روابط قطر با ایران

تعداد مشاهدات: 
274
امیر قطر بار دیگر متعهد به توسعه روابط با ایران شد

پس از حدود یک سال از آغاز بحران قطر در نتیجه قطع روابط شماری از کشورهای عربی با این کشور، به نظر می‌رسد دوحه همچنان سعی در نزدیکی به محور ایران دارد.
در مکالمه‌ای تلفنی که دوشنبه ۱۸ ژوئن میان شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر و حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران به مناسبت عید فطر صورت گرفت، شیخ تمیم متعهد به «استحکام» روابط با ایران شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، روحانی در این تماس براز امیدواری کرد که «تهران و دوحه بتوانند از ظرفیت‌های بسیار زیادی که برای روابط تجاری و اقتصادی میان دو کشور وجود دارد، بیش از پیش استفاده کنند».
روحانی که کشورش هم متهم به دخالت در امور شماری از کشورهای منطقه و بر هم زدن ثبات این کشورها می‌شود، متعهد شد که تهران «تمام تلاش خود را ببرای همکاری و مساعدت ملت و دولت قطر و ثبات منطقه بکار می‌گیرد».
رئیس‌جمهوری ایران در ادامه با نادیده گرفتن پشتیبانی‌های تهران از شبه‌نظامیان حوثی از راه ارسال کارشناسان نظامی، اسلحه و موشک برای آن‌ها، گفت: «بحران یمن راه حل نظامی ندارد».
امیر قطر هم در این مکالمه تلفنی گفت: «روابط دراز مدت میان ایران و قطر، هر روز توسعه می‌یابد. ما به دنبال توسعه و استحکام روابط در همه زمینه‌ها هستیم». او تاکید کرد: «دوحه هرگز مواضع ایران را فراموش نمی‌کند»

 

منبع: 
العربیة
بخش: 
انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: