فرهنگ، هنر و فن‌آوری

آهنگهای اولدوز( ستاره) و گؤلوش( لبخند): ساخته هنرمند عزیز، آقای محمد احمدی زاده
زندانیان سرود می خوانند، حمله شروع می شود، پاشنه تفنگ و ضرب پوتین ها بی وقفه با دهان ها و سینه ها و بدن ها در کشاکشند، دهان ها پرخون می شوند، نعره فرمانده عملیات و ضرب مداوم پوتین ها به فک و سر و شانه و شکم و پا تمامی ندارند! ..... ناگهان صدای رگبار پی در پی تیربار شنیده می شود و در پی آن صدای تیرهای خلاص! یک، دو، سه، چهار، پنج، شش! .....
افراد مشهوری که قبل از تولد دهها سال پیش نیز وجود داشتند.
- لطف کن، ترلانم را بده Kərəm eylə, ver tərlanımı
-دوستم بیا ترلان ات را ببر- برو صیاد دلها باش!-Gəl apar tərlanın dustum, get ol könül səyyadı
کیوان مزدا عضو موسسه «زنجیره امید فرانسه» بود
او ادامه داد: «٣٠سال است که کار من این است، فعالیت داوطلبی جزئی از زندگی‌ام است؛ برهانی برای توجیه آن ندارم، همان‌گونه که نفس می‌کشم، کار داوطلبی می‌کنم، به نظر شما نفس کشیدن دلیل می‌خواهد؟»
حرف پایانی دکتر مزدا، آرزویش برای دنیا بود: «جنگ نباشد، غذا باشد. زندگی بدون هیچ‌گونه تبعیض.»او سالها به کشور های مختلف چهان برای مداوای کودکان سفر کرد. افغانستان، پاکستان، ویتنام، ...دکتر الن دلووش موسس زنجیره امید در فرانسه در سوگ دکتر مزدا، سخنانی ایراد کرده و برای از دست دادن یک همکار، یک دوست، ..

وارد اتاق بزرگی مملو از جنازه هائی شدند که خفه شده و روی هم تلنبار شده بودند! جسد آن همه جوان و نوجوان که به طرزی وحشتناک صورت هایشان کبود و گردن هایشان شکسته شده و گاه نیز در اثر تقلا بر سر دار بریده، بریده و خونین و مالین شده بودند ..... رانندگان را به سمت چاله های بزرگی که بعضی از آنها به بزرگی یک میدان یا سالن ورزشی بودند حرکت دادند و افرادی با لباس های یکسان پلاستیکی، دستکش به دست و نقاب بر صورت جنازه ها را از درون خودروها به چاله ها پرت کردند! .....
سياست با خدعه و نيرنگ و سركوب سروكار دارد
در دوره نازيسم، آلماني‌ها دچار اين پندار شده بودند كه بايد دنيا را بگيرند. خود هيتلر هم دچار چنين توهمي بود. تسخير جهان در توانايي آلماني‌ها نبود. اما دست كشيدن از چنين اسطوره‌اي نيز براي باورمندانش غيرممكن بود. هيتلر هميشه از سرنوشت حرف مي‌زد. مفهوم «سرنوشت» كهن‌ترين مفهوم اسطوره‌اي است. شايد هيتلر مي‌پنداشت كه سرنوشت اين‌طور رقم خورده باشد كه آلمان جهان را تسخير كند. خداي نازي‌ها «سرنوشت» بود و خداي كمونيست‌ها «تاريخ»
موسسان کسب‌وکارهای موفق ایران
رویداد «رهبران رشد» برای پاسخگویی به سوالات کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ در مورد رشد کسب‌وکار در۲۶ مهرماه ۹۷ برگزار می‌شود. در نتیجه این رویداد برای صاحبان کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک، افرادی که به دنبال ایجاد یک کسب‌وکار هستند، علاقه‌مندان حوزه کارآفرینی و مارکتینگ، دانشجویان MBA، کامپیوتر و صنایع که مسئولیت رشد و مدیریت شرکت‌هایی که در آن‌ها مشغول به فعالیت هستند را برعهده خواهند داشت و کارکنان کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک برای توسعه مهارت‌ها خود در زمینه مارکتینگ توصیه می‌شود.