فرمانده پاکستانی، ائتلاف سعودی در منطقه را رهبری می‌کند

قصاب پاکستانی، فرماندهی کشتار مردم یمن را بعهده می گیرد

براساس گزارش سازمان ملل ،از زمان شروع حملات هوایی عربستان و متحدانش علیه یمن بیش از 10 هزار نفردر یمن کشته شده اند که بیش از 3 هزار و800 نفرشان غیرنظامی بوده اند. کلیه زیرساخت های کشور در اثرحملات هوایی نا بود شده اند ومیلیونها یمنی درزیر خط فقر قرار گرفته اند اب آشامیدنی بسختی گیر می آید. مردم از دسترسی به دارو ومراکز پزشکی محروم مانده اند .سازمانهای حقوق بشری؛ سعودی ها را متهم به ارتکاب جنایات جنگی در یمن کرده اند. متاسفانه به دلیل حمایت جمهوری اسلامی از حوثی های یمن از یکسو

و همچنین به دلیل رابطه هم پیمانی سعودی ها با غرب از طرف دیگر؛ موجب گردید  تا  چشمان دنیا  بر روی  جنایت سعودی ها بسته  به ماند . بطور مثال در ماه گذشته هواپماهای جنگی سعودی با پرتاب دو بمب 200 کیلیویی(در فاصله زمانی نیمه ساعته  آنهم در یک محل)  بر روی یک مراسم عزاداری ، موجب کشته شدن صد ها نفر شده اند. هر چند  در این اواخر امریکایی ها ، حمایت خودرا از نیروهای اتئلاف را کمی  محدود کرده اند اما در انگلیس به گونه دیگر عمل شد. در حالی که وزیر خارجه انگلیس، بطور اشکار عملکردسعودی هادر  جنگ یمن رامحکوم نموده بود ولی نخست وزیر انگلیس با حضو در نشست سران عرب بر حمایت خود از عربستان  بار دیگر تاکید نموده  است . در هفته گذشته همچنین  گزارشی از سوی خبرنگار بی بی سی در یمن انجام گرفت که آشکار سفارشی و یک جانبه  و بسود نیروهای اتئلاف عربی بود.

شایان ذکر است که عربستان سعودی یکی از سیاه ترین نظام های  استبدادی و قرون وسطایی جهان است که همچنان موردحمایت و پشتیبانی غربی ها قرار دارد. مطبوعات غربی تقریبا  اخبار جنگ یمن  را سانسور می کنند .

.راحیل شریف، فرمانده سابق ارتش پاکستان ویکی از بی رحم ترین جنرالهای ارتش پاکستان به استخدام سعودی ها در آمد تا شاید بتواند عربستان را از باتلاقی  که در آن گیر کرده است را بیرون آورد. 

راحیل شریف ظاهرا قرار است که ، فرماندهی "ائتلاف اسلامی مبارزه با تروریسم" عربستان سعودی در منطقه را بر عهده خواهد گرفت. برخی بیم دارند که این تصمیم به تنش‌های موجود در پاکستان دامن بزند.

بکارگیری بمب های خوشته توسط سعودی ها در یمن

 

طبق آمار کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان، ۱۹ میلیون نفر در یمن نیازمند کمک فوری هستند و بیش از نیمی از جمعین این کشور به خدمات بهداشتی دسترسی ندارند. ضمن این که شمار زیادی از مردم این کشور بی خانه و کاشانه شده‌اند و بسیار فقیر هستند.

هر جنگی ظالمانه است، اما نمونه یمن تصویری ترسناک است از بمباران فقیرترین کشور از سوی ثروتمند‌ترین کشورها. کشورهایی که آمریکا و بریتانیا هم با فروش گسترده سلاح به آن‌ها، کمک حالشان هستند.

با تمام این تفاسیر هنوز هم نیروهای سعودی نتوانسته‌اند مقاومت حوثی‌ها را بشکنند و این به معنای آن است که فقر و مرگ سرنوشت محتوم بسیاری از مردم یمن در سال ۲۰۱۷ خواهد بود.

تمام این‌ها خبرهایی بسیار خوب برای القاعده و داعش خواهد بود که یمن را برایشان تبدیل به بهشتی کرده که می‌توانند از آن سرباز بگیرند.

بنابر نوشته دویچه وله :خواجه عاصف، وزیر دفاع پاکستان جمعه ۶ ژانویه (۱۷ دی) در تلویزیون این کشور اعلام کرد، چند روز پیش بعد از مشورت و تبادل نظر با دولت تصمیم گرفته شد که ژنرال راحیل شریف، فرمانده سابق ارتش کشور فرماندهی ائتلاف ضد تروریسم عربستان سعودی در منطقه را بر عهده بگیرد.

این "ائتلاف نظامی اسلامی" که از ۳۹ کشور تشکیل شده به گفته عربستان سعودی، قصد دارد با تروریسم و خطراتی مانند درگیری‌های خاور میانه، یمن و گروه تروریستی "دولت اسلامی" (داعش) مبارزه کند. برخی از کشورهای مهم اسلامی، مانند ایران عضو این ائتلاف نیستند.

بیشتر

خواجه عاصف، وزیر دفاع پاکستان جمعه ۶ ژانویه (۱۷ دی) در تلویزیون این کشور اعلام کرد، چند روز پیش بعد از مشورت و تبادل نظر با دولت تصمیم گرفته شد که ژنرال راحیل شریف، فرمانده سابق ارتش کشور فرماندهی ائتلاف ضد تروریسم عربستان سعودی در منطقه را بر عهده بگیرد.

این "ائتلاف نظامی اسلامی" که از ۳۹ کشور تشکیل شده به گفته عربستان سعودی، قصد دارد با تروریسم و خطراتی مانند درگیری‌های خاور میانه، یمن و گروه تروریستی "دولت اسلامی" (داعش) مبارزه کند. برخی از کشورهای مهم اسلامی، مانند ایران عضو این ائتلاف نیستند.

 

شریف سه سال ارتش پاکستان را فرماندهی کرد و در پایان نوامبر ۲۰۱۶ بازنشسته شد.

ابنوشته دویچه وله و از «محبوبیت» زیادی برخوردار بود و در دوران خدمت خود در ارتش عملیات نظامی علیه برخی از گروه‌های افراطی را در سراسر کشور گسترش داد.

در پاکستان بیم آن می‌رود که سمت جدید شریف به تنش‌های موجود در این کشور دامن بزند. اقلیت شیعه پاکستان که طرفدار ایران است از افزایش نفوذ عربستان سعودی در هراس است.

از سال‌های دهه ۱۹۸۰ به بعد هزاران نفر از مردم این کشور که بیشترشان شیعه بودند در درگیری‌های مذهبی و قومی کشته شدند.

شریف سه سال ارتش پاکستان را فرماندهی کرد و در پایان نوامبر ۲۰۱۶ بازنشسته شد.

او از محبوبیت زیادی برخوردار بود و در دوران خدمت خود در ارتش عملیات نظامی علیه برخی از گروه‌های افراطی را در سراسر کشور گسترش داد.

در پاکستان بیم آن می‌رود که سمت جدید شریف به تنش‌های موجود در این کشور دامن بزند. اقلیت شیعه پاکستان که طرفدار ایران است از افزایش نفوذ عربستان سعودی در هراس است.

از سال‌های دهه ۱۹۸۰ به بعد هزاران نفر از مردم این کشور که بیشترشان شیعه بودند در درگیری‌های مذهبی و قومی کشته شدند.

منبع: 

ویژه ایران گلوبال

بخش: 

انتشار از: 

دیدگاه‌ها

نظر: 

تمام این رای های منفی مجاهدین به این نوشته و کامنت های حاوی تقبیح جنایت های عربستان را بشمارید. هرچه بیشتر بهتر. و هرچه بیشتر رسواکننده تر برای سازمانی که به این روز افتاده است که باید در این جا برای استخبارات عربستان "حاضر، حاضر " بگوید.
شما فکر می کنید که استخباراتی ها چه وظایف دیگری به این سازمان سپرده اند؟

نظر: 

علی عبدالله صالح رئیس جمهور وقت یمن بارها در دوران ریاست جمهوری اش، آخوندهای حاکم بر ایران را به دخالت در امور داخلی کشورش متهم کرد واسناد بسیاری را در این زمینه مطرح کرد. حال همین علی عبدالله صالح که روزگاری دشمن آخوندها و الحوثی ها بود امروز با اینها متحد شده است.

نظر: 

آخوندهای حاکم بر ایران با سیاست‌های میهن برباده و فرقه گرایانه سالیانه میلیاردها دلار از سرمایه‌های کشور را به کام جنگ در سوریه، یمن و عراق، ترور و یا صدور بلوا در جهان می ریزند. یکی از پایه‌های اصلی موجودیت رژیم جمهوری اسلامی در صدور ارتجاع، تروریسم و دخالت در امور سایر کشورها است. آخوندهای حاکم بر ایران با وقاحت کامل می گویند که آنها بر چهار پایتخت عربی کنترل دارند و می گویند که سوریه استان سی و پنجم ما هست، و عراق و یمن و لبنان را استانهای سی ودوم و سی و سوم و سی چهارم خود قلمداد می کنند.رژیم ضدبشری و ضدملی و ضدایرانی جمهوری اسلامی، خشونت و فرقه گرایی و بنیادگرایی و تروریسم را پمپاژ می کند و مشکلات و ناامنی و بی ثباتی را به تمام مردم منطقه صادر می کند.

نظر: 

آخوندهای ضدبشر و فرقه گرای حاکم بر ایران مسبب اصلی ایجاد بحران و جنگ داخلی در یمن هستند.آخوندهای ضدبشر و فرقه گرای حاکم بر ایران در راستای نیات شوم و پلیدشان برای آتش‌افروزی در منطقه و به‌ ویژه در یمن، برای گروه جنایتکار و فرقه گرای الحوثی، پول و امکانات و جنگ افزارهای سنگین و راهبردی مثل موشکهای بالستیک ارسال می دارند!
رژیم بنیادگرای جمهوری اسلامی با تجربیاتش از تشکیل و گسترش حزب الله لبنان, از سال 1991 بدنبال جای پای خود در یمن برآمد. که خانواده الحوثی در یمن را انتخاب کرد. الحوثی ها شیعه زیدیه-(5 امامی) هستند. سران آنها جذب و برای دوره دیدن به قم آورد. حسین الحوثی که بعنوان رهبری یمنی های شورشی در صعده بود، را در اوائل دهه 1990 جذب کرد و با الگوی حزب الله لبنان فعالیت های سیاسی – نظامی الحوثی ها را شکل داد. حسین الحوثی در سال 2004 کشته شد و در حال حاضر بعنوان یک رهبر معنوی در بین -

نظر: 

(قصاب پاکستانی، کشتار مردم یمن را بعهده می گیرد)
و شاگرد قصاب البکری البعثی الصدامی السعودی البولتونی الجولیانی السیایی هم شستن پوتین های قصاب پاکستانی را !

نظر: 

هر یک رای منفی که مجاهد به این خبر و کامنت های مخالف کشتار عربستان در یمن می دهد را باید یک رای مثبت به آگاهانی تلقی کرد که سخن از خوشرقصی مجاهدین برای عربستان به میان می آورند.
این رای های منفی گواه درست بودن حرف آن هاست و هرچه تعدادش بیشتر شود بهتر است.

نظر: 

چند ساعتی پس از کامنت اول به سایت مراجعه و دیدم که طول مقاله ده برابر همراه با تصویر تمام رنگی و سینما سکوپ فجایع آدمکشان همراه شده است. نمیدانم علت عجله برای انتشار زودرس خبر چه بود ؟ شاید اعلام خطر به یمنی ها که دیگر تعداد زیادی از آنها باقی نمانده و از بی دوایی و بی غذایی ناشی از تحریم ها در حال وداع از دار فانی و وصال به خدای کعبه اند ؟ بهر حال آژیر خطر نویسنده قابل تقدیر است. این کشت و کشتار و جنایت در فقیر ترین کشور دنیا از طرف متولیان کعبه را حتی توحش هم نمیتوان خواند, باید کلمه تازه ای اختراع کرد.

نظر: 

بسیج شدن مجاهدین برای رای منفی دادن به هر چیزی که به افشای حاکمان عربستان و همدستان جانی آن ها کمک می کند نشان دهنده ماهیت این سازمان است.
جنایات رژیم ایران را سپر جنایات عربستان کردن، آن هم در مورد یمن که نقش رژیم ایران در آن بسیار ناچیز است و به هیچ شکلی با دخالت عربستان در یمن قابل مقایسه نیست فقط از عنصر مجاهد خلق بر می آید که باید همیشه به کسی آویزان باشد. خمینی یا صدام یا جرج بوش یا نتانیاهو یا ملک سلمان!

نظر: 

حالم به هم می خورد از جیره خور های پادشاه عربستان سعودی که می خواهند با خوشرقصی برای کشتار مردم یمن در زیر خبر ها و مقالات مربوط به این کشتار برای خودشان و سازمانشان کردیت بیشتر نزد استخبارات سعودی کسب کنند.

نظر: 

به ابله سايت ,ابلهان هميشه درمقابل منطق خاموشند يا جوابشان "خفه خون گرفتن وخاموشي است"

نظر: 

به حامد یا همان ناثرناسری
جواب ابلهان خاموشیست

نظر: 

دوست عزيزاين شخص ،بهمن موحدي نه تنهانظراتي ماملا ضدكمونيستي دارد بلكه ازهرمرتجع تماميتخواه وشونيست هم عقب مانده تراست,كدوم كمونيستي تا حالا ايرانرا تك ملييتي ناميده ؟كدوم كمونيستي درطول تاريخ جنبش چپ وكمونيستي ايران زبان تحميلي فارسي رازبان تمام ملييتهاي ايران ناميده؟مخورد وبسشعارهاي توخالي مرده وزنده باد او بدرد همان مجاهد ونوچه مسعود رجوي رهبرهميشه درحجله!!!

نظر: 

پس از برکناری دیکتاتور یمن عبدالله صالح، خلأ قدرتی در حاکمیت به‌وجود آمد که حوثیها که تحت نفوذ و سلطه رژیم جمهوری اسلامی قرار داشتند، برآن شدند تا با سوء‌استفاده از این خلأقدرت در یمن، بر این کشور مسلط شوند. آنها که از حمایت و همدستی پنهانی علی عبدالله صالح و نیروهای وفادار به او در ارتش یمن برخوردار بودند، در سال 2014 به کمک آنها موفق شدند در یک اقدام کودتاگرانه صنعا، پایتخت یمن را به تصرف خود درآورند؛ آنها سپس کوشیدند با گروگان گرفتن عبد ربه منصور هادی رئیس‌جمهور قانونی یمن و اعضای کابینه او، تحت عنوان دولت یمن، نقشه رژیم جمهوری اسلامی را برای استیلا بر سراسر یمن پیش ببرند. اما منصور هادی، توانست از کنترل حوثیها خارج شده و خود را به عدن برساند و سایر اعضای دولت نیز به‌تدریج به او پیوستند و عدن عملاً به‌صورت پایتخت این کشور درآمد. پس از آن حوثیها یک تهاجم نظامی به عدن و تسخیر آن را به -

نظر: 

رژیم فاشیستی جمهوری اسلامی بعد از شکست در جنگ ضدملی و امپریالیستی ایران و عراق، با استفاده از تجربیاتش در شکل دادن حزب‌الله لبنان، درصدد بر آمد با توجه به بافت مذهبی یمن یک گروه مزدور در این کشور سازمان دهد. هدف رژیم این بود تا این گروهها را، به‌مثابه سکوی پرشی برای دست‌اندازی به یمن و شبه جزیره عربستان مورد استفاده قرار دهد. رژیم آخوندی طایفه حوثی را کاندید مناسبی برای سازمان دادن چنین جریانی تشخیص داد و از همان زمان آنها را به خدمت خود گرفت.دیکتاتوری تروریستی جمهوری اسلامی، به موازات تشدید بحرانهای داخلی و بین‌المللی که با آن روبه‌روست، نقشه خود برای بلعیدن یمن را، چندان پنهان نکرده است. در 27مهر 93، علی اکبر ولایتی مشاور امور خارجه خامنه‌ای، در دیدار با گروهی از حوثیها گفت: «امیدوار هستیم که همان نقشی که حزب‌الله در لبنان دارد، انصارالله نیز در یمن داشته باشند»

نظر: 

خانم یا آقای منظر معلومه که تشنج گرفتی و حسابی قاطی کردی . یک بار دیگه خبر دویچه وله را که ناشیانه به مقاله به اسم خودت تبدیل کردی بخوان بعد منتشر کن.

نظر: 

عیار پاکستانی ها به زودی مشخص میشود
سعودی ها که حریف چهارتا چوپون حوثی نشدند

نظر: 

یکی به منظر نوشت که عکس اولی مربوط به سوریه است نه یمن؛ خوب دلیل و مدرک شما چیست؟ عربستان آنقدر در یمن جنایت کرده است که داد سازمانهای حقوق بشری هم در آمده است و بهمن موحد از اعضای مجاهدین خلق هم به دفاع از جنایت ضد بشری سعودی ها برخواست .آقا بهمن ، در عربستان زن از هیج حق و حقوقی برخورد نیست . حتی زن بی شوهر، برای مسافرت می بایست که پسر به مادر اجازه نامه بدهد. توکجای کاری بشر کمونیست دو آتشه

نظر: 

بنظر می رسد عیران گلوبال باید کمی افرادی را که حساب کاربری برای پست مطلب دارند را مجبور کند اخلاق نویسندگی را رعایت کنند و بعد چندین هشدار اگر اصلاح نشدند جلو انتشار مطالبی با این همه تناقض و یکجانبه نگری را بگیرند.واقعا شرم اور هست این گونه گرداوری ناشیانه یا عمدی مطالب در قالب یک مقاله.

نظر: 

عکس اولی مربوط به سوریه است نه یمن . عکسهای بعدی هم شوهای شیعی - حوثیه. خواستی گاف اولی را ماسمالی کنی گاف های بدتر از اولی دادی. یک چند تا هم از عکسهای تجاوز به زندانیان در کهریزک میذاشتی بعد به عربستان نسبت می دادی تا گاف هات کامل بشه

نظر: 

قصابان واقعی مردم یمن، سرکردگان سپاه پاسداران ضدخلقی و خامنه ای جلاد می باشند. رژیم فاشیستی جمهوری اسلامی با دخالتها و شرارتها و فرقه گرایی شیعی خود، تراژدی جنگ و گرسنگی در یمن را رقم زد. زمانی که گروه شیعه و فرقه گرای الحوثی دست‌ نشاندۀ رژیم فاشیستی جمهوری اسلامی در یمن علیه دولت این کشور کودتا کرد، سران و مهره‌های رژیم خصوصاً سرکردگان سپاه پاسداران ضدخلقی با شدت و حدت هر چه تمام از این کودتا حمایت کردند و تا توانستند علیه دولت قانونی این کشور و رئیس‌جمهور آن توطئه کردند و بحران یمن را بوجود آوردند.با تشکیل ائتلاف منطقه‌ یی ورق علیه گروه الحوثی و مطامع رژیم در منطقه برگشت و گروه الحوثی ضربات خردکننده‌ یی دریافت کرد و کشورهای عربی و دولت ترکیه به رژیم جمهوری اسلامی هشدار دادند که مسایل یمن ربطی به شما ندارد و باید بساطتان را از یمن جمع کند.

نظر: 

تناقضات این مقاله
"او از محبوبیت زیادی برخوردار بود و در دوران خدمت خود در ارتش عملیات نظامی علیه برخی از گروه‌های افراطی را در سراسر کشور گسترش داد."
"قصاب پاکستانی، کشتار مردم یمن را بعهده می گیرد"
منظور از مردم یمن کیه؟
چرا فرمانده پاکستانی باید قصاب باشه؟
جواب:
این مقاله .. ادبی منظر جاوید از دویچه وله است با این تفاوت که این جمله را اضافه کرده و باعث تناقض شده
"قصاب پاکستانی، کشتار مردم یمن را بعهده می گیرد"
آقای منظر جاوید باید توضیح دهند که چرا یک مقاله را بدون رفرنس به اسم خود زده اند و چرا یک جمله موهن را به ان اضافه کردند.
جواب:
آقای منظر جاوید پرورش یافته مکتب شعوبی شیعی ایرانیت(پان ایرانیسم) هستند و به همین خاطر به تروریست های حوثی - بشاراسد و حشدشعبی سمپاتی دارند

نظر: 

از ریش پیوند سبیل کردن یعنی هر خط و یا پاراگراف مقاله را دو سه بار تکرار کرد که خبر به بزرگی سبلت تیمسار راحیل شریف، فرمانده سابق ارتش پاکستان گردد. شاید هم مانند زمانی که میهمان ناخوانده زیاد میشد آب دیزی را زیاد میکردند.

نظر: 

این خبر، کمتر از دو ساعت پیش منتشر شده، آن هم چند ساعت بعد از نیمه شب. اما مجاهد خلق عربستان فوری آمده و دو تا منفی تا حالا به آن داده.
چه خبرشان است؟ کجا می روند با این عجله؟
سپاس خانم منظر جاوید به خاطر تیتر خوبتان:
"قصاب پاکستانی، کشتار مردم یمن را بعهده می گیرد"

افزودن نظر جدید

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.