«صفحه شما»

اصل مطلب: 

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.

لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

عنوان مقاله: 
نقش چپ
داور
خانم سطوت گرامی من نوشته کوتاه شما را خواندم .به دو موضوع باید توجه کرد .
نقش سازمان شما در دفاع از شخص خمینی و نظام اسلامی ودیگری اکنون چه باید کرد ؟سازمان شما به همراه حزب توده بدون اما واگر به دفاع از یکی از جنایت کار ترین اخوند ها برخاستند و بانی سپاه پاسداران و دشمنی با ازادی وازادی خواهان است .بی زحمت نگاهی به روزنامه های کار ومردم در ان سالها کنید تا به پرسش خود در همان سطر سوم برسید.
خانم سطوت در تمام این سالها سازمان شما مدافع نظام اسلامی بوده است و همین اقای نگهدار به انتخابات قلابی رای داده است . شما برای مبارزه با امپریالیسم ازادی وشرافت واینده این کشور را به سخره گرفتید و سازمان فداییان را به انشعاب کشاندید.
ایراد به مردم نمیتوان گرفت بلکه رهبران سیاسی این سرنوشت را برای مردم رقم زدند .
خانم سطوت هدف ازادی بیان بود و نه همکاری با حزب توده ودفاع از جمهوری اسلامی .
به رستگار
مزدور آن کسی است که شاه جانی را دمکرات، و چپ مردمی را خائن مینامد. مزدور آن است که هنوز خود را به نفهمی میزند و شاه را غسل تمهید میدهد ؛ شاهی که خود و اطرافیانش و بیگانگان، همه به فساد و جنون و مزدوری او اعتراف نموده اند.
عنوان مقاله: 
قوای ملت ناشی از دولت است
رستگار
اگر جریان مزدور چپ در ایران مفهوم * قوای ملت ناشی از دولت است *را درک میکرد و برای عملی شدن این بند قانونی اقدام میکرد ما امروز با این مصیبت ملی روبرو نبودیم .نه تنها چپ بلکه طبقه حاکم در ایران اگاهانه قانون اساسی را زیر پا گذاشتند و راه برای گروهی بی وطن مسلمان وتروریستهای چپ فراهم کردند. تنها دو ایرانی در مقام وزیر به اهمیت تاریخی قانون اساسی و اینکه شاه باید سلطنت کند ونه حکومت باور داشتند که متاسفانه هردو قربانی ترورسیم اسلامی و چپ شدند .
اکنون هم سخن باید از حکومت قانون و احترام به ارا مردم باشد .بنا بر این برای انسان راستگو اندیشمند و فرهیخته و سازمانهای سیاسی فرد در تخت شاهی و یادر مقام ریاست جمهوری
نباید مهم باشد .اصل حکومت قانون است . دشمنی با قانون وفرار از دمکراسی را به روشنی در همه سازمانها میتوان دید . بدون توجه به حکومت قانون ما وارد بربریت
عنوان مقاله: 
شاهنامه خوان دوره گرد سخنگوی... می شود(نقد بهرام مشیری)
مهدی
شما متاسفانه انقدر اسیر تعصب هستید که حقیقت را خوش ندارید.اقای بهرام مشیری شخصی ازادیخواه و منصف در برسی تاریخ هستند.و افتخار میکنند که شاهنامه حکیم توسی را برای مردم میخوانند.الحق و النصاف توفاله های خمینی ضحاک که میگفت هیچ حسی به ایران ندارد هستید.و سر دشمنی دارید با حقیت و بزرگمردان تاریخ ایران.امثال شما هیچ گاه فردوسی و شاهنامه اش را بر نخواهند تافت و نه زرتشت و کوروش و دیگر شخصیتهای بزرگ ایران زمین را.بزودی ملت چندین هزار ساله و پر افتخار ایرانزمین طومار اجنبی های خود باخته ای مانند شما را در هم خواهد پیچید...تا انروز بدورد
عنوان مقاله: 
شاهنامه خوان دوره گرد سخنگوی... می شود(نقد بهرام مشیری)
مهدی
شما متاسفانه انقدر اسیر تعصب هستید که حقیقت را خوش ندارید.اقای بهرام مشیری شخصی ازادیخواه و منصف در برسی تاریخ هستند.و افتخار میکنند که شاهنامه حکیم توسی را برای مردم میخوانند.الحق و النصاف توفاله های خمینی ضحاک که میگفت هیچ حسی به ایران ندارد هستید.و سر دشمنی دارید با حقیت و بزرگمردان تاریخ ایران.امثال شما هیچ گاه فردوسی و شاهنامه اش را بر نخواهند تافت و نه زرتشت و کوروش و دیگر شخصیتهای بزرگ ایران زمین را.بزودی ملت چندین هزار ساله و پر افتخار ایرانزمین طومار اجنبی های خود باخته ای مانند شما را در هم خواهد پیچید و به زبال دان تاریخ هدایت خواهد کرد.تا انروز بدورد
عنوان مقاله: 
لرها به غمخوار نیازی نهی
خرسوار
جناب اردبیلی،
برای لر و لرستان اشگ تمساح نریز! کوشش کن گلیم خودت را از آب بیرون بیاری و غم لرها را نخور. آنها خودشان همه مرد حریفند.
"اختر" شاه اللهی
مقاله مریم سطوت در سایتهای دیگر بدون تصویر سلطنتی نظام پهلویست.
مسئول سایت از این "اختر "بپرسد چرا با گذاشتن این عکس در عنوان مقاله، برای نظام میتذل سقوط کرده پهلوی تبلیغ میگند ! ؟
اردبیلی و ایران
این "اردبیلی" هم مثل "انصافعلی هدایت" گوناز ، و سایر تجزیه طلبان آذری ، نمیدانند که لرها از جمله بختیاری ها، خود را از اصیل ترین اقوام ایرانی قارس لهجه میدانند.
شرکت میلیونی آنان در مراسم کورش پرستی و حضرت و پیغمبرنامبدان داریوش و کورش، و مبارزه شان علیه تحزیه طلبان عرب در خوزستان، نشانه بارز این جانفدایی برای مرزهای ایرانزمین است. لرها در5 استان جنوب و غرب ایران ساکن هستند - استان های لرستان- چهارمحال- کهکیلیویه- ایلام- خوزستان.
دریاچه بختگان و متطقه "باخترین" و رودهای آمودریا و سیر دریا ، از زمان پیش از هخامنشی، سرزمین اجدادی آنان بود که بدلیل دامپروری وارد فلات ایران شدند. اکنون رشته کوه زاگرس از ولگا تا خلیج فاری مسیر ، مسیرکوچ ایل آنان بوده.
دولت فعلی و دولت آینده ،باید"تزیه طلبان ترک" را دستگیر و در اردوگاههای آموزشی کار و فرهنگ، به آنان درس ایران شناسی و بافت جمعیتی بدهد
اردبیللی
بالاخره متوجه نشدیم اقای اقبال اقبالی دین و مسلک ش چی هست این به هیچ عناوینی که در دنیایامروز مرسوم است اعتقادی ندارد نه فدرال نه خودمختار نه شاه نه شیخ نه قوم نه ملت

متاسفانه روشنفکران لر مثلا اقبال اقبالی و ناصر کرمی آینده ملت لر را به بیراهه کشاندند و باعث شدند ملت محترم لر همانند گذشته تمامی سرزمین و نعمت های ان سرزمین را دو ثستی تقدیم قومک فارس بکنند ایشان اگر قابلیت داشتند سهم ابی لرها را دو دستی تقدیم اصفهان و فارسها نمی کردند
برای روشنفکران لر بسیار متاسف هستم شما در مقابل ایندگان لر مسولید و مسبب تمامی ظلمهاب اینده ان ملت محکوم هستید
مطمنا فارسها نیز جواب خوش خدمتی شما را یک جور دیگر خواهند داد
یاشاسین لر ملتی
از طرف یک ترک
عنوان مقاله: 
سرانجام شعار مرگ بر امریکا
هوشنگ
از اینکه حساب بانکی ایران گلوبال بسته شد باید بسیار نگران ومتاسف و خشمگین شد.اما..
ایاما قربانی همین شعار های ضد غربی و اشغال سفارت امریکا و اتش زدن پرچم وعربده کشی ضد غربی خودمان نیستیم ؟
شرم اور اینکه کسانیکه از دیوار سفارت بالا رفتند خود و فرزندان امروز در امریکا زندگی میکنند و تا توانستند مانند ان سارق سه میلیارد دلاری دزدیدند .
ایاگناه این همه این تبه کاری را باید به گردن خارجی انداخت یا شعار های ضد غربی وترور افسران امریکایی وشعار نابودی اسراییل زمینه ساز این همه بدبختی است؟
عنوان مقاله: 
تحریم های آمریکا شامل حال ایرانگلوبال شد و حساب بانکی آن مسدود شد
فراز
به این ترتیب آنهائی که از ترس آنکه مبادا طرفدار رژیم تلقی شوند، به اعتراضی جانانه علیه این گستاخی و توحش که تحریم نام داده اند بر نمی خیزند؛ می توانند ببینند که این خفه کردن، شامل هر چه نام ایران دارد میشود. با خود ایران، مردم ایران، فرهنگ و تمدن ایرانی، هر چه نام ایران دارد به دشمنی و خصومت پرداخته اند و قصدشان انهدام هر چیزی ست که نام ایران را با خود دارد. خودتان را با فریب دادن، که ما اپوزیسیون هستیم و کاری به کار ما ندارند، دچار خواب زدگی و همدستی با کسانی که دستهایشان گلوی ایران و ایرانی را می فشارد همراه نکنید. آنها آنقدر به دور از عدالت و دادرسی هستند که حساب آنهائی را که از ایرانی بودن فقط محل تولدی به این نام را دارند، در آلمان می بندند. بپا بخیزید و به اینهمه بی شرمی و بی عدالتی اعتراض کنید. آبرو و حیثیت ایرانی در میان است.
عنوان مقاله: 
برخورد با پلیس گرجستان با ایرانیان
پرویز
از عنوان های مختلف خبری ،برخورد پلیس خارجی با ایرانیان توجه بیشتری را جلب میکند .براستی میتوان گفت که قرن حاضر قرن کشتار ایرانیان است .نظام بربرمنش اسلامی از اغاز تا امروز کاری جز دزدی غارت تحقیر ملی و تاراج کشور برای مردم ایران نداشته است .
نه تنها دین انسان خوار محمد بلکه پیروان این دین در خیانت و چپاول ودزدی های میلیاردی به سقوط ایران شتاب می‌بخشند .
در گزارشی دیدم که چگونه پای یک جوان ایرانی بر اثر ضربات پلیس اروپای شرقی صدمه دیده بود .واقعیت این است که برای فرد مسلمان و ادم کشان دین عرب چیزی بنام غرور ملی وجود ندارد .اسلام از انسان موجودی ترس خورده از دین و فردی شرور و بیگانه با اخلاق و مروت و میهن دوستی میسازد .دفاع از دین اسلام وترحم به موجود پلیدی به نام اخوند نامی جز خیانت به بشریت ندارد.
عنوان مقاله: 
برخورد بد پلیس تفلیس با ایرانیان, رفتار خشونت آمیز و بازداشت یک زن ایرانی در تفلیس
yaradiciliq
"" چرا ایران با حکومت فارسستانیان به این روز افتاد؟ "" اقتصاد گرجستان، ۱۰۰ درصد به اقتصاد آزربایجان وابسته است، به نوئی، شیشه حیات اقتصادی گرجستان، در دست آزربایجان است، شهروندان جمهوری آزربایجان، در گرجستان، چنان احترامی دارند که زبانزد عام و خاص است، بزودی کنفدراسیون " ترکیه، آزربایجان و گرجستان "" تشکیل خواهد شد و خط آهن "" باکو ، تبلیس و قارس "" به "" بندر ازمیر نیز، وصل خواهد شد. حالا پرسش اینجاست چرا فارسستان به این روز افتاد، هخاپرستانتان، تا دیروز شعار میدادند ترکیه اسلامی می‌‌شود، امروز بانوان ترکیه قهرمان والیبال جهان شد، چگونه واقعیات اینگونه برای فارسستان وارونه شدند؟ به عکس این دختران تورک نگاه کنید، آیا ترکیه اسلامی شده است؟
https://www.aa.com.tr/en/sports/turkish-club-wins-gold-in-world-womens-volleyball-championship/1333740
عنوان مقاله: 
نکته درست .
کیوان
اقای سازاخ خوشبختانه انگشت روی موضوع مهم و حیاتی گذاشته است و امیدوارم همه داستان روسیه وانقلابش را تحلیل کنید که چه بلایی بر سر مردم جهان و ایران دراورد. از انجا که شما به زبان اذری تسلط دارید ،مهمترین وظیفه نگارش نقش دولت روس در همین سرزمین ایران ویااذربایجان شمالی است .تا کنون تحقیقی کامل در باره جدایی ۲۰۰ ساله این بخش از سرزمین ایران وپیوستن ان به روسیه به زبان پارسی ترکی صورت نگرفته است .
تاریخ این سرزمینها تحت افسانه ای بنام سوسیالیسم با کمک احزاب خود فروخته به فراموشی سپرده شده است .جریان طرفدار روس ومکتب تروریستی لنین عامل اصلی عقب افتاده گی اقتصاد این سرزمین ها و مردمان ان است.در کشور ما ایران پیروان این مکتب هنوز هم اقتصاد و خوشبختی مردم را زمانی عملی میدانند که حزب انها به کمک کارگران قدرت را دست گیرد و سعادت کارخانه ای سوسیالیسم بر قرار شود .
به ناظز
از سواد و منطق و ... ایرانی ستیزی و ادعاهای روستایی ات، معلوم است که یک ترک از قماش تجزیه طلبان هستی.
با این پیشداوری در باره سواد ایرانیان لاف زدن ،نیز منطق قومی ات را نشان میدهد و انگار همه متفکران این سایت ،در ایران زندگی میکنند که در باره آمار مطالعه ،اینجا آسمان-ریسمان می بافی.
تئوری فاشیسم را "روزنبرگ" نوشت و نه هگل ؛ که 200 سال پیش از هیتلر زیست. هگل تئوریسین دولت مرکزی مقتدر زمان پروس بود که میخواست سیستم ارتجاعی" خان خان بازی " و شاهزاده بازی ،"ممالک محروسه" شما تجزیه طلبان را به قرون وسطا پرتاب کند ،تا بنی طرف ها و سایر پان عرب های ضد ایرانی ، و ترکهای اردغانی ، در این سایت خواهان آن نشوند.
بهتر است کمنت های" چشن سالگرد ایران گلوبال "را در زیر ، دوباره بخوانی تا دست از تئوری بافی های خودخودخواهاته برداری.
اپوزیسون خارج از ایران در پلنوم 17 و کنگره 19 خود تصمیم
عنوان مقاله: 
چگونه واکسن سوسیالیسم روسی باعث کسالت اقتصاد کشورهای همجوار شوروی سابق گردید, سازاخ
yaradiciliq
"" چرا تظاهرات پاریس و فرانسه، ضد کمونیستی است؟ "" احترام، حفظ و صیانت از مالکیت خصوصی‌ که نماد آن "" اتومبیل / ماشین "" است فقط بخشی از دلائل این تظاهرات است، پیشتر نیز اشاره کردم که "" مخترع ماشین / اوتومبیل "" بزرگترین کار آفرین تاریخ بشر است، مکرون با سیاست بستن مالیات به سوخت ماشین، به میلیون‌ها انسانی‌ ئلان جنگ داد که در حیطه‌های " چرم سازی، لاستیک، الکترنیک، شیسه سازی، طراحی‌، مهندسی‌، آلومینیموم و غیره " که وابسته به صنعت ماشین سازی هستند ئلان جنگ داد، در اینجا، اشاره به تحولات کشور کلمبیا و کمونیست‌های فارک، خالی‌ از فایده نیست، بعد از سازش دولت با کمونیست‌های فارک، گنگسترها زمینهای کشت خشخاش کمونیست‌ها را تصاحب شدند و دولت کلمبیا، نمیدانست چگونه با این معضل دست و پنجه نرم کند، از طرفی‌ رفیق‌های کمونیست، غیر از تفنگ بازی و کشت خشخاش، هنری بلد نبودند، اقتصاد دانی‌ به دولت کلمبیا
عنوان مقاله: 
تجزیه طلبان این بار با تابلوی «شورای مدیریت دوران گذار» باز می گردند؟
امیر
شما گفتی اقلیتها که خود را نمیتوانند اداره کنند چگون می توانند....؟ شما که نود سال است اداره کردید به اینجا رساندید از کجا این صلاحیت را پیدا می کنید که دوباره در مورد سرنوشت اقلیتها تصمیم بگیری؟
از یک طرف از جانب مردمی بنام مردم ایران سخن میگویی و اقلیتهای قومی را حذف می کنی و از جانب دیگر از آنها میخواهی که ادعاهای خود را فراموش کرده و شما را به حکومت برسانند؟! این سخنان نشان می دهد که اگر روزی اقلیتها نخواستند با شما سرنوشت مشترکی داشته و به بهشت بروند، حق داشته باشند.
آشچی
این بار صد آفرین و صد مرحبا به شما! کامنت اخیر شما نشان داد در مسیری که پس گرفته اید به سرعت دارید دنده عقب می تازید. همین که اصلا نفهمیده اید منظور من چه بود نشان میدهد که ماشالله تا چه اندازه پسرفت داشته اید. چون آدم هر چه که نفهم تر باشد به همان اندازه خوشتر و بی غمتر است. به همین منوال هر جا که موضوع را نفهمیدید، با مسخرگی، لودگی، کولی بازی، بازی با اسامی و غیره قضیه را ماستمالی کنید. در اینجا، فرهنگ غنی چاله میدان که به آن تسلط کافی دارید میتواند بسیار مفید باشد. آخرین آثار مبتذلاتی مثل منطق، تربیت، احترام و غیره را هم از ذهنتان پاک کنید. از آنجا که هنوز طبق گفته خودتان متاسفانه به اندازه فاشیستها سقوط نکرده اید، یک توصیه از آنها دارم برای شما. امید که مفید واقع شود:
مردم
آری مردمی دیگر وجود ندارد،
ولی تو "چشم بادامی معول تبار "دوباره توانستی با 4 جمله عکس و اسمت را در این سای آبدایت کنی. امثال تو "ضد مردم "اند که از نامشان ،سوء استفاده میکنی.
... از طریق تظاهر به نویسندگی.
بیچاره مردمی که تو اسمشان را بدهن بیاوری.
امثال شما ضد ایرانیهای ضد مردم؛ علاف در این سایت وزین !
عنوان مقاله: 
شبه روشنفکر و سواد سیاسی
yaradiciliq
"" یا پیغمبر بالای منبر برو "" بله این اردوغان و ترامپ و احمدی نژاد و خامنه‌ای بدجوری به ملت‌هایشان خیانت میکنند، یا پیغمبر آشجی، زیاد تند نروید، ترکیه با همین اردوغان فقط در ۱۰ ماه گذشته امسال، ۴۰ میلیون توریست داشت و ترامپ آمریکا، اشتغال را چنان رونق داده که در ۴۰ سال گذشته، آمریکا چنین رکورد اشتغال را به خود ندیده، بله من پیغمبر آشجی به شما میگویم همه اینها از امدادهای غیبی احمدی نژاد و خامنه‌ای است، آزادی در ایران، هم از ترکیه بیشتر است و هم از آمریکا
عنوان مقاله: 
مدیر مالی چینی برای معامله با ایران و ٣٠ سال زندان, منگ وانژو، مدیر ارشد مالی شرکت چینی هواوی
yaradiciliq
"" دستگیری مینگ وانژو، در ابعاد دستگیری بیل گیتز در چین است "" اینکه مینگ وانژو، در معادلات پشت پرده پول شوئی بین رژیم مافیائی ایران و طرفدار پ ک ک دست داشته، یا در صادرات سیستم‌های پیشرفته به ایران، تحریم‌ها را دور زده است، بزودی معلوم خواهد شد، در اینجا خالی‌ از فایده نیست به کمک مینگ وانژو، به دولت‌های کمونیستی، برای کنترل جزئیترین فعالیت‌های شهروندان، اشاره کنم، در ونزولا، کارتهای " سرزمین پدری " یا " "carnet de la patria," or "fatherland card,""، کمونیست‌ها که عطش عجیبی‌ به کنترل شهروندان دارند این سیستم‌های کنترل شهروندان را، در اختیار رژیم مافیا ئی ایران نیز، قرار داده ا‌ند، در چین، هم اکنون سیستم‌های پیشرفته، قادر به تشخیص چهره، چنان به حریم شهروندان تجاوز میکنند که اکثر کشور‌های اورپائی و آمریکای شمالی‌، این سیستم ها، ممنو کرده ا‌ند.
ناظر
اخیرا مد شده بعضی ها در کامنتهایشان مدام از هگل، نیچه و هایده گر مثال می آورند، تا به خیال خودشان در انظار عمومی سوادشان را نشان دهند، در صورتیکه حتا مثالهائی که میاورند نشان میدهد، که با آثار چنین کسانی سر و کار نداشته اند. کسی که برای مثال از هگل مثال میآورد باید از ایشان پرسید: از کدام اثر هگل صحبت میکند؟ کدام آثار هگل را خوانده است؟ آیا میتواند اسم کتاب و شماره صفحه آنرا که آن مثال در آن درج شده است را عینن در اختیار خوانندگان قرار دهد؟ در ضمن کسی که از هگل مثال میآورد، آثار هگل را به چه زبانی مطالعه میکند؟
چندی پیش به نقل از انستیتوی پارلمان اروپا میزان مطالعه ملل مختلف که در اخبار سراسری اروپا نیزجای گرفت مشخص شد. میزان مطالعه ایرانی ها بین (سه، تا پنج دقیقه) ذکر شده بود! البته این میزان در قیاس با جامعه اروپائی مثل فرانسه، انگلیس، آلمان و کشور های اسکاندیناوی که میانگین مطالعه
سوپ آشچی
کمنت" سوپ آشچی" نشان میدهد که در این "آشپزخانه فرهنگ ساواکی "ضد چپ، جهالت تجزیه طلبی شونیسم قومگرا ، چگونه بشکل لمپنی و تنفر انگیزش در اینجا ظاهر میشود.
اگر چپهای سابق در تبعید برای لقمه نانی تاکسی رانی میکنندو سگ دو میزنند. امثال شما ساواکیهای سابق و ناسیونلیستها فعلی تجزیه طلب، اکنون جلو ادارات "سوسیال" چلمبر زده اید و حاضر نیستید به یکی از مدینه های فاضله خود ؛در یک کشور ترکزبان ،بروید و در خارج نشسته و فقط تنفر قومی و تنفر ضد چپ و ضد روشتنفکری را اشاعه میدهید ودر خیالات بیمارتان، نقشه تجزیه کشورها را قرقره میکنید.
آشچی
آفرین و مرحبا به شما! پسرفت حیرت انگیز جنابعالی مایه الهام و غبطه است. ابدا نگران نباشید و از بابت اینکه هنوز مثل هیتلر نشده اید غصه نخورید. چون با این سرعت که دارید پس می روید به زودی از آن مرحوم هم عقب خواهید زد. به شما جدا تبریک میگویم که مغزتان را از افکار و ایده آلهای مزخرف چپی زدوده اید و بجایش تعصب و نفرت نشانده اید. مثلا نگاه کنید به رفقای سابقتان که با شعارهای پوچ هومانیستی و پرولتاریا امروز یا زیر خروارها خاک هستند یا گوشه زندان یا تبعید هستند و یا در بهترین حالت دنبال یک لقمه نان سگ دو میزنند. ولی شما با این روشی که انتخاب کرده اید راه خامنه ای و احمدی نژاد و اردوغان و ترامپ را میروید. امید که از همه اینها موفقتر باشید.
لاشین و فشار معده
استفاده مداوم "پان ترک لاشین "؛ با اسامی مغولی ار واژه" فشار معده" ؛ در این سایت، نشان میدهد که ایشان خودش دچار ناراحتی گوارشی هستند.
احتمالا ادب و تربیت اش هم در حد زبان فارسی و گنجینه لغاتش است.
اصطلاح مورد استفاده حیله گرانه دیگر او اینست که اغلب مینویسد- " بقول آ.آلله یار، فارسها قومی گیج و ... هستند.... " . تا از این طریق دچار سانسور نشود و "توهین لازم روزانه " را در این سایت به دشمان موروثی اش یعنی فارسها، مجانی کرده باشد.
امید است که مسئول سایت در سالگرد جشن این رسانه، گوشمالی لازم را به دشمنان خدا و خلق و ایرانشهر بدهد.
جالب است شما مبارزات سیاسی طبقاتی فرهنگی کرد ها با حاکمان، و مبارزات راسیستی و قومگرایانه و توهین آمیز پان ترگهای مغول تبار با مردم ایران را، در این سایت با هم مقایسه کنید.
lachin
آقا و یا خانم من و ایران گلوبال ( سوسیالیست ملی......)
لطفآ از گفته های گونازی ها دلیل و مدرک بیاورید. حرف زدن بخاطر فشار معده خیلی اسان است ولی دلیل و مدرک آوردن خیلی سخت است. منتظر اطلاع رسانی شما هستیم....
عنوان مقاله: 
جلیتقه زرد ها، از جنبش وال استریت تا کمبود های معیشتی و انقلاب زرد, تفسیر فارسی زبانان از جریان جلی
yaradiciliq
"" جامعه فارسی‌ و فارس زبانان و مشکل درک تحولات دنیا "" برای اولین بار در طول تاریخ، تظاهراتی در قلب اوروپا شکل گرفته که " به دولت اخطار می‌‌دهد دست از سر اوتومبیل و ماشین من ور دار ""، این تظاهرات به هیچ وجه ربطی‌ به " جنبش جوانان پتزا خور زیر زمین نشین معتاد بازیهای کامپوتری از نسل مرفه 4chan ندارد ، شفافیت خواسته‌های تظاهرکنندگان، جامعه شعر زده فارسی‌ زبان را دچار شوکه کرده، آنار شیست و کمونیست این جامعه نیز، دنبال پیراهن لنین و چگوارا در بین تظاهرکنندگان می‌‌گردند، مردم کاری به "" سیستم سیاسی، رفرم در ساختار‌های علمی‌ "" ندارند، به طور ساده می‌‌گند مالیات را برای سوخت اوتومبیل من بالا نبر، این شفافیت، آنار شیست‌ها ، توده‌ای ها، جامعه شناس‌های ساده لوح تحصیل کرده خارج جامعه فارس زبان، چنان گیج کرده که نمیدانند چاه جمکران کجاست.
عنوان مقاله: 
۱۵ همین سالگرد ایرانگلوبال
مراد
پانزدهمین سالگرد ایرنگلوبال شبکه صلح و دوستی را به اقای کیانوش توکلی و همکاران و دست اندرکاران این شبکه صمیمانه تبریک عرض کرده و موفقیت هر چه بیشتر شما عزیزان را در جهت بالا بردن آگاهی‌های سیاسی و روشنگری ایرانیان و احیای خرد و دمکراسی در ایران را آرزومندم .
من و ایران گلوبال
چند سال پیش که من به این سایت آمدم یک "سوسیالیست انترناسیونال" بودم. اکنون سالهاست که یک "ناسیونال سوسیالیست " شده ام.
یعنی از یک "سوسیالیست گلوبال جهانوطن " تبدیل شدم به یک "سوسیالیست ملی" .
الته از نوع ژنرال " یوسف تیتو" در یوگسلاوی سابق. و نه از نوع ناسیونالیسم شونیست هیتلری.
علت آن ، مبارزه با "تجزیه طلبان آذری بود " که به نظز من بی منطق ترین گروه روشنفکر در تمام طول تاریخ بشر هستند ، یعنی بیش از داعش و حزب الله فقاهتی ایران . چون اینها، ارتجاعی ،ضد علمی ، جعل و تحریف کار، ضد ایران و ایرانی، راسیست و بیگانه پرست، میباشند.
یکی از گونازی ها میگفت تهران باید پایتخت آذربایجان جنوبی بشود چون ترکها در آنجا زیاد هستند.
دیگری میگفت دریاچه ارومیه را فارسها خشک کردند. زلزله اردبیل هم کار فارسهاست.
آن میگفت زبان فارسی، آذربایجان را مستعمره ایران نموده. برای ایتها حتی شاه و شیخ و اسلام
عنوان مقاله: 
انتقادکیانوش از دیدار ابتهاج با رهبر
رضا
ما شنیده بودیم ازادی بیان واندیشه در غرب وجود دارد نمیدانستم که کیانوش قادی از ازادی بیان واندیشه در ایران اینقدر ناراحت شده که ابتهاج با شخص اول مملکت دیدار کرده البته تعجبی ندارد چون ایشان خودش روحیه جهان سومی بودنش را همچنان حفظ کرده
جمهوری رم باستان
حمهوری رم باستان ،در سیاست داخلی، یک جمهوری اریستوکراتی برای اشراف بود. و در سیاست خارجی، یک دولت امپریالیستی اشغالگر.
حالا بچه آخوندها چه نظری دارند؛ من حوصله گوش دادن به حرفهایشان را ندارم. فکر نمیکنم به این نکته متوجه شده باشند.
بجای باستان گرایی عهد بوق، اینها چرا دست آوردهای غربی فرنگیان در مورد- جمهوری و روشنگری و هومانیسم و دمکراسی و سوسیالیسم و حقوق بشر و سکولاریسم و فدرالیسم .. را معرفی و تشویق نمیکنند !! ؟؟؟
جم
آقای تبریزی! در ابیات عاریه گرفته شده از خواجه حافظ ، لطفا رعایت نظم و قافیه را بنمائید. در نوشتن عجله نکنید! جهت رفع نقصان سهوی به کتب عروض مراجعه کنید.
قوافی ابیاتی که به کلمات، "ماهه، "شیرجه" ختم میشوند، با قوافی "مهر" و "هیروشیما"، همخونی ندارند.
مینویسید:
دوش دیدم که ملائک در میخانه زدند / سر لاچین کچل را فر شش ماهه زدند!/
ساکنان حرم ستر و عفاف ملکوت / بیکینی پوش شده به توی آب شیرجه زدند!
بعد مینویسید:
کامیون بار پر از پول نتوانست کشید / چک بانکی بنوشتند و بر آن مهر زدند!
آتش آن نیست که از شعله او خندد شمع / آتش آن است که پان ها به هیروشیما زدند./
همانطور که ملاحظه میفرمائید؛ در ابیات فوق کلمات "میخانه"، "خنده"، "ماهه" و "شیرجه" با کلمات "مهر" و "هیروشیما" هم قافیه نیستند لطفا به این امر توجه کافی مبذول دارید! شما که شاعر توانمندی هستید!
در خاتمه با التماس دعا! به حق
عنوان مقاله: 
جهان بینی فرقه
هوشنگ
انقلاب اکتبر شوری در جهان بر انگیخت که بسیار زود تبدیل به یک کابوس خوفناک شد.با اغاز وپایان جنگ دوم اروپای شرقی تحت تسلط روسیه درامدند ودیکتاتوری سرخ به مدت نیم قرن ادامه یافت .بدون شک کشور ما ایران که در جنگ دوم اشغال شد نمی‌توانست از رویدادها بر کنار بماند .
شعار هیاهو ایجاد اشوب اجتماعی دشمنی با نظام های کهن اجتماعی و تخریب فرهنگ وبه سخره گرفتن همه چیز کار کرد کمونیستها در ایران پس از جنگ بود .دولت شوروی با اشغال ایران هدفی جز تجزیه بخشی از ایران پیوستن او به کشور شوروی نداشت.این هدف با تشکیل فرقه دمکرات عملی شد.حزب توده و فرقه دمکرات و عده ای هوراکش عوامل دولت روسیه در ایران شدند .
فرقه دمکرات وحزب توده کالبدی بودند که روح کومونیسم وزیاده خواهی دولت روس در ان دمیده شده بودند .
انچه مهم است اینکه جریان روشن فکری ایران تحت تأثیر چپ فلج شد.


سومر و جدایی خواهی
هر وقت به این" تئوریسین زبان سوم"! ، در این سایت فشار وارد میشود ، فوری مدافع جدایی طلبی میگردد ، یا راسیست ضد فارس و ضد ایرانی میشود.
در آرشیو این سایت، "شبه اشعار " راسیستی اش علیه فارس و ایرانی و کرد و ارمنی قابل توجه است. ایشان تعادل نظری ندارند. حتی شاید فاقد ...، چون رفتار و فعالیت اش در این سایت بسیار عجیب ، مشکوک و اغلب گودکانه است.
lachin
دوستان... یک اشتباه املائی .....در بیت اول...

آن مــــلائـــک کـــه دیشــــب در میـــخانه زدنـــد.....
نتـــوانستند کچـــــلی را فـــر شـــش مـــاهـــه زننــد......
lachin
در جواب سروده لسان الغیب خواجه حافظ تبریزی...
________________________________________
آن مــــلائـــک کـــه دیشــــب در میـــخانه زدنـــد.....
نتـــوانستند کچـــــلی را فـــر شـــش مـــاه زننــد...
گـــر ببـــاشـــد کچــــلی فـــارغ از مـــوی و سبیـــل ...
به تــو مــربــوط نبـــاشـــد فــــر شـــش ماه و یـــک مــــاهه زدنـــد....
بـــگریختـــند از آن میـــخانـــه به یـــک جــــای دگــــر....
بـــر نشستنــــد ســـر چـــاهـــی هـــمه چـــمپاته زدنـــد..
چـــون نبـــود هیــــچ خبــــری از ســـاقـــی و مـــی...
هــمــه دینـــدار شــــدند خـــــالی به پیـــــمانه زدنـــــد..
نـــاگه آمـــد یــک لـــرزشـــی همـــچون رعـــد و بــــرق....
آن مـــلائـــک هــمه خــود را به ســـکوت شـــگفتـــانه زدنـــد...
چـــون بـــدیدنــــد ظهـــور کـــرد آن خــــدای بـــا کَــــرَم......

عنوان مقاله: 
اطلاعیه دو تن از فعالین « جنبش فدرال دموکرات آذربایجان»
بامسی
آقایان آزادگر - سلطان زاده
ماهم حرفی داریم شما که درکنارکولبرها هستید چرا اجازه کولبری را فقط به کوردهامی دهند . اگرکولبری ظلم است .
چرا ؟دوستان کوردشماتحمل کنند ما تورک ها حاضرهستیم قسمتی این کار سخت زیان آور کولبری بدوش به کشید .
لااقل اجازه داشته باشیم داروی نسخه پزشکان را به جای اینکه بیایم ازتهران تهیه کنیم درآن ورمرز از تهیه کنیم قیمت دارو با دلار است شاید آن ور مرز ارزانترهم باشد .
قول هم می دهیم یک موقع 500دستگاه گوشی موبایل کول نکنیم با خود نیاریم.
تازه اگر نوبت به آوردن یخچال ، لاستیک باشد ازنظر قدرت بدنی ازکورد ها دست کمی نداریم و هم منطقه ما دشت است مثل کوردستان کوهستان نیست ونیازی به بیمه هم نداریم .

ماتورکها اکثریت جمیعت ایران داریم درتمامی این اعتراض ها حضورداریم .
ساکت نیستیم .
عنوان مقاله: 
حق با علی بود یا عمر
خیر خواه
نتیجه هواخواهی از علی در ایران به کشتار هزاران انسان ایرانی انجامید و عاقبت پیروان علی نکبت انقلاب اسلامی را به مردم تحمیل کردند .امیدوارم پیروان و مخالفان سومر پا جای پای پدران شیعه خود نگذارند .انکه سود میبرد فقط اخوند ها هستند که گروهی روشنفکر باعث خنده ومزاح انها شده اند .راستی این مخالفان چه خطری برای نظام دارند ؟
عنوان مقاله: 
ارزش وسود دهی
کیوان
من دانش علمی ندارم ولی اگر نویسنده محترم تعمیرکار ساعت بود بیشتر پول در میاورد تا مقایسه زبان سومری ترکی .
ناظر
محقق گرامی جناب ائلیار عزیز! قبل از هر چیز لازم است از زحمات و تلاش شبانه روزیتان صمیمانه تشکر کنیم. روشنگری و تحقیقات علمی شما در خصوص اشتراک و انطباق چهار هزار ساله زبان سومری و تورکو که در اصل ریشه مشترکی دارند، و بنا بر نظر دانشمندن تورکولوق و سنگ نبشته ها و آثار و ابنیه تاریخی موجود در آذربایجان، مخصوصن در مناطق اوروم آزربایجان، همچنین بر روی سنگ نبشته های حکاری شده، هیکل های سنگی چندین هزار ساله نیاکان آزربایجان شمالی ـ جنوبی که به (داش بابا) معروف اند، بر درستی این انطباق صحه میگذارند! همانطور که تورکو لوق و دانشمند مشهور آزربایجان جناب پروفسورآغاسی اوغلو و دیگر تورک لوقها نیز در آثارشان با اسناد مدلّل بدان پرداخته اند، اخیرا نیز جناب پروفسورآغاسی اوغلو در یک مصاحبه تلویزیونی در این خصوص بطور مبسوطی صحبت فرمودند، در واقع تلاش و تحقیقات علمی شما عزیزان مایه ارج و سپاسگزاریست.
جناب مغول
حرمت قلم را نگهدار !
دست از لجاجت کودکانه بردار ! . - این" بنویس بنویس ات" آدم را بیاد احمدی نژاد و خمینی می اندازد.
نه اینجا و نه ایران ،ملک پدری و خصوصی شما "شونیست های تجزیه طلت" است که هر چه خواستید بگویید و بنویسید. بدون کنترل و تغهد علمی ژورنالیستی.
شما مثل آخوندها ،آبروی قلم و حقیقت و روشنگری و صداقت را ، با این جعل و دروغ و تحریف هایتان برده اید.
مسئول سایت باید امثال تو را محدود کند و نگذارد دیگران را به جرم و ابتذال تشویق نمایی.
9 سال طول کشید تا بجای مبارزه با فارس زبان، مبارزه با دولت و آخوند را متوجه شدبد. حالا چند سال طول میکشد تا یاد بگیرید در قرد 21 دزدی فرهنگی و تاریخ سازی دروغین تان, رسوا خواهد شد؟.
تبریزی
امروز پانزدهم آذرماه سال ۱۳۹۷ است، این روز را نباید فراموش کرد! (به لینک زیر نگاه کنید)

http://iranglobal.info/node/40876
Anonymous
مزخرفاتی که راجع به دین بهی در این مقاله ... ذکر شد نشان از عدم اگاهی و شناخت از ایین زرتشت وجهان بینی ژرف دین بهی است خرد کام ارش گرگین همیشه اماده مباحثه بوده وهست اگر جنم و اعتماد به نفس دارید در برنامه زنده با ایشان مباحثه کنید ولی هرگز جرات این کار را نداشته و نخواهید داشت مشتی فرومایه حقیر حتی لیاقت بردن نام گرگین هم ندارید
الفبای سومر
الفبای زبان سومر ، میخی بود ، یا هیروگلیف، یا پهلوی باستان، یا دری افغانی یا مغولی ، یا اسکیمویی، یا سرخپوستی ؟
چرا آذزی ها، بجای الفبا و خط - فارسی و عربی و لاتین و کریل و سریل روسی و غیره ، تاکنون از الفبای سومری استفاده ننمودند ؟ !
دستور زبان سومری را چه کسی در زمان ماقبل تاریخ نوشت؟ترکها هنوز بخشی از نژاد زرد چینی ژاپنی آسیایی بودند یا مقیم خاورمیانه و ایران ؟
تورانیها هم بزبان سومری حرف میزدند؟ فردوسی زبان توران را پشتو دانسته.
عنوان مقاله: 
مقایسه جملات سومری و ترکی 2
تذکر
کاملا معلوم است که نویسنده تخصصی در زبانشناسی ندارد و کار آماتوری کرده . اینطور که در این نوشته "استدلال" شده میشود هر زبانی را به هر زبان دیگر چسباند! اینکه از روی عاطفه و شهود بگوییم این ربان و آن زبان از یک اصل و ریشه اند و بعد برای ثابت کردن این خیالبافی از روش زورچپانی استفاده کنیم و هزار جور توجیه و وصله پینه بیاوریم که مثلا اما همان آنا در ترکی به معنی مادر است و نتیجه بگیریم که ترکی همان سومری است!! کار علمی نیست بلکه تعصبی است که حالت فکاهی بخود گرفته. حالا منهم بیایم بگویم که اما همان ماما است که در فارسی و انگلیسی هم بکار میبرند و بعد ادعا کنم که فارسی و سومری از یک اصل هستند؟! تاسف اور است که این نوشته ها درین سایت منتشر میشود. مسلما هیچ سایت وزینی چنین مطالب موهوم و ضدعلمی را منتشر نمیکند .
عنوان مقاله: 
ایده ارتش واحد اروپایی، "کابوس ترامپ", اردشیر زارعی قنواتی
yaradiciliq
"" جناب تحلیلگر، ایده ارتش اوروپائی، ۶۸ ساله است "" شیر اتحادیه اوروپا، آلمان، درک بهتری از ژئوپلوتیک اوروپا دارد و بدین سبب، زیاد پیرامون ارتش اوروپائی، بالای منبر نمیروند، آنان میدانند نباید با لفاظی، اوروپای بی‌ ثبات شده توسط روسیه را، به روزی انداخت که تمام کاپیتال و سرمایه اوروپا، راهی‌ آمریکا شود، شکاف در اوروپا بزودی بین "" شمال / جنوب "" چنان بزرگ خواهد شد که مجودیت این اتحادیه، به خطر خواهد افتاد، در حال حاضر، استراتژیست‌های ناتو، برای جلوگیری از پیشروی روسیه، چشم به ترکیه بسته ا‌ند تا با اوکراین، وارد یک اتحادیه نظامی شود و ناتو موظف به پشتیبان این اتحاد دو کشور دریای سیاه باشد. ولی‌ در نبود آخوند گولن، اردوغان پیش کسی‌ سر خم نخواهد کرد. دوران کمونیزم سپری شده، آیا امکان دارد نگاه‌ها به مسائل دنیا، از زاویه چپی / کمونیستی نباشد؟
عنوان مقاله: 
نیازمند امدا د علمی
lachin
کاربر عزیز کاوه....رشته تحصیلی من نه در باره تاریخ است و نه درباره باستان شناسی.. ولی خوشبختانه ما در قرنی زندگی می کنیم که برای حل کردن مشکلها از Mathematical Model استفاده می کنیم تا به یک حقیقتی پی ببریم.. در تعریف مدل ریاضی می خوانیم که ......
(((مدل سازی ریاضی به پژوهشگران کمک می‌کند تا یک سامانه را به صورت سامانه‌شناسی تحلیل کرده و رفتار آن را پیش‌بینی کنند. سیستم دینامیک، مدل آماری، معادله دیفرانسیل، نظریه بازی‌ها نمونه‌هایی از مدل سازی ریاضی برای حل مسایل جهان به شمار می‌روند، اگرچه مدل سازی محدود به موارد یادشده نیست.
مدل ریاضی، گاه شامل مدل منطقی نیز می‌شود، به این واسطه که منطق هم جزئی از ریاضی است.)))....پس.. , اگر ما قبول بکنیم (( آمار و منطق )) با یک مدل ریاضی می تواند ما را در رابطه با زبان ( سومری) و (ترکی ) کمک بکند , پس اجازه بدهید برویم به سراغ ریاضیّات و
عنوان مقاله: 
نیازمند امدا د علمی
کاوه
از کسانیکه در دانشگاه اموز ش ویا دانشجوی رشته تاریخ ویا باستان شناسی هستند خواهش میکنم از استادان تاریخ کهن و میانرودان بپرسند که چه رابطه ای بین سومریان وترکان وجود داشته وایا ترکان از شاخه های سومری می‌باشند وایا زبان ترکی و سومری از یک ریشه هستند ؟
با سپاس.
عنوان مقاله: 
ترک و سومر
lachin
آقا و یا خانم ترک و سومر.... خوشبختانه حرف زدن بخاطر (( فشار معده )) خیلی آسان است ولی نقد نوشتن برای یک مقاله ای
که نمی توان درک کرد, آسان نیست. مسخره و ابتذال کشیدن از همه چیز ,از آن کسی است که از گفته های « هگل » مثالی بیاورد و لی فرق بین (( آذربادگان... اسم آتشکده ......و آذرآبادگان.... اسم یک سرزمین )) را نداند . در ضمن قبل از نوشتن لغات انگلیسی هم لطفآ به یک دیکشنری مراجعه بکنید چونکه Last Miut معمولآ Last Minute نوشته می شود.
ترک و سومر
هگل میگفت از صفات شونیسم قومگرا، ساده لوحی، رمانتیسم، ساده گرایی، خود فریبی و دیگر فریبی آنست.
پاین ان ترک سرگردان ، بعد از تئوری اتم ، و تئوری دولت ، و انقلاب از راه دور و...... این بار سیاهنمایی آموزش یک زبان باستان 5 هزار ساله پیش را ، در اینجا با روش" لاستمینوت" last minut از کیسه مارگیری اش وارد معرکه نموده.
امید است که چند کشور ترکزبان آسیای میانه و آسیای صغیر و اران شمالی، با یک کورس 2 هفته ای بتوانند این زبان" اسپرانتو " باستان را به مردم غالبا بیسواد خود با حروف لاتین و کریل و اویغوری ، آموزش بدهند تا از شر زبان روسی و لاتین و فارسی و عربی و چینی راحت شوند.
این گروه پان ترک ، واقعا همه چیز را به مسخره و ابتذال کشانده.
اینها میخواهند برای مردم ایران و ربان و خط شان و برای مردم آذربادگان ، تصمیم بگیرند و پیشنهاد بدهند.!