به مناسبت پیروزی ترامپ ، «تبریک منفی» به سطح اندیشه سیاسی در آمریکا

« اندیشه و سیاست در جهان» به سوی گرایشات راست و راسیستی و فاشیستی حرکت میکند و حرکت مترقی نمود امیدوار کننده ای ندارد. مدتهاست که زمان دارد به طرف برآمد و قدرت گیری نیروهای راست میچرخد. تا کجا میتواند پیش برود و موفق میشود، باید دید. که عواقب فاجعه بار زیادی میتواند برای بشریت داشته باشد.
انتخاب ترامپ به ریاست جمهوری آمزیکا نظر با لا را تأیید کرد...

در مقاله ی اخیر -پیش از آغاز رأی گیری در آمریکا گفتم :
 «امریکا،  و قدرتهای بزرگ ،  که وضع فاشیستی داعش و سوریه و عراق و افغانستان و ایران و غیره را پدید آوردند ، و هنگامیکه در خود آمریکا سطح سیاست « به راست افراطی میگیراید» و مواضع «  بوش و خانم کلینتون و ترامپ » میدان داری میکند؛ و پل استر نویسنده ی معروف آمریکایی میگوید:   داریم به نقطه ی بن بست نظام سیاسی فعلی آمریکا می‌رسیم.. من هیچ وقت تا این اندازه مایوس نبودم" ، و مردم بین انتخاب بد و بدتر وامانده اند، میتوان گفت که وضعیت « اندیشه و سیاست در جهان» به سوی گرایشات راست و راسیستی و فاشیستی حرکت میکند و حرکت مترقی نمود امیدوار کننده ای ندارد. مدتهاست که زمان دارد  به طرف برآمد و قدرت گیری نیروهای راست میچرخد.  تا کجا میتواند پیش برود و موفق میشود، باید دید. که عواقب فاجعه بار زیادی میتواند برای بشریت داشته باشد.»


انتخاب ترامپ به ریاست جمهوری آمزیکا نظر با لا را تأیید کرد. به قول برخی سیاستمداران  ، مانند:

«وزیر امور خارجۀ آلمان، فرانک والتر اشتن مایر، که در اظهاراتی جداگانه گفت که با روی کار آمدن دونالد ترامپ دورۀ دشواری در صحنۀ بین المللی آغاز خواهد شد.  یا نوربرت روتگن، رییس کمیسیون امور بین المللی مجلس نمایندگان آلمان، در سخنانی صریحتر پیروزی دونالد ترامپ را "گسست تاریخی فاجعه بار" توصیف کرد و گفت که رییس جمهوری منتخب آمریکا "در جریان کارزار انتخاباتی اش دائماً سخنگوی نامدارایی، تنفر و حتا خشونت بود و پیروزی او نه فقط ناامیدکننده، بلکه بهت آور است."» آینده ی آمریکا و جهان تاریکتر به نظر میرسد. 
همانطور که «رییس جمهوری فرانسه، فرانسوا هولاند،  پیروزی رییس جمهوری منتخب آمریکا را سرآغاز دوره ای از ابهام و ناروشنی توصیف کرد. ». اما با تمام اینها
امید است خرد سیاسی در آمریکا، سیاستهای ترامپ را در جهت صلح و آسایش داخلی و جهانی هدایت کند و نگذارد  ترامپها جهان را بیش از این در گرداب جنگ و خونریزی فروبرند. 
 مسیری که به سختی قابل تصور است. 
با انتخاب شدن ترامپ سطح اندیشه ی سیاسی در آمریکا نشان داد که تا چه اندازه از روندهای مترقی و مورد نیار جامعه ی آمریکا و جهان عقب مانده است. این حرکت سیاسی
براستی شایسته ی « تبریک منفی»ست.

انتشار از: 

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام-به انتخابات آمریکا باشناخت وباعلم برخوردکنید.واقعیت این است که درتمام دنیاحرف وسیاست دردستان سرمایه بوده آمریکاکه درراس تمام کشورها قراردارد ،چه دموکرات بیاد یا جمهوری خواه ازاین موضوع نمیتواندخارج باشدوتحلیل هارادراین راستا بدهید.
اززمان سال 57تاکنون درایران چپ ها وحکومت باهم هرسال مرگ آمریکاراباکمک سلطنت طلبان درموردمرگ خامنه ایی مطرح کرده ولی 38 سال گذشت نه ازفروپاشی آمریکاخبری شدونه ازمرگ خامنه ایی خبری شدومرد.
بفکراین حقیرسیاست کلان آمریکا درسنا باهمکاری نمایندگان وپنتاگون وسازمان سیا وباهمکاری دولت های فدرال تدوین وبه اجراگذاشته میشود.ریس جموروحزب متبوعش نیزدرغالب این سازمانها تفکرونظرخودرامطرح میکند.
عدول ازمسایل اتاق های فکردرکشوری مثل آمریکاکه برکل دنیاتاثیرگذاراست ازعهده ریس جمهورخارج بوده ودرآنصورت بایدفاتحه کل دنیاراخواند.
نظردادن وشعارمطرح کردن های بی اساس دریک جمع

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پیروزی ترامپ را باید در تی‌ پارتی جستجو کرد که انتقاد‌های زیادی به محافظه کاران داشتند، بدون شک ایران بزرگترین بازنده خواهد بود، اولویت ترامپ جلوگیری از قدرت گیری چین است، با چنین اولویتی، ترامپ به روسیه و حتی اسد نزدیک خواهد شد و مثلث ( ترکیه، عربستان و مصر ) بر علیه ایران شکل خواهد گرفت، اوباما بدون شک لقب بدترین رئیس جمهور آمریکا را خواهد گرفت، ترکیه با ترامپ آخوند ( آخوند گولن ) را از آمریکا استرداد خواهد کرد، مخصوصا که این فرقه، پارسال نزدیک به ۱ میلیون دلار، به ستاد انتخاباتی کیلینتون کمک کردند. اورپا هیچ چاره‌ای نخواهد داشت به جز نزدیکی‌ به ترکیه، تا بالانس قدرت با روسیه را حفظ کند. تروریست‌های پ کا کا نیز، در کنار ایران، از دیگر بازندگان خواهند بود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اولا باید بدانید کنگره و سنا در دست جمهوری خواهان است و این جمهوری خواهان هستند که انتخابات ریاست جمهوری را بردند نه شخص ترامپ. سیاست خارجی در دست جمهوری خواهان خواهد بود و همه این حزب را می شناسیم این همان حزب رونالد ریگان منهدم کننده شوروی است . اولین قربانی این انتخابات روسها خواهند بود که تمام سنگرهایی را که در زمان اوباما بدست اوردند یکی پس از دیگری از دست خواهند داد. دومین قربانی دولت روحانی و قربانی بزرگ طبق معمول کردها چه در سوریه چه در عراق چه در ترکیه .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حالا ترامپ چه خواهد کرد معلوم نیست.قصاص قبل از جنایت نکنید. باراک اوباما هم از حامیان درجه اول جمهوری اسلامی بود. در جریان جنبش سبزها و کهریزک سکوت کامل اختیار کرد. در زمان اوباما جنگ خاورمیانه بمراتب شدت یافت, سوریه را به این روز انداخت, از تروریستهای داعش در باطن و پ ک ک و ی پ گ هم در باطن و هم در ظاهر حمایت کرد, در یمن سیاستش دو پهلو بود, در منطقه جنگهای بین شیعه و سنی ترغیب کرد, در افغانستان هم راه جرج بوش را ادامه داد.............

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بزودی پوتین و مارکس و استالین به یاری مائو و چه گوارا و هوشه مینه « اندیشه و سیاست در جهان» را به سوی گرایشات مترقی و امیدوار کننده هدایت خواهند کرد!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در کارتون سیمپسون ها که شانزده سال پیش از شبکه فاکس نیوز پخش شد،دقیقا به نامزدی ترامپ و کلینتون اشاره شده بود ،در این فیلم کارتونی دقیقا پیشبینی شده بود که ترامپ رئیس جمهور است وملت آمریکا بطور وحشناکی زجر میکشد،همه چیز برنامه ریزی شده است،چیزی بنام دموکراسی در آمریکا وجود ندارد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام-دردوره اوباما درعصرجدیدکه به دوره هویت طلبی واستقلال ملت هامعروف شده است ،دموکرات هاومخصوصن اوباما باتمام وجودازسیاست چرچیلی انگلیسی استفاده کرده وخیانتی که به تورکان وسرزمین های آنهاشد،هیچ دوره ای جزدرجنگ اول جهانی نشده بود.
1-اوباماازسیاست محافظه کاری وعدم تنش آفرینی درموردترکستان شرقی وقتل وعام مسلمانان تورک چینی چشم پوشی کرد.
2-درمقابل روسیه وارمنستان برای تخلیه قره باغ باروس هاوارامنه مماشات بیش ازحدکرد.
3-درقتل عام چچن ها هیچ گونه واکنشی نشان نداده وروسیه رادرتجاوز وقتل های مناطق دیگرجری ترکرد.
4-درموردتصرف کریمه ازاشغالگری روس هاچشم پوشی کرد.
5-درکودتای تورکیه میخواست دست به جنایت وحشتناکی بزند.
6-درمقابل بشاراسد درقتل وعام های تورکمن ها باکوردهاهمدستی وبه آنهااسلحه دادومیدهد.
7-دربهارعربی بخاطرترس ازقدرت گیری تورکان درکشورهای عربی دربه شکست رساندن بهارعربی تمام

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ترامپ ضروری و لازم بود که بیاید، او بعنوان شوک سیاسی لازم بود که بیاید و جهان را از حالت خسته کننده و تکراری بیرون بیاورد، او انرژی های انفجاری را جهت خواهد داد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب ائلیار شما بیشتر نگران منافع بلشویکی خود هستید تا سطح اندیشه ی سیاسی در آمریکا. اولا در این هشت سال که اوباما سر کار آمد بیشترین بمبهای امریکا بر سر مردم جهان اعم از سوریه و افغانستان و مخصوصا عراق ریخت ولی شما همه اینها را نخواستی یا نتوانستی ببینی چون گردن مبارکت را نخواستی بچرخانی و ببینی. فرق اوباما با جمهوریخواهان اینست که اوباما آدم ضعیف کشی بود که فقط بمبهایش را بر روی ضعفا ریخت و در جایی که بشار اسد از بمب شیمیایی استفاده کرد میدان را خالی کردو حتی یک ترقه هم بسمتش نیاتداخت. واما ترامپ را خود کلینتون با آن کمپین بگم بگمش به اوج برد کسی که با دزدی صدای رقیبش و ترور شخصیت و شانتاژ و تخریب می خواهد رئیس جمهور شود آخر کارش باید هم همین باشد. البته شما نگران نباش همین ترامپ که بهش اتهام می زنند آدم پوتین است مطمئن باش اولین دمی را که قیچی خواهدکرد دم این آلیگارخ نوکیسه است