یاری به هم میهنان زلزله زده یک وظیفه ملی و اخلاقی است

مدیریت ارگان های عمومی کشور به دلیل ضعف مدیریت و فساد مسؤلان سیاسی کشور، قادر به حل مشکلات مردم نیستند. در این حکومت فاسد حرف از این چیزها گذشته است. ما مردم چاره ای نداریم که در مقابله با سختی ها بویژه در هنگام بروز فاجعه های طبیعی به کمک یکدیگر بشتابیم. یاری به هم میهنان مرز نشین غرب سر زمین مان در این روزهای سخت یک وظیفه ملی و اخلاقی است.

 

شب گذشته-یکشنبه 12.نوامبر 2017- زلزله ای با شدت 7.3 به مقیاس ریشتر مناطق غرب کشور را لرزاند. شعاع زلزله علاوه بر چند شهر بزرگ 526 روستای مناطق غربی را در بر می گیرد. بنا بر گزارش ها در روستاهای مناطق قصر شیرین، ازگله، تازه آباد ، ثلاث باباجانی و سر پل ذهاب میزان تخریب زلزله تا 90 درصد نیز می رسد. میزان کشته ها تا کنون 341 و تعداد مجروحان حد اقل 5900 نفر اعلام شده است. آمارهای اعلام شده هنوز قطعی نیستند، و آمار صدمات احتمالن بسیار بیش از آن خواهد بود که تا کنون اعلام گردیده است.
یاری به هم میهنانی که در آغاز فصل سرما عزیزان خود را از دست داده اند، و ماوا و منزلشان نابود گردیده و یا آسیب دیده است یک وظیفه انسانی و اخلاقی است. به ویژه برای ما ایرانیانی که در خارج زندگی می کنیم، و از امکان مشارکت مستقیم در یاری رساندن به آسیب دیدگان محروم هستیم، یگانه کاری که از دستمان بر می آید، ارسال کمک مالی برای این هم میهنان است.
بویژه میدانیم که مدیریت ارگان های عمومی کشور به دلیل ضعف مدیریت و فساد مسؤلان سیاسی کشور، قادر به حل مشکلات مردم نیستند. حکومتیان در این روزها همه فکر و ذکرشان متوجه کاروان های پر هزینه اربعین حسینی است. کاروان هایی که با هزینه های میلیاردی ازدرون همین روستاهایی که امروز دچار قهر طبیعت شده اند، به سوی کربلا عبور داده شدند. اگر درصد کوچکی از اینگونه هزینه های بی معنا و عوامفریبانه به مصرف نوسازی کشور می رسید، و خانه ها با اصول درست و محکمی بنا می شدند، در مقابل حوادث طبیعی آسیب کمتری می دیدند. اما در این حکومت فاسد حرف از این چیزها گذشته است. ما مردم چاره ای نداریم که در مقابله با سختی ها بویژه در هنگام بروز فاجعه های طبیعی به کمک یکدیگر بشتابیم. یاری به هم میهنان مرز نشین غرب سر زمین مان در این روزهای سخت یک وظیفه ملی و اخلاقی است.
احمد تاج الدینی
13.نوامبر. 2017

http://www.tribuneiran.org/%DB%8C%D8%A7%D8%B1%DB%8...

بخش: 
انتشار از: