من هرگز رأی نخواهم داد!

برای پسر مبارزم، امیر ارشد تاج میر
به چه کسی رأی بدهم که دستانش خونین نباشد؟ که ثروت و نان فرزندانم( بیت المال ) را بیت الوجود خود و خانواده اش نکرده باشد ؟.... رأی من یعنی . خندیدن به گریه ها و ضجه های مادرانی که همین روزها . جوانان شان را حلق آویز می کنند
 
به چه کسی رای بدهم؟ که دستانش خونین نباشد؟
 
می دانی . دلم می خواهد . به عنوان یک انسان عاقل و بالغ 
برای تعیین و تضمین آینده ی وطنی که دوستش دارم . رای بدهم
 
اما . خنده ام می گیرد . خنده ای تلخ . چون زهر مار
به چه کسی . رای بدهم؟
همه را می شناسم .
38 سال است همین ها . سرنوشت و آینده ی
ایران و ایرانی را . به آتش کشیده اند
38 سال است همین ها . می زنند . زندان و شکنجه می کنند . و می کشند
38 سال است . گرسنه و تشنه ی یک مثقال عدالت
آزادی و امنیت . چشمهای مان . به دستهای شان است
همان دستهایی که . گدای مان پروراندند
38 سال است . فقط گریه و مرگ را می شناسیم و از شادی ی خبریم
دلم می خواهد رای بدهم . اما خنده ام می گیرد . خنده ای تلخ چون زهر مار
به چه کسی رای بدهم ؟ که دستانش خونین نباشد؟
به چه کسی رای بدهم ؟ که ثروت و نان فرزندانم ( همان بیت المال ) را
بیت الوجود خود و خانواده . نکرده باشد ؟
حال و هوای این روزها . سرشار شعارهای زیبای ملی گرایی
عدالت . آزادی . کار . شادی و بهداشت است
همان شعارهایی که . بی شماری را برای ابراز و اظهارش
حلق آویز و از زندگی ساقط کردند .
من هرگز رای نخواهم داد
رای من . یعنی رضایت از قتل فرزندانم . در عنفوان جوانی و نهایت بی گناهی
رای من یعنی . نابودی آذربایجان و کردستان و اهواز
با مسئولینی بی مسئولیت
رای من یعنی . مردن خاموش نرگس محمدی . آرش صادقی
گلرخ ایرایی . آتنا دایمی . امید علی شناس . امیر امیر قلی
زینب جلالیان . سعید شیرزاد . اسماعیل عبدی
یوسف عمادی . عیسی سحر خیز . احمد رضا جلالی .
و عبد الفتاح سلطانی و ............. در سلولهای تاریک جمهوری اسلامی
رای من یعنی . خندیدن به گریه ها و ضجه های مادرانی
که همین روزها . جوانانشان را حلق آویز می کنند 
 من هرگز رای نخواهم داد
 
انتشار از: 

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب حسن,
این " ایا " پیروز " ایا " ست. خانم آن پیروزه است. و چون " طفلم به طبع و طالب افسانه ام هنوز ", بعد از آنکه جمهوری اسلامی به تیر غیب گرفتار شد , مانند افسانه دختر شاه پریان, خلق همیشه آگاه ایران مانند ۳۹ سال پیش به پای صندوق ها رفته و حکومت دلخواه خود را انتخاب خواهند نمود و پس از آن جاودانه شادمان خواهند زیست. " مکن زین خواب بیدارم خدایا , که دارم خلوتی خوش با خیالش ".

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مادرم نازنین من هم و همه خانواده پر جمعیتی که از ان هستم در تمام این دوران فقط و....فقط یکبار رای دادم و اکثریت بخش خانواده که اطلاع دارم ....جمهوری ایرانی ......و همین بود اخرین بار!....بخاطر دارم بعد از انکه هیولایی عجیب و بیگانه ناگهان به اسم جمهوری اسلامی ؟ این کلمه : اسلامی !!سراسر اسمان این سرزمین زیبا را ابری وتاریک کرد...زمانی طولانی حتی تا دو سال بعد از ان از دوست و اشنا و همدیگر می پرسیدیم :تو به ج.ا . را دادی ؟ نه ! نه ! حقیقتا نه !هیچکس با این نام اشنا نبود...بزرگترین غارت از همان زمان شروع شد ....از صمیم دل برای تو مادر شجاعت استقامت صبر و تندرستی ارزو دارم ....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اين ايا يا خانم پيروز فكر كند باجماعت هالوها طرف حساب است .بهتراست كمي فكر كند بعد بنويسد . گذشت دوراني كه با اين كامنت ها ملت را گول مي زديد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به عنوان مادري ازايران ، دست خانم شهين مهين فراين بانوي داغدار وصبور ودرعين حال محكم واستواررامي فشارم و وروي ماهش را مي بوسم ، مرا شريك دردها و رنج هاي خودتان بخوانيد ، همه ما مادران پشتيبان شما هستيم وهمچنان خواهيم بود ودرهرجا كه باشيم از دلاوري و شجاعت شما گفته وخواهيم نوشت . غم مداريد كه دنيا به كام ديكتاتورها نچرخيده ونخواهد چرخيد .چند صباح ديگر به رفتن اين ها نمانده است ، من هم مثل شما ميگويم راي نداده ونخواهم داد . انتخاباتي وجود ندارد كه پاي صندوق راي برويم . اينها نمايش و بازي است كه مدتي ديگرمردم را سرگرم كنند . به اميد روزي كه شمارا درآغوش كشيده و خنده هاي شادمانه شما را درايران ازاد بشنوم . درآن روز قطعا لباس سياهتان را به شادماني پسر نازنينت از تن بدر خواهي كرد .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب علی,
شما آنچه را تکرار میکنید که من بارها گفته ام. شما چه رای بدهید چه ندهید تعداد کافی طرفداران و مزدوران و مهر شناسنامه ای ها وجود دارند که صندوق ها را پر کنند. و رژیم هم میتواند ادعا کند که انتخابات انجام و نتیجه به نفع خود اعلام گردد. تنها چیزی که وجود نخواهد داشت تعداد آرایی ست که به تمام گزینه ها رای منفی داده اند. یعنی شمای مخالف, در ردیف کسانی محسوب خواهید شد که هیچ وقت رای نداده و نخواهند داد. یعنی در عمل مخالفی وجود ندارد. با عرض معذرت یعنی " گر گدا کاهل بود تقصیر صاحبخانه چیست ؟".

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای پیروز اینکه مخالفین فعال نیستند حق با شماست. اما انکه هم به پایه صندوق تا حالا رفته نشانه طرفداری از جمهوری اسلامی نیست. دختر یکی از اشنایان ما دانشچو بود گفنتم ایا رای می دهی گفت اری گفتم چرا . گفت باید شناسنامه ام مهر بخورد و گرنه هیچ کاری به من نخواهند داد. در ایران بخصص بیرون از طهران تقریبا تمام کارهایی که یک فارخ تحصیل دانشگاه پیدا کند فقط در اختیار دولت است . و میلونها خوانواده بی سر پرست که از دولت حقوق می گیرند باید سر صندوق رای حاظر باشند وشناسنامه ایشان مهر بخورد و گرنه حقوقشان قطع می شود. می توانم خیلی از این مثالها بزنم
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به peerooz
شما هم این کثافتکاری ها را ( طرفداری از رژیم منفور و کثیف جمهوری اسلامی و تبلیغ شامورتی بازی انتخابات قلابی رژیم) در سایتهای خودتان (خبرگزاری های اطلاعات و سپاه پاسداران ضدخلقی مانند "فارس" و "تسنیم" و....) مرتکب شوید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پس از انتشار کامنت قبلی متوجه شدم که کامنت جناب موحدی در پای رنجنامه سرکار خانم مهین فر آمده است. بنده صمیمانه از سرکار خانم مهین فر عذر خواسته و طلب بخشش مینمایم. جناب موحدی,این کثافتکاری ها را اقلا در جای دیگر مرتکب شوید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بعضی از کامنت های ایران گلوبال نه تنها آدم را کیفور میکند بلکه نشئه آور میباشند و گاه آدم را " از خنده روده بر " مینماید مانند کامنت جناب موحدی مبارز رشید ما که رای دادن را مرادف با گوزیدن میدانند. گمان دارم ایران گلوبال برای ورود به این سایت باید بلیط ورودی بفروشد. حیف است که مردم مجانی اینقدر لذت ببرند. جناب موحدی ایوال, دس مریزاد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب علی,
کی گفته است که " 90% مردم با جمهوری اسلامی مخالفند "؟ به اتکاء کدام آمار مستند ؟ این هم مانند بسیاری از چیز های دیگر ما گتره ای ست. اگر ۹۰% جمعیت ایران مخالف فعال بودند یعنی حد اقل زحمت اعتراض با رای منفی را بخود میدادند این رژیم سالها پیش از بین رفته بود. دلتان را به این اعلامیه های توخالی و مقاله و کامنت های بی ضرر خوش نکنید.
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
رهنمودهای مبارزاتی !!! آقای peerooz مبنی بر رای سفید انداختن در صندوق های (سطل های زباله) انتخابات قلابی رژیم ویا رای دادن به آخوند حسن رو حانی که به زعم ایشان و امثالهم دهن کجی به آخوند خامنه ای محسوب می شود و این رشادت ها ! را اعتراضی عظیم به حکومت می دانند یاد آورحکایت آن پادشاهی است که اعتقاد به دین جدید و سواد آموزی را غیرقانونی اعلام کرد. و مالیاتها رابه سه برابر افزایش داد. شب زفاف، عروس از آن شاه بود و ارزش جان مردمان به اندازه چهارپایان کشور همسایه، که موطن اصلی شاه بود اعلام شد ودر نهایت گوزیدن را هم ممنوع کرد! اما مردم آن دیار به خیال خود به مخالفت و مبارزه برخواسته و همچنان به گوزیدن در خفا ادامه می دادند و این صداهای بوی ناک روده شان را اعتراضی عظیم به حکومت می دانستند(مانند توصیه های آقای peerooz ) مردم به صحراها می رفتند و می گوزیدند. در کوچه های شهر نگاهی به این ور و

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای پیروز رژیم هزار بار بیشتر از من و تو می داند که در ایران چه خبر است و 90% مردم با جمهوری اسلامی مخالفند
حالا شما می خواهید به رژیم چه چیزی را ثابت کنید؟؟ کار شما اگر عمدی نباشد بچه گانه است اما من فکر می کنم عمدی است امیدوارم اینطور نباشد. در ضمن پوزش از ایرانگلوبال که فکر کردم کامنت قبلی مرا زیر این نوشته منتشر نکرده اند ولی منتشر شده بود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جنابان اردلان و علی,
پاسخ شما را در پای مقاله جناب پور مندی داده ام. اینجا تکرار میکنم که - بدون اگر و مگر - پیشنهاد شما چیست؟حد اقل منفعت رای منفی اینست که جنایتکاران میفهمند که جامعه زنده و فعالی وجود دارد که به پای صندوق میرود و نه محکمی به صورت رژیم میزند. در غیر این صورت چگونه میشود مخالفت فعال خود را به رژیم نشان داد؟ لطفا بدون اگر مگر.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب پیروز شما برای راهنمایی باید اول خودتان راه را بلد باشید که متاسفانه بلد نیستید. شما که میگویید بروند رای منفی بیندازند درک نمیکنید که این همان چیزیست که حکومت اخوندی میخواهد و شمادرواقع دارید خواسته حکومت را رهنمود میدهید یعنی میخواهید برای بازی حکومت مشتری جمع کنید. بنظر من خانم مهین فر خیلی ازشما بهتر متوجه مسایل کشورهستند و شما باید از ایشان و کسانی مثل ایشان راه درست را فرابگیرید. یعنی اصلا نباید به صندوقهای فریب حکومت نزدیک شد تا معلوم شودکه کسی به این حکومت رذل اصلا محل نمیگذارد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این اقای پیروز که می گوید در خانه ننشینید و به پای صندوق های رای بروید و نه به صندوق بیاندازید
با این تبلیغ می خواهند توسط رسانه ها هم به خارجیها و هم به داخلیها نشان دهند که چه استقبال گرمی از انتخابات شد
و جمهوری اسلامی فقط همین را می خواهد اصلا مهم نیست تو چه به صندوق بیاندازی.
و اینکه بیایید پای صندوق و رای نه بیاندازید به شگل وسیعی در همه جا تبلیغ می شود. و کار و تبلیغ خود رژیم است.
انتخابات ریاست جمهوری اسلامی فقط تحریم و تحریم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سرکار خانم مهین فر,
با ابراز همدردی صمیمانه و اقرار به اینکه تا کسی در جایگاه شما نباشد درد شما را درک نخواهد کرد, فرزند رشد شما جان خود را در راهی که حقیقت میدانست فدا کرد. خانه نشستن شما و سکوت, تائید فجایع رژیم جنایتکار است. اگر در ایرانید با انداختن یک " نه " بزرگ در صندوق اقلا به این جنایتکاران بگوئید که به هیچ یک از این دلقک ها رای نخواهید داد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در آنچه بانو مهین فر نوشته حقیقتی غیر قابل انکار نهفته، در ۳۸ سال گذشته، کشورمان تحتِ حکومتِ ج.ا. چیزی جز ستم و تباهی عایدش نشده است.
اما می خواهم نظر بانو میهن فر و سایر هموطنانمان را به نکته ای بس مهم و باریک تر از مو جلب کنم، و آن اینکه،
- آیا پس نشینی "ما" مردمان ایران در تمامی این ۳۸ سال گذشته به نفع استبداد تمام شده، یا به نفع آزادی؟
- آیا "ما" مردمان ایران در تمامی این سالها با پس نشینی هایِ خود به اتحادی بیشتر دست یافته ایم، یا اینکه متفرق تر از هر زمانی در تاریخ کشور هستیم؟

کسی را به رأی دادن و یا رأی ندادن تشویق نمی کنم، بل خواهان آن هستم که از فضای نسبتاً آزاد کشور حول و حوش انتخابات باید در جهت تشویق مردمان کشور برای طرح خواستهای خود بهره گیرند.
بهترین راه برای اتحاد، متحد شدن مردمان کشور حول خواستهایی واقعی و دست یافتنیست