«صفحه شما»

اصل مطلب: 

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.

لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

lachin
دوستان...
همانطور که متوجه هستیم یواش یواش فشار خون تبدیل به یک بیماری مسرعی میشود و به کاربران دیگر هم سرایت میکند.متاسفانه کسانی که ما را میخواهند از نظر زبانی ترک زدایی بکنند یا زبان مادری دری خودشان را نمی توانند بخوانند و یا این زبان دری فاسی را نمی توانند بفهمند و یا هردو.. بنده در هیچ کامنتی صحبت از ارتش ترک اردبیل سخنی به میان نیاورده ام. بلکه از لشکر عاشورای 110 اردبیل سخن گفتم. « همیّت قسمتی » در ادبیّات ارتش یک بحثی است که کسانی که در ارتش نبودند, هیچ وقت نخواهند فهمید. ارگان های ارتشی ( ستاد, لشکر , پادگان, سپاه ) معمولآ با محل جغرافیائیش مشخص میشوند نه با شهرهای متولد شده پرسنل های همان ارگان ها . دلیلش هم در باز سازی روحیه سربازان در هنگام جنگ است. خیلی امکان دارد که این ارگان ها حاوی چندین پرسنل از شهرهای مهم و یا اصلآ از کشور های دیگر باشد. بعد از شکست لشکر مشهور
فامیل سازاخ
وضعتان در باکو و انکارا و آسیای میانه ، بهتر از اوضاع تان در ایران استعمارگر نیست. کرم از درون ضایع است. بدون ایران و ایرانی مثل آذربایجان شمالی میشوید که برای خرید وارد ایران میشوند . یا مثل ترکیه میشوید که باید مفت خور ناتو و امریکا و اتحادیه اروپا گردید وگرنه 70 درصد مردم به اروپا فرار میکنند تا گدایی کنند و مسجد در شهرهای اروپا بسازند و دچار قتل های ناموسی دخترانشان گردند.
صدای دهل از دور خوش است.
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
پشتیبانی جلیقە زردهای فرانسە از کوردهای سوریە شورای مرکزی جلیقە زردهای فرانسە کە متشکل از 72 گروه میباشند در یک بیانیە مهم از پشتیبانی خود را از کوردهای سوریە احلام کردند و آرزوی موفقیت برای آنها در همان حال حکومت فاشیست تورکیە را محکوم کردند

https://www.facebook.com/341800600004691/videos/387351552062687/UzpfSTEwMDAwMDUwMzE5NTUzNjoyNTU2ODg2MDk3NjcxNDcy/
اگر آذری ها
اگر آذزی ها ترک نیستند و ایرانی هستند، باید از آنان ترک زدایی نمود. دین و فرهنگشان 90 درصد ایرانیست. فقط از نظر زیانی باید ترک زدایی گردند. لاچین و سازاغ ها که ممالک محروسه قئودالی ارتجاعی فاجار را در دوران عشایری و دامپروری به دروغ و نادانی، فدرالیسم معرفی میکنند، و ارتش اردبیل را ،ترک بشمار می آورند باید در آموزشگاههای آسیمیلاسیون توجیه کردند. لاچین که در 18 سالکی روستایش را در ابرقو ،ترک نموده و در عمرش یک دقیقه با یک فارس و ایرانی برخورد نداشته ، نمیداند که هم در زمان شاه و هم در زمان شیخ، افراد ارتش هر استان، از استانهای دیگر آورده میشدند؛ یعنی ارتش اردبیل ،اعضایش از خراسان و اصفهان و کرمان بودند، و نظامیان آذری در استانهای دیگر اسکان داده میشدند. همه اینها نشان میدهند که این فرد ؛بیگان با ایران و ایرانی در روز روشن دروغ میگوید و نادانی و بی اطلاعی اش را بشکل ...
lachin
کار بر گرامی ( به لاچین )..
نوشته بودید که .. ما همیشه در اینجا گفتیم که آذری ها ایرانی هستند. یک مثل ایرانی می گوید... (( با حلوا و حلوا گفتن دهان شیرین نمی شود )).. شما های خیلی چیزها را می گوئید و خیلی چیز ها را هم ادعا میکنید. فعلآ لطفآ استراحت زیاد بکنید و زیاد خودتان به استرس نیاندازید.
lachin
کاربر گرامی به لاچین...
برای حفظ و تعادل فشار خون, لطفآ به یک پزشک قلب مراجعه بکنید..سلامتی و تندرستی شما را همیشه آرزومندم.
عنوان مقاله: 
ادامه,
peerooz 1
ناگفته نگذارم که در کامنت قبلی نامی از "فارس های افراطی" نیاوردم چون به نظر من - ببخشید - آنها ...تر از آنند که بشود به آنها چیزی تذکر داد.
عنوان مقاله: 
معما
peerooz 1
برای من فارس - کرد - ترک و لابد عرب, موضوعی به معما تبدیل شده که حل آن مشکل است, و آن رفتار "ترک های افراطی" در این صفحات است. میگویم "افراطی" از این رو که ظاهرا این افراد در خواب و بیداری, در هنگام خوردن و آشامیدن و تنفس و هرگونه فعالیت بیولوژیک دیگر و غیره, هرگز فراموش نمیکنند که ترک اند و مفتخر به آن. خب اگر این نژاد پرستی نیست پس چیست؟ و این معما نیست. مقدمه معما اینست که ظاهرا قوم, و یا قبیله و یا ملت ترک, از نواحی آسیای مرکزی و اطراف آن به سوی غرب و جنوب غرب روانه شدند و پس از "فتح" این سرزمین ها, تا دیوار وین هم پیش رفتند تا اینکه در آنجا متوقف و تدریجا پس نشستند. در سیر این جریان بتدریج طبق قانون "جنگ ورثه", این امپراتوری عظیم به ده دوازده کشور تقسیم و سهم ما ایران صفوی شد, که اینهم معما نیست. معما اینست که چگونه این فرزندان ملکشاه و آلب ارسلان و نادرشاه و غیره در
عنوان مقاله: 
تروریسم وسکوت محکوم است
کیوان
متاسفانه باور به ترور و تروریسم بخشی از باورهای نظام و مخالفان اوشده است .دفاع از سیاهگل هیچ فرقی با حمله جیش العدل به گروه پاسداران وترور انها ندارد . نمیتوان از سویی در حزب جمهوری اسلامی بمب گذاشت وار سویی کشتار سال 67 را نشان مظلومیت خود به جهان نشان داد .سازمانهای چپ وسازمان مجاهدین دو گروهی بودند که با ترور ووحشت افرینی و کشتار بی گناهان برای تسخیر قدرت جامعه ایرانی را دچار اسیب های فراوان کردند .سازمان رجوی و اعضا تروریست ان نشان دادند که از هیچ فرومایگی دریغ نخواهند کرد .سازمان دینی مجاهدین هدفی جز ایجاد دیکتاتوری عریان در ایران ندارد و اعضا ان باید این فرقه جنایتکار را رها کنند و در جنایت این فرقه شریک نشوند .
اکنون این وظیفه چپ و فدایی ها است که با محکوم کردن ترور در گذشته خود واکنون راه خود را برای مبارزه مدنی هموار کند .
به لاچین
ما همیشه در اینجا گفتیم،
که آذری ها ایرانی هستند. ترکها ولی از نژاد زرد هستند. یعنی پسرعموهای اسکیمو و مغول و چین و ژاپن و سرخپوست. ترکها در ایران و آسیای صغیر و قفقاز و خاورمیانه ،فومی مهاجم یا مهمان یا پناهنذه بوده و هستند.
ما نیز بارها گفتیم که پان ترک تجزیه طلب ،گروهی کوچک در ردیف شاه الهی های لس آنجلسی و شیعه داعشی ولایتی است؛ یعنی ارتجاعی بیسواد انسان ستیز دروغگو و اهل اغراق و جعل و تحریف و حقیقت و بیگانه پرست و شدید ضد ایرانی.
امثال شما لاچین و سازاخ ها، بدلیل نادانی و غرض ورزی و ... همیشه در حال رقابت با لس آنجلسی ها و شیعه صفوی حاکم، هستید و نظرات و ادعاهای آندو را به حساب ایران و ایرانی وفارس میگذارید تا مردم فریبی نمایید. و سرتان را زیر بزف کرده تا قمبول برای دشمن کنید.
بیسوادی و نادانی تان اینست که نمیدانید ایرانیان و پارسیان همیشه در طول تاریخ هزار بار از شما
عنوان مقاله: 
لاچینستان
ترک عوقلابی
بما گفتید که ترکها و زبان توورکی از ریشه ایلامی است! چطور شد که دوباره به دشت مغول زدید؟
عنوان مقاله: 
تورک های سیبری
lachin
https://www.youtube.com/watch?v=hNWRyRE8Hks
دوستان... شما را دعوت به دیدن تورک های سیبری که با اسم YAKUTS هستند و در جمهوری CAXA و یا ..SAHA زندگی میکنند, میکنم. این مردمان به غیر از زبان مادریشان « یاکوت » که شاخهای از زبان تورکی است , بخاطر دیکتاتوری استالین , زبان روسی هم را می بایستی یاد میگرفتند. آداب و فرهنگ این مردمان با سرخپوست های قاره امریکا و مغول ها رابطه نزدیکی دارد. نقطه خنده دار در اینجاست که بعضی از پان ایرانیست ها دو آتشه , این مردمان را هم ایرانی اصل میدانند.
(( سکاها ایرانی هستند و اکنون سرزمین بزرگ ساکا در روسیه به نام قوم ایرانی سکا است )).. قضاوت را برای شما عزیزان میگذارم.
عنوان مقاله: 
همیشه امکان داردنظری دیگرداشته باشد
ع.ب.تورک اوغلی
سالام ـ جناب پیروزعزیز،،درمنطق وفلسفه فیلیسوفان برای رسیدن به هدف، به دونظریه اعتقاددارند.
تعدادی معتقدهستند،که ازکل بایدبه جزرسید،وتعدادی اعتقاد دارند،ازجزباید به کل رسید.
کسانیکه ازبالا به مسایل نگاه میکنند،بنظراین حقیرپیرو نظریه پردازان فیلسوفان پیرونظرازکل به جزنگاه کن هستند،
ولی ما فکرمیکنم،پیرونظریه پردازان ازجزبکل نگاه کن هستیم،
ضمن داشتن نقشه مهندسی وبرنامه که همان تجربه تاریخی وداشته های مختلف ازکشورهاوازاحزاب است،
مابسادگی وبا چیدن آجرازپایین وبااستحکام درکارخود،دوست داریم قدم بقدم،یاگاماس گاماس حرکت کنیم،
هرچندکه می دانیم ،درعصرگذشته همیشه ازبالا حرکت کن ها بادستان همراه باغیبی ،مثل انگلیس،روس،آمریکا موفق بوده اند.
آنهاباتوطئه،باکودتا پیش رفته اند،علت بدبختی کل مردم ایران وروشنفکران هم همین است،که ازدرک آن عاجزند.
اگرشما اعتقاددارید،ازبالا ساختمان رابسازید،خوددانید،
عنوان مقاله: 
آقاجمال به حرفهایت دقت کن،
ع.ب.تورک اوغلی
سالام ـ آقا جمال به حرفهایت دقت کن،
هیچ کودکی به آغوش غیرمادرش نمی پرد.
هیچ جاسوسی ،آخرش به دیگرکشوری پناهنده نمیشود،
هیچ تروریستی بدامن دیگرنیروی غیرخودی پناه نمی برد.
البته درموردسیستم ایران که جناحی ازکوردهای تروریست بخاطر
بشاراسدحمایت میکنند،حرفی ندارم.
چون که یکی ازاهداف اصلی تشکیل داعش وکوردهای تروریست نجات بشاراسدبود.
حال که تورکیه مجاب به همکاری با روس وایران شده میتوان گفت اجبارا باید این دو گروه تروریست رابه آغوش خودکشند.
شاید ماموریت دیگری رابعهده گیرند.
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
بیش از 100 تن از نیروهای داعش همان نیروئی کە تورکیە و ایران بر علیە ملت کورد سازمان دادند امروز خود را تسلیم نیروهای کورد کردند
l
عنوان مقاله: 
"خدا! کشتی آنجا که خواهد برد" ؟
peerooz 1
گاهی فکر میکنم محتویات کامنت های اتنیکی ایران گلوبال, هرچه پیش تر میرویم جنبه تفریح و سرگرمی پیدا میکنند تا بحث و گفتگوی جدی, زیرا احتمالا اکثر مشرکین میدانند که این حرف ها پشتوانه عملی ندارد. به نظر من این ها گفتگوی کسانی ست که از ته دره به اوضاع می نگرند و اگر روی تپه بودند و افق دید وسیع تری داشتند چیز دیگری می دیدند.
تاریخ ایران کنونی از صفویه شروع میشود و در تمام این دوران کم و بیش ترک ها حافظ ایران بوده و با دشمنان در افتاده اند. متاسفانه اکثرا از اواسط دوران قاجار و تا جمهوری اسلامی, ایران مرده ای بوده است که با شمعک روس انگلیس و اخیرا آمریکا سر پا نگه داشته شده است و اگر یکی از این دو سه نیرو نبود سر نوشت ایران نامعلوم بود. سابقا هرگاه ایران به سوی ضعف و پریشانی میرفت اسماعیلی و عباسی و نادری و کریمی و محمد خانی ظهور می کرد و اگر نبود, آرزوی "کاشکی اسکندری پیدا شود"
آشچی
خوب جناب ع.ب.تورک اوغلی، دلیل اینکه تمایلی به پولمیک با امثال شما ندارم، همین است. مثل آخوندها یک توبره اتهام و برچسب در کیسه دارید که هر کس دهانش را باز بکند، به او بچسبانید. فرقش فقط این است که توبره آخوند را با اتهاماتی مثل ضد انقلاب و ضد ولایت فقیه و باغی و غیره پر کرده اند و توبره شما را با پان فارس و پان ایرانیست و مانقورد و امثالهم. ذهنیتتان، عقب ماندگیتان، حتی زمینه اجتماعیتان عین هم است و اگر از من بپرسید، تشابهاتتان هزار بار بیش از افتراقتان است. درست مثل آخوندهای خرافاتی به ادبیات تخیلی و عوام فریب تمایل دارید. آخوند می گوید شاید این جمعه بیاید، شاید! شما می گویید شاید این جمعه آذربایجان به حرکت در بیاید، شاید! ولی نه کسی قرار است بیاید، نه آذربایجان قرار است در جهت شعارهای استقلال خواهی حرکتی بکند. چرا؟
عنوان مقاله: 
زبان مادری
lachin
دوستان....
امروز 13 فوریه سال روز درگذشت شاعر شهیر آزربایجان شمالی (( بختیار واهاب زاده )) است. دولت آزربایجان بخاطر فعالیت های ادبی او, یک کشتی دولتی را به اسم او نام گذاری کرد و به دریا انداخت. شعر که ایشان دکلمه میکند در رابطه با زبان مادری و مرضیه اسکوئی است که بوسیله دژخیمان ساواک در سن 27 سالگی جان سپرد.
( آنـــــــا دیـــــلـــی )...
https://www.youtube.com/watch?v=rMhPZVPTZnA
بهترین ها را برای دوستداران زبان مادری آرزومندم...
عنوان مقاله: 
خطر اسلامی دیگر
داور
سازمان مجاهدین رجوی جریانی خطرناک است که در صورت پیروزی ان ایران به وحشت سرای نوینی تبدیل خواهد شد .تمامیت خواهی این سازمان را میتوان در پیام مریم رجوی به گروهی در ورشو دید .خطرناکتر از خود نظام اسلامی اخوندی همین مارکسیست‌های اسلامی هستند .اگر امروز اقدامی فراگیر انجام نشود ،فردا بسیار دیر خواهد بود .ساده لوحی است که گروهی سعادت وازادی را در گرو پیروزی طبقه کارگر جستجو میکنند .
تنها راه حل نجات ایران باور وپافشاری برای انتخابات است .هر نوع دگرگونی که به خشونت و انقلاب منجر شود پیروز ان خشن ترین وبی رحم ترین نیروهاست . رجوی توانایی قتل عام میلیونها ایرانی مخالف خود را بارها ثابت کرده است .اجازه ندهیم سرنوشت کشور به دست بیگانه و گروهی بیگانه پرست ترسیم شود .همکاری همه نیروها ضامن پیروزی ازادی بر ارتجاع دین است .
عنوان مقاله: 
چه آتشی!
ع.ب.تورک اوغلی
سالام ـ این آقای آشچی واقعا روی تمام پان ایرانیست هاراسفیدکرده است.
آقای آشچی تقصیرشمانیست،بایدهم بخواهی بافرافکنی حرکت سنگین ورنگین تورکان آزربایجان راکم رنگ نشان دهی،
جناب آشچی ،حرکت آگاهانه مردم تورک وبخصوص آزربایجان ،چه درتهران وچه دردیگرنقاط خیلی هارامثل شمابه وحشت انداخته بهمین دلیل این آتش شماشعله ورگشته است،
شمابخوبی میدانی که اگرتورکان حرکت کنند،سرنوشت خیلی چیزهاعوض میشود،ماهم میدانیم اگراین بارهم نسنجیده حرکت کنیم کلاهبرادان سیاسی بازهم باارباب پان فارسیسم دست به یکی کرده یک رضاپالانی ،یایک هندی زاده مقدسی دیگر به ماوهمه غالب خواهد،کرد.
شماازاین میترسید،که نتوانید ،بازهم برسرهمه شیره بمالید.
ماهم این راخوب میدانیم،که کارکردن خر وخوردن یابوخواهدشد.
پس شمانگران گرانی،بیکاری،تورم این هانیستید،شما دنبال گل چینی جدیدخودهستید.
مارابه چه دلیل،باکوردهامقایسه میکنید؟
مارابه
عنوان مقاله: 
اگرباشمابود دریغ نمیکردی
ع.ب.تورک اوغلی
سالام ـ باورکن ،من ازافرادی مثل تو جناب افشای تنفرخوشم می آید،چون افرادی همچون شما انسان خوبی هستید،
چون آنچه در درون ...
تویکی ،باورکن،همچون من ،که دوماه بعد ازانقلاب خمینی متنفرشدم،چون من باصداقت دنبال انقلاب بودم،نگوکه خمینی بدذات بامدیریت استعمارگران وبخاطراتمام تاریخ مصرف پالانی ها واردمیدان شده بوده است.
دراولین زمان ،پس ازتعویض حکومت بنفع تفکر
عنوان مقاله: 
بازهم فرافکنی،
ع.ب.تورک اوغلی
سالام ـ صحبت ونوشته های دوستان،من رامجبوربه چندنکات کرد.
تعدادی ازحول حلیم داخل دیگ دهان گشادی می افتند،که این دیگ برای افرادبصیرشناخته شده ولی تعدادی نه خوددارای اندیشه هستندونه ازگذشته درس میگیرند.
اوایل آشنایی بااین سایت وزبن که بعضی ازتورک زادگان سیاسی وزندان رفته شاه وشیخ،ازپسوند نام من که بعمدتورک اوغلی گذاشته ام،ایرادی درحدسوادخودمیگرفتند،یکی میگفت تورک اوغلو درسته یکی چیزدیگری رامطرح میکرد،این عزیزان ازچپ های بی اطلاع ازمعنی این دو نویسی چندین هفته طول دادند،هرچندکه تعدادی نژادپرست برایشان این نام بسیارسنگین
وغیرقابل باوربود،که یکی پیداشده باافتخارخودراتورک اوغلی می نامد.
کم کم دوستان تورکمان به معنی واصل این کلمه آشناگشته والحمدالله چندین سال است،دراین موردسکوت اختیارکرده اند.
اکنون دراینیستاگرام ده هانفربرخودتورک اوغلی یاتورک قیزی
نام گذاشته اند.
این عزیزماجناب آشچی،دراین
محسن کردی
دوست گرامی، لطفا نظرتان را زیر مقاله بدهید نه در صفحه شما. بعد هم نوشته تان انسجام ندارد من متوجه منظور شما نشدم. ولی چند کلمه شاید دستگیرم شده باشد. هدف آمدن به این صفحه تبادل نظر است. شما چرا ناراحت هستید که من نظر میدهم؟ حالا من از شاهزاده دفاع نکنم که شما به من متلک نگید که رقاصه های منوتو فلان؟ کجا همچی درس سیاست خوانده اید؟
آدمهای فقیر و بدبخت امروز در خیابانهای ایران فریاد رضاشاه روحت شاد و رضارضارضاشاه سر میدهند و شعار مینویسند. ولو انگشت شمار هم باشند. اما در اینترنت چی؟ واقعا هزاران طرفدار رضاپهلوی را نمی بینید یا اینها همه سلطنت طلبهای بی درد و یا قشر نا آگاه هستند؟ قشر آگاه فقط باید آنهایی باشند که با پهلویها مخالف و یا مجاهد و یا توده ای باشند؟ از کجا این منطق آورده اید!؟
اول اینکه تفکر مشخص را نمایندگان مردم در مجلس موسسان و ادامه...
محسن کردی
جناب کمالی. اول اینکه لطف کنید زیر همان مقاله در بخش دیدگاهها پاسخ بدید که من بدانم از چه صحبت میکنید. الان من نمیدانم اشاره تان به کدام بخش از مقاله من است. دوم اینکه من به بخش «شما» در این سایت زیاد سر نمیزنم. اما در مورد عربده اگرچه نمیدانم در چه رابطه ای بوده اما شما لطف کنید قبل از زدن جوالدوز به من یک سوزن به خودتان بزنید و ادبیات دوستان ترک رو نگاه کنید. رضاپالانی و نوکر آمریکا و جانی و عروسک دست فلان. شما یک بار لطف کنید به دوستان تان تذکر بدید که ادبیات زشت بکار نبرند و به فارسها زشت نگویند. من هرگز به هم میهنان ترکم سخن زشت نگفته ام و نگفته ام شما ترکها چنین و چنان که این افراد خائن به کشور را جزو مردم ترک کشورم به حساب نمیآورم. اما طبیعی است که آنها با توجه به ذات شان به من فحاشی کنند. آنها هنگامی مودب میشوند که من به آنها طعنه میزنم و بهشان بر میخورد.
افشای تنفر
آشچی ، یکی از مهره های ایجاد تنفر میان ساکنین ایران، یعنی "لوایی" را در کمنت زیر افشا کرد.
ما همیشه گفته ایم که "لوایی" بجای مطالب اجتماعی سیاسی میخواهد با کمک ادبیات و خیالپردازی و آه و ناله و زبان استعاره و توهین و جعل و تهمت، در این سایت با کمک نوشته های 7 خطی اش ، ایجاد تنفر کند و اسم و عکسش مدام در این سایت "بروز" باشد.
امید است آشچی افراد بی منطق و آتش بیاران معرکه انسان ستیزی؛ مانند "لاچین و سازاخ و تورک اوغلی" را نیز مانند لوایی ، در رابطه با تبلیغ راسیسم و شبه فاشبیم ضد ایرانی ،افشاکند چون اینها مدام در این صفحه به هم دیگر،نان قرض میدهند و هندوانه زیر بغل هم میگذارند. معیار این 4 نفر نه محتوا و حقیقت و انسانیت؛ بلکه ادامه تنفر ضد بشری علیه فارس و ایرانی و کرد و روس و ارمنی در این صفحه است.
فعالیت این 5 نفر را با فعالیت کرد و بلوچ و عرب مقایسه کنید تا بفهمید کدام با شیخ
عنوان مقاله: 
اسلام واقلیت های دینی
پرویز
با سپاس از اقای قدیمی .این مقاله بهترین روشنگری در باره ماهیت نظام پلید اسلامی است که با اغاز خود نه تنها اقلیت ها بلکه همه مردم ایران را به دربدری و نابودی کشاند .دانشمندان شاعران نویسندگان هنرمندان سرمایه گذاران این سرزمین را روانه برون مرز کرد . به امید روزی که هم وطن های یهود ی وارمنی ودیگر دوستداران وطن به ایران باز گردند .دهها ودهها نفر در غرب دست به خود کشی زدند ودیدار ایران را با خود بگور بردند .
در مقابل گروهی تروریست از همه جای جهان وارد کشور ما شدند که در صد بزرگی از بودجه ملی را می‌بلعند .
در اغاز شیادی محمد در مکه همه بت‌پرستان عرب یهودان عرب ومسیحیان قتل عام شدند و اکنون در مکه و مدینه یک نا مسلمان نمیتوان یافت .
انقلاب اسلامی نامی جز عقده گشایی چرکین گروهی بی فرهنگ و بی وطن نامی ندارد .
ارتاساخ
اذربایجانی ها حالا هر چی که هستید تاتار تورک قزلباش
شما اول استقلال جمهوری ارتساخ را قبول کنید که با خواست مردم اش از اذربایجان مستقل شد بعد خودتان استقلال طلب بشوید
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
بقیەی کشتار کوردهای مکری بە دست شاه عباس و تورکان

یک سال بعد یعنی در ۱۰۲۰ هجری قمری شاه عباس یکی از امرا را مجبور کرد تا ۱۲۰ سر بُریده از کُردهای مُکری را به نزد وی بیاورد و او نیز چنین می کند!
سپس خود او با تعدادی از باقیمانده‌های ایل مُکری مورد غضب شاه واقع شده و ۱۹۰ نفر از زن و مرد کُرد در قلعه حسن بانه زنده زنده در آتش سوزانده می شوند.

این قصه قتل عام کُردهای مُکری بود که در اوایل قرن ۱۱ هجری قمری به دست شاه عباس صفوی به درندانه‌ترین شیوه، به انجام رسید و شاه عباس هنوز کبیر است و قهرمان!
عنوان مقاله: 
جشن ادم کشی
بازبین
با بودن تجربه نظام اسلامی و شوروی سابق برگزاری چنین مراسمی که در سال 49گروهی بیگناه کشته شدند ،واقعن مایه شرمساری است .
بنیاد حرکت چریکی از اغار خطا بود و با انقلاب اسلامی جریان چریکی به همراه حزب توده خود وملتی را به برده گی تاریخی کشاند .دست اورد این اقایان ایجاد جو امنیتی و اخرین ضربه به کوششهای مدنی و ازادی خواهانه برای رفاه بیشتر وایجاد فضای باز سیاسی بود . از همه بدتر همکاری نیروی چپ و ارتجاع اخوندی بود که به کشتار هزاران انسان ایرانی انجامید.
انچه امد نظامی ضد ایرانی ضد ازادی و ضد بشری است که ایران را قرن‌ها به پستوی تاریخ پرتاب کرد .با این سازمانها وتفکرات ایران هرگز روی ازادی رفاه اسایش وامنیت نخواهد دید .انچه امروز در کاراکاس میگذرد دست اورد همین اندیشه چپ است . اکنون که نظام اسلامی همه مرزهای انسانی را نادیده گرفته چرا اقدامی از سوی این مسلسل بدستان دیده نمیشود؟
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
بە سقوط آخرین سنگر های داعش بە دست کوردها در سوریە نگاه کنید همان داعشی کە اوردغان پان تورک و ایرانی اسلامی بە جان کوردها انداختند ببینید مردم را تا دیروز شعارشان اللە اکبر بود امروز شعارشان شدە هلە هلە الکوردیە
ببینید مردم خوشحال را کە از دست داعش نجات پیدا کردند

https://www.facebook.com/100009077867626/videos/2140225449623363/
عنوان مقاله: 
اقای کردی
علی. سعادت
شک ندارم شما از شدت هرچه اسمشه ااینجا ایستاده ومانند نگهبان مراقب هستید که دوکلمه علیه شاهزاده نازنینتان که فقط رقاصه های من وتو موقع صحبت ایشان کیف میکنند ونه
ادمهای فقیر وبدبخت که صدهاساله در جهنم وسلطه شاهان و
دلالی فقهی شیخ ها خون ودل میخورند ننوشته باشندواگر شد
پاسخ بدهید.گفته اید فدائیان یا مجاهدین انقلاب را میدزدیدند
البته چنین است اما پرسش این است که چرا شما سلطنت چیها
یک تفکر مشخص ندارید وباری بهر جهت سخن میگوئید؟یکجا
عنوان میکنید.چرا مراقب نبودند که اخوندها(مطهری مشاورفرح پهلوی وباهنرها وشریعتمداری ها ودیگران که میتوانستن هشداردهندیا کسب اطلاع کنند)به قدرت نرسند
وحالا میگوئید میدزدیدند.صرفنظر از اینکه با عوض کردن بتمرگ وبشین ذهن را الوده به برداشتهای دیگرمیکنید.دراخرباید
چه میکردند؟یکجا چون مخالف ستم وخفقان بوده اند مارک
خیانت میزنید.ودرعین حال میگوئید همراهی نمیکردند.ی
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
قتل و عام کوردھای مکری توسط شا ە عباش

هزاران نفر از کُردهای مکری در خلال سالهای ۱۰۱۹ و ۱۰۲۰ هجری قمری به وسیله قزل‌باشهای تحت امر #شاه‌عباس‌صفوی به وحشیانه‌ترین صورت کشته شدند.
متن زیر برگرفته از کتاب "شاه عباس اول ، پادشاهی با درسهایی که باید فراگرفت" نوشته "دکتر #منوچهرپارسادوست " و با استناد به نوشته‌های مورخان شاه عباس از جمله اسکندر بیک منشی،مورخ مخصوص شاه عباس و ملاجلال منجم،منجم مخصوص شاه عباس و میرزا بیگ جنابدی،می باشد.

♦️ربیع الثانی ۱۰۱۹ ه.ق، قبادخان رئیس ایل مکری ،برادرزن شاه عباس و ۹۴ نفر از بزرگان ایل به سراپرده شاهی در نزدیکی گاورود مراغه دعوت شده و به دستور شاه همگی به قتل می رسند!
قبادخان متهم به این بود که برادرش خان ابدال
Anonymous
تبریک ۴۰ سالگی انقلاب به اپوزیسیون تجزیه طلب و یا ضد مذهب اکثریت ملت که نمیخواد قبول کنه تا ایرانی بودن و شیعه بودن اکثریت مردم رو قبول نکنند دنبال تجزیه ایران دعواهای قومی یا ضدیت با تشیع باشند راه به جایی نمی برند اگه همه دختران ایران بی حجاب بشوند همه مشروب بخورند و..باز در نهایت اکثریت به شیعه معتقد و به ایران وفادارند نه پیاده روی اربعین به عنوان نماد تشیع این مردم از بین میره نه تمامیت ارضی ایران یکپارچه حالا ۴۰ سال دیگه همچنان بزنین تو سر و کله قوم و نژاد و زبان هم
عنوان مقاله: 
آنچه زیاداست،جاسوس است.
ع.ب.تورک اوغلی
سالام ـ نگران نباشید،آنچه درایران زیاداست،جاسوس میباشد،
سیستم حاکمیتی وقتی درگزینش افراددخالت کند،
وقتی سیستم حاکمیتی احزاب مردمی راممنوع کند،
سیستم حاکمیتی وقتی نگذارد،مردم درجامعه تمرین دموکراسی راباکمک احزاب مردمی شکل دهند،
سیستم حکومتی،وقتی ،بوسط وبامدیریت اجانب وخصوصا انگلیس شکل گیرد،رضاپالانی ازطرف انگلیس برای سرکوب دموکراسی
باکودتاحاکمیت چکمه پوشان راجایگزین دموکراسی نماید.
وقتی پدرچکمه پوش راآمریکا باکمک همدستان غربی برداشته و
پسربی خاصیت اش راشاه شاهان کند،وپدردرتبعیدباشد.
وقتی تاریخ مصرف شاه شاهان تمام گردد،آواره جزایرآمریکای لاتین،آفریقاگردد.
وقتی تمام احزاب مردمی ممنوع،حزب جیره خواران رستاخیز بتوسط نفت خواران برملت نگون بخت حاکم وفرهنگسازی وتاریخسازی وجعلیات وافسانه های پوشالی فردوسی را باکمک معلمان ساواکی وهمکارساواکی بخوردمردم وبچه های معصوم
داده شود.
lachin
آقای و یا خانم به لاچین...
دشمن دانا به از دوست نادان....
کاربر عزیز... از اینکه برایم این همه « درس » دادید و پشمیان هستید خیلی متاسفم. من هم خیلی پشیمان هستم که چرا این همه شما ها را به زحمت انداحتم ولی تا بحال هیچ چیزی را یاد نگرفتم. فکر میکنم شاید من « شاگرد» خوبی نبودم. بعضی وقت ها هم فکر میکنم , دهانم لال « شما معلم » خوبی نبودید . در هر حال امیدوارم اهورامزدا از گناهان کبیره من بخاطر اینکه از
آموزشهای دموکراسی از نوع رستاخیزی , سوسیالیسم از نوع استالینیستی, تاریخ از نوع تاریخ تحریف شده ایرانی , فرهنگ از نوع مالیاخولیائی که من و اجدادم (آدم) حساب نمی شویم, ادب از نوع لمپنی شعبان بی مخی, انسان دوستی از نوع فارسهای که سایر ملل عیر فارس ها با جوک های اتنیکی تحقیر میکنند, ایران دوستی از نوع پان ایرانیسم , باستان شناسی از نوع پاسارگادی و تخت جمشیدی, استوانه شناسی از نوع ریاکاری و
به لاچین
انسان به دوستانش، درس سیاست و برادری میدهد و نه به دشمنانش.
ما در این سایت به اندازه کافی بشما نوادگان توران و چنگیز ،آموزش دمکراسی و سوسیالیسم و تاریخ و فرهنگ و نقد و ادب و انساندوستی و ایرانشناشسی و باستانشناسی و اسطوره شناسی و استوانه شناسی و شاهنامه شناسی دادیم.
ولی امثال شما پان ترک تجزیه طلب، غیر از تنفر راسیتی علیه فارس و ایرانی و ارمنی و کرد ، و جعل و تحریف زبان و فرهنگ و تاریخ و تمدن چند هزارساله ایرانی ، تاکنون فقط توطئه علیه مبارزات اپوزیسیون ضد آخوندی نموده ، و خودرا یک امریکایی سرخپوست ضد ایرانی ضد فارس معرفی نموده ، و هدفت نه رهایی مردم ایران و خلق آذری، بلکه مدینه فاضله ات ؛ آناتولی و مغولستان و یانکی آباد عموسام بوده و هست.
افکار و احساسات نسبت به ایرانیان نشان میدهد که در عمرت در درون ایران ، یک دقیقه با یک فارس یا ایرانی تماس نداشته ای و در سنین بلوغ دبیرستانی
عنوان مقاله: 
صبوربایدبود
ع.ب.تورک اوغلی
سالام ـ دوستان صبورباید بود.
این فردی که بپای هرکس می پیچد،یک نفربیش نیست،
مسئول کامنت براحتی میتواند،اورایافته وبه کنترل خود درآورد،ازاینکه این کاررانمی کند،خودسئوال انگیزشده است،ازطرفی نیزکاربران این سایت وزین به ماهیت ومنطق این افرادبخوبی آشنامی باشند.
این آقا وتعدادی که بانام دراین سایت، همفکرایشان شناخته میشوند،این افراد ایران راتنهابرای فارس نه بلکه برای پان فارس فاشیست انگارمصادره کرده اند،
بهمین خاطر همچون آخوندها مشغول عوامفریبی بوده تفکر پنهان خودرانمی خواهند،روشنترنشان دهند.
این دوست عوامفریب اتفاقا دارای قلم قدرتمندی است،ولی چون گرفتارنوعی بیماری وحشتناک نژادپرستی است،تنهابه استفاده ازقلم خوددرآدرس عوضی دادنمشغول است.
درایران،چون تغذیه فکری راصدسال است،پان فارس به جامعه تزریق کرده متاسفانه تعدادی ازافراد سالم مبارزگروه های اتینیکی نیز باخواندن نظراین شخص وهمفکرانش به دام
عنوان مقاله: 
مخالفت با مسيح علينژاد چرا؟
peerooz 1
نکته های دیگر,
به فرض سرکار خانم مسیح علی نژاد از روی حب وطن پرستی و مبارزه خستگی نا پذیر جهت سقوط جمهوری منحوس اسلامی از راه دور, با وزیر امور خارجه ابر قدرت دنیا ملاقات کرده و توصیه های لازم را به ایشان نموده, و امید که جناب وزیر هم پذیرفته باشند, خب دیگر این سر و صدا و سور و سرنا و انتشار عکس ملاقات ظریف با وزیر امور خارجه جهت مقایسه برای چیست؟ که تنها من نیستم و دیگری هم همین کرده است؟ که حواریون از کوشش های خستگی نا پذیر آگاهی یافته و قدر دانی نمایند؟ یعنی همان کاری که ترامپ هر شب و روز با تویتر های متعدد برای نگهداری مشتاقان, نوید ادامه مبارزه با مخالفین را میدهد؟".

و یا اینکه اصلا ما ۳ - ۲ میلیون نفری که - "طبق معمول سنواتی" سوراخ دعا را عوضی میگیریم - بجای پشتیبانی و قدردانی از علیا مخدره نسرین ستوده لنگرودی و دیگران, شب و روز در اینترنت "لایک" میزنیم و
تبریک به
تبریک به اپوزیسیون ایرانی، که مغزهایی مانند دکتر دوشوکی در مقابل دکتر نوری علا دارد.
https://iranglobal.info/node/70698
عنوان مقاله: 
مخالفت با مسيح علينژاد چرا؟
peerooz 1
با عرض معذرت, در کامنت قبلی به اشتباه به جای وزیر امور خارجه, رییس جمهور ذکر شده بود که به این وسیله تصحیح میگردد.
lachin
آقای و یا خانم « سازاخه تنها»..
در پشت آلودگی این پان ترک , 40-30 میلیون پان ترک های آلوده دیگر وجود دارد که تنها بخاطر عشق به وطن , فرهنگ و زبان مادریشان و از همه مهمتر عشق به آزادی و استقلال ...... بیست و چهار ساعت از سوی مردمان با « تمدن تازه به دوران رسیده ها در دنیای مجازی » که هیچ از ادبیّات سیاسی آگاهی ندارند و از کلماتی , همچون پان ترک , راسیسم, شونیسم , دشمن, بیگانه , و .... مثل قاقالی استفاده میکنند مورد هدف قرار میگیرند که خوشبختانه تیرشان به هدف نمی خورد. لطفآ معنی (( تاکتیک مغول گرایانه )) را توضیح بدهید تا بفهمیم که اصلآ در باره چه موضوعی حرف میزنید. منتظر توضیحات شما هستیم.
عنوان مقاله: 
مخالفت با مسيح علينژاد چرا؟
peerooz 1
The squeaky wheel gets the grease
در انگلیسی ضرب المثلی ست در مورد ماشین آلات, که " روغن و گریس, صرف چرخ جیر جیر کن و غژ غژ کن میشود". یعنی به چرخ های دیگر که بی صدا و یا کم صدایند گریسی نمیرسد. و این باز گوی حقیقتی ست که خانم نسرین ستوده لنگرودی " عضو کانون مدافعان حقوق بشر، کمپین یک میلیون امضا برای تغییر قوانین تبعیض‌آمیز علیه زنان، و انجمن حمایت از حقوق کودکان و وکالت پرونده‌های بسیاری از فعالان حقوق بشر، فعالان حقوق زنان، کودکان قربانیِ کودک آزاری و کودکان در معرض اعدام" که در ایران مانده و با داشتن دو کودک خرد سال بارها زندان رفته و صدمه دیده و مبارزه کرده و میکند و حقوقی هم از رساله های معلوم الحال نمیگیرد,۲ تا ۳ میلیون طرفدار اینترنتی ندارند و تمام این افتخارات صرف کسی میشود که شب و روزش صرف "نبرد از راه دور میشود".

نه تنها این, بلکه در زمانی که
بابک ازاد و انسانیت
به ... و آگاهی تاریخی بابک آزاد ، بلندگوی ترکهای خاکستری در این سایت ، باید شک نمود . وی همچون همزادهای داشناکش در طرف دیگر ماجرا ، هیچ گونه احساسی نسبت به صدها هزار ارامنه جنوساید شده توسط ترکان سنی و شیعه ندارد ، و مدام ارتجاعی ترین و فاشیستی ترین تبلیغات ضد ارمنی را در این سایت نمایندگی میکند. رفتار بهتری با پارس و کرد و ایرانی نیز نداشته. امید است در آینده ای نه چندان دور پاسخگوی راست روی های شونیستی قومگرایانه خود در ایران و قفقاز و یا حتی در بروکسل باشد.
عنوان مقاله: 
تظاهرات
علی. سعادت
من نمیدانم.چرا عده ای ظاهرا کم وراجی کرده اند ومیگردند.که
کجا چگونه شدوچه میشود و....یا تنها کاری که یاد گرفته اند چپ ستیزی است هرکس عقده دارد یا میخواهد خودرا توجیه کند ادرس راحت.چپ است.بگذریم حال شما هم گیر داده اید
که مجاهدین فلان وفلان (هرچند معلوم نیست اصل مطلب چیست)مجاهدین یک نیروی مورد اعتماد نیستند.ورنج اینهمه
سختی را با رویکردی منفی روبرو کردند بهتر نیست کمی فکر کنید تا مشخص شود چه دردی وچه مشگلی داریم ما فعلا با بی
تفاوتی.مردم روبروهستیم حال در این اوضاع جنگ ودعوای ما
را ببینند بیشتر به رژیم پناه میبرند تا این حرفهای بی ارزش شما.من قول میدهم واین ساعت ولحظه را ثبت کن در انتخابات
اینده که حدود کمتر.ازدوسال است.به تناسب.گذشته ده الی 15
درصد رای ندهند ولی بقیه باز هم همان مردمند.چرا چون کسی
هدایتگر نیست کسی هم در حال فعالیت علیه بیتفاوتی مشغول
نیست .انتقاد ها فقط جنگ
سازاخه تنها
آلودگی پان ترک "سازاخ " به راسیسم و شونیسم ، و تنفر ار ایران و ایرانی و فرهنگ و تمدن و منافع ایران ، باعث میشود که هیچ کوشش ایرانی علیه آخوندیسم و مبارزه رهایی بخش اپوزیسیون را قبول ندارد و تنها زهر و تاکتیک مغول گرایانه اش ، تبلیغ تنفر و نفی و انکار افراد ایرانی و بیوگرافی مبارزاتی شان است. اینها نشانه یک بیماری راسیستی افراد بیگانه و دشمن ایران ، یعنی کوشش برای سرنگونی آخوندیسم؛إ جد شیعه ترکان سلجوق امثال سازاج است، که قاتی آذری های ابرانی تبار گردیده اند.
عنوان مقاله: 
رجوی مساوی ماشین کشتار
خیرخواه
تظاهرات سازمان اسلامی رجوی در پاریس خطری بزرگ برای ایران و جهان است .از 13سخنران همه فرنگی بودند که فقط برای پول سخنرانی کردند .شعار تظاهرات دفاع از رجوی وارتش ازادی بخش .
اکنون وظیفه همه سازمانها واحزاب است در حرکتی مشترک یوق بنده گی وحقارت و ذلت را نپذیرند . سازمان رجوی جریانی نه ایرانی و نه ملی بلکه دینی و اسلامی وهمان جمهوری اسلامی با قانون اسلامی است .با ورود این عناصر به ایران ما شاهد هیروشیمای دیگری خواهیم بود .
از سوی دیگر با از بین رفتن سازمانهای نظامی ما با خطر تجزیه وجنگ رجوی با دیگر مدعیان روبرو خواهیم شد که پایان ان روشن نیست .
گوش نظام بدهکار نیست وبدانند ادامه کار انها را به جهنم خواهد برد
عنوان مقاله: 
به ایران تبار
دوست
فعلا که ارمنستان تحت نفوذ روسیه
و اکراد تحت نفوذ اسراییل و روسیه هستند
اصغر علمی
سلام. جناب جداری عزیز.با آرزوی سلامتی و طول عمر با برکت برای جنابعالی. دو سال پیش نامه های شما را از لندن به آقای محمد صادق مرادی از وراث ایشان دریافت و در کتاب میاب با قسمتی از اشعار شما از کتاب سپیده ی سحر که از وراث سرگرد یدالله نوروزی گرفته بودم گذاشتم و چاپ کردم . یک سالی است که یکی از دوستان تبریزی به نام رضا همراز نوشته های شما را برای من می فرستد . از ایشان ممنونم. زمانی که شما در میاب معلم بودید من چهار سال داشتم ولی قدم زدن های شما را با جناب مرادی و سر به سر گذاشتن با دختر کوچکی که از پشت بام شیطنت می کرد به یاد دارم . میابی ها از شما خاطرات خوبی دارند. خوشحال خواهیم شد اگر بتوانیم صدایتان بشنویم
عنوان مقاله: 
راجع به آقای رضا پهلوی و نظام حکومتی آینده
دوست
ساده لوجی!!!
رضا پهلوی همین الان بحث اتحاد اقوام تحت نظام پادشاهی رو مطرح میکنه
مگه ایران جامعه قبیله ای هست؟
از اون گذشته مگه خاندان پهلوی و ولیعهد کنونی با اقوام کشور نسبت خونی خویشاوندی دارن؟
بله اگر ثریا اسفندیاری بچه دار میشد یه چیزی
حرفهای رضا پهلوی به درد یه جامعه قبیله ای میخوره
زمان سرنگونی جکومت تزارها هم عده ای از بزرگان گنجه و نخجوان تمایل به الحاق به ایران داشتن
نه بخاطر اینکه ایران گل و بلبل بود بلکه بخاطر نسبت خویشاوندی با قاجارها(جوادخان قاجار حاکم گنچه بیشترین مقاومت رو در برابر روسها کرد به خاطر رابطه خویشاوندی، جوانشیر هم که حاکم خانات قراباغ بود خیانت کرد چون رابطه خویشی نداشت با اینکه آذری (ترک) بود)
خانواده پهلوی حتی این امتیاز رو هم نداره
در کشوری مثل افغانستان که ساختار قبیله ایش رو بیشتر از ایران حفط رده پادشاهی احیا نشد
رضا پهلوی در حال حاضر مانع هست
عنوان مقاله: 
پاسخ به پان ترکیستهای وطنی
دوست
ارمنستان حتی با همسایه مسیحی خودش (گرجستان) کنار نیومد
ذیاسپورای ارمنی سرشار از کینه و نفرت هست
آنا کاسپاریان رو که در آمریکا به دنیا اومده بخاطر شرکت در برنامه جوانان ترک، خائن میمونه
رسما شدن آلت دست روسیه برای نفوذ در قفقاز
حاضر به اتمام جنگ نیستن
خودشون هم راحت میشن و همسایه هاشون رو بر اساس منافع خودشون انتخاب میکنن نه خواست روسیه
کردها تو نقده و ماکو میکشن
اونوقت اسم ترکهای آذربایجان میشه نژادپرست