زیبا کلام :رضا شاه شخصیتی ملی و سازنده ایران نوین

تعداد مشاهدات: 
3189

انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

نظر : 
خیلی باید کتاب بخونی. مطالعه کن
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
جناب پالان دوز به همان کار خودتان ادامه بدهید. چقدر توجیه جالبی!
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای زنجانی، آزربایجان برخلاف فارسستان (ایران) وارمنستان وکوردستان مورد علاقه وحمایت غرب نیست.بنا براین اقدام جناب الهام علییف برای کسب حمایت ،سیاستمدارانه وقابل توجیه میباشد.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
جالب و خواندنی برای همه نامهای مغولی که از دارای هی رضا شاه سند داده اند. گزارش BBC را در اخبار همین سایت در مورد جتاب الهام علی اف و همسرش که معاون رئیس جمهور شده بخواند.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

نظر : 
سرکوب جنبش جنگل و به شهادت رساندن سردار جنگل میرزا کوچک خان ، یکی از بزرگترین جنایات و خیانتهای رضاخان بود. اگر میرزا کوچک خان موفق به فتح تهران و پیاده کردن اهداف حکومت جمهوری در ایران می شد، میهن ما در مسیر رشد ، توسعه و ترقی و دمکراسی قرار می گرفت و نه دیگر از شاه خبری بود و نه از شیخ. مرامنامه جنگل :«" تساوی حقوق مدنی و اجتماعی زن و مرد، آزادی فکر و عقیده، آزادی اجتماعات، آزادی بیان، جدایی روحانیت از امور سیاسی و معاشی و مصون بودن دیانت افراد از تعرض، ممنوعت کار برای کودکان کمتر از 14ساله، محدود بودن ساعتهای کار به 8ساعت در شبانه روز برای همه کارگران و مزدبگیران و ملی شدن جنگلها"».
سرکوب جنبش جنگل و به شهادت رساندن میرزا کوچک خان، لكۀ ننگی بر دامان رضاخان و خاندان پهلوی است.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
زیبا کلام حتمأ خاطرات تاج الملوک ( ملکەی مادر ) مادر محمد رضا شاه را خواندەاند یا اگر این خاطرات را نخواندەاند و اینجا این کامنت را میبینند پیشنهاد میکنم خاطرات تاج الملوک ( ملکەی مادر ) را بخوانند خاطرات تاج الملوک نکات جالب و مهمی را در مورد رضا شاه همسرش بیان میکند کە شخصیت رضا شاه از زبان همسرش و مادر محمد رضا شاه میباشد کە ایشان نیز در این تاریخ شریک بودند .

تاج الملوک نکات مهمی را در رابطە با کوردستان و قیام اسماعیل سمیتقو کە همزمان با سردار سپە رضا خان میرپنج و بعدأ رضا شاه بودە بیان میکند کە در نوع خود بسیار جالب توجە است تاج الملوک در خاطرات خود از دیدار اسماعیل سمکو ( سمیتقو ) رهبر کوردها و رضا شاه در نزدیکیهای سلماس ( شاپور ) صحبت میکند و چگونگی این دیدار را در خاطرات خودش آوردە
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
جناب زیبا کلام اعزام دانشجو به اروپا را از بزرگترین الطاف رضاخان به ایران میدانید در حالی که اعزام دانشجو از زمان فتحعلیشاه شروع شده بود و قبل از بدنیا آمدن رضاخان ایران کلی فارغ التحصیل دانشگاههای اروپایی داشت آیا درک می کنید که نامیدن یک دیکتاتور بیسواد دست نشانده ،بعنوان پدر ایران نوین ، توهین به فرهنگ و گذشته و کل جامعه ایرانی هست
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای زیبا کلام با این استعداد عالی برای بت سازی از دیکتاتورها بهتر است کتابی در مورد پینوشه و صدام حسین هم ،نوشته و مردم شیلی و عراق را بدهکار مادام العمر آنها بکنید چون آنها هم مثل رضاخان دیکتاتوری کرده و جاده و اداره و مدرسه ساختند و تفاوتی با رضاخان ندارند
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای زیبا کلام شما و دیگر روشنفکران ایرانی مرتبا دنبال امام زمان می گردید ، یا در نوفل لوشاتو خمینی را در ماه می بینید،، و یا از هاشمی رفسنجانی بت معمار سازندگی می سازید، و یا موسوی و کروبی را برای اصلاحات علم می کنید، و یا روحانی را کلید حل مشکلات تبعیض جنسیتی و ادیان و مذاهب و ملیتها و یا بقول شما اقوام معرفی می کنید و امروز هم دوباره به عقب برگشته و از رضا شاه، امام غایب الزمان می سازید، و حتما فردا پس فردا قبر کورش را هم تبدیل به امامزاده و چاه جمکران دیگری تبدیل می کنید، همیشه باید به طنابی غیر از خود باید آویزان باشید، تا بتوانید تمام تقصیرات و ناکارامدی های احتمالی را بگردن دیگری بیاندازید و از احساس مسئولیت شانه خالی کنید، همانند دیگر تاریخنگاران، اگر عمر و چنگیز به ایران حمله نکرده بودند و اگر عربهای خوزستان نفت نداشتند، ایران تا حالا، ژاپن و آمریکا را زده بود جلو.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
این همان رضا میر پنچه است که بعد از کودتای اسفند 1299 , مجلس شورای ملی ایران را که توسط ( خون جوانان وطن ) در انقلاب مشروطه برپا شده بود (( طویله )) نامید. آن نهال های تازه دموکراسی که داشت رشد میکرد بوسیله این شخص به اصطلاح ( میهن پرست ) در نطفه خفه شد و بعد حزب رستاخیز در این (( طویله )) حکمرانی کرد. متاسفانه آقای زیبا کلام یادشان رفته است که به کپی حساب های بانکی شخصی رضا شاه در امریکا مخصوصآ در نیویورک در کتاب ( رضا شاه و بریتانیا ) رجوع بکند تا بفهمند میزان دزدی این شخص چقدر بوده است. تازه آن بیش از 60 هزار قباله املاک که موقع فرار از ایران به پسرش واگذار کرد , پیشکشتان باشد...
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
دوستانی که علاقه دارند به دزدیدن سرمایه حیاتی ممالک محروسه ایران را توسط بزرگترین دزد تاریخ ایران یعنی (رضا میر پنجه معروف به رضا شاه ) پی ببرند, لطفآ به کتاب تحقیقی با ارزش دکتر محمد قلی مجد «رضاشاه و بريتانيا» روجوع بکنند. این کتاب مجموعهاي است كه براساس اسناد وزارت امورخارجه آمريكا به ويژگيهاي رفتاري و اخلاقي و دزدیهای رضاشاه در دوران حكومت بر ايران پرداخته است. اين كتاب در 12 فصل تهيه و تنظيم گرديده است. مقدار پول های که از سرمایه های ملی ایران توسط این شخص دزدیده شده است , این شخص مثل (( بیل گیت )) به ثروتمندترین فرد جهان در آن دوران بوده است . آن 62 میلیون دلاری که آقای رضا پهلوی در برنامه ( پارازیت ) امریکا اعتراف کرد که تنها سرمایه حاندان پهلوی است , چیزی نبود جزء (( پول تو جیبی )) این دزدان تاریخ.......
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
خواندن کتابی بنام ..رضا شاه ازتولد تا سلطنت رابه علاقمندان تاریخ پیشنهاد میکنم.نویسنده اقای دکتر رضا نیازمند کتاب را در۷۷۰ برگ ودر ۴۲ فصل به پایان رسانده است.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
این جریان 2500 روستای خوش آب و هوای شمال و نقاط دیگر ایران، که رضاشاه به اسم خود نموه بود، چیست ؟آن دهقانان فلک زده از چه راهی امرار معاش میکردند ؟ واقعا یک رهبر چقدر باید حیوان باشد که همچون نظام ارباب و رعیتی تژاری روس ، دهکدهها را تصرف کند و به اجار بدهد یا خودش کشت کند.
بیت رهبری آخوندی و سپاه هم و بنیاد شهید وغیره ، کارخانه و زمین و بانک و منازل فراریان را تصرف کردند و به اسم خودشان نمودند ،ولی مدعی هستند که مالیات و سرمایه را به بودجه مملکت کمک میکنند.
رضا شاه در این مورد چنان شورش را درآورده بود که پسرش، با فشار جنبش مصدق،گویا قول داد از املاک پدرش قدری سلب مالکیت کند و به مردم بازگرداند.
لابد همین حاشیه نشینان شهری بودند که بر اثر فرار از روستاها دمار سلطنت ظلم را درآوردند!
با چه حیله ای رضاشاه توانست 2500 روستای خوش آب و طبیعت را ،به اسم خودش ورق بزند ؟
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
یک بام و دو هوا - طبق نظر اساتید جامعه شناسی ،وجود دیکتاتوری و عدم وجود مجلس قوی و مطبوعات آزاد در مملکت باعث گسترش فساد اداری و مالی و عقب ماندگی فکری و فرهنگی جامعه می شود وبرای آن باید شدیدأ مبارزه کرد فقط استثنأ اگر رضاخان باشد موضوع برعکس می شود و همه چیز را باید خوب و عالی و عنایت خدا به ایران توجیه کرد .آقای زیبا کلام رو که نیست سنگ پای قزوینه. عصر اینترنته فکر می کنی 40 سال پیشه و در کوره دهات بالی منبری و مردم گوش بسته با مغز تعطیل هر چه گفتی باور میکنن .
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای زیبا کلام و ما همچنان چشم به راهیم که اقدامات رضاخان و ناصرالدین شاه رو تیتر وار ذکر کنید تا مردم خود در مورد پدر نوین ایران قضاوت کنند و دروغگوها رسوا شوند
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
دو صد گفته چو نیم کردار نیست - این همه در وصف شجاعت و وطن پرستی رضاخان گفتید ولی در عمل 2 ثانیه در مقابل دشمن مقاومت نکرد و تسلیم شد و با ننگ فرار کرد
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
برای کسانی که با داشتن سواد هنوز به جایی نرسیده اند و به رضا شاه فقید ایراد میگیرند آب سرد درمانی پیشنهاد میشود.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
رضا شاه دو گروه مخالف دارد.گروهی که مخالف تکروی و موافق اقدامات او بودند وگروهی چپی که هدفی جز ترویج خرابکاری و عقده گشايی هدفی ندارند. رضاشاه به تنهايی توانست قجر را براندازد.مخالفان او مانند اخوند ها چپیها ووو نتوانستند با داشتن حزب و سازمان و کمک خارجی باهم متحد شوند.رضا شاه یک میهن پرست باقی خواهد ماند و جریان چپ و دینی سمبل خیانت و بی وطنی وتجزیه طلبی و انقیاد طلبی به ایران باقی خواهند ماند.رضا شاه خاک ایران را همراه برد و چپ ایران را بر باد میدهد .
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
صادق عزیز در تکمیل نظریات حضرتعالی ،
خاطراتی شیرین و بیاد ماندنی از رضا شاه کبیر
رضا میر پنج که از دوران جوانی زیر لگد اسبان به مردی خود ساخته و خشن تبدیل شده بود، در پارکینگ اسب انگلیسها و کاراواش هلندیها مشغول شتشو و قشو کشی اسبان آنها بوده است، فردی بی رحم و قصی الفلب بوده و لوچی خاص و حالت همه سو نگری چشم او، که اگر در برابر صد نفر صحبت می کرد همه فکر می کردند به او نگاه می کند و این نوع نگاه مرموز باعث ایجاد رعب و وحشت همه می شد، که بخاطر این خصوصیات چشمی که می توانست رل فردی کاریزماتیک را بازی کند، که مورد توجه انگلیسها واقع گردید و چون قرار بر این بود که قاجاریه را از حکومت خلع کنند، رضا میر پنج بیسواد را برای جایگزینی مناسبتر تشخیص داده شد و او را به سلطنت رساندند، در دوران سلطنت هر روز فردی از سفارت انگلیس برای بازگو کردن تکالیف روزانه رضا شاه به دربار می رفت.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
اى بيجارها براتون متاسفم كه هيج وقت قدر أفراد وطن دوست و أباد كر نميدانيد بهمين دليل هميشه در طول تاريخ افرادى سفاك و خون ريز نصيب اين مملكت شده كه نه تنها اين كشور را أباد نكرده ويران هم كرده نكاه كنيد امروز ايران را كه هزاران درد بيدرمان داره فقر فهشاه اعتياد بيكارى بى ابى فساد دزدى بى قانونى جرم و جنايت بيمارى بيداد ميكند و شما را سكوت و خفقان كرفته و نأى دفاع از حقوق أوليه خودتان را در مقابل ستمكران و زور كوبان و مستبدان را نداريد ولى متاسفانه از وطن برستان از روى نا اكاهى و عدم مطا لعه انتقاد ميكنيد اكر نادر شاه ورضا شاه ظهور نكرده بودنند ايران جزى از روسيه و يا تركيه فعلى بود و اصولن كشورى بنام ايران وجود نداشت ما ايراني ها مديون اين دو بادشاه بزرك و ايران ساز هستيم
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
رضا خان برای ایران هر چه بود برای آزربایجان جز بدبختی و عقب افتادگی چیزی نبود. فارسها و فارس پرست ها می توانند رضا خان را قهرمان بدانند برای من ترک تبریزی هر آن کس که منافع آزربایجان را تامین نکند از پهن گوسفند هم کم ارزش تر است. نیازی به هارت و پورت و غیب گویی نیست ارقام و شاخص های توسعه آزربایجان در دوره این آدم همه چیز را عیان می کند. اگر تومانی خرج آزربایجان کرده اند ده برابر آن را خرج شهرهای حاشیه کویر مرکزی فارسستان کرده اند. دلقک هایی مثل زیبا کلام محصول همان سیاست های ایران بازانه رضا شاه در آزربایجان هستند. پدرش را با هزار حیله و سیاست به اصطلاح ایران گرایانه از مراغه روانه فارسستان کردند و فرزند همین آدم شد صادق زیبا کلام مجیز گوی موسس حکومت فارسها در آزربایجان. حرف های این آدم از زاویه دید یک ناسیونالیست خجالتی فارس گراست. حرف های من هم از زاویه دید یک ناسیونالیست آزربایجان.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
حزب توده تصویر دروغی از رضا شاه به اجتماع ایرانی داده است.رضا شاه درمقایسه با رهبران جمهوری اسلامی و رجوی و رهبران چپ مردی کاردان شجاع و میهن پرست بود.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
رضاخان پدر ایران نوین که نه پدر زمین خواری بوده بطوری که بزرگترین ملاک کشور شدند ضمنأ پدر دزدی از بیت المال هم بودند و جواهرات سلطنتی را با خود هنگام فرار بردند البته طرفدارنشون میگن که جواهرات نبرده بود و سر چهارراه در آفریقای جنوبی تو میدون واسه کارگری وای می ایستاد
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
از زیبا کلام تقاضا دارم اقدامات ناصرالدین شاه و رضا خان را تیتروار بیان کنند و انتخاب بزرگترین رفرمیست و پدر ایران نوین را ، ا به خود مردم واگذار کنند بالاخره مردم قدرت تحلیل و قضاوت را دارند
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
ملا نصرالدین ادعای مهارت تیراندازی در حضور حاکم میکنه .تیر اولش خطا میره ملا میگه :مرحوم پدرم اینطوری تیر میانداخت تیر دوم خطا میره :ملا میگه : مرحوم برادرم اینطوری تیر میانداخت تیر سوم شانسی به هدف میخوره ملا میگه :خودم هم اینطوری تیر میاندازم ...همه کارهای مثبت زمان رضاخان فقط به ایشان مربوط میشه ولی در مورد تسلیم و فرار ننگین مربوط به نخجوانی و دیگران هستش
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای زیبا کلام لطف کرده بطور شفاف اسامی اداراتی که زمان قبل از ایشان تأسیس شده و ادارات تأسیس زمان رضاخان را ذکر کنند تا بیشتر از مردم خودشان روشن شوند و یک سوأل .ارتش نامنظم و داغون قاجار در جنگ ترکمانچای و گلستان 17 سال در مقابل روسها جنگید و95 درصد ایران رو حفظ کرد ارتش منظم و بزرگ رضاخان که منت و تبلیغاتش گوش فلک را پر کرده چند سال که نه چند ثانیه مقاومت کرد باز هزارن رحمت به قاجار که بی عرضه ترینشون فتحعلیشاه 17 سال در مقابل روسها جنگید
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
البته کمی بددهن بود و به نخست وزیر و وزیرهایش فحش های رکیک می داد و بددهنی می کرد و مثلا زن... می گفت. داور و تیمورتاش و دیگر خدمتگزارانش را بهتر بود از میان برندارد. در توقیف زمین ها و تصاحب آن ها هم باید کمی ملاحظه می کرد. وقتی هم انگلیسی ها می خواستند تبعیدش کنند، نباید زیر بار می رفت.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای زیبا کلام این کارهایی رو که به رضاخان نسبت میدین اول تاریخچه اش رو سرچ کنین و بعدأ چاخانها رو تحویل مردم بدین دهه 50نیستش عصر اینترنته برای مثال تاریخچه را آهن تهران ری سال 1261 یعنی 43 سال پیش از رضاخانه.خط سراسری راه آهن قبل از ایشون شروع شد و هنگام فرارشون هم تموم نشده بود.تأسیس وزارت آموزش چرورش سال1285 . اولین مجله زنان سال 1289 . ضمنا ارتش دایمی و کلانتری و شهرداری و عدلیه و دارلفنون(دانشگاه تهران) و خیابان ولیعصر و کتابخانه ملی و ...زمان ناصرالدین شاه بوده
عدم انتشار شده: 
false