کشته شدن دو بسیجی

روابط عمومی تیپ ۱۱۰ سلمان فارسی نیروی زمینی سپاه سیستان و بلوچستان بدون اشاره به زمان دقیق این درگیری، روز پنجشنبه ۲۸ تیرماه اعلام کرده است که علیرضا شه بخش و پرویز شه بخش، دو بسیجی طرح امنیت منطقه کورین زاهدان در درگیری با «افراد شرور» کشته شدند.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی تیپ ۱۱۰ سلمان فارسی نیروی زمینی سپاه سیستان و بلوچستان بدون اشاره به زمان دقیق این درگیری، روز پنجشنبه ۲۸ تیرماه اعلام کرده است که علیرضا شه بخش و پرویز شه بخش، دو بسیجی طرح امنیت منطقه کورین زاهدان در درگیری با «افراد شرور» کشته شدند.
روابط عمومی تیپ ۱۱۰ سلمان فارسی نیروی زمینی سپاه سیستان و بلوچستان جزئیات بیشتری از این درگیری و هویت افراد مسلح ارائه نکرده است.
قرار است مراسم خاکسپاری این دو بسیجی روز جمعه در روستای شورو برگزار شود. روستای شورو از توابع بخش کورین زاهدان و در ۹۰ کیلومتری مرکز این شهرستان واقع است.
پیش از این نیز «دو تن از بسیجیان بومی» و دو تن از مرزبانان در جریان درگیری با «اشرار» در مرز میرجاوه در فروردین ماه سال جاری کشته شدند.
استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرقی ایران، طی سال‌های اخیر در مواردی، محل رویارویی نیروهای نظامی و انتظامی جمهوی اسلامی با گروه‌های مسلح بوده که مقام‌های ایران از آنها به عنوان «تروریست» و «اشرار» نام می‌برند.
سال گذشته نیز فرمانده نیروی انتظامی در استان سیستان و بلوچستان از کشف «دپوی سلاح‌های» گروه جیش‌العدل در جنوب این استان خبر داده بود. محل این انبار اسلحه بیرون از شهرستان سراوان اعلام شد.
گروه جیش العدل که تاکنون بارها با مربانان ایران در این استان درگیر شده است، تعدادی از آنها را گروگان گرفته یا به قتل رسانده است، خود را مدافع «اهل سنت» در استان سیستان و بلوچستان می‌داند.
این در حالی است که مقام‌های ایران این گروه را «تروریستی» و وابسته به کشورهای خارجی معرفی می‌کنند.

 

Image result for ‫تیپ 110 سلمان فارسی در بلوچستان‬‎

منبع: 
رادیو فردا
بخش: 
انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: