دیدگاهها

تعجیل در آن همه پرسی و اشکالات امروز
همه پرسی فروردین ۱۳۵۸ چهار مشکل جدی داشته است: ۱) ابهام عمیق «جمهوری اسلامی» بود که نه پیشنهادکننده آن می دانست، نه موافقانش و نه مخالفانش. ۲) آن دو گزینه ای آری یا نه بود. امکان انتخاب بین گزینه های دیگر از مردم سلب شده بود. ۳) رای آری معادل رای به اسلام اعلام شده بود که مطمئنا نادرست بود. ۴) نظام جدید می توانست با حذف سلطنت تا زمان تشکیل مجلس موسسان (و نه مجلس خبرگان) بر اساس نظام مشروطه غیرسلطنتی اداره شود و در زمان مناسب مجلس موسسان تشکیل شود و نظام مناسب را تصویب نماید. بسیاری از اشکالات ا
از گفتار شاهزاده چنين پيداست كه او به هر قيمتی، چه با تاج و چه بی تاج، تنها به دنبال فرمانروايی در كشوری ست كه پدر تاجدارش آن را به امان خدا رها كرد و گريخت! و اما فرمانروایی فرمانروايانی هم كه ديگران، و نه ملت، بر سرير قدرت مي نشانند نيز دوامي ندارد!
امروز شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧ مراسم تکریم و معارفه احمد علی موهبتی استاندار جدید و غیربومی سیستان و بلوچستان در زاهدان با حضور تعداد زیادی از "آرزومندان" و همچنین مردم و مسئولین استان برگزار شد.
برای استعمار یک جامعه، ساده ترین و کاراترین روش، تمرکز بر نابودی زبان و فرهنگ آن ملت است،
این تئوری استعمار است: برای سرکوب و استمرار استعمار اقتصادی ملتها، ابتدا کتاب بزبان مادری آنها را از دستشان بگیرید و بعد سرشان را درون توبره زبان ملت حاکم فرو کنید بعدا هر کاری که دلتان خواست می توانید بر سر آن ملت بیاورید، ملتی که از خود بیگانه شده برای حفظ موجودیت خود و تنازع بقا به هر خفتی دست می زند
سیاست مردمی نه افتادن در دام سیاست های جنایتکاران حاکم بر ایران، و نه همسوئی با ائتلاف ایران ستیزانه امریکا – عرببستان، بلکه اتکاء به جنبش های پیشرو، لائیک (سکولار) دمکراتیک سیاسی – اجتماعی، اقدام در خیابان، محیط کار و زیست برای خارج ساختن کنترل سرمایه کشور از دست حکومت و تغییر توازن قوا بسود ملت ایران است.
دعوت امانوئل ماکرون رییس جمهوری فرانسه از رهبران سیاسی جهان به مناسبت یکصدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول، فرصتی به سیاستمداران می‌دهد تا با چشم‌های خود یک بار دیگر نظاره‌گر گور هزاران نفری باشند که قربانی رقابت‌های یک نظامی- سیاسی جاه‌طلبانه گردیدند. نگاه مستقیم به گور کشته‌شدگان شاید خطر ناسیونالیسم کور و عواقب رقابت‌های بی‌رحمانه را به آنها گوشزد کند.
خفقان مذهبی در فرانسه زمان دکارت چنان خشن بود که مبلغان فلسفه “غیرارسطویی” مانند دکارت را به مرگ محکوم می نمودند.به این دلیل او بیش از 20 سال در هلند و سایر کشورهای اروپایی زندگی نمود و مهمترین آثارش را در مهاجرت نوشت. جالب اینکه او در جنگهای مذهبی سی سال اروپا مدتی در ارتش کاتولیکها و مدتی در ارتش پروتستانها جنگید. دکارت را فیلسوف با ماسک در آغازقرن17 میلادی اروپا مینامند چون اوغیراز احتیاط کاری امنیتی شدید، اصرار به مخفی کاری عظیم نیز مینمود.اندیشه ی " مرگ خواهی " و حکومت ایران از یکدیگر تغذیه می کنند.
صفحه دو بی بی سی: چرا و چطور چابهار از تحریم معاف شد؟