"کشته شدن سه نیروی انتظامی و دو بسیجی" در درگیری با دراویش گنابادی در تهران

سخنگوی نیروی سرکوبگر انتظامی، از کشته شدن دو بسیجی در جریان ناآرامی‌های دوشنبه شب خیابان پاسداران تهران میان دراویش گنابادی و مزدوران انتظامی خبر داد.

منابع دیگر از قول او خبر کشته شدن سه مزدور انتظامی را اعلام کرده‌ اند. به گزارش منابع خبری گوناگون، در درگیری ‌دوشنبه شب (۳۰ بهمن / ۱۹ فبریه) میان مزدوران انتظامی و دراویش گنابادی در خیابان پاسداران تهران، سه مزدور نیروی انتظامی و دو بسیجی کشته شده‌ اند.

همچنین ۳۰۰ نفر از دراویش گنابادی نیز در جریان این درگیری‌ ها دستگیر شده‌ اند که در میان آنان، رانندگان خودروهای مرگ (اتوبوس و سمند) و نیز ضاربان و عناصر اصلی هم بودند. این در حالی است که دوشنبه شب تنها از یک "خودروی مرگ" خبر آمده بود و فیلم‌ های منتشر شده از محل رویداد نیز، یک اتوبوس را نشان می‌ داد که به میان نیروهای انتظامی می‌ راند. به گفته ی سخنگوی نیروی سرکوبگر انتظامی، یکی از بسیجیان کشته‌ شده به وسیله ی خودروی سمند زیر گرفته شده و بسیجی دیگر با ضربات سلاح سرد کشته شده است.
تا ساعت چار و نیم بامداد سه‌ شنبه، مزدوران انتظامی در محل بوده‌ اند و در این ساعت، "محل آشوب و خیابان‌ های اطراف پاک سازی شد". دوشنبه شب در جریان تجمع دراویش گنابادی روبروی کلانتری ۱۰۲ خیابان پاسداران که یکی از رهبران دراویش در آنجا بازداشت بوده، میان مزدوران انتظامی و تجمع‌ کنندگان درگیری رخ داد. کسرا نوری یکی از دراویش که در محل حضور داشت، گفت:

"لساعه من در گلستان هفتم هستم. دقایقی پیش به ما حمله کردند. بسیاری از ... را گرفتند. ما دفاع کردیم. فعلن اینها باز ما را محاصره کرده‌ اند. در هرصورت ممکن است که به ما دوباره حمله کنند".

حساب توییتر "مجذوبان نور" که خبرهای مربوط به دراویش گنابادی را پوشش می‌ دهد نیز، دوشنبه شب خبر داده بود که برخی از معترضان مورد اصابت گلوله قرار گرفته‌ اند. منتظرالمهدی سخنگوی نیروی انتظامی در کانال تلگرامش نوشته است:
"برخی دراویش در حال تهیه ی کوکتل مولوتوف بودند و برخی با شمشیر رجزخوانی می‌ کردند". دراویش گنابادی سال‌ هاست که در ایران هدف سرکوب و ترس رژیم قرار دارند. بسیاری از آنان در سال‌ های گزشته به اتهام "اقدام علیه امنیت ملی"، "تبلیغ علیه نظام"، "تشویش اذهان عمومی" و "اختلال در نظم عمومی" بازداشت و زندانی شده‌ اند. آنها بارها از محاکم بین‌ المللی تقاضا کرده‌ اند که پیگیر حقوقشان باشند.

بخش: 
انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: