دیدگاهها

مصاحبه جنجالی دهباشی بامصطفی تاج زاده در برنامه تاریخ آنلاین

مصاحبه جانداری است و "جنجالی" اصلا توصیف مناسبی برایش نیست. حتما می توان اینجا و آنجا خرده گیری هم کرد، اما تاجزاده در این مصاحبه شجاع، صمیمی و صادق ظاهر شده است و از مجموعه حرفهایش، یک سوال و یک جمعبندی به نظرم مهمتر آمده است:
تفسیری برمصاحبه جنجالی دهباشی با مصطفی تاج زاده در برنامه تاریخ آنلاین

انتشار از: 

مهدی کروبی معروف به شیخ اصلاحات و بعبارت دیگر یکی از رهبران مقاوم جنبش سبز ،دقایقی پیش در بیمارستان شهدای تجریش به علت ایست قلبی تنفسی در سن ۷۸ سالگی درگذشت… "
اگرچه در این بحث به روزگار سپری‌شده و باورهای دینی «اَرداویراف» اشاره می‌شود اما منظور من بررسی «میراث مکتوب نیاکان» است. آریاگرایی و جَدَل‌های مذهبی نیست. عرب ستیزی و ترک ستیزی هم نیست و از این واضح‌تر نمی‌توان گفت.
اگر تاریخ را به عقب برگردانیم میتوانیم به یکی از مهمترین حوادث های سال ١٣۵٧شمسی اشاره کرد، که باعث خشمگین شدن مردم و سرعت بخشیدن به انقلاب ۵۷ شد، فاجعه به آتش کشیدن سینما رکس آبادان بود. علت خشمگینی مردم، نسبت دادن این فاجعه به عوامل حکومت پهلوی بود. در حدود ساعت ۲۱:۴۵ شب بیست و هشتم مرداد طبق آمار دقیق ۶۳۰نفر از کسانی که به تماشای فیلم گوزن‌ها در آخرین سانس به سینما رفته بودند در آتش سوختند.تعداد کشته‌شدگان بعداً به بیش از ۶۷۷ نفر افزایش یافت.
گویا روزها در تاریخ به یکدیگر گره خورده اند،شب ها تداخل پیدا کرده اند،از صداهایی که به گوش می رسد تا شهرها وخیابان هایی که به چشم می خورد همه چیز باگوش و چشم ما آشناست.گویا همگی ما بازگو می شویم، تمام شخصیت ها،خیابان ها،تصاویر و صداها در یک محور تکرار می شوند و تنها نام ها تغییر می کنند....
" تاریخ تکرار می شود اما دیکتاتورها درس نمیگیرند"
همراه با عکس های کودکان زیر دهسال و آموزش نظامی
عامل حمله به باشگاه شبانه در استانبول ترکیه گفت از عملکرد خود پشیمان نیست و حاضر است دوباره این اقدام را انجام دهد. این تروریست به پلیس ترکیه اعلام داشته است در صورتیکه پلیس اطلاعاتی از پسرش که در گروه داعش است به او بدهد وی نیز در عوض اطلاعات بیشتری درباره داعش در اختیار آنها خواهد گذاشت.
پرسش اینست که چرا و چگونه پلیس ترکیه به اطلاعات داعش دسترسی دارد؟ تغییر مواضع ترکیه چه اثراتی برکیفیت رابطه دولت ترکیه با داعش گذاشته است؟!
من اين متن را دوباره نويسى كرده ام.
بعضى وقتها احساس مى كنى كه يكى از نوشته هايت تمام نشده و نمى شود.
اين يكى از آن نوشته هاى من است.

پیام ویدئویی نتانیاهو به مردم ایران

آقای نتانیاهو در این پیام ویدئویی که به زبان انگلیسی و با زیرنویس فارسی در کانال رسمی نخست‌وزیری اسرائیل در یوتیوب منتشر شده، تصمیم خود برای مذاکره با رئیس‌جمهور جدید آمریکا، درباره «چگونگی مقابله با تهدید رژیم ایران که خواهان نابودی اسرائیل است» یادآوری کرده است.

نخست‌وزیر اسرائیل اخیراً گفته است که دست کم پنج طرح برای مقابله با توافق هسته‌ای ایران آماده دارد که در اولین دیدار با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور جدید آمریکا، این ایده‌ها را در میان خواهد گذاشت.

انتشار از: 

شاید بتوان مرگ ستون “اصلاحات”*، علی اکبر رفسنجانی را هم در زمره قتل های روتین درون حکومتی توسط مافیای سیدعلی خامنه ای تلقی کرد، با این تفاوت که حذف رئیس مجمع تشخیص صلاحیت نظام، آنجا که تشخیص مصلحت آن در تناقض با تشخیص مافیای ولی فقیه قرار می گیرد، حکایت از فقدان فرهنگ مدارا و بردباری، حتا در میان باندهای مافیائی حکومتی، و ظرفیت بالای جنایت و آدمکشی در هسته سفت نظام دارد.

در تصویر بزرگ، ترور سفیر روسیه در آنکارا، بدون تردید اعلان جنگ آشکار آمریکا به ترکیه است. ما در حال جنگ هستیم و قوانین زمان جنگ باید اعمال گردد. ترکیه از سال ۱۹۲۳ تاکنون با تهدید بزرگی مانند این روبرو نبوده است. ...هدف این سؤقصد نمی تواند تخریب روابط روسیه و ترکیه باشد، زیرا سیا هم می داند که قادر به اینکار نیست. هدف ایجاد “عدم ثبات” و “عدم اعتماد” در جامعه ترکیه است. بدین وسیله می خواهند ترکیه را از دنیا تجرید و زمینه های فروپاشی اقتصادی را فراهم کنند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - دیدگاهها