عقب‌نشینی نیروهای پیشمرگه در جنوب کرکوک

بر اساس این خبر نیروهای پیشمرگه در منطقه طوزخورماتو به طول ١٨ کیلومتر و عمق ٤ کیلومتر عقب‌نشینی نموده‌اند و سنگرهای خود را تسلیم نیروهای حشدشعبی وابسته به ایران نموده‌اند.

بنا بر خبری و ویدئویی که شبکه KURDISTAN24 پخش نموده است نیروهای پیشمرگه حزب اتحادیه میهنی کُردستان عقب‌نشینی کرده‌اند. بر اساس این خبر نیروهای پیشمرگه در منطقه طوزخورماتو به طول ١٨ کیلومتر و عمق ٤ کیلومتر عقب‌نشینی نموده‌اند و سنگرهای خود را تسلیم نیروهای حشدشعبی وابسته به ایران نموده‌اند.
حشدشعبی نیرویی تحت حمایت و آموزش مستقیم ایران و سپاه پاسداران است که از شیعه‌های عراقی تشکیل‌شده است و همواره در منطقه کرکوک به تهدید کُردها و نیروهای پیشمرگه پرداخته است.
دیروز در پیامی ویدئویی بافل طالبانی پسر بزرگ جلال طالبانی رئیس‌جمهوری سابق و فقید عراق که دبیر اول اتحادیه میهنی کُردستان نیز بود، به زبان انگلیسی و رو به جامعه جهانی اعلام داشت که "ما عراقی هستیم و مشکل ما با حکومت مرکزی بر سر نفت و گاز است که امیدواریم این مشکل حل شود و هرچه زودتر به بغداد برگردیم".
عقب‌نشینی امروز نیروهای پیشمرگه در حالی است که در چند روز گذشته تعداد قابل‌توجهی از مردم عادی به‌صورت داوطلب آمادگی خود را برای حضور در جبهه‌های مقاومت و دفاع از کرکوک به فرماندهی نیروهای پیشمرگه اعلام کرده بودند.

بخش: 
انتشار از: