باز هم در باره پیمان عارف !

پاسخ به ادعاهای "رسانه"
پیمان عارف، روزنامه نگار و تحلیلگر BBC که پس از بازداشت پلیس امنیت ترکیه، از این کشور اخراج شد، به مصاحبه با بابک آزاد، کارمند سایت ایران گلوبال پرداخت.

                           

«شما اطلاعاتی هستید»؛ اولین اتهام بعد دیپورت از ترکیه

پیمان عارف، روزنامه نگار و تحلیلگر BBC که پس از بازداشت پلیس امنیت ترکیه، از این کشور اخراج شد، به مصاحبه با بابک آزاد، کارمند سایت ایران گلوبال پرداخت.

 

طبق بررسی های انجام شده توسط رسانه ایران، دلیل دستگیری عارف، افشاگری او درباره حمایت سازمان اطلاعات ترکیه (میت) از برگزاری برخی کنفرانس های اپوزیسیون در ترکیه بود[اینجا بخوانید] اما سمیرا جمشیدی، همسر عارف در گفتگو با BBC فارسی مدعی بود که همسرش به دلیل اظهاراتش در بی‌بی‌سی در انتقاد از دولت ترکیه تفهیم اتهام شده بود.[اینجا بخوانید]

 

به گزارش رسانه ایران، در همین رابطه پیمان عارف بدون اشاره به دلیل دستگیری از طرف پلیس امنیت ترکیه، در مصاحبه با بابک آزاد [که طبق کامنت های سایت بیشتر شبیه به بازجویی بود] از عملکرد خود در افشای طرح همکاری سازمان اطلاعات ترکیه با اپوزیسیون دفاع می کند.

 

با این حال بابک آزاد برای به چالش کشیدن پیمان عارف، از او درباره علت حضورش در چنین کنفرانس ها و سمینارهایی در سال گذشته پرسید.

 

سوالی که عارف در پاسخ به آن تاکید داشت که پس از متوجه شدن در مورد بودجه این نوع از نشست ها در ترکیه، از سمت دبیری کنفرانس استعفا می دهد.[گزارش سایت آناتولی درباره کنفرانس مربوطه]

 

Click to play videoفیلم

 

در ادامه این مصاحبه، بابک آزاد با استناد به خروج او از دبیری کنفرانس مربوطه در ترکیه، برای به چالش کشیدن عارف، خطاب به او مدعی می شود «شما در تمام گروه ها مانند، جنبش سبز، جبهه مالی، سلطنت طلبان، پان ایرانیسم و ... وارد می شود و سعی می کنید که آنها را تخریب بکنید.»

 

در پایان این مصاحبه نیز، علیرغم آنکه عارف ادعاهای مطرح شده از طرف آزاد را رد و تکذیب کرد، اما آزاد او را به عنوان یک فرد اطلاعاتی متهم کرد.

منبع: 
http://rasanehiran.com/vdcdsx0s.yt0n56a22y.html
انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

نظر : 
اقای دیرنج مینقلی نوشته "از آنجائیکه پیمان عارف در دادگاه ایران محکوم شده, جرمش از نظر قانون بین الملل محرز تلقی می شود" ! واقعا اقای دیرنج این را از کجا آورده ای که قانون بین الملل حکم دادگاه های آخوندهای دلقک جمهوری اسلامی را "محرز" میداند. این رژیم و دادگاه های مسخره اش در هیچ جای دنیا اعتبار ندارد مگر پیش کسانی چون شما که برای آن سینه میزنید. فقط سازمان ملل تاحالا چنددا بار جمهوری اسلامی را برای نقض حقوق بشرمحکوم کرده و اینهمه پناهنده که درایران محکوم شده اند الان در خارج زندگی میکنند بعد شما میگویی قانون بین الملل حکم دادگاه جمهوری اسلامی را قبول دارد. حرفی ازین مضحک تر هم میشود؟ اقای بابک آزاد لطفا با آیدی خودتان بیایید کامنت بنویسید نه با ایدی دیرنج و امثال آن تا ازخود تمجیدکنید! درضمن سواد حقوقی شمای "حقوق خوانده" را هم باهمین نظرتان در باره قانون بین الملل ملاحظه کردیم!
عدم انتشار شده: 
false
تصویر دیرنج مین ائللی

نظر : 
نه آقای بابک آزاد شهروند سویس هستند و نه پیمان عارف , و نه حتی متهم و اتهام زننده در زمان وقوع آن در خاک سویس بوده اند . تقاضای کمک از سفارت آنهم در نیمه شب براحتی میتواند در هر یک از دادگاههای اروپائی, دلیل بر ارتباط نامتعارف با رژیم باشد,و کیس پناهندگی او را کاملا زیر سوال ببرد. با اثبات کیس دروغین پناهندگی تشخیص راست و دروغ سخنانش در دفاع از خود مشکل خواهد بود.از آنجائیکه پیمان عارف در دادگاه ایران محکوم شده, جرمش از نظر قانون بین الملل محرز تلقی می شود مگر اینکه در دادکاه کشور ثالثی در موارد مشابه, ثابت شده باشد که .رژیم اسلامی از اتهام جعلی مواد مخدر بر علیه سیاسیون مکررا استفاده کرده است. اتهامات جعلی رژیم تقریبا در تمامی موارد امنیتی و یا جنسی بوده است نه حمل مواد مخدر.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کاوه جویا

نظر : 
آقای بابک آزاد، شما نه تنها بر "مشکوک" بودن آقای پیمان عارف تأکید می کنید، بلکه در ویدئویی که انتشار داده اید به روشنی کوشیده اید ایشان را همکار اطلاعاتی رژیم جمهوری اسلامی معرفی کنید (از زمان 10:53 ویدئوی به این نشانی: http://www.iranglobal.info/node/58222). در اینجا مسأله تنها این نیست که شما به کسی مشکوک هستید. کار غیر اخلاقی شما این است که بدون داشتن مدرکی، کوشیده اید شخصی را در یک رسانه ی همگانی با عناوینی چون اطلاعاتی، مشکوک و قاچاقچی مواد مخدر بی آبرو سازید. تهمت یا افترا(defamation) در قانون همه ی کشورهای متمدن روزگار ما جرم شناخته شده و برای آن کیفر تعیین شده است. برای نمونه، قانون کیفری سویس(ماده ی 173) عمل افترا را چنین تعریف می کند که کسی به کسی دیگر اتهام زند یا علیه او سوء ظن ایجاد کند که شخص اخیر کار ناشرافتمندانه ای کرده یا کار نا آبرومندانه ی دیگری انجام داده است،
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
دیگر از این بهتر نمیتواند باشد. جناب آزاد یک حقوقدان است اما به الفبای حقوق آشنایی ندارد. یادم میآید در ایران هرگاه وکیلی در دادگاه نمیتوانست از حقوق موکلش بخوبی دفاع کند و یا سواد آنچنانی نداشت که حرفش را جمع و جور کند میگفتند برو آن مدرکت را در کوزه بذار و آبش را بخور!
در کجای دنیا دیده شده که یک حقوقدان پیش از بدست داشتن مدارکی کسی را تنها برحسب حدسیات و یا برحسب اردوغانیسم « که زشتر از آن وجود ندارد» کسی را جاسوس ویا حامل حشیش دانست. ارتکابی که دولت ج.ا. س به آقای پیمان میزند و آقای آزاد آنرا روی مدیا گذاشته و بزرگ میکند. اما از طرف دیگر آقای آزاد! او را جاسوس ج.ا. ا. میداند!
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
ضد فارس و ضد ایرانی ، تو هستی که ازموضوع علی ستبلی ، بیمار تروریست را یک ماه برای عطش راسیستی ضد ایرانی خود در این سایت سوء استفاده کردی.
مغول تباران تجزیه طلب اگر دکترای حقوق هم باشند به سبب بیماری نژادگرایانه شان ناتوان هستند یک جمله را بشکل منطقی وانسانی فکر کنند . فعالیت های ضد کرد و ضد ارمنی و ضد روس امثال شما نیازی به توجیه ندارد و اظهر الشمس است.
دیدار ما با شما فقط در میدان نبرد درون ایران است تا اسکاتلند و اسکاندیناوی و ایالات نامتحد را ترک کنید و به ترکستان سرازیر شوید
عدم انتشار شده: 
false
تصویر دیرنج مین ائللی

نظر : 
آقای کاوه جویا هر از چند وقت در ردای وکیل و متخصص مسائل قانونی ظاهر می شوند و دیگران را متهم به قانون شکنی می کنند! آقای بابک آزاد خود فارغ التحصیل رشته حقوق هستند وبار حقوقی کلمات را دقیقا می دانند . پیمان عارف هرگز خواهان سرنگونی رژیم نشده و احتمالا در راستای سیاست نفوذ جمهوری اسلامی در بی بی سی نقش بازی می کند. ایشان و همسرشان بشکل بیمارگونه ای ضد ترک هستند.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر بابک آزاد

نظر : 
آقای کاوه جویا من معتقد هستم برای رفع ابهام به هرفردی باید امکان توضیح داد من در ایرانگلوبال چند سوال بصورت کتبی مطرح کردم وقتی لینک این سوالات را به آقای پیمان فرستادم در جواب من نوشت « چقدر گرفتی اینو نوشتی» و عملا ارتباط ما قطع شد وقتی من مطمئن شدم ایشان از پاسخگویی به سوالات من خوداری میکند من به این نتیجه رسیدم آدم مشکوکی است
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
توجه داشته باشید که «رسانه ایران» یکی از وب سایت های سازمانهای پیج در پیج اطلاعاتی جمهوری اسلامی است و تاکتیک این باصطلاح رسانه ،« دو بهم زنی» و ایجاد اختلاف در بین اپوزیسیون ایران است . بهتر بود که جناب بابک ازاد بجای کلمه «مشکوک» که در فضای سیاسی اپوزیسیون کلمه رایجی شده است _ بگونه ای که هر جریان و فرد سیاسی با نظرات مخالف روبرو می شود؛ فورا از این کلمه سود می جویند_ استفاده نمی کرد و بجای آن سئوالاتی را پیرامون ایشان مطرح می ساخت و این فرصت را به پیمان عارف می داد که بتونه ازادنه از خودش در مقابل این سئوالات دفاع نماید.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کاوه جویا

نظر : 
متهم کردن یک شهروند ایرانی به همکاری اطلاعاتی با رژیم جمهوری اسلامی، بدون هیچ مدرک و سند معتبری، کاری زشت و غیر اخلاقی و انتشار آن در ایران گلوبال براستی تأسف آور است. آقای بابک آزاد به طرفداری از دولت ترکیه، به آقای پیمان عارف، که در ایران زندانی سیاسی بوده و اکنون یک پناهنده ی سیاسی است، اتهام سنگین اطلاعاتی بودن می زند. جالب اینجاست که آقای بابک آزاد در کامنت پاسخ به جناب "شاکی" نوشته است: " من به پیمان عارف اتهام اطلاعاتی یا جاسوسی نزده ام"، در حالیکه در سطر پایانی همین مطلب بالا آمده است: "علیرغم آنکه عارف ادعاهای مطرح شده از طرف آزاد را رد و تکذیب کرد، اما آزاد او را به عنوان یک فرد اطلاعاتی متهم کرد."! انتشار چنین مطالبی با شیوه ی عمل یک رسانه ی آزاد و قانونمند سازگار نیست. کار آقای بابک آزاد، به دید من نه تنها غیر اخلاقی، بلکه از نظر حقوقی نیز قابل پیگیری است.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر بابک آزاد

نظر : 
آقای شاکی من به پیمان عارف اتهام اطلاعاتی یا جاسوسی نزده ام فقط در کشور هایی که قوه قضائیه از استقلال برخودارند فقط دادگاهها صلاحیت اینکار دارند شما لطفا به توضیحات من که به صورت فیلم نگاه کنید در واقع سایت حکومتی رسانه از قول من شایعه پراکنی نموده و نوشته است که من پیمان عارف را به اطلاعاتی بودن متهم نموده ام ومن مجددا آنرا تکذیب می کنم شما مطلبی را که در اینجا بطور کتبی می بینید نوشته من نیست بلکه مطلبی است که در واقع سایت حکومتی رسانه درج شده و من صحت آنرا تکذیب کرده ام
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
این بابک آزاد برای مرتبه چندم به شخصی تهمت زنی و فحاشی میکند. خودش میگوید سندی ندارد اما تهمت اطلاعاتی و جاسوسی به یک پناهنده سیاسی میزند. گذاشتن اینطور مطالبی در این سایت واقعا خجالت آور است. تازه تیتر قبلیش را از ترسش عوض کرده ولی بازهم چندش آوراست. این آدم سینه چاک ترکیه یک دروغگو.. است که معلوم نیست چرا کیانوش توکلی بهش اجازه میدهد هر .. برای .. ترکیه در اینجا بگوید. آخر این سایت شده لجنزارکه هرکس پول بدهد به هرکسی بخواهد فحش دهد و اورا اطلاعاتی و جاسوس و...بخواند. من از آقای پیمان عارف میخواهم علیه این بابک آزاد دروغگو .. حتما شکایت کند .
عدم انتشار شده: 
false