رضا پهلوی خواستار "انقلاب" در ایران شد

رضا پهلوی پس از انتخاب ترامپ بسیار فعال تر از پیش

رضا پهلوی در گفت‌وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس خواستار انقلاب در ایران شد. به گفته او، این انقلاب باید مسالمت‌‌آمیز باشد و می‌تواند با اعتصاب‌های سراسری کارگری آغاز شود

 

رضا پهلوی که در ماه‌های اخیر و در پی انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا فعال‌تر از پیش شده است در مصاحبه با خبرگزاری ‌‌آسوشیتدپرس خواستار جایگزین کردن رژیم روحانیون در ایران با رژیم پادشاهی پارلمانی شد‌؛ رژیمی که در آن به حقوق بشر احترام گذاشته می‌شود، اقتصاد دولتی مدرنیزه می‌شود و می‌تواند حسن نیت خود را به غرب و همسایگان سنی ‌خلیج فارس ثابت کند تا سوء ظن به مقاصد ایران به خاطر نقشی که در عراق، سوریه و یمن ایفا کرده از بین برود.

فرزند ارشد آخرین شاه ایران می‌گوید، جمهوری اسلامی به خاطر "ماهیتش" اصلاح‌پذیر نیست و مردم امید خود به اصلاحات را از دست داده‌اند و فکر می‌کنند باید "تغییری بنیادی" اتفاق بیافتد. او گفت: «این که این تغییر چگونه می‌تواند رخ دهد پرسش بزرگی است.»

رضا پهلوی گفت، میراث پدر و پدربزرگش در "تضاد آشکار با این سیستم تندرو، قدیمی، واپس‌گرا، مذهبی افراطی و به شدت ‌سرکوبگر است

منبع: 

DW

بخش: 

انتشار از: 

دیدگاه‌ها

نظر: 

درقیام بعدی مردم ایران جواب دندانشکنی هم به خمینی و هم به مجاهدین خلق می دهند میلیون ها نفر چنان شعارهایی بر ضد مجاهدین خلق و خمینی گور به گور شده بدهند که درس عبرتی برای نسل ایرانی باشد . خمینی و مجاهدین خلق دشمن ایران و ایرانی با انقلاب کذایی شان ایران ما را به ویرانستان تبدیل کردند .

نظر: 

جناب رضا پهلوی هنوز متوجه نیستند که ترک بودن فرح دیبا، یکی از بزرگترین پوئن های سیاسی و اجتماعی است که می توانند بخاطر شرایط موجود حرکت ملی آزربیجان، از آن بهره مند شوند، ولی اول باید سعی کنند زبان ترکی را کاملا یاد بگیرند، و زیاد به جامعه شاهنامه خوان فارس امیدوار ساخته و خود را به آنها وابسته کنند.

نظر: 

یک یاد اوری :مستند بسیارمحکم که دچار اشتباه حمایت از هیچ شخص خاصی نشویم که ناگهان از حمایت جهانی بر خور دار میشود.
این غیر قابل جبران خواهد بود اگر ما هم تک تک به انتشار تبلیغات افرادی بپر دازیم که ناگهان پس از سی سال از هیچ ظاهر شده اند وبه هرحال قدرتمند هستند .رضا پهلوی آمادگی خود را برای استبداد اعلام فرمودند+:/ https://www.youtube.com/watch?v=Z-fyZ4kcE0I


نقد بهرام مشیری از مصاحبه رضا پهلو https://www.youtube.com/watch?v=r2K7ST0IjCY


+رضا پهلوی مامور نابودی پادشاهی، تجزیه ایران و نقشه جدید خاورمیانه_رودست
https://www.youtube.com/watch?v=FyXbsr9MzPs

+دلایل واقعی خودکشی شاهپور، علیرضا پهلوی، چه بود؟+https://www.youtube.com/watch?v=dKDaOBzbrB4

نظر: 

جناب محسن کردی سلام؛
دوست گرامی!
من تحت هیچ شرایطی بخودم این حق را نمی دهم که کسی را امر و نهی کنم. در مورد آقای رضا پهلوی هم بهمین شکل هست.

لیکن این حق را بخودم و هرکسی بدون هیچ اگر و امائی می دهم که آزادانه، و همزمان مسئولانه منتقد دیدگاه های موجود کل مخالفان چپ تا راست باشد. و بسهم خود تلاش کند راه های موفق دیالوگ ضد استبدادهای شاهی و شیخی را طی کرده و آگاهانه .و متمدنانه دیدگاهش را به بحث مشترک گذارد. و با نگرش های خود و دیگران ِمخالف، بتواند نفس اشتباه ها و آسیب پذیری های تاکنونی مان را شناخته و به یاری همگانی، و توسط بردباری دمکراتیک، نتایج نظری خود را به چالش اجتماعی کشانده و با راه حل های خاص خود و شنیدن نگاه های مخالفان، مبارزه ی ضداستبداد را به یاری اراده ی توده ها رشد داد و فرابرویاند.


نظر: 

جناب چنگائی، اگر شما کمونیسم را محکوم کردید و از کشتار 200 میلیون انسان در طول حکومت کشورهای کمونیستی شرمسار شدید و از کمونیست بودن خود روی برگرداندید و پشیمان شدید، آن وقت باید توقع داشته باشید که رضا پهلوی هم پدر و پدربزرگش را محکوم کند! یک سوزن به خود بزن و یک جوالدوز به دیگران. من خودم آن قدر شهامت دارم که اگر کمونیست میبودم، با آن کارنامه ی سیاه کمونیسم شرمسار مردم آزاده میشدم و از کمونیسم روی برمیگرداندم. ولی فکر نکنم شما این گونه باشید.

نظر: 

من فقط یک کامنت زیر این مقاله گذاشته ام که از دریاچه ارومیه هم نام برده ام بقیه کامنتها با نام علی متعلق به بنده نیست

نظر: 

::: پاپیولیزم و آپشن‌های محدود شاهنامه خوان‌ها ::: پاپیولیسم به آن قشری که از قدرت کنار گذاشته شده، وعدهٔ‌ شرکت در قدرت را می‌‌دهد،برای شاه الهی‌ها این یعنی‌ شریک کردن ترک‌ها و سایر غیر فارس‌ها در قدرت که با فلسفه‌ی ایران یعنی‌ فارس و زبان یعنی‌ زبان فارسی‌ نمی‌‌سازد. کمونیست‌ها در این مورد دل‌ بازترند ولی‌ از بد شانسی‌، دوران کمونیزم تمام شده :: به تحولات امروز ونزوئلا نگاه کنید و ببینید چگونه جوانان از کمونیست‌ها انتقام خواهند گرفت. ::: آپشن دوم ::: تقسیم پول نفت و گاز است، ولی‌ با ارزش نفت در شراشیبی سقوط، این هم دیگر قابل دسترس نیست. ایران را قحطی فرا خواهد گرفت و کشور از درون متلاشی خواهد پاشید. شاید پسا ساختار گرایی و پست مدرنیسم جامعه شناسان ساده لوح، همه ما را نجات خواهد داد.

نظر: 

جناب چنگایی، این مادر و پسر بارها گفته اند که اشتباهات دوران شاه نباید اننجام میشد. متاسفانه عده ای توقع دارند که رضاپهلوی لعنت و نفرین هم به رضاشاه و پدرش بکند. خب اینجوری که داره میگه گور بابای خودم! رضاپهلوی هرچه داره هر اعتباری داره از بد و خوب پدر و پدربزرگش داره نمیشه توقع داشت که یک چوب برداره و به مرده اونها بزنه. اینجوری دلایل وجودی خودش رو هم انکار میکنه. یعنی وقتی یک خط بطلان بر کل کارنامه رژیم گذشته بکشه خود من بهش میگم خب.. آقا تو خودت چکاره ای؟ با اون پدر و پدربزرگی که خودت ترکمون زدی بهشون؟ مگه آدم تو این مملکت قحطه؟ و این میدونید یعنی چی؟ این یعنی تف سربالا. یعنی کنار گذاشتن یکی از محبوب ترین کسانی که میتونه در جذب نسل جوانی که دشمن انقلاب هست موثر واقع بشه. حیف نیست؟ آقا این موضع که تو بیا اول گذشته پدرت رو نقد کن زمانش گذشته. امروز باید خود رضاپهلوی را نقد کرد.

نظر: 

جناب علی سلام؛
من لازم می دانم چند نکته کوتاه و برجسته را پیرامون پانویس شما یادآور شوم.
ـ من با فرهنگ و ساختار مونارشیسم(پادشاهی)مخالفتِ سازش ناپذیر دارم. چرا؟ چون حکومت فردی ست و در روند استقرار خود، به تمرکز فوق قدرت نیاز دارد و می انجامد. ناگزیر و بتدریج دچار سرکشی، خودکامگی، فسادها و... می شود. همانگونه که شاهان پهلوی شدند و همینک هم نظام ولائی در شکلی دیگر خودسری فردی، گروهی و استبدادمذهبی بشدت ضدبشری تری را ادامه می دهند.

ـ مونارشیم در ذات خود، همیشه در ایران و اغلب کشورهای جهان برابر اراده ی آزاد، شعور پویائی و اقتدار سیاست اجتماعی و طبقاتی آنها ایستاده، و در بزنگاه های شکنندگی خود، تا آنجا که توانسته بی رحمانه و برای بقای ساختار خویش کشتار کرده و با سماجت می ایستد. برای این هدف ضدمردمی هم، هرد ارتش شاهی و اسلامی تربیت می کنند.
در این عرصه بسیار می توان نوشت اما بگذریم.

نظر: 

بهمن خان. دوزار هم حرف سسیاسی بزن. همه ش که نمیشه نق بزنی برادر. خمینی هم 14 سال در تبعید پلو خورد و اروغ زد اما تونست شاه رو صرف چند ماه سرنگون کنه. همون زمان شما کمونیستها با دادن دهها کشته در کوه و شهر و برزن و زندان هیچ کاری نتونستین انجام بدین. ما همه این سالها باسن مان را تکان دادیم. شما کمونیستها لالد میرفتید زیارت امامرضا در این سالها بله؟ می بینی چقدر حرفهای شما بحث رو به بیراهه میکشه؟ برادر شما مگه وکیل وصی مردم هستی که از جانب اونها حرف میزنی؟ نمایندگی گرفتی؟ که میگی مردم اینو میخوان اونو نمیخوان؟ آخه خود را به کوری زدن تا کی؟ حالا یکی دوتا بودن باز یه چیزی. اما نگاه کن صدها هزار از نسل تازه سالهاست تو اینترنت دارن بما سرکوفت میزنن که چرا رژیم شاه رو سرنگون کردیم. یه عکس از رژیم شاه می بینند داغ دلشون تازه میشه. نمیخوای چشماتو باز کنی؟ تا کی عقده گشایی؟

نظر: 

این آقا رضا پهلوی در حین مصاحبه مطبوعاتی همیشه پشت سرش عکس پدر بزرگش را قرار میدهد یعنی پز میدهد و این پز دادنش با عکس رضا قزاق یک معنی سیاسی دارد و آن اینست که به خط و خطوت رضا قزاق پایبند است یعنی دشمنی آشکار با زبان تورکی و زبانهای غیر فارس دیگر یعنی دیکتاتوری کامل و کشتن و شکنجه مخالفان و امثالهم . خوب من یک سوال دارم آیا در بین ٨٠ میلیون انسان زنده و کلی انسان مرده این آقا رضا نتوانسته سنبلی برای خود پیدا کند و رفته دنبال یک دیکتاتور تمام عیار و ما هم سرنوشتی جز سر تعظیم به دیکتاتور ها نداریم از دیکتاتوری پهلوی افتادیم دام آخوندها حالا باز گردیم به دیکتاتوری پهلوی و همینطور ادامه پیدا کند

نظر: 

یک عنصر بی حیا! با اسم من کامنت میگذارد! آقای مسئول کامنت اگر خود را مسئول سایت میدانید، جلوی این عنصر بی حیا را بگیرید!

نظر: 

انقلاب که بدون جناب اقبال اقبالی و ناصر کرمی نمی‌‌شود، مگه من ابلهم که اینها در کنار ارامنه پسته بشکنند و آجیل بخورند من هم برای شما انقلاب بکنم، جوانان ونزوئلا بر علیه کمونیست‌ها انقلاب کرده اند، چرا یک پلاکاردی به دستت نمی‌گیری بری در همان کاراکاس، به مردم بگی‌ این آخوندا‌های لامذهب ما و کمونیست‌های شما، با هم همکاری میکنند، ببینید ما آریائی هستیم، چهره‌ٔ زیبای احمدی‌ نژاد یادتان است؟ بیائید در کشور ما هم، انقلاب کنید.

نظر: 

آقای رضا پهلوی، مادر بزرگتان ترک قاجار بود، مادرتان هم که ترک تبریز است، اگر شما فقط پنج دقیقه بزبان ترکی حرف بزنید، می دانید در تبریز چه غوغائی میشه؟

نظر: 

جناب چنگائی فرمایش کرده اند که باید شاهزاده از عملکرد پدر و پدربزرگش فاصله بگیرد! آیا باید تروریستهایی مانند حمید اشرف و کمونیستهای فدایی از اعمال خود پشیمان نباشند؟ سیاه ترین دوران بشر، دوران کمونیستی بوده است. نفرین بر کمونیسم و مارکسیسم

نظر: 

سلام. من هم با نظرات شاهزاده موافقم و امیدوارم به زودی جمهوری اسلامی به زباله دان تاریخ بپیوندد.

نظر: 

اغا کارگرها سهم ما و متعلق به ما کومونیستها است شما چرا از بازاریها نمی خواهی اعتصاب سراسری بکنند؟
چرا از گسانی که در اطراف به اصطلح قبر کوروش قمه می زنند نمی خواهی کاری بکنند؟
از اینها گذشنه وقتی دست به سوی امریکا،اسرائیل ،انگلیس دراز می کنی دیگر چه لزومی به اعتصاب کارگری است؟
پس این شورای ملی که شما درست کرده بودید همان شورای شاهنشاهی بود؟ خوش به حال انها که عضو این شورای شاهنشاهی هستند. راستی اغا حتی هنرپیشه هالیوود از نابودی دریاچه ارومیه ابراز نگرانی کرد ایا شما که خود را شاهنشاه ان کشور می دانید حتی در حد یک فیس بوک به نابودی دومین دریاچه شور دنیا در کشور شاهنشاهی خود اشاره ای کرده اید؟
بنظر از این به بعد باید منتظر اعلامیه ها و اخبار کارگری از طرف شاهنشاه باشیم :)
نان سازمانهای کارگری اجر شد

نظر: 

ایده ی و یا خواست انقلاب مردمی ایشان خوب است.

ولی ایکاش آقای رضا پهلوی که این روزها فعال ترشده و خوب هم هست، و خواستار وقوع انقلاب در ایران استبدادزده ی مذهبی می باشد که آنهم لازم است.
ابتدا خود وی می توانست انقلابی در بنیاد فرهنگ شاهی ـ پهلوی ها کرده، و دیدگاه خویش و خانواده اش را با دگرگونی برپاکند.

آغاز آن می توانست این باشد که او و مادرش به ( نقد شفاف جنایت های پدرانش) می پرداختند. و هردو نشان صمیمانه و صراحتا نشان می دادند که آنها با گذشته های سیاه و خودکامگی پیشینیان مرزبندی اخلاقی و نوعدوستانه کرده، و اینک انسان های آزاده، متعهد، انقلابی و پویائی شده اند. و نه همچون پیشترهای ظاهرساز و عمدتا شعارپرداز!

در آنصورت میسر می شد با شخص وی و مادرشان از دریچه ای متفاوت وارد گفتمان فردائیِ متحول شد. آیا این استعداد در قاموس این خانواده موجود هست؟ بازتاب انقلابی پرسش را منتظریم.

نظر: 

جان ! رژیم پادشاهی پارلمانی ! باشه حتماً ، شتر در خواب بیند پنبه دانه.
آقای رضا پهلوی ! شما و طرفدارانتان در این 39 سال چکار کرده اید؟! بیلان عمل و مبارزات شما در این سالها چیست ؟!
پادشاهی خواهان پهلوی چی در این 39 سال حاکمیت ننگین رژیم جمهوری اسلامی به غیر از عیاشی در کاباره های لس آنجلس و کمر چرخاندن و باسن تکان دادن کار دیگری نکرده اند و حالا بیشرمانه خواهان احیای مجدد رژیم ارتجاع سلطنتی و بازگشت تاج و تخت هستند و فکر می کنند که مردم رعیت هستند که سرخری به نام شاه بخواهند.
آهای سلطنت طلبها ! زمانی که در دهۀ سیاه و خونین 60 شما در لس آنجلس مشغول عیاشی بودید، مجاهدین و مارکسیستها که همانا آگاه ترین و دلاورترین فرزندان این آب و خاک بودند ، در راه آزادی خلق و میهن شان از چنگال این آخوندهای پلید جان برکفانانه مبارزه کردند و بر تیرک های تیر باران و طناب های دار بوسه زدند و با فریاد

نظر: 

رضا پهلوی دیگه چه غمی داره وقتی شیرغران مهناز هدایتی حمایتش می کنه انقلاب که سهله پیروزی که دشوار نیست در دسترسشه .

نظر: 

چشم! آقا رضا! الان انقلاب میکنیم تا از انزوای فرنگ تشریف بیاوری و برما پادشاهی و آقائی بکنی! اینبار بک غل و زنجیر محکم بر کول همه مان ببندی، مثل رژیم اسلامی آخوندی پانفارس تهران زندگی را بر ما جهنم کنی! مدام العمرهمه را به خویش ببندی. انتقام پدر معدومتان را بگیری. در ضمن گوسفندان امت مسلمان هنگام تشریف فرمائی تان آماده اند. فقط موقع آمدن چاقوی تیزی یادت نرود! قربانت.

افزودن نظر جدید

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.