گورخوابىِ ايرانيّت

در اشك هاى فرزندم شكلى ديگر از مبارزه را يافتم. اشك هايش را برداشتم و راه افتادم. اشك هايش شايد سنگى است، شايد گلوله اى و شايد كبوترى. انتخابش اما با من نيست با كسى است كه اشك از چشمان او سرازير كرده است. ( ترجمه ى بخشى از شعر تركى ام )

 1

يورش به پنهان، به آنچه كه پنهان نگاه داشته شده، به آنكه پنهان مى كند، به آنكه آشكارا مخفى مى كند. آوانگارديسم. دريدن همه ى مرزهاى معانى و كلام و تفكر.
نسل جوان بر دورويى اصلاحات در آزربايجان شوريد و حالا دارد نتيجه اش را مى بيند.
" اعضای مستعفی حزب به اصطلاح اصلاح.طلب اراده ملت با بیان اینکه جریان اصلاح.طلبی از پاسخگویی به نیازهای مردم عاجز است و با افتادن در ورطه بندبازی صرفا به دنبال کسب مسند قدرت است، اظهار کرده اند که جریان اصلاحات ايران با نزدیکی فکری به اپوزسیون ملی گرا به دنبال احیای ناسیونالیزم ايرانى است. در این بیانیه تأکید شده است این دیدگاه ریشه در تفکرات رضاخانی دارد و بدون شک هرگز جایگاهی در آزربایجان کسب نخواهد کرد."

٢

بالاخره جواد طباطبايى اعتراف كرد كه سطع دانش ايران و دانشگاه هاى آن از تهران و حومه اش فراتر نمى رود. خب، پدر آمرزيده ما يك عمر است كه همين را جار مى زنيم. و توىِ قرن نوزدهمى دارى هى بر بوق و كرنا مى دمى كه ايرانيّت، ايرانيّت. با كدام دانش و منطق و سطح آموزشى مى خواهى از اين تهران و حوالى، ايرانيتى به آن گندگى بكشى بيرون؟ ديگر مليت ها كه خيلى دورتر از تهران و حوالى اند دارند مبانى خويش را بدون مخلّفات ايرانيت تو تنظيم مى كنند. آنها نمى خواهند در سطح تهران و حومه اش باقى بمانند.

٣

تهران و حومه، و موازى با آن مخالفان ما قصد دارند گنجينه هاى شعورى آزربايجان را بكُشند و حذف كنند و به تبعيد برانند. آنچه آنها مى خواهند عتيقه هاى دست دوم شعارى است. چون شعارى ها، شكل و شمايل خود آنها هستند. مى توانند به راحتى با آنها ساخت و پاخت كنند. موج جديد حركات موازىِ پروژه ى حذف، استارت زده شده و حركت ملى بايد در شناسايى ريزه كاريهاى اين پروژه دقيق عمل كند.

٤

گورخوابى ايرانيت بهترين تركيبى است كه مى توان در تحليل گورخواب هاى تهران به كار برد. حتماً فيلم طبقه ى حساس را ديده ايد. گورخوابى در آن فيلم به دليل مُردگى انديشه است اما گورخوابى در گورستان هاى تهران به دليل انديشه ى مُردگى است. اين گور را براى ما كنده اند. اين اجتماع، اين ذهنيت و تفكر، اين در جا زدنهاى مداوم  گورخوابى ايرانيت مدنظر آقايان است.
پتويى كهنه بر روى گورى كشيده شده است. كنجكاو مى شويم ببينيم چه چيزى زير پتوست. پتو را به آرامى كنار مى كشيم. مردى با چهره اى سياه و ترسناك سرش را از زير پتو مى كشد بيرون. او از ديده شدن خويش و از لو رفتن محل زندگيش هم ترسيده و هم نگران است. به احتمال زياد همين گورخوابى هم از او گرفته خواهد شد. مرد چهره اش را مى پوشاند، با عجله از روى مزارها مى پرد و در پشت ديوارى بزرگ قايم مى شود. مرد همان تصوير ايرانيت است.

 

انتشار از: 

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب نسیم:
شما پاسخی غنی و عمیق برای پرسش های سطحی و مبتذل من دارید؟ اگر دارید بیا به لینک زیر و پاسخ بده:

http://iranglobal.info/node/58326

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اسامه مجددی:
اگر به تئوری توطئه اعتقاد داشتم، فکر میکردم که شما یک نژادپرست از نوع پان ترکیست اش یا یک عضو ارتش سایبری سپاه هستید که در مخالفت واقعا" سطحی و مبتذل تان آب به آسیاب شان میریزید.
سطح پائین و سخیف نوشته هایتان روی مبتذل ترین سلطنت طلبان را سفید کرده است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حقیقتی که به زودی رخ خواهد داد نابودی اذربایجان است
امروز دیگر اذربایجان غربی وجود ندارد و حتی زیبا کلام زنجانی هم ان را کوردستان غربی نامید به زودی همان شرقی اش هم نابود خواهد شد
جمهوری اذربایجان هم به زودی به چهار کشور لزگستان اوارستان و تالشستان تقسیم میشود بعلاوه کشورک ترکستان
همان طور که ارتساخ جدا شد و امروز در هوای گندیده اذربایجان تنفس نمیکنند نابودی به اصطلاح جمهوری اذربایجان هم ارزوی 70 درصد ساکنان غیر تورک ان کشورک است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای لوایی با این قلم توانای خود فیلم بزک شده و سناریوی ساختگی و دروغین کیا رستمی بنام گیلاس را چال کردی.امیدوارم باز با قلمت لرزه بر اندام نژاد پرستان و خاک پرستان بیاندازی.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این تو هستی که ازبک بودن را توهین میداند و نه دیگران.
اگر کسی از نظر ژنتیک ایرانی نباشد و از نژاد زرد باشد یا از نژاد آفریقایی یا از نژاد سفید اروپایی یا از نژاد قفقازی ، آیا حق دارد اینجا با تکیه بر تنفر راسیستی مغولی اش ، مدام علیه فارس و ایرانی و ارمنی و کرد و روس ، تیلیغ تنفر نموده و به دروغ و جعل و تحریف بپردازد ؟
خیر اجازه ندارد . ما با ابزار و منطق خودش ، اینجا حسابش را میرسیم تا زمان ورود به ایران و محاکمه اش از نوع خلخالی.
از نظر علمی و ظاهری و ژنتیک در مجامع علمی انسان متعلق به یکی از نژادهای زرد-اروگایی-قفقازی-افریقایی - و غیره است.
کسانی که خود را ترک میدانند در جغرافیای ایران قومی مهمان یا مهاجم یا بیگانه یا پناهنده هستند و یا شرایط و قوانین ایران را کی پذیرند و یا باید به ولایت خود در غرب چین باز گردند .
ترکها در ترکیه یعنی آسیای صغیر نیز قومی مهاجر و مهاجم هستند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
قبلا بگویم که من با برخی از نوشته های آقای لوائی راضی نیستم ولی یک عده به عوض انتقاد از تفکر ایشان و به عوض اینکه نوشته ایشان را به نقد بکشند از روی درمانگی در تفکر و اندیشه رفتند دنبال عکس ایشان و توهین به ملت اوزبک .این حضرات حتی نمی دانند که هزاره های افغانستان که فارسی صحبت میکنند بلحاظ شکل ظاهری مثل اوزبک ها میمانند و من نمی فهمم که چرا داشتن چشم بادامی برای انسان باید ننگ باشد همانند رنگ مشکی و یا سیاه . در اورپا تحقیر بحاظ شکل و رنگ جرم « راسیسم » محسوب میشود و این جماعت .... دست به چنین کار کثیف میزنند و من حقیقتا مشتاق دیدن صورت قشنگ و منور استاد تحقیر و بد و بیرا گو با این اسم مبارک اسامه هستم و فکر نمیکنم که این فرد با رژیم ایران نیز مسئله داشته باشد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این همه نفرت از انسان ، آنهم از انسان های بدبختی که اسیر رژیم سیاه و جنایتکار اسلام هستند، از یک نژاد پرست که هیچ حتی از یک قلم به مزد هم هم بعید است.
حرف هایتان دارد شبیه هذیان میشود.
جدا" توصیه می کنم مدتی ننویسید و به یک روانپزشک مراجعه کنید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب لوایی :
ایا شما پاسخی برای به گور رفتن جعلیات تاریخ و ادبیات و فرهنگ و ابنیه و سلسله وووووو تورکان داری
اگر داری بیا به لینک و پاسخ بده:

http://iranglobal.info/node/58326#comment-81347

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقاى لوايى، شما هم گويا مشكل "محمد" پيامبر عرب ها را داريد و حرف هاى ديروزتان از يادتان مى رود .
شما چندى پيش نوشته بوديد زبانتان شاعرانه است ايا همين نوشته تان كه سراسر دشنام به ايران و ايرانيست را نيز زبان شاعرانه مى ناميد!!؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام-شمادونفری که تنهابخاطرنام آقای لوایی به نفرت پراکنی پرداخته اید،فکرمیکنید،طهران وطهرانی فارث حصطندند؟
یک کمی منتق داشته باشید.
مقاله رابخوانید.به مهتواجواب بدهید،نه به قیافه.
انسان بایددردون کله اش مغزداشته که دارای تفکروآن هم پویاباشد.
والا بادام وفندوق هم مغزدارد.
شماهاآقای رهگذر وآقای بی نام مجددی هندی بی مصرف ازکدامش هستید؟که این همه عقده پراکنی میکنید؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 

استاد لوایی؛ لطفا شعر را به زبان اصلی نیز به مقاله اضافه کنید
در اشك هاى فرزندم شكلى ديگر از مبارزه را يافتم. اشك هايش را برداشتم و راه افتادم. اشك هايش شايد سنگى است، شايد گلوله اى و شايد كبوترى. انتخابش اما با من نيست با كسى است كه اشك از چشمان او سرازير كرده است. ( ترجمه ى بخشى از شعر تركى ام )

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نگاهی به باکو و آناتولی بینداز که هزاران انسان زحمتکش معمولی در خرابه ها و غارها و خیابانها بیتوته میکنند شب و روز.
با این چهره ازبکی ات تا کی میخواهی موضوعات را راسیستی و ضد ایرانی بنمایی ؟ چرا به امریکا پناه برده ای و در یکی از پردیس های دروغین ترک تبارت نماندی ؟
غالب این گورخوابان افراد معتادی هستند که برال لذت نشئگی رفاه طبقه متوسط خود را بر باد اعتیاد فوت کردند .
من حدس میزنم حتی آذری ها هم مدام به بی منطقی و .. و فریبکاریهایت در این صفحه امتیاز منفی میدهند .
یعنی آش چنان شور شد که ..............

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مردى با چهره اى سياه و ترسناك سرش را از زير پتو مى كشد بيرون. او از ديده شدن خويش و از لو رفتن محل زندگيش هم ترسيده و هم نگران است. به احتمال زياد همين گورخوابى هم از او گرفته خواهد شد. مرد چهره اش را مى پوشاند، با عجله از روى مزارها مى پرد و در پشت ديوارى بزرگ قايم مى شود. مرد همان تصوير ايرانيت هست) .نه . او چهره ایرانیت نیست او نماد بی وطنی تشیع سرخ علوی و اسلام ناب محمدی و چهره ای است که در انتظار پیروزی حزب تودها حزب طبقه کا رگر او در انتظار فتح تهران از سوی فدائی خلق و مجاهد خلق و پیروزی فرقه دمکرات است . شماها خیلی دیر کردید وسر از غرب در اورید و او به او این روز سیاه افتاده است . فرض او نماد ایرانیت ولی تو با خوشحالی نماد حیوانیت نیستی ؟ راستی او همان قوم حاکم بر ایران است که تو از قوم بنام خلق ظالم پارس نام میبری ؟