هفت دلیلی که رزیم آرزو می کند که مانع حمله نظامی امریکا شود!

نتیجه تهدیدات و تحریم های جدید امریکا و عربستان چه خواهد شد؟

وزیر دفاع آمریکا: نیازی به افزایش نیروهای آمریکایی در خاورمیانه نیست .سخنگوی ارتش عربستان میگوید به استراتژی تازه ای برای تغییر رفتار ایران در منطقه نیاز است. ژنرال احمد عسیری نقش ایران در عراق، سوریه و یمن را تهدیدی بزرگ توصیف کرده است . همچنین امریکا ۱۳ شخص و ۱۲ نهاد را به فهرست تحریم‌ها افزوده که هشت نفر از اشخاص و پنج مورد از نهادها ایرانی هستند .

 

ایدئولوگ های نظامی جمهوری اسلامی، هفت دلیل بر می شمارند و امیدوارند که  مانع حمله نظامی احتمالی امریکا به ایران می شود:1) ایران از قدرتمندترین ارتشی برخوردار است که آمریکا در ده‌های گذشته با آن مواجه شده است.2_برخلاف عراق، ارتش ایران و سپاه پاسداران ایران نخستین بار با دیدن نیروی زمینی آمریکا سلاح‌های خود را به زمین نمی‌گذارند. ایران همچنین تجارب جنگ های سوریه ، عراق ، یمن و... دارد در همه آنان بشکلی دخالت گسترده دارد.3_ وزارت اطلاعات ایران یکی از کارآمدترین سازمان‌ها اطلاعاتی در جهان است.4_ایران از حمایت حزب الله لبنان و برخی گروههای شیعه عراقی برخوردار است.5-توانایی‌های سایبری ایران مسحورکننده و در حال افزایش است.6_ امریکا تمایلی به افزایش نیروهای نظامی در خاورمیانه را ندارد و چین ثقل استراتژیک امریکا در دوران ترامپ خواهد بود 7_ وضعیت خاورمیانه بگونه ای نیست که جهان غرب  بجای مقابله با داعش ودیگر گروههای تروریستی سنی ،نمی تواند حتی با  حمله محدود" به ایران  موافق باشد. زیرا حمله محدود ؛ به جنگی گسترده در منطقه  مبدل خواهد دشد .  کاملا روشن است که سقوط جمهوری اسلامی با توجه به نبود آلترناتیو ، قطعا تجزیه ایران را بدنبال خواهد داشت . تجزیه ایران در حال حاضر غیر قابل پیش بینی است  و ممنکن است ، رهبری ایران با از دست دادن کردستان و آذربایجان بسمت اشغال مناطق شیعه نشین عرلق ، سوریه و عربستان و... حرکت کند.  با  روی کار امدن ترامپ ، فشار علیه ایران افزایش خواهد یافت و موضع سعودی ها  در مقابله ایران تقویت خواهد شد. توافق هسته ای با چالش جدی روبرو خواهد شد.رهبر تبهکار ایران نخواست ؛ دولت روحانی در دوران اوباما به  توافق برجام 2 و 3 دست یابند و اکنون با توپ و تشر امریکا ؛ کمی ترسیده اند. نارضایتی عمومی از رهبری جمهوری اسلامی بسیار گسترده است.

 

اکنون رجز خوانی جمهوری اسلامی به دنبال تهدید ترامپ می گوید ؛ همه گزینه‌‌ها در برابر ایران روی میز است مقام‌های ایرانی در واکنش‌های خود گاه با احتیاط و گاه با توپ و تشر سخن گفتند. اما نوعی نگرانی حتی در توپ و تشرهای جناح تندرو نیز دیده می‌شود. وزیر دفاع آمریکا گفته است برای مقابله با ایران نیازی به افزایش حضور نیروهای آمریکایی در خاورمیانه نمی‌بیند.

۲۱ نفر از سناتور‌ها که در میا‌ن آن‌ها دمکرات‌ها هم بودند، همراه با باب کورکر، رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا نیز خواهان تشدید تحریم های ایران شدند تا به گفته آن‌ها این کشور«به اندازه کافی فشار احساس کند و به حمایت از گروه‌های تروریستی و آزمایش موشک‌های بالستیک خاتمه دهد.»

ایران در واکنش، این اقدام آمریکا را "ناسازگار با تعهدات ایالات متحده و نیز مغایر روح و متن قطعنامه ٢

سرتیپ احمد عسیری، مشاور وزارت دفاع عربستان سعودی، به بی‌بی‌سی گفته است که این کشور از نظر استراتژیک کاملا با آمریکا هماهنگ است و امید دارد که فشار بر ایران در سال جاری میلادی افزایش یابد.

آمریکا گفته که به خاطر آزمایش موشکی ایران و حمایت این کشور از نیروهای حوثی در یمن، ۱۳ شخص و ۱۲ نهاد را به فهرست تحریم‌ها افزوده که هشت نفر از اشخاص و پنج مورد از نهادها ایرانی هستند . وزارت دارایی آمریکا مدعی شده که شماری از آنها با سپاه پاسداران ایران ارتباط دارند.

پس از آزمایش موشک بالستیک در ایران، دولت جدید آمریکا به این کشور "اخطار رسمی" داده و آقای ترامپ در توییتی گفته است که "ایران دارد با آتش بازی می‌کند."

 

قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت از ایران خواسته که از آزمایش موشک‌های بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای خودداری کند. ایران می‌گوید موشک‌هایش برای حمل کلاهک هسته‌ای طراحی نشده‌اند و آزمایش آنها نقض قطعنامه شورای امنیت به شمار نمی‌رود.

 

 

منبع: 

ویژه ایران گلوبال

بخش: 

انتشار از: 

دیدگاه‌ها

نظر: 

جنگ ها در عرصۀ اجتماعی در سراسر دوره های تاریخی و از شروع حیات جامعۀ انسانی ، به طور کلی به دو شاخه یا گونۀ اصلی و کاملاً متضاد تقسیم می شوند. یکی جنگ های ضدمیهنی و ناعادلانه و ضدانقلابی و دیگری جنگ های میهنی و عادلانه و انقلابی. از آنجایی که آخوندها و پاسداران و دزدان بازاریِ ضدبشر و ضدایرانی حاکم بر میهنمان ، حافظ منافع ملی ایران نیستند و ماهیت ضدخلقی دارند و ضدمنافع ملی ایران می باشند، هرجنگی که با هرکشوری رخ دهد، آن جنگ ، جنگی ضدمیهنی و ضدانقلابی و ناعادلانه است و حمایت از رژیم جمهوری اسلامی در صورت وقوع جنگ، خیانت به میهن و خلق محسوب می شود.
در صورت تحمیل یک جنگ ناعادلانه و ضدانقلابی و ضدمیهنی به خلق ایران ، باید آن را به جنگ داخلی یعنی جنگی عادلانه و انقلابی برعلیه امپریالیست ها و رژیم منحوس جمهوری اسلامی تبدیل نماییم.

نظر: 

آمریکایی ها و کشورهای غربی اگر واقعا بخواهند تغییری اساسی در ایران ایجاد کنند اینکار رو با جنگ و حمله نظامی انجام نمیدن مگه سال 57 با حمله نظامی اینکار رو کردند و این تغییر رو به وجود آوردند؟
جناب توکلی تصور نکنید که رشد رادیکالیسم و بنیاد گرایی اسلامی در خاورمیانه نتیجه ناخواسته حمله آمریکایی ها و حضور اونها در منطقه هست و اونها از این نظر دچار مشکل هستند که وای با بنیاد گرایی اسلامی چه کنیم؟
خاورمیانه جنگ زده و بحران زده که دچار بنیاد گرایی اسلامی هم هست دقیقا مطلوبترین حالت خاورمیانه برای آمریکا و غربه برای غارت شدن و دوشیده شدن.
غربی ها سالها تلاش کردند زحمت کشیدند تا خاورمیانه به یک چنین حالتی برسه و تازه وقت شیر دوشی و غارت منابع هست و ابزار اصلی این بحران و هسته اصلی آنهم جمهوری اسلامی در خاورمیانه هست، برای چی آخوندها اینقدر گردن کلفتی در منطقه انجام میدن و گاها

نظر: 

خر کردن مردم ببخشید ساده لوح ایران از طرف رسانه های حکومت از روز شنبه 16 بهمن تا 21 بهمن شروع شد.شعارهای دهن پرکن وکذایی وصرفا جهت ایجاد احساسات وهیجانات کاذب وزود گذر از سوی تمام رسانه ها بطور متوالی شروع گردید.هدف کشاندن مردم در خیابانها جهت عرض اندام .ومتاعقب آن بیانات رهبر ایراد خواهد شد.مثلا برای نشان دادن آمادگی برای جنگ وتحریم مصاحبه با چند خانم کم حجاب وشاید هم بی حجاب در اولویت است!؟استفاده ابزاری از ملت با شعارهای حمایت از خون شهدا، ایران وطن من ،همه جای ایران سرای من است،نیرنگ همیشه گی حکومتی است که پشیزی ارزش برای این ملت بزرگ قایل نیست.سوزاندن هیتلر وار ترک های آزری درقطار مشهد ویران شده وزنده بگور کردن آتش نشانان بد بخت در پلاسکونمونه بارزی از قساوت مدیران نالایق ووبیت المال خور حکومت است.ملتی که با نام کذایی اقتصاد مقاومتی کمرش را با انواع عوارض ومالیات خوردکرده.ودار

نظر: 

جنگ به بزرگی جنگ جهانی دوم هیچ وقت روی نخواهد داد. شما هم کمتر خودتان رو جنگی کنید
اکثر کشورها به تکنولوژی‌های موشکی و نبرد دور پست یافته و ایران از نظر استراتژیک برتری های بسیاری دارد
چین و روسیه دیدگاه‌های مخالف امریکا دارند. و هیچ وقت متحد امریکا نخواهد بود. وقتی که پای خوان نعمت مفتی مثل ایران در میان باشد.

نظر: 


بله آقای yaradiciliq ، یه پنج صفحه ای بنویسید تا با افکار مشعشعتان بیشتر آشنا شویم! حتا میتونین از دوستتان مهربان بهارعلی هیئت در ترکیه هم کمک بگیرین!!!

نظر: 

. استراتژی خامنه ای و استراتژی دولت روحانی که به موازات هم فعالیت می کنند.بسیاری در جبهه اپوزیسیون واقعیت دو استراتژی موازی در ایران را منکر می شوند. استراتژی هلال شیعه خامنه ای قرار بود که مجهز به سلاح اتمی شود که با توافق برجام تقریبا شکست خورد ولی همچنان فعال است و در صورت شکست برجام ، احتمال دست یابی به سلاح اتمی متنفی نیست .اسراتزی روحانی در واقع همان استراتزی رفسنجانی _ اصلاح طلبان حکومتی است و ظرفیت سازش با جامعه جهانی بسیار است و ترامپ احتمالا قادر است که وزنه را بسود یکطرف سنگین کند. ایران تنها کشوری است که مردمانش نظر مساعدی نسبت به غرب و بخصوص امریکا دارند. طبیعتا حمله نظامی انهم بسود سعودی ها چندان مورد پسند ایرانیان نیست

نظر: 

در مورد بحران سوریه چه کسانی باختند و چه کسانی بردند؟ :1_ مردم و کشور تاریخی سوریه نا بود شد. 85 کشور جهان در بحران داخلی دخالت کردند. دمکراسی و ازادی بهانه ای بیش نبود ، عربستانی که نیمی از جمعیت حق و حقوقی ندارند و سیستم حکومتی سیتسم 5000 شاهزاده استوار است یکی از دخالت گرانی بود که موجب رشد بینیاد گرایی اسلامی شد. مهاجرت و تروریسم اسلامی موجب ترس و وحشت غرب شد . آنگاه روسیه و ایران سرنوشت جنگ را تغییر داند و سپس ترکیه متوجه شد که رویاهای نئو عثمانی دود شد و به هوا رفت ، مصر از اخوانی ها بدست جنرالهای سکولار افتادکه با عربستان میانه خوبی ندارند.

نظر: 

جناب yaradiciliq گرامی / مشکل نوشته های شما در این است که بریده بریده است . تز های بسیار کلان و استراتژیک می زنید . نوشته ها چند محور دارد :« جامعه شاهنامه خوان» ، آرزوهای سیاسی (نا بودی ایران) و پیروزی ترک ها در همه ی جبهه های جهانی .... بنظر من ؛ اگر کودتا در ترکیه پیروز می شد ، باز جنابعالی طرفدار کودتا چیان می شدید. مهم ماهیت قدرت سیاسی برای شما اهمیتی ندارد انچه در ترکیه برسر کار است ؛ برایتان مساوی با پیروزی و قدرت است. پیشنهاد می کنم نظرات را جمع و جور کنی و ان را به شکل یک تحلیل در اورده و بصورت مقاله در ایران گلوبال چاپ کنیم تا واقعا خوانندگان متوجه نظرات شما باشند

نظر: 

http://www.iranglobal.info/node/58507 جناب توکلی، در ادامه کامنت‌های من در این آدرس، باید اضافه کنم که """ انزوا و انقراض حلال شیعه شاهنامه خوانان """ بدین صورت عملی‌ خواهد شد. ۱- آوردن مصر به مدار عربستان، همین هفته عربستان احداث پروژهٔ اقتصادی با سرمایگذاری ۱.۵ بیلیون دلار در صحرای سینا مصر را تصویب کرد. ۲- آوردن کامل پاکستان به مدار عربستان ۳- تضعیف و محاصره اقتصادی حلال شیعه شاهنامه خوان‌ها با تصویب " محکومیت اشغال قره باغ توسط ارمنستان و انزوای بیشتر جامعه شاهنامه خوان ۴- """ تصویب صندوق سرمایگذاری در آزربایجان جنوبی توسط کشور‌های شورای همکاری خلیج """. ۵- نابودی تمام بقایای گروه‌های تروریستی کمونیست‌های پ ک ک که با مافیای سپاه همکاری دارند و تضعیف همکاری """ آسالا ارمنستان و تروریست‌های کمونیست پ ک ک """ که سیا اخیرا اسنادی را در این باره منتشر کرد، پاکستان نیز همین هفته، اشغال قره

نظر: 

آقای توکلی. شما طوری در مورد انتخاب اوباما حرف می زنید که انگار احمدی نژاد بود. او با رای مردم انتخاب شد نه با تقلب نیروهای مسلح امریکا. آمریکا اشتباه تاکتیکی میکند ولی نه اشتباه استراتژیک.
همه چیز در دنیا دور اقتصاد میچرخد.
- بعد از بحران اقتصادی اخیر که علت اصلی آن ولخرجی بانکها ( بحران ادواری سرمایه داری به کنار) در دادن وامهای بی پشتوانه بود اقتصاد غرب در حال رشد است. در ژانویه امسال در آمریکا 270 هزار کار جديد ایجاد شد. در بریتانیا با وجود برگزیت رشد اقتصادی ادامه دارد و در آلمان صادرات رکورد زد و از چین پیشی گرفت.
-رشد بالای اقتصاد چین به علت دخالت دولت در پایین نگهداشتن ارزش یوان بطور مصنوعی است تا محصولات ان ارزان بماند. آمریکاهم از این مسئله ناراحت است.
--سقوط شوروی بخاطر مسابقه تسلیحاتی با غرب و خرج جنگ در افغانستان بود و به ورشكستگي آن انجامید. آن اواخر نان نبود مردم...

نظر: 

با آمدن ترامپ به صحنه دیپلماسی آمریکا، حتی خود آمریکایی ها ناراضی اند و دنیای اروپا ناراضی تر. ایران در کنار گوش روسیه قرار دارد و او نمیتواند دست روی دست گذاشته و خود را با تماشای صحنه جنگ راضی کند. طرفداری از عربستان برای آمریکا دیگر آن تنور داغ گذشته نیست، چراکه عربستان نه ارتش خوبی دارد و نه مردمی آماده جنگ. تنها شاید فروش مقدار زیادی جنگنده به عربستان و در انتهاء ویرانی عربستان پس از جنگ نتیجه آن باشد.
نباید فراموش کرد که جنگ در منطقه میتواند شورشی بسیار بزرگتر در میان جوانان کشورهای اروپایی و حتی در خود آمریکا بر ضد جنگ روی دهد.

نظر: 

جناب جمال و بهمن موحدی گرامی / در تجزیه و تحلیلی سیاسی می باید . ارزوها و اهداف سیاسی حزبی و یا غیر حزبی را کنار گذاشت و انگاه صحنه را بدون عینک ایدئولوزیک دید. به بررسی اوضاع پرداخت موضوع حمله نظامی امریکا ویا اسرائیل موضوع 35 سال گذشته است. من یادم می اید که پس از حمله نظامی امریکا به طالبان افغانستان ، بوش پسر برای اینکه به عراق و یا ایران حمله کنه ؛ به قول معروف «شیر و یا خط » کرد. موضوع این بود که پس از فروپاشی شوروی ، امریکایی ها بسیار مغرور شده بودند و قصد داشتند؛ خاورمیانه را از نیروهای ضد غربی« صاف و صوف» نمایند و نظم نوین جهانی را در خاورمیانه برقرار نمایند.

نظر: 

اقوام ایرانی ساکن ایران از قبیل کرد ، ترک ، عرب خوزستانی ، ترکمن ، بلوچ و سایر اقوام ایرانی ، هم پیمان علیه رژیم تبهکار و ضدایرانی جمهوری اسلامی هستند و نه علیه ایران. حساب مردم ایران از رژیم ضدبشری جمهوری اسلامی جدا است.
نمونه ای ازشرم آورترین مطالبی که از سوی منفورترین گروه بیگانه گرای تاریخ ایران یعنی تجزیه طلبان مطرود ( پان ترک ، پان عرب ، پان کرد ، تجزیه طلبان بلوچ) گفته می شود :
«"اگر جنگی روی دهد ملتهای ساکن ایران از قبیل کورد ، بلوچ، عرب ، ترکمن ، و تورک آذری را در صف کشورهای هم پیمان علیە ایران قرار خواهد داد"»
تجزیه طلبان موذیانه می خواهند نام ایران را مترادف با رژیم ضد ایرانی جمهوری اسلامی کنند . تجزیه طلبان این نکته را خوب بدانند که شاید ماموران امنیتی رژیم جمهوری اسلامی هم اینک با سوت و کف و خشنودی ازاینگونه اظهارات تان استقبال کنند. ماموران بدنام وزارت اطلاعات -

نظر: 

آقای توکلی
آمریکا با آوردن ناوشکن USS cole به آبهای یمن نیروهای خود را افزايش داده است. خبر بینیازی افزايش نیرو مربوط به دریای جنوبی چین است. تمام دلايل حکم بر جنگ دارد. اسرائیل این موقعیت را از دست نخواهد داد تا با حزب الله و حماس هم در این میان تصفيه حساب کند.

نظر: 

جنگ بین ایران با آمریکا و اوروپا و اسرائیل و عربستان و احتمالأ تورکیە اجتناب ناپذیر یعنی جنگی کە در آیندە ایران با غرب درگیر شود کە احتمال آن بسیار زیاد است در این جنگ ایران هیچ همپیمانی نخواهد داشت و روسیە و چین نیز بە کمک ایران نخواهند آمد در عوض تمام کشورهائی کە در تمام دوران حاکمیت جمهوری اسلامی با این حکومت سر ناسازگار داشتن هر چند کە با همدیگر هم اختلاف داشتە باشند بر علیە جمهوری اسلامی ایران در یک صف قرار میگیرند این جنگ اگر روی دهد عربستان و مصر و اردن و تمام کشورهای عربی را حتی فلسطینها را نیز در صف اسرائیل بر علیە ایران قرار میدهد و بعلاوە اگر جنگی روی دهد ملتهای ساکن ایران از قبیل کورد ، بلوچ، عرب ، ترکمن ، و تورک آذری را در صف کشورهای هم پیمان علیە ایران قرار خواهد داد

نظر: 

ایدئولوگ های نظامی رژیم تبهکار جمهوری اسلامی برای روحیه دادن به مزدوران و طرفدارن وارفتۀ خود اینچنین دست به داستان پردازی می زنند و مضحکانه خود را قدرتمند نشان می دهند. رژیم در سوریه از پس مبارزانی که سنگین ترین سلاح آنها آرپی چی 7 و خمپاره بود برنیامد و اگر نیروی هوایی روسیه به داد رژیم در سوریه نرسیده بود ، مخالفان دمشق را تسخیر می کردند.
توان موشکی رژیم نیز پوشالی می باشد و ببری است با دندان کاغذی که کارآیی ندارد.عمده هواپیماهای نیروی هوایی ایران نیز 40سال پیش (در رژیم شاه) خریداری شده است. این هواپیماها شامل 40 جنگنده F14 و بیش از 140 جنگنده فانتوم‌های F4 و F5 و نیز 60 فروند سوخو، 35 میگ، 10 میراژ فرانسوی و 24 اف 7 ساخت چین است. تنوع این جنگنده‌ها، که هر کدام متعلق به سیستم‌های ناهمگونی هستند، معضلات بسیاری در مدرنیزه کردن و سرویس و نگهداری آنها ایجاد کرده است.

نظر: 

این روزها اخبار مربوط به تهدید حمله نظامی آمریکا علیه ایران در رسانه ها منتشر شده است. این موضوع که آیا این تهدیدات یک جنگ روانی برای مرعوب کردن سران رژیم تبهکار جمهوری اسلامی مانند گذشته است یا زمینه سازی برای حمله نظامی و یک جنگ واقعی، در آینده روشن خواهد شد. موشک پراکنی های سپاه پاسداران ضدخلقی و عکس العمل رژیم جمهوری اسلامی به این تهدیدات این شبهه را تقویت میکند که خامنه ای جلاد و سپاه پاسداران ضدخلقی قصد دارند به جای جلوگیری از وقوع جنگ به استقبال آن بروند. که دلیل آنهم سرپوش گذاشتن برمشکلات داخلی و جلوگیری از قیام گرسنگان است. حکومتی که بقای نظام خود را مدیون گروگانگیری و جنگی هشت ساله با کشور عراق می داند و این دو فاجعه را «انقلاب دوم» و «برکت» برای نظام می شناسد، تعجب آور نیست که اکنون نیز در پی آن باشد تا برای حفظ خود با زیر پای گذاشتن مصالح مردم و کشور به پیشواز -

افزودن نظر جدید

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.