قومی-ملی

این بازداشتها به دلیل فراری بودن یکی از اعضای خانواده به نام رضا سیمسار شحیتات فرزند قاسم است که به اتهام تغيير مذهب ( شيعه به سني ) تحت تعقیب
Tree of Language
ما در ایران ملل داریم که هر کدام زبان فرهنگ خاص خود را دارند، وقتی گفته می شود ملت ایران، زبان فارسی در ذهن شنونده تداعی می شود، زبان فارسی بدون پرسش از ملل غیر فارس همانند قانون نانوشته و نامرعی به زبان رسمی کشور تبدیل و تحمیل شده است، و موزیانه و زیرکانه در دانشنامه های جهانی هم چپانده شده.

آذربایجانیان 5000 سال است ایرانی هستند

رسول قلی اوف: نه این اسمیله شدن نیست، وطنشان ایران است، چه اسمیله شدنی؟ من متوجه نمیشوم؟! اسمیله شدن چیست؟ 5000 سال است در آن خاک زندگی میکنند و اسم آن خاک امروز ایران است، آنجا اسمیله شدن وجود خارجی ندارد، شما از کجا این اسمیله شدن را پیدا کردید؟! آنجا اسمیله شدن وجود ندارد وطن او ایران است این یک حقیقت است، ما را روسیه اشغال کرد و به خاک آنها الحاق شدیم.

انتشار از: 
چرا که ما ملت ایرانیم و این بدان معناست مردمی یکپارچه یک ریشه و تداوم تاریخی و تمدنی، در یک جغرافیای سیاسی مشترک و زیر یک پرچم و با یک زبان ملی، با یکدیگر می زیند. آنچه که ما به عنوان ایران می شناسیم، از دید سیاسی قابل تعارف و چانه زنی نیست و تمامیت آب و خاک ایران قابل مذاکره نیست.
خدمت آقایان دکتر احمد علی کیخا، دکتر امینی فرد، علیم یارمحمدی، عبدالغفور ایرانژاد، محمد باسط درازهی، علی کرد؛ نمایندگان محترم و ارجمند مردم استان سیستان و بلوچستان

متعاقب نامه آقایان دهمرده و شهریاری که در آن خواستار نابودی استان سیستان و بلوچستان و تقسیم آن به استان های کوچکتر شده بودند، با مسرت فراوان نامه نویدبخش و وحدت آفرین شما شش نماینده محترم و ارجمند را در راستای مخالفت قاطعانه با تقسیم استان سیستان و بلوچستان در خطاب به دکتر حسن روحانی رئیس جمهور خواندم.
اگر نگاهی به میدان کارزار بیندازیم، آنگاه و باتوجه به اینکه هیچ گروه یا نیرویی نمیتواند به تنهایی به این هدف سنگین برسد، باید به همه‌ی نیروهای سکولار و با پرهیز از کینه های دیرینه و خودآزاریهای فرقه ای، خوشامد گفت. از نگاه این نگارنده، همه‌ی نیروهای چپ مارکسیستی به ویژه سازمانهای شناخته شده‍ی آن، همه‌ی نیروهای ملی و دموکرات همسو با جبهه‌ی ملی، و همچنین هواداران شخص رضا پهلوی در این گروه انبوه جای میگیرند.
نعیم حمیدی، مدیر مسئول سایت "عصر ما" و همچنین سید نشعان آلبوشوکه، روزنامه‌نگار و طنزنویس به استخدام 3200 نیروی حق‌التدریسی غیربومی در مدارس اهواز، قرار گرفتن استان
در روز یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ دو نماینده زابلی مجلس بنام های حبیب الله دهمرده و حسینعلی شهریاری در نامه ای رسمی به دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری و وزیر کشور خواهان نابودی بلوچستان و تقسیم آن به استان های کوچکتر شدند. این در حالی است که قبلا نیز برخی از نماینده های زابلی مجلس خواهان نابودی استان فعلی و تقسیم آن به استانهای کوچکتر شده بودند. حدود ۴۰ روز پیش نیز حبیب الله دهمرده نماینده زابل در نطق میان دستور خویش در مجلس شورای اسلامی خواهان تقسیم استان سیستان و بلوچستان شد.