مهاجم مونیخ گرایش‌های نژادپرستانه و راست افراطی داشت

به گزارش یکی از رسانه‌های آلمان، مهاجم مونیخ اگر چه به گروه‌های راست افراطی تعلق نداشت، اما آشکارا نژادپرست و از ترک‌ها و عرب‌ها بیزار بود. او احساس غرور می‌کرد که مانند هیتلر در روز ۲۰ آوریل متولد شده است.

به گزارش روزنامه‌ی آلمانی "فرانکفورتر آلگماینه"، داوید علی اس. نژادپرست بود و جهان‌بینی راست افراطی داشت. او این موضوع را باعث "افتخار" خود می‌دانست که روز ۲۰ آوریل ۱۹۹۸ به دنیا آمده و زادروزش با زادروز آدولف هیتلر یکی است.

روزنامه‌ی "فرانکفورتر آلگماینه" این موضوع را از قول محافل امنیتی منتشر کرده است. اطرافیان نزدیک داوید علی اس. گفته‌اند که او مسحور هیتلر بود. او که در یک خانواده‌ی ایرانی متولد شده بود، همچنین احساس غرور می‌کرد که به عنوان ایرانی و آلمانی به "آریایی‌ها" تعلق دارد. به نوشته‌ی این روزنامه‌ی آلمانی، ایران سرزمین اولیه‌ی آریایی‌هاست.

بیشتر بخوانید: شایعاتی درباره مهاجم مونیخ؛ "فلسطینی یا عضو سپاه؟"

"احساس برتری" نسبت به ترک‌ها و عرب‌ها

داوید علی اس. برعکس از ترک‌ها و عرب‌ها متنفر بوده است. او نسبت به آنان "احساس برتری" می‌کرده است. بازرسان این پرونده بر پایه‌ی این داده‌ها از این فرضیه حرکت می‌کنند که داوید علی اس. در جریان اقدام خود، به‌طور هدفمند افرادی را کشته است که خارجی‌تبار بودند.

هر ۹ نفری که به دست او کشته شدند، مهاجرتبار بودند.۶ تن از آنان بین ۱۴ تا ۱۷ سال و دو تن بین ۱۹ و۲۰ سال سن داشتند. سه تن از این جوانان ترک‌تبار و سه‌تن کوزووـ آلبانی‌تبار بودند. یک زن ۴۵ ساله نیز در میان قربانیان به چشم می‌خورد که او هم ترک بود.

این‌که داوید علی اس. ۳۰۰ فشنگ همراه خود برده بود و می‌توانست انسان‌های بیشتری را بکشد نیز این گمان را تقویت می‌کند که او برپایه‌ی انگیزه‌های نژادپرستانه به کشتار دست زده است. تا کنون اقدام او را کشتار بی‌هدف و جنون‌آسا (آموک) توصیف کرده‌اند که ناشی از بیماری روانی و تجربه‌ی آزار منظم روحی در مدرسه (موبینگ) توسط همشاگردی‌ها بوده است. در هر صورت داوید علی اس. وارد ساختارهای گروه‌های راست افراطی آلمان نشده بود.

بیشتر بخوانید: بازداشت یکی از دوستان مهاجم مونیخ

آنچه گرایش فکری نژادپرستانه‌ی داوید علی اس. را تایید می‌کند همچنین جملاتی است که او پس از ارتکاب جرم بالای پشت بام پارکینگ مرکز خرید المپیای مونیخ با مردی رد و بدل می‌کند که از بالکن خانه‌اش به او دشنام می‌دهد. داوید علی اس. در یکی از جملات خود فریاد می‌زند: «ترک‌های کثافت!». افزون بر آن او تاکید می‌کند که آلمانی است و در آلمان زاده شده است.

الگوبرداری از برایویک

نکته‌ی دیگر اینکه داوید علی اس. اقدام خود را درست در پنجمین سالگرد حمله‌ی تروریستی آندرس برایویک در نروژ انجام داد که یک راستگرای افراطی است. داوید علی اس. برایویک را الگوی خود می‌دانست.

برایویک در تاریخ ۲۲ ژوئیه ۲۰۱۱ در اسلو و جزیره‌ی اوتویا ۷۷ نفر را کشت. قربانیان او بیشتر جوانانی بودند که در این جزیره در تعطیلات تابستانی بسر می‌بردند. نیمی از قربانیان این حادثه جوانان زیر ۳۰ سال بودند.

بیشتر بخوانید: حمله مهاجم مونیخ از یک سال پیش برنامه‌ریزی شده بود

منبع: 
DW
بخش: 
انتشار از: 

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام-دوستان ببینید؛ماهیچ دشمنی باملت بی طرف وعادی فارس داشته ونداریم ونخواهیم داشت.ماباعاملین وبابنیان گذاران واجراکنندگان وباحامیان سیستم حکومتی شئونیسم فارس درایران مشکل داشته وخواهیم داشت.
اگرتعدادی برای برهم زدن گفتمان وجدل های متمدنانه کاربران این سایت تلاش میکنند؛ودرمواقعی ماراواداربه واکنش برحرف های خودمیکنند؛گناه ازمانیست.
ماعین آینه وآب شفاف وپاک به مسایل پرداخته ودنبال راه حل هستیم ؛ماریشه تفکربی عدالتی راباهرنام ونشان آیدخشک خواهیم کرد.
ماراشماهاازراهی که انتخاب کرده ایم نمی توانیدبازدارید.ملت هاجابجامیشوندوباهم پیوندواسکان میگزینند.این هایک امرطبیعی وعادی درتمام دنیاست.
مابرخاکپرستی وسندسازی وباستان گراوقعی نمی نهیم.مادنبال عدالت برای تمام انسانهاهستیم.مابامحافظه کاری وهم نعل وهم به میخ زنی نمی توانیم ازحق دفاع کنیم.
آنهاییکه مغلطه میکنند؛بگذارید؛کارخودشان رابکنند.مااگر

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پدر علی سنبل را باید بدادگاه کشاند که چرا اینطور انسان راسیسب و نازیست خطرناک را به پلیس آلمان جبر نداده.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خوب اين مسله جديدى نيست و ما اين عرب و تورك ستيزى را در نويسنده و كادر مديران همين سايت هم مى بينيم از بد شانس هم ساكن آلمان هستند و خوشبختانه راسيونال و دمكراسى خواه هستند. احتمالاً ايشان و خانواده ايشان هم دوستى و يا تاثيراتى از جناب راسيونال و دمكراسى خواه ايشان برده اند، شرط مى بندم!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من اسم و آدرس شما دو ترک را به خانواده داوود - علی سنبلی دادم و پدرش قول داد موضوع را با کمک وکیل از نظر قانونی دنبال میکند تا شما دو نفر به دادگاه یا .... کشیده شوید تا از مسائل شحصی قربانبان در غرب ، سوء استفادههای فرصت طلبانه راسیستی ضد انسانی ضد ایرانی وضد معلولین نکنید .