شروع تدریس زبان مادری(ترکی) در دبستان های زنجان

روحانی که در روزهای تبلیغات انتخابات خود، قول تدریس زبان مادری ایرانیان بطور رسمی در سطوح مدارس و دانشگاه‌هارا داده بود،دراولین قدم های بسیار کوچک وناقص خود،مجوز تاسیس فرهنگستان ادبیات ترکی وتدریس زبان ترکی در دبستان های زنجان را صادرکرده است وکتاب دبستانی آنا دیلی نوشته وتدوین آقای دکتر م -کریمی توسط آموزش وپرورش زنجان چاب گردید

دولت دکتر حسن روحانی که در روزهای تبلیغات انتخابات خود، قول تدریس زبان مادری ایرانیان بطور رسمی در سطوح مدارس و دانشگاه‌ها و اجرای کامل اصل ١۵ قانون اساسی و  تقویت فرهنگ و ادبیات اقوام ایرانی و پیشگیری از زوال آنان وهمچنین قول  به تغییر نگاه امنیتی نسبت به اقوام و فرهنگ‌ های آنها را داده بود. ،دراولین قدم های بسیار کوچک وناقص خود نیز مورد هجوم اصولگرایان تندرو مخصوصا اعضا ورئیس فرهنگستان زبان فارسی (حداد عادل) قرار گرفت.به دنبال پذیرش دانشجو برای رشته زبان ترکی در بعضی دانشگاه ها وتاسیس فراکسیون مناطق ترک زبانان در مجلس اخیرا مجوز تاسیس فرهنگستان ادبیات ترکی وتدریس زبان ترکی در دبستان های زنجان را صادر وکتاب دبستانی آنا دیلی نوشته وتدوین آقای دکتر م -کریمی توسط آموزش وپرورش زنجان چاب گردید.البته تندروها با مخالفت شدید خودبا مجوز تاسیس فرهنگستان زبان ترکی آنرا به فرهنگستان ادبیات نرکی کاهش دادند وهمچنین تربیت مدرس زبان ترکی در دانشسراها که برای تدریس در دبستانها ضرورت دارد بلا تکلیف مانده ومسلما آموزش در سطح دبستان ها با کمبود معلم روبرو خواهد شد.

  فایلPDF این کتاب را من نتوانستم در اینجا وارد کنم علاقمند باشید به ایمیل من اعلام کنید براتون ارسال کنم esmiliahmad@gmail.com

                                                                                                                                                                       

انتشار از: 

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
منم بابک خرمدین از آذربایجان:درد شما ترکان مهاجم به سرزمین ایران چیز دیگری است ما آذربایجانیان بهتر از همه شما ترکان مد نیت بر انداز را می شناسیم هزار سال ویرانگری وطن فروشی کافیست . دولت هر دولتی مخصوصا این حکومت داعش شیعه ترکی ودولتهای وطن فروش آن که مادر نیست زبان مادری را مادر به کودک می آموزد البته برای قشر عقب مانده که وارونه انگار با دانش بسیار کم خمینی گجستک را در ماه می بینند شاید این مز خرفات را هم در ماه میبینند . آموزش به زبان مادری و اینگونه مسایل را چرا از کشورهای متمدن و حقوق بشری خودتان مثل سوئد،انگلستان و آلمان و...شروع نمیکنید؟!چرا در هلند ممنوع است و در سوئد فقط تا ۷ سال بعد از شروع دبستان امکانش هست آنهم کاملا میلی و اختیاری؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب علی:
تورکی زبان نیست لهجه غربی زبان مغول هست برای این لهجه هم همین اندازه کافی است اگر میخواهی اثبات این مطلب را هم بدانی یک سر به لینک بزن
http://www.iranglobal.info/node/58906

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اخم نکن، بهتر از هیچ است. همین اندازه هم بد نیست. زیاده طلب نباش! خدا را خوش نمی آد. می خواستی پنجاه هزار صفحه باشد. این را هم بگم. اگر کتاب های کت و کلفت به بچه ها بدی اصلاً نمی خونن. بگذار با همین صد صفحه شروع کنن، بعد سومری هم بهشون یاد خواهند داد. از قدیم گفته اند: مشد، مرند، آستارا / مالا باسیب پاسدارا.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در تهران " آذربایحان مدنی درنکلر بیرلیگی " ( کانون اتحاد فرهنگی آذربایحان ) که از تشکیل 16 کانون ادبی - فرهنگی که اعضاء آن از مولفین برجسته آثار ادبی ترکی در ایران تشکیل شده است در سال 1393 به آقای یونسی معاونت اقوام آقای روحانی پیشنهاد داد برای اجرای اصل 15 قانون اساسی ، این کانون آمادگی دارد کتابهای درسی ترکی را که برای تدریس در مدارس آذربایجان در نظرگرفته می شود تالیف و تدوین کند و برای آموزش معلمان آذربایحان برای تدریس کتابهای ترکی ، در یک دوره یک ماهه در تعطیلات تابستان آموزش لازم را به آنها بدهد که متاسفانه هیچ حرکتی از طرف مقابل دیده نشد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این کتاب اگر در زنجان تدریس هم بشود گول زدن ترکان آذربایجان است ، اگر به جلد کتاب دقت کنید روی آن نوشته شده است : آلتی ایللیک ابتدایی مدرسه لر اوچون ( برای مدارس شش ساله ابتدایی ) ! این کتاب 100 صفحه است ، یعنی تدریس این کتاب 100 صفحه ای برای 6 کلاس ، یعنی تدریس آن برای اول تا ششم ابتدایی در نظر گرفته شده است! که اگر به نسبت مساوی برای هر کلاس تقسیم شود برای هر سال کمتر از 17 صفحه می افتد! این مسخره کردن ملتی با جمعیت حداقل 32 میلیون نفر در ایران است!