چرا جایزه اسکارنصیب اصغر فرهادی شد؟

کیانوش توکلی :گفتگو یی داشتم با رامین پیرامون کارشنناس مسایل سینما و اینکه چرا این جایزه به اضغر فرهادی داده شد و آیا انگیزه های سیاسی در این کار نقشی داشتند؟

منبع: 
ویژه ایران گلوبال
انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

نظر : 
معمولا فیلمهایی با محتوای هیجانی و استثنایی که بیننده را انگشت به دهان می گذارد، شانس برنده شدن در انتخاب جایزه اسکار می شوند، کارگردانان ایرانی با بکارگیری هنرپیشه های ارزان قیمت و با شکار افراد آسیب دیده های اجتماعی، دست به ساختن فیلم های مستند می زنند، کودکی آسیب دیده از جنگ که وحشت جنگ را تجربه کرده اند و یا پیر مردی و یا زنی که دربدری و فقر را در زندگی روزمره بر دوش می کشند، قربانیان مستند سازی این کارگردانان می شوند و با گرفتن ساندویچی و یا یک وعده غذا فیلمی را خلق می کنند که شایسته جایزه اسکار و دیگر جایزه ها می شوند و آنها بعد از پایان فیلم در کوچه های نا امن رها می شوند ، آنها هرگز در روز اخذ اسکار حظور ندارند و یک دلار هم نصیب آنها نمی شود و حتی پولی ندارند تا فیلمی را که خودشان خلق کرده اند تماشا کنند آنها حتی خبردار نمی شوند که
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
ائلیار عزیز، علیدوستی و فرهادی نان را به نرخ روز میخورند! این 2 نفر چرا به هوای آلوده و قطع برق و گاز در خوزستان اعتراض نمیکنند؟! چونکه هزینه دارد و این 2 حاضر به پرداخت هزینه ی آن نیستند!
عدم انتشار شده: 
false
تصویر آ. ائلیار

نظر : 
جایزه ی اسکار به فیلم فروشنده، به خاطر اعتراض سیاسی « علی دوستی و فرهادی» به قانون مهاجرتی دونالد ترامپ، داده شده است. که خود داوران نیز معترض آن قانون هستند.( در حد یک ژست توخالی)
اعتراض به قانون ترامپ به خاطر ممنوعیت ورود اهالی 7 کشور مسلمان.

این اسکار نه یک اسکار هنری بل یک اسکار سیاسی ست.

اشکال قانون ترامپ این استکه
مردمان 7 کشور را فله ای ممنوع کرده است. فرقی بین « اسلامیست و تروریست » با غیر آنها یا مخالف آنها قایل نیست. ترو خشک را باهم میسوزاند.

آیا فرهادی و علی دوستی و دیگران واقعا درکی از تبعیض دارند ؟
در خانه ی آنها « ایران» انواع مختلف تبعیضات ، با عاملیت حکومت، جگر انسان را آتش میزند : تبعیض برافغانها، ملیتها، زنان، مذاهب، و دیگران، دل هر انسان آگاهی را بدرد میاورد.

عدم انتشار شده: 
false
تصویر کاوه جویا

نظر : 
کامیابی فیلم ایرانی "فروشنده" در جشنواره ی اسکار، نشان دهنده ی ارزش سینما و هنر جامعه ی ایران و افتخار همه ی ایرانیان جهان است.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
درکشوری که 38 سال تمام است حقوق بشر و حقوق مسلم ملیتهای ایران در آن به خشن ترین وجهی زیر پا لگد مال میشود، در کشوریکه یک رژیم توتالیتر به شدیدترین وجهی مردم را سرکوب میکند، در کشوری که روزانه تعداد بیشماری از انسانهای بیگناه بجرم دفاع از حقوق انسانی و آزادیهای زبانی ـ فرهنگی، برای کسب حقوق ملی مدنی، و آزادیهای سیاسی بدست رژیم آخوندی زندانی، شکنجه، و اعدام میشوند، در کشوریکه فساد اداری، دزدی و فحشا، مخصوصا غارت ثروتهای ملی هیچ حد و مرزی نمیشناسد، اکنون بزرگنمائی و تبلیغ پانفارسیسم و برحسته کردن آن از طرف دول غربی و به راه انداختن تبلیغات جایزه دهی، و جایزه بازی، دردی از مردم ایران را دوا نخواهد کرد. اگر دول غربی در صدد جلو گیری از سقوط آزاد رژیم اسلامی فارس هستند، این تیر نیز به سنگ خواهد خورد. رژیم اسلامی پانفارس دارد به آخر خط نزدیک میشود. تبلیغات "اسکار بازی" برای فیلمی

ا
عدم انتشار شده: 
false