ايرانيان چهار دسته اند:

حرف حق وشنیدن وخواندن واقعیات تلخ است ولی ازادهستیدهرچه دلتان خواست درموردنویسنده مطلب بنویسید.
تذکر منظور از ایرانیان یعنی همه وهمه که در داخل و خارج هستند ومنظور روشنفکران جوان تا شصت سال می باشد

بصورت ابتدایی نوشتم چرا که هنوز مطلب های  ابتدایی متوجه نمی شویم شوید شوند.

دسته اول: خرافاتی و سينه زن وقبر پرست از تحصيل كرده تا بيسواد
دسته دوم:بيخيال یا بي مسئوليت ودوگانه سوزخارج نشين و دو رو سكه وتماشاگربازي ویا مفتی اعظم ,یا اهل شعار وتهمت وافترا و غیبت ویا فرار از هم!
دسته سوم:جاسوس در فضاي واقعي وفضاي مجازي وسرك كشيدن درمنطقه جهت بقاي خود!
و يا برخي از "روشنفكران " ما آنچنان از همه پرسي اقليم كردستان عراق براشفته وخشمگينند كه انگار كارمندان اداره تبليغات حشدالشعبي و سپاه تروريست قدس هستند.
دسته چهارم: مبارز,از جان گذشته وخواستار آزادي وحقوق انسانى براى دسته اول و دوم پس حيف است براي اين دسته هاي مفت خوار جان داد!تازه اون دسته مبارز هم بيشتر كوردها و بلوچ ها واهوازي ها هستند كه هرروزپاي چوب دار جان ميدهند. لازم به ذكر است كه صدها افراد ديگر هم از شمال تا جنوب واز شرق تا غرب که تمام 33 استان را در بردارد، قرباني سياست هاي نظام جمهوري ولايت فقيه مي شوند.
در مورد تحصیلات وفرهنگ وتمدن ایران جای احترام وتعظیم است و سخن ونوشته ما در مورد وضعیت امروز جامعه بود.
(احسان فتاحي )

انتشار از: 

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای فتاحی جوان هستند و از مسائل جامعه ناراحت و عصبانی. دوست دارند درد و دل خودشان را با زبان ساده بیان کنند. خوب ااست و تمرین نوشتن و تمرین آموزش سیاسی.
ایشان هنوز افکار خامی دارند و تجربه و مطالعه زیادی احتیاج دارند. نویسندگی، سیاستمداری و رهبری سیاسی کاری است سخت و کار زیادی میخواهد.
سوال من این است که بر چه اساسی این تقسیم بندی و یا دسته بندی شده است؟ آیا تقسیم بندی جنبه سیاسی دارد، جنبه اقتصادی و یا طبقاتی و اخلاقی دارد؟ آیا ایرانیان کمتر یا بیشتر از این چهار دسته نیستند؟ از سوی دیگر ایرانیها کی هستند. چون تعریف ایرانی امروزه با 30 - 40 سال گذشته فرق کرده است. یک تورک آذری و یا یک کورد یا عرب احوازی و بلوچی خود را ایرانی نمی دانند و فارسها خود را ایرانی میدانند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای فتاحی با تشکر از وقتی که برای نوشته تان گذاشتید می خواستم در صورت امکان سطری توضیح در موردخط اخرتان که"در مورد تحصیلات وفرهنگ وتمدن ایران جای احترام وتعظیم است و سخن ونوشته ما در مورد وضعیت امروز جامعه بود"هست بفرمایید.بنظر شما ایا این وضعیت امروز جامعه انعکاسی از یک تمدن و فرهنگ غیر از همانی هست که جای احترام و تعظیم دارد هست یا کلا این تمدن و فرهنگ فقط روی کاغذ و کتاب قید شده؟تمدن و فرهنگ و تحصیلات مورد احترام نتیجه ای داشته یا توانایی و قدرت ابراز وجود نداشته؟ با کدام علایم و نشانه ها این تحصیلات و فرهنگ و تمدن ارزش خود را نشان می دهند؟ایا در دنیا ملت یا ملتها یا مردمانی سراغ دارید عقبگرد فرهنگی داشته باشند؟اگر غیر از این باشد بیان این قبیل تعارفات بیشتر کاربرد رشوه سیاسی دارد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کوتاه و مختصر .در ایران دو نظر بیشتر وجود ندارند .مردمی که دوستدار وطن خدمتکار و میهن پرست هستند و گروهی روشنفکر خائن و قدرت پرست که سر سپرده مکاتب و خرافات دینی شرق و غرب میباشند . مانند حزب توده و سازمان مجاهدین و ارتجاع حاکم کنونی
تاریخ دوران ما نشان داد که ارتجاع سرخ و سیاه هدفی جز نابودی ایران هدفی ندارند و این دو دشمنان واقعی مردم ایران هستند .