مصاحبه ویدئویی ژاله توکلی با جهادیست های سکولار(2)

ویدئو کلیب به زبان انگلیسی و متن فارسی(بخش دوم)
جهادیست های سکولار

در این جا مباحثی از سوی جهادیستهای سکولار طرح شده است که تماما در باره اسلام می باشد. شخصا به این مباحث بسیارعلاقمندم.گفتگوی بسیار جالب در باره اسلام ، اینتگراشیون و شکست چپ می باشد.

 

جهادیست های سکولار

در این جا مباحثی از سوی جهادیستهای سکولار طرح شده   است که تماما در باره اسلام می باشد.

شخصا به این مباحث  بسیارعلاقمندم.

گفتگوی  بسیار جالب در باره   اسلام ، اینتگراشیون  و شکست چپ می باشد.

این چهارنفر که سابقا مسلمان ویا آتئیست بودند . آنان  در خانوادههای مسلمان و خاورمیانه ای بزرگ شدند  اما امروز همه آنان آتئیست هستند..

افکار منتقدانه در رابطه با اسلام و ارزشهای سکولارآنان را  می توانید در لینک زیر ببینید

https://youtu.be/obGuKoJWqCg

 

اما آنان چه کسانی هستند؟

1_فیصل سعید آل موتار بعنوان یک خلیفه  جهادیست های سکولار رئیس پادکست  زیر می باشد:

https://www.facebook.com/pg/SecularJihadists/about...

2_ آرمین نوابی یکی از چهار سکولار جهادیست می باشد. آدرس وبلاگ 

http://www.atheistrepublic.com/Armin

 آدرس  لینک کتاب :

Hans bog: https://www.amazon.com/Armin-Navabi/e/B00OBDGR4U

3_ یاسیمن  محمد  دومین جهادیست سکولار:

http://www.confessionsofanexmuslim.com

4_ اخرین جهادیست سکولار  علی  ریضوی نام دارد:

https://twitter.com/aliamjadrizvi?lang=da

 Jaleh Tavakoli

 

 
PART 5  / 5          Secular Jihadists
 
I was so lucky to meet all of these, and even more bad ass people, in LA (US), while I was on vacation. Here are the Secular Jihadists debating almost everything islam related. I love it. Great conversation, great energy! 
 
I was initially only supposed to interview Faisal Saeed Al Mutar, but because he and the rest of The Secular Jihadists were there to be interviewed for Sam Harris and Maajid Nawaz's new documentary film, I was lucky enough to interview his entire gang.
 
The new documentary is about Islam and the talks on reform, a conversation that Sam Harris and Maajid Nawaz started in their book; Islam and the Future for Tolerance: A Dialouge. Link: https://www.amazon.com/Islam-Future-Tolerance-Sam-Harris/dp/0674088700
 
This documentary is in the making and you can support it here: https://www.kickstarter.com/projects/islammovie/islam-and-thefuture-of-tolerance-the-movie
 
You can also support The Secular Jihadists Podcast here: https://www.patreon.com/SJME
 
These people are either exmuslims or atheists with muslim backgrounds and different etnicities. You have to follow them. So we have: 
 
1) Faisal Saeed Al Mutar who is the Caliph: http://www.faisalalmutar.com
 
He has this podcast, The Secular Jihadists, whith all the other jihadists: https://www.facebook.com/pg/SecularJihadists/about/?ref=page_internal
 
2) Armin Navabi, one of the four secular jihadists:
 
 
3) Yasmine Mohammed, another one of the secular jihadists:
 
Last but not least:
 
4) Ali A. Rizvi, also one of the secular jihadists: 
 

 

منبع: 
ویژه ایرانگلوبال
انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

نظر : 
با عرض معذرت، در کامنت قبلی کلمه "محروم" از قلم افتاده: «بلکه به ایده آل اکثریت بزرگی از جوانان و مردم محروم آمریکا نیز تبدیل گشته است.»
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
سازاخ گرامی، کاپیتالیسم لجام گسیخته در آمریکا دارد به جایی میرسد که انگلز آنرا دو راهی بربریت یا سوسیالیسم نامیده بود. در نبود آلترناتیو سوسیالیستی، شارلاتانهایی حتی بدتر از ترامپ بر گرده توده ها سوار خواهند شد. چپ آمریکا این موضوع را درک کرده و بسرعت دارد متشکل میشود. تجربه آقای ساندرز با شعار سوسیالیسم دمکراتیک نشان داد که واژه سوسیالیسم نه تنها از تابو بودن خارج شده، بلکه به ایده آل اکثریت بزرگی از جوانان و مردم آمریکا نیز تبدیل گشته است. چپ، چه در آمریکا و چه در جاهای دیگر، باید گفتمان و پلاتفرم خود را عرضه کند، و گرنه عرصه را برای تاخت و تاز فاشیستها و دشمنان عدالت اجتماعی خالی خواهد گذاشت.

,Dear Jaleh
:Here is an article from the Guardian that you might find interesting
Why are there suddenly millions of socialists in Americ
https://www.theguardian.com/commentisfree
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
فانون عزیز، اگر سوسیالیستها در آمریکا برنده می شدند، حکومتهای موروثی و خاندانی شامل نوه کیم ایل سونگ از کره شمالی، رائول داداش فیدل از کوبا، نیکولاس دوست جون جونی چاوز از ونزوئلا و ایران می شدند بهترین دوستان امپریالیزم یا استکبار جهانی ( البته سابق ) و اسم کاخ سفید هم به کاخ قرمز تغییر می یافت و رهبران پرولتاریا و مستضعفین جهان در کاخ قرمز دور هم جمع می شدند و با رئیس جمهور سوسیالیست آمریکا عکس یادگاری می گرفتند، و خامنه ائی و احمد جنتی هم بدون قرار قبلی به آمریکا سفر می کردند و خامنه ائی راه قدس را از واشینگتن باز می کرد و یهودیان اسرائیل را دوباره به آشوئیتس برمی گرداند، تمام تروریستها از زندان گوانتانامو آزاد می شدند و تمام کولاکها و تبعیدگاههای سیبری دوباره باز می شدند و تمام سرمایه داران دنیا را از قبیل بیل گیتس و بلقیس را بعد از مصادره اموالشان به سیبری تبعبد می کردند.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
بله مشکل در پیتزا خوری نیست، در این است که این جوانانی که " حضوری چشمگیر در جنبش اشغال وال استریت داشتند " همان هائی هستند که به "" راست افراطی، دانلد ترامپ نیز رای دادند "" چونکه ایشون ضدّ سیستم بود و مثل این جوانان، از طرف الیت، نادیده گرفته شده بودند.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 

گرامی، پیتزا خوردن و یا نخوردن جوانان ربطی به این مسئله ندارد که آقای برنی ساندرز با شعار سوسیالیسم به میدان آمد و در مدت کوتاهی دهها میلیون طرفدار جمع نمود. اگر باند کلینتون از پشت خنجرش نزده بود، او بیشک بر یابویی مثل ترامپ غلبه میکرد. صحبت بر سر چپ و استعمال واژه سوسیالیسم است که در فرهنگ عقبمانده آمریکا نیز دارد جایش را باز میکند. این در ذات سیستم سرمایه داری است که اکثریتی «بازنده» و اقلیتی «برنده» تولید کند. سوالی که در 20 سال آینده جوابش را خواهیم گرفت این است: آیا اکثریت استثمار شده و بازنده رو به سوسیالیسم خواهد آورد و یا طرف فاشیسم را خواهد گرفت؟ و اینجاست که تشکل یابی سوسیالیستی خودش را نشان خواهد داد. اگر آلترناتیو سوسیالیستی موفق نشود، کله سیاههایی مثل بنده و شما و مکزیکیها و مسلمانان و خاورمیانه ایها جزو اولین قربانیان گزینه فاشیستی خواهیم بود که با ترامپیسم و تی پارتی و
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
کامنت دوم۲""" چرا اشتباه فانون جامعه شناس را چپ‌ها و کمونیست‌های ما مرتکب می‌‌شوند؟ """ این نوجوانان و جوانان " 4chan " همان هائی هستند که "" در جنبش اشغال وال استیریت "" حضور چشم گیری داشتند. "" خطا کجاست؟ ""، چپ و کمونیست ایران از جوانانی حمایت می‌کند که مسئول برنده شدن دانلد ترامپ در آمریکا است. همین چپ "" جوانان هویت طلب آزربایجانی را، که دانشجو، اهل کار، کار آفرین، اهل مطالعه "" هستند به فاشیزم پان ترک محکوم می‌کند، خطا را می‌بینید، چپ جوان آمریکائی را که یک فاشیست را به روی کار آورده، تحسین می‌کند و در مقابل جوان اهل مطالعه و کار آفرین ترک آزربایجانی را میکوبد. آیا جای مظلوم را با فاشیست عوضی‌ کردن از تئوریهای چپ است؟
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
"""چرا فانون جامعه شناس هیچ درکی از جامعه آمریکا ندارد """ یکی‌ از دلائلی که دانلد ترامپ در آمریکا برنده شد """ نوجوانان و جوانانی بودند که پیتزا خور تشریف دارند، شب و روز با بازیهای کامپیوتری مشغولند، هیچ انگیزه‌ای برای کار کردن ندارند و به نویی "" بازنده - loser "" محسوب می‌‌شوند، این جوانان در وجود ترامپ، خود را یافتند، ضدّ سیستم، انکار شده از طرف جامعه، برای شناخت این جوانان، به این سایت نگاه کنید http://www.4chan.org/
4chan is a bunch of awkward losers
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 

خانم ژاله گرامی،
چپ ضعیف شده ولی شکست نخورده. این بخشی از گفتمان نئولیبرالیسم است که میخواهد تز باصطلاح «شکست کامل» چپ را در ذهنها جا بیندازد. ببینید، در انتخابات اخیر ریاست جمهوری آمریکا آقای برنی ساندرز با شعار سوسیالیسم به میدان آمد و در مدت کوتاهی دهها میلیون طرفدار جمع نمود. به عقیده صاحب نظران، ترامپ میلیاردر در برابر ساندرز سوسیالیست نمیتوانست شانس موفقیت داشته باشد ولی جناح راست حزب دمکرات کارشکنی نمود و ساندرز را به نفع هیلاری کلینتون از صحنه خارج کرد. تا همین 10-15 سال پیش هیچ سیاستمداری نمیتوانست در فرهنگ عقبمانده آمریکا واژه سوسیالیسم را بر زبان آورد و زمینگیر و منزوی نشود. ولی اکنون شرایط فرق کرده و بیش از 40 درصد جوانان آمریکایی طالب سوسیالیسم هستند. هرچه اختلاف طبقاتی بیشتر میشود، طرفداران سوسیالیسم نیز بیشتر خواهند شد. سوسیالیسم این بار
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
برای جلوگیری از سوء تفاهم باید از پرانتز استفاده کرد یعنی بشکل " جهادیست سکولار " تا خواننده بداند عنوان مقاله یک طنز است.
پدر کشته را کی بود آشتی . --- گیرم پدر تو بود فاضل ، از فضل پدر ترا چه حاصل ؟
عدم انتشار شده: 
false