هشدار به ملت شريف آزربايجان؛ ارك تبريز گرفتار زد و بندهاست!

جديدترين اخبار ارك تبريز نشان مى دهد كه ارك، قربانى زد و بندهاى كثيف ادارى است. عكسها را به دقت ببينيد.

پس از شروع عملیات خاکبرداری احداث پارکینگ مصلی تبریز در محوطه ارک علیشاه همه نوع خبر از سوی مسئولین مربوطه و غیرمربوطه در جهت اثبات عدم وجود آثار تاریخی فرهنگی در این محوطه شنیدیم، تا جایی که براساس حساسیت پیش آمده در اذهان عمومی و بالاخص مردم شریف منطقه ، مسئولین سازمان میراث فرهنگی کشور از جمله محمد حسن طالبیان و خانم حمیده چوبک طی سفری چند روزه به تبریز در محل خاکبرداری حاضر شده و اظهار نمودند که در منطقه خاکبردارى، آثار باستانی دوره های تمدن ایلخانی تا دوره قاجار موجود بوده و تخریب شده است و در نتیجه مجوز حفاری باستانی منطقه صادر شد تا علاوه بر توقف دائمی احداث پارکینگ، آثار باقی مانده از چنگال تخریب چیان هویت فرهنگی نجات داده شود.

همچنین از سوی عوامل احداث پارکینگ مصلی تبریز پیشتر اظهار شده بود که حریم قانونی آثار باستانی مد نظر قرار گرفته است، حال آنکه هم اکنون به قطع می دانیم که محوطه احداث پارکینگ در حریم آثار ملی ارک علیشاه و خانه فتح الله یف قرار دارد(منطقه خاکبرداری تنها پنج متر با خانه فتح الله یف فاصله دارد) در چنین شرایطی با اظهار نظر سرپرست هیات مبنی بر کشف آثار قلعه تاریخی تبریز هنوز هم عوامل احداث پارکینگ به تخریب آثار موجود ادامه می دهند.
اما علاوه بر اهداف تخریب هویت فرهنگی اخباری از زدو بندها و قرار دادهای صوری و فساد مالی در این پروژه به گوش می رسد، لازم به ذکر است پیمانکاران احداث پارکینگ که اینچنین مدافع خدمت رسانی به مردم شهر تبریز هستند شرکتهای پیمانکاری "ارکان ارک" و "آذر قلعه" می باشند، همچنین جناب مهندس اشرف زاده! یکی از مسئولین مستقیم احداث پارکینگ است ایشان آنچنان به وظایف خود اشراف دارند که تحت هر شرایطی حتی با وجود دستور به توقف عملیات احداث پارکینگ و همچنین اجرای عملیات نجات بخشی آثار تخریب شده عملیات احداث پارکینگ را به هر نحو ممکن ادامه می دهند.

انتشار از: 

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بنای جعلی با نام ارک علیشاه تبریز:
کل بنای قدیمی ارک بر اساس قدیمی ترین عکی های موجود حتی به اندازه کف دست تزیینات کاشی کاری نداشته است. با دقت به آن کادر دایره ای قرمز رنگ نگاه کنید

http://s1.picofile.com/file/7945241391/DSCN4428_.jpg

همانگونه که در تصویر نیز مشاهده می کنید، هیئتی با چسباندن این چهارچوب فلزی به بدنه بنای ارک، سعی بر آن دارد، وانمود نماید، بنای خشتی کنونی از گذشته های درو دست دارای کاشی بوده است!
http://s3.picofile.com/file/7945259351/DSCN4430_.jpg
در زیر تصاویری از دیوار بیرونی مسجد کبود را مشاهده می کنید. در اینجا نیز با چسبانده معدودی آجر طرح دار و کاشی معرق، می خواهند بگویند زمانی کل سطح این دیوار ها پر از کاشی بوده است
http://s3.picofile.com/file/7945264836/DSCN0700_.jpg


عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خوب با این هشدار چه میخواهید بگوئید. ده هزار، بیست هزار، صدهزارنفر از ملت "شریف" بیایند جلو ارک و تظاهرات براه بیاندازند. دوست عزیز برای حفاظت از آثار باستانی و هویت ملی - فرهنگی یک ملت احتیاج به سطح نسبتا بالائی از دانش فرهنگی ، سیاسی و اجتماعی لازم است. وقتی این ارزشها بین توده های مردم وجود ندارند این نوع هشدارها نیز به درد کسی نمیخورد. توده های ملت در انتظار ظهور امام غایب هست و بس.