آقای رضا پهلوی بجای پاسخگویی مأموران خود را برای حمله به ما گسیل نکنید

اگر شاهزاده برای سلطنت طلبان موظف به پاسخگویی نیست به خودشان مربوط است، اما امروزه رهبران سیاسی موظف به پاسخگویی هستند. ژورنالیستهای واقعی از سیاستمداران که ادعای رهبری مردم را دارند پاسخگویی در مورد دروغ ها می خواهند. چه شاهزاده رضا پهلوی پاسخ دهد و چه نه، ژورنالیستها موضوع را برای قضاوت مردم ارایه می کنند.

باری دیگر درباره خدعه و دروغ شاهزاده رضا پهلوی در مصاحبه با جان گمبرل در دوبی که هشت ماه پیش در ماه آوریل انجام شده بود، درخواست پاسخگویی شد و مأموران اینترنتی شاهزاده که مدتها بود در خواب بودند سرو کله شان پیدا شد که بحث را منحرف و شخصی کنند، در حالیکه کسی با آنها حرف نزده که اعلام کنند شاهزاده رضا پهلوی موظف به پاسخگویی نیست(۱). اگر شاهزاده برای سلطنت طلبان نظیر این مأموران ایشان موظف به پاسخگویی نیست به خودشان مربوط است، اما امروزه رهبران سیاسی موظف به پاسخگویی هستند. ژورنالیستهای واقعی از سیاستمداران که ادعای رهبری مردم را دارند پاسخگویی در مورد دروغ ها می خواهند و چه شاهزاده رضا پهلوی پاسخ دهد و چه نه، ژورنالیستها موضوع را برای قضاوت مردم ارائه می کنند(۲). توهین و پرخاش به ژورنالیستی که سؤال می کند، اعتبار سیاستمداران را بالا نمی برد همانگونه که در کشمکشهای سال گذشته با ژرونالیستها در آمریکا شاهد بوده ایم(۳). در نتیجه بعنوان یک ژورنالیست پرسش خود را از شاهزاده رضا پهلوی درباره مصاحبه ایشان با جان گمبرل که گفته اند هدفشان بازگردان سلطنت پهلوی به ایران است که در نوشته کوتاهی در لینک زیر با ذکر همه لینکهای مرتبط جان گمبرل مطرح شده، تکرار می کنم تا معلوم شود چه کسی دروغ می گوید(۴).

امید است ژورنالیستهای دیگر در رسانه های فارسی زبان این سؤال را از شاهزاده رضا پهلوی بپرسند چرا که وقتی شاهزاده بعنوان رهبر سیاسی حرف میزنند مردم از ایشان انتظار پاسخگویی دارند و نه خفه کردن ژورنالیستها. و برای اطلاع مأموران آقای رضا پهلوی، وقتی ژورنالیستها مطلبی را از سیاستمداران می پرسند، نمی شود بجای آن درباره ژورنالیستها حرف زد، اگر می شد که در یکسال گذشته اینهمه در آمریکا سیاستمداران یکی بعد از دیگری مجبور به پاسخگویی نشده بودند(۵)، چون سؤالی که یک ژورنالیست می کند، فردا روزنامه نگاری دیگر مطرح خواهد کرد و راه حل پاسخگویی است که در جوامع پیشرفته جا افتاده در حالیکه ژورنالیست های ایرانی خفه شده اند چه در ایران و چه در خارج از ایران. نمی شود کسی رهبر سیاسی خود را بداند و مدعی دموکراسی خواهی، اما بخواهد از پاسخگویی در مورد دروغ در باب موضوعی کلیدی نظیر این مسأله طفره برود هنگامیکه جان گمبرل در ماه آوریل به نقل از مصاحبه خود با شاهزاده رضا پهلوی به روشنی نوشت که ایشان "خواستار جایگزین کردن رژیم روحانیون در ایران با رژیم پادشاهی پارلمانی شد‌"(۶) و آقای رضا پهلوی این بخش مصاحبه را از ویدیویی که منتشر کرد، حذف و جان گمبرل هم آن را منتشر نکرد. به این کار می گویند خدعه و دروغ درباره سرنوشت یک ملت.

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران
سام قندچی، ناشر و سردبیر ایرانسکوپ
بیست و سوم آذر ماه ۱۳۹۶
December 14, 2017

1. مشکل سلطنت طلبان با امیرعباس فخرآور چیست
http://www.iranglobal.info/node/63590
http://www.ghandchi.com/1807-tavakkoly-fakhravar.htm
2. شاهزاده رضا پهلوی، شما باید رسماً برای خدعه نهم آوریل 2017 از مردم ایران عذرخواهی کنید
http://www.ghandchi.com/1378-reza-pahlavi.htm
Prince Reza Pahlavi, you Must Officially Apologize to Iranian People for April 9th, 2017 Deception
http://www.ghandchi.com/1378-reza-pahlavi-english.htm
3. در سال اول ترامپ، دموکراسی آمریکا استقامت خود را دوباره ثابت کرد
http://www.ghandchi.com/1801-us-democracy.htm
In Trump's First Year, US Democracy Proved again to be Resilient
http://www.ghandchi.com/1801-us-democracy-english.htm
4. آقای رضا پهلوی بالاخره جان گمبرل راست می گفت یا دروغ
http://www.ghandchi.com/1715-reza-pahlavi.htm
5. در سال اول ترامپ، دموکراسی آمریکا استقامت خود را دوباره ثابت کرد
http://www.ghandchi.com/1801-us-democracy.htm
In Trump's First Year, US Democracy Proved again to be Resilient
http://www.ghandchi.com/1801-us-democracy-english.htm
6. مقاله ماه آوریل 2017 دویچه وله درباره مصاحبه جان گمبرل تحت عنوان: رضا پهلوی خواستار "انقلاب" در ایران شد
http://p.dw.com/p/2ax0f

منبع: 
http://www.ghandchi.com/1809-reza-pahlavi.htm
انتشار از: 

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام _ آقاپیروز،اگرسلطنتی بمیان آید،فرزندان کودتا،حقی درآن ندارند،بااینکه در58سال حکومت پالانی هاثابت شدکه این خانواده جزخیانت وکشت وکشتاروعقب ماندگی چیزی برای یادگاری نگذاشتند.
چنانچه کسی حقی هم درسلطنت داشته باشند،این فرزندان ونوادگان قاجارهستند،نه کودتاگران همدست وحلقه بگوش استعمارگرپیر.
ازاین تفکربدترازارتجاعیون آخوندی دست بکشید.
چهل سال است این خانواده بیت المال وحقوق مسلم مردم را بشکل های مختلف هزینه میکنند.بس نیست ؟بازهم میخواهید.
زمین های تورکمن هارابین خانواده خودوسران ارتش تقسیم کنند؟
هنوزمیخواهید؟جوانان عرب لر وو.را بخاطراینکه زمین های امرارمعاششان راتصرف عدوانی کنند.قتل وعام کنند؟
هنوزمیخواهید؟شپش وکک .ساس زندگی مردم رافراگیرد.
درست است که حکومت اسلامی خواسته های مردم وانقلابیون رابه بیراهه برده ونتوانست درست کارکرده وخواسته هارابرآورده کند،این دلیل نمیشود،به دام این

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب قندچی
نمیدانم شما این انتخاب و یا حق را برای مردم ایران میشناسید که پس از سرنگونی خلافت آخوندی در رفراندمی اعلام کنند که جمهوری میخواهند یا پادشاهی مشروطه ( یا سلطنت نمایشی ).؟
تا جائیکه اینجانب از سخنان شاهزاده درک کرده ام و بارها به مصاحبه گران گوناگون توضیح داده اند گفته اند که در حال حاضر زمان انتخاب نوع حکومت نیست چون نخست هدف سرنگونی خلافت آخوندیست و تمام نیروها میبایست با اتحاد در عمل و با داشتن آلترناتیو و برنامه ( برای اینکه اشتباهات بظاهر انقلاب فریب دهنده 1357 تکرار نشود ) بی اندیشند و عمل کنند و سپس در شرایطی دموکراتیک در رفراندومی اگر مردم نوع حکومت مورد نظرشان جمهوری سکولار دموکرات باشد ایشان به 95% خواسته شان رسیده اند ( یعنی 5% باقیماند خواسته خودشان است برای حکومت پادشاهی ، توضیح واضحات).