سوت بلبلی محسنی اژه ای در جمع دانشجویان!

مسوولیت حصر با شورای‎عالی امنیت ملی است
- اژه‌ای: از اینکه در وزارت اطلاعات و قوه قضاییه بودم پشیمان نیستم.
- اگر مصوبه شورای امنیت ملی نبود قوه قضاییه به موضوع سران فتنه رسیدگی می‌کرد.
- دختر رییس قوه قضاییه جاسوس نیست و با هیچ سرویس اطلاعاتی ارتباط نداشته.

سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی، روز دوشنبه ۲۰ آذر در جمع دانشجویان دانشگاه شریف برای آنها خاطره‏‌ای از حضور در یک جلسه سخنرانی در دانشگاه تهران به مناسبت دوم خرداد تعریف کرد و چند ثانیه‌‏ای سوت بُلبلی را به آنها آموزش داد.

اژه‎ای در بخشی از سخنرانی خود که به مناسبت روز دانشجو برگزار شد، گفت: «از آنچه که در طول بعد از انقلاب بودم از هیچ قسمت‌اش پشیمان نیستم و بسیار افتخار می‌کنم که در قوه قضاییه و دادگاه‌های مختلف و وزارت اطلاعات بودم و کوچکترین پشیمانی ندارم».
در جریان این نشست، دانشجویی از اژه‎ای پرسید «اینکه گفته می‎شود در جمهوری اسلامی خفقان است، بی‎عدالتی نیست؟» که دانشجویان منتقدان جمهوری اسلامی شروع به اعتراض به او کردند. اژه‎ای در واکنش به دانشجویان معترض گفت: «اگر عدالت را اینگونه معنا می‎کنید که هر کسی هر چیزی را بیان کند و بگوییم که عدالت نیست، خب باید برداشتش از عدالت را بیان کنیم».
سپس خطاب به آنها که با سر و صدا اعتراض‎شان را نشان دادند، خاطره‌ای تعریف کرد مربوط به حضورش در یک سخنرانی به مناسبت دوم خرداد در دانشگاه تهران که دانشجویان معترض اجازه صحبت کردن به او را نمی‎دادند و تا بسم‌‏الله می‎گفت دست و سوت می‎زدند.
اژه‎ای با خنده ادامه داد که به دانشجویی که سه انگشتی سوت می‎زده گفته «دهانت گشاد می‌‏شود، من بدون دست بلدم سوت بزنم» و سپس شروع به زدن سوت بُلبلی کرد و حاضرین در جلسه هم او را با سوت همراهی کردند.

مسوولیت حصر با شورای‎عالی امنیت ملی است

اژه‎ای در بخش دیگری از سخنان خود که ظاهرا جدی بود گفت: «می‌گویید چرا سران فتنه را محاکمه نمی‌کنید؟ ما می‌گوییم که شورای‌ عالی امنیت ملی مصوب کرد که الان محاکمه سران فتنه به مصلحت نیست و آنها محصور هستند. قوه قضاییه آنچه در سال ۸۸ پیش آمد و اقداماتی علیه جان و مال مردم صورت گرفت، وارد شد و آن موقع شورای‌ عالی امنیت مصوب کرد که الان محاکمه نباشد. می‌گویند که چرا قوه قضاییه بدون مبنای قانونی محصور کرده، قوه قضاییه این کار را نکرده و مصوبه شورای‌عالی امنیت ملی است که طبق قانون اساسی است و ایرادی ندارد».

معذوریت درباره پرونده بقایی

این مقام مسوول در قوه قضاییه به بازدارندگی دادگاه‌های علنی اشاره کرد و گفت: «بنده خود مدافع و از طرفداران دادگاه علنی و پخش آن هستم، بارها در این رابطه به مجلس رفته‌ام، ما دادگاه‌های علنی داریم ولی حق پخش و انتشار آن وجود ندارد و قانون اجازه نمی‌دهد».

سپس به دادگاه‎های بقایی اشاره کرد و گفت: «دادگاه بقایی علنی نیست چون قاضی تشخیص داده است». او تاکید کرد پرونده برادر رییس جمهور هیچ ارتباطی با پرونده بقایی ندارد و اعلام کرد از بیان جزییات پرونده بقایی معذور است. البته لحظاتی بعد کانال حمید بقایی معاون پیشین احمدی‎نژاد نوشت: «جناب اژه‎ای شما که راست میگویی! لعنت خدا بر دروغگوی ریاکار»!

پرونده اتهامات زهرا آملی لاریجانی

بخش دیگری از سخنان او در مورد زهرا آملی لاریجانی، دختر رییس قوه قضاییه و اتهام جاسوسی او بود که اژه‌‏ای مدعی شد او با هیچ سرویس و فردی در ارتباط نیست و این حرف صد درصد دروغ است.

او توضیح داد دختر آملی‎ لاریجانی هیچ وقت و هیچ جایی بازداشت نبوده است، به غیر از زیارت عتبات نه یک بار ایشان به خارج از کشور رفته و نه ارتباطی با سرویس‎های جاسوسی داشته و لذا مطلقاً یک لحظه تحت تعقیب نبوده است و شایعه‎ها قطعاً با انگیزه‎های خاص سیاسی مطرح می‌شوند.

منبع: 
کیهان لندن
انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: