در نقد فخر آور و اتهاماتی که ایشان به فرح پهلوی زد

در این برنامه زنده فیس بوک ، ابتدا بخشی از صحبت های امیر عباس فخر اور در خصوص فرمان رئیس ک گ ب ، یوری ولادیمیرویچ آندروپوف مبنی براینکه ایشان در سال 1967 دستور آتش زدن سینما های ایران از جمله سینما رکس آبادان را به کمک آخوند های طرفدار خمینی را داده بود. سپس کیانوش رشیدی در پاسخ به فخر اور با اشاره به تاریخچه آندروپوف مطالبی ایراد کرد که اینکه اماده پخش است:

یوری ولادیمیرویچ آندروپوف (به روسی: Ю́рий Влади́мирович Андро́пов) (زاده ۱۵ ژوئن ۱۹۱۴ - درگذشته ۹ فوریه ۱۹۸۴) سیاست‌مدار اتحاد شوروی و دبیر کل حزب کمونیست اتحاد شوروی از ۱۲ نوامبر ۱۹۸۲ تا روز مرگش بود. او مجموعاً حدود ۱۶ ماه این سمت را به عهده داشت و در این مدت در واقع رهبر شوروی بود. آندروپف از افرادی بود که بسیار مورد اطمینان برژنف بود، برای همین برژنف اول او را به سمت ریاست کا. گ. ب و سپس معاونت خود در حزب برگزید. آندروپف خواهان اصلاحات اساسی در زمان برژنف بود اما هر بار که طرح مسئله می‌کرد از طرف او[چه کسی؟] مانع می‌شد تا اینکه به رهبری شوروی رسید اما با خیل کثیر رهبران مفسد روبه رو بود که نمی‌شد کاری را انجام داد.[نیازمند منبع]
او از لحاظ مدت زمامداری پس از کنستانتین چرننکو، کوتاهترین مدت رهبری شوروی را به عهده داشت، از ۱۹۸۲ تا ۱۹۸۴.

بخش: 
انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
سعید رضا گرامی، کاملا با نظر شما موافقم که جامعه ايرانى، جامعه اى بسيار جوان و پوياست. جوانان ايرانى بيكارند، درمانده اند و از دست يك رژيم ضد بشرى به جان امده اند، انان تا حد زيادى به تزهاى تند و تيز و حتى بى ريشه و بى محتوا تمايل نشان ميدهند. به همين دليل متاسفانه نوعى پوپوليسم با خمير مايه لمپنيزم و با ظاهرى سياسى در فضاى مجازى باب شده است. از همين ابشخور است كه كوتوله هايى همچون فخراور، اميد دانا، زم..... نه تنها اب ميخورند بلكه ماهى هم ميگيرند و به ريش نداشته من و شما ميخندند.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
من دلیلش بگم چرا جوانهای مثل من پشیمان شدن البته شاید کامنت ثبت نشه! تنها دلیلی که من با تمام زجرهایی که کشیدم و تاوان هایی که دادم باهمه نفرتم از هر ثانیه این حکومت تنها چیزی که باعث شد پشیمان بشم این بود که اکثر فعالین سیاسی و اوزیسیون رفتند با جماعتی بدتر از " پیشه وری و خزعل و سیمیتقو نشستن! ادمهای که بجای ساختن یک اپوزیسیون ملی رفتن با مزدوران و حقوق بگیران بیگانه نشستن....منی که ایران رو بیشتر از خودم و خانوادم دوست دارم خوووب میدونم چه بلایی سر ایران خواهند اورد کسانیکه "دموکراسی برایشان یعنی نشستن با تجزیه طلب و دم از ملیت سازی و حق استقلال و....اگراین نامش دموکراسی است؟ لعنت بر دموکراسی ..من تنها ارزو میکنم بعد مرگ نسل اول انقلاب کودتایی بشه و یک ژنرال سیسی یک فردی پیدا بشه و بدون شک افرادی چون من پشت چنین کسی خواهند رفت
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
اقاى توكلى
دسترسى به اينترنت در سطح جامعه ايران گسترش وسيعى پيدا كرده است، متاسفانه همزمان از عمق سواد سياسى كاسته شده است.
درحال حاضر در ايران نيروهاى سياسى سازماندهى شده با تاكتيك هاى تاثير پذير وجود ندارند و يا كمتر به چشم ميخورند. نيروهاى خارج از كشور نيز بجاى همبستگى در مسير سرنگونى رژيم غارتگر، فقط و فقط سرگرم خود زنى و دگرزنى هستند.
جامعه ايرانى، جامعه اى بسيار جوان و پوياست. جوانان ايرانى بيكارند، درمانده اند و از دست يك رژيم ضد بشرى به جان امده اند، انان تا حد زيادى به تزهاى تند و تيز و حتى بى ريشه و بى محتوا تمايل نشان ميدهند. به همين دليل متاسفانه نوعى پوپوليسم با خمير مايه لمپنيزم و با ظاهرى سياسى در فضاى مجازى باب شده است. از همين ابشخور است كه كوتوله هايى همچون فخراور، اميد دانا، زم..... نه تنها اب ميخورند بلكه ماهى هم ميگيرند و به ريش نداشته من و شما ميخندند.


عدم انتشار شده: 
false