«صفحه شما»

اصل مطلب: 

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.

لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

يوسف آذربايجان

مناظری از مزار ویرانه شيخ محمد خیابانی .هر کسی که به این عکسها نگاه می کند خود متوجه میشود که جایگاه شخصیتهای ملی آذربایجان در ایران کجاست .مزار ستارخان از شیخ محمد خیابانی بدتر است http://oyrenci-sesi.info/yeni/15397
اتیمولوگ
از نوشتن اشتباه کلمه خواهش پوزش میخواهم.
peerooz
از خوبی های ایران گلوبال یکی آنست که طناب کافی به هر اندازه که بخواهند در اختیار علاقمندان میگذارد که خود را به دار بزنند. بدی آن اینست که زحمت جنازه کشی به گردن دیگران میافتد.
مبارز نستوه جناب آقای جمال؛
ضمن اعلام موافقت صد در صدی با فرمایشات شما، جسارتا این نکته را نیز اضافه می کنم که نظر به این که به شهادت سالها مجاهدت و بحث و فحص جنابعالی با این جماعت پانتورک، هر گونه استدلال و تلاش برای اقناع این گروه خیره سر و لجوج ولو با متقن ترین ادله به کل خالی از فایده است و دم گرم استدلالات قدرتمند بر آهن سرد جهالت ایشان بی فایده، آیا بهتر و مفیدتر نخواهد بود که به جای اتلاف بی حاصل وقت و عمر گرانمایه در جهت هدایت آنان، راههای دیگری را برای مبارزه مقدس خویش امتحان کنید تا شاید نتایج بهتری حاص شود؟
جمال
جالب است هر چە بیشتر کامنتهای این سایت را میخوانم بیشتر قانع میشوم کە این صفحە بە صفحەی فارسی زبان گوناز تلویزیون تبدیل شدە برای تنفر پراکنی و توهین بە ملت کورد تعداد کامنت نویسهای این صفحە بە خوبی نشان میدهد کە بە نوعی پان تورکها را آزاد گذاشتند کە توهین و بی حرمتی و تنفر پراکنی علیە ملت کورد را بە شدت پیش ببرند در پناه دمکراسی بە قولی سگ را آزاد گذاشتند و سنگ را بستند ، اگر مبارزەی مدنی این باشد کە دوستان تورک زبان میگویند وای بە حال مبارزەی مدنی اینها توانائی عملی مبارزە برای آزادی ملت آزاربایجان را ندارند کە در مقابل تروریسم شرور جمهوری اسلامی اسلعە بدست بگیرند اسم آن را گذاشتند مبارزەی مدنی ولی تفکر کور و تنفر پراکنی این دوستان آذری نشان میدهد کە هر موقع بتوانند اسلحە بدست بگیرند از پس هر جنایتی بر میآیند و قارنها و قلاتان بسیاری همراه ملا حسنی ها در انتظار ملت کورد خواهد بود
Anonymus
نابود باد این حکومت فاسد و نژاد پرست و فارس پرست در ایران. شمارا به خدا به این عکس نگاه کنید. آخر این جوان چه گناهی را مرتکب شده است؟
https://www.dropbox.com/s/fmvj2nuuba0ra0o/andelibiyan.JPG?dl=0

Anonymous
با این جنایت ها ی تروریستی کردها همه حتی داعش را از خود متنفر کرده اند.
این شهیدان در حین انجام وظیفه در منطقه مرزی ارتفاعات دالامپر توسط تروریست های پژاک به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
من
به تمامی دوستانی که به این زمینه ها علاقمند هستند توصیه می کنم که به دور از تعصبات و با دید و منطقی باز, نظریات بزرگانی همچون برتراند راسل رو مطالعه ای داشته باشند. خصوصا نظریاتی مثل TEAPOT ( قوری چای ) یا اسب تک شاخ صورتی نامریی ( Invisible Pink Unicorn ).
Anonymous
حیفم آمد این نوشته تازه William Blum را که یکی دو روز پیش منتشر شده است در اینجا ذکر نکنم. ایشان نویسنده ٨٠ ساله آمریکایی و کارمند سابق وزارت امور خارجه امریکا بود که بر سر اختلاف در باره مسئله ویتنام استعفا داد و از راه نویسندگی امرار معاش مینمایند. کتاب ها و مقالات ایشان در باره فعالیت های سیا و مداخلات امریکا در دنیا میباشد. نوام چامسکی کتاب های ایشان را از سند های معتبر میدانند. در این مقاله ایشان میگویند که حتی یک کلمه از حرفهای امریکا و انگلیس و فرانسه و ترکیه و عربستان سعودی و قطر و امارات متحده را در باره داعش باور نمیکنند و نمیدانند که این کشور ها به داعش کمک کرده و یا با آن مبارزه مینمایند و شاید احیانا هردو کار را تواما انجام میدهند. و چون منابع خبری ما اروپا و امریکا میباشد, تکلیف موثق بودن اخبار روشن است. http://williamblum.org/aer/read/133
مبارز گرانقدر جناب آقای جمال
با سلام و احترام و تشکر از اطلاع رسانی شما؛
فلذا با توجه به متن اطلاعیه جنابعالی و نظر به این که از آمریکای جهان خوار و انگلیس جنایتکار و ترکیه فاشیست و ایران شوونیست گرفته تا اپوزوسیون و پوزیسیون آن ممالک تا ائلیار و کرمی و اقبالی همگی ضد کورد هستند و نمی خواهند کورد آن گونه باشد که خودش می خواهد، به جد پیشنهاد می شود که آن عده از غیور مردان کورد که هنوز در جای گرم و نرم جا خوش کرده اند، از زیر کرسی بیرون خزیده، به احترام هزاران هزار شعار رادیکال و انقلابی که طی سالیان سال فریاد کشیده اند و با هدف مقدس در اختیار گرفتن ظفرمندانه مقدرات کورد به دست خود کورد، راهی شنگال و کوبانی و هزاران جبهه مبارزه دیگر شوند تا به حول و قوه الهی کردستان بزرگ که مامن و پناهگاه همه کردها در اقصی نقاط گیتی خواهد بود به زودی زود تاسیس و در عرض چند سال از سوئیس و نروژ و نیوزلند آبادتر و مترقی تر شود.
آقای قاطبه
دیشب گیر یکی از دانشمندان لجوج هموطن افتاده بودم وکلی در مورد ماست وکره جدال (خدا را شکر)غیر فیزیکی داشتم. در یکی از کامنتهایِ تقریباً شهروندیش بمن پیشنهاد داد سه کتاب آلمانی در باره بدست آوردن آب از روغن را بخوانم و بدانم که با کی طرفم. من هم ماستم را کیسه کردم و دیگر در مورد ضرب المثل « یک من روغن چقدر آب دارد» حرفی نزدم. رفتم زود این سه کتاب را در آمازون جستم. هرکتاب دویست تا سی صد صفحه داشت. آمازون هم مردی کرد وآنها را در عرض دو دقیقه بصورت په ده اف برام دان دان کرد. من هم این سه کتاب را که فکر میکنم خواندش و فهمیدنش کار سه واحد دانشگاهی است، یکشبه تا بامدادان با نوشیدن دها Espresso خواندم! راستش را بدانید من کتاب سومی را تا آخرنتوانستم بخوانم. به هرحال فهمیدم که « اکبر» اکبرتر از آنست که من فکرش را میکردم ودر در این مورد، یک من روغن چقدر آب دارد کاملاً حق دارد.
جمال
امروز رهبری پ ک ک بیانەای انتشار داد کە بخش کوچکی اینگونە بود همە میخواهند کورد آنگونە باشد کە آنها میخواهند تورکیە ، آمریکا ، عربستان ، کشورهای اوروپائی ، ایران ، عراقشیعە .همە و همە اینها نمیخواهند کورد آنی باشد کە خود میخواهد و خود حاکم بر ارادەی خود باشد ،، این مطلب شامل بیشتر احزاب ایرانی، تورک، وو اپوزسیون این کشورها نیز میشود حتی افراد ، مثلأ همین آئلیار، همین، اقبال اقبالی، همین کرمی وو همی میخواند کورد، آن باشد کە آنها میخواهند نە آنگونە کە کورد میخواهد خود باشد کامنتهای این صفحە بە خوبی این را نشان میدهد
اتیمولوگ
آقای قاطبه، شما از سایت ترکان خراسان چند نمونه ورود کلمه « سو » آب، از زبان ترکی در زبانهای اروپائی آوردید. در اینجا من هم اگر رخست بدهید چند نمونه دیگر به آن اضافه میکنم. لغت سماور، لغت ترکی است که در زبان روسی وارد شده ودر اصل سوماورم بوده که در اثر زمان به سماور تبدیل شده. سو که همان آب است و ورم، همان لغتwarm انگلیسی (یعنی داغ )است که از زبان ترکی وارد انگلیسی واز انگلیسی وارد روسی شده. پس، در کل میشود آب گرمکن. دیگر لغت، سن است. همانطور که میدانید، سن رودخانه ایی است در پاریس. و«س» همان «سو» است . لغت دیگر که میتوانم برایتان بشکافم، لغت sea است. se همان «سو» است. پس دوست عزیز همه این لغتها با سو در ربط هستند. امید یافتن لغات دیگری که از زبان ترکی وارد انگلیزی شده اند.
آقای قاطبه
آقای تهرانی، شما هر مدرکی که قابل خواندن باشد میتوانید ارائه کنید. حتا اگر ویکیپدیا آنکارائی ویا ترکی آذری یا آزری. طوری که با برهان، جعلی بودن استوانه کوروش را برای من روشن کند!
تهرانی
آقای قاطبه , پس منبعتان ویکیپدیای انگلیسیها است.فهمیدیم
آقای قاطبه
پیداسازی[ویرایش]

در سال ۱۲۵۹ خورشیدی/ ۱۸۷۹ میلادی به هنگام کاوش‌های باستان‌شناسی گروه بریتانیایی در محوطهٔ باستانی بابل در بین‌النهرین (میان‌رودان)، هرمزد رسام، باستان‌شناس بریتانیایی آسوری‌تبار، استوانهٔ گلی‌ای را یافت که شامل نوشته‌هایی به خط میخی بود.[۳] جنس این استوانه از گل رس است، ۲۲٫۵ سانتی‌متر طول و ۱۱ سانتی‌متر عرض دارد و دور تا دور آن ۴۵ سطر (به جز بخش‌های تخریب‌شده) به خط و زبان اکدی (بابلی نو) نوشته شده‌است. بررسی‌های بعدی نشان داد که نوشته‌های استوانه در سال ۵۳۸ پیش از میلاد به فرمان کوروش بزرگ پس از شکست دادن نبونید و تصرف کشور بابل، نوشته شده‌است. این اثر در نیایشگاه اِسَگیله (معبد مردوک) در شهر بابل قرار داده شده بود. در حال حاضر این لوح سفالین استوانه‌ای در بخش «ایران باستان» در موزه بریتانیا نگهداری می‌شود.
تهرانی
آقای قاطبه, به جای فحش دادن که عادتتان است , چند کلمه حرف بدرد بخور بنویسید تا مردم هم قضاوت بکنند. سئوال از شما: استوانه کورش را چه کسی پیدا کرد و کدام منبع علمی آنرا تایید کرد که حقیقی است؟
جمال
جوان ابراهيم مسؤل امنییت غرب کردستان (روژاوا) هرگونه مصاحبه با خبرگزاری فارس و اظهارات ابن خبرگزاری را در بنقل از وی تکذیب کرد!
خبرگزاری فارس به نقل از جوان ابراهیم فرمانده کُرد گزارش کرده بود که "دمشق و بغداد می‌توانند در کنار کردها جبهه مستحکمی برای مقابله با تروریست‌های تکفیری و بعثی داعش شکل دهند". http://nnsroj.com/fa/detiles.aspx?id=7832&ID_map=20
سروش
در این چند روز گذشته که آقای آ ائلیار موضع روشنی نسبت به مسئله کوبانی گرفته ومسائلی را که مربوط به کردهای ترکیه میشود روشنتر در میان گذاشته ومیان خود و فرقه ( مال تو مال منه، ومال من مال خودمه) جدائی گذاشته، از این جهت دچار مار گزیدگی شده. البته تنها ایشان نیستند که درخواست پادزهر کرده بلکه آقای تبریزی نیز از راست واز چپ در گزند است. گاهی انتقاداتی بجا ولی بیشتر بیجا جویانه. Anonymous 17.10.14- 00:34 میگوید که به کردهای پ کا کا پیام میدهد که جنگ داخلی سوریه را بداخل کشور ترکیه بکشد وکشور ترکیه را در آتش جنگ نفرت بسوزانند. جمله ای که من مستقیم ویا غیر مستقیم از آقای تبریزی نخوانده ام. و یا در مورد آقای آ.ائلیار Anonymous 23:45 16.10.14 : جمهوری اسلامی چقدر قشنگ داره باهتون بازی میکنه؟ ویا دیگر Anonymous که میخواهند گلو را بجوند ویا گوش را گاز بگرند. چه سرمقشی؟ البته در اینجا هدف
مسؤل فنی ایران گلوبال
تبریزی گرامی ممنون از راهنمایی های شما. همه آنچه را که نوشتید و نتیجه کار خودمان را بررسی می کنیم و تلاش می کنیم که بهترین و کم اشکال ترین را انتخاب کنیم.
تبریزی
دوست گرامی مسئول فنی تارنمای ایران گلوبال، شما می گوئید: ( ..... خط استاندارد ما Times New Roman نیست ..... ) اگر هم نباشد گرفتاری از آنجاست که تارنماهای فارسی با فونت Tahoma سازگار هستند و اگر تارنما و یا تارنگاری با این فونت پیکربندی شده باشد نوشته های آن در همه پویشگرها کمابیش با اندازه یکسان و با فونت Tahoma دیده می شوند اما اگر شما فونتی به جز Tahoma را به کار ببرید در یک پویشگر این فونت به فونت Times New Roman دگرگون شده و همه نوشته ها با این فونت دیده می شوند و در پویشگر دیگر با فونت Arial و در پویشگرهای دیگر با فونت های دیگر! و این چنین نیست که شما اگر در پیکربندی ایران گلوبال فونت Arial را به کار ببرید در پویشگرهای فایرفاکس و اپرا و کروم و اینترنت اکسپلورر و ..... نوشته هائی که دیده می شوند همگی با فونت Arial دیده شوند! حتی در بسیاری از نرم افزارهائی که می توان زبان کاربردی .....
مسؤل فنی ایران گلوبال
تبریزی گرامی، با تشکر از توجه و اظهار نظر شما باید چند نکته را متذکر شوم:
1- خط استاندارد ما Times New Roman نیست.
2- کار ما هنوز تمام نشده است و چند روزی صبر می کنیم تا اشکالات برای ما مشخص شوند و ما بتوانیم راههایی را برای برطرف ساختن ایرادات (تا آنجایی که مقدور است) پیدا کنیم.
3- سایتهایی وجود دارند که فونتهایی مانند نازنین، میترا و... را به کار می برند ولی چون از ابتدا این فونتها را بکار برده اند و استانداردهای مطلب گذاری سایت خودشان را رعایت می کنند، با مشکلی مواجه نیستند.
3- در مطالبی که شما ذکر کرده اید، پاراگراف بندی از میان نرفته است و به جای خود باقی هستند و تنها فاصله بین پاراگرافها حذف شده اند.
4- همانطوری که قبلا هم نوشته ام، ما مبنا را بر استاندارهای سایت می گذاریم و نه بر کار دوستانی که استانداردها را رعایت نکرده اند.
5- ما تلاش می کنیم تا راههایی را پیدا کنیم که حتی
تبریزی
دوست گرامی مسئول فنی تارنمای ایران گلوبال، شما می گوئید: ( ..... مطالبی را که به این ترتیب دچار مشکل شده اند به طور موردی اصلاح می کنیم! ..... ) دوست گرامی، تا کنون ده ها هزار نوشتار به ایران گلوبال فرستاده شده اند و همه آنها نیز پس از دگرگونی فونت ها و پیکربندی نوین در تارنمای ایران گلوبال دچار آشفتگی شده اند، چگونه می توان همه آنها را آن چنان که شما می گوئید (به طور موردی) ویراست؟ و چنین ویرایشی درباره ده ها هزار نوشتار چگونه شدنی است؟ ساده ترین گرفتاری آن است که پاراگراف ها در همه نوشتارهائی که با یک سطر فاصله از همدیگر پیکربندی شده بودند اکنون به هم چسبیده اند و همه پاراگراف بندی ها از میان رفته اند! نوشته هائی که در ده ها برگ نوشته شده اند را چگونه می توان از صفر ویراست؟ برای نمونه شما اگر به این نوشتار نگاه کنید خواهید دید که در آن همه پاراگراف بندی ها و فاصله میان سطرها از میان ....
تهرانی
تظاهرات آنتی تروریست پ ک ک در اورمی 24.10.2014
https://www.youtube.com/watch?v=weoBlVq7VXU&feature=youtu.be
مسؤل فنی ایران گلوبال
تبریزی گرامی، با تشکر از تذکرات شما.
ما پیش از تغییر فونت متوجه این مساله بودیم که این تغییر در برخی از مطالب، و مشخصا مطالبی که بطور استاندارد گذاشته نشده اند، مشکلاتی را به وجود خواهد آورد.
استاندارد مطلب گذاری ما این است که برای وارد ساختن متن به ادیتور، متنی را که از ورد یا جای دیگری کپی شده است، با زدن تکمه ورد در بالای ادیتور، در صفحه ای که باز می شود، وارد و آن را تایید می کنیم و اگر تغییرات دیگری را در نظر داریم، در ادیتور انجام می دهیم.
متاسفانه برخی از دوستان به این مساله توجه نکرده و نمی کنند و متن را ابتدا روی کامپیوتر خود تزیین کرده و سپس کپی و آن را مستقیما در ادیتور پست می کنند و حتی فونتهای متفاوتی را برای نوشته خود انتخاب می کنند.
ما واقفیم که تغییر فونت نمی تواند تمامی این مطالب را به یکسان تغییر دهد و راه حل فنی برای حل این مشکل هم نداریم. مطالبی را که به این ترتیب
آقای قاطبه
دیشب در سایت ترکان خراسان، به یک زبان شناس عالم شمول برخورد کردم که زبان شناس ماهریست وریشه خیلی از لغات انگلیسی را که به " سو" آب مربوط میشوند پیدا کرده. آقای اِتیمولوگ نوشته اند: ‎به کلمات زیر دقت کنید همگی با " سو" شروع میشوند وبه نوعی معنی کلمات با آب ارتباط دارند: soup سوپ - swamp باتلاق swim شنا کردن suds آب کف آلود swan قو swell طغیان آب swing قورت دادن. یادم میاد وقتیکه کوچک بودم، مادرم میگفت : اگه میخوای آینده خوبی داشته باشی باید بری ترکی یاد بگیری. حالا بهش میگم : مادر نگاه کن بچه ات داره تو اروپا چه غوغایی میکنه. چون غیر از لغات بالا منم لغات دیگری جستم که باز هم از "سو" ریشه گرفته اند. اون لغتا را که پشت تلفن واسش گفتم، بهم گفت: اینقدر قاراشمیش نگو! راستی اینو بگم که لغت قاراشمیش از دو لغت " قاراش" که همان garbage بمعنی آشغال که وارد انگلیسی شده و Mischung
تبریزی
گزارش نقص فنی - دوستان گرامی گرداننده تارنمای ایران گلوبال، با پیکربندی نوین تارنمای ایران گلوبال همه چیز به هم ریخته اند و همه نوشته ها دچار آشفتگی شده اند! برای نمونه شما اگر به نوشتار خانم مینا انتظاری به نام: (دوزخیان روی زمین) نگاه کنید خواهید دید که بخشی هائی از این نوشتار با فونتTahoma و بخش هائی نیز با فونت Times New Roman دیده می شوند و تازه فونت Tahoma نیز بدریخت از آب درآمده است! و یا اگر شما به نوشتار: (زنان دلاور سر به دار) نگاه کنید خواهید دید که فاصله میان پارنوشت ها (پاراگراف ها) از میان رفته اند و همه پارنوشت ها به هم چسبیده اند و یا اگر به نوشتار: (آن نگاه غمگین) نگاه کنید خواهید دید که همه چیزها در هم ریخته و آشفته شده اند http://www.iranglobal.info/node/39296 چاره کار این است که به همان پیکربندی پیشین برگردید تا این آشفتگی ها از میان بروند. با سپاس – تبریزی
تهرانی
جامعه بی طبقه نتوانست لنین و مائو, پولپوت, کاسترو, ملوزوویچ, انور خوجا.... بسازد اما آقایان در ایران گلوبال خواهند ساخت. انشاءالله رحمن الرحیم
تبریزی
دوست گرامی، کیانوش توکلی، بزرگتر شدن فونت ها در یک تارنما هنگامی سودمند است که پهنای کادرهای نوشتاری در یک تارنما نیز بزرگتر شود اما پس از بزرگتر شدن فونت ها در تارنمای ایران گلوبال پهنای کادرهای نوشتاری بزرگتر نشده اند و بر درازای آنها افزوده شده است و یا باید پهنای کادرهای نوشتاری بیشتر شود یا اندازه فونت ها به همان اندازه پیشین برگردد، همه فونت ها نیز با روالی هماهنگ بزرگ نشده اند و برخی از آنها همچنان کوچک مانده اند و کوچک ماندن برخی از فونت ها و بزرگ شدن برخی دیگر آشفتگی به بار آورده است! از سوی دیگر فونت Times New Roman برای نوشتن نوشتارها در برنامه هائی مانند Word کاربرد دارد نه برای نویسندگی در تارنماهای اینترنتی و به کارگیری این فونت برای نوشتن در یک تارنما آن تارنما را بدریخت خواهد کرد! فونت استاندارد در پیکربندی تارنماها و تارنگارهای پارسی Tahoma است و شما .....
کیانوش توکلی
دوستان گرامی همانطور که ملاحظه می کنید از دیروز فونت ها و رنگ های نوشته ها تغییر کرده است .برای ما جالب خواهد بود تا نظر شما هم را بدانیم . از همکاری شما سپاس گزار خواهیم بود
مسؤل فنی ایران گلوبال
تبریزی گرامی، با تشکر از شما، موردی که تذکر داده بودید اصلاح شد. کنترل کردم و موارد دیگری نیز وجود داشتند که آنها نیز اصلاح شدند. بار دیگر از توجه شما تشکر می کنم و امیدوارم در آینده نیز به این کار ادامه دهید و ما را یاری رسانید.
يوسف آذربايجان
بنا به گزارش تلویزیون cnn حدود ٥٤٠ نفر از زخمی ها ی کرد که در حال جنگ با داعش هستند طی دو هفته در بیمارستانهای ترکیه مورد مداوا قرار گرفته اند از جمله دو رهبر کرد پ کا کا بنامهای Selman Ateş و Selahattin Dilek.
منصور نعمت پور
Anonymous گرامی، پیامهای شما بطور اتوماتیک در معرض دید آقای توکلی قرار دارند. علاوه بر این، من پیام شما را برای تاکید بیشتر برای ایشان فرستادم. علاوه بر این، نوشته قبلی ام را به این صورت تکمیل می کنم: ایمیلهایی را که به آدرس شخصی آقای توکلی می رسند، فقط خود آقای توکلی می خوانند و شخص دیگری به آنها دسترسی ندارد، مگر اینکه خود آقای توکلی، به عمد، آنها را برای شخص دیگری نیز بفرستند.
Anonymous

کوبانی، قربانی توسعه طلبی
با حمله نیروهای داعش به شهرهای کرد نشین در شمال عراق و سوریه و کشته شدن صدها تن از مردم این شهرها در این درگیریها، شاهد تغییر رویکرد جمهوری اسلامی و اپوزیسیون همسو با آن در خارج نسبت به کردها بوده ایم.
در ماه ژوئن گذشته زمانی که کردها شهر کرکوک را در سایه درگیری داعش و نیروهای مردمی اهل سنت با دولت مرکزی فرقه گرای عراق به تصرف خود درآورده و از جنگ با داعش سرباز زدند، شاهد حمله شدید ایرانی ها به کردها، در داخل و خارج از ایران بوده ایم. سه ماه بعد، همزمان با حمله داعش به شهر عین العرب سوریه (کوبانی) و دیگر شهرهای کردنشین شاهد چرخش در مواضع ایرانیها نسبت به کردها و حمایت همه جانبه آنها از کردها هستیم. کار به آنجا رسیده است که
سروش
آنگاهی که ایزدیها بدست داعش گرفتار شدند ودختران بیشماری از آنها به بردگی در آمدند، آرای جهانی هنوز باندازه این روزها آماده وحساس نشده بود. اما در این باره بسیار نوشته شده بود. ویژگی کوبانی که باعث انگیزش و هشدار جامعه جهانی شده، نه تنها دفاع دختران مسلح و نقش برجسته آنها در سازمندهی و پشتیبانی جنگ است، بلکه کوبان، شرایط سیاسی و جغرافیائی متفاوتی نسبت به ایزدیهایی دارد که بدام داعش افتادند. وازاین رویداد چند ماهی نیز میگذرد. اکنون حساسیت جامعه جهانی و مدیا بسیاربالا رفته و در ضمن سربریدن روزنامه نگاران آمریکایی واروپایی وسر بریدن دختران ومردان اسیر شده بدست داعش، این حساسیت را به انزجار تبدیل کرده است. و حالا، بستن مرزها توسط ترکیه بروی نیروهای کمکی، این انزجار قویتر شده است. نباید فراموش کنیم که کوبانیها بهیچ عنوان نمیخواهند که سربازان ترکیه وارد کوبان شوند. بهرحال دفاع کوبانیهای
تبریزی
دوستان گرامی گرداننده تارنمای ایران گلوبال، برای ویژگی های نوشتار نوین خانم مینا انتظاری به نام: (دوزخیان روی زمین) این نوشتار باید در بخش دیدگاه ها گنجانده شود اما این نوشتار در بخش اخبار گنجانده شد و اکنون نیز از صفحه نخست پاک شده است! از این روی شایسته است این نوشتار را به بخش دیدگاه ها بفرستید. با سپاس، تبریزی http://www.iranglobal.info/node/39433
منصور نعمت پور
Anonymous گرامی، ایمیلهایی را که به آدرس سایت نوشته می شوند، همه گردانندگان سایت ملاحظه می کنند و ایمیلهایی را که به آدرس شخصی آقای توکلی یعنی keianoshtavakkoly@hotmail.com می رسند، فقط خود آقای توکلی می خوانند و شخص دیگری به آنها دسترسی ندارد.
Anonymous
آقای کیانوش توکلی! دیروز در همین صفحه از شما پرسیدم که آیا ایمیل هایی که به نشانی اعلام شده خود شما ارسال می شود را شما خودتان باز می کنید یا کسان دیگری هم به آن دسترسی دارند. هدف من این بود و هست که قبل از رسانه ای کردن یک مورد حساس رعایت همه گونه ملاحظات را کرده باشم. پاسخی ندادید. (اگر ایشان نیستند مسئول این صفحه در اینجا اعلام کند، و اگر هم صلاح نیست می تواند این نظر را منتشر نکند و به صورت سربسته جواب دهد. من می خواهم جوانب احتیاط را کرده باشم، و از همین رو تا پایان امشب منتظر پاسخ می مانم).
Anonymous


سخنرانی عباس لسانی در جمع نویسندگان و شعرای آذربایجان
به جمال
از کجا در آوردید که درست 90% ارتشیها در کردستان تورک بودند؟ از کجا بدانیم 99% یا 1% تورک نبودند؟ از کجا بدانیم که حتی یک نفر کرد عراقی در ایران نیست؟ مسئول رکن 5 ارتش یا اداره ثبت احوال یا اتباع خارجه این قدر اعتماد به نفس دارد که شما دارید؟ کی بالاخره می خواهید بیاموزید که حرف سیاسی با.... تفاوتی هم دارد؟ کی می خواهید مسئولیت پذیری را بیاموزید و برای حرف خودتان پشیزی ارزش قائل شوید؟ بالاخره چه وقت قرار است یاد بگیرید که بحث سیاسی، مسابقه فوتبال استقلال پرسپولیس نیست که بشود حین خوردن چیپس و پفک کمی هم کری خواند و مالیات نداد؟ نهیتا کی می خواهید جواب این سوالات را به خودتان بدهید؟ آیا نمی خواهید ذره ای هم که شده شک بکنید که ممکن است بدبدختی کرد و ترک و فارس و سرخپوست و زردپوست و عجم و عرب ناشی از همین نگاههای غیر علمی و قروقاطی امثال شما باشد؟
جمال
این دوستان آذری ما همیشە جوری صحبت میکنند انگار همیشە حق با آنهاست ،، آنها دارند تنفر پراکنی میکنند در رابطە با مقاومت ملت کورد در کوبانی کە تمام جهان از این مردم پشتیبانی میکنند ،، آنها دارند تظاهرات مردم کورد را در کوردستان ایران تخطعە میکنند و اتهام زنی میکنند ،، انها فراموش میکنند از سال 1358 کە بە کوردستان حملە شد با فرمان خمینی 90% مهاجمین ارتش خمینی از شیعیان معتقد تورک آذری بود کە شهرهای کوردستان را زیر خمپارە گرفتند آنها مدام از مهاجرین کورد بە آذربایجان صحبت میکنند کە از عراق گویا بە آذربایجان مهاجرت کردند کسی نیست بە آنها بگوید درست اگر در قرار دادە ضد کردی سال 1975 شاه ایران با ضدام تعداد زیادی از کوردهای عراق آوارە شدند بە ایران در تمام شهرهای ایران مثل کرج ، شهراز، نقدە، اورمیە ،، ووو اسکان دادە شدند
Anonymous
آقای کیانوش توکلی! آیا ایمیل هایی که به نشانی اعلام شده خود شما ارسال می شود را شما خودتان می خوانید یا کسان دیگری هم به آن دسترسی دارند؟ پرسش من بی مناسبت نیست، ولی توضیح بیشتری نمی دهم.
جمال
خبری خوش برای مبارزان کوبانی و تمام کوردستان ،،،، گروه هکر های جهانی کە با کارهای خود هک کردن سایتهای نظامی و مالی بسیاری از کشورهای قلدر جهان را قبلأ بە زحمت انداختە بودند امروز پشتیبانی خود را از مردم کوبانی و ملت کورد برای آزادی اعلام کردند و بە زودی سایتهای نظامی و مالی تورکیە را هک خواهند کرد گروه Anonymous
جمال
نامەی یک دختر مبارز کورد از جبهەی جنگ در کوبانی بە مادرش منبع: Kurdish Question
برگردان از انگلیسی: روژین. م

یک دختر مبارز کُرد عضو نیروی "یگانهای مدافع زن"، ی.پ.ژ، از کۆبانێ برای مادرش می نویسد:
مادر من خوبم. دیروز تولد 19 سالگی ام را جشن گرفتیم.

دوستم، آزاد، آهنگ زیبایی برای مادر می خواند. من به یاد تو افتادم و گریه کردم. آزاد صدای دلنشینی دارد، او هم هنگامی که آواز می خواند گریه می کرد. دلتنگ مادرش بود که یکسال بود او را ندیده ‌بود.
آ. ائلیار
بله همه بلدند کشک و ماست بگویند. اما همه نمی توانند دلیل خردمندانه ذکر کنند...
تهرانی
آالیار گرامی, میدانم منتشر نخواهید کرد ولی بازهم مینویسم . همه این حرفها کشکه
به جمال
حالا تو رو خدا بیا به رسمیت بشناس! شما مثلا به رسمیت بشناسید یا نشناسید چه فرقی میکنه؟ اگه به رسمیت نشناسید مثلا می خواهید چه کار بکنید؟ لابد چای شیرینتان را تندتر هم خواهید زد یا اینکه زود چند تا عکس فتوشاپی جدید توی فیسبوک آپلود خواهید کرد. دروغ میگم؟ این را کی بالاخره می خواهید توی گوش و مغزتان فرو کنید که اگه با خواب و آرزو و کامنت گذاشتن بود، الان باید همه دنیا غیر از جزیره سلیمان، کردستان میشد که نشده. باید اردوغان و ابوبکر بغدادی به اسفل السافلین واصل میشدند که نشده اند. باید اوجالان رییس جمهور کل دنیا بود که نیست. اگه فکر میکنید که کسی ملک شما رو اشغال کرده، راه باز و جاده دراز است. بفرمایید تشریف ببرید و ملتی را از زحمت مطالعه چندین ساله خالی بندیها و مشروح فتوحات خیالیتان نجات دهید.
آ. ائلیار
جمال گرامی جواب شما را چند بار گفتم ولی متوجه نیستید مجبورم باز تکرار کنم: 1- این که شما چه فکر میکنید گفته و نوشته اید. 2- نوشتم درست نیست اینجا «دعوای ترک و کرد» راه اندازی شود.3- چون هر دو طرف برای شروع فاکت دارند. حالا مشکل ما ایجاد همبستگی با کوبانی ست نه چیز دیگر.4- رعایت استانداردها برای آن است که حالا وقت «طرح اختلاف» نیست. 5- ولی طرح مسایل سیاسی در رابطه «ترکیه و کردها» مسایل روز است و چه شما و چه دیگران می توانید مطرح کنید.5- من حساسیت ندارم شما را دعوت میکنم موقع شناس باشید. هرچیز را در زمانش مطرح کنید. بخاطر آن است که لحظه ی همبستگی با کوبانی ست که دارد سقوط میکند اجازه بدهید به مشکل اصلی بپردازیم.
جمال
جناب آئلیار شما کە یکی از مسئولین این سایت هستید و اینقدر احساس مسئولیت میکنید من یک توضیح از شما خواستم ولی شما دارید صورت مسئلە را باز عوض میکنید قربان شما کە اینقدر بە اورمیە حساسید و آن را نفاق افکنانە میدانید چگونە است کامنتهای دوستان تورک را نمیبینید چە در رابطە با شهرهای کورد نشین و چە تورکیە و سوریە ،، جناب آئلیار خدمتتان عرض کنم کە ما این استانداردهای اشغالگرانە را نە بە رسمیت میشناسیم و نە خواهیم شناخت شما کە در رابطە با تمام مسائیل سیاسی خلاف جریان آن شنا میکنید و بە تبعیض و ظلم ووو معترضید چگونە است کە در این یک مورد استانداردهای اشغلگرانە را آیەی قرآن میدانید ؟؟؟
آ. ائلیار
جمال گرامی ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی در ایران است. این استاندارد ایران و جهان است. حال که شما اعتراض دارید این را نوشته اید و میدانیم. دیگر لازم نیست در این شرایط که مردم کرد نیاز به همبستگی دارد اختلاف افکنی و دشمنی ایجاد کنید. امید است این را درک کنید. لطفا اختلاف افکنی نکنید. بکوشید دوستی ایجاد کنید. هرچیز جای خود دارد. به عدم طر ح مسایل بیجا توجه کنید.شما اختلاف مطرح بکنید و دوستان ترک کشتار سمتگو و سولدوز را مطرح کنند- و اینکه کردستان بزرگ کل آذربایجان را شامل است پیش بکشند . دعوای ترک و کرد اینجا راه بیندازیم و قتل عام کوبانی هم فراموش بشود -خوب است؟ بهتر نیست آدم یک کمی وقت و مکان شناس باشد؟