زنان شجاع کرد عامل اصلی شکست داعش در شهر ارکا (سوریه)

مبارزان زن شجاع کرد کمک فراوانی به آزاد ساختن
شهر ارکا (در سوریه) کردند که قابل تقدیر و تحسین است

 

زنان شجاع کرد عامل اصلی شکست داعش در شهر ارکا (سوریه)
برگرفته از: walla news
ترجمه از: راشل زرگریان
زنان مبارز و شجاع کرد که ضد دولت اسلامی (داعش) در سوریه ایستادند میگویند نه فقط برای آزادی خود بلکه برای رهائی زنان که تحت حکومت سازمان رنج بردند جنگیدند. داعش دختران و زنان را به عنوان اشیا جنسی نگاه میکند. در طول این هفته پس از اینکه سخنگوی نیروهای کرد اعلام کرد که به شهر ارکا تسلط یافتند زنان زیادی که در مبارزه شرکت کردند پیروزی خود را نسبت به سازمان داعش جشن گرفتند. سالها دولت اسلامی با ظلم و تعدی با شهروندان رفتار کردند. زنان مجبور بودند سرتا پا بدن خود را بپوشانند وحتی تعدادی دختران وزنان را بعنوان برده های جنسی به فروش رساندند.
زنان با شهامت کرد که در برابر این سازمان جنگیدند میگویند که دو هدف را دنبال کردند. هدف اصلی آنان آزاد کردن کردها از بار تصرف بود وهمچنین خلاص کردن زنان از ظلم وستم سخت که از آن بینهایت رنج بردند.

 

לוחמות כורדיות שסייעו לשחרר את א-רקה שבסוריה מידי דאעש, אוקטובר 2017 (צילום מסך , CNN)

شاندا آفرین (تصویر از cnn)

"شاندا آفرین" چهار سال است که در چهار چوب نیروهای کرد مقابل داعش می جنگد. به گفته وی رهبر حزب کارگر کرد (پ.ک.ک) عبداله اوچلان به آزادی زنان اهمیت فراوان میدهد. او بمدت طولانی به این موضوع متمرکز شده است. بنابراین ما برای آزادی زنان وبطورکلی بخاطر رها ساختن مردم از سرکوب ذهنی تلاش فراوان کردیم. شاندا اینها را به CNNگفت. او اضافه کرد مبارزه ما نه فقط علیه داعش بلکه ضد شوونیزم است. زنان در سرتاسر دنیا باید از خود مراقبت کنند و حتی از نظر ایدئولوزیک توسعه یابند.

 

לוחמות כורדיות שסייעו לשחרר את א-רקה שבסוריה מידי דאעש, אוקטובר 2017 (צילום מסך , CNN)

آبریم دیفرام (تصویر از CNN)
"آبریم دیفرام" نوجوان بود که در کنار ملت خود ایستاد و مبارزه کرد. او حالا 20 ساله است وسه سال است که ضد داعش میجنگد. او بطور دائم بیاد دوستان خود میافتد که در میدان جنگ از دست داد. او میگوید: در سالهای اخیر متعهد تر شده است. این دختر جوان اظهار کرد ما در حال مبارزه برای آزاد کردن مردم تحت فشار و همچنین رها کردن عبداله اوچلان که در ترکیه زندانی است هستیم.

 

"والت رومین" 25 ساله تحت نیروهای کرد یکسال و نیم است که در حال مبارزه است. او در چندین جنگ شرکت کرد وبزرگترین آن نبرد برای آزاد ساختن شهر ارکا بود. او میگوید: برای رها ساختن مردم کرد جنگیدم. من علیه بی عدالتی مبارزه کردم. مبارزان زن با شهامت کرد کمک فراوان به آزادی شهر ارکا کردند که قابل تقدیر و تحسین است.

 

לוחמות כורדיות שסייעו לשחרר את א-רקה שבסוריה מידי דאעש, אוקטובר 2017 (צילום מסך , CNN)

"سوزار دریک" مدت زمان بیشتری از زنان دیگر در میدان جنگ است. در شش سال گذشته او بخشی فعال در تلاشهای مردم خود برای دستیابی به آرمان های ملی بوده و از بار داعش آزاد شده است. او گفت: من علیه ستم های بزرگی که کشور ما و زنان ما را تهدید میکند مبارزه کردیم وادامه میدهیم. آزادی زنان به عنوان یک مسئله اصلی در جنگ مورد توجه قرار گرفته است و ما تا آخرین نفس مبارزه خواهیم کرد.
21.10.2017
هرنوع کپی و انتشار مطلب فقط با ذکر منبع و مترجم مجاز است.

منبع: 
اسرائیل
برگرفته از: 
walla news
انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

نظر : 
والاحضر نچیروان قوقولی، ولیعهد کردستان بزرگ، معروف به نچیروان نفتی که تا دیروز نفت کرکوک را به حراج گذاشته بود و به نقل از سایتhttp://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910703000177 برادرش منصور بارزانی که با صدور حکم حبس ابد برای پسر بارزانی او را به ایتالیا کشاند، یک منبع آگاه عالی‌رتبه در منطقه کردستان اعلام کرد که یک دادگاه ایتالیایی «منصور بارزانی» پسر مسعود را به اتهام قتل عمد یک دختر 19 ساله و تجاوز به او، به حبس ابد محکوم کرده است و دلیل اصلی سفر مسعود به ایتالیا بررسی این پرونده و سرپوش گذاشتن بر روی یک رسوایی بزرگ دیگر برای خانواده‌اش بوده است. خدایا چه کسانی با ترسیم خیالی کردستان بزرگ می خواهند آزربایجان غربی و ارومیه را در اوهام و خیالات ببلعند؟!!؟

بنا بر این گزارش، رئیس منطقه کر
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
زنانی که در پشت جبهه و در آشپزخانه کار می کنند به دروغ برای عوام فریبی با لباس سربازی در مدیاها عروسک تبلیغاتی شده اند تا بدین طریق جنگ غیر انسانی خانمانسوز را رومانتیک جلوه دهند .
کی نمی داند که این قوم دختران معصوم خود را ختنه می کند !! بیشترین قتلهای ناموسی در چهار کردستان انجام می گیرد.
حال مافیای بین المللی برای قربانی گرفتن فرزندان این منطقه جهت رومانتیک نشان دادن جنگ تلاش های بسیاری انجام داده است . متاسفانه این تبلیغ موزیانه برای عوام و روشنفکران نادان مواثر بوده و برای ادامۀ قتلگاه های دیگر مواثر خواهد بود.
تا کی روشنفکر بی سواد ایرانی در منجلاب تحلیلهای نادرست غلط خواهد خورد و دنباله رو موج آفرینان خواهد شتافت ؟؟؟
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
طلبه ایی در سر کلاس، از آخوند مدرس حوزه علمیه می پرسد: آیا استفاده تبلیغاتی از زن حرام است؟
اخوند پاسخ می دهد: آری
طلبه دیگری می پرسد: پس چرا خداوند برای تبلیغ بهشت خود از حوری استفاده نموده؟
آخوند بعد از خیلی فکر و جمع جور کردن عبا و عمامه اش می گوید: چون بهشت و جهنم نون دونی ماست، تو هم با این سئوالهایت یا آخوند نمی شوی و یا اگر هم بشوی از گرسنگی می میری و نون ما ها را هم آجر می کنی
البته دیگر ماجرای سو استفاده از زنان برای تبلیغ سیاسی به تقلید از مجاهدین خلق، دیگر کارائیش را از دست داده، و بجای این کارها ختنه دختران و ازدواج اجباری را ممنوع کنند به کار برده گونه دختران پایان دهند. به ازدواج های مکرر مردان پایان دهند. بجای حفظ مقام زن و مادر اینبار هم آنها را مثل کالای سیاسی عرضه کردن خود نوعی زیر پا گذاشتن حقوق زنان است.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای دولت ترکپور
من با شما در مورد کاربرد ابزاری زنان کورد موافق هستم، مثلا هان عبدالهی یا هلی لوو Helly luv را که کرد اهل ارومیه است را در زمان داعش علم کردند که با آرایش فراوان لباس پیشه مرگه را می پوشید و تبلیغ آنها را می کرد.
زنهای کورد موجودات بدبختی هستند که در خانواده باید فرمانبردار مردان مستی کورد باشند که وظیفه شان فقط زیاد و ولد و آشپزی است.
متاسفانه سکسیزم آمریکائی در همه جا که آمریکا پا گذاشته تبدیل به تجارت پر رونق شده و البته بزرگترین تجارت نیز تجارت زن می باشد!
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
جناب بی نام
بنده تنها از بخشی از نوشته های شما که به نوشته اینجانب استناد نموده متوجه شدم که منظور جنابعالی بنده بودم. برادر عزیز! منظور بنده تنها این مقاله نیست بلکه اکثر نوشته های این دوستان جدایی خواه اشاره به زن بخشی از پروپگاندی اینان است. در زیر پرچم کوردستان چند زن زیبا را نشان میدهند تا به جهانیان القا نمایند کوردها تافته ای جدا بافته از خاورمیانه استبداد زده است و بدینگونه توجه جهانیان و کوردهای دیگر کشورها را بخود جلب میکنند و بدینگونه هم کمکهای اقتصادی-نظامی لجستیک کشورهای غربی را کسب نموده و هم از میان جوانان کورد نیروی پیشمرگ بیشتری جذب مینمایند.

اما برا تنویر افکار شما باید عرض کنم:
1. در نوشته اینجانب اشاره ای به عکس های الصاق شده این مقاله وجود ندارد گرچه منظورم بدین مقاله هم بود
2. جنبه های سکسی برای خود تعریف دارد و منظور من با برداشت جنابعالی به قطع فرق دارد.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
اگر شما به این چهره ها زیبا می گوئید پس زنان زیبا باید معنای زیبائی را فراموش کنند. می شود بفرمائید چه المانی از زیبائی در این زنان روستایی وجود دارد؟
فقط شما بخش سکسی یکسری زن را می بینید. البته صحیح است که در زمان مجاهدین نیز مسعود رجوی استفاده ابزاری از زنان می کرد و بعد از فروپاشی قرارگاه اشرف چه فیلم هائی از فساد در آن سیستم که پخش نشد! انگار عراقی و هر موجودی که در آن مناطق زیست دارد از زمان بابل و نفرین عهد عتیق تا به امروز که این منطقه در جنگ و خونریزی است فقط فساد است که باعث بروز جنگ و خونریزی در این منطقه بوده و خواهد بود.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
با درود
آنچیزی که بسیار قابل توجه است در بوق و کرنا کردن دخالت زنان در پیروزیهای پیشمرگه ها است پروپگاندایی که بسیار بر کشورهای غربی در ستایش از این قهرمانان موثر افتاده است. در جاهای مختلف با پناه بردن به جنبه های سکسی و زنانگی و برجسته کردن آن با گذاشتن عکس های زنان و دختران زیبای پیشمرگه هم ایجاد سمپات در میان جهانیان میکنند و هم جوانهای کورد بیشتری از ایران و ترکیه و عراق و سوریه را برای مطامع بارزانی در ایجاد پادشاهی کوردستان بزرگ ! جذب میگردند.
شما در هر عکسی که از جبهات نبرد این پیشمرگه های کورد را میبینیم تعدادی دختران زیبا در حال نبرد با ارتش سوریه یا داعش هستند! انگار هیچ کس نقشی در عقب راندن داعش نداشته و تنها این پشمرگان شجاع!!! هستند که نتیجه جنگ را تعیین میکنند. به قطع ارتش آزاد سوریه! ارتش دولتی سوریه! ارتش عراق! ارتش ترکیه!
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
همه چهرههای این زنان نشان میدهد که ایرانی هستند و نه عرب و یهودی و ترک .
امید است که یکروز بر اثر آکاهی احتماعی و پیشرقت علم ژنتیک در عرض 3 ثانیه ثابت شود که در خاورمیانه و قفقاز ، چه کسانی پارسی ایرانی و چه کسانی سامی تورانی و یا مغول هستند.؟
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
اینها مزدوران امپریالیسم آمریکا هستند که در نابودی رقه فقط عامل سگ شکاری را بازی کردند. اگر بمبارنهای وحشیانه آمریکا نبود این مزدوران ژیگولو فکر می کنید در کجای معادلات نظامی بودند. آیا فکر می کنید مزدوران ژیگولوی آمریکا در سوریه از مزدوران عراقیش قوی تر هستند؟!. اینها به انقلاب سوریه خیانت کردند و با آمریکا و روس بشار و قاسم سلیمانی همدست شدند. فکر می کنید اگر بشار ملعون قدرت بگیرد بهتر از دولت عراق با اینها رفتار خواهد کرد؟!. نسخه این مزدوران ژیگولوی اوجالانی درعرض چند ساعت پیچیده می شود. البته ما دوست نداریم این اتفاق بیافتد چون بشار ملعون قوی تر می شود ولی در هر حال این تاوان خیانت به انقلاب سوریه است.
عدم انتشار شده: 
false