دو حاکمیت و یک نقش از مُلا باقر مجلسی تا احمدی نژاد

عجب اینست، که این خواسته‌ احمدی نژاد در حالی مطرح می شود که اعتراض‌های ملیتها و مذاهب ایران به کلیه انتصابات رژیم، دخالت شورای نگهبان و نهادهای امنیتی، در دو انتخاب پیشین ریاست جمهوری بیشتر بود که احمدی‌نژاد در جریان آن بصورتی غیر مشروع و برخلاف تصور و رٲی مردم انتخاب گشت...

مشهور است که وقتی سپاه محمود افغان به دروازه های اصفهان نزدیک می شدند، شاه سلطان حسین صفوی تمامی مُلایان مفت خور را جمع کرده بود که چاره ای اندیشند و در همین راستا آنها هم "دعا می کردند" و می گفتند: قربان هرگز سپاه افغانها توان ورود به پایتخت را نخواهند داشت. شاه والا مقام هم دستور داد تا یک آش نذری درست کنند و در میان این جماعت و مردم شهر پخش کنند. ازقضا هنوز دعای مُلایان به آسمان نرفته بود که سپاه محمود افغان آمدند و آش بخوردند و شهر بگرفتند.
در زمان حکومت صفویه، به خاطر وسعت فساد و راحت طلبی حاکمان، مُلایان با تمام توان خود کوشیدند، جهل، دروغ، تقیه گری و خرافه گرایی را توسعه دهند. در این زمان انواع دروغ ها سر به فلک کشیده بود و "مُلا باقر مجلسی" از نوشتن هیچ دروغ  و حکایتی و جای دادن آنها در قاب حدیث و آیات دریغ نورزید. به طوری که از هر نشست و جمع مُلایان آن دوران، دروغ و تقیه ای جدید به اجتماع راه می یافت. آن دوران سیاسی ـ مذهبی به گواه تاریخ، کتابها و منابع مستند دیگر، تنها روزگاری بوده است که به عصر امروز ما و حاکمیت دیکتاتور ولایت فقیه مشابهت زیادی دارد. اما دروغ های شاخدار و فضایی مُلایان ولایت فقیه باعث گردیده که اینان گوی سبقت را از نیاکان صفوی خودشان نیز بروبایند.!

با توجه به مطالعه در اندیشه های ناصواب، شنیدن سخنان ناسنجیده و پر از کذب و دیدن اعمال پر از نیرنگ و خدعه رهبران سیاسی ـ مذهبی رژیم ولایت فقیه در طول چهار دهه از حاکمیت آنها، باید گفت این گروه بدترين فرقه مذهبی از فرق منتسب به قبله و دروغگوترينشان و جاهل ترينشان نسبت به معقول و منقول عالم هستند. جميع بزرگان دين اسلام، اندیشمندان سیاسی ایران، اقتصاد دانان و مورخین بر حقیقت اين سخن تأکيد کرده اند، چرا که شهرت اقوال و تقیه گریها و مکر و فریب سران رژیم ولایت فقیه در طول اين سالها برای اهل علم و بصیرت کفايت می کند.

اما جالب است بدانیم که قرنها پیشتر، سخن شيخ الاسلام ابن تيميه (درفتاوی28/479) برای شناخت امروز ما از این جماعت ریاکار و دروغگوی مذهبی، کافی و وافی است آنجا که می گويند:
"برای همين اين فرقه دروغگوترين فرقه اين امت هستند و در فرق منتسب به قبله هيچ فرقه ای از آنها دروغگوتر نيست و هيچ کس بيشتر از آنها کذب را تصديق نکرده و صدق را تکذيب نکرده است".
مدت چند ماه است، محمود احمدی نژاد و دار و دسته اش ظاهراً تغییر رویه داده و در کمال ناباوری، فریاد مصلح بودن و منجی شدن برای نجات مردم ایران سر می دهند. رئیس جمهوری که خود به تقلب متهم بود، این روزها همراه مشاور و دستیاران سابقش خواستار انتخابات آزاد شده و علیرغم بیان سخنان انتقادآمیز از اکثر بنیادهای سیاسی رژیم ولایت فقیه، طی نامه ای به خامنه ای خواستار تغییر در ارگانهای اساسی حکومت و حتی شیوه دستورات و شکل مذهبی بیت ولایت فقیه او شده است!.

محمود احمدی‌نژاد، در نامه‌ خود به علی خامنه ای، خواستار اقداماتی اساسی و عاجل به منظور اصلاحات اساسی در رژیم جمهوری اسلامی از جمله برگزاری انتخابات "بدون دخالت شورای نگهبان" شده است.

اکثر مردم ایران آگاهند، که در تمام این سالها شخص خامنه‌ای به تندروهای درون حکومت نزدیکتر بوده و اینک قبل از مرگ خود بر اثر بیماری سرطان، به تغییرات ولو اندک و گشایش‌های اجتماعی ـ سیاسی برای مهیا کردن شرایط لازم جهت جانشینی فرزندش نیاز مبرم دارد.
بدین خاطر، در نظام ولایت فقیه که تمامی ارکان آن بر اساس دروغ، توهم، دشمن فرضی، فریب افکار عمومی و سیاست های مداخله جویانه در منطقه و جهان استوار است، خطر جدی سرنگونی نظام، بیش از هر زمانی از طرف رهبر و دیگر دلسوزانش احساس می گردد.
چنان که عیان است، یکی از درخواست‌های رئیس جمهور سابق "احمدی نژاد" برای اصلاحات در نظام، "طرح برگزاری فوری و آزاد انتخابات" ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی و غیره...، بدون هیچگونه دخالت شورای نگهبان و دخالت نهادهای نظامی و امنیتی رژیم از جمله فرماندهان سپاه است.!

اما عجب اینست، که این خواسته‌ احمدی نژاد در حالی مطرح می شود که اعتراض‌های ملیتها و مذاهب ایران به کلیه انتصابات رژیم، دخالت شورای نگهبان و نهادهای امنیتی، در دو انتخاب پیشین ریاست جمهوری بیشتر بود که احمدی‌نژاد در جریان آن بصورتی غیر مشروع و برخلاف تصور و رٲی مردم انتخاب گشت.
دخالت مستقیم بسیاری از فرماندهان و مقام‌های سپاه سرکوبگر پاسداران سالهاست که در انتصابات، اقتصاد، سرمایه گذاریهای کلان کشوری و منطقه ای، کنترل گمرکات و فرودگاهها بصورت علنی و آشکار قابل مشاهده است و کابینه دولت احمدی نژاد بیش از سایر دولتهای پیشتر از این جهت سود برده و شریک آنهاست. چرا که اکثر سرداران سپاه و نهادهای امنیتی در اختلاسهای میلیاردی، فیش های حقوقی نجومی و قراردادهای نفتی با دولت احمدی نژاد، دارای مشترکات جناحی و اقتصادی بوده اند و همه آنها در یک صف واحد سیاسی، جزو مخلصین رهبر و انقلاب محسوب می شوند.

در این اواخر جهت بسیاری از انتقادهای محمود احمدی‌نژاد به سوی صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه است. دلیل آن هم مشخص، چون که در یکی دو ماه اخیر پیگیری و به جریان انداختن پرونده های قضایی علیه نزدیکان احمدی نژاد بیشتر از قبل شدت گرفته است.
البته باید خاطرنشان کرد، رهبر رژیم تنها به دو دلیل مانع سخنرانی های احمدی نژاد و باندش نمی گردد، اولاً: اگر بیت خامنه ای احمدی نژاد را زیاد از حد زیر فشار قرار دهند، او به افشاگری علیه دزد اصلی و دار و دسته اش که همانا خامنه ای است، دست خواهد زد. ثانیاً: خامنه ای سخنان احمدی نژاد را تا حدودی لازمه آماده کردن صحنه سیاسی کشور برای جلوگیری از سرنگونی و همچنین قدمی مثبت تلقی می کند. از سوی دیگر هم احمدی نژاد مانند رفسنجانی لقمه آسانی نیست تا خامنه ای و آل بیتش بتوانند به آسانی حذفش کنند.

در نهایت باید گفت، احمدی نژاد بیشتر از تمام اوصافش، فن دروغگویی و دیدن هاله های نور را به خوبی بازی می کند، او از جمله معتقدین به ظهور امام عصر"مهدی" نیز هست، پس چه بهتر که راهش را در چارچوب خط قرمزهای رهبر رژیم ادامه دهد. آری، احمدی نژاد مانند بسیاری دیگر، پیشنهاد و قالب "رفراندوم داخلی" و پاکسازی چند نهاد دولتی برای جلوگیری از سقوط رژیم ولایت فقیه را مطرح کرده و الحق که کوتاهی هم نمی کند و در زمینه دروغگویی و تقیه بهترین شاگرد و طلبه حوزه شیعه ولایت فقیهی است.

انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: