حزب تضامن دمکراتیک الاهواز نمایش انتخابات ریاست‌ جمهوری ایران را تحریم می‌کند

رژیم همچنین فعالیت احزاب و تشکیلاتی که نظریه ولایت فقیه را نپذیرند از فعالیت و مشارکت در فعالیت‌های سیاسی منع کرده است، بر همین اساس به ملیت‌های غیرفارس و از جمله ملیت عرب الاهواز اجازه تاسیس حزب به معنای واقعی و یا

  حزب تضامن دمکراتیک الاهواز از همه ملیتها‌ در ایران به ویژه ملیت سرافراز عرب الاهواز درخواست می‌کند تا شرکت در نمایش مسخره انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران را تحریم کرده و به مقاومت در برابر سیاست‌های سرکوبگرانه و واپسگرایانه رژیم ایران و عدم مشروعیت بخشیدن به آن از طریق صندوق‌های رای‌گیری در چارچوب مبارزه مسالمت‌آمیز آگاهانه ادامه دهد. علل تحریم انتخابات از قرار زیر است:

اولا: رژیم ولایت فقیه در ایران از طریق اعمال خشونت بر علیه همه مخالفان، رقبا و شخصیت‌های سیاسی اهوازی و دیگر ملیت‌های ایران به بقای خود ادامه می‌دهد. علاوه بر آن ملت عرب الاهواز، قتل‌عام چهارشنبه سیاه 1358 را که رژیم با دستور مستقیم، روح‌الله خمینی، بنیانگذار رژیم ولایت فقیه انجام داد، از یاد نبرده است.

ثانیا: این رژیم اصلاح‌ناپذیر است زیرا با نگاهی به قانون اساسی دیکتاتور مآبانه آن در خواهیم یافت با قدرت مطلقه و مافوق قانونی که در اختیار ولی‌فقیه قرار داده به استبداد مشروعیت بخشیده، او را بر همه مراکز قدرت دولتی و مقامات نظامی مسلط کرده و این امکان را برایش فراهم آورده تا تنها مرجع صدور فرامین در کشور باشد.

 رژیم همچنین فعالیت احزاب و تشکیلاتی که نظریه ولایت فقیه را نپذیرند از فعالیت و مشارکت در فعالیت‌های سیاسی منع کرده است، بر همین اساس به ملیت‌های غیرفارس و از جمله ملیت عرب الاهواز اجازه تاسیس حزب به معنای واقعی و یا اجازه فعالیت در چهارچوب یک تشکل سیاسی مستقل را نمی‌دهد.

ثالثا: در چند سال گذشته پس از برآمدن جریان اصلاحات از بطن نظام، رژیم این جریان را که می‌توانست به رسمیت‌ شدن ساده ‌ترین حقوق ملت‌ها و حتی آن دسته از حقوقی که در قانون اساسی ایران به رسمیت‌ شناخته شده‌، را در پی داشته باشد، تحمل نکرده و این جریان و از جمله فعالان عربی را که به این جریان پیوسته بودند، سرکوب کرد و این چنین بود که برای همگان ثابت شد که این رژیم هرگز اصلاح نخواهد شد.

رابعا: مهندسی انتخابات مختلف با دخالت مستقیم بیت رهبری بر کسی پوشیده نیست. تجربه‌های قبلی نشان می‌دهد که بیت رهبری انتخابات را گردانده و مسیر و سرنوشت آن را مشخص می‌کند. در آخرین مورد باید به انتخابات سال 2009 اشاره کرد. انتخاباتی که اصلاح‌طلبان و کاندیداهای آنها، میرحسین موسوی برنده آن شدند ولی بیت رهبری بدون ذره‌ای تردید با تقلب نتایج را به سود محمود احمدی‌نژاد کاندیدای نزدیک به بیت رهبری تغییر داده و پس از سرکوب تظاهرکنندگان، دو تن از دیگر کاندیداها، یعنی میرحسین موسوی و مهدی کروبی را تا امروز در حصر خانگی نگاه داشته است.

حال در شرایطی که احزاب و سازمان‌ها اجازه فعالیت ندارند، فعالین مدنی و روزنامه‌نگار زندانی شده، روزنامه‌ها، رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی توقیف، فیلتر و تعطیل می‌شوند و مخالفان به دلایل واهی راهی زندان می‌شوند، چگونه می‌توان انتخابات دمکراتیک برگزار کرد؟

به همین دلیل از همه ملیت‌ها در ایران و به ویژه از ملت عرب الاهواز می‌خواهیم که با تحریم انتخابات و نرفتن به پای صندوق‌های رای، دست به اعتراض و مبارزه مسالمت‌آمیز(عصیان مدنی) زده و در روند مشروعیت‌ بخشی به رژیم ولایت فقیه مشارکت نکنند. 

اما علیرغم تحریم انتخابات ریاست‌جمهوری، تصمیم درباره انتخابات شوراهای شهر و روستا کما فی السابق موضوعی است که به صلاح ‌دید جریان‌های داخلی مرتبط است. زیرا که برخی از فعالین  داخلی بر این باورند که در صورت تحریم این انتخابات، نتیجه به سود مهاجرانی خواهد بود که با نقشه نظام و با هدف تغییر ترکیب جمعیتی اقلیم الاهواز، از دیگر مناطق به اقلیم مهاجرت داده شده‌اند، لذا این حزب موضوع مشارکت یا عدم مشارکت در این انتخابات را تصمیمی می‌داند که فعالین عرب اهواز باید درباره آن تصمیم بگیرند.

بر این اساس حزب تضامن دمکراتیک الاهواز بر این باور است که رژیم ایران برای آرای مردم ارزشی قائل نبوده و به انتخابات تنها به عنوان ابزاری برای تجدید نفس و افزایش عمر رژیم می‌نگرد. اگر این رژیم صادق می‌بود و به فعالیت‌های دمکراتیک احترام می‌گذاشت، باید به ملیت‌ها اجازه می‌داد آزادانه در انتخابات کاندید شوند و با انتخاب نمایندگان حقیقی و ملتزم به حقوق سیاسی، اجتماعی، انسانی، ملی و سیاسی، در یک انتخابات سالم و آزاد، سرنوشت خود را تعیین کنند. اولین شرط تحقق این موضوع نبود فردی با قدرت مطلق در راس قدرت است که اختیارات فراقانونی داشته و از تقدسی موهوم برخوردار باشد. وجود چنین شخصی موجب از بین رفتن حکومت مردم و از بین رفتن دمکراسی یعنی از بین رفتن حاکمیت مردمی خواهد شد.

اردیبهشت 1396

حزب تضامن دمکراتیک الاهواز

منبع: 
حزب تضامن اهواز
انتشار از: