خاطراتی از سفر به آنتالیا

عصر دربهای رستوران پر است از صف مسافرانی که برای تعطیلات تابسانی از روسیه به ترکیه آمده اند، و منتظر باز شدن درب امامزاده غذا می باشند، آدمی تصور می کند که این همه جمیعت حتما برای راهپیمایی در اینجا جمع شده اند، لحظه گشایش درب فرا می رسد، عین شکسته شدن سد آب دو متری، روسها در یک آن اتوریته خود را برای انحصار غذاها اعمال می کنند. بشقابها تا جایی که جا دارد از غذا پر می شوند، مثل مور و ملخ به بهانه صف کشیدن کنترل همه غذاهای گوشتی را به انحصار خود در می آورند، ناسیونالیسم شکمی روسی در اینجا هم

عصر دربهای رستوران پر است از صف مسافرانی که برای تعطیلات تابسانی از روسیه به ترکیه آمده اند، و منتظر باز شدن درب امامزاده غذا می باشند، آدمی تصور می کند که این همه جمیعت حتما برای راهپیمایی در اینجا جمع شده اند، لحظه گشایش درب فرا می رسد، عین شکسته شدن سد آب دو متری، روسها در یک آن اتوریته خود را برای انحصار غذاها اعمال می کنند. بشقابها تا جایی که جا دارد از غذا پر می شوند، مثل مور و ملخ به بهانه صف کشیدن کنترل همه غذاهای گوشتی را به انحصار خود در می آورند، ناسیونالیسم شکمی روسی در اینجا هم اعمال می شود، خلاصه بعد از اتمام برداشتن غذا توسط آنها، غیر روسها هم بتدریج جرعت می کنند که به دیسهای غذا نزدیک شوند و گر نه مردان و زنان ۱۵۰ و ۲۰۰ کیلویی روس همانند لوکموتیو بی ترمز، تو را همراه با بشقابت زیر می گیرند و زیر دست و پایشان پرس و به لواشک تبدیل می شوی، خلاصه بعد از خلوت شدن اطراف دیس غذا ها و دیگر خوراکیها و رفتن روسها، وقتی که به فرم تزیین غذا ها نگاه می کنی و مقایسه می کنی با حالت اولش، تصور می کنی که احتمالا گرازهای وحشی به این دیسهای غذا حمله ور شدند و یا شغالها این غذاها و شیرینی ها را لت و پار کردند، بعد از پایان هم که روی میزهای غذاحوری رستوران پر است از غذا و نوشیدنی له و لورد شده، که نتوانسته اند بلومبونند، شاید به اندازه سه برابر غذا، میوه، نوشیدنی و باقلوا که نتوانستند بخورند، روانه زباله دان می شود، و بعد از آن وقت ودکا خوری شروع می شود، البته در رستوران به حد کافی با آبجو و شراب، ته بندی لازم را کرده اند و تا آخر شب به خوردن و نوشیدن مشروبات الکی ادامه می دهند،
اول صبح یکی با ده بیست تا عینک ده قوروشی وارد رستوران شده و میزهای با موقعت دید خوب را، با گذاشتن عینک بر روی هر میزی، همه آنها را به رزرو خود در می آورند، یعنی تا ساعت نه تمام میزهای عینک گذاشته شده در انحصار روسها می باشد و دوباره یورش برای صبهانه شروع می شود، البته یک عده اشان هم که از اول صبح منتظر باز شدن بار می باشند، که در جلو در بار دخیل می بندند و بمحض باز شدن در یک لیوان پر از ودکا و یا ویسکی را با درجه بالا سفارش می دهند و کل لیوان را به یکباره بسر می کشند، با دیدن این موجودات، بعضی موقها ها در پیش خودم فکر می کردم به آنهایی که در راه کمونیسم، در کل دنیاو در ایران از جانشان گذشتند و اعدام شدند، و اگر هفتاد سال کمونیسم همچو موجوداتی را در آغوشش تربیت کرده، برای اعدام آنها بینهایت متاثر و متاسف می شوم، واقعا کمونیسم چه موجوداتی خلق کرده؟؟؟؟؟!!!!!

انتشار از: 

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
قصد دفاع از ویروس کمونیسم را ندارم، اما به نظر من این بی فرهنگی یا ضد فرهنگی ریشه اش از 70 سال بیشتر است که در عمق روسها ریشه دوانده. همانطور که بی فرهنگی ما. وجدانا اگر ما ایرانیها هم هیکل روسها بودیم همین کار را نمیکردیم؟ مگر در جاهای دیگر کارهای بی فرهنگی و ضد فرهنگی و دیکتاتوری نمی کنیم؟ با افغانها چه کرده و میکنیم؟
وقتی هواپیما در تهران بر زمین می نشیند دیگر یادمان میرود که تا چند ساعت پیش ظاهری متمدن داشتیم! فرقی هم نمیکند که فارس، ترک یا ... باشیم، همین که از محدوده ایران باشیم کافیست.
کمونیستها هم اگر به قدرت رسیده بودند هیچ فرقی با آخوند نداشتند. حاکمیت ایدیولوژی در هر صورت به دیکتاتوری ختم میشود و این تجربه تاریخی است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"" آنتالیا و واقعیتی به بزرگی‌ ژئوپلتیک اوروسیا "" براستی چرا توریست روسی، در ترکیه احساس راحتی‌ می‌کند؟ واقعیتی دیگر >> چرا راست‌های افراطی لهستانی که قدرت را قبضه کرده اند اینگونه در دیدار اردوغان از لهستان، وی را تحویل گرفتند؟ لهستانی که به بافت مذهبی‌ و تا هادی نژاد خالص خود میبالد در ترکیه چه چیزی را یافته است؟ قطبی به وجود خواهد آامد که به "" قطب میانی "" مشهور خواهد شد، پیوستن ترکیه به این قطب، حیاتی‌ خواهد بود. اوروپای شرقی‌ و مرکزی به همراه کشور‌های قفقاز و آسیای مرکزی که بی‌ ارتباط با "" جاده ابریشم "" نیست. در مقابل اسلام هراسی اوروپای غربی و آمریکا، کشور‌های روسیه، لهستان و ترکیه ثابت خواهند کرد غیر از "" نظریه دکتر ساموئل هانتینگتون"" دنیای دیگری نیز متصور است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خواسته مردم ایران، هنوز مثل صد سال پیش، در قدم اول - نان-مسکن-کار-آزادی- است و نه ماشین و قایق، و مسکویچ، - لادا- پیکان - و تویوتا-و ویلا
شما بچه فئودالها و بچه بورژوا های غرب نشین، فقط دردتان کالاهای لوکس است مثل آقازادهها . و خیر از مایحتاج ضروری روزمره مردم ندارید.
وضع غالب مردم در کشوذهای استالینیستی سابق ، به مراتب بهتر از هرج و مرج و فقر و فساد سرمایه داری عریان کنونی بود، که دچار اعتیاد و تن فروشی و بی خانمانی و مهاجرت و بیکاری شده اند.
خواسته زحمتکشان با خواسته امثال شما آقازادههای سابق و فعلی ، از زمین تا آسمان فرق دارد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام _ آقای استخانلو،منظورشماتهوع است ؟ یا چیز دیگری است؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای تورک اوغلی شادروان پیشه وی و فرقه دمکرات هم میخواستند کومونیسم روسی را وارد اذربایجان کند که خوشبختانه نشد و بلاخره توسط رفقای روسی گشته شد . اینکه شما اکنون ضد کومونیست تشریف دارید و سر از سیری در نیاوردید و اعدام نشدید ودر غرب زندگی میکننید را مدیون همین( فاشیست فارس) هستید .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
گزارش بالا در باره مسافران روسی صد در صد درست است و من در کشور مصر و تونس و کوبا شاهد اصراف بیش از حد شهروندان روس بوده ام. بیش ا ز توان خوردن غذا بر میدارندو خوده نخورده باقی میگذارند و روانه سطل اشغا ل میشد و بسیار بی ادب تشریف دارند . دیگر مسافران نیز از این نوع اصراف بی رویه و بی ادبی در عذاب بودند.
روزی به مسئول سالن غذا خوری پیشنهادکردم که به روسی بنویسند تا میتوانید بخورید ولی دور نریزید . مسئول مربوطه گفت ..این ها....... وحشی هستند زبان نمی فهمند .
اره جانم این رفقای روسی روزی قرار بود سوسیالیسم را وارد ایران کنند . پرخوری و اصراف سیاسی از سفره گسترده ملت ایران برای روسها بی نظیر است .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای استخانلو طبیعتا افرادی با تفکرات شما پوزه ها را خونین و خاکی خواهد کرد، چون علم کردن درد زحمتکشان ابزاری است در دست کمونیستها که با دستان خالی و بدون پرداخت وجهی و یا سرمایه گذاری، با تحریک و دادن هندوانه بهشت جامعه بی طبقه پرولتری زیر بغل گارگران و با گوشت دم توپ قرار دادن انها، مفت و مجانی به حاکمیت می رسند، و حکومت هایی موروثی مثل کره شمالی را بوجود می آورند، و مخالفین را با خمپاره اعدام می کنند و مثل شما که پوزه هایشان را خونین و خاکی می کنید، و فقرهم که بیداد می کند، امروز دیگر زحمتکشان منافعشان را بهتر از من و تو می شناسند و نیازی به وصی و قیم کمونیست ندارند، آنها هرچقدر هم که کور باشند، فرق سطح زندگی کره شمالی و جنوبی را می بینند و فرق بین ماشین ماسکویچ را با تویوتا را مشاهده می کنند، در هر نقطه دنیا که هنوز روابط عشیرتی حاکم است و زحمتکشان منافع خود را نمی شناسند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سابقا سلطنت طلبان و اسلامیست ها از این مزخرفات می نوشتند، حالا تجزیه طلبان مغول تبار تورانی.
اینها ادبیات و تهوه آت دوران جنگ سرد است که از بلندگوهای امپریالیستی اکنون به نیروهای عقب افتاده و ارتجاعی ضد کمونیست؛ با نیم قرن تاخیر رسیده است.
ناسیونالیسم و شونیسم ،نیرویی است ورا ارتجاعی ، در کنار دین گرایی ، سرمایه داری، و لمپنیسم فکری.
مشت محکم و صبور تاریخ و واقعیات ، در دراز مدت با همت زحمتکشان پوزه این سه نبروی دشمن بشر ، را خون مالی و خاکی خواهد نمود.
از میان صدها سایت و رسانه اپوزیسون، اینجا تنها تریبون این گونه افراد با نامهای آنرمال و مغولی میباشد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام - بخدا به لنین.به موسی.به زرتشت.به یوحنا قسم.من بعضی مواقع فکرمیکنم که کمونیسم رانیز غربی ها به روسیه و مناطق تحت سیطره او تحمیل کرد.
ما جهان سومی ببخشید بالای جهان پنجمی هم ازبیسوادی و عقب ماندگی دنبال این تحفه عقب ماندگی افتاده وزندگی خودرافناکرده ویا بهترین عزیزان خودراازدست داده ایم.
همانطورکه ملل داخل ایران را با عقب مانده های پان فارسیسم به زنجیرکشیده اند و توسط این قوم نفرت پراکنی را دربین ملل منطقه رواج داده وبه تورک وعرب و پشتو باتفرقه خیانت میکنند.
درمنطقه تحت سیطره روس نیز این ستم وزنجیرکشیده توسط روس یابهتربگویم فاشیست های نژادپرست اسلاو انجام میداند ومیدهند.
کشورهای غربی روزبروز راه سعادت و پیشرفت رابرای ملت خودتدارک می بینند.
ماهم درمنطقه توسط روس وفارس فاشیست عقب مانده ونژادپرست درجنگیم.