استعفای اسحق جهانگیری

سایت «انتخاب» از استعفای اسحاق جهانگیری، معاون اول حسن روحانی خبر داده بود. استعفای جهانگیری به ادامه نارضایتی‌ها از عملکرد تیم اقتصادی دولت و بالا گرفتن اختلافات بین حزب «اعتدال و توسعه» با «کارگزاران» و اصلاح‌طلبان بر سر حضور در کابینه روحانی تفسیر شده. دفتر رئیس جمهوری اسلامی خبر استعفای جهانگیری را تکذیب کرده و گفته است علیه سایت «انتخاب» شکایت می‌کند.

سخنگوی دولت به خبر استعفای معاون اول رییس جمهور واکنش نشان داد.
به گزارش ایسنا، متن یادداشت توئیتری محمد باقر نوبخت به این شرح است :حضور دکتر جهانگیری در کابینه، نقطه قوت دولت دکتر روحانی است. همواره شاهد مواضع منطقی و امیدآفرین از ایشان بوده‌ام.

وبسایت خبری «انتخاب» روز یکشنبه از «استعفای شفاهی» اسحاق جهانگیری خبر داده بود.

با این حال «انتخاب» روز دوشنبه نوشت که حسن روحانی با هدف «از بین بردن اختلافات و تزریق نیرو» به اسحاق جهانگیری، قرار است او را به رياست «ستاد ويژه اقتصادی» منصوب کند؛ ستادی که به نوشته این وبسایت، قرار است عملکرد اقتصادی دولت را در مواجهه با تحریم‌های آمریکا هماهنگ کند.

از آغاز دولت دوم حسن روحانی رسانه‌ها چندین بار از اختلاف بین اسحاق جهانگیری و برخی مقام‌های ارشد کابینه همچون محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور، و محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت، خبر داده‌اند

همچنین در ماه‌های گذشته برخی از فعالان اصلاح‌طلب، از جمله علی شکوری‌راد، از «مصادره» نتیجه انتخابات ریاست جمهوری توسط اعضای حزب اعتدال و توسعه و به ویژه محمود واعظی ابراز نگرانی کرده بودند.

 
Image result for ‫استعفای جهانگیری کاریکاتور‬‎
منبع: 
ایسنا
بخش: 
انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: