«صفحه شما»

اصل مطلب: 

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.

لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

عنوان مقاله: 
المان و انقلاب اسلامی
پرویز
ما برای دولتها نمی‌توانیم برنامه ریزی کنیم که در جشن سفارت شرکت کنند ویا از نظام اسلامی ابراز انزجار کنند .همین هفته پیش بود که سازمان فدایی نیز چهلمین سال انقلاب اسلامی را جشن گرفت و یکی از سران حزب چپ المان را به جشن خود دعوت کرد .اینکه یک جریان مدعی چپ سالگرد انقلاب انهم نوع اسلامی را جشن میگیرد ،جای تعجب دارد . اما انقلاب اسلامی با مردم ایران و مدعیان چپ چه کرد؟اعدام دهها انسان فرهیخته توده ای هزاران جوان مجاهد و بسیاری دیگر .ایا کشتار مردم جشن گرفتن دارد ؟کاری به اعتقاد حزبی ودینی افراد ندارم ولی انها که اعدام شدند وا ز میان ما رفتند ایا در قتل عام خود شرکت میکردند؟ هیچ منطقی جشن گرفتن قتل عام مردم ایران را از سوی فدایی ها نخواهد پذیرفت ،تنها همسویی با اخوندها و قدرت طلبی وکرکس صفتی میتواند سیاست روباه صفتانه فدایی را بیان کند .
اتحاد اپوزیسیون
https://www.youtube.com/watch?v=rTyDBY0vaO4
مهندس چمن آرا در امریکا ، از مزاحمت رضا پهلوی برای اتحاد اپوزیسیون ،در لینک فوق میگوید.عنوان مقاله: 
یک سوزن بخودت یک چوالدوزبه دیگران
ع.ب.تورک اوغلی
سالام ـ منهم میگویم مقاله خوبی بود،
جناب کوردی شماچرا؟ آیامعنی ماموربودن رامیدانی؟
تمام پالانی ها وطرفدارانش هم ماموربودند،هم معذور؟
درپس انقلاب هم به وظیفه شان هنوزادامه میدهند.
آخه ...
عنوان مقاله: 
مقاله بامتن عالی بود
ع.ب.تورک اوغلی
سالام ـ مقاله حمایتی بسیارعالی بود.
یکی ازمهمترین واصلی ترین عامل بیچارگی وعقب ماندکی ملل ایران درصدسال اخیرتفکرناسیونالیستی پان ایرانیستی،پان فارسی، یاهمین محتوی نامه فدلییان بوده واست.
این آقا،تبریزی ...
عنوان مقاله: 
سازمان فدایی جریانی تجزیه طلب
خبرنگار
گروه قومی در سازمان فدایی براساس دستورات باز دست به جعل تاریخ زده است .این گروه باور دارد که زبان پارسی صدسال است که راه را برای دیگر زبانها بسته است .این دروغ ها وجعل های تاریخی ریشه در سیاست خارجی روسیه وجریان مزدور چپ دارد .
اگر ریگی در کفش فدایی نیست بهتر است مطالب سایت فدایی به زبان ترکی و کردی وعربی در اختیار علاقمندان قرار گیرد . خزعبلاتی مانند ملت ستمگر برای فریب مردم است .سازمان فدایی جریانی تجزیه طلب است که با ترور واشوب و دروغ در خدمت نظام اخوندی قرار گرفته است .
بت های لاچین
به اسامی بت ها و افتخارات لاچین ...در کمنت زیر نگاه کنید ! امام یار حسن !
آنوقت این مغول تباران غرب نشین ، میخواهند الفبا و زبان و خط و دین و فرهنگ و تاریخ و..... مردم آذری را تغییر دهند و غربی امریکایی مغولی نمایند .
امید است این چند بی وطن تجزیه طلب، وارد آذربایجان شوند تا مردم برای همیشه درسی فراموش نشدنی به آنها بدهند.
عنوان مقاله: 
پیشنهاد
سردار صیاد
جناب آقای دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا
و جناب آقای مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا
سلام
بنده به عنوان یک فرمانده نظامی در سپاه پاسداران اعلام می کنم که تا این حکومت بر سر کار است خاورمیانه به آرامش
lachin
کاربر دنیای لاچین..
نـــــادانـــــــی تــــو از فـــــرهنــــــگ مـــن , دلیــــــل بـــر بــــی فـــــرهـنـــــــگی مــــن نیـــــست. پایان داستان.
و اما دوستان... فردا 21 فوریه برای گرامی داشت (( تراژدی خوجالی )) برنامه زنده موسیقی در یکی از کلیسا های شهر لوس انجلس نزذیک (( وست وود )) از طرف سفارت آزربایجان برگذار خواهد شد. در این برنامه کمانچه زن مشهور آزربایجانی « ایمام یار حسن اوف ) همرا با یک پیانیست برنامه اجرا خواهند کرد. ورودیه به این برنامه آزاد می باشد. لازم بیاد آوری است که ایمام یار حسن اوف دبیر موسیقی کمانچه و آهنگ های شرق در دانشگاه ( پریستون ) امریکاست.
سازاخ
لاچین عزیز، یکی از بادهائی که درد ما را بوضوح در متن لینک زیر بیان می کند
منی آلداتون
باشئما گتیردون او حاللری
دئوشمان اتدون منه بئتون ائلری
تو مرا فریب دادی
این تو بودی که بر سرم این بلا ها را آوردی
و همه ملتها را با من دشمن ساختی

https://youtu.be/hmvSExaBoSI
عنوان مقاله: 
"گر رشته گسست, می‌توان بست - لیکن گرهیش در میان است".
peerooz 1
جناب ع.ب.تورک اوغلی,
برادر, من شعر فارسی را نه به خاطر تفخر و اثبات برتری زبانی بلکه به این جهت بکار میبرم که کوتاه ترین راه بیان منظور است و جز به شعر فارسی به زبان شعری دیگر تسلط ندارم, و به پیروی از شهریار ترک, معذرت خواهی صمیمانه شما را می پذیرم که
"ما خراباتیان کرم داریم", ولی از امیرخسرو دهلوی نیز بیت زیر را می آورم که "گر رشته گسست, می‌توان بست - لیکن گرهیش در میان است".
و جهت آنکه نشان دهم دنیا از این زیر و زبرها و بازیچه ها بسیار دارد, این دست چینی از سرگذشت امیر خسرو دهلوی از ویکیپدیا ست:
" امیر خسرو دهلوی به زبان‌های فارسی، عربی، ترکی و سانسکریت چیرگی داشت......". او در سال ۶۳۲ خورشیدی (۶۵۱ قمری) در پتیالی هند زاده شد و به سال ۷۰۳ خورشیدی (۷۲۵ قمری) در دهلی درگذشت. او ترک‌نژاد و هندی‌زاد بود و کلمات ترکی و هندی در شعر او بسیار است. پدرش
دنیای لاچین
این پان ترک مغول تبار؛ با نام جعلی لاچین ، یا سرخپوست امریکایی ، مدام برای انحراف کاربران از مبارزه سیاسی با شیعه ترک صفوی حاکم، اکنون دنبال حل هلیم و حلیم افتاده و استوانه کورش و شاهنامه فردوسی و تاریخ 3 هزار ساله یا 5 هزارساله ایرانیان را با قاف و گاف ترکی عوض نموده و نمی پرسد چرا اجدادش به قوری میگفتند گوری ، و به دانشگاه قلابی تکزاس، میگفتند دانشگاه گلابی ، و پلیس راهنمایی رانندگی خلخال به کنار میگفت چنار !
این فرد اقعا مشکل ... دارد ،و کارش شده کوشش برای پیدا کردن سوراخ دعای ... آواره گی و بی هویتی اش.
نیچه میگفت آنهایی که فاقد تاریخ و فرهنگ و تمدن و شخصیت هستند، سعی به انکار همسایگان و اطرافیان خود دارند، چون مملو از عقده و حسادت و کینه هستند.
lachin
دوستان عزیز سازاخ, تورک اوغلی..
بزرگترین مشکل جامعه روشنفکر فارسی در حال حاضر این است که (( هلیم )) را با « ح » بنویسند و یا با « ه ». درست مثل همان مشکل جامعه روشنفکر دینی که با پای « راست » به توالت تشریف ببرند و یا با پای « چپ »..
و دوست عزیز سازاخ...خوشبختانه آن باغچه ای که قصدآ ( لم یزرعه ) نگهداری میشود تا هیچ گلی شکفته نشود, بوسیله چندین باغات و جنگل , اطرافش را احاطه کرده است که بوسیله تنها با یک نسیم بهار آزادی به لاله زار تبدیل خواهد شد. این نسیم در حال وزیدن است و به زودی این باغچه را خواهد گرفت. باهار ایلدیریم لار شاخ ماخدادی..بهترین ها را برایتان آرزومندم...
عنوان مقاله: 
"عزیز"؟!!
peerooz 1
جناب سازاخ,
"کسی که خود را بصورت تصنعی ترک و فارس و کرد و عرب معرفی" کرده, و "خودش... را آلیاژی از کلیه ملیتها جا می زند تا مو لا درز صداقتش.. نرود", و "در عمل و بر سر هر موضوعی مرتبط و یا غیر مرتبط، با نثار دسته گلی از شعرهای حافظ و سعدی[و مولانا و شهریار و پروین و صائب و نظامی ترک] بعنوان گواه برتریت باغچه زبان و جامعه فارسی [و ترکی و نه عربی و کردی و بلوچی] ارائه می دهد", و متاسفانه فاقد موهبت و امتیاز دانستن زبان ترکی ست, و کسی که مسلما! عامل اشاعه توهین های اتنیکی و مامور تفرقه افکنی از جانب عوامل داخلی و خارجی ست چگونه میتواند "عزیز" باشد؟ نمیدانم.
سازاخ
آقای تورک اوغلی و پیروز عزیز می خواهم با یک مثال ساده اتفاقاتی که بر علیه ملتهای غیر فارس در ایران افتاده برای شما و خوانندگان محترم مساله را روشن کنم: شما دو تا باغچه را در نظر بگیرید که در باغچه اولی، برای خرید انواع گل و کود های مخصوص پرورش گل، سرمایه گذاری شده و باغبانی متخصص پیوند گل برای این باغچه استخدام شده در این باغچه انواع و اقسام گلهای رنگین کاشته شده و بطبع بخاطر نگهداری و تغذیه مناسب زیباترین گلها در آن رشد خواهد کرد، در باغچه دوم اجازه کشت هیچ گلی داده نشده، از کود و باغبان و آبیاری هم خبری نیست، و اگر هم چند تا گل خودرو در آن رشد کند با سمپاشی جلو رشد آنرا بگیرند، حالا در فصل گل، یک روشنفکری از جامعه فارسی دسته گلی از اشعار حافظ و سعدی را از باغچه زبان فارسی چیده و به آنکسی که باغچه اش را کویر کرده اند نشان می دهد، برای کسی که تاریچه این دو باغچه را نداند قطعا نتیجه
عنوان مقاله: 
نسلی که چپ به قتلگاه برد
داور
در ایران چندین نسل قربانی توهمات دینی وچپی شدند و از شاهراه ترقی به دره ذلت افتادند.دست اوردهای انقلاب مشروطه در برابر نظرات وارداتی اسلامی و اروپایی به اسانی از دست داده شد .بجای دفاع از حکومت قانون وترویج دمکراسی چپ به دنبال انقلاب سرخ و اسلامی رفت وسرنوشت نسل کنونی را با ناامیدی بیکاری ودربدری گره زد .جنایت چپ ودینی را میتوان در سرنوشت اعضا سازمان مجاهدین دید که از همه هستی خود ساقط شده اند و چون بردگان در درون دیوارهای بلند به گروگان گرفته شده اند .
چپ ودینی عامل جنایت وفساد وعقب افتاده گی جامعه امروز ایرانی هستند .یک شعار میهن پرستانه و احترام به زادگاه نه از چپ دیده شد ونه از دین باوران .ستیز کنونی با ایران و ایرانی و فرهنگ ان از اموزهای چپ و دین گرایان است. سعادت نسل های گذشته در گرو باور به قدرت رسیدن و تارومار کردند مخالف تعریف شد.انچه نسل کنونی

lachin
کاربر گرامی عکاس تبریزی...
لطفآ یکی از آثار زیبا و عجایب 7 هزار سال پیش را در ایران زمین اسم برده و محل جغرافیائی اش را هم منتشر بکنید. مشتاقانه منتظر اطلاع رسانی از شما هستیم.
عنوان مقاله: 
شاهین.نجفی
علی. سعادت
با سلام
میگذاشتید.
عنوان مقاله: 
ایران
علی. سعادت
به واقع مانند مفسرین وتحلیل گران رژیم فقط موقعیت بوجود
امده را یک پیروزی میدانید وبا ان همانند ابزاری برای خاموش
ماندن مردم استفاده میکنید .اما چرا برخی میگویند اگر قدرت خودرا نشان ندهیم امنیت نداریم .خصوصا برای سرکوب وکنار امدن با شرایط گرانی وانفجار خاموش .وسکوتی که انگار معنای شومی در پس ان است..اما جناب.دیگر که انچنان.از تورکیه توصیف میکند که نمیدانم ایرانی است یا اهل.اسلام بول .انتقاد از راست وپان فارس (من اعتقادبه این حرفها ندارم)
جای خود اما چرا در انتقاد از این حضرات سر از تورکیه در میاورید؟در نهایت.حرفهایتان به لحاظ درد مردم پشیزی ارزش
ندارد.وبهتر است با ضرورت فعلی پیش رفت .
عنوان مقاله: 
ممنون
ع.ب.تورک اوغلی
سالام ـ جناب پیروزعزیز،،من به باورهمه انسانهای روی زمین چه درست یانادرست احترام میگذارم،
اگربه باورشماجسارتی شده ازصمیم قلب معذرت خواهی میکنم.
ولی دوست ندارم ،هرکسی یاگروهی بخواهد،ازراه های مختلف باورخودراخصوصامرموزانه آنرا بدیگران تحمیل کند.
باورها را چه دینی،چه سیاسی،چه فرهنگی بفکرمن انسانها دریک محیط آزادوباتحقیق وآگاهی ازدیگران قبول می کنند.
نه درجوامعی که قلم،چشم،دهان،گوش ملل رابزوراسلحه زندان ببندند،وبرایشان،بادلاروباجنایت،زبان،نویسنده،شاعر،فرهنگ،ائدئولوژی،دین درست کنند.
علت زورگویی ماها بهم درهمین نکات نهفته است.
دوم اسفند،روز زبان مادری است.به تمام کاربران این سایت وزین
روززبان بین المللی راتبریک عرض میکنم،
آنا دیلی گونی،عزیزدیلداشلارا ،قوتلو اولسون.
عنوان مقاله: 
معذرت صمیمانه
peerooz 1
جناب ع.ب.تورک اوغلی,
با عرض معذرت صمیمانه از گفتگوی با شما, برادر من قصد وارد گود شدن و زور آزمائی ندارم. گله ای کردم از توهین هائی که به باورهای من شده است- بدون اینکه هرگز به باورهای کسی توهین کرده باشم. سعی من در وصل کردن بوده و هست ولی امید که ذکر این شعر فارسی توهینی به شما نباشد که "هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد", گرچه پی بردن به موقعیت ها و ماهیت ها محتاج زمان و تجربه است.. تا همین جای میمون شدن به سر من هم زیاد است و میل پائین تر رفتن از آنرا هم ندارم و برا ه خود در ترویج دوستی و محبت و احترام میکوشم که "نهال دشمنی بر کنم" و حق گله گی را هم برای خود محفوظ میدارم.
عکاس تبریزی
این "جوان عکاس تبریزی" توریست باید در یک سفر فرهنگی ایرانگردی، زیبایی ها و عجایت سرزمین 7 هزارساله ایرانزمین را ؛ به پان ترک های تجزیه طلب ضد ایرانی؛ مانند لاچین و سازاخ و لوایی و تورکعلی و یلینیک سنی تبار و بابک آزاد ؛ژورنالیست پروپاگاندیست گرگهای خاکستری، نشان دهد، تا در دیاسپورا به ستایش ایالات نامتحد و آناتولی و اران علی اووف و سوئد رجب اردغانی، نپردازند.
عنوان مقاله: 
بگذار ساکت بمانم.
ع.ب.تورک اوغلی
سالام ـ جناب پیروز،من ازجدل های بی سروته دونفره بی زارو
غیرسودمند،میدانم.
ازاینکه حرفم بشمابیش ازاندازه برخورده ومکرر متن مینویسی ازشماممنونم.
۱ ـ اختلافات وتروشات ذهنی شئونیست های ماسیون سازوبیش ازصدسال هزینه دلاری را ازبیت المال،شما دیگرلطفا سعی نکن بخوردمابدهی،کدام فارسستان؟
فارسستانی نداشته ایم ،این فارسستان راپالانی های انگلیس سازدرست کردند،دری سستان بفرما،که آنجارابا ایران همیشه سرزمین تورکان عوضی معرفی نکن،
دری سستان یاهمان فارسستان شماها،تاجیکستان،قسمتی ازافغانستان،وقسمتی ازهندوستان که پاکستان نیزشاملش میشود،میباشد،نه ایران کنونی،
اگربخواهی واردگود شویی ،من هم باعذرخواهی ازدیگرعزیزان اجبارا بلدم چطوروازچه راهی شوم.
حافظ،سعدی،خیام.فردوسی برای شماها عزیزاست،که باهزینه میلیاردی سالانه ازبیت المال وبودجه ملی این هاراواردفرهنگ همه کرده اید،
هرملتی برای خودبالاترازاین هارادارد،
عنوان مقاله: 
چوخ گوزل
ع.ب.تورک اوغلی
سالام ـ سازاخ عزیز،ساغ اول اللروار اولسون.
عزیزحورمتلی سازاخ دست شما سلامت باشد.
آفرین برقلم وبرنبوغ شما،،این درد جامعه غیردری زبانهای ایران عزیزماست،
که انگلیس عمدا این دری زبانان را دچارجان وفرهنگ وادبیات وتاریخ مردم مختلف ایران ومنطقه کرده است،
گرفتاری اصلی اینجاست که تخم کاشته شده انگلیسی ماسیونی
بافرافکنی ،با ایران ،ایران گویی وطن وطن پراکنی خودراکه دشمن ایران وتاریخ واقعی ایرانیان هستند،باجعل وباتحریف وباشاهنامه خوانی بزرگ ترین دشمن واقعی ایران وایرانی هستند،
این دری زبانهاکه بااشرف افغان آمده ودردوران قاجار انگلیس اینهارا بازوراسلحه برهمه غالب کردند.
باتاریخ سازی دورغین وجعل همه رادردروغگویی وچاخان سازی نژاد آریایی رسوا دربین ملل جهان کرده اند.
قومکی هنجارشکن باپول نفت حتی زبان مردم ملل درون ایران راگرفته
وزبان دری وتاجیکی را صدسال است بعنوان فارسی برهمه اجباری کرده است،
عنوان مقاله: 
عذر خواهی؟
peerooz 1
جناب ع.ب.تورک اوغلی,
آیا بعد از این خطابه های غرایی که فرموده و صفحات ایران گلوبال را مزیین فرموده اید هنوز باور دارید که بنده "صد ساله از هندوستان آمده"ام و شما حقتان را میگوئید و در این راه مبارزه بی امان می کنید؟ چگونه؟ در "فارسستان" ماندن و بد و بیراه به این و آن گفتن که "انگلیس یک قاطرچی را آورده به او شغل پادشاهی داده"؟ قاطرچی؟ و من "بعد از این سعی نکنم برایتان چرندیات حافظ و سعدی و دیگر خطاکاران را بخوانم و خود را آدم بیطرف نشان دهم"؟ شما با چه مبارزه میکنید؟ با "آسیای بادی دون کیشوت"؟ و ۱۴ سال است که بجای گفتگوی سازنده همین عقده ها را بر سر این و آن خالی میکنید و این صفحات را آلوده می نمائید؟ اگر از جواب دادن به سوال قبلی من طفره رفته اید آیا فکر نمیکنید که اقلا به من و حافظ و سعدی و میلیون ها دوستداران آنها بدهکار یک عذر خواهی هستید و یا چنین عملی از شما دور از انتظار است؟
عنوان مقاله: 
یک بام دو هوای چریک های فدایی
حسن
ترور ترور است و از سوی هر جریانی که باشد محکوم است .فرقی ندارد که گروهی به سیاهگل حمله کنند ویا افسران امریگایی را بکشند ویا ترور چند روز پیش نظامیان ایرانی .
جای پرسش فراوان است که چکونه سازمان فدایی اکنون حزب چپ ترور نظامیان ایرانی را در سیاهگل جشن میگیرند و ترور گروهی از اعضا سپاه پاسداران را محکوم میکنند؟
حزب چپ اگر دیگر چریک فدایی نیست باید که با گذشته تروریستی خود که نظام اسلامی و کشتار سال 67 را بدنبال داشت محکوم کند و از دفاع و پایکوبی از ادم کشی های گذشته دست بردارد. هر دولتی در ایران موظف به حفظ زندگی شهروندان و برخورد قانونی با ترور و تروریسم است .
عنوان مقاله: 
خاطرات پدری آزربایجانی که یک عمر به دخترش دروغ گفته بود, سازاخ
yaradiciliq
"" خطر جامعه شناس‌های تحصیل کرده خارج که یک عمر به جوامع جهان سومی‌ دروغ گفتند "" ۲ جامعه شناس و یک قرن فلاکت "" احمد فردید یزدی، غربزدگی را به دلیل نفرتی که از انقلابیون تورک مشروطه داشت به ادبیات جامعه فارسی‌ و فارسستان اهدا کرد، انتقام اعدام شیخ فضل الاه نوری شیرازی توسط انقلابیون تورک مشروطه، فیلسوف و جامعه شناس ما را به جایگاهی‌ رساند که " مصباح یزدی " شاگرد وی، به قدرت رسید. "" علی‌ شریعتی‌ "" جامعه شناس دیگر فارسستانی به همراه مرتضی مطهری، "" شعار پوچ نه شرقی‌ و نه غربی "" را به لشگر آخوند‌ها هدیه دادند، رضا خوانی که لشگر خورده ملاکان به جا مانده از دوران قاجار را، با لشگر آخوند ها، پر کرده بود، اینک فارسستان در حالی‌ به لبهٔ پرتگاه نزدیک شده که همین هفته، ولیعهد عربستان، بن سلمان، با سفری به پاکستان، پیشنهاد سرمایگزاری ۲۰ بیلیون دولاری را در پاکستان تصویب کرد، و پاکستان نیز، در
عنوان مقاله: 
پیشنهادی عالی
ع.ب.تورک اوغلی
سالام ـ الحمدالله تحریم ایرانگلوبال پایان یافت،چون دوروزبود
کسی فکرکنم نمی توانست متن بگذارد.
این جناب به مسئول پیشنهادخوبی داده است،
چندسالی است،افرادوگروه هاتلاش هایی کرده تابتوانند،دریک اجماع فکری پیشنهادشماراعملی سازند،متاسفانه انحصارطلبی، جمودفکری،خودبزرگ بینی،زیاده طلبی،باستانگرایی،مدرک پرستی،وابستگی به بیگانگان،وابستگی به شخصیت وسازمانها
وو،،،باعث شده این پیشنهادشمافقط درحد یک جمع یا دادن اعلانیه
پایان پذیرد.
ازطرفی نیز بهمین راحتی نیست که بتوان سیاستمداران خارجی مثل انگلیس،آلمان،فرانسه ،روس،چین،آمریکا وبالاترازهمه اسراییل رادور زد.
چون منافع آنها درتفکرتعدادی ازاپوزاسیون تداعی و وجوددارد.
اگرجبهه یااجماعی بتواند،شکل گیرد،بهمین راحتی نیست که توقع موفقیت ازآنهاداشت.
جبهه ها درافرادصادق ومبارزبی طرف میتواندنشان ازدرستی عمل رانشان دهد،والا هرثانیه می تواند،به شکست کشیده شود
به مسئول
پیشنهاد - نظر خواهی، مصاحبه، و بحث ،در مورد اتحاد نیروهای سکولار دمکرات ،جمهوریخواه ،سوسیالیست، ملی گرا ،سوسیال دمکرات، وخلقی انتیکی قومی.
--- معرفی تئوری قدیمی "جبهه متحد خلق "ءحزب توده و مقایسه آن با پیشنهاد دیروز نوری علا، برای مباززه متحد علیه ارتجاع حاکم.
در لینک زیر نظرات سازمان سکولار دمکرات نوری علا را میتوان شنبد.
از مسئول سایت گلوبال تقاضا میشود با افراد طیف گوناگون در این مورد مصاحبه شود و تئوری جبهه متحد خلق حزب توده را نیز معرفی کنند.
البته نوری علا ،گویا یکطرفه به قاضی رفته، و هنوز چپها را متحد شوروی ! میداند. او گویا اسم پوتین را هنوزنشنیده.
http://mihantv.com/%d8%a2%d8%b1%d8%b4%db%8c%d9%88/
ناتوانی سازاخ
ناتوانی سازاح؛ پان ترک تجزیه طلب ضد ایرانی ، مثل همیشه ،مبارزات مردم ایران را انکار نموده ، و آنتن درک سیاسی اش ، فقط رو به هارا ل هورول لمپن های شبه فاشیست هوادار فوتبال می چرخد؛ این عربده کشان تهی مغز که در تمام دنیا بشکل راستگرا و شبه فاشیستی شناخته شده اند ، کسی این گروه از جوانان را جدی نمیگیرد چون دوران موقت تعلق گروهی حیوانی به دسته و گروه خاص خود میشمارند.سازاخ که یک فرد غرض ورز غیردمکرات ضد ایرانیست ، بارها در گذشته مبارزات مردم ایران را یا کار خود رژیم میداند، یا توطئه خارجی ، ولی اگر مرغهای اردبیل تخم نگذارند و گاوهای تبریز شیر ندهند، آنرا مبارزات استقلال طلبی هم ایل خود، در این سایت عرضه میکند.
عنوان مقاله: 
فرمانده سپاه، پاکستان را به حمایت از جیش‌العدل متهم کرد
سیاوش آرامش
اولا گله دارم از این سایت که به جعفری عنوان سرلشگر داده است. آیا کسی را هم که از یک جای مجعول دکترا گرفته میشود "دکتر" خطاب کرد؟ عناوین افراد را وقتی میشود بکاربرد که صحت آن مخدوش نباشد. عنوان سرلشگری که امروز بدون گذراندن مراحل لازمه و فقط بنا بر سلیقه ی به ایشان داده اند و فردا هم ممکن است بهمان راحتی گرفته شود,محل اعتباری ندارد و شایسته نیست یک وبگاه منتقد با تکرار چنین عناوین دروغین به آن اعتبار بخشند.
ثانیا باید به این آدم یاد داده شود که با پاکستان دست به عصا حرکت کند. چون آنهمه جمعیت متعصب مذهبی وقتی با پول و امکانات عربستان جمع شود درست مثل حمله ی مغول میتواند کل کشور ایران را به باد دهد.
ایشان اگر خیلی شهامت دارد از جای گرم و نرمش بلند شود و برود بلوچستان و خودش با جیش والعدل بجنگد تا ما بدانیم غیر از حرف کار دیگری هم بلد است. مگر سرلشگر نیست؟ مگر دانش جنگی ندارد؟
عنوان مقاله: 
زشت و زیبا
peerooz 1
جناب راز,
بازهم ممنون. برادر شما و من هر دو میدانیم که کلمات من جمله ناسیونالیسم از دیدگاه های مختلف معانی مختلف دارند و من تعریف استاندارد آنرا از ویکی پدیا به این منظور آوردم که ".... گاه موجب بزرگداشت مبالغه‌آمیز از آن‌ها و اعتقاد به برتری این مظاهر بر مظاهر ملی دیگر ملت‌ها می‌شود..." یعنی افراط در هرچیز من جمله ناسیونالیسم بد است. این به آن معنی نیست که (زبان، سنت‌ها و عادت‌ها، ارزش‌های اجتماعی، اخلاقی، و به‌طور کلی فرهنگ) هم بد است. خیر آنها همه زیبایند و از همه زیباتر "کثیرالمله" بودن است. آنچه نا زیباست "برتری این مظاهر بر مظاهر ملی دیگر ملت‌ها" و تبعیض و ظلم و جور میباشد و چاره آن به نظر من مبارزه با این زشت خوئی هاست نه جدایی و مرزکشی و خرد خرد شدن.
عنوان مقاله: 
خمار خمر دوشین و یا خمار خمر ناسیونالیسم؟
peerooz 1
جناب ع.ب.تورک اوغلی,
برادر, حالت خوب است؟ کی" صدسال ازهندوستان آمده"؟ من فارس و کرد و ترکم و به پهنی ایران از هندوستان دورم. نکند مرا با "حضرت امام سیزدهم" اشتباه میکنی. "سانسکریت هندی دری و نیزهمچون اردوی قاره هنداست و دری زبانها و تاجیک ها" چه ربطی به من دارد؟ "چرندیات حافظ وسعدی و دیگر خطاکاران را بخوانی" یعنی چه؟ البته میخوانم و لذت میبرم.

آنچه من گفتم اینست که : "ناگفته نگذارم که در کامنت قبلی نامی از "فارس های افراطی" نیاوردم چون به نظر من - ببخشید - آنها ...تر از آنند که بشود به آنها چیزی تذکر داد." و این ".....تر" جای حذف کلمه ای بود که من در مورد فارس های افراطی بکار برده و ادیتور محترم آنرا بسیار زشت دانست و حذف کرد. توجه میکنی یا هنوز باده دوشین در سر غوغا میکند؟

در کامنت قبل از آن, من پرسیده بودم که " معما اینست که چگونه این فرزندان ملکشاه و آلب ارسلان و نادرشاه و
نبرد قره باغ
لینک سرود قره باغ. --- اتوبان ایروان / تهران

https://www.youtube.com/watch?v=zlteyD0J-M8&fbclid=IwAR3ilybmWjPPEtx9pu4WKWPk8jSIThwmS0gMmBf4OfYRsCRaIqI_v6pLjvE
عنوان مقاله: 
ناسیونالیسم
راز
جناب پیروز
کامنت مختصر بنده را یا درست نخواندید یا درست متوجه نشدید. ناسیونالیسم در فرهنگ سیاسی امروزه بار منفی دارد و تعریفهای مستخرج از لغتنامه های خاک خورده کمکی به درک واقعی و عملکرد ارتجاعی آن نمیکند. معمولاً به نیروهای دست راستی اطلاق میشود که بله از آن متنفر هستم. عرض کردم ترکها بلد نیستند زیاده خواه باشند ولی در مقابل جناب عالی که به گفته خود حریف ما هستید و ما را میخواهید به آذربايجان فراری دهید به ما این حق را عطا بفرمایید که بخواهیم در جایی که هستیم بمانیم!
عنوان مقاله: 
خاطرات پدری آزربایجانی که یک عمر به دخترش دروغ گفته بود, سازاخ
yaradiciliq
"" خطر جامعه شناس‌های ساده لوح تحصیل کرده خارج که یک عمر به جوامع جهان سومی‌ دروغ گفتند "" هیچ جامعه شناس ساده لوهی تاکید نکرد که "" مدرنیته به معنی‌ جدا ئی از معنویت آسمانی / عرفانی جهت رسیدن به پیشرفت / ترقی‌ است و این پیشرفت فقط با ۲دو فاکتور امکان عملی‌ شدن دارد ۱- رشد اقتصادی ۲- پیشرفت علمی‌ ، نه شاهنامه خوانی، تفسیر کذا ئی شاهنامه برای رسیدن به درک فلسفی‌ کور .... هیچ جامعه شناس ساده لوهی تاکید نکرد که "" جوامع تورک در خاورمیانه بیشترین میزان روحیه کار افرینی را دارند و جامعه همان کار افرینی است و کار افرینی همان جامعه است، بر عکس این ابله‌ها به دنبال پ ک ک ، کولبران، رژاوا افتادند.
https://www.youtube.com/watch?v=tR_joKgd97Y
...
Istanbul-Europe to Asia, به استانبول زیبا از داخل یک کشتی تفریحی نگاه کنید، اینجا نه جای تروریست‌های پ ک ک است نه جیشل عدل بلوچستان، با برگزیت جنوب اور
عنوان مقاله: 
چهل سال گذشت
ع.ب.تورک اوغلی
سالام ـ تورکی مثلی است،میگویند،کورتودوغون بوراخماز،
معنی،،وقتی کورچیزی میگیره ولش نمی کنه،
این آقامحسن کوردی ،حسن اصلی اش اینه که وقتی به کسی علی گفت تا آخرش هست.
آقاجان بیکاری والله،یعنی چی که پادشاهی انتخابی باشد.
این آقا رضای ما که پدر مادرش بسیارمذهبی وپدرمرحوم اش کمربسته امام رضا بود،الکی رضانشده است،
حال که این آقامحسن مادلبسته این آقارضاشده ،شمامیخواهید، موذیانه آقا رضا راازآقامحسن گرفته حق مسلم اش را پایمال کنید.
اینکه نشد،نامردی میشه،نه اصلن نمیشه،
انگلیس یک قاطرچی را آورده به اوشغل پادشاهی داده وبیست سال نوکری کرده وبعدازآن تاریخ مصرفش گذشته وارثیه اش به محمدرضای کمربسته امام رضابادستورانگلیس رسیده وسی وهفت سال هم اون نوکری کرده وکشته وچپاول ملوکانه کرده
برای خودش شاه شاهان شده ولیعهدی ساخته وبه خانواده اش ازپالانی به پهلوی باکمک تیمورتاش ها داده شما میخواهید ازراه
عنوان مقاله: 
ابعاد فیزیک نجومی
lachin
دوستان...
جا دارد که از ایران گلوبال بخاطر این بحث علمی باز هم تشکر بکنیم و امیدواریم که در آینده از این بحث های علمی بیشتر در این سایت مشاهده بکنیم....و اما چند نکته در باره این بحث..
کاش در این بحث اشاره ای به ( قبل از بیگ بنگ ) می شد تا با عوامل بوجود آورنده این اتفاق بیشتر آشنائی پیدا میکردیم. خوشبختانه با عوامل و پروسه های گوناگون بعد از بیگ بنگ تا اندازه ای آشنا هستیم ولی کمتر به دنیای قبل از بیگ بنگ اشنائی داریم. دوستانی که علاقه ای به این موضوع دارند میتوانند به بحث های علمی پروفسور (( لورانس کراوس )) که خانم پروانه شمسی در دقیقه 54:48 اسمی از ایشان برد, تحت عنوان ( دنیای هستی از هیچ) نگاه بکنند.
https://www.youtube.com/watch?v=7ImvlS8PLIo
..........................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=46sKeycH3bE
در ضمن
عنوان مقاله: 
سر انجام لاچین ها
lachin
کار بر گرامی سر انجام لاچین ها...
کامنت های شما نشان می دهد که خیلی در (( عذاب )) هستید...تندرستی شما را همیشه آرزومندم.
kamalli
سالام اليكيم
آقا يا خانم اگر آذري ها اگر شما أهل مطالعه باشيد و چندتا كتاب تاريخى مستند خوانده باشيد به يقين ميدانيد كه اين سرزمين مسكن توركها و سپس با آمدن باصطلاح پارسها در ٢٩٠٠ سال پيش و با اجازه ايلاميها در كرمان اسكان يافتند و بعد با خيانتهاى خود و تالرانس بودن و احترام به مهمان توركهاتوانستند كياكسار مادى رااز صحنه دور و حكومت جهل و خرافى و نژاد پرستانه خود وتبنيتم نهند
بعدها حكومت با كمك و يارى انگليس و ماسونرها پالانى را طى كودتايى بر ما مسلط و ١٠٠ سال است كه به ما آزرى ميگويند واگر باز به تاريخ و شاعران مراجعه كنيد هيچ جايى آزرى يا آذرى يا آذى ايرى نگفته اند
عنوان مقاله: 
جمهوری اسلامی و روشنفکران
داور
با سپاس .نوشتار اقای فروغ حقیقت تلخی است که پس از صد سال تسلط فکری چپ و چهل سال که از نظام دینی بر ایران میگذرد برای ما روشن میکند که جامعه روشنفکری ایران توان اندیشدن و استقلال فکری را از دست داده است .
جامعه ما د رحقیقت پس از جنگ دوم و رفتن رضا شاه گروگان سیاست خارجی دولت شوروی بود و هنوز هم دولت روس با کمک همین قلم بدستان برای ما خط ومشی تعین میکنند .قربانی کردن منافع ومصالح ملی بنام طبقه کارگر و وعده سعادت دنیوی و اخروی برای مسلمین ایران را به این روز سیاه انداخت.دو جریان چپ و دینی هر گونه اقدام ملی ومردمی ر ا با مارک غربی و ضد اسلامی نفی کردند . سرنوشت عبرت انگیز سازمان مجاهدین خلق و فدایی ها خود کافیست تابدانیم بدست این مدعیان ایران وایرانی تا کجا سقوط کرده است . اینکه سازمان فدایی تحت نام
عنوان مقاله: 
جوک؟
peerooz 1
جناب راز, ممنون از توجه و اظهار نظر. شما اگر از "ناسیونالیسم متنفرید" چرا در میان معامله نرخ تعیین فرموده و در ایران مشاع "کثیر المله", ادعای تملک تهران و کرج مینمائید؟

" ملی‌گرایی یا ناسیونالیسم نوعی آگاهی جمعی است، یعنی آگاهی به تعلق به ملت که آن را «آگاهی ملی» می‌خوانند. آگاهی ملی، اغلب پدیدآورنده حس وفاداری، شور، و دلبستگی افراد به عناصر تشکیل‌دهنده ملت (نژاد، زبان، سنت‌ها و عادت‌ها، ارزش‌های اجتماعی، اخلاقی، و به‌طور کلی فرهنگ) است و گاه موجب بزرگداشت مبالغه‌آمیز از آن‌ها و اعتقاد به برتری این مظاهر بر مظاهر ملی دیگر ملت‌ها می‌شود. ویکیپدیای فارسی". توجه میفرمائید؟ " بزرگداشت مبالغه‌آمیز" یعنی آنچه افراطی ها مینمایند, خواه ترک باشند, خواه فارس و خواه....
عنوان مقاله: 
اول باید درآیینه بخودنگاه کنی
ع.ب.تورک اوغلی
سالام ـ این رفیق محافظه کارمان بالاخره خودرانشان داد.
درجواب آقاپیروزباید گفت ،یک نگاهی لاقل به آیینه کن ،تا واقغیت هارادرخودببینی،
جناب پیروز،شما سعی میکردید ،دست به عصا را روید،ولی خودرالو دادید.
من اگرحقم رابگوییم ودراین راه مبارزه بی امان کنم،میشوم ناسیونالیست،ولی امثال شماها که صدساله ازهندوستان آمده بشوید،معتدل ،وصاحب حق؟
جناب پیروز مادرایران فارس نداشتیم، اصلن کلمه فارسی که عربی است ،کلمه ایی ساخته شده درعصرجدیداست،
نسل فارس جدید،ازشاخه های زیرمجموعه سانسکریت هندی دری است،دری نیزهمچون اردوی قاره هنداست،
دری زبانهاوتاجیک ها همگی ازجنوب شرقی وشرق واردایران کنونی باهدایت وبامدیریت استعمارگرپیرشده اند.
نزدیک ترین لهجه هابه تاجیکی دری هاهستند.
به فارسی کنونی زبان قجری نیزمیگفتند.
ولی بارسمیت شکل یافته دری که مافارسی میگوییم درزمان قجر،نسل فارس زبانها ازتورک،لر،بلوچ،تات،گیل،مازنی
سرانجام لاچین ها
لاچین ؛ شاهین امریکایی ، بعد از سومر و مغول و اسکیمو و سرخپوست بودن، حالا چینی شده.
کسیکه قبلا مغول بودنش را توهینی از طرف فارسها بشمار می آورد، حالا به ریشه و ژن نژاد زرد بودن خود ، افنخار میکند.
بیچاره مردم ایران و اپوزیسیون ایران که با همچون موجوداتی روبرو هستند ؛ کسانیکه در ورای اقیانوس نشسته و مدام برای مردم آذری شناسنامه دروغ و جعلی درست میکنند.
تصور بفرمایید، این شخص برود به اردبیل میان خویشان خود ،و بگوید آذری ها چینی و مغول و اویغور و سزحپوست هستند. احتمالا مثل شامانها او را کباب خواهند کرد و برای درمان آلزهایمر به بیماران ناعلاج خواهند داد.
بی دلیل نبود که شاه و شیخ میگفتند، نظامیان اجازه دخالت در سیاست و امور اجتماعی را ندارند.
شاعر 700 سال پیش به این تازه به دوران رسیبدهها و تازه سیاسی شدههای بیگانه پرست، گفته بود/
این ره که تو میروی، به ترکستان است !
اگر عقل نباشد،
عنوان مقاله: 
تورک های چین
lachin
https://www.youtube.com/watch?v=KzKvU0-32OY
دوستان...
بعد از مشاهده تورک های سیبری, اجازه بدهید با تورک های چین هم ملاقاتی داشته باشیم. در مسابقه « موغام جهانی » که در باکو اجراشده بود چندین نفر از ( اویغور های چین ) هم شرکت کرده بودند. توجه شما را به کلمات مشترک در بین تورک های مختلف جهان , دعوت میکنم...بهترین ها را برایتان آرزومندم..
عنوان مقاله: 
ونزوئلا، و اشتهای ویرانگر نئوکان ها ترجمهء علی قره جه لو
yaradiciliq
"" ونزولا نه تنها سرنوشت فارسستان، بلکه کل خاورمیانه را رقم خواهد زد "" پیروزی جمهوریخواهان در انتخابات آیندهٔ آمریکا، به " میزان دولاری بستگی دارند که شهروندان آمریکا، هنگام خرید سوخت( پر کردن تانکر ماشین‌هایشان در پمپ بنزین ) خواهند پرداخت، اگر میدان‌های نفتی‌ / گازی ونزولا به دست آمریکا بیفتند امریکائیان با خرسندی باور نکردنی، در انتخابات عاطی، به جمهوری خواهان رای خواهند داد و ترامپ جنگ تمام عیار را بر علیه فارسستان با یاری گیری از عربستان و شرکا ، پ ک ک ، جیشل عدل بلوچستان سازمان خواهد داد که ویرانی خاورمیانه از اثرات کم آن خواهد بود، هدف به روی کار اوردن نیمچه پهلوی ساده لوح نیست، ویرانی ذخائر نفتی‌ / گازی خاورمیانه را در ابعاد کلان مهیا دیده ا‌ند، برخلاف نظرات ابدوق خیاری " کاربری به نام آشچی که من را بیشتر به یاد کاربر اسامه قبلی‌ می‌‌اندازد " ، با چنین شرایطی، جنوب، شرق و غرب
lachin
دوستان...
همانطور که متوجه هستیم یواش یواش فشار خون تبدیل به یک بیماری مسرعی میشود و به کاربران دیگر هم سرایت میکند.متاسفانه کسانی که ما را میخواهند از نظر زبانی ترک زدایی بکنند یا زبان مادری دری خودشان را نمی توانند بخوانند و یا این زبان دری فاسی را نمی توانند بفهمند و یا هردو.. بنده در هیچ کامنتی صحبت از ارتش ترک اردبیل سخنی به میان نیاورده ام. بلکه از لشکر عاشورای 110 اردبیل سخن گفتم. « همیّت قسمتی » در ادبیّات ارتش یک بحثی است که کسانی که در ارتش نبودند, هیچ وقت نخواهند فهمید. ارگان های ارتشی ( ستاد, لشکر , پادگان, سپاه ) معمولآ با محل جغرافیائیش مشخص میشوند نه با شهرهای متولد شده پرسنل های همان ارگان ها . دلیلش هم در باز سازی روحیه سربازان در هنگام جنگ است. خیلی امکان دارد که این ارگان ها حاوی چندین پرسنل از شهرهای مهم و یا اصلآ از کشور های دیگر باشد. بعد از شکست لشکر مشهور
عنوان مقاله: 
به پیروز
راز
جناب پیروز
به نظر من به مصداق " در مثل مناقشه نیست" باید " در جوک مناقشه نیست" هم باید اضافه شود. ولی در جوکی که شما فرموده اید مناقشه پیدا میشود. پس قبول می فرمایید که فارسها حریف ترکها هستند. ترکها ولی دو کار را بلد نیستند بکنند. کوتاه آمدن در مقابل حریف و زیاده خواهی. ما قرار نیست به آذربايجان فرار بکنیم. با توجه به اینکه بيشتر از نصف تهران ترک است و با توجه به ترکیب جمعیتی تا کرج قرار است فارسها این مناطق را تخليه بکنند. از ناسیونالیسم متنفرم ولی پررویی و تحقير را بر نمی تابم!
فامیل سازاخ
وضعتان در باکو و انکارا و آسیای میانه ، بهتر از اوضاع تان در ایران استعمارگر نیست. کرم از درون ضایع است. بدون ایران و ایرانی مثل آذربایجان شمالی میشوید که برای خرید وارد ایران میشوند . یا مثل ترکیه میشوید که باید مفت خور ناتو و امریکا و اتحادیه اروپا گردید وگرنه 70 درصد مردم به اروپا فرار میکنند تا گدایی کنند و مسجد در شهرهای اروپا بسازند و دچار قتل های ناموسی دخترانشان گردند.
صدای دهل از دور خوش است.
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
پشتیبانی جلیقە زردهای فرانسە از کوردهای سوریە شورای مرکزی جلیقە زردهای فرانسە کە متشکل از 72 گروه میباشند در یک بیانیە مهم از پشتیبانی خود را از کوردهای سوریە احلام کردند و آرزوی موفقیت برای آنها در همان حال حکومت فاشیست تورکیە را محکوم کردند

https://www.facebook.com/341800600004691/videos/387351552062687/UzpfSTEwMDAwMDUwMzE5NTUzNjoyNTU2ODg2MDk3NjcxNDcy/
اگر آذری ها
اگر آذزی ها ترک نیستند و ایرانی هستند، باید از آنان ترک زدایی نمود. دین و فرهنگشان 90 درصد ایرانیست. فقط از نظر زیانی باید ترک زدایی گردند. لاچین و سازاغ ها که ممالک محروسه قئودالی ارتجاعی فاجار را در دوران عشایری و دامپروری به دروغ و نادانی، فدرالیسم معرفی میکنند، و ارتش اردبیل را ،ترک بشمار می آورند باید در آموزشگاههای آسیمیلاسیون توجیه کردند. لاچین که در 18 سالکی روستایش را در ابرقو ،ترک نموده و در عمرش یک دقیقه با یک فارس و ایرانی برخورد نداشته ، نمیداند که هم در زمان شاه و هم در زمان شیخ، افراد ارتش هر استان، از استانهای دیگر آورده میشدند؛ یعنی ارتش اردبیل ،اعضایش از خراسان و اصفهان و کرمان بودند، و نظامیان آذری در استانهای دیگر اسکان داده میشدند. همه اینها نشان میدهند که این فرد ؛بیگان با ایران و ایرانی در روز روشن دروغ میگوید و نادانی و بی اطلاعی اش را بشکل ...