اصغر فرهادی اعدام باید گردد!

ما امضا کنندگان این نامه ، کشتی گیران ایرانی را که در هفته گذشته موجب شکست آمریکا در مسابقات جهانی شدند تا سبب رنجش عمو ترامپ شود، را بشدت محکوم می کنیم وهمچنین از بازیکنان و کادر فنی تیم فوتبال ایران درخواست داریم تا در مسابقات بین المللی طوری گل بزنند و برنده شوند که نام ایران به رژیم گره نخورد.

ما امضا کنندگان این بیانیه از ریاست سازمان ملل درخواست داریم تا هر چه سریعتر جایزه اسکاری که توسط اصغر فرهادی دریافت شده را مصادره و هییت داوران اسکار را بدلیل این تخلف گسترده به سزای اعمالشان برساند . با توجه به اینکه آقای فرهادی به عنوان عضوی فعال در کمیته اعدام های دهه شصت نقش کلیدی داشته و پس از آن از شکنجه گران اصلی کهریزک (رفیق فاب سعید مرتضوی) بوده است ، لذا از ریاست جدید سازمان ملل تقاضا داریم که همانند بانکی مون، تنها به ابراز نگرانی  بسنده نکند و هرچه سریعتر نام ایشان را به عنوان فردی که دامن "حقوق بشرایران" را لکه دار کرده است را از طریق پلیس اینترپل پیگرد قانونی قرار دهد.

 همچنین خانم انوشه انصاری به دلیل اینکه اختلاس سه هزار میلیاردی را در پرونده سیاه خود داشته و با این پول به فضا رفته  است،باید پاسخگو باشند که چطور با پول بیت المال و با وقاحت تمام روی صحنه اسکار حاضر شده اند!؟

ایضاً فرد دیگری بنام فیروز نادری به علت آنکه بیش از اندازه مجاز به فضا رفته و از فضا نسبت به اعدام ها،اختلاس ها و هوای آلوده ایران بیتفاوت بوده است ، این شخص مجرم و مرتد بشمار رفته وایشان بایستی تا دیر نشده سریعا خودش را به پلیس هوا فضا (کلانتری 110 کهکشان راه شیری) معرفی کند. لذا ما امضا کنندگان این بیانیه خواستار این هستیم که این دو فرد باید هرچه سریعتر محاکمه شوند ، تا درس عبرتی باشد برای "جایزه بگیرها".

 در ادامه از شورای امنیت سازمان ملل خواستاریم که طی نامه ای به ترامپ به او اعلام کند که موضوع آقای فرهادی بحرانی و لاعلاج می باشد و در این مورد بخصوص، گزینه های روی میز نتیجه ای نخواهد داشت و باید گزینه  جدیدی از کشوی میز خود بیرون آورند.(کشوی اولی از بالا سمت راست)

ما امضا کنندگان این نامه ، کشتی گیران ایرانی را که در هفته گذشته موجب شکست آمریکا در مسابقات جهانی شدند تا سبب رنجش عمو ترامپ شود، را بشدت محکوم می کنیم وهمچنین از بازیکنان و کادر فنی تیم فوتبال ایران درخواست داریم تا در مسابقات بین المللی طوری گل بزنند و برنده شوند که نام ایران به رژیم گره نخورد. (کارت زرد)

در پایان از عموم ورزشکاران،هنرمندان،جامعه علمی،فرهنگی کشور وهمچنین قهرمانان دیگر رشته ها عاجزانه درخواست می کنیم که حواسشان باشد و در عرصه های بین الملل طوری بر رقبای خود چیره نشوند که ما مجبور شویم وقت باارزش خود را به بیانیه نوشتن علیه شما اختصاص دهیم.

"مرسی ، اَه"

 

امضا کنندگان:

یک: جمعی از کنشگران سینما هفت ( اسکارمتعلق به فراستی بود،اسکار تو مشتش بود!)

دو: رجب طیب اردوغان و چاووش اوغلو (به دلیل ترویج فرقه گرایی از طریق اصغر فرهادی در عراق وسوریه)

سه: اپوزسیون نگران حال جسمی و روحی ترامپ در خارج کشور

چهار: حزب امیدان و دانایان (به غیر از شاهزاده)

پنج: جماعت همگرایی نامه نویسان به ترامپ (انجمن سی نفره ها )

شش: ترکی  فیصل به همراه پدر مرحوم مسروره

هفت: تجزیه طلبان مقیم مرکز وحومه

 

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کیانوش توکلی درود بر شما که همواره منتطقی فکر میکنید.با ارزوی بهترین ها برای شما.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
قربون به زبان ساده بکویم, هنرمندی که زبان درد و رنج و مردم اش نباشد , زبان بیان اعتراض و حقایق نباشد و از ظلم و ستمی که دیکتاتوری خامنه ای بر آحاد مردم ایران , اعم از کرد, لر و بلوچ و اهوازی و ترک و فارس سخن نگوید و به مردم « آدرس غاط» بدهد و اآروغ های « ضد استکباری» رژیم را تکرار کند, بدرد لای جرز می خورد. به همین سادگی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب توكلي اولا ترامپ نادان نيست وانتخاب اكثريت مردم آمريكا ست كه با توهين به ترامپ عملا مردم آمريكا را زير سوال مي بريد ثانيا ترامپ يك وطن پرست واقعي است كه منافع امريكاييان را در سراسر دنيا پي گيري مي كند كاش دولت مردان ماهم بجاي عمليات تروريستي و كشتن مردم بي گناه سوريه يمن و ...به فكر مردم خود بودند ثانيا اصغر فرهادي همراه وهمگام جمهوري اسلامي بوده وبا عملكرد خود نمره منفي از طرف مردم دريافت نموده است رابعا شما همگان را به رعايت ادب ونزاكت دعوت مي كنيد ولي خود از آن....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هنرمند که حزب نیست و به جای مبارزان نمی تواند بجنگد و سایل بیان او هنر اوست و به خصوص اگر سینما گر است و میخواهد در ایران کارش را ادامه بدهد با 1001 محدودیت روبروست سینما بودجه می خواهد و سرمایه نزد سرمایه داران است یا کمک دولت / فیلم سازی بدون اجازه حکومت در ایران ممکن نیست . عده ای می کوشند با این محدودیت ها کنار بیایند و مبلغ حکومت هم نشوند. این خودش بسیار مهم و قابل تقدیر است . نمی شود انتظار زیادی از آنها داشت. بدهکار ما که نیستند چون هنرمندند. هرکسی را بهر کاری ساختند. انتظارتان را بیاورید پایین و احترام کسانی را که خلاقیت دارند و در فضای دشوار از انسانیت خروج نکرده اند نگهدارید. این چه رسم نخبه کشی ست آخر. انتقاد اگر از فیلم دارید و اهل نقد سینما هستید بنویسید. موضوع جایزه را بهانه شمع آجین کردن هنرمند نکنید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای توکلی گروگان گیری سفارت آمریکا آنهم به مدت چندین سال٬منفجر کردن مقر سربازان آمریکا درلبنان وانفجار مرکز یهودیان در آرژانتین و....وسرکوب اعراب و ترک ها و...درایران ٬تهدید اسرائیل وتحقیر وپرچم سوزی های ده هاساله کشور های خارجی و...تروریسم نیستند؟
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خرسند جان ، اصغر فرهادی اسکار برد و همو اوست که تصمیم می گیرد ، چه کسی نماینده او شود، دوم از نظر من این دو نفر لابی رژیم نیستند سوم بنظر من درست ترین انتخاب بود، چون به ترامپ نادان یاد آوری می کرد که 15 تروریست از 19 نفر ، شهروند سعودی بودند ، الشباب ، بوکوحرام ، القاعده و داعش همگی سنی مذهب اند ، در حالی که ایرانیان در هیج عملیاتی علیه منافع امریکا ویا اروپا دست به اقدام تروریستی نزده است ،ایرانیان ،،بسیار هم به غرب و آمریکا سمپاتی دارند چهارم ایرانیان از نژاد و قومی در آمریکا بسیار موفق عمل کرده اند و این دو نفر از موفق ترین ایرانیان در عرصه تجارت و علم ایالات متحد آمریکا هستند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب توکلی گرامی چرا همین کامنت را زیر مطلب آقای وضعی نگذاشتید تا من اینجا معترض شما نشوم. ضمنا اگر ریگی به کفش فرهادی نبود می تونست بهروز وثوقی یا آغداشلو را نماینده خودش بکند و نه دو نفری که از لابیست های جمهوری اسلامی هستند
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب خرسند گرامی، زنده یاد شاملو پس از کشتار زندانیان سیاسی در سال 67 به لس آنجلس آمد و کوچکترین اشاره ای به کشتار 5000 زندانی سیاسی نکرد ولی در عوض یخه فردوسی را گرفت. دوم هنر و سیاست دو مقوله جداگانه است سوم اصغر فرهادی در تظاهرات سال 88 حضور داشته است چهارم " تعهد یک هنرمند به جامعه خودش" یک امر شخصی است .هنر بدون تعهد ،شاید برای عده ای دو پول سیاه ارزش نداشته باشه ولی معیار اسکار در درجه اول هنر خالص است و حرف اول را در انتخاب اسکار می زند . 6500 نفر به هنر در انتخاب اصغر فرهادی رای دادند. پنجم هنر متهد ساخته ذهن انقلابیون کمونیست است و در هیج کجا چنین حکمی نیامده است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فکر می کنم جناب توکلی به مرز سنی رسیده اند که حواسشان جمع نیست و نمی تواند در و تخته را بهمدیگر وصل نماید. در همین سایت جناب وضعی مقاله بسیار مستدل و مفصلی در باره هنرمند متعهد نوشتند و از شادروان شاملو هم شاهد آوردند که " بنده هنر بدون تعهد را دو پول ارزش نمی گذارم. هنرمند هميشه بر قدرت است نه با قدرت، حالا اگر يکی می خواهد برود با قدرت باشد، بگذار برود خودش را با بند تنبان فلان رئيس جمهور دار بزند." خب جناب توکلی اگر شما با تعهد یک هنرمند به جامعه خودش مشکل و زاویه داری چرا در مقاله جناب وضعی مخالفت خودت را ننوشتی. فرهادی با فرصت طلبی از مخالفت هالیوود با ترامپ و با همکاری و تدارکات نایاک این جایزه را گرفت و در پیامش به تضییع حقوق بشر در امریکا انتقاد و اعتراض کرد. تو گوئی شهروندان ایرانی از داشتن این همه حقوق انسانی در ایران دارند با دمشان گردو می شکنند! اسکار مارلون براندو را بخوانید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جای بسی تاسف است که نوشته هایی مانند نوشته وحید فرخنده که در سطح یک انشاء دبستانی است در سایتهای روشنفکری - سیاسی ایرانی امکان انتشار مییابد. از آن بدتر کامنت در سطح دبستان فردی با ۴۰ سال سابقه سیاسی مثل آقای توکلی.
عمده منتقدان اصغر فرهادی نگفتند که فیلم او شایسته جایزه اسکار بود یا نه. آنها صحبت از هنر متعهد ووظیفه هنرمند متعهد در رابطه با جامعه اش را داشتند. اگر اصغر فرهادی مثل ده نمکی یک فرد رژیمی است هیچ انتظاری از او نیست در غیر اینصورت حق با منتقدین اوست چون متن فیلم او بخشی از نابسامانیهای جامعه ایران تحت تاثیرسلطه یک رژیم قرون وسطایی را به نمایش می گذارد.
اوبعنوان یک هنرمند شناخته شده درکشورهای غربی میتواند حداقل بخشی ازمسایل جامعه ایران را انعکاس بیرونی دهد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب توکلی گرامی،
اگر بخاط داشته باشید سه روز پیش من کامنتی در همین مورد و با همین محتوا به ایران گلوبال فرستادم و گفتم که فردا لوایی دوهفته تمام در مورد اسکار فرهادی حاشیه نویسی خواهد کرد و اگر این اسکار را یک کارگردان ترکیه ایی بدست میآورد، ما تا دوسال تمام از یارادیچلیق متهم به شاهنامه خوانی میشدیم و از لوایی میشنیدیم که از برکت دده قودقود ترکان توانستند اسکار بگیرند. اما جنابعالی کامنت را یک ضرب نیست کردید!
از شما خواهش میکنم اگر از کامنتی خوشتان نمیآید، آنرا برای مدتی نگه دارید و چند صباحی از تیغ دادگاه صحراهی برحذر بدارید شاید که چندان به ناحق نوشته نشده باشد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اصغر فرهادی را بهتر بهند به دست محمدرضا لوایی. ایشان تکلیف او را روشن می کنند.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
واقعا بسیاری از ایرانیان قاطی کردند، از اصغر فرهادی انتظار دارند که او می بایست جمهوری اسلامی را سرنگون و رهبر نادان آن را با دست هایش خفه می کرد وسپس مشکلات حقوق بشری ، اتنیکی ، طبقاتی ، بیکاری ، فحشا و... حل و فصل کرده و انگاه آقای فرهادی لیاقت دریافت جایزه اسکار را می داشت!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
درود بر وحید فرخنده خوی فرد