ترامپ: آمریکا قدس( اورشلیم) را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت می‌شناسد

رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که کشورش اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل
به رسمیت شناخته و سفارت خود را از تل‌آویو به این شهر انتقال می‌دهد.
دونالد ترامپ گفت که ایالات متحده قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت می‌شناسد.

رئیس‌جمهوری آمریکا به وزارت امور خارجه کشورش دستور داد که اقدامات لازم را برای انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به
اورشلیم به عمل آورد.
ترامپ تصریح کرد که مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا طی روزهای آتی به خاورمیانه سفر خواهد کرد.
رئیس‌جمهوری آمریکا گفت: قدس خاستگاهی برای مهم‌ترین دموکراسی‌ها در منطقه است.
وی افزود: تأخیر در اعلام اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل هیچ چیزی را برای دستیابی به صلح محقق نساخته است. به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل به نفع روند صلح است.
رئیس‌جمهوری آمریکا خاطرنشان کرد: واشنگتن به دستیابی به توافق صلح مورد قبول برای اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها پایبند می‌ماند.
ترامپ گفت، در صورت موافقت دو طرف، واشنگتن از راه حل تشکیل دو کشور حمایت خواهد کرد.
وی با بیان این که اختلاف‌نظرهایی پیرامون تعیین اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل وجود خواهد داشت، اظهار کرد: ما خواهان آرامش و میانه‌روی در موضع گیری‌ها هستیم.
ترامپ گفت: نمی‌توان تمامی مشکلات را از طریق همان فرضیه‌های شکست خورده حل کرد. اقدام امروز من آغازی برای رویکرد جدیدی نسبت به نزاع فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها است.
وی خاطرنشان کرد: مصوبه کنگره پیرامون تعیین اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل از ۲۰ سال قبل تصویب شده بود اما روسای‌جمهور پیشین از این امر کوتاه می‌آمدند. روسای‌جمهور پیشین معتقد بودند که به تأخیر انداختن به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل در دستیابی به راه‌حل نقش دارد.
ترامپ ادعا کرد: قدس پایتختی است که یهودیان در گذشته آن را ایجاد کردند.
وی تصریح کرد: تصمیم من با هدف دور کردن ما از اقداماتمان برای تسهیل در توافق صلح میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها نیست. ما پیرامون راه‌حل‌های نهایی میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها تصمیم نمی‌گیریم.
رئیس‌جمهوری آمریکا اظهار کرد: افراط‌گریی نسل‌های آتی را تهدید می کند و ما با آن برخورد خواهیم کرد. زمان برای مطرح شدن صداهای جوان در خاورمیانه برای تحقق آینده بهتر برای منطقه فرا رسیده است.
ترامپ پس از سخنرانی خود حکم انتقال سفارت آمریکا در اسرائیل از تل‌آویو به اورشلیم را امضا کرد.

بخش: 
انتشار از: 

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این تخم جن ترامپ باز هم جهان اسلام و خاورمیانه را سرکار گذاشت. آمریکا جرئت ندارد بطور واقعی پایتخت خود را به قدس منتقل بکند ولی این ترامپ همه را دست انداخته