«صفحه شما»

اصل مطلب: 

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.

لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

به لاشین
همان علاقه ای ،که امثال تو و لوایی، به پان ایرانیست های لس آنجلسی باستان گرا و شاه الهی ها دارند، دیگران هم به ملاحسنی و خلخالی و خامنه ای و موسوی اردبیلی و موسوی تبریزی و .............. دارند.
Anonymous
ایشون که ازموقعیت سواستفاده کرده که بعله
وسط آن هم بانوانی که بدشان نمی آمد ازموقعیت ایشان برای رسیدن به اهداف خود استفاده
پس 2 تا کلاه بردار که ازموقعیت استفاده گیر هم افتادن.
حالا هم بد موقعیتی نیست برای یک مشت زن رند که نان را به تنور بچسبانند چون سرشون بی کلاه ماند
Anonymous
گفتن این صحبت ها اونهم حالا فایده ای نداره
بیشتر اموال ما مصادره شد
دیر اومدی.
قرار هم نیست وقت مون رابرای اصلاح قانون بگذاریم و خلاصه باری به هرجهت که بدنه را حفظ کنیم و سرمان به حقوق گرم .
شما می تونی با تجاوز ایرانشهر خودتو سرگرم کنی
عنوان مقاله: 
دراعترا ض کفاشان
پرویز
پس از چند دهه دفاع کومونیستهای توده ای وفداییان از نظام اسلامی امروز کفاشان ایرانی با درود بر آمریکا مشت محکمی به دهان یاوه گویان و دستمال بدستان توده ای فدایی زدند.امروز آن مردم فریب خورده نه کتاب کاپیتال مارکس را در سر بلکه زیر پاهای خود به تاریخ سپردند.
نه تنها در ایران بلکه در ونزوالا مردم گروه گروه از نظام حاکم چپی فرار میکنند و به کشورهای دیگر همسایه پناه میبرند..
انقلابی دیگر آمریکای لاتین رفیق کومومنیست اورتکا به مردم گرسنه شلیک میکند.. بیش از سد سال است که ارده گاه اجباری کومونیست نیمی از جهان را به زندانی بزرگ برای گرسنگی و عقب افتاده گی تبدیل کرده است. بیوطنی و بی اخلاقی از اصول جریان چپ است.کار چپ به آنجا رسیده که آقای ا ردشیر زاهدی با آن کارنامه از بی وطنی آخوند چپی بر افروخته میشود.از شر چپ و آخوند به کجا باید پناه برد؟
عنوان مقاله: 
شیعی کدکنی: "من شوونیست نیستم"!
تارا
آقای تبریزی، من وامثال من بقول شما "پان ترک" آدمهایی معمولی هستیم که البته مانند شما واکثریت ملت ایران با انواع فشارهای اقتصادی واجتماعی که نام بردید دست به گریبانیم ، ما هیچ ادعای ادیب ونخبه بودن هم نداریم ، شما چرا سوال خود را از شفیعی کدکنی ودیگربه اصطلاح نخبگان پرمدعا نمی کنید که چرا دراین شرایط اسف بار ایران با داشتن امکانات خیلی بیشتراز ماهای "پانترک" برای تاثیر در جامعه ودفاع ورساندن صدای شمای گرسنه داس وچکش بدست ، به جای پرداختن به هزاران مشکل مملکت، ضرورت ...به زبان های میلیونها ایرانی در محیط آکادمیک دانشگاه را احساس می کنند واین را دراولویت وظایف خود به عنوان یک ادیب ونخبه قرار داده اند؟!
lachin
اگـــر آن پـــان فــارس شکسپیـــر بدست آرد دل مـــا را.......بدو بخشـــم حقوق بشـــر از نوع کـــوروش هـــا را......
دوستان.... همانطور که متوجه هستیدافکار و منطق بعضی از این آقایان در دوره یخبندان 2500 ساله منجمد مانده است.بجای اینکه با منطق وارد بحث بشوند شروع کرده اند به کوبیدن و انتقاد از آقای لوائی.کسی که بایستی انتقاد بشود همان دکتر کد کنی هاست. بهترین ها را برای دوستداران حقیقت آرزومندم.....
عنوان مقاله: 
لوایی قربانی چپ
بهمن
بنظر من شعارها و اهداف سازمانها و جریانات چپ در ایران نتیجه عکس داد و مردم ایران را گرفتار ارتجاع اسلامی کرد. از جمله قربانیان فریب چپ روشنفکرانی بودند که آرزوی سعادت ورفاه مردم ایران را داشتند که شعار ستم ملی و زبان مادری را بر پرچم خود نوشتند.ما میدانیم که چپ بویژه حزب توده وفداییان در سال ۵۷ چه رزالتی بخرج دادند تا قدرت سیاسی را ازان خود کنند.
لوایی نامی هم قربانی همین سراب شد .لوایی ها باید ریشه این سیاه روزی را نه در زبان بلکه در دکترین حزب توده وفداییان جستجو کنند. متاسفانه مردی بزرگ مانند شادروان پیشه وری و یاقاضی محمد قربانی آن فریب شدند.
آنچه نظام سیاه کومونیستی در جهان انجام داده است هنوز برای پیروان آن جریانی انقلابی بشمار میرود .هنوز گزارش روشنی که دولت بلشویک چه برسر مردم آذربایجان آورده است در دسترس مردم نیست.
عنوان مقاله: 
از دیگری ستیزی شفیعی کدکنی تا برو گمشوی نوفاشیسم
سخن
محمدرضا لوایی بازهم در این سایت تولید گند و عفونت کرده. اقای توکلی خجالت بکش این مایه عفونت را بخاطر چندرغازی که بهت میدهند بیشتر ازین در سایتت منتشر نکن. بوی گند ان همه جارا گرفت.
اعدام درویش انقلابی
سحرگاه امروز درویش مبارز و انقلابی ، محمد ثلاث در تهران اعدام شد. او به اتهام زیر گرفتن 3 نیروی سرکوب بسیجی با اتوبوس ، دستگیر شده بود.
ترک گونازی
اگر آن ترک گونازی بدست آرد دل مارا ---------- بدو بخشم یه من کشک و دو من قارا
چرا این "آذری راسیست" بجای برخورد با نامها وافراد مشخص و با دولتهای برنامه ریز شاه و شیخ ، مدام برخورد نژادی با فارس و ایرانی میکند و یک ملت را مورد توهین و تنفر قرار میدهد ؟
اگر یک لس آنجلس یا یک ژورنالیست حقوق بگیر از آل صعود حرفی بزند، چرا این چهره مغولی تمام ایران و ایرانی را با ادرار ... خود آلوده میکند ؟
چرا پان ترک تجزیه طلب ضد ایرانی، هیچ گاه نظر اپوزیسون مترقی، ملی ، چپ و سکولار و دمکرات غیره را عمده نمیکند و مدام از مواضغ اردغانی داغشی خود به مواضغ شاه اللهی حزب اللهی میپردازد؟
اگر گدکنی از زبانهای محلی سخن گفته ، شما آذری ها که میگویید محلی نیستید بلکه ملتی هستید_ چرا هر چیز را بهانه میکنید تا به فرهنگ و تمدن 9 هزارساله ایران و ایرانی پرخاش کنید؟
چرا امثال براهنی که توانایی نقد شفیعی کدکنی
عنوان مقاله: 
درزمان بایدزیست،
ع.ب.تورک اوغلی
سالام،دئدئم منه ووردئییب،گئلئن گئدینی ووردئییب، کورتوتدوقون بوراخماز،،،معنی پدرم بمن گفته بزن،هرکی بگذرد،بزن،،بنددوم،،،کورچیزی رامی گیرد،ولش نمیکند.انسانی که واردیک تفکرویاکانال فکری افتاد،اگرنتواند خودرا آپدت یابروزکند،مثل کوری میشود،که چیزی رامیگیرد ولش نمی کند،ازطرف دیگر،بخاطرتفکرش هرکی هرنظری داشته باشد،بخاطرتفکرش وبخاطربروزنکردن تفکرش دوست دارد.به منطق وعقل وعلم جواب نه بدهد.دنیای انفورماتیک،دنیای علم،منطق،تکنولوژی است،هنوزتعدادی فکرمیکنند،دوران صدسال پیش است.که حرف های غیرعلمی وغیرمنطقی اوخریدارداشته باشد،حرفش ازبوقلمون،خاویار و خامنه است،ولی ازپانستانی های ستم گرصدساله باتلقین تفکرات صدساله اش میخواهد،سرمردم شیره بمالد.کی گفته چالشگران آزربایجان ضدفارس،ضدکورد،ضدعرب،ضدارمنی است؟کی گفته ما مخالف اتینیک کدکنی هستیم؟کی گفته اینهاباید اعدام شود؟ مامیگوییم،باتفکرغلط پانی وهیتلری واستالینی
عنوان مقاله: 
فلسفه، جامعه شناسی و چالشهای مشترک, جلال ایجادی
yaradiciliq
"" وظیفهٔ جامعه شناسی‌، پرسش و پاسخ از فیلسوف نیست، بلکه تفسیر و تعبیر نظم‌های متغیر است "" به این روایت دقیق شویم >> همان طور که ترامپ، نماد پست کاپیتالیزم و پست نئو لیبرالیزم غربی است "" ایران شهر فارسی‌، نماد پایان معنویت، در جوامع عقب مانده خاورمیانه‌ای با اقتصاد نفت و گاز است. به روایتی دیگر دقت کنیم >> ساختار‌های علم در جامعه فارسی‌، به جای تولید علم، جهل تولید میکنند. به گزینه‌ای دیگر دقیق شویم >> فرهنگ در جامعه فارسی‌ و ایران شهر فارسی‌، بر پایه پاسخ بنا شده در حالیکه مدرنیته، محصول پرسش است. آیا یک جامعه شناس فارس از جامعه فارسی‌ یا با ذهنیتی وابسته به ایران شهر فارسی‌، توان و ظرفیت ذهنی‌ طرح این نکات بالا را دارد؟ وقتیکه ساختار علم جامعه شما، از پایه خراب است، شما نه میتوانید یک جامعه شناس درست و حسابی‌ داشته باشید و نه یک فیلسوف، لشگر شاعران شما، همان لشگر شبهه فیلسوفان، روشنفکر
عنوان مقاله: 
شفیعی کد کنی: "من شوونیست نیستم"
سخن
خانم با اقای ائلیار شما در نوشته خود حرف غلطی را به اقای شفیعی کدکنی نسبت داده اید به این قرار: " می‌گوید ...شیدم به این فرهنگ ملی خودم که میراثش (تنها) چند تا ترانه و چی چی محلی است". بعدهم بر اساس این نسبت غلط به اقای شفیعی کدکنی نسبت هایی مثل شرم آور حرف زدن و شوونیست و نژادپرست و...داده اید. خودتان آدرس دقیقه 4:18 را داده اید ولی حرف اقای شفیعی را عوض کرده اید و مدعی شده اید ایشان به زبانهای مادری ترک زبانها و کردها و... توهین کرده است. این کار شما تحریف عمدی سخن دیگری با هدف نفرت و کینه انداختن بین قوم های ایرانی است. شرافت نویسندگی حکم میکند که بخاطر این دروغ گویی از اقای شفیعی معذرت بخواهید و به خطای خود اقرار کنید. هرکس این فایل را گوش دهد بطور روشن میفهمد که اقای شفیعی درباره لهجه ها و زبانهای محلی از جمله زبان زادگاه خودش "کدکن" که نام هم برده حرف میزند و اصلا مسئله توهین
عنوان مقاله: 
صفحه شما
مکریان

به لابی کمک مالی : استفاده شما از نام "تجزیه طلبان اذری" غلط در غلط است بعد از شکست بابک خرمدین منطقه اذربایجان مانند عراق به یک منطقه کاملا عرب نشین تبدیل شد تعداد زیادی از سپاه عرب انجا زاد و ولد کردند بعدها هم به دست مغول ها و تاتار ها افتاد این رو حتی ازمایش ژنتیک هم ثابت کرده که بیشتر این به گفته شما اذری ها عرب تبار هستند
عنوان مقاله: 
لوایی و شفیعی کدکنی
به سخن
برو به لینک زیر و سخنان لوایی را در مورد شفیعی کدکنی و جلسه اپوزیسیون گوش بده. مثل اینکه در تلگرام مصاحبه کرده و یکی منتشر کرده

https://www.youtube.com/watch?v=_Ukp6EIQykQ&t=445s
Anonymous
بی ربط
تکراری مثل همیشه
و کمکی هم نمی کنه مثل همیشه
کسی که نمی فهمه مردم از چی صحبت می کنند و قادر به شناسایی مشکلات ما نیستی چطور مشاوری می تونه باشه من نمی دونم ؟
لابی کمک مالی
حذف کمنت "این چهره" توسط مسئول سایت ،نشان میدهد که این سایت لابی تجزیه طلبان آذری است چون کمک مالی از اینها میگیرد.
لوایی هر روز با چند جمله و قرار دادن نوشته ای در این سایت ،هذفش اصلی اش فقط توهین و پرخاش و جریحه دار نمودن احساسات ملی ایرانیان و پارسیان است و نه روشن گردن یا پرداختن به موضوعی اجتماعی سیاسی تاریخی ادبی ؛ مخصوصا در عنوان و تیتر هر نوشته ،هدف خود را که توهین و تحریک ایرانیان است ، بکار میبرد.
در پاسخ "گم شو ایرانشهری" کمنتی به لوایی پاسخ داد بشکل" گم شو بیگانه ! "و توکلی این کمنت را حذف وکرد ولی لوایی سالهاست که به دشنام و تهمت و جعل و دروغهای تنفرگرای خود علیه فارسی زبان در این سایت ادامه میدهد. برای لوایی گه دچار بیماری روحی و جسمی است، این گونه نوشته ها حالت خود درمانی و آرامش دارند.
توکلی با لابی گری برای تجزیه طلبان آذری نیاز مالی زندگی خود و سایت را تامین میکند.
lachin
آقا و یا خانم Anonymous...یک کامنت خنده دار دیگراز طرف من ...نوشته بودید که " شاهزاده باید خوشحال باشند که مخالفانی اینچنین وبا این سطح از منطق دارند" ..این شاهزاده که نه پاسپورت ایرانی دارد و نه کارت ملی ایرانی دارد و شناسنامه اش هم عهد بوق است, کدام حزب را رهبری میکند که مخالف هم داشته باشد؟. سیستم پادشاهی در افغانستان بر چیده شد چه برسد در ایران.صحبت از منطق به میان آوردید. این پادشاه خود برگزیده نزدیک 40 سال در امریکا زندگی میکند و برای تابعیّت امریکائی بایستی از یک امتحان ( علوم مدنی ) قبول شود. این علوم مدنی شامل اطلاعاتی , در باره تاریخ امریکا, دولت امریکا, نهوه کار دولت فدرال و دولت های ایالتی, قانون اساسی و خیلی موارد دیگر را شامل میشود. تعجب من در اینجاست این شاه خود برگزیده , در عرض این چهل سال چرا چیزی را از سیستم فدرالی امریکا یاد نگرفته است؟ قانون اساسی امریکا قبل
عنوان مقاله: 
علیرضا نوری زاده ،مردي برأي تمام فصول!
راه درست
حقیقت را با تصویر دقیق بیان کردید. یادتان نرود که نسخه بروز نوریزاده الان روح الله زم و مصاحبه هایش با بیژن فرهودی شبکه بیان میباشد. نسخه کهنه که سالها ملت ایران را سرکار گذاشته اند نوریزاده و جمشید چالنگی هستند. شاید خود چالنگی و فرهودی هم ندانند که ناخواسته آلوده به ویروسهای اطلاعاتی هستند.
عنوان مقاله: 
آسیاب بنوبت
ع.ب.تورک اوغلی
سالام ـ ازقدیم مثلی است،میگویند،آسیاب بنوبت،،جناب بی نام عزیز،من نه شیخی هستم،نه شاهی،لعنت برهردوتاشون.عزیز دلم این رضا شاه مگرخودش برعلیه قاجارقیام کرد؟ اگرایشان قیام کرد،پس پینوشه هم برعلیه سالوادورآلنده قیام کرده،پس انورسادات هم درمصربرعلیه عبدالناصرقیام فرموده است.عزیزدلم این رااکنون شعبان بی مخ نیزمیفهمد،که نقش انگلیس وکشورهای استعماری درپشت این موضوع قرارداشت. اگررضاشاه معمارنجات بود؟تقی زاده،سعیدنفیسی،سیدضیا، طباطبایی،محمدعلی فروغی،آشتیانی،ووو،،،چیکاره بودند؟گیرم که همه اینهاتخیلات و تراوشات ذهنی ماهاست،اگراین رضا پالانی،یارضاشاه واقعابا اراده خودش پابمیدان گذاشته بود،چرادرمقابله باانگلیس وروس وآمریکا حتی نتوانست یک تیربطرف دشمن اندازد؟اگرخودش اراده داشت چراتبعیدش کردند؟وباحیوانات درجزیره موریس مرد؟ اگرپسرش یک جوغیرت داشت،چطورپادشاهی بود،که خودراشاه شاهان مینامید؟ولی پدر شاه شاهان
Anonymous
در پاسخ به lachin
بنده کامنتی بیربط تر وخنده دارتر از این جایی ندیدم.با این استدلال حدود پنج شش میلیون ایرانی که
چند دهه آواره خارج بودند دیگر نباید دم از کشورشان بزنند چون عوارض درآمد به این کشور نپرداخته اند
وبهتراست کشور را در اختیار این دوستمان وامثال ایشان بگذارند که حتما درآمد مناسبی دارند و مالیاتشان را به موقع پرداخت میکنند.از طرف دیگر یک چیزی هم طلبکار هستند که چرا رضاشاه در مقابل شاهنشاهی موروثی "احتمالا قانونی" قاجار قد علم کردند ونگذاشتند آن دوره پر افتخار ادامه پیدا کند. در این برهه که با وجود چند دهه تلاش بی وقفه گروههای مذهبی داخل کشور و چپی ها وملی مذهبی هادر جهت تخریب شخصیت رضا شاه ومحمدرضاشاه مردم داخل کشور با احترام از این
خانواده یاد میکنند وفریاد "رضا شاه روحت شاد"در همه جا به گوش میرسد نقد های اینگونه ومقاله های مشابه با همان هدف تخریب -
عنوان مقاله: 
خواهان و مدعی مزاکره مستقیم با امریکا
حسین
بوی سرنگونی رژیم بد جوری به مشام طرفداران و حامیان رژیم رسیده این امضا کنندگان کجا تشریف داشتند که جلو این رژیم فاسد ودزد بایستاند و مانع غارت و حیف ومیل میلیاردها دلار از ثروت ملت ایران بشوند .در مقابل اعدام ها و کشتن جوانان بیگناه در زندان‌ها به جرم‌های واهی .شما که تحصیل کرده هستید به چه دلیلی اینقدر نگران بقا این رژیم فاسد و غارتگر هستید آیا اعمال ضد انسانی ای رژیم مورد تایید شما است یا منافعی برای شما در بر دارد که چشمان خود را بر روی حقیقت بسته اید . عمر این حکومت دزد و جنایتکار به اتمام رسیده و مشوعیت خود را بین ملت از دست داده . سران و دست اندرکاران این
عنوان مقاله: 
فریب چپ و زبان ترکی
داور
بیش از صد سال است که چپ روس اندیش در ایران هدفی جز انقراض این کشور در سر ندارد .هدف چپ ایران را به زیر چکمه روس بردن است واین سیاست را با شعار خلقهای تحت ستم و زبان مادری همچو بیماری مهلک به جامعه آیران وارد کرد.محروم بودن از زبان مادری در قفقاز هنوز به چشم میخورد و نمونه آن مردم تاجیک از نوشتن به زبان مادری خود محروم هستند.از زمان جنگهای ایران وروس هیچ رابطه فرهنگی بین ایران و مردم قفقاز بخاطر سلطه وحشیانه دولت روس بوجود نیامده است.سخن هر ایرانی میهننپرست این است که فرهنگ مردمان أین سرزمینها بدست روس قصابی میشود.مسولیت این تخریب فرهنگی چه در ایران ویا قفقاز متوجه سیاست خارجی دولت های روس و عوامل آنها در ایران هستند.جریان چپ تیشه به ریشه فرهنگ ملی ایران در همه زمینه ها زده است.فرهنگ فقط در آزادی پرورش پیدا میکند وما شاهد بودیم در سال های پس از بهمن ۵۷ چپ چه رزالتی بکاربرد تا آنجا که
عنوان مقاله: 
چلبی ایران کیست
سلیم
جمهوری اسلامی از زمان کودکی من که تقریبا زمان حمله امریکا و اشغال عراق بود تا همین امروز تقریبا هفته ای یکبار خبر از فروپاشی تشکیلات مجاهدین خلق میده اما بعد بیش از یک دهه خوابهای پنبه دانه ای جمهوری اسلامی تعبیر نشده حتی من خودم باورم نمیشد مجاهدین به البانی برن اما رفتن حالا شما چطور به این نتیجه رسیدی مجاهدین در استانه فروپاشی تشکیلاتی هستن خدا میدونه
هر سازمانی ضعف قوت داره اما مجاهدین منسجم تر از این هستن که به این راحتی اسیبی ببینن
در ضمن چلبی ایران میتونه رضا پهلوی باشه اما خانم رجوی نه عملکردش و نه شعارهاش هیچ شباهتی به چلبی نداره
عنوان مقاله: 
بازهم تز بد وبدتر
ع.ب.تورک اوغلی
سالام _ از فرمایش آقای زیباکلام میشودنتیجه گرفت که ایشان بازهم تاکید براجرای تزمعروف بد وبدترداشته ازهمین الان خط برجامعه روشنفکرنماوطرفداران حاکمیت تفکرپان ایرانیستهای پان فارس درلفافه اسلامی میدهند.
آقای زیباکلام بفکرمن ازنگاه علوم سیاسی کلان پان ایرانیستی موضوعات ومسایل ایران راتفسیرمیکنند.گناهی نیزندارند،چون نظرغالب تفکرطیف سیاسیون حاکمیتی صدساله رابطریق ودلخواه امروزین تلقین وترویج میکند.
فرمایشات آقای زیباکلام درموردعملکرد طیف فکری امید واصلاح طلبان تقلبی باآدرس غلط دادن بروش خودتوجیه میکند.
ازجنگ میترساند،ازسوریه وعراق وافغانستان شدن ایران میترسد.چون میداندکه ایران افغانستان وسوریه وعراق نمیشود،بلکه یوگسلاوی خواهدشد.
میداندکه تاریخ حاکمیت پان فارس تمام خواهدشد،بخوبی میداندکه درایران اقتدارگرا واصلاح طلب دو روی یک سکه هستندوخودش نیردرتیغه سکه قراردارد،که با پشت وروشدن سکه جایگاه
عنوان مقاله: 
شعار تماشاگرنمایان تراکتورسازی در بازی با الاتحاد: العرب، الحیوان+فیلم
توییتخوان
خوشمزه تر از همه توجیهات پانترکیستهای که ابراز فضل فرمودند، آن کاربری بود که نوشت: «نخیر شعار ها اينست خليج عربی و ديگری تبريز باکی آنکارا بيز هارا فارسلار هارا يعنی تبريز باکو آنکارا - ما کجا و فارسها کجا» !!!

یعنی مرزهای حماقت و فاشیسم جابجا شد!
عنوان مقاله: 
لوایی و ایدی هایش
سخن
اینکه در ایران گلوبال ازادی بیان هست که هرکس کامنت بگذارد و نظرش را بنویسد خیلی خوب است. اما گاهی ازین ازادی سوئ استفاده میشود و مثلا کسی با چند ایدی مختلف میاید و برای خودش دسته گل میفرستد و از خودش و فضایل اخلاقی و انسانیش تعریف و تمجید میکند! با یک نگاه به ایدی های رنگارنگی که از نبوغ و انسانیت و کمالات و خوشگلی و... اقای محمد رضا لوایی تعریف و تمجید کرده اند و نثر یکسان انها و مقایسه با مقالات اقای لوایی میشود فهمید که همه اینها اثر چه کسی هستند! اگر این نویسنده وکامنت نویس بسیارفعال بفکر وقت و انرژی و سلامت خودش نیست لازم است مسئولین سایت فکری بحال این تقلب کامنتی بکنند.
عنوان مقاله: 
لوایی
سخن
خانم یا اقای لاچین نوشته اید که من مشکل شنوایی دارم. من هم باید بگویم که شما نه فقط مشکل شنوایی بلکه مشکل بینایی و مشکل درک معنی هم دارید. چون بااینکه میگویید فایل را گوش داده اید و بااینکه من هم نوشته بودم بازهم شما فایل سخن اقای شفیعی کدکنی را اصلا متوجه نشده اید معنیش چیست و درباره چی حرف میزند. اقای شفیعی صحبتش درباره لهجه های محلی است و نفوذ زبان انگلیسی بجای زبان های محلی کشورها و شما بدون درک معنی حرفهای او بخودتان گرفته اید و از یک کلمه بل گرفته اید وجنجال پانترکی براه انداخته اید.
عنوان مقاله: 
شماشریک جرم درکشته شدن تعدادی دردیماه ۹۶ هستید،
ع.ب.تورک اوغلی
سالام ـ من مستقیم باشما وباباند هم طیف فکری شماهستم، جناب روشنفکرنماآقای کاوه جویا. دردیماه نودوشش در اعتراضات خیابانی که درتعدادی ازشهرهااتفاق افتاد،من چندمتن نوشتم که فعالان سیاسی دراین سایت مقداری باواقعیت ها ودرمورد حرکات خیابانی آشناشوند.درهرحرکتی که معترضین به عملکردحاکمان میکنند،دراصل میشود،گفت اعتراض به عملکرد ناشایست ونواقص قانونی درکشورصورت میگیرد،وباید این اعتراضات راسازماندهی عقلانی کرد،تابتوان بدون دادن تاوان وآسیب انسانی به حداقل های حقوقی دست یافت،نواقض قانونی وپایمال شدن حقوق ملت باعملکردحاکمان ودست اندکاران بوجود می آید.دراین جریان نیزحق وشایسته بود،ازمردم وازحقوق مردم بصورت مدنی وبدون سوء استفاده جناح های قدرت درداخل ویا گروه های سیاسی هنجارشکن خارجی استفاده میشد،متاسفانه تعدادی که خودرا علامه دهر ورهبرجنبش های تغییرخواهی میدانند،به این اعتراضات بجای سمت وسوی سالم دادن و
عنوان مقاله: 
نوشتار حذف شده ی محمدرضا لوایی
کاوه جویا
جناب ناظر،
1 ـ شما که این همه پیرامون نیکی های شخصیت آقای محمدرضا لوایی قلم فرسایی کرده اید، کاش به جای آن به موضوع بحثی که باز کرده اید، یعنی محتوای نوشتار حذف شده ی ایشان، می پرداختید تا خواننده بداند که حرف حسابتان چیست!
2 ـ بر خلاف ادعای شما، حذف نوشتار ننگین آقای لوایی، نه به "دستور" من، بلکه به پیشنهاد من و صلاحدید مدیر تارنما انجام شد.
3 ـ اینکه می گویید، اول دکتر شفیعی کدکنی توهین کرده و سپس آقای لوایی پاسخ داده، استدلال کودکانه ای است. در جهان هستی هر روز میلیون ها مشاجره و توهین پیش می آید. آیا همه ی این دعوا ها باید با ادبیاتی اوباش گونه به ایران گلوبال آورده شوند؟ آیا توهین مورد ادعای شما در ایران گلوبال روی داده است که اکنون باید پاسخ آن، با آن بیان چندش آور، در ایران گلوبال بازتاب یابد؟! آیا یک رسانه ی سیاسی ـ اجتماعی محل تصفیه حساب اشخاص، با به کارگیری ادبیات مستهجن است؟!
تهران- خبر
نسرین ستوده در تهران بازداشت شد امروز چون از نظام قضایی جدید اخیر ایران آخوندی انتقاد کرده بود.
آ. ائلیار
با پوزش از خوانندگان و سایت ؛ سخن کدکنی: « شاشیدم به این زبان محلی»:
https://youtu.be/LZk3qTmgN50
از دقیقه 4:18
تبعیض دیدگان نباید انتظاری بیش از این، از چنین آدمهایی، داشته باشند.
ادیب و نویسنده ادبی زبان فارسی، هرجا به عرصه « حقوق و سیاست و تبعیض» سر زده ، معمولاً ارتجاعی ترین افکار خود را بیرون ریخته است. محمود دولت آبادی و کدکنی و امثال آنها تنها مشتی از خروار اند.
اینان هیچوقت نتوانسته اند از « ناسیونالیسم "تاریخی- عقده ای" قوم خود» فاصله بگیرند.

با این «خصایل و خاصه ها» که جزو مشخصات بارز عرصه ادب زبان فارسی ست، جامعه عقب ماندگی خود را عملاً در زمینه « دموکراسی خواهی» به خوبی نشان میدهد. متاسفانه.
مسئله« برابری»، دنیایی کار پیش رو دارد و به این آسانیها تحقق پذیر نیست.
ناظر
هیاهوئی که اخیرا آقای کاوه جویا راه انداخت، مثل این بود دست پیش زند، پس نیفتد! ما نیز مثل بسیاری از خوانندگان، چون مطلب آقای لوائی را ندیده بودم، و چون بلافاصله بدستور آقای کاوه جویا از صفحه ایرانگلوبال محو شد، بقول ایشان گویا در آن نوشته کلمات "ننگینی" به چشمش خورده بود، اول به خوانندگان چنان مشتبه شد که گویا آقای لوائی خدای نکرده از روی تعمد کسی را فحش داده باشد، تعجب کردیم! چون کسانیکه مطالب وی را میخوانند کم و بیش خصوصیات اخلاقی وی را در طول این سالها میشناسد، ایشان به هیچ وجه آدم گستاخ و بد دهنی نیست! حتا نسبت به دشمنش از روی گستاخی و تکبر صحبت نمیکند! چه برسد که بکسی فحش دهد!
به هیچ وجه خصوصیات خود بزرگ بینانه پانفارسیستی و پان ایرانیستی ندارد، تا بچشم تحقیر، کسی را توهین کند. اما درست همین امر مایه خشم و انزجار پانفارسهای نژاد پرست و تمامیت خواه نسبت به اوست! در اینجا لازم است
عنوان مقاله: 
فیلم راگوش کردم
ع.ب.تورک اوغلی
سالام _ این فیلم راگوش کردم.
همانطورکه قبلن بعرض رساندم.تنهاراه کنونی بازمیگویم کنونی درایران،فدرالیسم دموکراتیک تمام عیار باقوانین نرم یاغیرمتمرکزاست .
درغیراین هیچ سیستمی جوابگرنخواهدبود.
زبان ملی نیزباید وبنظرمن زبان انگلیسی بهترین گزینه درعصرکنونی است.
زبان فارسی درست است که بزورعمومیت پیداکرده ولی بعلت ناقص بودن وتحمیل شدن به مردم وازلحاظ جمعیتی پایین ترقرارگرفتن تعداداین اتینیک نمی تواند،جوابگوی دیگران باشد.
زبان ملی درقوانین زبان انگلیسی ،زبان هرملتی زبان دوم بعداززبان انگلیسی میتواندجوابگوباشد.درغیراینصورت بازهم پس ازمدتی چالش های ملیتی ایجادخواهدشد.
درغیراینصورت منتظرجنگ های داخلی ،تجزیه باشیدوشاه وشاهقلی وشیخ وشیخ اللهی هم هیچ کاری نخواهندتوانست کرده باشند.
عنوان مقاله: 
تنهاراه درمان دردهای مردم ایران
ع.ب.تورک اوغلی
سالام _ این سخرانی راگوش نکرده وحتی ندیدم کی آنرابیان کرده است.
پس ازبازکردن فایل که خواستم ازاین گفتگو به متن موضوع جواب دهم یابنویسم ،باعکس آقای شریعتمداری مواجه شدم.بخاطرگرانی اینترنت وسخت بودن ازدیدن فیلم .تصمیم داشتم ازموضوع گفتگوتشکروحمایت کنیم.
دوستان درایران حق بود؛همزمان باامضای مشروطه که سیستم ولایتی وایالتی را استوارسازد.روشنفکران وچالشگران بجای خوابیدن درسایه روس وانگلیس وغیرازاین سیستم که اکنون به سیستم فدرال معروف شده حمایت میشد.
ایران درحال حاضرهیچ راهی غیرازسیستم فدرال باتمام قوانین دموکراتیک نداشته وندارد.
این خلاء رابهیچ وجه نمیتوان باهیچ راهی ،غیرازفدارالیسم نمیتوان پرکرد.هیچ راهی غیرازفدرالیسم واقعی برای ایران وجودندارد. هیچ کس ونیرو وآنهاییکه بنام روشنفکرویاوطن پرست دراینجا قلم فرسایی میکنند،نبایدنیروی خودراهدردهند.
مادرست صدسال اززمان روی کارآمدن رضا پالانی
عنوان مقاله: 
کاشف بزرگ تویی والله
ع.ب.تورک اوغلی
سالام _ جناب رازیانه گرامی،مردم انگلیسی زبان هامعروف به کاشفان دوقرن اخیرند.
مردم ایران هم کشفیات بزرگی درتوهم،در تخیلات معروفند. فکرکنم کاشف بزرگ تویی والله.
وقتی من دانشمندباشم،شماهم کاشف دانشمندی.چه کنم ،یاکنیم ،که ماهم رستم،آرش،کاوه،افراسیاب،کوروش،لوح او،
کدکنی،فروغی،فردوسی،سیدضیاء ،حبیب یغمایی شریک جعل فروغی،ووو،،،،هی ماشالله انگلیسی سازداریم.
برپدراینترنت لعنت که نوشته مارا باهزارمکافات مینویسیم ،یک دفعه بادمیدهد.
اینکه دوستی که درسایت نشسته وبااشاره انگشت زحمات یکی دوساعته مارابه قبرستان سانسورچی میفرستد.
این مسئول هرکه میخواهدباشد،باشد.کاوه باشد،یا رستم،آرش باشد،یاکییانوش، آنچنان قدرتمنداست که منطق ،فنطق سرش نمیشود،ولی جناب دوشکی تعریفش میکند،سهم رانت هم حسابی کاربرد دارد.
رازیانه عزیزنمی دانم ،ازرازیانه های گیاهی هستی یاازرازیانه های مجازی ،بهرحال کاشفی،کشف استعدادهای
Anonymous
جالبه که زمان رفتن روحانی بوده
و از بنزین هم استفاده کرده
عنوان مقاله: 
جواب آقای لوائی
lachin
آقای و یا خانم سخن....
قبل از اینکه آقای لوایی را با احساسات ناسیونالیستی ناشی از « پان فارسیسم» انتقاد میکنید , لطفآ به ادبیّات لمپنی شعبان بی مخی آقای دکتر کدکنی (( خوب گوش )) بده و بعدآ اعتراض بفرمائید. اگر شما مشکل شنوائی دارید از دوستانتان و یا از هرکسی که دارای قدرت شنوائی دارد خواهش بکنید که به این یاوه گوئی را درست در دقیقه 4.18 چهار دقیقه و 18 ثانیه چندین بار گوش بدهند و برای شما ترجمه بکنند.
lachin
آقا و یا خانم «عرب جنوبی»... نوشته بودید که ((اون آقایی که بنام «ما عربهای ایران» آنچنان اظهار نظر کرده در واقع از تمنیات خودش گفته و گرنه بسیاری ((از ما عربها ))خواهان وحدت ایران و بخش قابل توجهی از ما هم خواهان یک نظام مشروطه سلطنتی هستیم..
اگر اون آقا از تمنیات خودش گفته پس چرا اهمان اشتباه را خودتان می کنید و می نویسید که (( ما عربها...وبخش قابل توجهی از ما ))..
در ضمن نوشته شما طعم (( عرب جنوبی )) به عنوان یک اسم کاربر نمی دهد. در ثانی کارنامه سیاسی رضا پهلوی فقط و فقط در اسمی است که به یدک میکشد. آقای پهلوی یک دقیقه هم کار دولتی نه در ایران و نه در امریکا انجام داده است. ایشان نه سیاست مدار است و نه یک بیزنس من موفقّ. متاسفانه ایشان حتی استعداد اداره کردن یک کارگاه ماشین شوئی با پنج گارگر راندارد چه برسد به اداره کردن یک مملکت 80 میلیونی.عقاید شخصی خودتان را با دیگران مخلوط نکنید.
عنوان مقاله: 
درتایید سخنان جناب آقای لوایی
بامسی
جناب لوایی
شما هر چندوقت یک بار چوب برداشته به لانه این فحاشان می کنید من می دانم شما هدفتان این که مردم ایران ببینند که چطور امثال دکتر زیبا کلام ها و اردشیر زاهدی ها دریک سنگر به رهبری ملا قرار دارند .
و هم می خواهید این فحاش ها بیشتر ازاینها رسوا شوند
روشنفکر فارس چه از نوع شاهی و یا شیخی هر دو روی سکه اش مشخص است .
مردم ما به مرور به مرام متعفن ولجن افکار نژادپرستی اینها آگاه می شوند ودراین راه مسئولیت ستاره گان چون شما بسی طاقت فرسا است
مردم ایران آگاه هستند ومی ببینند که اختلاف فارس شیخی وشاهی فقط بر سر قدرت می باشد
متاسفانه بعضی از دوستان فارس ما ازفارسی فقط پارسی اش را بلد هستند
متاسفانه تا زمانی که جماعت فارس حقوق بشر درعمل قبول نکنند مردم ایران روزخوش را نخواهند دید ولی خداقوت بتاز برادرمن
ضرب المثلی ما داریم کاروان کچرایت حورر
عنوان مقاله: 
جواب اقای لوایی
سخن
اقای لوایی چرا دروغ میگویید؟ من ان فایل دکتر شفیعی کدکنی را گوش کردم. اصلا منظورش ایران نیست دارد درباره هند و زبان انگلیسی در آنجا حرف میزند. چرا مغلطه میکنی و میخواهی هرزبافی خود را توجیه کنی. مقاله شما از سرتاته پر از فحش و کلمه رکیک بود.تازه اصلا مگر هرکس حرف زشتی زد شماهم باید بیایی اینجا هرزنامه بنویسی. شما از حرف کسی ناراحتی چرا میایی این سایت را به گند میکشی؟
محمدرضا لوایی
آقاى توكلى عزيز
اين دوستانى كه بر نوشته ى من ايراد گرفته اند مثل اينكه اصل قضيه را نمى دانند. لطفاً فايل صوتى سخنان شفيعى كدكنى را كه برايتان ارسال كرده ام منتشر كنيد تا اشمئزاز اهانت او را ببينند. من فقط جواب سخن او را كه مى گويد: " شاشيدم به اين زبان محلى" داده ام. اگر قرار است كسى مورد سئوال قرار گيرد كدكنى اديب اين قوم است. بنده در نهايت آرامش جوابش را داده ام.
عنوان مقاله: 
جمحوریت .اذربایجان به قلم لوایی
علی قدیمی
سلام اقای لوایی امیدوارم که حالتان خوب بوده باشد.
بنده هم از طریق نوشته شما با این ننگ بعضی از مسئولان سیاسی اذربایجان شمالی اطلاع پیدا کردم که انها باید این ننگ را بشویند. متاسفانه در فضای مجازی روشن فکران اذربایجان انچنان فعال نیستند حتی در واکنش به زخم زبانهای شوونیسم فارس. و مهمترین علت اینکار ضربه سنکینی است که فارسها به اعتماد بنفس ترکها از تحقیر انها در 90 سال گذشته زده اند.
کارتان درست و قابل تحسین است ادامه بدهید
abtinparsa
جالبه این خیال پردازی شما میگید بیابم مثل ترکیه و یونان تبادل کنیم دوست گرامی انگار امیختگی اذربایجان با دیگر قوم ایرانی فراموش کردی و نسل جدید چطور میخواهید انها را جدا کنید و ببرید سمت ترکیه شما فکر کردید تبریزبزرگترین شهر ترک نشین ایرانه نه عزیز من تهران بزرگترین شهر ترک نشینه و شما چطور میخواید مردم تهرانو و حتی تا خوزستان .. بقیه جاهارو تفکیک کنید و بفرستید ترکیه بابا کمی فکر کنید بعد مقاله بدید
عنوان مقاله: 
کانون نویسنده گان
داور
امیدوارم که کانون نویسنده ها در ایران ویا برون مرز دربرابر توهین های فردی بنام محمد رضا لوایی سکوت نفرمایند.امروز اگر دربرابر این فرد
ضد فرهنگی سکوت شود فرداد روزی شاهد قتل قتل عام اهل قلم بدست این فرد خواهیم بود .نوشته لوایی آنچنان متعفن بود که بیش از چند ساعت روی تارنما نماند. ما فردا روزی شاهد کشتار کسانی خواهیم شد که به زبان پارسی شعری سروده ویا مطلبی نوشته باشند.جامعه اهل قلم و اندیشه با توجه به آبشخور این گونه هرز ه نویسی ضد ایرانی موظف به دفاع از حقوق شاعران و نویسندگان ایرانی است.
عرب حنوبی
اون آقایی که بنام ما عربهای ایران آنچنان اظهار نظر کرده در واقع از تمنیات خودش گفته و گرنه بسیاری از ما عربها خواهان وحدت ایران و بخش قابل توجهی از ما هم خواهان یک نظام مشروطه سلطنتی هستیم به این دلیل ساده که در این جهل سال سیاه رضا پهلوی نشون داده که بهترین چهره اپوریسیون است و دمکرات ترین آنها با توانی واقعی برای حلب مردم حهت سرنگونی رژیم آخوندها
Anonymous
من تا این سن که رسیدم برای دومین بار دانشگاه را ترک می کنم . یکبار دهه هفتاد حالا هم دهه نود
خیلی ها را می شناسم با گرفتن یک امتیاز از حکومت رفتن پی زندگی شان نگاهی به ما نکردن حالا هم خوشبخت خوشبخت و نگاه شون به اینجور مطالب یک سرگرمی .
خب با این ننه من غریبم بازی ها با مداد با خودکار ما به جایی نمی رسیم . چون خلق الله نان را به نرخ روز می خرد
و گرنه این حکومت به 40 سالگی نمیرسید
Anonymous
خوشبختانه مناطق آزاد را چن وقت گذاشتیم کنار
از ایده پردازان مناطق آزاد نیستیم . چون مناطق آزاد مثل هر نقطه ای دیگه با مدادنوشته شده برای عموم آزاد اما در حقیقت ملک خصوصی همان جماعتی است که ابتدا امضا میکنند چقدر تراش لازم داریم
بعد اخبار فاکتورها را می گذارند برای میزان
عنوان مقاله: 
دعوا وفهاشی در کنفرانس واشنگتن
lachin
آقای علی.... متاسفانه نمیدانم که شما چقدر در انگلستان تشریف داشتید. ولی تقریبآ بیست سالی که من در انگلستان بودم لازم دانستم که به اطلاع شما براسانم که کشور United Kingdom متشکل از چهار ایالت مستقل , اسکاتلند, ایرلند شمالی, ولز و انگلستان متشکل شده است . این ایالت ها دارای پارلمان های مستقل از پارلمان وست مینستر, سرود ملی , پول و اسکناس ایالتی و پرچم ایالتی دارند. آن پرچمی که ما به عنوان پرچم انگلستان می مبینیم , مجموعه ای از پرچم های این چهار ایالت هاست. در ایالت ولز مردم نه تنها ولزی صحبت میکنند بلکه حتی اعلائم راننده گی در جاده ها هم به زبان ولزی نوشته شده است. زنده یاد « ریچارد برتن » قبل از اینکه به فیلم و تئاتر رو بیاورد, بایستی زبان انگلیسی را یاد میگرفت و بعد را این زبان را با لهجه مخصوص خود انگلیسی ها تمرین میکرد.در اسکناس های اسکاتلند که بوسیله بانک مستقل اسکانلند چاپ
عنوان مقاله: 
پاسخ به آقای کاوه جویا
بامسی
جناب کاوه جویا
برخورد شما با جناب آقای لوایی منو یاد ضرب المثل تورکی می اندازید
فارسی آن ضرب المثل میشود _ فلانی با خطا کرده کاری ندارد بلکه چشم خطا دیده را درمی آورد

برادرمن غیز از این است ازافشای خطای دیگری شما ناراحت می شوید چون با خطا کرده همفکر وهم مرام هستید
خطای دیگران را نپوشانید و خود درمحکومیت آن اقدام کنید.
چرا درنظر شما تکرار وبیان کار خطا کار که به جهت اطلاع و افشا است عمل زشت وتعفن ولجن و.... فلان است ؟
مگر آن استادگرانقدر زبان ادبیات فارسی با دراختیارداشتن امکانات کشوری درمورد دیگر زبانها جمله زشت و تحقیرکنند بیان کرده است ؟