مقالات کاربران

ترامپ در جریان رفراندوم خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا شادمانی خود از رأی مثبت اکثریت ساکنان جزیره به این خروج پنهان نکرد و آن را «اقدامی هوشمندانه» توصیف نمود.
شكنجه
اصل ٣٨ قانون اساسى هرگونه شكنجه براى گرفتن اقرار و يا كسب اطلاع ممنوع است ،اما شواهد ،كارنامه حكومت،رفتارهاى سركشانه مقامات ريز و درشت نظام ،نامه هاى زندانيان ،فايل هاى صوتى،مصاحبه ها و ويديوها و وقا
جمهوریت به تنهایی، نه باید آلترناتیو منسجم و استراتژیک چپ برای مرحله گذار باشد، و نه باید به چطری برای حفاظت از جمهوری اسلامی ایران تبدیل گردد.
اسماعیل بخشی از نمایندگان کارگران نیشکر هفت تپه در نامه ای به مسئولین جمهوری اسلامی به اعمال شکنجه وحشیانه در دوران بازداشت خود اعتراض کرده و خواستارمناظره با وزیر اطلاعات بعنوان مسئول این اقدامات ضد
اینکه بخشی از جریانات جمهوری خواه موفق شده اند منشاء اتحاد بین خود باشند, امری بسیار خوشایند و مغتنم است, و آن را باید به فال نیک گرفت.
اگر می خواهید داستان شکنجه برای همیشه پایان یابد، می بایست به حاکمیتی که بر پایه ی شکنجه است پایان دهید
جمهوری خواه پراگماتیک کسی‌ است، که چند بعدی می‌ اندیشد و به طور خطی‌ مرز نمی کشد. برای این جمهوری خواه اساس دمکراسی، پایه همگرایی و ائتلاف است و نه هویت مشروطه خواهی یا جمهوری خواهی از هر نوع آن.
2 کامنت
آیا این اراده ملی که جمهوریخواهان می‌کوشند از فعالان و کنشگران سیاسی، مدنی و فرهنگی در داخل و خارج کشور ‏ایجاد کنند، فقط معتقدین به جمهوری نوع خاصی را شامل می‌شود؟
ده روز نه میتوانستم غذا بخورم، نه میدانستم شب است یا روز؟ فریاد می‌کشیدم، تا اینکه از بی‌قراری‌ها و فریادهایم عاصی شدند و نزدیک اتاق بازجویی‌اش بردند و صدای زخمی‌اش را شنیدم.
1 کامنت
درخواست اعزام هیئتی به نمایندگی نهاد حقوق بشر سازمان ملل برای دیدار با اسماعیل بخشی ما از آقای جاوید رحمان، گزارشگر ویژه در حوزه “حقوق بشر ایران” می خواهیم هرچه زودتر تدارک دیدار حضوری هیئتی با آقای
وقت ان فرارسیده است که همه مخالفان برانداز حول موضوع حقوق بشر با یکدیگر همصدا شده و حول این مسئله با حداکثر انرژی و توان وارد عمل مشترک شوند. این اولین گام برای همگرایی احاد اپوزیسیون برانداز برای
محمد عطریانفر عضو حزب کارگزاران سازندگی میگوید: اگر رضا پهلوی به جمهوریت اعتقاد دارد، به ایران برگردد، حزب تشکیل بدهد، فعالیت کند و در یک فعالیت مردم‌سالارانه اگر توانست به قدرت برسد.
3 کامنت
عطریانفر، کسی که پس از انتخابات سال ۸۸ دستگیر شد و اعترافاتش از تلویزیون جمهوری اسلامی پخش شد، پسر شاه را تشویق می‌کند که بیاید و حزب تشکیل دهد و در انتخابات شرکت کند
طی دهه شصت بسیاری کسان بعنوان مشکوک دستگیر شدند. کم نبودند کسانی که با وجود داشتن حکم از دادگاه و در دوران سپری کردن مدت محکومیت خود مجددا تحت بازجوئی فنی ( شکنجه ) قرار گرفتند و سپس تیرباران شدند.
محمد درویش کارشناس محیط‌زیست از بی‌توجهی سازمان محیط زیست به قاچاق دو دهه خاک ایران انتقاد کرده و گفته است: «سوال اصلی این است که واکنش سازمان محیط‌زیست به خبر قاچاق خاک چیست؟