فرار داعشی ها به ترکیه

دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، اطلاعات موثقی دارد که نشان می‌دهد تعدادی از فرماندهان داعش به ترکیه فرار کرده‌اند. پرسش این است که کدام شبکه های ارتباطی با داعش فرار داعشی ها را سازمان داده و میدهند؟ آیا داعشی ها از همان کانال هائی که به سوریه فرستاده شدند، بازگردنانده نمی شوند تا در جای دیگر فعال شوند؟
این ساده لوحی محض است موجودیت داعش، حزب الله، حشد الشعبی، طالبان، القاعده و .. را جدا از ترکیه، عربستان، حکومت اسلامی ایران، پاکستان، قطر و .. نگریست!

رسانه های "داعشی های شیعه" از فرار "داعشی های سنی" به ترکیه گزارش داده اند

******************

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد: براساس اطلاعات موثقی که به دست آمده، تعدادی از فرماندهان داعش با تابعیت‌های سوری و خارجی طی روزها و هفته‌های گذشته از رقه و دیرالزور به مناطق تحت سیطره مخالفان در حومه شمالی و شمال شرقی حلب فرار کرده و از آنجا به ترکیه رفته‌اند.

دیده بان حقوق بشر تأکید کرد: روند انتقال فرماندهان و تعدادی از اعضای داعش از استان‌های حمص، دیرالزور و رقه از طریق پرداخت رشوه بین 20 تا 30 هزار دلار انجام شده و طرف‌های مسئول توانسته‌اند آن‌ها را منتقل کرده و به مرزهای سوریه و ترکیه برسند و از آنجا از طریق قاچاقچیان به ترکیه منتقل شوند.

به گفته دیده بان حقوق بشر سوریه طی ماه‌های گذشته صدها داعشی از جمله فرماندهان محلی این گروه به استان حسکه فرار کرده و ناپدید شدند و بعدا برخی از آن‌ها در ترکیه مشاهده شدند.

دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد: اعضا و فرماندهانی از داعش از حومه شرقی حمص به مناطق تحت سیطره گروه‌های مخالف در حومه شمال شرقی حلب فرار کرده و به ترکیه منتقل شدند.

فرار داعشی‌ها بعد از پیشروی گسترده ارتش سوریه در مناطق مختلف و آزادسازی مناطقی در بادیه سوریه و آزادی شهر رقه به دست نیروهای سوریه دموکراتیک صورت می‌گیرد. (منبع ایسنا)

بخش: 
انتشار از: 

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"" تشابهات عجیب اما باور کردنی ""۱- در افکار جناب اقبالی پان ایرانیست، داعشی‌ها به ترکیه فرار میکنند. ۲- در افکار توده‌ای ها، بارزانی نوکر ترکیه است و پاپت و عروسک خیمه شب بازی اردوغان، پس هم بارزانی هم اردوغان و هم ترکیه، بد هستند. ۳- در افکار جناب "" تبریزی که ارمنی تشریف دارند "" و با ستاره سرخ و مارک لنین و استالین "" تمام جانیان را به ترک "" نسبت میدهند و همه از خود می‌‌پرسند یعنی‌ کمونیست ها، چنین جنون ترک ستیزی ستیزی دارند که یک ارمنی، پشت آن به تبلیغات ضدّ ترک پنها است؟ ۴- در افکار جامعه شناس‌های ساده لوح تحصیل کرده خارج، فقط یک "" پان "" وجود دارد و آن هم "" پان ترک "" است. و در این ذهنیت هرج و مرج و کشتی‌ شکسته خاورمیانه، دنیای ترک با "" روحیه بالای کار آفرینی "" به پیش می‌‌تازد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اقبالی خیانت به کردها از طرف رهبران کردهاست ، باخت کرکوک را هضم نمی توانید بکنید ! به ترکیه و ایران حمله کردن از ضعف تحلیل شماست !
نشر دروغ بی اعتباری می آورد ! کار شما در سمت سوی تفرقه بین ملل هست . خوشبختانه نخواهید توانست .
زنده باد ایران ، یاشاسن ترکیه .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام _ امروزتمام سایت های ایران ازفرارداعشی ها به اربیل خبردادند.
این خبردرخبرهای تلگرام نیزدست بدست میگردد.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
منتشر کننده خبر اقای اقبالی است، من دخالتی در نشر آن ندارم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
باز دروغ پراکنی بی سند از اقبال و انتشار از کیانوش.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
منبع خبر دیده بان حقوق بشر کوردیه قابل تحلیل نیست ..
چرا این خبر تحلیل نمی کنید چندی پیش درخبرها آمده بود وقتی کورد ها پابه فرار ازکرکوک گذشتن و رفتند چندین روستایی کرکوک مجدداً به دست داعش افتاده و مردم روستا توسط داعش کشتند.

مگر نه اینکه کرکوک سالها دراختیارکورد ها بوده پس از فرارکوردها داعش ازکجا آمده آن هم درعرض چندساعت کوردها که فرارکرده بودند داعش چه کسانی را کشتند جز تورکمنها ؟
دشمن تورکمن جز داعش و کورد کسی دیگری نیست .

داعش هرچه بود که بود دست آورد فراوانی برای کوردها آورد واین راکسی نمی تواند منکر بشود.
عقل سلیم می گوید هر کس از کسی ویا چیزی خیر می بیند از او حمایت می کندبه جهت منافع بیشتر واین منافع را کوردها بردند.

ترکیه ازداعش چه خیر داشته است .
جناب از حوادث کرکوک عبرت بگیر آدرس غلط نده