دیدگاهها

این نامه نگاری های اشخاصی که از نیروهای چپ بریده و به صفوف لیبرال دموکراسی اسلامی پیوسته اند به رهبران جمهوری اسلامی ایران را که در تلاش می باشند تا آموزه هائی را به حاکمان سیاسی مملکت بیاموزند، تا چه اندازه ناپخته و خام به نظر می آید.
جناب توکلی عزیز نوشتن چنین کامنتی از سوی شما به نوعی فرار از پاسخگویی تلقی میشود مصاحبه شما با گونازتی وی نه تنها برای من بلکه به خیلیها گامی مثبت از سوی شما بود اما آن باورهای صادقانه که در وجود من و خیلیها نسبت به شما ایجاد شده ٫ حقیقتا چنین عملکرد و اظهاراتی ٫ متاسفانه آن را تحت شعاع قرار میدهد گرچه بنده علاقه ندارم چنین ذهنیتی برای یک فرد قلم به دست در من بوجود بیاید . شما نوشته هایی که برعلیه حرکت ملی آذربایجان در سایت منتشر می کنید کاملا مغایر با آن چیزی هست که در گوناز تی وی بیان
رژیم حاکم علی رغم میل و خواست عمیق اکثریتی مهم، اما متفرق و فاقد رهبری و مرکزیت های توانا و مصمم، توانسته است به بقای خود ادامه دهد و در صورت رفع این کمبود در میان مخالفان رژیم، دوام آن چندان طولانی نخواهد بود....طول عمر رژیم های توتالیتر بسیار متنوع است، و ظاهراً، و در تقریب اول، به ابعاد جغرافیایی و حجم محمل انسانی آنها نیز بستگی دارد
با دروغ و آمارسازی می‌توان اندک کسانی را که مشتاق « دروع شنیدن و فریب‌خوردن هستند » فریفت، اما حقایق را نمی‌توان پنهان کرد. اقتصاد ایران در شرایط بسیار بد و شکننده قرار دارد . تولید در حال کاهش است ؛ کارخانه های کشور پیاپی تعطیل می‌شوند یا به خارجی‌ها واگذار می‌گردند یابه قاچاقچی‌ها!
یکی از مهمترین وقایع تاریخ معاصر جهان کمون پاریس است. کمون پاریس جنبش انقلابی و دولت شورشی‌ای است که در بهار سال ١٨٧١ میلادی در پاریس و در متن تناقضات اجتماعی عمیق جامعه فرانسه آن‌روز شکل گرفت و بیرحمانه سرکوب شد. هزاران نفر از هواداران کمون به رگبار بسته شدند. حدود ۱۷هزارنفر کشته (و بسیاری بیشتر زخمی) را تخمین می‌زنند. در ضمن تعداد بسیار زیادی از اعضای کمون بعدها اعدام شدند یا به زندان و تبعید رفتند.
پرواضح است که رهبر جمهوری اسلامی در روزهای پایانی عمرش می کوشد کارنامه سی و اندی ساله رهبری خود را با رهبران آل سعود مقایسه کند و از گفتن حقایق امتناع کند و از کنار بی عدالتیهای موجود در کشورش از طریق سیاست فرافکنی فرار کند. در کشور عربستان مردم حداقل آن قدر فقیر و تهیدست نیستند که اعضا و جوارح خود را برای تٲمین معیشت روزانه به فروش گذارند، دخترانش در هیچ جای این جهان بخاطر پول و امرار معاش تن فروشی نمی کنند و دهها مقایسه عینی دیگر.
خامنه ای در یک سخنرانی سران عربستان سعودی را "احمق" خواند و گفت که این کشور برای آمریکا نقش "گاو شیرده" را ایفا می‌کند. او گفت که پیوند با غرب نمی‌تواند رهبران سعودی را از سقوط نجات دهد. این در حالی است که خامنه ای که خود دستور حمله به سفارت را به قالیباف داده بود، بهانه ای شد که عرب ها صد ها میلیارد دلار صرف خرید تسلیحات نظامی نماید و از سوی دیگر با «مترسک ایران» زمینه اتحاد خاموش اعراب و اسرائیل علیه ایران فراهم شد.
سفر ترامپ به کشورهای عربی مسلمان منطقه و حمله های اکثریت این کشورها به ایران نشان دهنده عزم راسخ آنها برای پیشبرد این پروژه است. آخرین معامله تسلیحاتی ترامپ و پادشاه عربستان زمانی انجام شد که گروهک های تروریستی مرزبانان ایران را در سیستان وبلوچستان و سپس در اهواز به قتل رساندند.حمله به مرزبانان ارومیه هم یکی دیگر از آخرین دستاوردهای این پروژه بود.
کوچکترین چالش با هسته مرکزی رژیم٬ عقوبت سختی در پی دارد٬ حتی اگر خود از بنیان گذاران نظام بوده باشند. آیت الله منتظری به ولایت فقیه اعتقاد جدی داشت٬ لیکن می اندیشید که آن باید کارکرد قانونمداری داشته باشد٬ بی آنکه خصلت قانون گریز آنرا در نظر گرفته باشد. میر حسین موسوی بعنوان نخست وزیر ایران در دوره پر تلاطم جنگ ایران و عراق و آیت الله کروبی بعنوان رئیس مجلس شوراى اسلامی به سرنوشت مشابهی دچار گردیدند و جنبش سبز عظیمی که به امید اصلاح قد علم کرده بود٬ به نیشخند ی تلخ از روی چسد خود عبور کرد.
برای آن دسته از تحول طلبان و ساختار شکن که نه دررویای انقلابی دیگر و نه مداخله نظامی بسر می برند، شاید شرایط امروز در مقایسه با دو خرداد ۷۶ چنگی به دل نزند، اما غیر قابل انکار است با ایستادگی مدنی جامعه و استفاده از روزنه صندوق رای، اراده تازه‌ای در عقب راندن بنیادگرایی اسلامی و پایان بخشیدن به نظام ولایی در دل همه جان گرفته است.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - دیدگاهها