انقلاب فرهنگی دوم: اسلامیزه کردن دانشگاه‌ها، از شعار تا عمل

اسلامگرایان با کسب قدرت سیاسی در ایران، تحقق اهداف معوقه مهاجمین 1400 سال قبل به میهن ما را در دستور کار گذاشتند. تهاجم اسلامگرایان آئینی، دینی، سیاسی، نظامی و فرهنگی بوده و برای اسلامیزاسیون جامعه ایرانی، به نسل کشی و جنایت علیه بشریت روآوردند. سیاست های تجاوزکارانه و ضد انسانی و ضد ملی اسلامگرایان در اشکال مختلف و زیر نقاب های گوناگون ادامه دارد. البته جامعه ایرانی هم، همچنان به مقاومت و مبارزه تاریخی - سیاسی برای رهائی از سلطه آئینی، سیاسی، نظامی و فرهنگی اسلامگرایان ادامه می دهد.

 

 

Bildergebnis für ‫اسلامیزاسیون‬‎

تصویر از آرشیو ایرانگلوبال

*************************

دویچه وله گزارش داد:

پیکان حمله متوجه علوم انسانی است. "انقلاب فرهنگی دوم" برنامه‌ای است که پس از جنبش سبز بارها از سوی مسئولان جمهوری اسلامی اعلام شد. اکنون اجرای شعار اسلامی کردن دروس دانشگاه‌ها کلید خورده است: از مهرماه سال جاری.

خبر اجرای اسلامی کردن دانشگاه‌ها و تغییر کتاب‌های درسی که با هدف سازگار کردن آن‌ها با قرائت حاکم از اسلام صورت می‌گیرد، توسط خبرگزاری مهر منتشر شد.

تیغ کارگروه ویژه "شورای تحول علوم انسانی و شورای برنامه‌ریزی وزارت علوم" در گام نخست، گلوی رشته علوم سیاسی را هدف گرفته است.

خبرگزاری مهر اعلام کرده که این کارگروه سرفصل‌های دروس دوره کارشناسی علوم سیاسی را "بازنگری" کرده‌ است. به این ترتیب "شورای تحول علوم انسانی" رشته علوم سیاسی را "متحول" کرده، سرفصل‌های پیشین را از دور خارج ساخته وسرفصل‌های جدیدی به جای آن‌ها در برنامه آموزشی دانشجویان این رشته قرار داده است.

تاریخ اجرا: مهرماه سال جاری.

محل اجرا: همه دانشگاه‌های کشور.

بر اساس خبری که توسط خبرگزاری مهر منتشر شده است، "شورای تحول علوم انسانی" دروس جدید علوم سیاسی و روانشناسی را به دانشگاه‌ها ابلاغ کرده و قرار است از ترم آینده تدریس شوند.

تدریس سیره پیامبر و اندیشه سیاسی خامنه‌ای

رشته علوم سیاسی مجموعا ۱۳۶ واحد خواهد داشت. نیمی از دروس پایه آن را مطالعات ایران و مطالعات اسلامی تشکیل می‌دهند و بخش قابل ملاحظه‌ای از واحدهای تخصصی نیز مربوط می‌شود به اندیشه سیاسی در اسلام، به انقلاب اسلامی و به دفاع مقدس.

واحدهای مربوط به قرآن و سیاست، سیره سیاسی پیامبر اسلام، سیره سیاسی ائمه معصومین، اندیشه سیاسی "امام" خمینی و "امام خامنه‌ای"، و فقه و سیاست در شمار واحدهای اصلی و دروس پایه‌ای قرار دارند.

 

دروس تخصصی هم صرف‌نظر از واحدهای مربوط به اندیشه سیاسی در اسلام، نگاهی دارد به دوره قاجار و پهلوی، سپس به تاریخ ایران پس از انقلاب اسلامی. از این منظر، بازتاب جهانی انقلاب اسلامی، سیاست خارجی جمهوری اسلامی، جنگ ایران و عراق و همچنین حقوق اساسی جمهوری اسلامی نیز بخش‌های اصلی آموزش علوم سیاسی را تشکیل می‌دهند.

انقلاب فرهنگی دوم

آنچه به "انقلاب فرهنگی دوم" شهرت یافته صرفا محدود به اخراج استادان دانشگاه‌ها و "پاک‌سازی" دانشگاه‌ها از دانشجویان ستاره‌دار نمی‌شود. "انقلاب فرهنگی دوم" در ادامه انقلاب فرهنگی نخست بوده و بازتاب دهنده سیاست جمهوری اسلامی درباره اسلامیزه کردن دانشگاه‌ها و متون آموزشی است.

در برنامه‌راهبردی که جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان "افق ۱۴۰۴" منتشر کرده است، کشور می‌بایست ظرف هشت سال «جایگاه اول اقتصادی، علمی و فن‌آوری در سطح منطقه آسیای جنوب غربی» را کسب کند.

به سخن دیگر، جمهوری اسلامی ایران مایل است ظرف هشت سال از حیث علمی و فن‌آوری در صدر کشورهای «آسیای میانه، قفقاز، خاورمیانه و کشورهای همسایه» قرار گیرد.

به این ترتیب می‌توان گفت که هدف مشخص شده و مسیر رسیدن به این هدف را نیز "شورای تحول علوم انسانی" تشخیص داده است: "انقلاب فرهنگی دوم".

بخش: 
انتشار از: 

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"" جان کلام و لٔپ مطلب "" همانطور که کمونیست و چپ ‌ایرانی خارج کشور، از هر ملت و زبانی‌، با هویت ترک، کشور‌های ترک مخصوصا ترکیه و آذربایجان مشکل دارد و با "" پدیدهٔ نوین پیوستن ساده لوح‌های جامعه شناس تحصیل کرده خارج به این جبهه " روو به روو هستیم، رژیم شاهنامه خوان ایران در داخل نیز، با هویت ترک، کشور‌های ترک مخصوصا آزربایجان و ترکیه مشکل دارد. اگر شاهنامه خوانی مغز ما را معیوب و معلول نکرده باشد و در یک یک جابجائی، ایرانیان خارج را به داخل و ایرانیان داخل را به خارج منتقل کنیم، در این معاد‌له، حتی آب نیز از آب تکان نخواهد خورد، علوم انسانی‌ پشیزی نمی‌‌ارزد اگر در خدمت بهتر سازی وضعیت زندگی‌ انسان نباشد، در خاورمیانه، ترکیه و آزربایجان، قدم‌های بزرگی‌ در راه توسعه و پیشرفت بر داشته اند و ما شاهد دشمنان این پیشرفت و توسعه هستیم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"" هدف انقلاب فرهنگی‌، مقابله با تهاجم فرهنگی‌ بود "" آخوند جماعت تجربه انقلاب مشروطه را داشت که از مرزهای شمال کشور "" آزربایجان و ترکیه "" نغمه‌های آن شروع به وزیدن کرد، با انقلاب اطلاعات، ماهواره تمام مرزها را در نوردیده بود و اکثریت مردم ایران، به کانال‌های ماهواره‌ای ترکیه و آزربایجان نگاه میکردند که افکار و عقاید پوسیده چپی / کمونیستی و شاهنامه خوانی را، به زیر سوال می‌‌برد، این جو را، در بین ایرانیان خارج کشور بخوبی شاهدیم، بایکوت تمام اخبار مربوط به تحولات کشور نکبت زده ونزوئلا، کلاه برداری میلیون‌ها دولاری همسر "" Bernie Sanders برنی ساندرس از بانک ها""توسط چپگرای آمریکا ئی و بایکوت کامل این خبر در مطبوعات چپی / کمونیستی جامعه شاهنامه خوان، اینبار تهدید دو سویه است. ۱- اهرم ژئوپلتیکی ۲- کاهش قیمت نفت. آیا جامعه شاهنامه خوان به روز افغانستان خواهد افتاد؟