشود منافق، مزدور، گروهک، بی بصیرت و...) بعدش هم معلوم است که نیازی به بحث با منافق و ...وجود ندارد. حالا من شدم هم ردیف طباطبایی و یونسی چون مخالف حمله آمریکا و اشغال کشورم هستم!
عنوان مقاله: 
کشور بی فانون و دار خلافت
نخجوان
اگر شما فکر میکنید"در حالیکه که می توان پشتیبانی نیروهای نوعدوست را برابر ترامپ جلب کرد،" متاسفانه شناختی بالاتر از دار حلافت در مورد سیاست امریکا ندارید. اگر ترامپ را نوعدوستی جلب میکرد، از افراد نوعدوست برای کابینه اش استفاده میکرد. بعکس هر کس را اندکی نوعدوستی در او بود کنار زد. در مورد تک تک افراد نیم فعلیش تحفیق کوچگی بفرمائید. آن دار خلافت را هم همین ها که میخواهید با نوعدوتسی جلبشان کنید برای ایرانی ها روا دیدند.
عنوان مقاله: 
ايرانِ بعد از برجام، نوفاشيست ها و پاره شدگى
بامسی
صمن تشکر ازجناب لوایی وآرزوی سلامتی برای ایشان
واما درپاسخ جناب آشچی
حناب آشچی ایکاش اخبار به اصطلاح نمایشگاه کتاب را شنیده وخوانده بودید آنوقت متوجه می شدید پروفسورجوادطباطبایی ازچه روشهای بی ... استفادمی کند تا کلمه تورک را ازبالای سرعرفه آزرتورک حذف کند. ایشان را شما حتما می شناسید وبه تازگی ازدست رئیس حمهوری نشان افتخارگرفته است ویا اظهارات حجت السلام یوسنی را شنیدید که گفته زبان تورکی عارض است .
آیا این بهشتی که حتی شما نمی خواهید کسی خواب بدی را برای آن ببیند .
دراین بهشت تورک ها حق ندارند چند جلد کتاب چاپ کرده و بفروشند؟!
دراین بهشت فارس ها تورکها به زبان خود بی سوادند تورکها حتی این کتابی که چاپ توضیح می شود قدرت خواندن آن راندارند!!!
تورک دردام انواع تبعیض گرفتارند!عنوان مقاله: 
رژیم، ما و آینده
ووشین
آقای وضعی در پایان تحلیل خود از شرایط می گوید:انتخاب با ماست. و حال آنکه خود تحلیل نشان میدهد، که انتخابی در کار نیست و ترامپ و مثلث او نمیخواهند هیچ راهی جز پذیزش تمام عیار همه خواسته هایشان راهی و انتخابی قائل باشند. تازه در پایان هم همانطور که به پایان صدام اشاره کرده اید، لازم نیست دلیلی و اتوئی به دست ترامپ داده شود، میتواند اتو را خلق کند. باید به تحلیل خود می افزودید که امریکا چه میخواهد از ایران و این برای یک کشور مستقل چقدر عملی ست. یادتان باشد شاه را برای این بردند تا برای ایران استقلا و دموکراسی بیاوررند، برای این بردند که شروط جدید آنها را نپذیرفته بود. دلم میخواهد مفاله هائی بخوانم که بگویند با رفتن این رژیم چه آخر و عاقبتی برای مردم ایران بجا خواهد ماند، یا خواهند گذارد
Anonymous
تجمعات معلمان ایران به هر بهانه ای مورد تایید ما نیست
Anonymous
زالمای خلیل‌زاد
حالم از افغان ها به هم می خوره
و حالم از این روایات بهم می خوره مهندسی انتخابات
و حالم از اکراد قصه پرداز بهم می خوره
عنوان مقاله: 
جنگ محدود بین سپاه قدس و اسراییل
جواد
رژیم برای فرار از گرفتاریهای اقتصادی در داخل و خروج امریکا از برجام و هزاران گرفتاری که با سیاستهای ناشیانه آش دچار مردم کرده است برای سر پوش گذاشتن روی مشکلات و بقا نا منحوسش و منحرف کردن مردم از مشکلات دنبال جنگ میگرده و برخوردهایی که با اسراییل در حال اجرا است گوشه ای از این سناریو است .مردم تا این رژیم ایران و ایرانی را نابود نکرده بپا خیزید و شرش بکنید. فردا خیلی دیر است.
عنوان مقاله: 
Liza
محمد
سلام روز بخیر
قبلا ازتون دعوتتون کرده بودم برای عضویت در گروه
جامعه وبمستران
مهندس چرا نیومدی توی گروه
خوشحال میشیم تشریف بیارید و دوستان دیگه تبادل اطلاعات
داشته باشیم
گروه جامعه وب مستر ها
https://t.me/joinchat/DBhKUBJE3gUMxzABig66Ig
Anonymous
طبق معمول ... فقط در حال اثبات حقانیت خودش در هر زمینه ای
و صادق زیبا کلام تکراری
عنوان مقاله: 
ایران بعد از برجام
puya
سلام / بسیار زیبا و فسیح جواب دکتر که چه عرض کنم مزدور جمهوری اسلامی زیبا کلام را دادید
واقعا سپاسگزارم از حضرتعالی و همه ی فرهیختگان ایرانم.
عنوان مقاله: 
ايرانِ بعد از برجام، نوفاشيست ها و پاره شدگى
فاطمى
سال 1325 پان ایرانیسم پان ترک فاشیست ضد ایران را چنان پاره کرد که بعد از دهه ها جیغ ... مثل تو نشان از درد این سوزش دارد.
عنوان مقاله: 
سرنوشت نامعلوم فعال عرب اهوازي حمزه حسینى زاده از ناپدید شدگان اجباری
علی
خلق عربیهای سابقا ... صدام حالا شدند فعالین "حقوق بشر ".به حال حقوق بشر باید گریست
عنوان مقاله: 
ايرانِ بعد از برجام، نوفاشيست ها و پاره شدگى
دردمند
عکس خندان آقای لوائی با تبسم موذیانه بعد از حادثه ای که دل هر ایرانی ِزاده شده در بخشی از خاک این سرزمین را به درد آورد، جواب نمیخواهد. از پاره پاره شدن ایران چه خوشحال و چه ساده لوحانه می پندارد تمام این برنامه ها بخاطر اینست که تا پنج سالگی ترکی حرف زده بعد در مدرسه زبان ترکی را ننوشته. بحاطر این فاجعه اگر سرزمین ایران پاره پاره بشود حقش است و اگر ایشان در سرزمین ترکی زبان امریکا، به انگلیسی "هانی" می گویند و ککشان هم نمی گزد مشکلی نیست. مشکل جهان سر کمبود ها ی کودکی ایشان است. دست به دامن کیانوشتان بشوید، با هندوانه زیر بغلش دادن تا ثبت اینهمه کینه توزی را دموکراسی جلوه دهید
عنوان مقاله: 
امریکا بالاترین تحریم ها را اعلام کرد
کریم
ترامپ اطلاع ندارد و یا اینکه بفکر میکنمد مستمعین نمیدانند اصلا این تحریم ها برداشته نشده تا بخواهد اجرا گردد.

پس از توافق هسته ای قرار بود این تحریم ها که به تحریم های ثانویه معروف هستند برداشته شوند اما اامریکا چه در دوران اوباما چه در دوران ترامپ نه فقط این تحریم ها را بر نداشت بلکه بر اعمال آنها پافشاری بیشتر کرد.

برای نمونه می توان به شرکت ZTE چین اشاره کرد که به دلیل فروش گوشی موبایل های دارای قطعات آمریکایی به ایران اخیرا مورد تحریم شدید آمریکا قرار گرفته.
عنوان مقاله: 
حمایت انگلیس و المان و فرانسه از برجام
جواد
اگر این سه کشور همانطوری که نگران برجام هستند کمی هم برای مردم ایران که از ظلم و فساد و جنایت این رژیم وحشی به ستوده آمده دل می سوزاندند و به شریک تجاریشان فشار می اوردنند که مروات داشته باشد و بحقوق مردم ایران احترام بگذارد خوب نیتشان در برجام مورد قبول مردم ایران واقع می‌شد .ولی متاسفانه این کشورهای استعمارگردنبال منافع اقتصادیشان هستند و با همکاری رژیم ضد ایرانی مشغول انجام قراردادهای ننگین و غارتگرانه هستند بهمین دلیل سعی در بقا این رژیم دارند وبخاطر منافع سر شاری که در ایران دارند حتی به ولی نعمت خودشان امریکا هم پشت کرده اند.
عنوان مقاله: 
سرازیری سرمایه‌‌های داخلی ایران به ترکیه، آذربایجان، گرجستان
yaradiciliq
"" پس جایگاه ارمنستان کجاست؟ "" تشابهات "" دو کشور، به هویت ترک، ملیت ترک، ئلان جنگ داده ا‌ند، یکی‌ ایران، و آن دیگری، ارمنستان، در ارمنستان، مردم دولت این کشور را، به زباله دان تاریخ انداختند، و در ایران، کاپیتال و سرمایه از این کشور، به سوی کشوری که مورد نفرت ایران - شهر فارسی‌ است در روان است. اقتصاد گرجستان، کاملا به اقتصاد آزربایجان و ترکیه وابسته است، دوستی‌ ایران، چه سودی به ارمنستان رساند، یا دوستی‌ ارمنستان، چه چیزی عید ایران کرد؟ ولی‌ دوستی‌ با آزربایجان و ترکیه، فقط اقتصاد گرجستان را احیا نکرد، زندگی دوباره به این کشور بخشید. فقط جامعه شناس‌های عوضی‌، سیاست انزوای یک کشور را، پیاده میکنند.
عنوان مقاله: 
واشنگتن و تل آویو در آستانۀ جنگ علیه ایران, بیل فن اوکن
yaradiciliq
"" فکر می‌کنید ناتانیاهو هنگام لغو برجام توسط ترامپ در کجا خواهد بود؟ "" ایشون در قبرس خواهند بود تا پیرامون خط لوله گاز از میادین نفت / گاز تامار و دیگر میادین با طرف قبرسی و سایر طرفین گفتگو کنند، و بعد از قبرس، راهی‌ مسکو خواهند شد. برای همراهی یا نرمش ترکیه پیرامون سیاست اتخازی در قبال ایران، پیشنهاد "" عبور خط لوله از خاک ترکیه "" داده شده، هر ابلهی که جامعه شناسی‌ نخانده میداند که "" ترکیه با صرفه‌ترین مسیر انتقال نفت / گاز "" تمام منطقه به سوی اوروپاست، ببینید روزنامه قبرسی چه نظریی دارد >>
https://cyprus-mail.com/2018/05/08/let-the-natural-gas-pipeline-pass-through-turkey/

حتی سقوط سرکیسیان در ارمنستان، با هدف نزدیکی‌ ارمنستان به "" آزربایجان، ترکیه و آسیای مرکزی "" صورت گرفت. آیا میدانید خدایان "" ژئوپلتیک و لجستیک "" در منطقه شما، کدام کشور‌ها هستند؟
عنوان مقاله: 
واشنگتن و تل آویو در آستانۀ جنگ علیه ایران
yaradiciliq
"" ابعاد حذف ایران بر ژئوپلتیک منطقه "" صنایع ماشین سازی، آب / برق، تولید قطعات صنعتی، ریسندگی، کشاورزی ،حمل و نقل، برای دهه ها منبع ایجاد شغل برای میلیون‌ها انسان در جوامع غربی بود، اینک ظرفیت تولیدی کشور‌های " ترکیه، چین، ویتنام، هند " به عنوان رقیبی برای آمریکا و اتحادیه اورپا وارد میدان شده ا‌ند. "" برای تداوم اشتغال "" کشور‌ها ئی مانند آمریکا، صنایع "" ذغال سنگ "" و "" صادرات نفت و گاز "" را دوباره وارد سیکل اشتغال زایی خواهند کرد. به برکت " انقلاب تکنیک فرکینگ " آمریکا روسیه / عربستان را در صادرات نفت / گاز، جلو خواهد زد. حذف ایران از بازار نفت و گاز دنیا، هدف تیم ترامپ است. فکر کنم در ۱۹ جون امسال، خط لوله گاز آزربایجان " تاناپ " تکمیل خواهد شد. پ ک ک خطوط لوله نفت / گاز عراق را تخریب کرد و خواهد کرد، کشور‌های غنی نفت / گاز نیز، ایران را از بازار نفت / گاز دنیا، حذف خواهند کرد، کشو