پیام حزب پان ایرانیست به انگیزه ی روز کورش بزرگ

« هفتم آبان »، روز جهانی کورش بزرگ، فرخنده باد
پرهیز کنید از رویارویی با ناسیونالیسم ایرانی. سرنوشت جانشینان اسکندر گجستک، خلیفه‌های بغداد، مغولان خون‌خوار، تیموریان و دیگر مهاجمان و ستیزگران با ناسیونالیسم ایرانی را از یاد نبرید و بدانید که بسیار حقیرتر از آن هستید که با خواست و اراده‌ی ملت ایران به نبرد برخیزید

 

 

پاینده ایران
شکوه و بزرگی ملت ایران ، در این است که هرگز در درازای تاریخ زرینِ خود ، نه « بت‌پرست » بود و نه « برده‌دار » . هرگز سرزمینی را استعمار نکرد و مردمانی را مورد استثمار قرار نداد .
روز هفتم آبان‌ماه 1384 برپایه‌ی برنامه‌ریزی ، یاران مکتب پان‌ایرانیسم در تالار هتل ایرانشهر ( تهران ) گرد آمدند . در این نشست پرشمار ، اندامان مکتب پان‌ایرانیسم از اروپا و آمریکا نیز شرکت داشتند .
در این نشست ، برپایه تلاش‌های هیات‌اجرایی حزب پان‌ایرانیست ، در راستای وارد کردن روز جهانی کورش بزرگ در گاهشمار ملی ایرانیان ، باشندگان که هرکدام چندین دهه در راه استقرار نظم ناسیونالیستی ایران کوشیده بودند و در درازای سالیان ، در « فرود‌های تحمیلی » هرگز دست از تلاش در راه سرفرازی و یگانگی همه‌ی تیره‌های ایرانی و همه‌ی سرزمین‌های ایرانی‌نشین برنداشته بودند ، خجسه روز هفتم آبان را « روز جهانی کورش بزرگ » نام‌گذاری کردند . از آن جا که این‌گام بر بستر گسترده‌ی « نیازملی » ایرانیان قرار داشت ، رفته‌رفته « جاگیر » شد ؛ چنان‌که 11 سال پس از آن اعلام ، نیم‌میلیون تن از فرزندان این سرزمین در روز هفتم آبانماه 1395 ، در پاسارگاد به گرد هم آمدند و هم‌آوا « ایران » را فریاد کردند و « پایندگی ایران » را آرزو نمودند .
امروز آنانی که با حضور مردم ایران بر آرام‌گاه کورش بزرگ ، به رویارویی برخاسته‌اند ، در جبهه‌ی « نبونید » یا
« فرمان‌ روایی زشت » قرار دارند . کورش بزرگ از زبان ملت ایران « فرمان‌روایی زشت » را این گونه به ما می‌نماید
که نمونه‌ای است از« تبه‌کاری و ستم‌کاری » که هنوز گلوگاه بشریت را در چنگال‌های خونین خود می‌فشارد .
مرد ناشایستی به نام [نبونید] به فرمان‌روایی کشورش رسیده بود .
او ، کار ناشایست قربانی‌کردن [انسان] را رواج داد ... هر روز کارهای ناپسند می‌کرد . خشونت و بدکرداری .
او ، کارهای ... روزمره را دشوار ساخت . او با وضع مقررات نامناسب در زندگی مردم دخالت می‌کرد .
[او] ، اندوه و غم در شهرها پراکند .
او ، مردم را به سختی معاش دچار کرد [و] هر روز به شیوه‌ای مردم شهر را آزار می‌داد .
او با کارهای زشت خود ، مردم را نابود می‌کرد ... همه‌ی مردم را .
ساکنان سرزمین‌ سومر و اکد به روزِ مردگان افتاده بودند ...
این‌گونه بود که کورش ، برای ایفای رسالت جهانی ملت و مردم ایران یعنی رویارویی با « بی‌دادگری » ، « ستم » ، « برده‌داری » و « تحمیلِ دین » به « دگرباوران » ، برای رهایی مردم بابل ، اکد ، سومر و ... راه بابل را در پیش‌گرفت :
ارتش بزرگ من [ما ملت ایران] به آرامی وارد بابل شد .
نگذاشتم [ ما ملت ایران نگذاشتیم ] رنج و آزاری به مردم این شهر و این سرزمین وارد آید .
اوضاع داخلی بابل و جایگاه‌های مقدسش ، قلب مرا [ما ملت ایران را] تکان داد .
من [ما ملت ایران] برای صلح کوشیدم [کوشیدیم] .
نبونید ، مردم بابل را به بردگی کشانیده بود .
من [ما ملت ایران] بردگی را برانداختم [برانداختیم ] .
فرمان دادم [ما ملت ایران فرمان دادیم] که همه‌ی مردم در نیایش خدای خود آزاد باشند و آنان را نیازارند .
فرمان دادم [ما ملت ایران فرمان دادیم] که هیچ کس اهالی شهر را از هستی ساقط نکند .
این چنین بود که با دیدن خوی و خصلت ملت و مردم و نیز شاهنشاه ایران :
همه‌ی پادشاهان سرزمین‌های جهان ... همه‌ی مردم سرزمین‌های دوردست ... در بابل بر من [ ماملت ایران] بوسه زدند
من [ما ملت ایران ] شهرهای آگاده ، اشنونا ، زمبان ، متورنو ، دیر ، سرزمین گوتیان و هم‌چنین شهرهای آن‌سوی دجله را که ویران شده بود ، از نو ساختم [ ساختیم ]
فرمان دادم [ما ملت ایران فرمان دادیم ] همه‌ی نیایشگاه‌های شهر را که بسته بودند ، بگشایند .
همه‌ی مردمانی را که که پراکنده و آواره شده بودند ، به جایگاه‌های خود بازگردند .
خانه های ویران شده را آباد کردم [کردیم ] ...
اکنون ، این پرسش به میان می‌اید که ستیز با این « ابرانسان‌ایرانی » و این « اندیشه‌ی همه‌انسانی » ، نشانه‌ی چیست ؟ آیا می‌تواند جز باورمندی به « برده‌داری » ، « تحمیلِ دین » ، « ظلم و ستم بر مردمان » ، « ساقط کردن مردمان از هستی » و ... مفهوم دیگری داشته باشد ؟!
راستی را ، ستیز با کورش بزرگ ، ستیز با اندیشه‌ی همه‌انسانی ملت و مردم ایران است . حضور نیم‌میلیون ایرانی ، با وجود ایجاد راه‌بندان‌ها، تنگناها و بگیروببندها ، در هفتم آبان 1395 در پاسارگاد که همه یک‌‌زبان و یک‌صدا ، نام ایران و پایندگی ایران را فریاد می‌زدند ، نشان داد ریشه‌های ناسیونالیسم ایرانی ، ژرف‌تر و ستبرتر از آن است که با این
« باد‌ » ها بلرزد .
پرهیز کنید از رویارویی با ناسیونالیسم ایرانی . سرنوشت جانشینان اسکندر گجستک ، خلیفه‌های بغداد ، مغولان خون‌خوار ، تیموریان و دیگر مهاجمان و ستیزگران با ناسیونالیسم ایرانی را از یاد نبرید و بدانید که بسیار حقیرتر از آن هستید که با خواست و اراده‌ی ملت ایران به نبرد برخیزید .
پاینده ایران
یک‌شنبه 7 آبان 1396
دفتر مرکزی حزب پان‌ایرانیست
( هیات اجرایی / هاج )

 

انتشار از: 

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حیف وقت که صرف نوشتار بی پایه و مایه شما میکنند این دوستان

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای کاوه جویا...از اینکه آدرس لینک را فرستادید خیلی ممنون. چون من با تلگرام حساب ندارم ,توانستم مطالب شما را در
http://paniranist.org/4870.html پیدا بکنم و برای اینکار از شما معذرت می خواهم. در هر صورت این همان منشوری است که به وسیله کاهنان بابل, آن هم تنها یک نسخه و با زبانی که خود کورش نمی دانست نوشته شده است. و بعد 13 سطر به این منشور , قبل از جشن ها کذائی 2500 ساله شاهنشاهی در سال 1971 میلادی که اصلآ با 2500 ساله سلسله هخامنشیان مغایرت داشت و نزدیک 500 میلیون دلار خرجش شد , اضافه گردید و ترجمه غلط « عمدی» آن هم به خورد ایرانیانیان دادند تا پان ایرانیست ها را سرگرم نگه دارند. . دوستان ... از منشور حقوق بشر (( جنایت کار تاریخ)) بیش از این نبایستی انتظار داشت. بهترین ها را برایتان آرزومندم.
تصویر کاوه جویا

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب لاچین، متأسفم که با وجود توضیحات من، بازهم بر ادعای غلط خود پافشاری می کنید. لطفاً بجای تهمت دروغگویی به این و آن، از کسی که توانایی جستجو در فضای مجازی را دارد، کمک بخواهید تا انتساب این مطلب را برایتان روشن سازد. بازهم تکرار می کنم: مطلب بالا، که با ایمیل فرستاده شده، یک بیانیه ی حزبی است، نه نوشته ی من. این بیانیه، از جمله، در کانال خبری حزب پان ایرانیست در تلگرام، به این نشانی نیز موجود است: https://t.me/paniranist. ضمناً داوری های نادرستی پیرامون متن منشور کورش بزرگ را چاشنی ادعای نادرست خود کرده بودید، که به علت بی پایگی اصل ادعایتان وارد آن نمی شوم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای کاوه جویا... موقعی که آقای اقبال اقبالی (( مطالب )) کتاب با ارزش دکتر محمد قلی مجد را که در باره قحطی و گرسنگی در ایران که به زبان انگلیسی چاپ شده بود, در ایران گلوبال انتشار دادند , ایشان هم تمام موضوع کتاب را وارونه کرده و پادشاهان قاجار را مسبّب اصلی این ( قحطی ) را از قول نویسنده کتاب نوشتند که با محتوای کتاب کاملآ مغایرت داشت.. چون من این کتاب را حوانده بودم ایشان را به چالش کشیدم و پرسیدم که در کدام صفحه اصلآ اسم پادشاهان قاجار در این کتاب است.. ایشان هم مثل شما گفتند که ( من نویسنده این نوشتار نیستم بلکه آن را به عنوان مطلب در اینجا منتشر کردم ).. وچون نمی خواهیم شما را هم مسبّب اصلی دست کاری منشور کورش بدانیم , خواهشمند است لینک و منبع این (( دست کاری منشور کورش )) را برایمان بفرستید. چون همچون منشوری را من در سایت حزب پان ایرانیست ندیدم. مشتاقانه منتظریم. چوخ ساغ اول.
تصویر کاوه جویا

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای لاچین گرامی، صرف نظر از محتوای کامنت تان، توجه کنید که من نویسنده ی این نوشتار نیستم، بلکه آن را به عنوان یک مطلب در ایران گلوبال منتشر کرده ام. از این رو، اینکه ایرادات خود را متوجه من کرده اید، ناشی از اشتباه شما در تشخیص نویسنده است. لطفاً یک بار به عنوان این مطلب نگاه کنید، تا متوجه شوید مخاطب شما کیست.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لاچین عزیز بسیار زیبا بود ، آلان دیگر نژادپرستان از شهوت بلند پروازی به سرزمین توحش جمهوری اسلامی فرشته وار فرودخواهند آمد ،اینک با ملل غیر فارس در این سر زمین که از نظر آنها از تخم پلید هستند روبرو خواهند شد. وای چه حالی به این فرشتگان نجیب تحمیل خواهد شد ! ای اهورا مزدا به داد این ها برس !

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان ...همانطور که متوجه هستیم الان دیگر تحریف تاریخ ایرانیان از دولت های غرب , به پان ایرانیست ها متوهل شده است. عمق فاجعه به آن حدی رسیده است که یک به اصطلاح گزارشگر, تاریخ تحریف شده را هم نسبت به عقاید خودش عوض می کند تا تاریخ تحریف شده را دو چندان (( مضحک تر )) جلوه بدهد. آقای کاوه جویا هم ماشالله از استعداد خوبی برای این کار از خود نشان میدهند . هرچند که این نوشته های بالائی در کتاب (( ایران باستان )) توسط «حسن پیرنیا » جلد اول , چاپ پنجم صفحه 391 از سطر سوم آخری , از زمین تا آسمان فرق دارد , ولی جسارت آقای کاوه جویا بحدی رسیده است که (( دیکتاتوری کورش )) را از که در (( ضمیر اول شخص مفرد )) بکار برده شده است, یک پرده انسانی داده و در پارانتز به ( ضمابر اول شخص جمع ) تبدیل کرده است و با این کار (( حقوق بشر )) کورش را نه تنها جهانی میکند بلکه (( کهکشانی ))

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ما هر چیزی که واقعا فارسها دارند افتخار کرده و برایشان تبریک عرض می کنیم و خود را شریک این دارندگی و برازندگی می دانیم ، اما آلان تاریخ به سال 2017 میلادی را به شهادت می گیریم !!
اگر روشنفکر فارس در برابر افراطیون باستانگرا و نژادپرست موضع گیری جددی به عمل نیاورند ؟ با آنان اتمام حجت نکنند که ایران مال تمام ایرانیهاست ؟ حتما ایران تجزیه خواهد شد ! تنها از ایران سه استان نصیب این افراطیون خواهد بود. ما دیدیم زیاده خواهی چه بلای به سر کردها در عراق آورده است . همگان می دانند همان سرنوشت در عراق در خدمت آن نژادپرستان خواهد بود.ما آذربایجانیها از روشنفکر فارس می خواهیم زمان را درک کرده در برابر این بلند پروازان کذایی با شهامت تمام وا ایستند و بدانند ایران مال تمام ایرانیهاست.