شرکت برخی از فعالان اپوزیسیون ایرانی در مراسم حج امسال!

ایا احزاب سکولار مجاز بشرکت در جنگ شیعه و سنی اند

بر طبق اخباری که در ماه های اخیر منتشر شد ؛ حکایت از حمایت عربستان از گروه جیش العدل، سازمان مجاهدین خلق و احزاب کرد از جمله حزب دموکرات کردستان ایران دارد ؛ همچنین مقامات سعودی آشکارا از سرنگونی جمهوری اسلامی سخن گفته اند . شاهو حسینی، نماینده حزب دموکرات کردستان ایران در خارج از کشور در گفتگو با بی بی سی اساسا منکر ارتباط حز ب خو د با سعودی ها می شود.سوال این است آیا جانب داری احزاب سکولار در تنش میان ایران و عربستان صحیح است ؟ بعبارت دیگر در جنگ شیعه و سنی ، احزاب سکولار چه باید

بکنند؟

 

 در عکس بالا رضا حسین برو جمال پورکریم در ملاقات با سعودی ها

اینکه «مصطفی هجری «حاجی» شد! » خبری بود که دیروز صبح در شبکه های اجتماعی دست به دست گشته بود ولی حقیقت ماجرا را دیشب اکثر مردم ایران درگفتگو بی بی سی  با شاهو حسینی درباره حضور یک عضو حزب دموکرات کردستان ایران در مراسم حج  دیده اند  همچنین  فیلمی از شرکت اقای رضا حسین و جمال پورکریم نماینده حزب دمکرات کردستان ایران در فرانسه و مصاحبه و ملاقات با مقامات سعودی  پخش شده است . جناب شاه حسنی نماینده حزب دمکرات کردستان ایران در مصاحبه با بی بی سی منکر وجود رابطه حزب خود با مقامات سعودی شد ولی عکس ها و مصاحبه ها چیز دیگری می گویند

 همینجا از اقای رضا حسین برسئوال می کنم شما که  شخصی سکولار هستید و هیجگونه  اعتقاد دینی و مذهبی  ندارید ؛ در مراسم حج چه می کنید؟ آیا حج از نظر شما عملی سیاسی _ عبادی محسوب می شود؟  ایا شما و نماینده حزب دمکرات  به دعوت مقامات سعودی درمراسم حج شرکت کرده اید ؟ 

واقعیت این است که  انکار وجود رابطه  مابین مجاهدین خلق ، حزب دمکرات کردستان و برخی از سازمانهای بلوچی با مقامات اطلاعاتی سعودی  بی فایده است . ایا بهتر نیست که  این موضوع را اشکارا با مردم ایران در میان بگذارند. اگر استفاده از تضاد رزیم ایران با سعودی ها  خوب است لطفا  با صدای بلند از این رابطه دفاع کنید  تا  بقیه احزاب اپوزیسیون هم  از آن بهر جویند  . یعنی استدلال بیاورید و نه اینکه رابطه را پنهان کنید. آیا بهر برداری احزاب اپوزسیون دو کشور از تنش های ایران و عربستان  امری صحیح می باشد؟ بعبارت دیگر جایگاه احزاب سکولار در جنگ سنی و شیعه  چیست؟

شرکت  شخصیت های سیاسی اپوزیسیون که کوچکترین نشانه مذهبی در زندگی آنان وجود نداشته است ؛ ناگهان در مراسم حج امسال  ظاهر می شوند و سخنان سیاسی بر زبان می رانند در واقع حج امسال را این اقایان سکولار _ دمکرات سیاسی کرد ه اند. مراسمی که سعودی ها همراه در غیر سیاسی بودن مراسم حج تاکید داشته اند . 

عربستان و ایران دارای اختلافات و اشتراکات زیادی با هم هستند  که آشکارا «اشتراکات» این دو کشور  بسیار فراتر از «اختلافات» آنان است  و دیر و یا زود نا گزیر به تفاهم  خواهند رسید .  این دو کشور اشکار و پنهان به  حمایت از گروه های مخالف سیاسی کرده اند

.سوال این است آیا جانب داری احزاب سکولار  در این جنگ  شیعه و سنی عملی درست سیاسی است و یا بعبارت دیگر در جنگ شیعه و سنی ، احزاب سکولار چه باید بکنند؟ 

 

 شایان ذکر است که  عربستان سعودی  کشوری که در آن هیج حقی برای زنان و مردم عادی وجود ندارد . عربستان توسط 5000 شاهزاده سعودی  اداره می شود، تنها مزیت این حکومت ارتباط خوب و دوستانه با غرب می باشد .سران این حکومت برخلاف آخوند ها ازبرکت روابط دوستانه باغرب توانستند به جایگاه 20 کشور صنعتی دنیا برسند و موقعیت  سیاسی  مهمی در منطقه تبدیل شوند. 

منبع: 

ویژه ایران گلوبال

بخش: 

انتشار از: 

دیدگاه‌ها

نظر: 

این عکس ها را ببینید: ضیا صدر الاشراف در همه عکس ها است
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10153644429146626&set=pcb.10153644429386626&type=3&theater
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10153644429116626&set=pcb.10153644429386626&type=3&theater
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10153644429336626&set=pcb.10153644429386626&type=3&theater

نظر: 

سلام.الحمدالله درزیراین مقاله کسی بنام من متنی ننوشته است.
چه عیبی دارد؟توکلی .من.یابهمن موحدی بامدادان ویاناصرکرمی ویامین اللی ویااقبال اقبالی وائلیاربه مکه برویم ویابروند؟
چه بخواهید ویاچه نخواهیدماهامسلمان زاده ومسلمان ارثی هستیم.
اگرکمونیست هم باشیم ؛به آیین های دین اسلام کم وبیش پایبندبوده وهمگی اصول آنرادرهنگام تولدبچه هایمان.ازدواج وعقد ویاطلاق ودرفوت پدرومادراجرامیکنیم.
هرکسی بگویدمن نمیکنم دروغ میگوید.وقتی پدر.مادریااقواممان فوت میکندروبه فبله دفن میکنیم.
برای عروسی عقدخطبه جاری میکنیم.
پس لاف روشنفکری نزنید وماراازدین هرچندکم رنگ جدایی نیست.
من فکرمیکنم ماتورکان آزربایجان جنوبی وکل تورکان ایران بایدسعی کنیم گوشت قوربانی شئونیسم فارس دررنگ های مختلف نبایدبشویم.
جنگ حکومت ایران وعربستان وعراق وجنگ های زرگری درسیستم ایران ویاجنگ جنگ میهنی برای ماکه درچنگال استعمارواستثمار

نظر: 

آقای توکلی گرامی‌، یارادیجیلیق yaradiciliq حرف جالبی‌ زد اینکه اوباما با کارنامه خالی‌، دست به هر کاری خواهد زد مخصوصا که پیمان تجاری ترانس پاسیفیک، تنها پروژهٔ چشمگیر اوباما ، امروز مرده‌ای بیش نیست، ایران و عربستان، منافع مشترک ندارند، و این امر، با رفتن اوباما، بیشتر نمایان خواهد شد، واقعا ایران در منطقه به دنبال چیست؟ همین ایران، تروریست‌های شیعه حشد ال شعبی را حمایت می‌کند که به تروریست‌های پ کا کا، اسلحه و تجهیزات ارسال میکنند، همین ایران، در آزربایجان جنوبی، ورزش سالیانه ارامنه را با تدارک همه امکانات، بر گذار می‌کند، شما فکر می‌کنید عربستان نمیداند که شیعه‌های شاهنامه خوان، حتی در آزربایجان جنوبی، اعتبارا ندارند؟ شاید اوباما تصور می‌کند که در صفری تاریخی، راهی‌ تهران خواهد شد ولی‌ بدون شک، رئیس جمهور بعدی‌ آمریکا، چنین تصوراتی احمقانه‌ای را، نخواهد داشت.

نظر: 

جناب دیرنج مین ائللی نوشت :« در جنگ شیعه و سنی ایران و عربستان , بنظر می رسد که کفه جانبداری آقای توکلی بیشتر به سمت جمهوری اسلامی سنگینی می کند.»
عربستان و ایران 7 سال است که وارد جنگ سردی شده‌اند که یک بعد آن ناشی از «جنگ​ شیعه و سنی» واز تاریخ هزار ساله برخوردار می باشد. از طرف دیگر ادامه بحران کنونی خاورمیانه نتیجه جنگ نیابیتی سعودی ها و ایران دراین منطقه است. از سوی دیگرعربستان سعودی​ پس از توافق هسته ای بشدت در هراس است که بعنوان قدرت مهم منطقه جایگاه خود را از دست دهدواز نزدیک شدن ایران به غرب و به خصوص آمریکا بسیار نگران می باشد.

نظر: 

خیلی جالب است ما نفهمیدیم چند نفر با اسم علی در این سایت کامنت می گذارند. مثل اینکه اسم علی خوب است :)

نظر: 

مجاهدین هیچ جایگاهی در بین مردم ایران ندارند و منفور مردم هستند.

نظر: 

حضور بلوچ ها با باورهای وهابی در صف آل سعود قابل قبول هست اما حضور اکراد آریایی با توجه به سابقه همیشگی خیانت هاشون در ایران و منطقه و الان در سوریه و عراق کاملا.
طوری شده که اگر همسایه کرد در محله تون باشه باید دوربین مدار بسته داشته باشید و 24 ساعت کشیک بدید تا نیاد و سرت رو ببره!!!

برام بسیار جالبه چرا طیف سلطنت طلب و ملی گرا ها در مورد تحرکات پانکردیسم قلم نمیزنن؟!به قول یکی ترس از اسلحه و بمب و سربری پانکرد ها الان شده عیار واقعی تشخیص وطن دوستی و وطن پرستی برخی.

نظر: 

.... اول انقلاب داودسته شما با انواع سلاحای سنگین و سبک مانور دادید ولیکن مردم شما را به هیچ چیز حساب نکردند ثانیا مجاهدین خلق تمام شان از این مردم هستند اگر مردی بیا به تمام شهرهای ایران و ده کوره ها سفر کن و ببین تمام انها فرزندان این سر زمین خستند و اگر این مجاهدین نبودند هیچ اپوزیسیونی در خارجج از ایران شهامت حرف زدن را نداشتند چون جمهوری اسلامی همه تان را ترور میکرد اقای لاجوردی شکنجه گر بزرگ الان در تلویزیون برایتان رجز خانی میکرد وشماها برای اظهار وجود و معرفی حضورتان برای جمهوری اسلامی و سر سپردگی لکدی به مجاهدین می زنید

نظر: 

به اقای توکلی: اولا حضور ترکی فسصل در نشست مجاهدین شخصی بوده است و این را وزیر کشور سعودی اعلام کرد، زیرا که سعودی ها ترس ندارند که بگویند از سوی دولت ریاض رفته است.
بار دیگر شما بدون مدرک و دلیل حرف میزنیذ و این نشان میدهد که ناخالصی ناسیونالیستی در افکار شما است و یا باقی مانده افکار کمونیستی هنوز شما را ازار میدهد، ایا داعش را سعودی ها بوجود اوردند یا سیاستهای ضد سنی ایران و بشار اسد؟؟
ایا شما خبر دارید یا خوانده اید که یعقوب بغدادی از فرماندهان داعش که اخیرا از داعش فرار کرده اعلام کرد و تحلیل کرد که چطور به طور غیر مستقیم حکومت بشار اسد و سپاه قدس در عراق و سوریه به تشکیل داعش کمک کردند و بعد حتی بشار از انان نفت میخرید تا قوت بگیرند و به بهانه داعش و حضور انان و خشونت انان، قتل ها و حملاات خود به مردم را توجیه کند

نظر: 

آقای بلوچ تا آنجائیکه من میدانم دکتر ضیاء صدر اشرافی در جمع این حجاج سیاسی نبود اگر شما کمی در این مورد توضیح دهید خوب خواهد بود

نظر: 

وقتی انسانها در کشور خود بیگانه محسوب می شوند و بجرم ثنّی بودن حق رییس جمهور شدن از آنها صلب می شود، به عربستان سعودی که سهل است به هر کسی که با رژیم ضدیت دارد برای حمایت دست نیاز دراز می کند، و اگر سکولار که سهل است صدکولار هم که باشد به هر کار ممکنی دست می زند، ایران متعلق است به افرادی مثل موحدی و اقبال و کرمی، مبارکشان باشد، ما هم در آینده سعی می کنیم آنچنان دیوار بلندی بین خودمان و همسایه هایمان بسازیم تا حتی صدای جوکهای یه ترکه بود را هم نشنویم، متاسفانه هیچ امیدی، حتی به روشنفکران جامعه فارس نیست.

نظر: 

جناب آقای توکلی نمی گویند که این شبه نظامیان کودتاچی حوثی مورد حمایت آخوندهای حاکم بر ایران و نیروهای وابسته به دیکتاتور مخلوع یمن علی عبدالله صالح بودند که دولت قانونی یمن را ساقط کردند و موجبات بحران کنونی یمن را فراهم نمودند.
شبه نظامیان حوثی نیز سگ زنجیری آخوندهای حاکم بر ایران هستند و دستورات آخوندها را اجرا می کنند. در حقیقت آخوندهای حاکم بر ایران، خواست مردم یمن را در داشتن کشوری قانونمند و دمکراتیک ناکام گذاشتند.
فرقه گرایی و تروریزم و بنیاد گرایی اسلامی (چه از نوع سنی و چه از نوع شیعه) با روی کار آمدن رژیم جمهوری اسلامی در ایران، در منطقۀ خاورمیانه متولد شد و با سرنگونی این رژیم هم خواهد مُرد.

نظر: 


اولا دیدار یک یا دو بلوچ را به همه بلوچ ها نسبت ندهید. اینهایی که رفتند همیشه کارشان همین بوده و است. بقول خودشان در جستجوی فرصت ها به همه سرزمین ها سفر می کنند تا شاید از نظر مالی فرجی حاصل شود. کماینکه عده ای دیگر از اپوزیسیون نیز بطور مخفیانه در کنفرانسی در اسرائیل شرکت کردند (بر طبق گزارش تایمز اسرائیل و مصاجبه های ویدئویی مقامات اسرائیلی. لینک آن را اینجا می گزارم). البته حضور چهره های شاخص اپوزیسیون در اسرائیل مخفی ماند. اما عربستان خلف وعده کرد و دوربین آورد و عکس جلسات را برای رسیدن به اهداف خودش منتشر کرد و عده ای مثل حزب دمکرات را غافلگیر کرد.

http://www.timesofisrael.com/after-nuke-deal-was-signed-iran-dissidents-came-to-israel-to-discuss-its-consequences


نمی دانم در مورد ضیا صدر الاشراف که در این ویدئو خدا و پیامبر اسلام و همه ادیان را کاملا رد می کند، چه بگویم؟ شگ

نظر: 

در جنگ شیعه و سنی ایران و عربستان , بنظر می رسد که کفه جانبداری آقای توکلی بیشتر به سمت جمهوری اسلامی سنگینی می کند. ایشان هیچ اشاره ای به جنایات دهشتبار مرتجعین شیعه زیدی چهارامامی مسلح شده یمن توسط ایران برعلیه غیر نظامیان نمی کنند و تنها از کشتار مردم توسط ارتش عربستان می نویسند. زیدی ها حتی از وهابیها نیز در عدم رعایت حقوق زنان و کودکان بدترند. در مناطق زید نشین دختران 16 ساله ترشیده محسوب می شوند و اکثر عروسها 9 ساله و 10 ساله هستند. ب افت عشیره ای جامعه زیدی هنوز مثل زمان صدر اسلام است و افراد دون پایه قبیله به سران عشایر دختر بچه می بخشند تا به ارتقا موقعیت خود کمک کنند.
وهابیها حاضر نیستند به جنبشهای مناطق شیعه علیه ایران یاری رسانند و تنها از آنها استفاده تبلیغاتی می کنند. درصورتیکه به کردها و بخصوص بلوچها بسته به میزان شکاف خود با ایران کمک می کنند. چندی پیش پای صحبت فعالی از

نظر: 

این بیچاره ها که بیشتر لز 50 سال دارند عاقبت "ملا مصطفی " که بارها ارتش عراق شکست داده بودرا بچشم دیدند .روزیکه شنیدم "سازمان مجاهدین"برهبری "مسعود"سر از عراق در آوردند گفتم درسته اینها سواد سیاسی نداشتند ولی سرنوشت "ملا" را بچشم دیده بودند .همون روز میشد امروز بصورت شفاف دید اینها دیدند قبلن یک عده ای رفتن تعظیم کردند پول خوبی گرفتن باهاش خونه مجلل خریدند -تلوزیون و روزنامه و سایت ومسافرت دوردتیا رفتن اتفاق خاصی نیافتاد فقط اسمش یکمی بد بود . به انتظار نشستن تا موقعیت پا داد حالا هم رفتن "حج" حاجی شدن آخر عمری ! مگه بده ؟!شماها برید میخواهید برا شما هم شفارش کنن "شاید که رستگار شوید " . پدر جان اینها ماهیت شان از اول همین بوده آن موقع یکمی خجالت میکشیدند حالا دیدند رایج شده گفتن" پست مدرن" شده یعنی بکش حالا چی را خودت میدانی .شب بخیر

نظر: 

پاسخ به د دو پرسش
صادقی:« نوشته اید که در اخبار امده است که سعودی ها در حال کمک!! به اپوزیسیون هستند، ایا شما این کمکها را دیده اید، ایا مدرکی دارید که به جیش عدل کمک میکند، اخر عزیز، اگر کمک میکرد که امروز بلوچستان صحنه جنگ و اتش بود.» بنده نه مدرکی دارم و نه اینکه این کمک ها را دیده ام ؛ متاسفانه پنهاکاری ، عدم شفافیت احزاب مورد نظر تشخیص خبر با شایعه را دشوار می کند.ولی وقتی حوادثی رخ می دهد که مثلا یک مقام بلند پایه اطلاعاتی؛ وزیر سابق سعودی در مراسم سالانه مجاهدین حضور پیدا می کند ویا اینکه شخص بسیار نزدیک مصطفی هجری در مراسم حج سخنان سیاسی _ عبادی بر زبان می راند؛ پرسش هایی را در ذهن طرح می کند که مدیر رادیو کردانه جناب رضا اسنکدری از مصطفی هجری سئوال می کند:«جمال کریم پوربه تمجید از حکومت عربستان پرداخت. تعریف و تمجید از حکومتی که همه جهان خوب می داند

نظر: 

جناب توکلی
شما هم باید توضیح بدهید. چون ایران گلوبال از ....... و گروه های اتنیکی که احتمالا از عربستان پول دریافت می کنند، پول دریافت کرده است. می توان گفت که ایران گلوبال یا حداقل بخش از آن توسط تغذیه کنندگان عربستان تغذیه می شود. آیا شما حاضر هستند کمک مالی این وابسته گان را قبول نکنید و پس بدهید؟ زیرا غیر مستقیم پول عربستان است که به جیب ایران گلوبال می رود. جواب شما چیست؟

نظر: 

آقای توکلی عزیز، کامنت من بدون توهین و بدون بی ادبی به کسی در دادگاه صحرائی کنترولچی محترم سایت ایران گلوبال به مجازات زنده بگور محکوم شده و حتی جنازه این کامنت در «صفحه شما» هم مفقود الاثر گردیده، کیانوش جان حداقل دو تا صلوات در حق آن کامنت مرحوم بفرستید، تا روحش شاد شود.

نظر: 

عربستان دشمن بلوچها و کردها!
عربستان به هیچ وجه دوست بلوچها و کردها نیست. عربستان بدنبال عراقی یکپارچه تحت سلطه عربهای سنی است. سیاستهای جدایی خواهی اقلیم کردستان عراق و دست اندازی بر منابع نفت شمال عراق که تضاد منافع با سنیهای متحد و همنژاد عربستان ایجاد می کند از جمله دلایل دشمنی عربستان با کردهاست.
بلوچها در پاکستان( که خواستگاه اصلی آنهاست) دشمن حکومت مرکزی هستند. حکومت پاکستان هم متحد عربستان است و هر گونه قدرتگیری بلوچها به ضعف یا نهایتا تجزیه بخش زیادی از پاکستان می انجامد و این کشور عملا عمق استراتژیک خود را از دست داده در برابر هند بسیار ضربه پذیر خواهد شد. پس در پاکستان که بیشتر بلوچها آنجا ساکنند هم عربستان دشمن بلوچها می باشد منتهی در شرایط فعلی از برخی از بلوچها و کردها ( که معلوم نیست ایرانی هستند یا نه) بر علیه ایران استفاده می کند.
اما درباره کردستان بزرگ که اقای توکلی

نظر: 

من در تعجبم که چرا برای مراسم حج...؟................. ز دعوت نشدند، آنها که بیشتر از همه سکولار هستند، تازه ناصر جان راسیونال هم هست، احتمالا عربها هم با مساله برخورد تباری کرده اند و زاگروسی ها را که به تبار ترک و عرب آلرژی دارند، شانس؟............ شدن را از آنها گرفتند. حیف شد موقعیت خوبی بود برای حاجی شدن مفتکی که معادل مدرک و تیتر دکترا و و پی اچ دی در ایران ارزش دارد

نظر: 

خوب اگر منهم ، همراه رضا حسین بر وجمال پور کریم در مراسم حج ردای سفید بر تن می کردم ، آیا دوستان حق نداشتند از من بپرسند :«آخه رفیق تو که تا خره خره عرق نوش جان می کردی و کوچک ترین اعتقادی به دین و مذهب نداشتی، در «مکه» بدنبال چه بودی؟ ومنهم صادقانه پاسخ می دادم برای آزادی کشورم و به منظور بهره برداری از تضاد سعودی ها و آخوند ها و .... رو بسوی کعبه رفتم ؛ نه اینکه سفسته کنم؛ بله سکولار ها هم می توانند نماز بخوانند ، روزه بگیرند و.... شفافیت یعنی حقیقت را با مردم در میان گذاشتن.

نظر: 

خدمت دست اندر کران سایت ایران گلوبال لطفا به سوال و نگرانی ام پاسخ دهند. سایت شما بدون سیستم پروتکل https است. این امر خطر ناک است برای کاربران داخل ایران.
در ضمن پیشنهاد اکیید دارم، هر چند گاهی کلیه پایگاه i.p کامنت گذاران ناشناس و مستعار را خودتان بهتر می دانید چه خطراتی متوجه شان است از دیتابیس پاک کنید. میدانید استبداد ایران، چه بلاهایی سر کاربران داخلی کامنت گذار می اورد که علیه این رژیم استبدادی مطلبی منتشر می کنند.
لطفا سعی خود در حفاظت از این افراد دمکراسی خواه و آزاده داخلی بکنید.
با تشکر

نظر: 

احترام به اعتقادات دینی و مذهبی تا زمانی جنبه شخصی و خصوصی دارد از اصول لیبرال دمکراسی/مردم سالاری غیر دینی است. تا اینجا به من و هیچ کسی ربطی ندارد.
اما مشکل وقتی است برخی از این افراد سیاسی و مسئول احزاب سکولار و چپ و کمونیستی و شاید ادعای الحادی داشته اند! اینجا مسئله عدم صداقت است.
اگر منظور از لیبرال و سکولار در وجه سیاسی اش یعنی جدایی دین از سیاست است و به اصطلاح مذهبی سکولار یا مذهبی لیبرال است باز اشکالی ندارد.
نکته تاسف اور این است خبرها حاکی است، احزاب قوم گرا یا مدعی لیبرال یا سکولار دمرکات با رژیم سعودی هم پیمان شده اند علیه استبداد مذهبی! این خیلی ساده اندیشانه است ئام دار کردن این احزاب به رزیم استبداد وهابی-سعودی از مراکز تررویست پروری تکفیری-سلفی است را چیزی مثبتی تلقی کرد.

نظر: 

اقای توکلی عجب که شما هم مثل ....حرف میزنید و بدون مدرک و ادله و چون مخالف مذهب هستید؟!!! فکر میکنید که اگر کسی رفت حج، حتما دارد از سعودی ها پشتیبانی میشود.
اولا عکسی که قرار داده اید و شرح داده اید که اقای حسین بر و پور کریم با مقامات سعودی نشسته اند!! واقعا احتیاج به معلومات دارید، این عکس مصاحبه با انان است و دو خبرنگار جوان سعودی دارند مصاحبه میکنند و در العربیه هم نشان داده شد، اخر کدام!! مقمامات سعودی، شما مدتی است که مثل کرمی بدون ادله و فقط اتهام میزنید.
در ثانی نوشته اید که در اخبار امده است که سعودی ها در حال کمک!! به اپوزیسیون هستند، ایا شما این کمکها را دیده اید، ایا مدرکی دارید که به جیش عدل کمک میکند، اخر عزیز، اگر کمک میکرد که امروز بلوچستان صحنه جنگ و اتش بود.
در ضمن کدام اخبار!!؟؟

نظر: 

آقای ناصر کرمی ژورنالیست مدرن که ایران را میخواهید به جهنم تبدیل بکنید و ساکن کشوری هستید که استقرارش تا اندازه ای مدیون ترک و آزربایجان است و کسی که باور دارد شکست فاشسیت آلمان هیتلری چیزی را برایشان به ارمغان نیاورده است, امروز صبح من به تمام کشورهای موجود در سازمان ملل متحد با پرچمهایشان رجوع کردم ولی متاسفانه کشوری بنام (( جمهوری آران )) نتوانستم پیدا بکنم لطفآ مرا در باره این کشور با رنگ پرچمش راهنمائی بکنید. حتی به دنبال جمهوری باکو هم رفتم ولی متاسفانه این جمهوری را هم مثل جمهوری آران نتوانستم پیدا بکنم... از راهنمائی شما به نهایت سپاسگزارم. اهورا پشت و پناه شما باشد...

نظر: 

جناب دیرنج این کامنت شما منو یاد مقالات استاد لوایی انداخت که عامل بدبختی ما را در قفس ایرانیت و تفکر شعوبی می داند. از فرمایشات جنابعالی اینطور برداشت می کنم شما هنوز در پایه های فکری خودهمچنان ترازو و خط کش ایرانیت را برای تحلیل مسائل بکار می بری. اینکه ارتباط با عربستان را به ترویج وهابیت و جند الله و جیش العدل را عامل عربستان می دانی از همان زمینه فکری ایرانیت شما ناشی می شود البته ایرادی به شما نیست شما هم رشد یافته همان سیستم هستی و طرز فکرت در سیستم شعوبی که همه اعراب را وهابی عقب مانده می داند ناشی می شود. البته جایز نیست حرکت ملی آزربایجان متفقین نقد خود یعنی ترکیه و آزربایجان شمالی را بگذارد و از عربستان کمک بگیرد . عربستان هم مطمئنا می داند که شیعیان آزربایجان خیلی کار دارد تا از تفکر شیعی-شعوبی خلاص شوند پس کمک به آزربایجان را در نوبت آخر گذاشته ولی شما نمی توانی برای

نظر: 

بنیاد خطای اندیشه را در زبان ونژاد نباید جستجو کرد بلکه اندیشه خطا و سراب و توهم عده ای جوان بی تجربه مجاهد و فدائی و توده ای و تجزیه طلب را پرورش میدهد . این باور دنیی بود که پای عده ای ازا اعضا نهضت ازادی را به قاهر و یا مجاهدان را به بغداد و سیبری اکنون به مکه کشانده است . دین و و ایدلوژی فرصتی به میهن دوستی نمیدهند .

نظر: 

آقاى كرمى؛ ايرانيان كوير نشين قوم و ملتى تازه كشف شده است يا همان قوم فارس و پرشين ها منظورتان است؟

نظر: 

آقاى توكلى، حزب دمكرات كردستان بخاطر اينكه تضاد اصلى تضاد شيع و سنى است از مذهب سنى بر عليه حكومت شيعه ايران استفاده ابزارى كرده است و خواهد كرد، سكولاريسم و چپ بيشتر در لايه رويى حزب است و لإيه زيرين حزب بيشتر از ناسيوناليسم كردى با كاتاليزور مذهب سنى است. از شعار تا عمل راه بسيار است!

نظر: 

کیانوش عزیز انتخابات پیشرو در آمریکا و احتمال برنده شدن ترامپ از حزب جمهوریخواه و کمک تسلیحاتی اسراییل توسط آمریکا، ایجاد مزاحمت ایران به هواپیماهای آمریکایی در حاشیه خلیج و کلافه شدن عربستان از دست ایران در ارتباط با کمک تسلیحاتی ایران به مخالفین در یمن، و حمایت ایران از اسد در سوریه، حمایت از اپوزسیون ایران توسط عربستان، مجموعه این اتفاقات امکان وقوع حوادث غیر مترقبه ایی را در منطقه را بالا می برد ،

نظر: 

ویدئو این حجاج سیاسی- ایرانی را با خبرنگار العربیه را دیدم خارج از شرکت آقایان در مراسم ترتیب داده شده حج که به احتمال زیاد شرکت کنندگان بر اساس باور ها و اعتقادات دینی شرکت کرده اند ولی درس هایشان را در رابطه با جواب دادن به خبرنگار تلویزیون العربیه خوب یاد گرفته اند و درست بر رگ اختلاف دول عربستان و ایران انگشت میگذارند و حملاتشان بر خامنه ای هیچ رنگ و بوی مبارزه با رژیم و مطالبات ملل ساکن ایران ندارد و جواب من به این شرکت کنندگان در حج سیاسی اینست زیاد خودتان را در بازار سیاست خراب نکنید .یک نگاه به سرنوشت مجاهدین خلق بهتر از هزار تجربه تلخ دیگر است
قبلا هم گفته ام از یاد نبریم که مجاهدین خلق راه را برای هر معامله و زد و بند سیاسی با هر کسی و هر دولتی گشوده اند و راهبر این خط هستند منتها بعد از ٣٠ سال هنوز نتوانستند با پول گرفتن از صدام و عربستان کاری را پیش ببرند و الان در آلبانی

نظر: 

شادروان باستانی پاریزی سال 57 در سال ورود عنصر مسلمان و ضد ایرانی خمینی به ایران در نامه ای به او نوشت که مواظب رفتار خود باشد و در این کشور قرنها مردم شیعه و اهل تسنن با هم رفتاری متین داشته اند و اندازه نگهدار. خمینی این سید بی وطن عامل اصلی دشمنی و تفرقه و وابستگی گروهای مختلف به بیگانه شد . روح اسلام چه شیعه و چه سنی روح بی وطنی و دشمنی با دگر اندیش و ایران است . این عشق به اسلام و قدرت بود که رجوی را به خیانت ملی و به پادوئی صدام به عراق کشاند . وقتی که نظام حاکم پلید تشیع اجازه نمیدهد مسجدی برای اهل تسسن وجود داشته باشد روشن است که برادران اهل تسنن دست کمک و یاری بسوی عرب دراز میکنند. باور دینی هیچ مرز و ملیتی نمی شناسد و تخم بی وطنی و خیانت به مردم ایران در روح دین اسلام

نظر: 

دشمن دشمن من دوست من است. میتوان در فضای بوجود آمده از جنگ گرم و یا سرد دشمنان دشمن خود رشد کرد درصورتی که دشمن دشمن ایدئولوژیک نباشد. ایالات متحده زمانی از القاعده استفاده ابزاری کرد و امروز از مارکسیست-لنینیستهای پی وای دی (کردهای سوریه) پشتیبانی می کند و هر دو گروه هر چه دارند در این فضای دشمن دشمن من دوست من است کسب کرده اند. اما در دراز مدت کردها و بلوچهای سکولار قادر نخواهند بود از دشمنی عربستان سعودی با ایران سود چندانی ببرند. وهابیون حجاز از امثال حزب دموکرات و یا آقای حسین بر برای تعمیق نفوذ وهابیون کرد و چیش العدل در میان کردها و بلوچها استفاده خواهند کرد. احزاب کردی قادر نخواهند بود سلفی های درون جامعه خود را که در سالهای اخیر بکمک شیوخ عرب قدرتمند شده اند کنترل کنند. جبهه بندی نهائی بین کردها و حکومت ایران نخواهد بود بلکه شاهد تقابل سنی های سلفی با حکومت شیعه خواهیم بود.

نظر: 

برادران پاکستانی و عراقی و مجاهدان آواره حجتان مقبول! عجب مودت و برادریی! مجاهد شیعه با بلوچ وهابی سلفی با کرد سنی - کمونیست- زرتشتی - یزیدی زیر سایه دلارهای عربستان لنگ به کمر به مکه می روند و به دستبوس خادم حرمین!
خدا را شکر که از بین ترکان کسی تن به این خفت نداد.
غربیها از بین این 5000 شاهزاده بیکار و علاف براحتی میتوانند چند صدام پیدا کنند و آتش جنگ دیگری را شعله ور کنند. کارهایی که عربستان میکند عملا مشخص است بدنبال جنگ است باز جوانهای ترک آذری باید گوشت دم توپ باشند. خصوصا الان که ایران را به اسم برجام خلع سلاح کردند
ایران و عربستان هیچ تضاد منافعی ندارند فقط مزدوران انگلیس در این دو کشور نفوذ دارند و بدنبال جنگ افروزی و نابودی منطقه با استفاده از دعوای مضحک شیعه سنی هستند. مثل کاری که با صفوی و عثمانی کردند
ما ترکها باید خود را کنار بکشیم از این دعواها

نظر: 


از مطلع شدن رفتن به حج افراد وابسته به اپوزیسیون در رسانه های گروهی شگفت زده و در واقع شکه شدم. این عمل هم از همان عقب ماندگی و ارتجاعی بودن احزاب و سازمانهای سیاسی قومی و ملّی ایرانی سرچشمه میگیرد.
مایه شرم و بدبختی است که اقوام ایرانی و افراد پیشتاز و پیشوای آنها به کشورهای دیکتاتور و عقب مانده و ضد ناسیونالیسم ایرانی و منافع ملّت ایران مانند ترکیه، جمهوری اران، عربستان، پاکستان و غیره متوسل میشوند.

سازمان مجاهدین خلق هم هیچگاه هویّت ایرانی نداشت و از دیدگاه سیاسی و جهان بینی در عمل امتیازی بر خمینی و ولایت فقیه نداشته و ندارد. سازمات مجاهدین هم در اصل عربی و بیگانه بوده و هست.

نظر: 

آقای کیانوش توکلی یک استاد داشتیم که یک جزوه بنام اقتصاد درهم و برهم در جامعه در هم بر هم نوشته بود . کوتاه بگویم که در این جزوه در بخش جامعه به احزاب و شخصیت ها و روشنفکر ها نظری انداخته بود که در اکثر جوامع عقب مانده احزاب و روشنفکر ها در تاثیر از جامعه عقب مانده مواضع و خط کشی مشخصی ندارند و هر روز میتوانند تغیر مواضع داده و هر روز میتوانند در یک جبهه و ائتلاف قرار گیرند .برای مثال ب ، ن یک آذربایجانی است ایشان یک روز در تشکیلات آذربایجانی هاست روز دیگر در جمع کمونیستها روز بعد در جمع کوردها و تلویزیون کوردها روز بعد در جمع سلطنت طلب ها و ناسیونالیستها و شونیستهای فارس .یعنی یک انسان نمی تواند با یک موضع و خطوط فکری در همه این اجتماعات شرکت کند باور کنید همین فرد اگر دعوت به عربستان میشد در مراسم حج نیز شرکت میکرد و برای اینها حقوق برابری زن و مرد و امثالهم جز در حرف مهم نیست و

نظر: 

برای سرنگونی رژیم تبهکار و ضد بشری ایران اگر هم با شیطان هم همکاری کنید هیچ موردی ندارد.
همانطور که برای شکست فاشیستهای هیتلری دو دشمن اشتی ناپذیر( شوروی و امریکا ) با هم متحد شدند.

نظر: 

جناب آقای توکلی هیچ وقت نمی گویند که چه دولتی آتش جنگ شیعه و سنی را در منطقۀ خاورمیانه بر افروخته کرد. حقیقت این است که آخوندهای ضدبشر حاکم بر ایران با سیاستهای فرقه گرایی و رویای تشکیل امپراطوری و هلال شیعی، 38 سال است که منطقۀ خاورمیانه را به لجن و خون نشانده اند.
ما مردم ایران برای سرنگونی رژیم جنایتکار و چپاولگر جمهوری اسلامی تا جایی که به عزت مان و تمامیت و یکپارچگی میهن مان خدشه ای وارد نشود ، همکاری با دولت سعودی را مفید می دانیم.

افزودن نظر جدید

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.