اعتصاب چند دختر افغان در جلوی درب حزب حاکم یونان

این روزها مساله کمپ موریا، برای بسیاری از فعالان حقوق بشر و اصحاب رسانه در آلمان بحث محافل سیاسی و ... شده است. در کمپ های دولتی پناهجویان در کشور یونان ،شرایط به خصوص در زمستان فاجعه بار است. نزدیک به۶۵۰۰ نفر در کمپ موریا ساکن هستند که اغلب در چادرهای مسافرتی در بین گل و لای زندگی می کنند. کمپ موریا قبلا زندان بوده است و موریا برای ۲۰۰۰ نفر درست شده در حالیکه در حال حاضر ۶۵۰۰ نفر در موریا ساکن شده اند. چادرهای کوچک مسافرتی تابستانی برای دو نفر هستند ولی خانواده های ۶ و ۸ نفری در این ..

در هوای سرد که کسی جرات بیرون ماندن را ندارد چند دختر افغان دست به تحصن
در مقابل سیلزا دفتر حزب حاکم یونان زده اند تا بتوانند از زندان جزیره موریا در لزبوس آزاد شده، برگه خروج گرفته و به آتن بروند.
۳۵ نفر  افغانی و ایرانی پناهنده مدت ۵۲ روز است که از کمپ موریا خارج شده و نمی خواهند که به کمپ موریا بازگردند.

آنها خواهان برگه خروج می باشند تا بتوانند به آتن بروند. این آوارگان بیشتر از کشورهای ایران و افغانستان هستند که در کمپ اسکان داده شده اند.
جنگ در سوریه باعث شد تا خیل عظیمی از آوارگان به کشور یونان وارد شوند و بسیاری از کشورهای مسلمان با وجود داشتن ثروت نفت، در روزگار سختی دروازه های خود را بر روی انسان های بی پناه بسته نگاه داشتند و ثروت نفتی خود را صرف جنگ ها و آوارگی بیگناهان و عیش و نوش و تعصب و جنگ های پوچ و احمقانه مذهبی کردند.
در این میان این کشورهای غربی بودند که کسانی را که توانسته بودند خود را به کشورها آنها برسانند، آنها را با آغوش باز پذیرفته و به آنها حقوق شهروندی در سطح اتباع خویش قائل شدند و هزینه زندگی آنها را پرداخت کردند. در سال ۲۰۱۵ حدود ۸۹۰ هزار پناهجو وارد آلمان شد که این مساله انتقادهایی را متوجه دولت مرکل کرد و موجب افزایش آرای احزاب دست راستی مانند حزب آلترناتیو برای آلمان شد. 

در آن زمان آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان گفت: به فرزندان آینده خود این پیغام را خواهیم داد که مردم سوریه، عراق و افغانستان به ما پناه آوردند در حالیکه مکه به آنها نزدیکتر بود.
این روزها مساله کمپ موریا، برای بسیاری از فعالان حقوق بشر و اصحاب رسانه در آلمان بحث محافل سیاسی و ... شده است. در کمپ های دولتی پناهجویان در کشور یونان ،شرایط به خصوص در زمستان فاجعه بار است. نزدیک به۶۵۰۰ نفر در کمپ موریا ساکن هستند که اغلب در چادرهای مسافرتی در بین گل و لای زندگی می کنند. کمپ موریا قبلا زندان بوده است و موریا برای ۲۰۰۰ نفر درست شده در حالیکه در حال حاضر ۶۵۰۰ نفر در موریا ساکن شده اند. چادرهای کوچک مسافرتی تابستانی برای دو نفر هستند ولی خانواده های ۶ و ۸ نفری در این چادرها ساکن هستند و بدلیل بارندگی شدید باران وارد چادرها می شود.
غذا در این کمپ برای ۱۵۰۰ نفر موجود است و بسیاری گرسنه باید روزگار آوارگی خود را بگذرانند. ماهی ۹۰ یورو به هر پناهنده پرداخت می شود ولی بدلیل دوری و بعد مسافت بسیاری قادر به خرید مواد غذایی و مایجتاج خود نیستند.
در موریا،  بار دیگر با شروع سرما با یک فاجعه انسانی روبرو خواهد شد و سوال بسیاری از تحلیلگران این است که دولت یونان بودجه ای که از اروپا می گیرد را در کجا صرف می کندـ سوالی که هیچ یک از مسولان دولتی حاضر به پاسخگویی به آن نیستند.

انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

نظر : 
سر کار خانم اتوسای عزیز:موضوع پناهندگی بطور واقعی لوث شده است و از میان هر ده هزار متقاضی پناهندگی سیاسی ایرانی حتی یک نفر هم مستحق پناهندگی نیستند. آنان در واقع مهاجرین اقتصادی اند که باطرح کیس های آنچنانی ، جواب می گیرند و بلافاصله پس از چند ماه از راهها ی گوناگون آزادانه وارد ایران می شوند. این اخبار برای مقامات اروپایی و.... پوشیده نیست.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
خسته نباشی بانو، دوستت داریم تا همیشه و موفق باشی
همه ی گل های دنیا نثار قلب مهربونت، مهربان آتوسای عزیز
عدم انتشار شده: 
false
تصویر آتوسا نجف لوی

نظر : 
فرمایش حضرتعالی در مورد پناهجویان دروغین کاملا صحیح است. بسیار متاسفم که همین امر باعث شده که بسیاری از کشورهای اروپائی دیگر تمایلی به پذیرش پناهجو ندارند. سازمان ملل در جریان این مساله می باشد و ما در آلمان همچنین کمپین هائی را داریم که از مردم خواسته شد که درخواست خود را در نامه هایی الکترونیک نوشته و توسط سایتی که توسط دوستان فعال حقوق بشر تعبیه شده به مسئولان این امر، ارسال نمایند.
در حال حاضر بچه های ایرانی اگر در اعتصاب غذا هستند بدلیل رفتار غیر انسانی دولت یونان در دیپورت یکی از این افراد پناهجو می باشد. دولت یونان خود را در شرایطی نمی بیند که از نظر اقتصادی حاضر به قبول پناهجو باشد و این پناهجویان در کمپ های متعدد به صورت موقت به انتظار نشسته اند.
فیلم اوضاع کمپ ها را در صفحه فیسبوک شخصی و اینستاگرام گذاشته ام تا دوستان از شرایط پناهجویان مطلع شوند، شرایطی که بسیاری از افراد که
عدم انتشار شده: 
false
تصویر تبریزی

نظر : 
سرکار خانم آتوسا نجف لوی، اگر شما و هر کس دیگری بخواهید چنین کسانی را یاری کنید باید کار گروهی انجام دهید وگرنه با کار یکی دو تن نمی توان امیدوار بود که اینان از دردسر رها شوند و اگر شما آن چنان که می گوئید فیلم ها و عکس هائی را از چنین کسانی در دست دارید باید آن فیلم ها و عکس ها را به سازمان های جهانی مانند سازمان ملل و بخش پناهندگان این سازمان بفرستید.

از سوی دیگر حتی اگر دولت یونان با هر انگیزه ای نخواهد به پناهجویان ایرانی در خاک خودش پناه دهد باید این دولت را آگاه کرد که بازپس فرستادن این پناهجویان برابر با رفتن این پناهجویان به شکنجه گاه ها و سیاهچال های رژیم آخوندی است و این چنین نیست که ایران مانند کشورهای کم درآمد آفریقائی باشد و پناهندگان نیز برای کار و پول به کشورهای دیگر کوچ کنند بلکه ایران دوزخی بی همتا در جهان است!

همچنین اگر دولت یونان .....
عدم انتشار شده: 
false
تصویر آتوسا نجف لوی

نظر : 
جناب تبریزی،
این افراد که اغلب ایرانی هستند، چندین روز در اعتصاب غذا بسر بردند که تمام فیلم ها و تصاویر را در اختیار من گذاشتند. پلیس یونان یکی از بچه های ایرانی را دستگیر کرده و اقدام به دیپورت ایشان کرد که طی آخرین خبر ایشان هنوز در بازداشت پلیس یونان بسر می بردند. وضعیت کمپ موریا بسیار وخیم تر از آن است که من بتوانم در چند سطر توضیح دهم.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر آتوسا نجف لوی

نظر : 
به آقای تبریزی
سپاس از شما، این افراد نیز ممانعت از بازگشت به کمپ موریا را انجام داده و به تحصن پرداخته اند و این عمل نیز strike یا همان اعتصاب محسوب می شود.
با احترام
عدم انتشار شده: 
false
تصویر تبریزی

نظر : 
بهتر بود در تیتر این نوشتار به جای واژه (اعتصاب) واژه (تحصن) به کار برده می شد چون اعتصاب برابر است با دست کشیدن از کاری و یا انجام ندادن کاری اما تحصن برابر است با بست نشینی، به کارگیری واژه (درب) به جای (در) نیز نادرست است و واژگانی مانند: (درب سلول، درب خانه، درب زندان، درب ماشین و .....) همگی از نگر دستور زبان نادرست هستند و باید گفت و نوشت: (در سلول، در خانه، در زندان، در ماشین و .....) ***** بسیار دردناک و اندوهبار و جانسوز است که انسان هائی از سرزمین هائی که زندگی در آنها پر از آزار و رنج است به فرامرز رفته و خواستار پناهندگی شوند و درخواست آنها برای پناهندگی نیز نادیده گرفته شود، لینک زیر نیز سرگذشت کسی است که هشت سال در زندان های رژیم آخوندی در ایران زندانی بود و سپس به فرامرز رفته و برای پناهنده شدن دچار دردسرهای فراوان شده است

http://iranglobal.info/node/61597
عدم انتشار شده: 
false