میلیونها نفر به بهانه هاشمی ودر حمایت از جنبش سبز به خیابان آمدند

حضور گسترده مردم و حامیان اصلاحات و جنبش سبز در مراسم تشییع هاشمی

در خیابان‌های تهران میان برخی از معترضان و نیروهای لباس شخصی درگیری‌هایی پیش آمده است. بر اساس عکس‌های منتشر شده، حضور نیروهای ضد شورش وسیع بوده است. مراسم تشییع هاشمی‌ رفسنجانی از دانشگاه تهران برگزار شد و علیرغم جو شدید امنیتی و جلوگیری از حضور محمد خاتمی در این مراسم، با حضور مجدد جنبش سبز در خیابان های اطراف دانشگاه و میدان انقلاب شعارهایی درحمایت از سران جنبش سبز و اصلاحات سرداده شد.

 

تاکنون در تجمعات امروز این سه شعار با رنگ سبز سرداده شده است:

یاحسین میرحسین، موسوی کروبی تسلیت تسلیت، وصیت هاشمی حمایت از خاتمی

 پخش نشدن تصاویر هوایی از جمعیت در تلویزیون دولتی ایران، باعث انتقاد در شبکه‌های اجتماعی شده است. همچنین منتقدان می‌گویند شبکه خبر که تصاویر را به طور زنده پخش می‌کند برای آن‌که صدای شعارها در جمعیت شنیده نشود، موسیقی عزا بر روی صدای جمعیت گذاشته است.  مردم ‌در شبکه‌های اجتماعی ازحاضران خواسته‌اند از بالای ساختمانها فیلم بگیرند.

 

 با وجود جو امنیتی حاکم حاضران شعار می‌دادند: «پیام ما روشنه، حصر باید بشکنه». این درحالیست که مدعیان براندازی با گوسفند خواندن مردم خواهان عدم حضور مردم شده بودند. ساعت حدود یک بعد از ظهر سه‌شنبه ۲۱ دی، تابوت حامل جسد هاشمی رفسنجانی به مقبره خمینی رسید. از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح به ‌وقت تهران، مراسم تشییع جنازه اکبر هاشمی رفسنجانی از مقابل دانشگاه تهران آغاز شد. رهبر جمهوری اسلامی بر سر جنازه میت نماز خواند. پیش از آغاز مراسم جمعیت زیادی در مناطق نزدیک به میدان انقلاب تجمع کردند و مسیرهای منتهی به دانشگاه تهران مسدود و تردد اتومبیل‌ها ممنوع شد. مردم شعارهایی هم در دفاع از محمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین ایران سر داده‌اند. آن‌ها می‌گفتند: «حمایت از خاتمی وصیت هاشمی‌ست» و «سلام بر خاتمی درود بر هاشمی». روسای سه قوه و چهره‌های سیاسی و نظامی ایران در این مراسم حضور داشتند.

 

اتفاق قابل تامل امروز حضور همزمان سبزها و حزب اللهی ها بود در حالی که درگیری و خشونت بسیار کمتر از تجمعات جنبش سبز بود. استاندار تهران می گوید حداقل دو و نیم میلیون نفر در این مراسم شرکت کردند. جمعیت حزب اللهی ها هم از تجمعات اختصاصی اشان پیداست. شعارهای سبزها در این مراسم:

 • «وصیت هاشمی، حمایت از خاتمی»
 • «عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز، «امام جمعه‌ی ما»، پیش خداست امروز»
 • «موسوی، کروبی، تسلیت، تسلیت»
 • «یاحسین، میرحسین»
 • «پیام ما روشنه، حصر باید بشکنه»
 • شعار بلندگو: این همه لشکر آمده، پاسخ مردم: «به عشق اکبر آمده»
 • بلندگو: لا اله الا الله، مردم: «میرحسین، میرحسین»، بلندگو: محمد رسول‌الله، مردم: «میرحسین، میرحسین»
 • بلندگو: یازهرا، مردم: «میرحسین»،‌ بلندگو: یاحسین، مردم: «میرحسین»
 • بلندگو: لا اله الا الله، مردم: «میرحسین حبیب‌الله»، بلندگو: محمد رسول‌الله، مردم: «میرحسین حبیب‌الله»
 • بخشی از جمعیت اصولگرا: لبیک یا...، پاسخ بقیه جمعیت: «میرحسین»
 • «سلام بر خاتمی، درورد بر هاشمی»
 • «ننگ ما، ننگ ما، صداوسیمای ما»
 • «ابوالفضل علمدار، خاتمی رو نگهدار»
 • «موسوی، کروبی، آزاد باید گردند»
 • «خاتمی، خاتمی، جای تو خالی امروز»
 • «این لشکر حسینه، حامی میرحسینه»
 • «بسیجی ببینه، لشگر که میگن اینه»
 • «بلندگو مال تو، صدای حق مال ما»
 • «بسیجی واقعی همت بود و باکری»

پیشنهاد: راه پیمایی سکوت با دستبند سبز از غروب سه شنبه در خیابان‌های تهران و شهرستان ها

تا ساعت ۹ شب مردم فقط با دستبند سبز راه پیمایی سکوت کنند.

از ساعت ۹ شب به بعد فقط سرود‌ ای-ایران خوانده شود.

لطفا کاربران عزیز موارد مثبت و منفی‌ چنین طرحی را در قسمت کامنتها بنویسند.

دوستانی که با این طرح موافق هستند لطفا در شبکه‌های اجتماعی اطلاع رسانی کنند.

هموطنان خارج از کشور هم میتواند همین کار را (خواندن سرود ای-ایران با نماد سبز) در مقابل سفارت‌های ایران (یا آمریکا) انجام دهند.

 

تشکر خانواده هاشمی از شرکت‌کنندگان در مراسم تشییع جنازه و خاکسپاری

در این بیانیه آمده است:  "امروز احساس کردیم تنها ما در فراغ پدر ننشسته ایم که میلیون ها نفر برای رحلت پدری بی بدیل به سوگ نشسته اند. اما چگونه می توانیم هاشمی را زنده ندانیم در حالی که امتداد تفکر او را در چشمان غمگین و خیل انبوه بی شمار مردمانی می بینیم که مانند هاشمی می اندیشند و مانند او دغدغه سرافرازی ایران با اعتدال و آرامش را دارند."

حمدصادق جوادی حصار، روزنامه‌نگار که در مراسم امروز شرکت کرده، به بی بی سی فارسی گفت: "سیل عظیم جمعیت آمده بودند و یک عده‌ای شعار خود را می‌دادند. اما من که در مجموعه مردم راه می‌رفتم ومی‌شنیدم عموما شعارهای مربوط به خاکسپاری و طلب مرحمت بود و شعارهای خاص غلبه نداشت."از آقای جوادی حصار پرسیده شد که این اولین فرصت اصلاح‌طلبان بعد از مدت‌ها برای حضور در خیابان بود، آیا توانستند از این فرصت استفاده کنند؟ او پاسخ داد: مردم با حضور باشکوه بر رفتار آقای هاشمی و شیوه مواجهه او با قدرت مهر تایید زدند... تلاش‌های زیادی برای حذف آقای هاشمی شد اما امروز نشانگر آن بود که این تلاش‌ها بیهوده بوده است.

 

 برخی از شاهدان عینی از حضور گسترده نیروهای امنیتی و لباس شخصی‌ها در میان مردم خبر می‌دهند.

 

ا

عصر ایران گزارش داد که تشییع پیکر هاشمی؛ بزرگ ترین تشییع رسمی پس از رحلت خمینی است

به گزارش خبرنگاران عصر ایران مستقر در خیابان انقلاب ، این حضور را می توان پس از مراسم تشییع پیکر خمینی بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران در خرداد ماه 1368، بزرگ ترین اجتماع مردمی برای تشییع پیکر یکی از مقامات ارشد نظام به شمار آورد.

جمعیت انبوهی از میدان فردوسی تا میدان انقلاب و خیابان های اطراف به منظور ادای احترام به آیت الله هاشمی رفسنجانی تجمع کرده بودند و با سردادن شعارهایی خودروی حامل پیکر آیت الله هاشمی را مشایعت کردند.

جمعیت شرکت کننده در مراسم تشییع حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی بین ۳ تا ۴ میلیون نفر تخمین زده می شود.

759558822.jpg

انتقاد از پخش محدود تصاویر تلویزیونی
بی بی سی - پخش نشدن تصاویر هوایی از جمعیت در تلویزیون دولتی ایران، باعث انتقاد در شبکه‌های اجتماعی شده است. همچنین منتقدان می‌گویند شبکه خبر که تصاویر را به طور زنده پخش می‌کند برای آن‌که صدای شعارها در جمعیت شنیده نشود، موسیقی عزا بر روی صدای جمعیت گذاشته است:

بخش: 

انتشار از: 

دیدگاه‌ها

نظر: 

فضولی,
این وظیفه سایت است که به گله گذاری ها پاسخ دهد ولی بیفایده نیست که خدمت جنآب جداری عرض کنم که در چند روز گذشته در این سایت و سایت های دیگر بقدری از هاشمی رفسنجانی گفته اند که از نوک دماغ ما بیرون زده و بقیه را باید در سردخانه برای روزهای بی خبری ذخیره کنیم. " هرکسی را دو روز نوبت اوست " و به شما سه روز در صفحه اول نوبت داده اند, ضمنا اگر مطلب خیلی داغ و مهمی دارید میتوانید آنرا در وبلاگ خود منتشر نمائید تا مشتاقان از فوائدآن برخوردار گردند.

نظر: 

بسیار متاسفم که نوشته اینجانب تحت عنوان " مرگ هاشمی رفسنجانی وقیل و قال " اصلاح طلبان"، فقط 3 روز در صفحه اول " ایران گلوبال "، باقی ماند.

نظر: 

قابل توجه جنابان کیانوش و منظر جاوید:
منظور من از شرکت در این گفتگو دهان به دهان شدن نیست, حتی تنها دفاع از عفت کلام, مطابق رسوم رایج امروزه ما نمیباشد. در طول تاریخ در کتب ادبی ما مکررا کلماتی بکار برده شده است که امروزه آنها مستهجن میدانیم و جای آنها را یا نقطه چین کرده و یا به ذکر حرف اول کلمه قناعت مینمائیم. منظور من حتی تذکر به توهین های فردی و حمله به اشخاص نمیباشد چون " آدم زنده وکیل و وصی نمیخواهد ". منظور من توهین به کل ملت است و ریدن به ملت و مملکت, حتی اگر به صورت نقل قول از یک " شهید راه وطن و آزادی " باشد, که در اینجا حتی نمیتوان به کلیشه " درمثل مناقشه نیست " پناه برد. اگر امروز مانند صدسال پیش, به ملتی برینیم که ادعای نجات آنرا داریم همین وضعی پیش خواهد آمد که به آن دچار شده ایم یعنی : معمار همان معمار و بنا همین بنا خواهد بود. بنا براین

نظر: 

شرح حال میرزاده عشقی را هر دانش آموز ابتدائی میتواند در ویکیپدیا بخواند و احتیاج به تکرار آن در اینجا نیست که با شعار های تکراری و تو خالی همراه گردد که "من آنم که رستم بود پهلوان". لزومی ندارد که " شهید راه وطن و آزادی " " از نوك پا الي فرق سر " ملت و مملکت بریند تا " آنقدر بزرگ و محبوب " پیروان خود گردد. تربیت و ادب و عفت کلام منافاتی با آزادی خواهی وطن دوستی ندارد. صد سال پس از مشروطیت, انتظار میرفت که با مخالفین و رقیبان به طرز محترمانه ای رفتار کنیم ولی ظاهرا ادامه فرهنگ " سلسلۀ منحوس قاجار و رضاخان و دارودسته اش و آخوندهای مرتجع " چنان بر مغز " تو را با نبرد دلیران چکار؟ " تاثیر گذارده است که " لجن پراکنی امثال " ما نمیتواند گردی از چهره آنها بشوید.

“ای درختان عقیم ریشه تان در خاکهای هرزگی مستور
یک جوانه ی ارجمند از هیچ جاتان رست نتواند
ای گروهی برگ چرکین تار چرکین پود

نظر: 

شعر " عشق وطن" از میرزاده عشقی، شاعر و روزنامه‌نگار میهن‌پرست ایرانی

خاکم به سر، زغصه به سر، خاک اگر کنم
خاک وطن که رفت چه خاکی به سر کنم؟
آوخ کلاه نیست وطن تا که از سرم
برداشتند فکر کلاهی دگر کنم
مرد آن بود که این کلَهش بر سر است و من
نامردم ار به بی‌کلهی آنی به‌سر کنم
من آن نیم که یکسره تدبیر مملکت
تسلیم هرزه‌گرد قضا و قدر کنم
زیر و زبر اگر نکنی خاک خصم ما
ای چرخ، زیر و روی تو زیر و زبر کنم
جائیست آرزوی من، ار من به آن رسم
از روی نعش لشکر دشمن گذر کنم
من آن نیم به مرگ طبیعی شوم هلاک
وین کاسه خون به بستر راحت هدر کنم
معشوق عشقی ای وطن ای عشق پاک من
ای آن‌که ذکر عشق تو شام و سحر کنم
عشقت نه سرسریست که از سر به‌در شود
مهرت نه عارضی است که جای دگر کنم
عشق تو در وجودم و مهر تو در دلم
باشیر اندرون شد و با جان بدر کنم

نظر: 

به peerooz
تو را با نبرد دلیران چکار؟
شهید راه وطن و آزادی "میرزاده عشقی" آنقدر بزرگ و محبوب است که با لجن پراکنی امثال شما از بزرگی و محبوبیت این شهید راه آزادی کم نخواهد شد. "میرزاده عشقی" با این شعر خود ("چه معامله باید کرد؟) به خائنین و وطن فروشان و دوله ها و سلطنه ها و سلسلۀ منحوس قاجار و رضاخان و دارودسته اش و آخوندهای مرتجع ، حمله کرده است.
روز 12 تیرسال 1303 میرزاده عشقی، شاعر و روزنامه‌نگار مبارز، توسط عمال رضاشاه به‌شهادت رسید
میرزاده عشقی در سال 1272 در همدان متولد شد. وی از 7سالگی به تحصیل فارسی و فرانسه پرداخت و در 17سالگی تحصیل را رها کرد و در اوایل جنگ جهانی اول به استانبول رفت و به تحصیل فلسفه و علوم اجتماعی پرداخت. او در سال 1296 نامه عشقی را در همدان انتشار داد و سپس به تهران رفت و روزنامه قرن بیستم را منتشر کرد. در این‌روزنامه، او به‌شدت، رضاخان و حکومت فاسد او را -

نظر: 

اینکه " شهید راه آزادی "میرزاده عشقی"" بیش از صد سال پیش در شعر ده بیتی خود یازده بار ریده است نشانه مسلم اسهال بدنی او و بجای آنکه در مستراح به چنین عملی بپردازد, به ملت و گور پدرش و به وطن و بوم و برش و به مجلس و عدل و به ایران تا كمرش و بر ريش خر مدرس, و احمد آذر و آصف كرماني و دهستاني لر و از نوك پا الي فرق سر مشیرالدوله و سر گذر مؤتمن الملك ریدن, نشانه اسهال فکری و تربیتی کسی است که نه در خانه مستراح دار, بلکه در ویرانه ای بزرگ شده که در هرکجای یک وجب خاک خدا قضای حجت میکرده است. اگر ایران آینده را بر چنین مدلی بسازند باید بر معماران آن هم رید.

نظر: 

به نسیم
دیگر دوران این سوسول بازی ها، و "من رای می دهم ها"، و ادا اطوارها و حرف هایی مثل : "تحمل مردم ایران در راه بسیار سخت و پر پیچ و خم برای مدنیت و دموکراسی بسیار زیاد است" و "ضرورت حرکت آرام و لاک پشتی " گذشته است.
تا روزگاری که امثال شما این آخوند را بر آن آخوند ترجیح می دهید، یعنی شماها هنوز گیج مسائل آخوندی هستید و آخوند را جدی گرفته اید و آخوند را نشناخته اید. آخوند پدیده یی جدی نیست بلکه یک زباله ای است که تاریخ مصرف آن مدتهاست که به پایان رسیده است. آخوندها به زور خودشان را به جامعۀ ایران تحمیل کرده اند. این آخوند رفسنجانی هم کفتاری بود مثل بقیۀ کفتارهای رژیم جمهوری اسلامی. به هیچ وجه نباید در دام اصلاح طلبان حکومتی و غیر حکومتی افتاد، رژیم جمهوری اسلامی اساساً اصلاح پذیر نیست و انتظار اصلاح این رژیم توهمی بیش نیست.
تنها راه نجات ، قیام سراسری و قهر آمیز خلق ایران و -

نظر: 

آقای حسن جداری:
ایراد میگیرید که چرا موسوی مثل منتظری به اعدام های 1367 اعتراض نکرده؟
-چرا منتظری به اعدام های 62 اکثریت و توده ای ها (علیرغم همکاری صمیمانه شان با سپاه) اعتراض نکرده؟
-چرا توده و اکثریت به اعدام مجاهدین و سایر چپ ها در سال 60 اعتراض نکرده؟
-چرا چپ ها و مجاهدین به اعدام بی محاکمه افسران و مقامات شاه در سال 57 اعتراض نکرده؟
-چرا افسران شاه به کشتار و اعدام بی محاکمه چریک و مجاهد در سالهای 48 تا 57 نکرده؟
. . .
می بینید؟ میشود هر ایراد راست و دروغی را مطرح کرد،
میشود در مورد همه مردمی که دنبال مهملات و ایده های ارتجاعی خمینی راه افتادند هم مظرح کرد.
اما از شما انتظار میرود پدیده ها را در حال شدن ببینید نه بودن، درس اول دیالکتیک!
ایده مدنیت و دموکراسی در انتخابات سال 88 از نقطه عطف مثبتی گذشت و موسوی نقشی در آن داشت.
از انجماد مغز باید جلوگیری کرد و شرایط را فهمید

نظر: 

اپوزیسیون نماهای به ظاهر مخالف رژیم ، مانند کاربری به نام نسیم و فرخ نگهدارها و کشتگرها و مسعود بهنودها و ابراهیم نبوی ها و اصلاح طلبان داخلی مثل محمد خاتمی ها و خارج نشین مانند اکبر گنجی ها و لابی های رژیم در اروپا و آمریکا مانند تریتا پارسی ها و هوشنگ امیراحمدی ها و کدیورها ، در کشتار و گرسنه نگه داشتن خلق ایران و به خاک و خون کشیدن خلقهای خاورمیانه شریک هستند؛ اما به جایی نخواهند رسید طرفی نخواهند بست. تغییر واقعی در ایران تنها از طریق سرنگونی رژیم آدمخوار جمهوری اسلامی و برقراری حکومت مردم و انتخابات آزاد متصور می باشد. افتخار این تغییر در اختیار فرزندان ایران زمین می باشد.

نظر: 

فعلاً که رژیم فاشیستی جمهوری اسلامی و طرفداران اپوزیسیون نمای رژیم مثل شما و اصلاح طلبان داخلی و خارج نشین به ملت شریف و بزرگ ایران ...ه اند ! بنده به مسئول کامنتها نیز توضیح دادم که به هیچ وجه در کامنت اول خود قصد توهین به ملت شریف و بزرگ ایران را نداشتم، فرزندان آخوند جنایتکار و دزد هاشمی رفسنجانی شکر زیادی میل فرمودند و از جانب ملت بزرگ ایران سخن گفتند و رفسنجانی را پدر بی بدیلی برای ملت ایران معرفی کردند که من در پاسخ به این شکرپراکنی توله های رفسنجانی آن بیت از شعر معروف چه معامله باید کرد؟ "میرزاده عشقی" را نوشتم : «"پدر ملت ایران اگر این بی پدر است به چنین ملت و گور پدرش باید .."»
بدیهی است که ملت ایران نتنها آخوند رفسنجانی گور به گور شده را پدر بی بدیل خود نمی داند ، بلکه این آخوند دزد و جنایتکار را لعن و نفرین نیز می کند.
منفعل بودن بخشی از مردم و بی خیالی شان نسبت به -

نظر: 

شما در خارج از کشور فحش بدهید و حکم سرنگونی رژیم یا حکم اعدام مضحک این و آن را صادر کنید. حالا هم که شرکت را توسعه داده و به کل ملت ...اید. کاش وقاحت هم حدی داشت.
فهم تحمل و عقلانیت مردم ایران در راه بسیار سخت و پر پیچ و خم برای مدنیت و دموکراسی از عهده شما خارج است. فقط امیدوارم در لحظه بحرانی بعدی با "عملیات چلچراغ" دیگری به یاری و بقای رژیم جنایتکار اسلامی برنخیزید. جنایت خرداد 60 و برگرداندن ورق به نفع خمینی در فردای جنگ ایران و عراق برای رسوائی در تاریخ کافی و بیش از کافی است.

نظر: 

شعر "چه معامله باید کرد؟ از شهید راه آزادی "میرزاده عشقی"
بعد از اين بر وطن و بوم و برش بايد ريد به چنين مجلس و بر كر و فرش بايد ريد

بحقيقت در عدل ار در اين بام و در است بچنين عدل و به ديوار و درش بايد ريد

آنكه بگرفته از او تا كمر ايران را گه به مكافات ، الا تا كمرش بايد ريد

پدر ملت ايران اگر اين بي پدر است به چنين ملت و گور پدرش بايد ريد

به مدرس نتوان كرد جسارت اما آنقدر هست كه بر ريش خرش بايد ريد

اين حرارت كه به خود احمد آذر دارد تا كه خاموش شود بر شررش بايد ريد

شفق سرخ نوشت آصف كرماني مرد غفرالله كنون بر اثرش بايد ريد

آن دهستاني تحميلي بي مدرك و لر بهر اين ملك به نفع و ضررش بايد ريد

گر ندارد ضرر و نفع مشيرالدوله از نوك پاش الي فرق سرش بايد ريد

نظر: 

به مسئول محترم کامنتها
بنده به هیچ وجه در کامنت اول خود قصد توهین به ملت بزرگ و شریف ایران را نداشتم، آن عبارت مورد نظر بیتی است از شعر معروف "چه معامله باید کرد"، شعر نیز مال شهید راه آزادی "میرزاده عشقی" است. فرزندان آخوند رفسنجانی، غلط زیادی کردند و از طرف ملت بزرگ ایران صحبت کردند و پدر مندیل به سرشان آخوند جنایتکار و دزد هاشمی رفسنجانی را پدر ملت ایران معرفی کردند!!!!! که بنده نیز در کامنت اول خود نوشتم : «"پدر ملت ایران اگر این بی پدر است به چنین ملت و گور پدرش باید .."»
طبیعی است که که ملت ایران نتنها آخوند رفسنجانی گور به گور شده را پدر بی بدیل خود نمی داند ، بلکه این آخوند دزد و جنایتکار را لعن و نفرین نیز می کند.

نظر: 

ببینید تمامی شعار ها هدایت شده است چه آنهائی که از بلند گو گفته شده و چه از طرف عده ای هدایت کننده تمامی شعار ها در چهارچوب ولایت فقیه بود و هیچ کدام از این شعار ها را نه تنها تائید نمیکنم بلکه مخالف هم هستم و انسان یاد ماههای آخر رژیم شاه میافتد که تمامی شعار ها و خواستها به خمینی ختم میشد و دیروز نیز به میر حسین و کروبی یعنی به حامیان ولایت فقیه و اینهم شعار های هدایت شده .
«وصیت هاشمی، حمایت از خاتمی»
«عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز، «امام جمعه‌ی ما»، پیش خداست امروز»
«موسوی، کروبی، تسلیت، تسلیت»
«یاحسین، میرحسین»
«پیام ما روشنه، حصر باید بشکنه»
شعار بلندگو: این همه لشکر آمده، پاسخ مردم: «به عشق اکبر آمده»
بلندگو: لا اله الا الله، مردم: «میرحسین، میرحسین»، بلندگو: محمد رسول‌الله، مردم: «میرحسین، میرحسین»
بلندگو: یازهرا، مردم: «میرحسین»،‌ بلندگو: یاحسین، مردم: «میرحسین»

نظر: 

به Mohammad گرامی
روز 5 مهرماه 1360 قرار بود شعار "مرگ بر خمینی" در تهران سر داده شود و همچنین برخلاف تظاهراتهای قبلی که غیرمسلحانه بود در این تظاهرات قرار شد که از مردم به طور مسلحانه حفاظت شود، آنروز میلیشیای مجاهد خلق شده بودند "یگانهای مدافع خلق"! فرماندهان میلیشیا روز قبل از تظاهرات به بچه ها گفته بودند که اصلاً نذارید شهر خاموش بشه، به دشمنان خدا وخلق امان ندهید.
باری؛ آنروز قرار بر این بود که سر ساعت ده صبح شعار "مرگ بر خمینی" در تهران سر داده شود و مکان تظاهرات هم خیابان مصدق ( پهلوی سابق ، ولیعصر فعلی) و مرکز اصلی آن "چهارراه مصدق" بود و میلشیای مجاهد خلق تقریباً از ساعت 9 صبح و باهدایت تیم های فرماندهی که مسلح بودند در خیابان مصدق مستقر شدند. زمانی که عقربه ساعت روی ده ایستاد، یک دسته از میلیشا که همۀ آنها دختر بودند و از سمت جنوب خیابان مصدق به سمت چهارراه آمده بودند -

نظر: 

خطاب به جناب محمد : شما چقدر ساده تشریف دارید! این بهمن موحدی یا در خارج از کشور است و یا داخل ایران است و با اسم مستعار فقط شعار میدهد! هر کسی میتواند با اسم مستعار هر شعاری بدهد. تمام اطلاعاتش هم از اینترنت هست. فریب نخورید. ؟.............. است.

نظر: 

تهران بیش از ده ملیون جمعیت دارد ،حکومت ولایت در این شهر یک ملیون طرفدار دارد ،از میان یک این یک ملیون نفری که طرفدار ولایتند ،سبز اللهی ها حدود دویست تا پانصد هزار طرفدار دارند مابقی جز طرفداران خامنه ای هستند،این آمارهای دو تا سه ملیونی که توسط بی بی سی وعوامل رژیم پخش میشود دروغ هستند،این بخاطر اینست که بگویند کل جمعیت تهران وایران طرفدار جناح های رژیم هستند بیایید گول نخوریم

نظر: 

از هشتاد ملیون نفر شصت و پنج ملیون هم بریزند بیرون و تظاهرات یا راهپیمایی کنند باز هم اتفاق خاصی نخواهد افتاد.نتیجه این قبیل نمایش ها یا خرابکاری توسط حکومتی ها یا دستگیری فله ای یا گریه کردن اخوند خامنه ای خواهد بود و بس.تازه در بهترین حالت هم بدلیل فقدان اندیشه در عیران به این زودی ها نتیجه ای حاصل نخواهد شد.دلیلش هم این هست که این افراد خودشان هم نمی دانند چه چیزی می خ.اهند.مملکت از لحاظ فرهنگی و نا اندیشندگی در بحران عجیبی هست.بنظرم را چاره اصلاح از پایین هست.هر کسی باید شروع به ایجاد تغییرات مثبت از درون خانواده خود بکند.

نظر: 

آقای بهمن موحدی(بامدادان)، میتوانید یک خاطره یا یک گزارش از روز ۵ مهر ۱۳۶۰ در ایران گلوبال بنویسید؟ به هر حال این روز هم یک روز تاریخی‌، از یکی‌ از روز‌های پر التهاب سیاسی ایران است که که در مورد جزئیات آن کمتر نوشته شده است، حتی توسط مجاهدین خلق. مثلا میتوانید مثل یک گزارشگر از ساعت شروع و مکان آن شروع کرده تا در مورد شرکت کنندگان و درگیری‌ها و نحوهٔ سرکوب و واکنش مردم بنویسید.

نظر: 

این میلیونها نفررا از کجا آوردید؟ مگر مردم را ابله فرض کردید. این خبر جعلی میلیونها نفر غرغره دروغهای خبرگزاری رژیم است که میخواهید به خورد ما بدهید. هیچ خبرگزاری معتبری نگفته میایونها نفر آمده بودند. خبرگزاری فرانسه گفته 50000 و رویترز گفته هزاران نفر.

نظر: 

میر حسین موسوی، نخست وزیر رژیم جمهوری اسلامی در 1367، سال کشتار وحشیانه زندانیان سیاسی بود . آیا کسی تا به امروز شنیده است که این عاشق بی قرار خمینی، در زمان قتل عام هزاران تن از مبارزین راه آزادی، در ماه های وقوع این جنایت مخوف و یا بعد از وقوع این بربریت و وحشیگری، کوچک ترین اعتراضی به این آدم کشی در سطح گسترده، کرده باشد؟ در این واقعیت نباید کوچک ترین تردیدی داشت که موسوی از مهره های کار کشته رژیم و نخست وزیر این حکومت ننگین از وقوع این کشتار دسته جمعی خبر داشته و به احتمال قوی، دراعدام وحشیانه کمونیست ها، مجاهدین و دیگر زندانیان سیاسی، سهمی هم داشته است . آیت اله منتظری که خود از بنا گزاران نظام ولایت فقیه بود، صدای اعتراض خود را علیه مرتکبین این آدم کشی ها بلند کرد وآنها را جنایتکار نامید.اما میر حسین موسوی " مصلحت اندیش" به خاطر دلبستگی مفرط به خمینی آدم کش

نظر: 

دلتون خوش کنید با همین رویاها مثل 37 سال گذشته یک نفر از این جمعیت براش مهم نیست اعدام بهایی ها براش مهم نیست ترور تجزیه طلب ها کمونیست ها و کشتن مجاهدین و...دلیلش ساده است مسلمون وشیعه به اهداف هاشمی وخاتمی باور دارند مشکل با خامنه ای با بخشی از سپاه با ...اینا از شکنجه و زندان نمی ترسند ولی نه برای مجاهد نه بهایی نه سکولار و....همه اینا حداقل یکبار نذری دادند یکبار تو محرم عزاداری کردند خیلی بیشتر از یکبار حاجت گرفتند هیچکس حاضر نیست به خاطر سکولار بره زندان ولی به خاطر هاشمی خاتمی روحانی چرا

نظر: 

جناب کیانوش,
منظور بنده شما نبودید. عرض کردم " ایشان " یعنی کسی که در اولین کامنت پای این مقاله آمده و شما به آن پاسخ داده بودید و به ملت چنین به راحتی ..

نظر: 

مسئول کامنتها، کامنت اول بهمن موحدی توهین آمیز است. ایشان فرموده باید به ملت ..! لطفا سانسور کنید. این ادبیات بهمن موحدی مختص چاله میدان است.

نظر: 

جناب توکلی گرامی، به نظر من شرکت کردن در اینگونه از مراسمها، افتادن در دام رژیم است. ولی اگر بنده در این مراسم شرکت کرده بودم سعی می کردم شعارهای براندازانه و انقلابی بدهم و جمعیتی را با خود همراه کنم و دراین مراسم حکومتی اخلال ایجاد کنم. و اگر هم شکست می خوردم و ایزوله می شدم و در نهایت توسط پاسداران دستگیر می شدم آنرا به حساب هزینه دادن برای آرمان می گذاشتم.
البته بنده سابقۀ چنین رفتار و حرکتهایی را هم دارم، تا مقطع قبل از تظاهرات مسلحانۀ 5 مهر سال 1360 که در تظاهراتهای مجاهدین شرکت می کردم همیشه سعی داشتم که شعارهای تند سربدهم که بارها توسط برادران و خواهران توبیخ شدم! آن زمان مجاهدین در فاز سیاسی بودند و به شدت از حرکتهای رادیکال پرهیز می کردند. در روز 30 خرداد 1360 نیز در چهارراه کالج همراه با عده ای از بچه های "پیکار" شعار مرگ بر خمینی را سر دادیم که سریع لیدرهای مجاهدین به ما -

نظر: 

فاصله میدان انقلاب تا میدان فردوسی ۲ کیلومتر است بر فرض ۱۰۰ نفر در عرض خیابان ایستاده باشند و فاصله ردیفها را نیم متر در نظر بگیریم کلاً می‌شد ۴۰۰ هزار نفر، حالا این میلیونها!!! کجا بود؟ من از بکارگیری آمار دولتی در این سایت تعجب میکنم. چندی پیش هم عدد میلیونها را در مورد کسانی که در کانتینرهای زباله دنبال غذا می‌گردند بکار بردند، که با هیچ عقل سلیمی قابل قبول نیست.
در ضمن مردم آن همه شعور دارند که راه را از چاه تشخیص بدهند، کوچکترین اعتمادی به گروههای خارج نشین ندارند تنها به امید روزنه کوچک در بدنه سد دولتی هستند.

نظر: 

جناب peerooz گرامی بنده هر گز چنین توهینی به شما تحت عنوان: " از این شکر ها نخورید " نکرده ام یادم نیست که در چه رابطه طرح کرده ام . اگر امکان داره ، ان کامنت را در اینجا بگذارید که من متوجه شوم که اصولا داستان چه بود؟ تا برایتان توضیح دهم.

نظر: 

5 سئوال از بهمن موحدی و کسانی که مانند او فکر می کنند:1_اگر امروز در تهران می بودید ، در خانه می ماندید؟2_ اگر همراه با جمعیت می بودید ؛ بعنوان یک تماشاچی سکوت می کردید؟3_یا اینکه در جمع کسانی که آزادی زنداینان سیاسی از جمله آزادی رهبران جنبش سبز قرار می گرفتید و علیه بلند گو بدستان شعار های مخالف می دادید؟4_ ویا اینکه همفکران خود را می یافتید و شعارهای تند و رادیکال سرنگونی می دادید؟5_اگر چنین می کردید ، ایا می توانستید جمعیت را بطرف خود بکشید و یا ایزوله می شدید و توسط پاسداران پراکننده ویا احتمالا دستگیر می شدید؟

نظر: 

جناب کیانوش,
یکی دو روز پیش یاد آور شدم که آزادی بیان بدون قید و شرط نیست و بالاخره " هر چیزی حدی دارد ". اگر بشود به راحتی " به چنین ملت و گور پدرش.... و اگر ارزش این ملت آنست که باید به آن ریده شود پس تلاش این سایت برای نجات چه چیزیست؟ و شما این وقاحت و دهن دریدگی را " رادیکال ترین شعار " دانسته اید ؟ این فحاشی و دبی حیائی " شعار " است ؟ چند روز پیش هم که بنده از ایشان انتقاد کردم به بنده فرمودند که دیگر " از این شکر ها نخورم " که از جانب ایشان پاسخ محترمانه ای بود. و جناب منظر جاوید هم دلش خوش است که مسئول کامنت هاست ؟ گربه که حیایی ندارد, در دیزی را چرا باید باز گذاشت ؟

نظر: 

اکبر شاه اسوده بخواب که کورش بیدار است با رفتن تو جنبش اصلاحات و سبز هم بخاک سپرده شد، پولهای غیرقابل شمارشت چی شد؟؟ اعدامیان زندانها و شهدای جبهه ها در آن دنیا بی صبرانه منتطرند تا تقی به به بزرگی عمامه ات بر آن لپ چون کو.....ت بیندازند، تف بر گورت و هواداران فرصت طلبت در تسویه حساب درون دولتی تو حزب جمهوری اسلامی را منفجر کردی و تو قاتل بهشتی و باهنر و رجائی بودی رجوی نادان با به عهده گرفتن جنایات و انفجارهای تو، دستان تو را برای قتل عام مجاهدین خلق و کمونیستها را باز کرد و تو تا جائی که قدرت داشتی بین سالهای ۶۰ تا ۶۷ هر چه از دستت بر می آمد کشتی کشتی کشتی کشتی قاتل آدم کش تف بر قدرتخواهی و مهدی و فایزه ات

نظر: 

آخه بابا نگاه کنید! آدم نمی دونه بخنده یا گریه کنه با این شعارهای سر داده شده از طرف این جمعیت! شما رو به ریش پرخون حبیب بن مظاهر ببینید با این شعارهاشون! شعارهای این جمعیت هیچگونه سمت و سوی مبارزاتی ندارد و مانند تجمعات تجزیه طلبان می ماند که شعارهای "مرگ برفارس" و "خلیج عربی" و "مرگ بر ایران" سر می دهند. همانگونه که تجمعات تجزیه طلبان و شعارهایشان به نفع رژیم است، تجمع امروز و شعارهای اینچنینیِ این طرفداران باند به اصطلاح اصلاح طلب رژیم نیز به نفع رژیم تمام شد.
در تجمع امروز یک شعار در رابطه با گورخوابیِ عده ای از هموطنان مظلوم میهنمان سر داده نشد و همچنین در رابطه با اختلاسهای نجومی و فساد سپاه پاسداران ضدخلقی و حقوق های نجومی نیز شعاری سر داده نشد.
رفتار بخشی از مردم ایران باعث رنجش و آزردگی می شود و بی خیالی شان نسبت به پدیده های اجتماعی و سیاسی، موجبات سرخوردگی و افسردگی را فراهم -

نظر: 

جناب کیانوش توکلی گرامی ، شعار اکثریت مردم ایران همان است که در روز عاشورای سال 88 سر دادند که این شعار همانا "مرگ بر اصل ولایت فقیه " است. شما نیز درست می فرمایید، البته که باید از شکافهای بالایی و شقه در رژیم و از جنگِ باندهای درونی رژیم بهره برداری کرد، اما باید حواسمان جمع باشد که با استفاده از این تاکتیک ، استراتژی را فراموش نکنیم و دچار انفعال نشویم و در دام رژیم نیافتیم.

نظر: 

جناب بهمن موحدی گرامی، می شود با یک نام مستعار درخارج از کشور رادیکال ترین شعار را داد و خود و دیگران را ارضا نمود، ولی با چهره و نام و نشان ، خوب بایستی بگونه ای شعار انتخاب کرد که اولا مخالفت خود به حکومت را نشان داد و ثانیا برگشت خانه و روز بعد رفت سر و زندگی سوم- در حکومت های فاشیستم مذهبی نظیر جمهوری اسلامی بایستی از شکاف های بالایی بهره برداری کرد. امروز مخالفان رژیم این تاکتیک را انتخاب کردند

نظر: 

در مطلب بالا آمده است : «"میلیون ها نفر برای رحلت پدری بی بدیل به سوگ نشسته اند"» منظور از پدر بی بدیل هم یعنی آخوند رفسنجانی!!!!!!!!
واقعاً باید گفت که : «"پدر ملت ایران اگر این بی پدر است به چنین ملت و گور پدرش باید .."»
تف به قبر شیخ کوسه رفسنجانی و امام پلیدش خمینی خون آشام.
سرنگون باد رژیم فاشیستی جمهوری اسلامی با تمامی باندهایش از اصولگرا و اصلاح طلب و میانه رو.
به امید سرنگونی هرچه سریعتر رژیم و محاکمۀ آخوند خامنه ای جلاد و سرکردگان مفتخور و آدمکش و دزد سپاه پاسداران ضدخلقی.

افزودن نظر جدید

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.