«صفحه شما»

اصل مطلب: 

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.

لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

عنوان مقاله: 
نظر
جمال
سلام تورک اغلی من هم چیز زیادی نمیگویم فقط متأسفم برای کسانی کە در این سایت اعلام کردند کاش در تورکیە بودند و همراه گورگهای خاکستری دفاتر حزب رسمی کوردها در تورکیە را آتش میزدند جناب تورک اغلی بهتر است بە جای محکوم کردن دیگرانب یک آینە جلو خودتان بگذارید کە واقعأ چە هستید لطفأ پز روشنفکری و حقوق بشری از طرف شما پان اتراک ممنوع چون نخبگانتان اینجا بیان کردند اگر قدرت داشتند نمیگذاشتند هیچ کوردی در اورمیە با شلوار کوردی در خیابان و اماکن اورمیە حضور داشتە باشد همین
عنوان مقاله: 
کمک به لوایی
کمک به لوایی
اگر شماره حساب پای پال دارند . ایمیل مربوط به آن حساب را بدهید تا از طریق پای پال پرداخنت شود. مرسی
عنوان مقاله: 
خودت رانشان دادی
ع.ب.تورک اوغلی
سالام - جمال جان خودت وتفکرت را نشان دادی،باخودت خوش باش،
دفعه اول نظرت را برداشتند،بازهم ذات خودرا نشان دادی،
هرچند که اکثر افراد دراین سایت شما راخوب میشناسند.
متاسفم برملتی که افرادی مثل تو طرف دارآنها توباشی.
عنوان مقاله: 
تاریخ این تفکرشما دیگرخیلی وقت است گذشته شمامثل اینکه خوابید،
ع.ب.تورک اوغلی
سالام - دوستان دیگرزمان تفکرارتجاعی وعقب مانده تعیین کردن هویت وتاریخ نویسی برای دیگران گذشته است.
حرف هایی می زنید،که دورازشآن انسان امروزی است،
آقای افشار،من کاری ندارم که رئیس مجلس جمهوری آزربایجان چی گفته است،شایدهم دررابطه باقره باغ وتبریزچیزبی ربطی نگفته است،چون نه تنهاقره باغ بلکه کل ارمنستان بعلت هایی توسط کشورهای کریستین روس واوروپا ونیروهایی مثل شما خودپارس یادری دان ازمام وطن جداگشته است،واکنون سخت است،که آن راهمچون اسراییل ازچنگال دیگران خارج کرد.
آقای افشار،دراسلام شناسی مبحثی است،که میگوید،وقتی کسی خودرانشناسد،خدایش رانیزنخواهدشناخت،
بدترین شکل نطردادن، برای دیگران هویت وشناسنامه یا شجره نامه نویسی است،که شما این کارراکرده اید،
مردم آزربایجان ،فرزندانی دارد،که میتوانند،دربهترین دانشگاه هابابالاترین مدرک تدریس میکنند.شماکه هیچ.
اینکه یک ملت یا ملت جغرافیایی بخواهد،

عنوان مقاله: 
نظر
جمال
بقیەی نوشتە ،،،،،،،،،،
کوبانی و برگزاری همه پرسی در اربیل صدا و مطالبات خود را به گوش جهانیان رساندند و خبرساز شدند و امروز با عفرین خبرساز شدند. کردها و نظام بین الملل موافق آنان برای تغییرات ژئوپلتیک بیش از امروز به فردا چشم دارند و در راه هدفی که تعریف کرده اند، صبورند. به باور برخی از صاحب نظران برخی از رهبران کرد حاضرند برای تحقق هدف ظهور کردستان مستقل یا اقلیم کردی دیگری در سوریه که همراه با تغییرات ژئوپلتیک و راهبردی خواهد بود، کردها قربانی داده و حتی بعضا بسترساز کشتار و سرکوب آنان شوند. این معادله، همان توری است که اردوغان ندانسته در آن گرفتار شده است. توجه داشته باشیم در جهان امروز ادامه سرکوب و کشتار و مظلومیت ناشی از آن، می تواند برای کردها مشروعیت مطالبات فراهم کند.


جنایات جنگی

نماینده سازمان ملل در عفرین هفته گذشته خبر از بکار بردن گاز سمی در عفرین از طرف آرتش آزاد سوریه داده بود که خبر گزاریها منتشر کرده بودند. اما همین نماینده اضافه کرده بود : آنهائیک چنین ادعائی را کرده بودند( کردها) اجازه نداده اند که این ادعا بوسیله کارشناسان بی طرف بر رسی شود.
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
صادق ملکی در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: سقوط عفرین در نقطه نهایی، نه چاره‌ای برای رفع نگرانی امنیتی ترکیه و نه عامل برتری ژئوپلتیک این کشور خواهد شد. کردها و جهان امروز، کردها و جهان دیروزنیستند. سیاست‌های سرکوب کردها چه در داخل ترکیه چه خارج از مرزهای این کشور خود عامل پیروزی کردها خواهد بود.
دیپلماسی ایرانی:عفرین سقوط نکرده است اما می تواند در روزهای پیش رو سقوط کند. عفرین چه سقوط کند و چه نکند، کردها برنده نهایی معادلات و محاسبات اشتباه ترکیه خواهند بود.

پیش بینی سقوط سه ساعته عفرین توسط روزنامه ینی شفق، ارگان رسانه ای دولت حزب عدالت و توسعه علیرغم گذشت نزدیک به یک ماه از آغاز عملیات شاخه زیتون هنوز تحقق نیافته است، با این وجود سقوط احتمالی عفرین می تواند افتخاری بزرگ برای دومین ارتش ناتو و متحدین داعشی آن باشد؟!
بهمن موحدی(بامدادان)
به پان ترک و حزب اللهی سایبری :
فاشیستهای پان آریایی،" ترکها" را ایرانی نمی دانند، و این هموطنان را به چشم بیگانه نگاه می کنند؛ لذا من در آن کامنت خود نوشتم: "ایرانی بودن حق ذاتی ترکهاست و تمامی خلق های ایرانی باید حقوقی یکسان داشته باشند".
از سویی دیگر ، به فاشیستهای پان ترک ،توصیه کردم از دامن زدن به بحث های ارتجاعی راسیستی خود داری کنند.
پان ترکها و طرفداران رژیم، چون خود ماهیتی وابسته و جیره خوار دارند، نمی توانند مستقل بودن دیگران را درک و هضم کنند. به عنوان مثال، هواداری اینجانب از سازمان مجاهدین، به معنای وابسته بودن و رابطه داشتن من با این سازمان نیست. شما میتوانی هوادار یک جریان سیاسی باشی بدون اینکه حتی کوچکترین رابطه ای با آنها داشته باشی.
در ضمن کما فی السابق " کافر همه را به کیش خود پندارد" سایبری های ساندیس خور رژیم که بابت انجام وظیفه در فضای اینترنت، ساعتی پول
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
جناب کیانوش توکلی من کی مسئلەی انسانی را با تصفیە حساب سیاسی قاطی کردم من برای محمد رضا لوائی آرزوی سلامتی و بهبودی کردم و در ضمن بهترین راه حل را برای تأمین امکانات مالی برای دوا و درمان پیشنهاد کردم مطمئنأ محمد رضا لوائی با کمال میل اگر کمکی دریافت کند از دولت باغچە لی و میت تورکیە بر کمکهای ارسالی از طرف مردم بیشتر ترجح میدهند
عنوان مقاله: 
تکرار مکررات
محمد
جناب فرخ و ملیحه محمدی واقعا چیزی برای گفتن نداشتند . غیر از سماجت بر نظرات شان که در تجربه با شکست مواجه بوده و تکرار حرفهای کهنه !!
عنوان مقاله: 
جناب peerooz
palandouz
دردوران صفویه وقاجاریه، اکثریت جمعیت ایران تورک بودند. ولی امروزه بیش از نصف جمعیت تورک ها مجبور به تغییر ملیت شده وفارس شده اند. درسال ۱۹۱۵ سه ملیون از جمعیت ده ملیونی ایران فارس برآورد شده اند. درهمان سال ها تبریز بزرگترین شهر ایران بود وبه عنوان مثال جمعیت خوی وشیراز برابر بوده اند. اگر وجه مشترکی پیدا میشود که همه ما را به هم پیوندمیدهد همان زنجیر های برده گی ما تورک ها در دست ملت حاکم است.اگر درزمان صفویه ایران مفهوم کشور شیعه در تقابل با عثمانی را عرضه می کرد ،امروزه ایران دقیقا معادل فارس میاشد ونیز معرفی میشود.اگربه عقیده شما ی فارس « در دنیای آشفته و پر معضل کنونی آنقدر گرفتاری وجود دارد که نزاع بین ترک و فارس و غیره و دمیدن بر این آتش و " مشت بر هم زدن" آخرین چیزی ست که ما به آن احتیاج داریم. » مهم ترین مسئله من تورک حیات وبقا ملت آزربایجان جنوبی می باشد.
peerooz
جناب palandouz,
حساب بعضی افراد روشن است. که ظاهرا "عضو" "گروهک ها ئی" هستند که معلوم نیست - و یا معلوم است - که در این ۴۰ - ۳۰ سال مخارج زندگی و فعالیت های آنها از کجا تأمین میشده است مگر آنکه مانند "شاهزاده", مرحوم شاه بابا چنان ارثی برای آنها بجا گذارده باشد که بتواند پاسخ گوی این هزینه ها باشد.
منظور اینست که چنین افرادی که در اینجا "انجام وظیفه" و احتمالا کسب در آمدی مینمایند تا تخم نفاق بپراکنند نیز در ته دل قبول دارند که " ایرانی بودن حق ذاتی ترکها است" و زمانی که این گفته با فرمایش شما که "دردوران صفویه وقاجاریه، اکثریت جمعیت ایران تورک بودند" را کنار هم بگذاریم - با حذف زیاده خواهی ها - وجه مشترکی پیدا میشود که همه ما را به هم پیوندمیدهد و همان طور که بارها گفته ام اگر رضا شاه و اتا تورکی نبودند ما مانند قرن ها قبل از قرن گذشته, چنین مسائلی نداشتیم و دو
جنایات جنگی
جناب جمال این هم وحشی گری تروریستهای ی پ د در عفرین سوریه در اردیهشت سال 1395 بعد اشغال عفرین و گرداندن اجساد کشته های افراد آرتش آزاد در خیابانهای عفرین
https://www.google.de/search?q=%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%86+%D8%A7%D8%AC%D8%B3%D8%A7%D8%AF+%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B4+%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF+%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87+%D8%AF%D8%B1+%D8%B9%D9%81%D8%B1%DB%8C%D9%86&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjmnJnE3qzZAhWKZFAKHYPLBoUQ_AUICigB&biw=1366&bih=644#imgrc=6amAxj7R_gWouM:
عنوان مقاله: 
ترزا می: همانند آمریکا نگران فعالیت های بی ثبات کننده ایران هستیم
رهگذر
واقعیت این است که دولت اسرائیل عامل اصلی بی ثباتی در خاورمیانه میباشد . دولت یهود با داشتن صد ها بمب اتمی خطری بزرگ برای کشور های منطقه و کشو رما ایران میباشد و خطر اصلی همین بمب های اتمی است که از سوی دولت فرانسه به دولت یهود داده شده است و در باره انها اساسن سخنی گفته نمیشود . در برابر موشکهای اتمی دولت یهود موشکهای ایران خطری ایجاد نمیکند و بیشتر جنبه دفاعی دارد . هدف دولت یهود از ترور و اشوب و اغتشاش و ایجاد جنگ داخلی در کشور های منطقه تضمین و حفظ مرزهای دولت یهود میباشد . جنگ کنونی در سوریه به اراده و خاست دولت یهود و دولت امریکا میباشد . دولت انگلیس خود از پذیرش یهودان در جنگ دوم سر باز زد و در بوجود امدن دولت یهود و جنگ علیه عرب نقشی فعال داشت .
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
این هم از ارتش تورکیە آیا ببینید فرقی هست بین ارتش تورکیە و داعش
https://www.facebook.com/luigi.gomezgarcia/videos/1875488775856606/
عنوان مقاله: 
peerooz -مشت بر هم می‌زدند از ابلهی/ پر بدند از جهل و, از دانش تهی
palandouz
آقای پیروز ،از کدام ابلهی ووپرازجهل وتهی دانشی حرف میزنید ؟ من تورک از حق حیات ملت آزربایجان جنوبی دفاع میکنم ومجاهدخلقی شعار خلق قهرمان ایران سرمیدهد.و ایرانی (فارس) بودن راحق ذاتی ترکها ! میداند.ووعده حق تحصیل و آموزش به زبان مادری (در کنار زبانهای فارسی و انگلیسی) اعطاء خواهد شد را میدهد. زبان های بیگانه فارسی واردو وانگلیسی وغیره چه ربطی به من تورک دارند؟ مگرملت فارس وملل انگلسی زبان مجبور به تحصیل زبان تورکی هستند تا منهم زبان آنان یاد بگیرم .شعر نویسی ودیگران راابله وپر بدند از جهل و از دانش تهی نامیدن ،مسائل ملی من تورک راحل نخواهد کرد. شما وآن مجاهد خلق مسئله ملی ندارید واگرنمیخواهید ویا قادر به درک آن نیستید، لطفا بلبل زبانی وشعر خوانی نکرده نمک بر زخم ما نریزید.
یحیایی
با آرزوی سلامتی به آقای نوایی از اقدام ایرانگلوبال و جناب توکلی متشکرم که اطلاع رسانی کردند، اگر چگونگی ارسال پول با ارزان ترین و فوری ترین راه هم قید شود، بهتر و مفید تر خواهد بود. یحیایی
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
Anonymuos هکر های جهانی پشتیبانی خود را از مقاومت مردم عفرین اعلام کردند با هک کردن ١٠٠ ها سایت حکومتی تورکیە ،

https://www.facebook.com/Qandilpostcom/photos/a.1880936035264657.1073741828.1879381395420121/1912754672082793/?type=3&theater
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
من هیچی نمیگویم فقط خودتان ببینید کە بعدأ آراز نگوید فیلم مربوط بە هند است ببینید چە با افتخار عمل میکنند .

https://www.facebook.com/itzik.levi.752/videos/1864187030321437/?notif_id=1518811316059266&notif_t=notify_me
صداقت روشنفکری
با آرزوی سلامتی و طول عمر برای جناب لوایی.
من بیاد نوشته ایشان در این سایت افتادم که 2-1 سال پیش اینجا نوشته بود که فارسها و ارامنه در امریکا او را تعقیب میگنند و آزار میدهند. بعد هم نوشت که دچار افسردگی و پریشانی است.
آنزمان ایشان حتی راسیستی و نژادگرایانه و تنفرآمیز ، مردم و خلقهای دیگر را متهم نمودند.
امید است که ایشان بعد از بهبودی دست از تنفر قومی نسبت به انسانهای غیرترک بردارند.
عباس یزدی
اولا این عکس چیزی را ثابت نمیکند
درثانی بفرض که این ادعا صحت داشته باشد جزء را به کل نباید تعمیم داد. خود این ادعا از بیغیرتی است

البته بنده منکر آن نیستم که متاسفانه در سالهای اخیر بی تدبیری کار را بر ملت سخت کرده
اما این دلسوزیها از جانب ملت ایران نیست . بلکه دلسوزیهای اشک تمساح دشمنان و معاندین است

ملت ایران با شرف و با غیرت است
سکس و تجاوز بیغیرتی در مهد تمدن اروپا را چرا نمی بینید

گرچه همین اندک هم در ایران شیعه بسیار زیاد است

اما تعمیم و تسری این از راه دلسوزی نیست
عنوان مقاله: 
فقط یک کمی دقت لازم است
ع.ب.تورک اوغلی
سالام - تحلیل های خوبی ازآقای ائلیار گذاشته میشود،
هرکسی درنظراتش نقصانی رانیز دارد،
مبارزات ناراضیان ایران درطیف های مختلف بشکلی بروزمیکند، هرکس دوست دارد،همفکران خودرا جمع و نظر وائده های گروه
خودراپیش ببرد،
این 15 نفر نیزآنچه بنظراشان پسندیده بوده بیان داشته اند.
چون شکل دیگری را نه دوست دارند ونه شاید روا بدانند،که مطرح شود.
دررفراندوم اگرخداهم ناظران خودرابگذارد،بازتقلب اتفاق خواهد افتاد،یا ناظران سازمان ملل مصلحت کشورهای غربی رادرنظرخواهندداشت،
تفکروفرهنگ صدساله باعث خواهد شد،نافذان سیاسی
وفرهنگی،نگذارند، رفراندومی سالم برگذارشود،
خلاصه مطلب،درحال حاضر ما بامعضل انتخاب نوع سیستم مواجه ایم.تفکرچپ ها نیزهنوز به روزنشده است.
راه چیست؟
ما ازدیگردنیا نیامده ایم،یا درزمان عهدعتیق وبدوی زندگی نمی کنیم،دردنیایی هستیم که عقلای کشورهای مترقی وپیشرفته تجربه کرده و ساختمان مدرن را
عنوان مقاله: 
تلاش برای رهبری جنبش
داور
برای اقای توکلی . سانسور نطرات مخالف راه را برای نظرات افرادی مانند رجوی و جریان تجزیه طلب ترک کرد و عرب باز میکند . سازمان مجاهدین جریانی فاسد است که هدفی جز ایجاد استبداد دینی دیگری در پرچم خود ندارد .
افراد وابسته به سازمان مجاهدین مانند بامدادن و کردی بنام جمال از اشوبگران هستند و به هوش باشید .
peerooz
"دردوران صفویه وقاجاریه ،اکثریت جمعیت ایران تورک بودند ومزخرفات آریاگری وتورک ستیزی ایده لوژی حاکم نبوده اند". palandouz.
"سابقه ی حضور هموطنان شریف ترک ما در ایران طولانی است، لذا ایرانی بودن حق ذاتی ترکها است. تمامی خلق های ایرانباهم برابر هستند و باید حقوقی یکسان و برابر داشته باشند.". بهمن موحدی(بامدادان).

"منازعت چهار کس جهت انگور کی هر یکی به نام دیگر فهم کرده بود آن را. مولوی.
چار کس را داد مردی یک درم/ آن یکی گفت این بانگوری دهم
آن یکی دیگر عرب بد, گفت لا/ من عنب خواهم نه انگور, ای دغا
آن یکی ترکی بد و گفت این بنم/ من نمی‌خواهم عنب, خواهم ازم
آن یکی رومی بگفت این قیل/ را ترک کن, خواهیم استافیل را
[با عرض معذرت]
در تنازع آن نفر جنگی شدند/ که ز سر نامها غافل بدند
مشت بر هم می‌زدند از ابلهی/ پر بدند از جهل و, از دانش تهی


عنوان مقاله: 
کمترحکم صادرکن،
ع.ب.تورک اوغلی
سالام - جناب موحدی بامدادان،اگرمیتوانی مقداری کمترحکم صادرکن،
این حکم صادرکردن ها من رایاد دوران خانخانی می اندازد،
تفکرات مجاهدین خلق رامیتوان به سه دوره تقسیم کرد،
البته این تقسیم بندی ها دلیل برتایید،یا ردآن نیست،چون این خود
زمان بیشتری برای تحقیق وعملکردآن سازمان رامیخواهد،
1.دوران قبل ازانقلاب،که زمان خیزش و شهامت وعمل سازمان است،دراین دوران فرزندبرومند آزربایجان حنیف نژادآنرا سازماندهی ،وراه انداخت،
2.دروان همکاری باخمینی پس ازانقلاب که رجوی خود ومیلیشای زیرمجموعه رادراختیار حکومت گذاشت،
3.دوران پس ازقهرکه درزمان بنی صدر استارتش زده شد،وتاکنون ادامه دارد،دراین دوران نیز،افت وخیزهای زیادی داشته که اینجاجای بحث آن نیست،
1.کشته دادن هنرنیست، فقط حرکتی کور ونیروهارا باسیاست وتشخیص نادرست خود وبادستان خودنابود کردن است،
هنرآن است که باکمترین آسیب بهترین امتیازرا کسب کنی،
2.سکوت
عنوان مقاله: 
به بهمن موحدی(بامدادان)
palandouz
من مجاهدین خلق رابهتر ازرژیم آخوندی نمی دانم. رجوی ومریم وطرفدارانشان دردروغگوئی و قساوت وجنایات بیشمارونیزترک ستیزی دست کمی ازرقبایشان ندارند.
بهمن موحدی(بامدادان)
به palandouz :
نژاد پرستی هرگز در ایران جایی ندارد. این بحث های ارتجاعی راسیستی را تمام کنید. سابقه ی حضور هموطنان شریف ترک ما در ایران طولانی است، لذا ایرانی بودن حق ذاتی ترکها است. تمامی خلق های ایران باهم برابر هستند و باید حقوقی یکسان و برابر داشته باشند.
در ایران آزاد و بدون آخوند فردا نیز، خبری از پان آریایی بازی و پان ترک بازی نخواهد بود؛ و مباحثی مثل جدایی طلبی (تحت عنوان حق تعیین سرنوشت) و فدرالیسم ارتجاعی ملی (که همان خان و خان بازی و دیوار کشی های نژادی و قومی است) به هیچ عنوان قابل طرح و مذاکره نخواهد بود.
پس از سرنگونی رژیم ، به خلق های ایران ،حق خود گردانی(فدرالیسم مدرن، نه فدرالیسم ارتجاعی ملی) و حق تحصیل و آموزش به زبان مادری (در کنار زبانهای فارسی و انگلیسی) اعطاء خواهد شد.
☆☆☆ به امید پیروزی خلق قهرمان ایران ☆☆☆

عنوان مقاله: 
"رهبری جنبش"
بهمن موحدی(بامدادان)
رهبری جنبش انقلابی مردم را باید جریانی در دست گیرد که بیشترین هزینه را در راه آزادی مردم ایران پرداخته کرده باشد و همچنین وجهه ی بین المللی داشته باشد. " سازمان مجاهدین خلق ایران" هر دوی این ویژگی را دارد. در پراتیک مبارزاتی نیز در این 40 سال، هیچ جریانی به گرد پای مجاهدین نیز نمی رسد.
باری، کدام انقلاب و جنبش موفق و رهایی بخشی بوده که بدون تاریخچه ی مقاومت و رهبری پیش رفته و پیروز شده باشد، برخلاف واقعیت های سرسخت اجتماعی ، رهبری که یک شبه شکل بگیرد، صد البته هم دستاوردهایش اگر هم دستاوردی داشته باشد، یک شبه از بین می رود. اگر فرضا شخصی و جریانی این توانایی را دارد که بتواند جدا از سازمان مجاهدین خلق ایران، رهبری سرنگونی رژیم را عملی کند، کسی مانع آن نیروی فرضی نیست ولی واقعیتهای سرسخت حاکم بر یک انقلاب را نمی توان با ایده آلهای ذهنی پیش برد.
☆☆☆ به امید پیروزی خلق قهرمان ایران ☆☆☆
عنوان مقاله: 
آذربایجانیان 5000 سال است ایرانی هستند
palandouz
اکثراهالی آزربایجان شمالی شناخت درستی از ایران وموقعیت تورک ها وآزربایجان جنوبی ندارند.ایران کشوری ۵۰۰ساله مباشد ونه ۵۰۰۰هزارساله واگررشدعثمانی وسقوط قسطنطنیه درسال 1453وانقلاب اکتبر روسیه 1917 بوقوع نمیپیوست، کشورهای طبرستان وگیلان وعربستان وآزربایجان وتورکمن صحرا و....در نقشه سیاسی دنیا پدیدارمیشدند.آنچه که بایستی مورد توجه قراربگیرد،مفهوم ترم ها درزمان های مختلف میباشد.دردوران صفویه وقاجاریه ،اکثریت جمعیت ایران تورک بودند ومزخرفات آریاگری وتورک ستیزی ایده لوژی حاکم نبوده اند.اگرستارخانی ازایران سخن میگوید٬منظورودرک وی بامحتوای امروزین اززمین تاآسمان متفاوت میباشد.
Anonymous
من از این انقلاب حمایت نمی کنم
Anonymous
این اعتصابات را تایید نمی کنم و این را اعتراض نمی دانم همه اش یه جور نمایشه
شما می خوای خودتو سرکار بذار با این دانشجو یا با اون پزشک
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
خبر کوتاه است ولی تکان دهندە ،،،، سازمان ملل متحد میگوید تورکیە احتمالأ در عفرین از سلاح شیمیائی استفادە کردە است
آراز
اگر دولی اوف یا جواد مانقورتیان ها جرعت دارند بروند در تبریز و حرفشان را روبروی جوانهای آذرایجانی بزنند
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
امروز 15 فوریە 19 سال بە زندانی عبداللە اوجلان گذشت کاریزمائی در زندان و از این 19 سال 7 سال اخیر آن یعنی از سال 2011عبداللە اوجلان در انزوای کامل و گوشە گیر کردن ایشان بسر بردە کە وکیلان و خانوادەی عبداللە اوجلان را از دیدار با ایشان محروم کردند وکیلان عبداللە اوجلان در این مدت 700 بار تقاضای دیدار با اوجلان را رسمأ بە مقامات تورکیە دادند کە با رد تقاضای این وکیلان اوجلان ربرو شدند . با اینکە اوجلان 19 سال در زنددان است اما ایشان مثل یک کاریزما نقش و کارگری بسیار بر سیاست در تورکیە و کل منطقەی خاور میانە بر جای گذاشتند و تصمیمات اوجلان مستقیمأ بر پ ک ک و کوردهای سوریە و تا حدودی کوردهای ایران و عراق و لبنان و اسرائیل و اوروپا داشتە اوجلان در زندان 10 کتاب نوشتە کە بە بسیاری از زبانهای جهان ترجمە شدند ، کتببهای ایشان در پارگراف پائین اسم آنها را مینویسم
عنوان مقاله: 
درد راباید شناخت تانسخه جوابگوباشد،
ع.ب.تورک اوغلی
سالام ،جناب جنگائی عزیز،شما اهل دردهستید،
زبان بیان درد راخوب میشناسید، ببخشید،ببخشید،فکرکنم نسخه هایی که می نویسید،سنتی وگذشته است،اگرجسارت است،به بزرگی خودبخشیده این نوشته من راکمی بادقت نگاه کنید.
عزیزم، شما ازمن بهترمیدانید،که نسخه قدیمی سوسیالیستی،که ماهمگی زمانی عاشق اش بودیم ،دراصل تاریخ مصرف گذشته بوده ومارابازی گران میچرخانده اند ،خبرنداشتیم،
اکنون عصرتکنولوژی مافوق تصورمابوده است،چرا ماها بازهم دنبال این بازی گران بایدباشیم؟
این افرادی که نامه نوشته وازدرون نیزآقای روحانی باهماهنگی آنها لب بسخن گشوده،همه راما کم وبیش میشناسیم،
این ها رفرمیست های عوامفریب بیش نیستند،که بامهندسی بازیگران دست به کارشده اند،
دوست گرامی،دراین سایت همگی باناملایمات قلمی،وتفکرات و
برخورد مسئولین سایت،با نفرت پراکن ها،با خط دهندگان عوضی
باشعبون بی مخ ها،لومپن ها،که یک امری طبیعی بوده چندسالی است
Anonymous
روسری سفید دختر خیابان انقلاب
فریاد آزادی خواهانه شیرزن سلول‌های اوین نرگس محمدی

این جماعت رو نمی شناسیم و تعریفشون رو از شماها شنیدم
و تا هر زمان که خواستی روضه هاتو بخون
ما نیستیم
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
فیلمی کە فاشیستهای پان تورک این صفحە حتمأ باید ببینند محمد رضا لوائی باید این فیلم را ببیند و تا آخر عمر در عذاب تفکرات فاشیستی خود باشد بدلیل دفاع از لشکر کشی تورکیە و گفتند کە خون از بینی هیچ غیر نظامی نیامدە ،، اینجا نە رقە است نە موصل .اینجا عفرین است و کشاتار جنایتکارانەی مردم بیگناه تازە ترین بمب باران تورکیە
https://www.facebook.com/100015394008664/videos/312462185943579/
عنوان مقاله: 
15 نفر
موسی
سرنوشت اینده ایران بوسیله مبارزین خیابانی دیماه 96 رقم خورده انهم سرنگونی تمامیت این نظام با رفراندم که طی تظاهرات قهرمانانه مردم و بخصوص جوانان که بیشترین فداکارها کرده ِِو خون داده اند تعین شده است وتنها پس از عبور از این نظام جهنمی و برای تعین نوع حکومت نیاز ب رفراندم است . در ظمن این مدعیان رفراندم قبل از ای تظاهرات سراسری کجا بودنند که حالا پیداشون شد .لطفا بگذاریید مردم بکار خودشان برسند موج سواری و سو استفاده ممنوع است.
تقی
این حکومت جنایتکار چرا هر مخالفی یا دگراندیشی را خودکشی میکند و فیلم میگیرد خوب بجای فیلم گرفتن اگر راست میگید نجاتشون بدین .در ظمن اگر کسی قصد خودکشی داشته باشد تسلییم شما نابکارها نمیشود و تا پای جان با شما خواهند جنگید
موسی
بیشتر این امضا کنندها اصلاح طلبان و همکاران قبلی رژیم تشریف دارند که بایستی پس از سرنگونی رژم مورد باز خواست قر گیرند .در ظمن.رفراندام بایستی پس از عبور از نظام برای تعین نوع حکومت از طرف مردم انجام شود بنابر این تا این رژیم باقی است نا معقول و بی معنی است مثل اقای روحانی ذوق نکنید وروی فداکاری ملت و جوانان شهید و بخون خفته موج سواری نکنید.
علی
آذربایجان جنوبی دیگر کجاست؟ یک آتورپاتگان بیشتر نداریم که از دیگر باز بخش از ایران بوده، در مورد جدائی بحرین هم سخن از جنگ و نیروی نظامی به میان نیاورید، باید کشور را چنان بسازیم که بخش های جدا شده خودشان بخواهند به دامان مادر بازگردند، تا هنگامی که در ایران دیکتاتوری حاکم است و میلیون ها ایرانی به همین دلیل از وطن خود خارج شده اند بلخ و بحرین و هرات و بخارا و ... به سرزمین مادری بازگردند که چه شود؟ مگر اکنون با اسفهان و شیراز چه کرده ایم که می خواهیم بخش های دیگر هم به زور به سرزمین مادری بازگردند؟اما سازندگی با استبداد ممکن نیست، گام نخست ایجاد یک حکومت مردم در ایران است، آن گاه می توان به بازگشت سرزمین های جداشده هم اندیشید
Anonymous
"غالباً با زورو تهدید به خیابان آورده شده بودند"

من برعکس شما فکر می کنم . کسی با تهدید نمیاد 22 بهمن و گرنه 40 سال این حکومت کوفتی دوام نمی آورد
به هر حال بهتره واقع بین باشیم .
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
جناب yasar نوشتە .... فارسی که %70 از کلمات و کل الفبا از زبان عربی هست رو اصلا یک زبان نامید . منظور این جناب این است کە فارسی بیشتر عربی است ،، این درست است کە زبان فارسی بە این میزان از زبان و کلمات عربی استفادە میکند ، نخبگان فارسی زبان و زبان شناسان فارسی نیز خود بر این امر واقفند کە زبان فارسی را نمیتوان از زبان عربی جدا کرد و نمیشود بە آن دست زد چون شیرازەی زبان فارسی بە کلی از بین میرود زبان فارسی اگر بخواهد خود را از دست واژەهای عربی نجات دهد هیچ چارەای ندارد کە باید واژەهای عربی را بە واژهای کوردی تغیر دهد چون اگر کلیت زبان فارسی از بین برود بر مبنای زبان کوردی میتوان آن را باز سازی کرد ولی فارسی زبانان دوست دارند بیشتر از این زبان بی قاعدە و بی مسما فعلأ استفادە کنند
عنوان مقاله: 
پیشنهاد رفراندوم حسن روحانی را سرسری نگیریم!!
احمد معترض
بغیر از سرنگونی این دیکتاتوری هیچ راه حل دیگری برای رسیدن به حقوق بشر, دمکراسی و حاکمیت مردمی در ایران متصورنیست. این را تاریخ ننگین جمهوری اسلامی طی چهار دهه سرکوب , جنگ , ترور و صدور بنیادگرایی با واضح ترین اعمال و کلمات به اطلاع مردم ایران و دردمندان و اقشار زیر ضرب جور و ستم ولایت فقیه رسانده است.
طرح چنین مسائلی مبنی بر رفراندوم حکایت وضعیت تیره و تار رژیم آخوندی در پایان حکومت اش را دارد. آب ریختن به این آسیاب به مانند ریختن نمک بر زخم های عمیق مردم و ناشی از سرکوب خونینی است که جامعه تشنه به آزادی تا کنون با دادن هزازان شهید و اسیر و خیل عظیم فقرا و فلاکت زدگان پرداخت کرده اند. یقین بدارید افعی هفت سر ولایت هرگز کبوتر صلح و رفاه و آبادانی و ازادی نخواهد زائید.
yaşar
اقای کرمی شما اول الفبای زبان فارسی رو معرفی میکردین بعدش درخواست الفبای ترکی رو میکردین .
زبان فارسی الفبا ندارد و از الفبای زبان عربی استفاده میکند مگر میشود فارسی که %70 از کلمات و کل الفبا از زبان عربی هست رو اصلا یک زبان نامید .
زبانی که غیر اوای هست مانند فارسی غیر نوشتاریست .
زبانی که حرف رو یک جور تلفظ میکنی و چهار جور مینویسی غیر نوشتاریست .
شما بفرمایین قبل از حمله اعراب به ایران فارسی رو باچه خطی مینوشتن .
برای زبان ترکی خطی رو ساختن که میشود با این خط زبان ترکی رو بدون ایراد نوشت ، اگه شما هم توانای ساخت یه خط مخصوص زبان فارسی رو دارید که میشود فارسی رو نوشتاری کرد چرا این کار رو نمیکنید ؟
عنوان مقاله: 
عالی بود
ع.ب.تورک اوغلی
سالام _ این نظریه یکی ازبهترین روش های مبارزاتی درحال حاظربرای برون رفت از رکودسیاسی کنونی برای اندیشمندان صادق میباشد.
من فکرمیکنم ،افرادی که تابحال درراس سازمانهای سیاسی بوده ونتوانسته درچهل سال گذشته رهنمون درست درمسایل مختلف دهند،نبایدازرانت ورفقاقت بازی گذشته دراین حزب ویادرکمیته مرکزی این حزب قرارگیرند،
این افراد دچاریک بحران فکری غلط بوده وهرزمان امکان به انحراف کشاندن حزب رادارند.
درگذشته ویادرزمان دورژیم آسیب دیده اند،حقشان محترم ،ولی درمدیریت اینگونه حزب نوین بانگرش جدیدآنهانمیتوانندصداقت عمل داشته باشند.
البته این حزب دربرخودباسرمایه وباصاحبان سرمایه بنظرمن مثل احزاب سوسیال دموکرات سوئد.سوئیس و کشورهای غربی مدرن بایدعمل نمایند.
برای جلوگیری ازفرارسرمایه ومغزها و استقلالخواهی ملل صحبتی نکرده واگرهم بوده گذری میباشد،که باید درموردآن روش های دموکراتیک ومدنی ورفدراندوم رامطرح
عنوان مقاله: 
درخواست جدی از مسئولین ایران گلوبال (آوار دیدگاهها در لینکدونی "صفحه شما")
کاراموز
دوشکی گرامی علت اینکه "گرگ های خاکستری" دست از فعالیت کشیدند( در واقع دستشان را از فعالیت کشاندند) فضای تازه سایت و کامنت نویسی جدید است والا اگر به سبک سابق بازگردیم دوباره اش همان اش و کاسه همان کاسه
اینها بسیار دریده تر و بیحیا تر از این حرفها هستند بگذارید فضای ارامش بر سایت حکمفرما باشد
اگر کسی ریگی به کفش ندارد میتواند با یک ایمیل ناقابل و رایگان اکانت کامنت نویسی سایت را دریافت کند و در پای هر مقاله مستقیما کامنت اش قرار بگیرد
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
دوبارە جناب عارف شیخ احمدی نوشتەای در سایت ایران گلوبال انتشار دادند کە نە سر آن معلوم است نە پایان آن و معلوم نیست این جناب واقعأ دنبال چە هستند ؟ ایشان در انتشار ٣ مقالەی خود هر بار مسائلی بی مدرک و دلیل را منتشر میکنند کە معلوم نیست واقعأ این جناب دنبال چە هستند ، در این ٣ مقالە اگر یادتان باشد اولین بار ایشان بە حزب کوملە و عبداللە مهتدی و برادر ایشان حملە کردند و بدون فاکت و مدرک و دلیل اتهاماتی بە آنها زدند در جواب کیانوش توکلی و من ایشان ما را بە نوشتەای از خودشان ارجاع دادند بار دوم مقالەی ایشان این بار بە پ ک ک و اتحادەی میهنی گیر دادند و در این سومین مقالەی خودش بە حزب دمکرای کوردستان گیر دادند آن هم با فیل هوا کردن من شخصأ این انقلابی ایشان را کە نام میبرد چند لایف دنبال کردم شنودگان این شخص هیچ وقت از ١٠ نفر تعدادشان بالاتر نبودە کە در بالای لایف نشان میدهد چند نفر
عنوان مقاله: 
انقلاب تا برکناری سران رژیم
ایرج
رژیم مجددا برای فریب اپوزسیون و مردم احمدی نژاد را به میدان فرستاده این اقا اگر راست میگوید چرا در هشت سال ریاستش بعنوان ریس جهمور کاری نکرد در ظمن چرا از رهبر و برادران قاچاقچی انتقاد موثری در کشتار مردم نکرد خ خودتی
peerooz
نمیدانم چرا بعضی کامنت های من در صفحه شما و مربوط به صفحه شما در پای مقالات دیگری منتشر میشوند که هیچ ربطی به آن مقالات ندارند؟