«صفحه شما»

اصل مطلب: 

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.

لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

عنوان مقاله: 
آقای هوشنگ اسدی
پیروز
در گفتگو با آقای اسدی این تذکر لازم است که نخست کودتا ویا قیام نوژه از سوی حزب توده به نظام لو داده میشود که پیامد آن اعدام صد ها نظامی میهن پرست ایرانی بود که برای دفاع از آرمان وملیت وازادی مردم ایران جان بر کف قیام کردند .اگر امروز هم آقای اسدی مانند همانند دوران در باره کودتای نوژه فکر میکند بسیار تاسف بار است و نشان میدهد ایشان بر همان مرام و مسلک حزب باقی مانده است .
مطلب دوم در باره ادعا ی نظام وقصد کودتا کردن حزب است.اینکه میخواستند کودتا کنند و ویا نه هنوز مورد بحث است. آنچه مهم است اینکه ایشان خود را بی خبر جلوه میدهد.اقای اسدی آنقدر مورد اعتماد حزب بود که ساعت ۶ بامداد به سراغ سید علی میرود و دفتر روزنامه کیهان مرکز حزب توده بوده است و تصمیمات حزبی هم تا اندازه ای در آنجا گرفته می شد .باورش سخت است که ایشان از آنچه رهبری تصمیم می گرفته است بی خبر باشد.اینکه ایشان اکنون
عنوان مقاله: 
عکسهای خاشقچی
مراد
اینگونه کشتار وحشیانه فقط ذر کشورهای عقب افتاده ای که در خرافات و جهل وافکار وحشیانه بیابان‌های چهارده قرن پیش سیر میکنند اتفاق می افتد . در جهنم ج ا هزاران خاشقچی سلاخی شدنند آب از آب تکان نخورد .در سال های سیاه ۶۰ و ۶۷ هزاران جوان دانشگاه دیده به قربانگاها رفتند و بوسیله رژیم عقب افتاده و فاسد اخوندی و سپاهی بدار کشیده شدنند و یا تیر باران شدنند و جامعه جهانی چشمانش را بر این جنایت‌ها و نسل کشتیها بست و دم نزد نه کشورهای اروپایی و نه بقیه کشورهای عضو سازمان مللل وابسته به کشورهایی بزرگی که حق ‌تو دارند صدای اعتراضی بر نخواست . ولی در مورد خاشقچی چنان به اعتراض بر خواسته اند که انگار تنها قتل و سلاخی انسان بوده که در جهان اتفاق افتاده است.د
عنوان مقاله: 
حق با مصداقی است
رهرو
آقای بابک آزاد نه تنها آقای مصداقی بلکه اکثریت مردم ایران مانند اقای مصداقی به این نتیجه رسیده اند که نظام سابق و نقش رضا پهلوی در آینده ایران مثبت بوده وخواهد بود .خود شما هم به عنوان یک روشنفکر در نهان بین نظام سابق و کنونی به نظام سابق رای خواهید داد .حقیقت را به مردم بگویید و علت مخالفت خود با آقای رضا پهلوی را در مخالفت ایشان با تجزیه کشور بیان کننید.شما هم میدانید رضا پهلوی نماینده تمدن وتمامیت آرضی کشور است و اجازه نخواهد داد ایران تکه تکه شود . سخن بر سر پهلوی ها نیست بلکه بر سر نظام سلطنت است .برای حفظ آیران میتواند فردی ازقاجار ویا زندیه ویا افشار مدعی قدرت شود وهر مدعی اجازه جنگ داخلی وتجزیه ایران را نخواهد داد .
مارکس-و بابک ازاد
بابک آزاد نمیداند که معمولا وابستگی طبقاتی ،مواضع سیاسی افراد را تعیین میکند.
ایرج مصداقی از یک خانواده نظامی زمان شاه برخاسته. بارها گفته ؛که دایی هایش از سران نظامی حکومت پیشین بوده اند. خودش توانسته در پیش از انفلاب ,به امریکا برود و دانشجو شود. اکنون اگر وی دوباره به ریشه های طبقاتی خود بازگشته، عجیب نیست. مخصوصا مبارزین غیرچپ، همیشه امکان بازگشت به دامن ارتجاع دینی و نظام سرمایه داری و سلطنتی را دارند.
بابگ آزاد نیز که مارکس را نمی شناید مدام از اوضاع فساد اداری زمان شاه میگوید و نمیداند که نیمی از مردم شهر ها و تمام روستائیان مملکت در جامعه طبقاتی، زیر فشار فقر بودند و اینها دلیل نارضایتی و انقلاب شد و نه فقط اوضاع و فساد اداری و کارمندی و تاسیس بانک صادرات در هر کوه و برزن.
زنده باد سوسیالیسم !
شاه و شیخ، هر گز !
عنوان مقاله: 
پان اتراک
Anonymous
دوستان تنها راه این هست که کامنت ها و سایر مطالب این خردمندان را نادیده گرفته و هیچ جوابی ندهید و ناراحت نشوید. آقای توکلی هم شناخت درستی از اینها ندارد و فعلا مشغول محافظت از هندوانه هایی است که این به ظاهر دوستان به زیر بغلش داده اند. هوشیار باشید و وقت هدر ندهید و نگذارید حرفهایی که در قرن گذشته در قهوه خانه ها زده میشد الان به لطف اینترنت مجانی از راه دور روح و روان و مغز شما را هدف قرار دهد.
عنوان مقاله: 
نظرشرط
جمال
شرط میبندم هیچ بنی بشری از این کامنت نیم متری
yaradiciliq نە حالی می شود و نە حالی شدە خاشقچی بازی سیاسی تورکیە هست وگر نە خاشقچی یکی از تروریستهائی است کە در جنگ افغانستان با عکس و مشخصات حضور داشتە مگر تورکیە کم آدم کشتە ؟ کم روزنامە نگار کشتە ؟ همین 2 سال پیش بود 3 شهر را با خاک یکسان کرد مگر همین پارسال نبود جلو چشم تمام تلویزیونهای جهان در شرکت اوردغان در سازمان ملل زمانی کە بیرون مقە تظاهرات آرام وجود داشت لباس شخصیهای اوردغان بە جان زن کودکان نیافتادند تورکیە بعد از شبە کودتا چە کشتارها از مردم خودش نکرد ؟ این مزخرفات حقوق بشر فقط بە در خودتان میخورد هیچ کشوری نیست در ملاء عام بە کشتار مردم بی دفاع دست نزدە باشد و تورکیە در صدر قرار دارد

قتل خاشقچی معکوم است ولی یک ماه است تورکیە کە دست همە را از پشت بستە دارد بازی سیاسی میکند ولی تمام این حرفها بە پ ک ک
عنوان مقاله: 
دروغ شاخ ودم ندارد
ع.ب.تورک اوغلی
سالام _ آقای مصداقی شما سلطنت طلب شرمنده هستید.افرادزیادی مثل شما ازگفتن واقعیت دوری میکنند،
آقای مصداقی شما همچون روشنفکران دوران مشروطیت فکرمی کنید،بادرک نکردن و تمرین دمکراسی بدامن فاشیسم پالانی پناه بردند،یعنی به اصلاحات روبنایی بیشترتوجه دارید،تا بنیادی.
ماهم درموردجمهوری اسلامی مثل شمافکرمیکنیم.ولی شما ازگفتن وقبول اصل ماجرا ابا میکنید.همین پهلوی نیزباآخوندها هم دست وهم کاسه بود.
تمام گروهای سیاسی رامحونابودکرده ولی ملاهارادرتمام امورشریک خودکرده وهزاران هزارمسجدرابرای آنهابتوسط ملاهای درباری وغیربرقرارکرد.
به آقای مصداقی بایدگفت پهلوی ها اگردرست کن کشوروجامعه بود ،فرصت زیادی بود،پنجاه وهفت سال کم زمانی نیست.
درمورد جوانان مبارز کم نامردی کنید،شایدسردسته گروه هاالان هنوززمان رادرک نکرده باشندواشتباه هم زیاددارند،
ولی درموردمبارزان عصرپهلوی اینگونه سخن گفتن درشان یک انسان
عنوان مقاله: 
همه چیزرابایددید
ع.ب.تورک اوغلی
سالام _ آقای هوشنگ اسدی عزیزهمه چیزرابایددید.
والا آدرس عوضی دادن خواهدبود.
همانطورکه فرمودید،سیستم ائدولوژیک بدترین نوع سیستمی است که صدسال است مردم ایران گرفتارآن است.
حال نیز تعدادی ازبیسوادی یانمی دانند،یاخودرابه نادانی زده اند.
من میگویم میدانند.
درایران هم اکنون پان ایرانیسم بانگرش پان فارس جای بدترین ائدولوژی های شناخته شده راگرفته است،
این بیماری دربین افرادآنچنان قدرتمنداست که وجود وروح سیاسیون راتصخیرو ودرکمک به معتقدین پان اسلامیسم،کمونیسم،ناسیونالیسم افراطی.فاشیسم ،راسیسم ووو...وخلآء آنان پرکرده است.
تازمانیکه عقلانیت،صداقت،منطق،علم درایران جای خودرانیافته باید درزنجیرماند.
ملتی که تولیدفکر ندارد،و درتوهم شاهنامه خوانی،کوروش پرستی پرورش یافته روشنفکران عقب مانده داشته وحاکمان آن ملت ها دیکتاتورخواهندبود.
عنوان مقاله: 
فقط بایدتاسف خورد
ع.ب.تورک اوغلی
سالام _ دیروزیک متنی برای خانم سمیعی نوشتم متاسف هستم که چراچاپش نکرده اند.
نه توهینی بود،نه به کسی بدوبیراهی گفته شده بود،تنها کم سوادی زنان راکه همچون مردان شستشویی مغزی باتغذیه فکری
صدساله داده اند، رایادآوری کرده بودم.
شعرهای فردوسی درموردزنان راکه شیرین خانم آن راپاک نهادنامیده بود،درآن آورده بودم.
عنوان مقاله: 
ترامپ: نوار قتل خاشقجی وحشتناک‌تر از آن بود که بتوانم گوش کنم,
yaradiciliq
"" چرا توده ای‌ها و سایت پیک نت، از واقعیت قتل قاشقچی هراس دارند و آن را وارونه میکنند؟ "" طرهی که توسط اسرأئیل برای صلح با فلستینیان توسط کابینهٔ نتانیاهو و با پشت گرمی‌ و ساپورت عربستان با رضایت کوشنر برای حل بحران خاورمیانه ریخته شده بود "" یک مانع اصلی‌ داشت و آن قاشقچی بود "" ، تشدید آشوب و بلوا در خاورمیانه، ولی‌ چرا توده ای‌ها این جریان را وارونه نشان میدهند؟ برای توده ای‌ها بن محمد سلمان این ولیعهد جنایت کار عربستان چرا باید حفاظت شود؟ جواب آن را باید در حمایت توده ای‌ها از پ ک ک پیدا کنید، پ ک ک قرار بود در صورت آشوب خاورمیانه، هر کسی‌ که به سوی اوروپا فرار میکرد تیر خلاص بزند و مانع سرایت بحران خاورمیانه، به اوروپا شود، اردوغان آب سردی به هیکل پ ک ک و توده ای‌ها ریخت. پ ک ک با کشتار مردم خاورمیانه، شاید خاکی به اندازهٔ اسرأئیل، نصیبش می‌‌شد،‌ای روژاوا کجائی پ ک ک تو را به همراه ت
عنوان مقاله: 
ترکها
علی سعادت
چه چیزی را قبول دارید ؟به هرچیزی که در دنیا مقدس وقابل
احترام است سوگند میخورم طرفدار کسی نیستم وزیاد هم برای تفکر شما نگران نیستم .چون.امکان دارد.یک اتفاق کوچک
همه چیز را عوض کند ولی سر دذ نیاوردم..شما حرف حسابتان
چیست .اول که گفتید ترکها دیگر همراهی نمیکنندبعد نشستید
ساز جدائی زدید وبا فارسها در ستیز شدید .وکلا همه را.میکوبید .اگر کاری ندارید مرضتان چیست ؟ومدام چون کرم
توی این ...گلوبال میلولید..به فارسها میتازید از ظلم
انها به سایر اقوام یا ملت .مینالید.اخر مگر فارسها چه کاره هستند.اکثرا در خارج از ایران هستند .نه دولتند .نه قانون دست انهاست .قبلا هرچه بوده تمام شده ودر حال حاضر اخوندها به عناصر خود هم رحم نمیکنند تا چه رسد به دیگران.
دیگر تمام نمی کنید ؟اصلا وقتی کاری با رژیم وهمراهی با مخالفین ندارید پس چه ازاری دارید ؟...
گ
عنوان مقاله: 
خوب بودولی ناقص
ع.ب.تورک اوغلی
سالام _ این اتحاد حداقلی رابه همه دست اندکاران تبریک گفته و اجبارا لازم میدانم ،که به نواقص اصلی وغیرقابل قبول آن برای همه رایاداوری کنم.
1 - محافظه کاری رابایدکنارگذاشت.
2 - کشورهای بیطرف ،موردقبول ما،سازمان های ناظربراجرای درست این تفاهمنامه آورده نشده است.
3 - رفع تظلم صدساله پان فارسیسم به ملل ازلحاظ فرهنگی،زبانی،اتینیکی،اقتصادی باید ازروزهای برقراری این سیستم ذکرنشده است.
4 - تاکید برسیستم فدرالیسم سالم وغیرمتمرکز نشده بلکه ازجمهوری دموکراتیک بارنگ وبوی فدرال آورده شده است.
5 - زبان رسمی کشوربایدزبان انگلیسی که زبان علمی جهانی است ،آورده نشده است.بایداین اصل مهم درتفاهمنامه آورده شود،تاحقی نانوشته وناحق دوباره برگرده مردم سوارنگردد،فارس زبانهابایدکنترل گشته تادوباره تفکرفراماسیونری انگلیسی باهمکاری استعمارگران برماغالب نشوند.فارس هانیزحق دارند،همچون دیگرملل درکنارزبان رسمی که
عنوان مقاله: 
در باره فراخوان جریان تجزیه طلب
حسن
این اعلامیه گویا با نظر عربستان ترکیه و دولت یهود نوشته شده است .بند دوم این اعلامیه سخن از اتحاد داوطلبانه میکند .حال اگر جریانی تن به اتحاد داوطلبانه نداد و بخواهد راه خود را برود یعنی تجزیه کشور و هیچ ایرانی مبهن پرستی تن به این ننگ تاریخی نخواهد داد .
جالب توجه این جاست که امضای حزب موسس تجزیه طلبی یعنی حزب پر طمطراق توده و پادوی حزب فدایی خلق و جاسوس دولتها ی بیگانه مجاهدین خلق نامی نیست .در واقع اش آنچنان شور است که دو جریان توده ای فدایی خود را کنار کشیده اند .
پی آمد اینگونه نظرات وباور به اصول آن به عمر استبداد دینی کمک میکند و مردم از ترس جنگ داخلی واواره گی با دامن نظام پناه خواهند برد .
این گروه تجزیه طلب باوری به تمامیت ارضی کشور وامنیت شهروندان آن ندارد و به پیشباز یک جنگ داخلی میرود .
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
بە 2 جملەی متناقض این پان تورک توجە فرمائید تا برایتان مشخص شود کە پان اتراک در چە ... زندگی میکنند

از پان تورک ع ب . تورک اوغلی > حکومت ایران درسرکوب ملت یک منطقه ازملت واقوام دیگرمناطق استفاده میکند.
درخوزستان علاوه برپان ایرانیست های دوآتشه ملت عرب خوزستان،ازلرها ودیگر ،درسرکوب عرب هااستفاده میکند.

خوب بە آن توجە کنید یحنی ملت عرب مبارزە میکند و پان ایرانیست لور هارا بە کشتار ملت عرب میفرستد .

حال جملەی بعدی این پان تورک . ع . ب . تورک اوغلی > شماچرا قتل عام مردم بی دفاع تورکان دراین هفتادسال توسط گروه های وخشت آفرین عوامل استعمارگران کورد رانادیده میگیرید؟

شبیە همان مبارزەی ملت عرب این بار در کردستان و کشتار ملت کورد توسط تورکهای پاسدار میشود. قتل و عام مردم بی دفاع تورک دست پان تورک و ننە من غریبتان مثل تاریخ سازیتان برای همە روشن است
عنوان مقاله: 
اتحادیه اروپای بدون بریتانیا؛ پیچ مرگ و زندگی برای حاکمیت فراملی, کیوان حسینی
yaradiciliq
"" اتحادیه اورپا اگر نمیتواند ۲ درصد از Gross Domestic Product GDP)هر کشور عضو را به ناتو تخصیص دهد حرف داشتن ارتش اوروپا، خیال بافی‌ است "" اگر نفوذ روسیه در دریای مدیترانه، به سطح یا بالای دوران جنگ سرد برسد، اتحادیه اورپا دچار بی‌ ثباتی ژئوپلتیکی می‌‌شود، اوروپا دیگر " آن قدرت نظم ایجاد کن جهانی‌ " نیست، انضمام کریمه به روسیه، پایان اقتدار اوروپا و اتحادیه اوروپا بود، جدائی کلیسای اوکراین از کلیسای روسیه، فقط گسست را تشدید خواهد کرد، جنگ‌های امروزی، دیگر آن "" شکل کانونشنالconventional "" را ندارند، بعد جدید جنگ امروز فضای مجازی و "" هوش مصنوعی "" است که اوروپا نه تنها توانائی آمریکا را ندارد، بلکه از چین نیز عقب است، اوروپا یا باید در آغوش آمریکا تسکین یابد یا تسلیم خرس روسی و اژدهای چینی‌ شود، انگلستان به خوبی‌ دریافته است نزدیکی‌ به تورکیه، بقای آن را تضمین خواهد کرد.
عنوان مقاله: 
رابطه نامرعی استعمار فرهنگی با استعمار اقتصادی در ایران, سازاخ
yaradiciliq
"" انتقال قدرت به جامعه فارسی‌ در ایران دوران قاجار، با پروژهٔ قحطی که جان ۹ میلیون ایرانی را گرفت توسط انگلستان اجرأ شد "" سواد توده‌ای ها، جامعه شناس‌های تحصیل کرده خارج و تاریخدان‌های ما قادر به ارتباط دادن تحولات رخ داده در دوران جنگ جهانی‌ اول نیست، انگلیس با اتکا به نیروهای اجیر شده هندی ( مستعمره انگلستان ) برای شکست امپراتوری عثمانی و با هدف حذف تورکان از قدرت در ایران، در سه جبهه جنوب، به تورکان آلآن جنگ داد. ۱- نیروهای هندی زیر پرچم انگلیس زیر لوای حمایت از ارامنه، وارد آذربایجان جنوبی شدند. ۲- نیروهای هندی زیر لوای پرچم انگلیس، در یمن با قوای ترک جنگیدند. ۳- نیروهای هندی زیر لوای پرچم انگلیس، در آسیای مرکزی، با قوای عثمانی جنگیدند. اتاق فکر انگلیسی‌ ها، به دو فاکتور واقف بود. ۱- تورک‌ها اختیار شیلات ، منابع زیر زمینی‌ و رو زمینی‌ را به هیچ قدرتی‌ نمیدهند. ۲- با حذف تور
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
جناب ع.ب.تورک اوغلی شما باز دارید بە بی راهە میزنی شما همانطور کە با صراحت نوشتی پان ایرانیسم برای سرکوب عربها از لورها استفادە میکند و همانطور کە نوشتی در قیام معلوم هم نبود کدام قیام منظورتان است برای سرکوب تورکهای آذری از گیلکها استفادە کردند

چە در کامنت قبلیت و چە در کامنت اخیرتان با صراحت نمیگوید کە در ایران برای سرکوب تمامی این ملتها از کورد و عرب و لور . و بلوچ و فارس ، از تورکهای آذری در ایران استفادە میشود ما صحبتمان در این مورد مشخص بود من ادعا نکردم کە ارتش ایران باید ستون فقراتش از کوردها باید تشکیل شود و این مایەی اختفار هم نیست کە سپاه جنایتکار پاسداران را شما تورکان در ایران تشکیل میدهید در جنگ نقدە هم این شما تورکها بودید کە همراه جنایتکاران لمپن کشتار کردید و این شما تورکان مسلح هستید هر روز در گوشە و کنار ایران جنایت میکنید در قالب سپاه پاسداران
عنوان مقاله: 
درمواردی حق بامن و درمواردی شماست.
ع.ب.تورک اوغلی
سالام _ آقا جمال درمواردی حق باشماست،ولی نوشته من راخوب وبی غرض نحوانده ایی!
من نوشته ام که ازملل واقوام برعلیه دیگر ملل درسرکوب استفاده میکند/قیام مردم آزربایجان درسال 85 رانوشته ام.
شماچرا قتل عام مردم بی دفاع تورکان دراین هفتادسال توسط گروه های وخشت آفرین عوامل استعمارگران کورد رانادیده میگیرید؟
چراقتل عام مردم بی دفاع سلدوزبتوسط قاسملو وپیش مرگهایش رانادیده میگیرید؟
بلی درست است که در ارتش ایران افسران ونیروهای تورکان همیشه حرف اول رادرتشکیل ارتش میزنند.شمافکرکنم ازترکیب جمعیتی ایران بی خبرهستید.آیافکرمیکنید.بایدکوردانی که حضورشان درایران به صدسال نمی رسد،ارتش راتشکیل بایدمیدادند؟
عزیزم من پان تورک نیستم ،بلکه خان تورکم/
عنوان مقاله: 
تلاش برای هویت سازی خوداست.
ع.ب.تورک اوغلی
سالام _ امیربی.
درهمین دوماه گذشته برمردم ایران ثابت شد،که درصد سال گذشته هرچه زیربقل مردم بتوسط این پان ایرانیست های نژادپرست گذاشته شده بادهوا بوده است.
1-معلوم شدکه بایک تحریم الکی،باج زیاده خواهی امریکا یک باره قحطی درایران راه افتادپوشک بچه.نواربهداشتی. دستمال کاغذی.رب گوجه.تخم مرغ.لوازم یدکی همه چیز نایاب شد.ازمواداولیه صنعتی بگیر وبرو بالا
2 - معلوم شدکه شعارهای تمدن و فرهنگسازی،داشتن شعرایی مثل سعدی .حافظ.مولوی.فردوسی.عطار.کوروش...تابحال برای کشک سابیدن هم بدردنمیخورده ونخورد.
3 - همین مردم آنچنان عرصه رابرهم تنگ کردند،که یک قطعه 5هزارتومانی رابه 70 هزارتومان به خلق الله غالب وجیبشان را میزدند.ازدارو ولوازم اولیه فاکتورمیگرم که سربه فلک کشید.
4 - باورکنید،برادرجیب برادر را خالی کرد.
پزشکی وابن سینای ازبک و نصیرطوسی وزیران دانای فارس دربارایخانان وتیموری وصفویی وقاجار پیش کش
عنوان مقاله: 
مطالب وخطاب به اقای توکلی
علی سعادت
...هرکس در بدو ورود به صفحه نظرات وخواندن مطالب ان فکر
میکند اینجا تیمارستان.است.نه یک سایت تبادل نظر.یک نگاه مختصر به افکار بسیاری از انها باید تا کنون متوجه شده باشید
این افراد از کسانی هستند که اگریکی در گوشه ای از دنیا با یک
لیوان یکبار مصرف دوبار استفاده کرده وان کشور یکی از کشورهای سابقا کمونیست بوده انرا به عنوان یک جنایت تاریخی جلوه میدهند وامروز خودرا با همین حرفها حق بجانب.
جلوه میدهند چرا که عملا کاری نکرده اند ودنبال این وان هستند ولذا شما را در فردا انچنان بعنوان ترویج فرهنگ جنگ و
هم نوع کشی معرفی میکنند که خلاصی از ان کار حضرت فیل
است..مشگل نوشتن نیست بلکه مشگل ان.است که خود گفته ها ومطلب بعنوان یک معضل شکل گرفته است .تا جائی که دیگر نمیتوانی هیچ چیزی بنویسی زیرا میبینی به هرچه اشاره
کنی مقابلت نوعی برخورد وجود د
عنوان مقاله: 
تورک
علی سعادت
فکر میکنم درد ما همین حرفهای مفت وبی حساب وکتاب است
تمیدانم چگونه ممکن است همه ضد نظام اخوندی هستند ودر عین حال نوکر مستقیم یا غیر ان هم بشمارمی ایند .این همه حرافی واین همه جنایت وچه وچه اگر درست میباشد پس فکر نمیکنم نیاز به حرف زدن باشد .اینطوری که شما مدعی هستید
پس این اخوندها ومسلمانان شیعه درست میگویند وامام زمان
از چاه بیرون امده وشمشیر هم به کمر بسته واتفاقا سردار سلیمانی وعده ای چون پاسدار مقدم وعباسی .الله کرم وانصار
حزب والله در رکاب وی شروع کرده اند ودارند این همه جنایت
که ظاهرا فقط در بقالی مورخین بزرگی چون شماها ثبت شده
همه را دارند بررسی میکنند .تا یکی یکی به عدالت شمشیر اقا
بسپارند .خجالت نکشید تا میتوانید بگوئید تا صواب اخروی برده وبه بهشت هدایت شوید.انقدر که از این وان میگوئید پس
این رژیم چه بدی دارد.؟من نمیخواهم تهمت بزنم گرچه واقعیت
همین است که دانسته وندا.
عنوان مقاله: 
آقای شریعتمداری و پروژه قومی سازی ایران
کارن
پیری بعضی وقتها روی عقل آدمها تاثیر منقی می گذارد عقلشان کم میشود ادا های بچگانه در می آورند. این از قدیم شناخته شده بود. اینجور تغییرات را باید به حساب پیری عقل گذاشت. در عین حال پیری یاد یاد و دیار را هم زنده میکند و طرف آرزو دارد تا در غربت نمرده در کشور خودش به ریاست جمهوری برسد و روی رای اقوام و عشایر حساب باز میکند.بخصوص همزبانهای قومی خودش چون میدند بقیه به او رای نخواهند داد
عنوان مقاله: 
یادآوری جنگ نخست غربی ها
رهپو
در هفته گذشته صدمین سال پایان جنگ اول اروپایی ها که به جنگ جهانی اول مشهور است در فرانسه برنامه ای اجرا شد که بسیاری از رهبران کشور ها در آن شرکت داشتند ولی از ایران اسلام زده نماینده ای نبود در حالیکه ایران در جنگ اول قربانی توحش اروپا شد وبیش از ۹ ملیون ایرانی در اثر گرسنگی حاصل از تجاوز انگلیس و روس در گذشتند .
امروز در سایت ایران امروز در باره جنگ اول دو مقاله به چشم میخورد که هر دو نوشتار گزارشی از چگونگی از بین رفتن ۹ ملیون ایرانی در آن سالها به چشم نمی خورد واین خطای بسیار بزرگ است .
جا دارد که از مردم ودلاورانی که در آن سالها در برابر نیروی متجاوز پایداری و جانفشانی کردند سپاس گزار باشیم.
نه در دوران سابق ونه در نظام اسلامی در دبستان و دبیرستان ها و دانشگاه به جنایتهای دولت انگلیس وروس در ایران واز بین رفتن ۹ ملیون ایرانی درسی وجود نداشت.
عنوان مقاله: 
سعادتهومن
علی سعادت
این اقا در جنگل بوده واز او خرده نگیر .
اقای توکلی من نمیدانم روی چه اصول وحساب وکتابی سایت
راه اندازی کرده اید؟خیلی مانده تا مانند سایر همفکرانت سواد کسب کنی .اصلا با هوش نیستی. ببین چه مطالبی در این... مینویسند اکثر مطالب فاقد فرهنگ انسانی واخلاقی است همین ادمها فردا بعنوان ترویج فرهنگ ضد انسانی.واخلاقی انچنان داغت میکنند که حساب ندارد این مطالب را مطالعه کن انوقت ببین چنین شخصیتهائی هستند یا خیر این ادمها انقدر دنبال خراب کردن چپ هستند که این سایت برای انها منبع گرد اوری علیه چپ است وفردا داغت میکنند وبرچسب. ترویج فرهنگ ضد انسانی واخلاقی به سینه
ات میکوبند.یکنفر بجای لیوان یک بار مصرف دوبار استفاده کرده در کجا ؟در یکی از این کشورهای قبلا کمونیست .اینرا چنان بزرگ میکنند که بمب هیروشیما درمقابل ان هیچ است
مطالب انها را بخوان ببین شخصیت انها باادعای من میخواندیا
خیر این تیمار
عنوان مقاله: 
ناهماهنگی.مخالفین
علی سعادت
داداش یک کمی برو مطالعه کن البته مطالعه نه اینکه اشتباهی
بروی سیزده بدر.
عنوان مقاله: 
ناهماهنگی مخالفین
علی سعادت
نمیدانم شما هم موقع نوشتن مطلبی یا درددلی شروع میکنید یا
مانند حقیر عاجز میشوید.یک ساعت فکر میکنم چه باید بگم ؟ازکجا وچگونه شروع کنم ؟ایا فایده ای دارد؟وقتی حرفهاهمه
تکراری است فقط باید گفت جمله ای جدیدم ارزوست.انقدر حرافی وکلی گوئی کرده ایم که سخن گفتن تبدیل به یک مشگل
شده واز درون این گفته ها عقاید جدید وعجیب وغریب شکل
گرفته ولذامقابل حرفهایت پاسخ وتفکرات زیادی را شاهد خواهی بودکه هم سردرگم میشوی و هم یک نوع اشفتگی فکری
را میبینی تصضضور کنید یکی بیماری مشخصی دارد وبه پزشگان
زیادی مراجعه میکند وداروهای زیادی مصرف میکند وباز به چندپزشک مراجعه واوهم چندقلم داروی جدید تجویزوبیمار حالش بدترمیشودونه بدلیل اصل بیماری بلکه بخاطر داروهای
زیاد وگوناگون.اکنون این حکایت ماست هرکس در ورود به این
سایت از خود میپرسد اینجا تیمارستان است یا سایت گفتگو؟
ظاهرا همه مخالف رژیم اخوندی هستند ولی مش
Anonymous
درباره نام نویسندگان نشریه ایران گلوبال
پیشنهاد میکنم اگر برای شما زیاد اشکال ندارد نام این نوشته ها را به صورت الفبائی بکنید که پیدا کردن اسامی برای خوانندگان شما راحت تر باشد.
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
از ... یک پان تورک بە اسم . yaradiciliq میگویند یک افسر تورک، در حالیکه اسماعیل اقا سیمیتکو کفش وی را واکس می‌‌زد، خطاب به وی گفت مارشیمون آرمنی منطقه آزربایجان جنوبی مخصوصا اورمیه، این شهر تورک نشین را، به آشوب کشانده، به آشوب به آشوب گری مارشیمون آارمنی، خاتمه بده، اسماعیل عاقا سیمیتکو نیز، هر چه در توان داشت این کار را عملی‌ کرد،

وقعأ باید گفت پان اتراک بە سیم آخر زدند در تاریخ سازیهای مغولی و نیمتری سومر تورک و این هم از حکایت اخیرشان

ایشان یا مثل همان تاریخ دان نیم متری ساختن تاریخ دست ساز سومر تورک میخواهند جوک پان تورکی بسازند .

شما هنوز میتوانید بروید از تورکهای مسن در سلماس و ، اورمیە و خوی ، نقدە ، ماکو و میاندوآب در مورد چگونگی و شخصیت اسماعلیم سمیتقو پرسو جو کنند یا حد اقل بروند چند منبع گوناگون در مورد این شخصیت کورد پرسو جو کنند
عنوان مقاله: 
صفحه دو بی بی سی: چرا و چطور چابهار از تحریم معاف شد؟عبدالستار دوشوكی
yaradiciliq
"" چرا کوریدور لاپیس لازولی Lapis Lazuli Corridor با وجود معافیت بندر چابهار، جان می‌‌گیرد؟ "" بزودی "" قرارداد تجارت تجاری بین پاکستان و ترکیه "" بسته خواهد شد، پاکستان، بر خلاف فارسستان، همیشه در کنار جمهوری آزربایجان بوده است، با جان گیری کوریدور لاپیس لازولی کشور‌های پاکستان، افغانستان، تورکمنستان، تاجیکستان، قزاقستان، گرجستان، آزربایجان و ترکیه به هم وصل خواهند شد، پاکستان، بعد از انقلاب سال ۵۷، به فارسستان اجازه داد تا از بندر کراچی استفاده کند، آن روز‌ها نه تنها سپری شده، با شمشیر داموکلس تحریم‌ها بر سر فارسستان، بیم آن می‌‌رود فارسستان در صورت تنگنا، جو نامنی‌ را در منطقه دامن خواهد زد، میگویند یک افسر تورک، در حالیکه اسماعیل اقا سیمیتکو کفش وی را واکس می‌‌زد، خطاب به وی گفت مارشیمون آرمنی منطقه آزربایجان جنوبی مخصوصا اورمیه، این شهر تورک نشین را، به آشوب کشانده، به آشوب
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
نوشتەی این ع.ب.تورک اوغلی یا زنزولی قدیم با سالام را بخوانید آیا واقعأ بە نظرتان جالب نیست ؟

ایشان میفرمایند در سرکوب ملت عرب در ایران از لرها استفادە میکند و و در قیام آذربایجان کە صد البتە محلوم نیست کدام قیام منظورشان است برای سرکوبی آذربایجان ایران از گیلکها استفادە کردند

و جالبی سخنان این پان تورک در این است کە یا خودش را بە کوچەی علی چپ میزند یا بە خواب ..... ایشان کوچکترین حرفی از این بە میان نمیآورد کە چە در رژیم گذشتە و چە این رژیم 40 سالە گذشتە ایران با این تورکهای آذربایجان حمام خون در کوردستان بە پا کردە انگار ایشان نمیدانند کە ملا حسنی تورک و مراد قطاری و همین نادر قاضی پور نمایندەی تورک از حوزەی اورمیە چگونە مردم قارنا و قلاتان کورد را جنوساید کردند ایشان یادش رفتە کە با تانکهای جمهوری اسلامی چگونە بە کوردستان حملەوەر شدند
عنوان مقاله: 
از ستار خان تا داش آکل, بی وزنی شر، و لغزش خیر, طاهره بارئی
yaradiciliq
"" ستار خان، در قالب داش آکل، نماد نیاز صلابت روحی‌ است که صادق هدایت به طور وحشتناکی، فاقد آن است "" ... نه از دارولفنون فارغ التحصیل شد و نه از مدرسهٔ ( سن لویی فرانسوی ) و نه ( بورسیه وزارت راه که وی را به بلژیک ) راهی‌ کردند این موجود زبون بی‌ عرضه را به جائی رساند، سرخورده، راهی‌ هندوستان شد، کسیکه به برکت ( رضا قلی خان هدایت عهد محمد شاه قاجار از خانوادهٔ تورک ) چنان ثروت انبوهی از خود به جای گذاشته بود که صادق هدایت به سبک ناز نازیهای امروزی در ایران آن زمان، توان گیاه خواری را داشت، نمونه صادق هدایت‌ها در فارسستان امروز، به ۲ شکل دگردیسی را تجربه کرده ا‌ند. ۱- نسل ( آقازاده‌ها در ایران مانده که صاحب ژن هوشمند هستند ). ۲- نسل ( آقازاده‌ها خارج ) که آنار شیست تشریف دارند چونکه مانند صادق هدایت، توان تجربه ورود موفق به جامعه و دنیای واقع
عنوان مقاله: 
دکارت دنباله رو فلسفه متحجر ارسطو
امیر
دکارت بد ابن سینا خوب اما یک سوال: چرا وارثان ابن سینا در این حال و روز بسر می برند؟
عنوان مقاله: 
ناهماهنگی مخالفان
بهمن
با خواندن مطلب آقای پورمندی هر کسی از خود خواهد پرسید در برابر انبوه این همه سازمان وحزب از اسلامی تا چپی وملی گرا وتجزیه طلب آیا باید از آقای رضا پهلوی وحشت داشت؟
بر مردم ایران چه رفته است که مردم در آرزوی سالهای پیش از انقلاب هستند؟
در چهل سال گذشته یکبار آقای رجوی ودیگر رهبران چپ در برابر مردم ظاهر نشدند و تا کنون یک خط اعلامیه مشترک حتا برای مخالفت با نظام
پلید شیطانی ضد مردمی دزد تبهکار بی وطن حاکم امضا نکرده اند و همیشه از درون اطاق های در بسته فرمان دادند .آیا در صورت قدرت گیری رجوی ویا حزب توده مخالفان در امان خواهند ماند ؟
اگر قرار است در آینده آزادی ودمکراسی بر قرار شود چرا از هم آکنون سازمانها شروع به همکاری نمی‌کنند ؟
با چه اعتباری باید به سازمانهای موجود مانند رجوی اعتماد کرد که تا کنون حاضر به شرکت در یک گفتگوی تله وزیونی نیستند ؟


عنوان مقاله: 
دشمن رابایدشناخت
ع.ب.تورک اوغلی
سالام _ حکومت ایران درسرکوب ملت یک منطقه ازملت واقوام دیگرمناطق استفاده میکند.
درخوزستان علاوه برپان ایرانیست های دوآتشه ملت عرب خوزستان،ازلرها ودیگر ،درسرکوب عرب هااستفاده میکند.
باهندوانه گذاشتن زیربغل لرها که شمادری زبان اصلی هستید.
باگفتن حکومت ایران مال شماست، لرهاراباتوهم دچارجان مردم عرب کرده اندوعلاوه بربهم زدن ترکیب جمعیتی عرب خوزستان اززمان رضاپالانی،پان ایرانیست هاهم اکنون نیزدررنگ ودرشکل های گوناگون دراین زمینه فعالیت میکنند.
پان ایرانیست های مختلف حکومتی دوطیف وتوده ایی ومجاهدین ودیگرگروه های چپول پان ایرانیست بدترازپان ایرانیستهای سلطنت طلب وملی گرا درزمینه تمامیت خواهی فعالیت میکنند.
من یادم می آیددرسال 85 که مردم آزربایجان قیام کرده بودند،ازگیلک وتالش هادرسرکوب اردبیل استفاده کرده بودند،
درکیوسک پلیس راه اردبیل یک افسرگیلک اعزامی ازرشت به تورک هاتوهین کرده بود

عنوان مقاله: 
رجوی خطرناک تر از سرطان
بهروان
زندگی در نظام اسلامی را به چشم مشاهده وتجربه می کنیم .آیا میخواهیم یک بار دیگر موش آزمایشگاه رجوی و ادمکشان وی شویم؟
رجوی یک کومونیست اهل تشیع است که در صورت قدرت گیری همچو پل پت ملیونها نفر را قتل عام خواهد کرد . انچه
اکنون بر مخالفان رجوی میرود در انتظار مردم ایران خواهد بود .ایجاد دیواری مستحکم از همه نیروها ی اجتماعی سیاسی در برابر این اسلامگرایان استالینیستی تنها راه حل از هجوم ملخ وار این تروریست های مسلمان است.کا رنامه مجاهدین از آغاز تا امروز هر گز قابل دفاع نیست .گروهی بی وطن ودشمن پرست و عوامل سیاستهای جهانی هدفی جز ایجاد ترور و وحشت حکومت فردی ندارند .
عنوان مقاله: 
سخن نو
داور
آنچه خانم رها جنیدی نوشته اند سخن نوینی است که در واقع خط قرمز بر همه سیاست های مدعیان قدرت در گذشته واینده است.
امیدوارم در این زمینه ایشان بیشتر بنویسند .در این نوشته کوتاه ما با نگاهی نوین به قدرت روبرو میشویم وانسان نخست اجتماعی میشود وپس سیاسی .موفق باشید .
عنوان مقاله: 
فرافکنی مکن
ع.ب.تورک اوغلی
سالام _ همه میدانند،افسانه های فردوسی وشاهنامه اگرمربوط به قرن چهارم باشد،ایران قدیم دراصل افغونستون،توجیکستون، کشمیرویاقسمتی ازهندوستان آنزمان بوده است.
البته جدیدآ نخبگان وخط و زبان شناسان به این نتیجه رسیده اند،که الفبای عربی درزبان فارسی بعد ازقرن هفتم تکامل یافته است.عزیزم اگرنوشته های فردوسی رادرنظرومدرک قراردهیم ،ایران کنونی توران بوده وآنی که بایدازاینجاتشریف ببرد شماهندیان
دری زبان میباشد.لطفن کمترشعارفاشیستی بدهید.
درگروهی که جدل وگفتگوی سیاسی ومدنی است شمافاشیست جایی نداریدوتاریخ مصرف تفکرات عصرحجری تمام شده است.فرافکنی نکن
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
مزخرفات این پان اتراک نیم میتری پایانی ندارد جناب توکلی هم کیف و بقچەی این پان اتراک را در سایتش بە دوش میکشد وقعأ جدا از هر نوع ناسیونالیزم و ملی گرائی و تورکیسم و کوردیسم و ئیرانیسم و فارسیزم و عربیسم این پان اتراک دیگە شورش را در آوردند آدم چندشش میشود موقعی کە این نوشتەها و کامنتهای پان اتراک را اینجا میخواند

آخرین قهرمان بازی آنها در نوشتەی تهرانلی خوت را بە وضوح نشان میدهد . روم هم یک شهر تورکیست چون مثل اورمو است

نیازی بە باز گوئی و نقد این مزخرفات تاریخ سازی سومور تورک در اینجا نمیبینم چون بیشتر شباهت بە جوک دارد تا یک در هزارم میلینیوم واقعیت بروید در اغوزستان برای خودتان تاریخ سازی کنید بین النهرین را بە تورک چە مربوط
تهرانلی
آقای منوچهر میفرماید برای ایشان جالب بود که بداند آیا سومریان از ترکان تاثیر پذیرفته اند؟ در جواب باید گفت؛ زبان و فرهنگ سومریان از زبان و فرهنگ تورکو نشئت گرفته است. سومرها در فرهنگ تورکان رشد و نمو کرده اند. دانشمندان تورکولوق بر اساس اسناد و دلایل محکم و سنگ نبشته های قدیم زبان تورکی را تنها زبانی در جهان میدانند که چهارهزار سال پیش بدان تکلم میشده است و هنوز هم عیننا به آن تکلم میشود. در واقع زبان تورکو تنها زبانی است که بدون تغییر اساسی درهمان شکل علمی بدان تکلم میشود و با آن شعر و داستان و متون علمی ـ ادبی نوشته میشود. زبان تورکو بعنوان یک زبان دقیق نه تنها از نظرمتد هماهنگی آوا، فرم فونوتیک و بنیان گراماتیک بسیار قوی و محکم است، بلکه نزدیک چهارصد میلیون اتنیکهای مختلف با لهجه های مختلف بدان زبان تکلم میکنند، از شمال شرقی سیبری از ملت یاقوت گرفته تا ترکان اروپای غربی،
ترک و توهین
این 3-2 مغول تبار ترک راسیست فاشیست، با اسامی مستعار مغولی اویغوری, بدلیل بی فرهنکی و بی هویتی و عقده حقارت و بی وطنی و حسادت، تنها هنرشان در این سایت ایرانی فارسی زبان مفت و محانی آزاد و بدون کنترل, مدام توهین به میزبان و صاحبخانه شان در این فضای مجازی و در فضای حقیقی ایرانزمین است.
امید است اپوزیسیون میلیونی پارسی زبان ایرانی بتواند اینها را شناسایی کند تا در اولین فرصت ایران آزاد شده، به دادگاههای خلقی پنج دقیقه ای بکشانیم و درسی به آنها بدهیم تا تیمور و چنگیز و خلخالی و ملاحستی و هلاکو و اردغان ، یک چرخش شامانی در قبرهای گمنام و ناشناخته شان بزنند.
ترک به ترکستان !
ایران فقط میهن اقوام اصیل ایرانی؛ با هژمونی زبان و فرهنک 5 هزارساله پارسی, است !
...
عنوان مقاله: 
باستان‌ گرائی : خودشيفتگي ايراني در مقابل تحقير دوران قاجار, محمد صنعتي ـ روان‎تحليلگر و پژوهشگر فره
yaradiciliq
"" بن بست ایران شهر فارسی‌ در عدم جرات نقد از حافظ و فردوسی "" دنیای گلوبال را حوزه‌های ژئوپلوتیکی تشکیل می‌‌دهند، در درون این گفتمان است که " روسیه خود را یک قدرت یوراسیا ئی تعریف می‌کند و ترکیه به عنوان پلی نه تنها شرق و غرب، بلکه آفریقا و و خاورمیانه را در مدار ۳۶۰ درجه به هم پیوند می‌‌دهد، فارسستان فاقد جغرافیای روسیه و ترکیه است، ... پیشتر نیز گفتم ایران در طول ت
عنوان مقاله: 
سومریان وترکان
منوچهر
برای من جالب بود که بدانم آیا سومریان وترکان از یک ریشه ودر یک محیط جغرافیایی بوده اند ویا اینکه ترکان از سومریان تاثیر پذیرفته اند ؟ . آنچه در اینترنت وجود دارد اساسن هیچ پیوندی بین دو گروه انسانی ترک وسومر را نشان نمیدهد . به علاوه در باره ترکان و سومریان دوفیلم در یوتوب وجود دارد که ارتباط دو گروه و تاثیر ترکان از سومریان را رد میکند .سومریان در میان رودان عراق کنونی ساکن بودند وترکان در جنوب روسیه و نواحی چین.بیشتر عرضی نبود
Anonymous
گویا یارادچلیق فراموش کرده که زبان خودشون هم به دلیل نداشتن "ر" در اصل به صورت توکی بوده که معنی هاپوی ولگرد میده
عنوان مقاله: 
هاشم خواستار
فرامرز
فای منصوری
من فکر میکنم شما اگاهانه یا نااگاهانه یک سناریو برای بازداشت دوباره اقای هاشم خواستار درست کردید.در صورت دستگیری دوباره ایشان شما مسئول هستید.
ودر ضمن ادبیات شما خواسته یا ناخواسته ادبیات وزارت اطلاعات رژیم است
عنوان مقاله: 
خوب بودولی ناقص
ع.ب.تورک اوغلی
سالام _ جناب ایشچی عزیز،مقاله خوبی بود ولی همچون مقاله آقای محققی ناقص .
آقای رضاپهلوی وری استاری وسلطنت طلب وچپول ها مثل مجاهدان وغیر دراصل چماق دوسرطلایی برای استعمارگران وحکومت میباشند.
این پهلویچی ها وغیر وحتی اسراییل باتند روی دراصل شعله های آتش رازیاد ومشروعیت درسرکوب هارابه حکومت میدهند.
شما مضرات تحریم رافقط برای طبقات آسیب پذیرازجمله کارگران وروستاییان دیده ولی فرارمغزها وفرارسرمایه های کشورراکه عرصه رابرای خودتنگ میبنند را ندیده اید.
تفکرچپی درست است که نگرش مردمی واومانیستی زیبایی دارد،ازطرفی خودآفتی برای همه اقشارازجمله کارگران نیزمیباشد.
ندیدن این موضوع خودبزرگترازحرکات ناشایست وغیرعقلانی حکومت میباشد.
عنوان مقاله: 
خوب بود
ع.ب.تورک اوغلی
سالام _ راهکارخوبی بود ولی محافظه کاری زیادی داشت.
درراهکارومبارزات ،بفکرم نبایدمحافظه کاری کرد،درکل راهنمایی خوبی بود ،هم انتقادازخودداشت ،هم میشودگفت اکثرناگفته هاراگفته بود.
آقای محققی ،این راهکارشما درحال حاضر نه برای همیشه ،نیازبه تشکیل یک جبهه را دارد.درتشکیل جبهه تمام طیف های فکری بامانیفست خود حضورمی یابند.
اگریادتان باشد،ازچندین سال پیش این حقیرپیشنهاد این جبهه راداده بودم .
خط ومرزها بایدمشخص شوند.بامحافظه کاری و درتاریکی وباچراغ خاموش کسی وگروهی نبایدوارداین جبهه شود.
برای کاردرداخل جبهه جاذبه ها ودافعه بایدمشخص شوند.
کاری نبایدکرد،که انقلابیون قلابی مشروطه خواه ویا خمینی باهمه کرد.
این روش مبارزاتی وراهکارشما اکنون درزیرسایه فئدرالیسم خواهی میتواند تشکیل شود.
در تشکیل این گونه جبهه ها بایدوبخاطرسوء استفاده نکردن تعدادی دربندوبست با استعمارگران ،میتوان ازکشور
تهرانلی
بقول آقای سازاخ ! اوردا کی دئییر؛ ( یادم افتاد که مادرم می گفت، تو با ولیعهد در یک روز ختنه شدی، یعنی بدون اجازه به حق و حقوق کودکیمان به حیثیتمان تجاوز کرده اند، و ناقص الضومان کرده اند، البته شما زیر نظر پزشک مخصوص دربار و من هم بدست تیغ سلمانی محل با گرفتن دستها و پاهایم همانند گوسفندی که سرش را می برند بر زمینم زدند و بدون بیهوشی موضعی، بروش سر بریدن داعشی و بدون پانسمان، با پاشیدن خاکستر گرم تنور بر روی زخم و فریاد ناله من از درد که دیوار صوتی را می شکست، صورت پذیرفت.") آری سازاخ عزیز! این است فرهنگ شعوبی شیعه اثناالعشری پانفارس ایرانی ـ ایرانییت. فرهنگ دوازده امامی آقا رضا پهلوی بقول خودش سلاله اهورائی زاگروس نشینان کوروش کبیر صلوات الله علیه و صلم دامش افاضاتو.( جلوی خنده ام را میگیرم تا خدای نکرده به ساحت مبارک آقا رضا پهلوی و ناصر کرمی، اسائه ادب نشود). تاکید از ما. آقا رضا
عنوان مقاله: 
ملتی که قربانی میشود
دادیار
حرف حساب جواب ندارد .
متاسفانه هیچگونه منطق و دلیل وبرهان پند واندرز نصیحتی به مدعیان قدرت کار گر نیست .هر نیروی سیاسی خود به تنهایی دیکتاتور ویا گلادیاتوری است که با زیرپا گذاشتن همه اصول اخلاقی وملی هدفی جز کسب قدرت ندارند و همکاری و دمکراسی و منافع مردم در این محاسبات کاسبکارانه جایی ندارند. باید اعتراف کرد که نظام اسلامی با وجود بربریت عریان هنوز آلترناتیوی متحد وپاسخگو ندارد و نظام خود و مخالفان را به دره جهنم میبرد . آنچه در آینده در انتظار میتواند باشد باز نوعی دیکتاتوری وهمین اوضاع کنونی است .
مردم ایران قربانی توهمات گروه های سیاسی ودینی شده اند وجز کندن از این توهمات و باور به رای آزاد مردم راه حلی ممکن نیست.
بسیار ابلهانه بنظر میرسد که زندگی انسانی را نه در دمکراسی بلکه فقط در گرو پیروزی سوسیالیسم ویا اسلام بدانیم.
عنوان مقاله: 
به استقلال طلبان تا حدودی باید حق داد....
سوگل شایان
فرض کنیم بقول نویسنده ثروت خوزستان به عربهای ساکن خوزستان رسید و تجزیه شدند. آنوقت بلوچ هائی که هیچ چیز ندارند حمله کرده و خوزستان را ضمیمه ی بلوچستان کرده و ثروتمند خواهند شد. آنوقت عربستان به کمک عربهای خوزستان وارد عمل میشه و بلوچ ها هم از بلوچهای پاکستان که مثل خودشان چیزی ندارند که از دست بدهند وارد عمل میشوند. آقای پرفسور این را میخواهید؟صد میلیون گرسنه در مقابل یک میلیون پولدار. کدام پیروز خواهند شد. مثل اینکه بعضی ها نمیدانند که بوی کباب نیست,بابا دارند خر داغ میکنند.
عنوان مقاله: 
عقب ماندگی ما، زمینه ساز تحریم نفتی امریکا, اقبال اقبالی
yaradiciliq
"" عقب ماندگی ایران شهر فارسی‌، زمینه ساز تحریم نفتی‌ آمریکا "" عرب‌ها به پشتوانه عایدات مفت نفت، توان تبدیل دوبی، شارجه، دوهه به مراکز مالی‌ را داشتند، در بعد تصفیهٔ آب، در حالیکه فارسستان آب رود خانه‌های عرب‌ها را به اصفهان ، یزد، شیراز سراشیب کرد، اعراب آب شور دریاها را، به آب آشامیدنی تبدیل کردند، ناوگان و خطوط هوائی قطار، امارات نیز، بر خلاف خطوط هوائی فارسستان، از بهترین در دنیا هستند، دنیای فارس در کجای این تحولات ایستاده است؟ در اشعار شاعران تان، غرق در خیال بافی‌، ایران شهر فارسی‌، مدینهٔ فاضله است، ولی‌ توان درک آن را ندارید که "" اصفهان نصف جهانتان، با دستان توانای تورکان ساخته شد ""، لرستان شما هم، در دنیای تهومات، سرنوشت ساز خواهد شد، آیا میدانید رضا خان، فقط قاتل مشروطیت نبود، بزرگترین قاتل لرها نیز بود، برای شما در هخا سازی لرها، از ایزد منان و اهورا، آرزوی موفقیت دارم. را