تفاوت برداشت وزارت کشور و شورای نگهبان بر سر ابطال آرای مینو خالقی

زیبایی دلیل رد صلاحیت پس از انتخاب شدن

رئيس ستاد انتخابات کشور می‌گوید که وزارت کشور موضوع رد صلاحیت مینو خالقی، از نمایندگان منتخب اصفهان را بررسی کرده و در این خصوص با شورای نگهبان اختلاف نظر دارد. به گفته او، علت ابطال آرای خالقی به او اطلاع داده شده است.

 

حسینعلی امیری، قائم مقام وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران، گفت که شورای نگهبان هنوز دلایل ابطال آرای مینو خالقی را به وزارت کشور اعلام نکرده است.

 

همچنین محمد حسین مقیمی، معاون سیاسی وزارت کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور، گفت که پس از برگزاری انتخابات در اصفهان شورای نگهبان نظراتی را مطرح کرد که وزارت کشور مبادرت به بررسی آن‌ها کرده و به زودی نظر خود را در این باره اعلام می‌کند.

مقیمی گفت که شورای نگهبان و وزارت کشور در مورد انتخابات اصفهان اختلاف نظر دارند: «نظر شورای نگهبان و حوزه سیاسی وزارت کشور در ارتباط با انتخابات اصفهان از منظر حقوقی متفاوت است.»

مقیمی همچنین گفت که علت ابطال آرای منتخب مردم اصفهان به خود او اعلام شده است.

شورای نگهبان در آغاز سال نو از باطل شدن آرای یکی از منتخبان مردم اصفهان به نام مینو خالقی خبر داده بود. این در حالی بود که پیش‌تر ستاد انتخابات کشور اعلام کرده بود که پنج نفر، از جمله خانم خالقی، در دور اول انتخابات اصفهان به مجلس دهم راه یافته‌اند.

پس از آن اصلاح‌طلبان اصفهان در نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس جمهور، خواستار دخالت او در موضوع حذف یکی از نمایندگان منتخب اصفهان در انتخابات ۷ اسفند و حفاظت از آرای مردم اصفهان شدند.

 

خود مینو خالقی نیز بعد از انتشار خبر حذفش از نمایندگی مردم در واکنش به رد صلاحیت خود از سوی شورای نگهبان پس از پایان انتخابات در اطلاعیه‌ای نوشت که تا کنون هیچ ابلاغی مبنی بر تخلفات تبلیغاتی یا دیگر موارد در رد صلاحیت خود دریافت نکرده است.

رسول زرگرپور، استاندار اصفهان نیز که در نشستی خبری اعلام کرده بود موضوع ابطال آرای مینو خالقی را پیگیری خواهد کرد، گفته بود که علت رد صلاحیت این نماینده منتخب اعلام نشده است.

احتمال داده می‌شود که دلایل رد صلاحیت مینو خالقی در فاصله یک هفته اخیر به او اعلام شده باشد

منبع: 

دویچه‌وله

بخش: 

انتشار از: 

دیدگاه‌ها

نظر: 

آذربایجان را ترکان اشغال کردند و نه فارسها. شما مخروط را بجای اینکه روی پایش بذارید، روی نوک اش گذاشته اید .

نظر: 

اقا یا خانم محترم که وضعیت ما را داده کاهی کرده ای و حکم سنگین داده ای. انکه من در مورد ان خانم گفتم یک شوخی بود.
اما من نمیدانم کی با شما بحث کردم و شما در مورد بنده احترام و مهربانی کردید؟ اما من احساسم این است که شما از ان بالا نگاه می کنید. ما می خواهیم سرزمین خود ازربایجان اشغال شده را از اسارت فارس محترم در بیاوریم. این تجزیه طلبی است؟
شما سند داری که ازربایجان مال فارسهاست؟ اما من سند دارم که ازربایجان مال ترکهاست. اگر از بکار بردن لغت کوروش پرستان ناراحت هستی ؟ بخاطر این است که کوروش وسیله ای شده برای تحقیر کردن 75 درصد مردمان ایران. گوروش یک اسم در ایران نیست یک ایدولوژی افراطی و استعمار گر است علیه ملت های دیگر در ایران. و گرنه باور شخصی هر کس که به دیگران اسیب نرساند قابل احترام است

نظر: 

بحث با علی نشان میدهد که تجزیه طلبان ترک شخصیتی منفی و خاص دارند . همیشه طلبکار و .... و بی منطق و نماینده تئوریهای عجیب و غریب توطئه و فاناتیسم .... . لوس و بی مزه .فقط دنبال سوء استفاده از هر گونه توجه و احترام و مهربانی . اینها تمام انسانها غیر از خودی را دشمن میدانند . یک راه برخورد با اینها وجود دارد و همان است که در زمان رژیم پیشین و زمان حکومت فعلی میشود .

نظر: 

والهه ما که هیچ زیبایی در این خانم ندیدیم. گذشته از مسئله این خانوم . دفاع اقای توکلی را از همکارش نگاه کنید
اقایان تمام مسئولان این سایت با خط جناب توکلی کار میکنند. جناب توکلی هم برای خودش مرام و دیدگاهی دارد که ان را پیش می برد و شما فکر نکنید اینجا برای راضی کردن ما کار میکند دیدگاهش همان دیدگاه گورش پرستان است و از نظر سیاسی هم طرف دار چیزی شبیح رژیم گذشته است با کمی ازادی و یک کمی مرحمت بیشتر به ملیتهای ایران. شما اخبار، گزارش ، و....... را دراین سایت فقط طی این دو هفته نگاه کنید خط و دیدگاه اقای توکلی و تیمش بدست می اید. .

نظر: 

آقای توکلی یادم رفت بنویسم که خود خبر کلمه به کلمه کپی پست از دویچه وله است و گذاشتن <تفسیر از منظر جاوید> هم خلاف است و اگر بخواهیم رک صحبت بکنیم یک نوع دزدی مطبوعاتی است.
فقط یک جمله تیتر دوم در خبر دویچه وله وجود ندارد. مفسر یک خبر را میگیرد و آن را از جنبه های مختلف بررسی می کند و تفسیر خودش را اظهار می کند. اضافه کردن یک شایعه بعنوان تیتر دوم اسمش تفسیر نیست بلکه شایعه پراکنی و سوءاصتفاده است.
حالا خود دانید. صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

نظر: 

نه جناب توکلی من موافق رد صلاحیت او نیستم. شما هم که یک روزنامه نگار حرفه ای هستید حتما میدانید که تفسیر با تیتر دوم فرق دارد.
من تیتر را خواندم نظرم جلب شد به اینکه شورای نگهبان چطور زیبایی را دلیل رد صلاحیت اعلام کرده. بعد که خبر را خواندم دیدم این تیتر دروغ است.
بکار بردن اینطور شیوه های دروغ پراکنی برای جلب خواننده خوب نیست و یک سایت را تماما بی اعتبار می کند.
تصورش را بکنید که من بروم و به دوستان و آشنایان بگویم ایرانگلوبال یک سایت دروغ پراکن است و خود خبر با تیتر خبر هیچ ارتباطی ندارد. شما با آبروی سایت بازی می کنید و خودتان هم متوجه نیستید.
مثلا پیک نت را در نظر بگیرید. من چندین بار که دیدم این شیوه ها را بکار می برد دیگر آنجا نمی روم. بیشتر از دو سه سال است که آنجا نرفته ام.
تفسیر را باید طوری نوشت که مشخص بشود تفسیر است. تیتر اول و دوم بیان کننده اصل خبر باید باشد.

نظر: 

همان جمله کوتاه، تفسیر منظر جاوید است. این خانم بخاطر دست دادن با مرد نا محرم و طرز پوشش و شاید زیبایی، پس از اینکه از جانب مردم رای آورد، رد صلاحیت شده است،حالا شما موافق رد صلاحیت ایشان هستید و یا نظر دیگری دارید.؟ ناراحتی شما از بابت این جمله چیست؟

نظر: 

جناب منظر جاوید شما تیتر دوم این خبر را از کجا آورده اید؟ در دویچه وله خود خبر وجود دارد ولی تیتر دوم وجود ندارد. در خود خبر هم یک کلمه در مورد زیبایی بعنوان علت رد صلاحیت وجود ندارد.
این کار شما تقلب در خبر رسانی است. ایرانگلوبال هم می شود یک پیک نت دوم . تیتر یک چیز است و مطلب یک چیز دیگر!

افزودن نظر جدید

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.